Psi stiznosti a zivot

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod oodoow » stř říj 12, 2022 16:24

mike píše:Driv jsme se cetli knihy, ktere obvykle prosly korekturou a byly gramaticky spravne.

tohle asi taky neprošlo korekturou :((

Ale k tématu: Podle mě je to věc toho psa a jeho majitelů. Takhle jsme jednou na pochodu/závodě potkali psa v noci někde ve vesničce pod Makytou a tak se mu s náma zalíbilo, že to dal asi 75km až do Vsetína. :twisted: Nakonec se ho organizátorům podařilo vrátit majitelům, ale ti jim vynadali místo poděkování. :roll: Jako kdybychom za to mohli my, že jsme tam v noci proběhli a pes se přidal.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod Mawenzi » stř říj 12, 2022 16:32

ja zas casto objevim chybu az o dost pozdeji. vetsinou mozek "vi", co chce napsat, a kdyz to cte, tak "vi" co psal a ta chyba proste pri kontrole utece. Za mesic me ale uz bije do oci.

muj mor sou mega dlouhy souveti, kdy se uprostred zmeni kontext:D vetsinou to vidim zase az po te dlpuhe dobe a ne vzdy si to uvedomim uprostred souveti, abych to napravila :D

oodoow
no prave, je to primarne problem majitele, ale pokud ti na tom psovi nejak zalezi, ze treba i nechces at vbehne na tu silnici a zpusobi nehodu... neni to vubec tvuj problem, presto citis nejakou zodpovednost... casto neco, co majitel takovyho psa naprosto postrada...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9387
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod mike » stř říj 12, 2022 19:42

oodoow píše:tohle asi taky neprošlo korekturou

To je spis dusledek nepovedene korektury plus toho, co pise Mawenzi. Ctu po sobe, ale tohle jsem nevidel.

oodoow píše:dal asi 75km až do Vsetína. :twisted: Nakonec se ho organizátorům podařilo vrátit majitelům, ale ti jim vynadali místo poděkování. :roll:

75 km je fakt slusny, asi pes terminator ;-) Meli jste se vykaslat na blbe majitele a udelat z nej maskota vasich zavodu.

Mawenzi píše:neni to vubec tvuj problem, presto citis nejakou zodpovednost

Bingo. Zvire se prida a ty ho dovedes nekam, kde je to pro nej nebezpecne. Pripadne i pro dalsi lidi. Hromadna nehoda na silnici, zastaveni vlaku na cele trati... nemuzes za to, ale pes by se tam bez tebe vubec nedostal.

Premyslim, jestli bych nemel napsat do Tise, jestli neznaji majitele a nemohli by ho aspon kopnout do prdele :?

Dromedaro píše:Jinak teda dobrá ta paní. To kdyby mě někdo cizí v noci v lese dával cizího psa, tak nevím, jak bych se zachoval.

Jo, pani opravdu prekvapila, diky ji. Zas uz mela 4 psy, a tak si asi rekla, ze paty neni takovy rozdil :) A celkove to asi pejskari vidi jinak, my jsme na nej vubec nesahli, ona hned. Snad s nim nemela moc problemy.

Jinak to nebylo v lese, ale na louce pod lesem, ale to je detail.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod Dromedaro » čtv říj 13, 2022 10:04

Ale je zase i od vás pěkný, že vám nebyl ten pes lhostejný a řešili jste to, i když teda pejskaři nejste. Jste mohli klidně jít dál a nechat ho svému osudu. Mně vždycky přišlo zvláštní, že majitelé, kteří takhle nechají psa volně běhat po venku, že ani neví kde je, že o něj nemají strach. Já bych se bál, že se mu něco stane, odstřelí ho myslivec, přejede auto atd. Rodiče mají německého ovčáka a já s ním teda taky chodím ven, ale nepouštím ho na volno, ale mám ho na takovém tom pětimetrovém tlustém vodítku, co slouží ke cvičení. Ne, že by někomu něco udělal, on je hodný, ale kdyby viděl třeba kočku, zajíce, srnu, tak mě neposlechne a uteče za nimi do lesa nebo do polí a já bych se zbláznil strachem, že ho tam odstřelí myslivec nebo se prostě nějak ztratí a něco se mu stane.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4355
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod ketrin » čtv říj 13, 2022 12:40

