Psi stiznosti a zivot

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod womastec » ned led 8, 2012 12:09

souhlasím s kroptem, jinak bych se do diskuze na začátku ani nezapojoval... jelikož mi takovej zmetek na psa zaůtočil klackem, přidal sem do mlýna...
Uživatelský avatar
womastec
nováček
nováček
 
Příspěvky: 136
Registrován: pon srp 8, 2011 7:31

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod kakos » ned led 8, 2012 12:17

tyy jo tady to klokoce, takovy neviny vlakno :twisted: .....
zakopanej pes(at je muj prispevek stylovy :wink: ) bude asi tady, jak pise jonza
jonza píše:...Pokud se bude kazdy ridit tim, ze neobtezuje, nezasahuje do soukromi a tak, tak se tady bude vsem lepe zit, ne?

vsechno je o soudnosti, coz dnes vetsina lidi nema :(( , mysli si, ze jejich nazor a zpusob chovani je echt a ti ostatni se musej podridit
jinak si myslim, ze bude hur, pac sem nekde cetl vedeckej kec (uz je to dyl, ale stopro temu verim), ze pri premnozeni jakehokoli zivocisneho druhu, dochazi uvnitr tohoto druhu k agresi mezi jedinci, z duvodu ubirani si zivotniho prostoru, kdyz se clovek dobre podiva, tak uz to zacina byt v te dnesni populaci videt, i kdyz zatim oproti jinejm zivocichum, se nam v tom snazi zabranit ten sedej orech v tom kulatym co mame na krku, ale .. :((
"Hora nemůže být dobyta, jelikož to není nepřítel, může nám posloužit jen k tomu, abychom překonali sami sebe...."
A nejhorší smrt je z vyděšení - takže to berte s humorem, stejně z tohodle života nevyváznete živí.
Nová galérka
Starší výcvaky
kakos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 642
Registrován: stř říj 3, 2007 19:47
Bydliště: 49°42'5"N, 17°4'32"E

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod pavproch » ned led 8, 2012 14:53

jonza píše:Pokud se bude kazdy ridit tim, ze neobtezuje, nezasahuje do soukromi a tak, tak se tady bude vsem lepe zit, ne?


to není možný, asi stárnu, čím dál tím časteji s tímhle klukem souhlasím.... :smt023:

@kropt: aniž bych ti přál cokoli zlýho, myslím, že bys měl v noci potkat několik našich opálených spoluobčanů a nějakýho divýho psa, hned bys prozřel.... btw, u mně to nebyla agresivita ale vynucený způsob sebeobrany před nezodpovědnými psy a jejich majiteli... :wink:

a to, že každá hyena raz hryzne je fakt, ten neokecáš... proto střílet :wink: (to je nadsázky, jestlis to nepochopil)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod amigo » ned led 8, 2012 16:01

jonza píše:Pokud se bude kazdy ridit tim, ze neobtezuje, nezasahuje do soukromi a tak, tak se tady bude vsem lepe zit, ne?

naprostý souhlas, proto jsem psal už na začátku, že by každý měl začít u sebe a ne u druhých.

@pp: a ty máš takovou nějakou špatnou zkušenost s hnědočechy a divnými psy? se ptám, pač já bydlím v cikánský čtvrti, divných psů je tady taky dost a ještě mě nikdy cikáni nenapadli, nevyhrožovali, dokonce mě ani neokradli a ještě nikdy mě nenapadnul nebo nepokousal divný, ani jakýkoliv jiný pes, takže buď mám obrovské štěstí, nebo ostatní značnou smůlu. nebo kecají.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod pavproch » ned led 8, 2012 16:04

se psama mám, opakovanou

s hnědočechama zaplaťpanbu osobně ne, jen věrohodně zprostředkovanou (od známých v PČR a jinýho známýho v LZS)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod amigo » ned led 8, 2012 16:12

no já se podezřele vyhlížíjecím čoklům výhýbám, nebo snažím vyhýbat, když chodím běhat, tak klidně měním trasu, nebo to vezmu oklikou po poli, pač někteří lidi jsou opravdu na zabití... máme tu takový párek důchodců, ti mají docela velkou hyenu, venku zásadně na volno, psovi nevěřím ani pozdrav a dalo by se pokračovat. bohužel s duchnama není kloudná řeč, párkrát jsem, lehce rozčilen, nadával, ať si ho přivolají (pes nešel po mě, ale po naší feně) a oni jako úplně v klidu odkráčeli bez jediného slova...

s hnědočechy mám naopak relativně dobré zkušenosti - v tom smyslu, jak jsem psal výše, dosud se mi nikdy nic nestalo, ale možná to je tím, že tu bydlím od mala, tak je tak nějak znám :mrgreen:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod amigo » ned led 8, 2012 17:01