zvláštní, že majitelé, kteří takhle nechají psa volně běhat po venku, že ani neví kde je, že o něj nemají strach
majitelé o tom taky nemusí vědět. Měli jsme psa, shodou okolností též žlutého labradora (už 5 let běhá v psím nebi) a ten si zhruba ve 4 letech věku začal chodit na sólo výlety, aniž bychom tušili. Ráno po našem odjezdu do práce přelezl takovou svou zvláštní technikou plot a vrátil se cca 20 minut před naším návratem (pracovali jsme tehdy s manželem spolu a režim byl dost pravidelný), kdy lezl z kotce a div že si nevytíral ospalky z očí, jakože on tady přece celý den spal. Dlouho mu to takhle vycházelo, až jsem jednou nečekaně během dne jela domů a přistihla ho na cestě asi 1 km od baráku. Nasadil strašné tempo, běžel za autem, v rohu zahrady přeskočil plot, oběhl barák a než já zaparkovala a vylezla z auta, on už mě s vrtícím ocasem vítal zevnitř u branky jakože čaaau, co ty tady, já jsem jak vidíš stále doma... :mrgreen: Pak mi vše řekla sousedka, která se tím už dlouho dobře bavila - že prý jak se odpoledne vynořil z lesa Borgo a nonšalantně se přehoupl přes plot domů, mohla si podle toho řídit hodinky, že za chvíli přijedeme z práce. :mrgreen: Dala jsem mu pak na obojek takovou primitivní GPSku a pár dní to sledovala, kam chodí - žijeme na samotě a v okruhu 3 km okolo nic není, v některých směrech ještě dál, a ukázalo se že do "civilizace" nechodí, ale naběhal toho celkem dost. Někdy i okolo 30 km/den. Stejně jsem se o něj ale bála, že se třeba vydá někam dál za háravkou, člověk nikdy neví, tak jsem mu to pak zatrhla.
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod Mawenzi » čtv říj 13, 2022 13:21

ketrin
taky nechapu ze sousedka nerekne... ale na vesnicich to bohuzel je vetsine lidem jedno.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9387
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod apuka » čtv říj 13, 2022 14:04

Ve meste jeste vice... :twisted:

Ale v tomto pripade mozna vedela nebo alespon tusila, ze psovi v okoli nic moc nehrozi - a taky nemusela vubec tusit, ze to majitele nevedi a vadi jim to. Navic pokud jsou na samote daleko od vseho, tak jsou daleko i od sousedu, kdovi jak casto se setkavaji.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16568
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod mike » čtv říj 13, 2022 15:28

Dromedaro píše:Jste mohli klidně jít dál a nechat ho svému osudu.

O to jsme se snazili celou dobu, ale on nas nechtel nechat nasemu osudu :D

ketrin píše:majitelé o tom taky nemusí vědět.

Coz je nezbavuje odpovednosti. Myslim, ze to nebyl tenhle pripad. Podle krabicky na obojku spis znamy utekar, fakt jsem si skoro jisty, ze uz jsem ho tam potkal driv.

Zrovna od tebe bych cekal, ze poradis, co v takove situaci delat :) Zvlast kdyz jsi mela neco podobneho. Takhle napsane to zni zabavne a inteligenci ocenuju i u psa, jen bych rad vedel, jak mu vysvetlit, ze o doprovod nestojime. Ono teda vypadalo, ze docela chape, ale proste nechce.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod apuka » čtv říj 13, 2022 17:28

mike píše:jen bych rad vedel, jak mu vysvetlit, ze o doprovod nestojime
Myslim si, ze pokud toto by nekdo dokazal zjistit, tak by to bylo na Nobelovou cenu :wink: - stejnym zpusobem bys totiz mohl vysvetlit psovi i spoustu dalsich veci. Teda pokud neberu do uvahy "jednoducha" reseni typu zastrelit, poradne zmlatit a pod :twisted:

Jedine rozumne reseni ja vidim se podivat na obojek, jestli je tam tel. kontakt a pokud ano, tak zavolat a doufat, ze majitelovi to neni jedno a pokusi se to nejak resit. Pokud ale kontakt neni, nema ani obojek - ale i pokud se bojis na toho psa sahnout -, tak je to prakticky neresitelne. Ani se zavolanim na mestaky/Policii se to nemusi resit - jejich prvni otazkou nejspise bude, jestli ten pes nekoho realne ohrozuje. Pokud ne, tak nijak spechat asi nebudou.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16568
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod ketrin » čtv říj 13, 2022 18:12

Zrovna od tebe bych cekal, ze poradis, co v takove situaci delat :)

Těžko radit někomu, kdo se bojí sáhnout i na zjevně přátelského labradora :-k (nic ve zlém). Jak píše Apuka - na obojku psi mívají tel. číslo majitele - kouknu, volám. Řeším to tu poměrně často, vede nám tu turistická značka i cyklostezka, občas se nějaký zbloudilec nebo zdrhač přidá ke mně a mým psům na procházce, nebo ho vidím někde pobíhat... Ty místní co znám - volám majiteli. Koho neznám, nemá číslo nebo si drží odstup - vyfotím a nasdílím na místní facebookovou skupinu, lidi to hned sdílejí dál a v 99% případů se páník rychle najde. Když jsem dřív měla nekastrované feny, které háraly a chodili k nám nezvaní nápadníci, ty jsem většinou musela odchytit, uvázat nebo zavřít a až potom se shánět komu patří. :shock:
Pro mě třeba je situace, kdy můj pes není doma a nevím kde je, značně nekomfortní a zcela výjimečná. Ale u psů samců se to holt může stát. Na druhou stranu tady na venkově celkem chápu i lidi, kteří to moc nehrotí, pokud ovšem jde o psa nekonfliktního a natolik chytrého, aby se nevrhnul pod první auto co projede.
Ve městech nebo na hodně frekventovaných turistických trasách apod. je situace samozřejmě jiná.
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod mike » čtv říj 13, 2022 22:02

Na ten obojek jsem koukal, kdyz sel vedle mne a nic jako cislo jsem tam nevidel. Mohlo byt ale nekde schovane. Je pravda, ze tohle jsme zkusit mohli, nenapadlo nas to. Pratelsky... nijak se nelisal ani neloudil, proste sel s nama. Nejdriv pobihal v docela velkem rozsahu, az kdyz byl unaveny, tak sel v podstate u nohy. Nekonfliktni je asi lepsi slovo, ale do ciziho psa nevidim a ani nechci.

FB nepripada v uvahu, nemame ani jeden a mistni skupiny nezname. Zvazovali jsme volat policajty, jenze to by mohlo byt nadlouho (nedele vecer) a navic jsme sli na vlak, to je vzdycky na cas skoro bez rezervy. Tenhle byl predposledni, takze v nouzi by se jeste 40 minut naslo, ale uz by to docela narusilo plany.

ketrin píše:Ve městech nebo na hodně frekventovaných turistických trasách apod. je situace samozřejmě jiná.

No prave. Zpocatku to bylo v pohode, louky a lesy, jenze pak jsme museli pres hodne frekventovanou a rychlou silnici, kde mam obcas problemy prejit sam a tam uz by mu hrozilo nebezpeci, kdyby se vracel sam. Jeste horsi by bylo, kdyby s nama dosel az do Usti, coz vypadalo dost realne. Tam bychom s nim fakt museli zajit na policii a nechat jim ho tam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod Dromedaro » pát říj 14, 2022 5:27

mike píše:Na ten obojek jsem koukal, kdyz sel vedle mne a nic jako cislo jsem tam nevidel. Mohlo byt ale nekde schovane.

Tak to nejspíše nic neměl. To bývá viditelné na obojku na nějakém štítku nebo známce, aby to plnilo účel. A pokud to někdo umisťuje tak (ale ještě jsem to neviděl) aby to bylo schované, tak asi moc nepřemýšlí.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4355
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod ketrin » pát říj 14, 2022 7:06

FB nepripada v uvahu, nemame ani jeden a mistni skupiny nezname.

Znám tvou averzi vůči FB, jen jsem to zmínila, protože je to efektivní. Skupiny znát nemusíš, prostě napíšeš název města/vesnice a oni se ti nabídnou samy.
Jestli to skutečně byl notorický výletník, který se vrací domů a majitel to neřeší, pak si myslím že jediné co zabere je odchyt, což majitel pak musí zaplatit a nebývá to malá částka. V Praze tuším asi 5 tisíc. Když se to zopakuje 2x, 3x, pak už si to myslím každý dobře rozmyslí, takže vidím to tak, že si tam Miku budeš muset udělat další výšlapy. 8)
edit: jo a ještě - krabička na krku nemusí být jen GPS, ale taky třeba elektronický obojek. :cry: I když vzhledem k okolnostem sázím spíš na tu GPS - pes chodí sám ven a majitel to monitoruje.
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod apuka » pát říj 14, 2022 9:46

Dromedaro píše:
mike píše:Na ten obojek jsem koukal, kdyz sel vedle mne a nic jako cislo jsem tam nevidel. Mohlo byt ale nekde schovane.

Tak to nejspíše nic neměl. To bývá viditelné na obojku na nějakém štítku nebo známce, aby to plnilo účel. A pokud to někdo umisťuje tak (ale ještě jsem to neviděl) aby to bylo schované, tak asi moc nepřemýšlí.
Se znamkou je to jak-kde.Napr. my jsme dostaly plechovy plisek s cislem a oznacenim obvodu mesta, ktery to vidal - tot vse. Na to se nedalo (oficialne ani nesmelo, je to majetek obvodu) nic dalsiho dat.
Na obojku muzes mit pripevneny bud dalsi "stitek"/sroubovaci privesek, kde muze byt cislo. Stejne tak nekdy je to ze spodni strany obojku. Kazdopadne to neni mysleno tak, ze jdes vedle psa a zdalky vidis to cislo ale pocita se spise s tim, ze na obojek poradne sahnes, nejspise jej i sundas.

Z mikovho psani se mi mov nezda, ze by pes mel na sobe znamku (mel by ji mit mimo pozemek vlastnika), coz je divne pokud mel obojek s krabickou - at uz je to GPS nebo el. obojek - doma.
Taky je ale klidne mozne, ze znamku nebo neco jineho tam pod krkem mel, jen si to mike "zhora" nevsiml.

BTW, nejvice pro mika: agresivniho labradora bys musel hodne obtizne hledat. Ja jsem se za zivot setka snad jenom s jednym a to se ta agresivita projevila tak, ze obcas na nekoho sam od sebe zastekal bez sebemensiho naznaku utoceni. To je hlavne pes-prinasec, tudiz ma geneticky kodovane, ze musi najdenou zver mit mezi zubama jen jemne, nesmi jej poskodit. Navic byl vyslechteny na co nejvetsi klidek a lidi "mit rad"... Z toho taky plyne, ze nema ve zvyku kousat lidi - a to se jeste vyjadruji velice jemne. Z nej proste psa obranare nevychovas.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16568
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod Krysha » pát říj 14, 2022 11:22

apuka píše:agresivniho labradora bys musel hodne obtizne hledat.

tohle (obecně) platilo možná tak před 20 roky, jenže jakmile to plemeno stouplo v oblibě, chytli se toho množitelé, kteří nehledí ani na PP natož povahu a podmínky ve kterých takové štěnata vyrůstají jsou zoufalé...a pak jsou normální hloupí lidé, kteří si takové psy pořídí a v dobré víře (každá fenka by přeci měla mít alespoň jednou za život štěnata :roll:) produkují ještě degenerovanější "labradory"...
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod Mawenzi » pát říj 14, 2022 11:44

apuka
sundavat obojek (tedy jedinej bezpecnostni prvek) ze psa kteryho si prave nasel v lese je bomba napad, ze jo?