@kropt: já taky nemám rád řeči o kopání do psů, nunčakování a kesrování pepřákem, ale docela rozumím, že se někteří chtějí bránit, třeba conny malý děcko. mamina mojí přítelkyně chodila venčit psi (ona je takový ten klasický pejskař, měli dva takové malé hajzlíky) a též sebou nosila právě paralyzér, protože se bála, že na ni, nebo na její psi zaútočí nějaká zatoulaná obluda bez majitele. nikdy ho nepoužila, akorát jednou na nějakého dorážející tím paralyzérem zajiskřila, pes se leknul a utekl. lidí, co se o psa starají, cvičí ho, bude o dost méně než nezodpovědných trotlů, kteří "vychovávají" psa v izolaci bytu a nechávají růst jako dříví v lese.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod jonza » ned led 8, 2012 18:29

tak mame dalsi neprijemnou dohru s pejskem od nas ze vchodu. Vcera pokousal me (bez zraneni) a dneska kousl Koblizka. Ma asi 3cm velkou modrinu a potrhanou kuzi na stehne. Bylo to pres rifle, takze se zuby nedostaly na kuzi. Sipka potvrdila, ze to neni nebezpecne, cimz ji moc dekujeme.

Majitel to vysvetlil tim, ze si brani sve teritorium (nechoval se arogantne ani jinak neprijemne a bylo mu to lito, slibil napravu). Stalo se to u schranek.
Naposledy upravil jonza dne ned led 8, 2012 18:31, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod pavproch » ned led 8, 2012 18:30

zastřelit!

teda jako ne kobliha nebo šípa, ale tu hyenu... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod conny » ned led 8, 2012 23:31

preboha Jonza, co je to za stena? teda aka rasa?

lebo poznam dost psov, ale ziadne stena, ktore by malo potrebu si branit teritorium kusanim.

inak diky za typ na ten paralyzer. zacinam realne uvazovat, ten pitbull venceny pubertackou, ktora by ho iste nezvladla, ma fakt desi (a ze teda Johny uznal, ze je to problem - on teda u nas veci skor zlahcuje). nemate nejaky typ na neporuchove zariadenie, ktore odplasi toho psa?
nepotrebujem to na ludi, nechodim a dlho nebudem chodit, tam kde je to nejak rizikove a medvedov sa nebojim :ú
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod jonza » pon led 9, 2012 9:45

ja teda nevim jestli je to stene, je to proste maly zmetek styl baset
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod amigo » pon led 9, 2012 10:18

neni to bigl?
u nas ve vedlejsim vchode ho maji taky a pes kousal kdekoho na potkani. majitele nastesti po par incidentech pochopili nutnost nepoustet psa na volno a davat pozor. ale je to zakernej bastard u ktereho nebylo poznat, ze se chysta kousnout.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod jonza » pon led 9, 2012 10:46

je to mozne, ja se v tom nevyznam, proste takovy typ psa.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod zbuddy » pon led 9, 2012 10:58

jonza píše:ja teda nevim jestli je to stene, je to proste maly zmetek styl baset

Líného basseta měl poručík Columbo.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod petris » pon led 9, 2012 11:44

amigo píše:neni to bigl?
u nas ve vedlejsim vchode ho maji taky a pes kousal kdekoho na potkani. majitele nastesti po par incidentech pochopili nutnost nepoustet psa na volno a davat pozor. ale je to zakernej bastard u ktereho nebylo poznat, ze se chysta kousnout.

Potrestaj ho za to ty lidi nebo mu rikaj neco na zpusob "tutununu, to ale precinky nemuzes delat"?
petris
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: čtv lis 17, 2011 22:42
Bydliště: Kladno/Brno

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod šíp » pon led 9, 2012 11:47

Co jsem tak pochopila, tak se téměř obořili na Jonzu, že u schránek neměli co dělat, že psék si přece hlídat teritorium.
Já bych to na rozdíl od Jonzy řešila radikálněji, a to už po prvním napadení. Přeci jenom za mnou jezdí ségra s malými dětmi a když bych si představila, že by takto tento čokl napadl jedno z nich, tak bych :axe:
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod petris » pon led 9, 2012 11:56

Mne prijde jako problem, ze spousta lidi proste nema na to mit psa, protoze na nej nejsou schopny zarvat nebo ho majznout, kdyz neco provede. Misto toho mu klidnym hlasem vysvetlujou, ze to nema delat (pripadne ho pri tom jeste hladi).
petris
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: čtv lis 17, 2011 22:42
Bydliště: Kladno/Brno

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod Leštěnka » pon led 9, 2012 12:25

Já bych ten problém viděla v tom, že lidé, kteří si pořizují psa by měli být disciplinovaní sami o sobě, protože to potřebuje i pes. Ten totiž ve většině případů nerozumí tomu, že se jednou může a jindy nesmí. Prostě člověk musí být důsledný. A to je jen málokdo.