- dava se na znamku (ne mestskou), pripadne do kapsicky, nasiva se na obojek. mestaci musi byt vybaveni cteckou cipu nebo odvezt psa do utulku/na veterinu kde jsou vybavebi cteckou a v pripade, ze je pes registrovan, je mozne dohledat psa tak

Krysha
howgh

pak si vemes psa z utulku a je to agresivni /plachej/pohave hodne nestandatni kus viz jeho minulost, kterou si ted krasne nastinil.

navic casto muze dochazet k dokrizovani necistokrevnejma mixama labiku kde tez muze byt cokoli a na psovi to ani nepoznas
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9387
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod GreyMouse » pát říj 14, 2022 12:42

@mike: A zvýšili jste dostatečně hlas při těch pokusech zahnat ho zpátky do vesnice? Jestli si nemyslel, že si s ním jen hrajete. A když jste na něj zkoušeli povely a on se na "sedni" dokonce chytil, mohl si myslet, že budete kámoši, když si tak rozumíte.

Taky se nás jednou ve vesnici chytil pes, ale tam byl důvod jasný, naše čuba hárala. Pes vypadal bezproblémově, nejspíš ten typ co se po přátelském slovu nechá podrbat, ale pochopitelně jsme se ho chtěli zbavit. Z toho jak jsme na něj řvali ať jde domů určitě pochopil, že o něj nestojíme, na chvíli zmizel, ale mimo dohled nás oběhl a za chvíli se vyloupl z jiného směru. Holt chápal, ale příroda byla silnější. Šel s námi až na místo noclehu, tam to ještě párkrát zkusil, ale když proti němu manžel vyrazil jako že mu to vysvětlí ručně, tak to konečně vzdal.

Takže za vesnicí poslat psa domů a když nepůjde správným směrem, tak postupně při vysvětlování, že takhle ne, zvyšovat hlas. Z tónu třeba pochopí, pokud tedy na něj permanentně neřvou i doma. Jo, přirozený to úplně není, člověku to nejde z huby, když pes vypadá pohodově, ale já bych to prostě zkusila takhle.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod apuka » pát říj 14, 2022 14:06

apuka píše:sundavat obojek (tedy jedinej bezpecnostni prvek) ze psa kteryho si prave nasel v lese je bomba napad, ze jo?
Ja jsem nipsal, ze by mike mel sundat obojek, to byl jen popis, jak to byva - a vetsinou to je (resp. bylo, mozna za poslednich par let se pouziva jinak) mysleno, ze to udelaji po odchytu mestaci nebo v utulku, ne ten, kdo psa najde.
Mawenzi píše:mestaci musi byt vybaveni cteckou cipu nebo odvezt psa do utulku/na veterinu kde jsou vybavebi cteckou a v pripade, ze je pes registrovan, je mozne dohledat psa tak
Nevim, jestli si uvedomujes, ze az ted zacinaji resit centralni databazi. Nevim, jestli to uz dokoncili, ale "sranda" byla, ze je povinnost mit cipovaneho psa, mestaci/v utulku nebo veterinar dokaze nacist cip - ale ted co? Bylo asi 9 nebo 10 ruznych databazi, nepropojenych, vzajemne nesdilenych, nektere pristupne jen po zaplaceni... Navic nikde nebyla povinnost majitele zapsat do nektere databaze ten chip... Jedine pokud se vybavil pas pro psa na cestovani, tak veterinar musel zaevidovat do centralni DB pasu.
Mozna mezitim nektere databaze se spojily, nektere zanikly, ale jak pisu az nedavno jsem zaregistroval nejaky zakonny navrh ve snemovne o jednotne DB psich (kocicich a jinych) cipu.
Mawenzi+odpoved pro Kryshu píše:casto muze dochazet k dokrizovani necistokrevnejma mixama labiku kde tez muze byt cokoli a na psovi to ani nepoznas
Ano toto je problemem a jeste vetsim bude v budoucnosti - ale takoveho "labika" docela rychle odhalis... Problemem je, ze k tomu uz musis trochu poznat psy a jejich chovani - a v tom pripade za takovou dobu jako sel s mikem uz docela dobre dokazes psa odhadnout, at je jakekoliv rasy nebo "cistokrevni vorech".
Ale stale jeste je pravdou, ze ani tady v OV, kde se setkavam s pomerne dost labikmi - a rozhodne nejsou vsechny z vehlasne chov. stanice, jsou i z utulku - a zadneho problemoveho si z "aktualnich" nepamatuji.

Na druhe strane vypada, ze zrovna labrador vychazi z mody na to mestske chovani pro zabavu - on totiz stoji docela penize, jak na zradlo, tak (hlavne v pripade nevalneho puvodu) i u doktora.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16568
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod apuka » pát říj 14, 2022 14:10

GreyMouse píše:Takže za vesnicí poslat psa domů a když nepůjde správným směrem, tak postupně při vysvětlování, že takhle ne, zvyšovat hlas. Z tónu třeba pochopí, pokud tedy na něj permanentně neřvou i doma.
No, toto muze udelat zase clovek, ktery se ve psech trochu vyzna - ale neznaly si nemusi uvedomit hranice, ktere nesmi s tim rvanim prestoupit, ze prave prekrocil pro psa caru ohrozeni. No a kdyz se to stane, muze zacit byt ten pes agresivni, protoze se zacne bat.

Zopakuji - podle mne takova situace pro "nepejskare" nema zadne "osvedcene reseni". Bohuzel. Ani pro "pejskare" nebude jednoduche to vyresit, ale jemu alespon mohou pomoci zkusenosti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16568
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod apuka » pát říj 14, 2022 14:12

Ted me napada jedna vec... Neda se nekte sehnat "vonavka" s vuni harave feny? Ze by se alespon na psy by se dalo pouzit postrikanim, vylitim nekde za nejakou zahradou/plotem, ... rel. pobliz mista odkud vysel. Jen se tam musi nechat i flaska :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16568
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod Etheric » pát říj 14, 2022 14:46

Zabírá pouze cayenská voňavka a doporučuji nechat část obsahu pro případného majitele psa....
Jak už zaznělo, tato situace dobrý řešení nemá a manipulovat s cizím psem může být vysoce nebezpečný i pro lidi, co se psy umí..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8085
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod Dromedaro » pát říj 14, 2022 14:48

Brambůrky s příchutí háravé feny :D
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4355
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod ZbynekN » pát říj 14, 2022 15:08

Na konci srpna mi pri behani napadnul pes, nastesti mírný zranění. A i kdyz mame psa a vím, co dělat, tak tady jswm byl rad, kdyz mi dobří lidé zavolali záchranku a pustili me do baráku. Jinak bych byl v hajzlu.
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod mike » pát říj 14, 2022 15:12

ketrin píše:Jestli to skutečně byl notorický výletník, který se vrací domů a majitel to neřeší, pak si myslím že jediné co zabere je odchyt, což majitel pak musí zaplatit a nebývá to malá částka. V Praze tuším asi 5 tisíc. Když se to zopakuje 2x, 3x, pak už si to myslím každý dobře rozmyslí

Ha, to jsem netusil. Mohlo by to byt ucinnejsi, nez kopnout do prdele :twisted: Doufam, ze ho pani rano dovedla na odchytovou stanici, ale tipuju, ze spis prozkoumala ten obojek a jestli tam kontakt nasla, tak ho pouzila.

ketrin píše:takže vidím to tak, že si tam Miku budeš muset udělat další výšlapy.

Rikali jsme si, ze jako vtip to nebylo spatny, ale jednou stacilo :D Sance by teda byla, znacka pres Tisou je zrusena a vede jinudy, takze uz tam asi moc turistu, ktere by mohl takhle odchytit, nechodi. Jen takovi, jako ja, co si pamatuji puvodni cestu.

ketrin píše:edit: jo a ještě - krabička na krku nemusí být jen GPS, ale taky třeba elektronický obojek. :cry: I když vzhledem k okolnostem sázím spíš na tu GPS - pes chodí sám ven a majitel to monitoruje.

Jak to vlastne funguje? Ciste jako zaznam nebo se da na dalku zjistit, kde pes zrovna je? Jak se to resi s baterkama? GPS loggery obvykle vydrzi jen par dni a pak se musi nabit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod mike » pát říj 14, 2022 15:23

GreyMouse píše:A zvýšili jste dostatečně hlas při těch pokusech zahnat ho zpátky do vesnice? Jestli si nemyslel, že si s ním jen hrajete.

Asi ne, nemam ve zvyku na nekoho/neco rvat... Snazil jsem se byt durazny. Za hru to asi nepovazoval. V jednu chvili jsem se ho pokousel poslat zpatky, ukazoval jsem mu smer a mluvil na nej. Evidentne to chapal, popochazel tim smerem, otacel se a tvaril se dost nestastne. No a pak se rozhodl, ze poslouchat nebude, obesel mne a vratil se do puvodniho smeru.

GreyMouse píše:A když jste na něj zkoušeli povely a on se na "sedni" dokonce chytil, mohl si myslet, že budete kámoši, když si tak rozumíte.

To bylo az pozdeji, napadlo mne, co udela a sednutim prekvapil. Na "zustan" ovsem temer nereagoval.

GreyMouse píše:Takže za vesnicí poslat psa domů a když nepůjde správným směrem, tak postupně při vysvětlování, že takhle ne, zvyšovat hlas. Z tónu třeba pochopí, pokud tedy na něj permanentně neřvou i doma. Jo, přirozený to úplně není, člověku to nejde z huby, když pes vypadá pohodově, ale já bych to prostě zkusila takhle.

Tak nejak jsem se ho zbavil poprve, ale od te doby vylepsil taktiku. Tenkrat byl umysl znat uz ve vesnici, a tak jsem ho nejak zahnal. Tentokrat to jasne nebylo, bezel bud daleko pred nama nebo naopak za nama, ze chce s nama bylo jasne az pekny kus za vesnici na odbocce do lesa. I lese pobihal dost daleko, nekolikrat jsme mysleli, ze jsme ho ztratili, ale pak nas zas dobehl. Kdyz uz byl unaveny a sel s nama, tak uz jsme byli od puvodni vesnice dost daleko...

Jinak mas asi pravdu, chce to jednak resit a jednak byt duraznejsi co nejdriv. Holt jsme mysleli, ze ho to casem prestane bavit a vrati se.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod mike » pát říj 14, 2022 15:31

ZbynekN píše:Jinak bych byl v hajzlu.

Nejake podrobnosti?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod ZbynekN » pát říj 14, 2022 15:41

Kavkavzsky pastevecký pes. Mel jsem jen klíče, jinak vubec nic, čím bych se bránil. Beham bez telefonu, nalehko. Podhrabal se a moudrý soused ho uvazal za obojek proti klistatum ke stromu. Jak me videl, tak ke mne pribehnul, nejdriv jen vrcel a pak mi zaútočil na levou ruku, tu jen zkousnul a pravou na dvakrat prokousnul, pak mi pustili dovnitř. Byl jsem namackly na bránu a tak jsem byl vpuštěn dovnitř- poslední barák ve vsi. A byla to vedlejší vesnice, takze nikdo, koho bych znal, ale vždy ten pes byl za plotem- poprvé byl venku. Nastesti jsme nešel behat s nasi psinou, to by bylo vic krve
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod ketrin » pát říj 14, 2022 18:02

ZbynekN ty jo, tos měl kliku, tohle je jiná liga než labrador. Nechápu, proč si tady lidi pořizují tyhle psy - ty mají hlídat stáda někde ve střední Asii.
mike kamarád má braku, což jsou psi specialisti, šlechtění na to, aby pracovali samostatně a daleko od vůdce - ten tu GPSku na něj má, vypadá to jako bytelnější smartphone, v reálném čase vidíš na mapě, kde pes je, jeho rychlost, všecko, zároveň se to tam ukládá... neznám detaily a už vůbec ne technické, ale vím že si s tím myslivci celkem dost vyhrajou a že to je drahá hračka, ale v tomto případě nezbytná, když ti pes pracuje třeba 10 i více km od tebe. Já jsem tehdá měla na psovi jen tzv. kudyšela, což byla taková větší fleška a k tomu hodně primitivní software, ale svůj účel to taky splnilo.
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod ZbynekN » pát říj 14, 2022 18:30

@ketrin: Velký stesti to bylo.
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod mike » pát říj 14, 2022 19:28

@ketrin: nedal by se pes takhle na dalku ovladat? Treba ze bys na ten bazmek zavolala a davala povely ;-)

Do krabicky na obojku by se (dnesni) smartfoun nevesel, ale GPS logger jo. Takze spis tipuju ten, jen by mne zajimalo, jestli pravidelne dobiji baterku, o cemz docela pochybuju. Pes se vrati a dame ho nabijet :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Pokec