U nás doma jsme typický špatný příklad :oops: Pořídili jsme si psa, já se ale odstěhovala pryč a se psem je většinu času táta, který je "pramalý drezér" a neumí být důsledný, hlavně v trestu (třeba nevěnovat psovi pozornost a neslitovat se nad ním, když má dodržet odložení). Takže pes se pomalu roztahuje a dělá si co chce, což je poměrně nebezpečný :evil:
Uživatelský avatar
Leštěnka
účastník
účastník
 
Příspěvky: 215
Registrován: pon říj 11, 2010 19:43

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod amigo » pon led 9, 2012 12:42

@petris: jak jsem uz psal, psa nepousti na volno a od cizich lidi si drzi odstup. jak ho potrestali nevim, u incidentu jsem nebyl.

jinak naprosty souhlas s lestenkou co se tyce duslednosti, pro vychovu psa je to dulezitejsi nez dril.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod grco » pon led 9, 2012 12:45

A co ked niekoho dieta napadne mojho psa? :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod defenger » pon led 9, 2012 15:24

jen poznamku na okraj: Měl jsem 10.let kokra, loni umřel a nového zatim neplanuji. Cítim, že bych mu nemohl dat potrebný vycik i péči, čas. Chodili jsme spolu výhradně mimo centrum města. Zpravidla na vodítku, na volno jen v místech, kde nikdo nebyl. Vždy jsem mel (a mám) u sebe obranné prostredky (pepř, teleskop, mačeta...atd.), ale nikdy jsem je nepouzil. Jako cyklista jsem zazil jen jednou utok psa, nastestí malého, tak to odnesla jen ponožka...
Přeji hezký den a dobrou mysl. Šerpa M.
Uživatelský avatar
defenger
účastník
účastník
 
Příspěvky: 324
Registrován: stř kvě 4, 2005 21:46
Bydliště: Břeclav

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod mike » pon led 9, 2012 19:11

amigo píše:
pavproch píše:ednak na znamení 100% souhlasu s napsaným a jednak za odvahu se takle vyjadřovat zde na politicky hyperkorektním OF... =D> =D> =D>

ROFLMAO

je hezké, že máš o sobě tak vysoké mínění, že jsi odvážný a nebojíš se vyjadřovat své silně kontroverzní názory. nicméně ten můj je, že ty prostě potřebuješ na někoho plivat - ať už na zelené, na čokly nebo na politiku (proto tě tak sejří, že to neprošlo, to je ten opravdový důvod pač politika na OF, to by bylo něco pro tebe :wink: ). sry, ale tak to na mě opravdu působí.


pavproch píše:@amigo: běž už ale opravdu do prdele!

Teda, chtel bych byt u toho, az se vy dva jednou potkate v realu. S peprakem v jedne a s paralyzerem v druhe ruce :twisted:

@pp: co se takhle zamyslet, jestli v necem treba nema pravdu? ;-) Rekl bych, ze s tou politikou to trefil. Kazdy mame nejake chyby a neni spatne o nich vedet, jen si je pripustit ;-)

@amigo: ja si to klidne priznam. Ano, mam tendenci si obcas zanadavat. Na prvni pohled to sice k nicemu nevede, ale ve skutecnosti se tim toho zbavim a v hlave se uvolni prostor na racionalni reseni. Mam to takhle vyzkouseno v praci, spousta problemu se vyresila tak, ze pocatecni nadavani preslo v brainstorming, ze ktereho vyplynulo reseni. Akorat je k tomu potreba spravny protihrac, ktery dela dablova advokata.

Rekl bych, ze takhle funguje vic lidi a proto tahle vlakna maji smysl. I kdyz se kazdemu nemusi libit. K tomu racionalnu se chci dostat v dalsim prispevku, zatim chvili trpelivost ;-)

Jeste tohle:

amigo píše:mimochodem, když jdeš kolem cizího plotu, za kterým na tebe štěká, třeby i hystericky, pes a ty bys ho rád naučil slušnému chování pepřákem, pak, nezlob se, jsi na tuhle lekci zralý především sám - ale je hezké, že bys rád určoval druhým lidem, jak se mají chovat na vlastním pozemku :wink:

Agrese od hystericky stekajiciho psa presahuje hranice pozemku. Obvykle taky vede k tomu, ze se rozsteka cela vesnice, takze mira obtezovani spousty lidi je znacna. Navic jsem psal, ze o tom nekdy uvazuju, ve skutecnosti ani peprak nemam. Kdybych to opravdu chtel udelat, tak uz jsem mel za ty roky chozeni prilezitosti spoustu.

Uvazuju o tom obvykle v situaci, kdy to hystericke hovado dava jasne najevo, ze az se dostane pres ten plot, pujde po mne. A kdyz to vypada, ze by se mu to pri trose stesti mohlo povest; plot nizky nebo chatrny a majitel nikde. Pripadny stret bych uhral maximalne na remizu tj. neprijemna zraneni na obou stranach (pes ma aspon tretinu me vahy). Takze uvazuju, jestli by nebylo lepsi ho zpacifikovat (tj. odradit od utoku) jeste ve chvili, kdy je mezi nama plot.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod pavproch » pon led 9, 2012 19:19

ref poblitika, njn, odhalis ňa.... :mrgreen:

ne vážně ten výkřik byl jen a pouze reakcí na to, že sme tady konstatovali, že už konec vášní o hyenách a fertig/ pís a amigo to zase rozčeřil (a to ještě osobním útokem) [-X

ale stejně si myslím, že by se tady mělo udělat vlákno o poblitice a nechat tam bujet xenofobii, multikulti a jiné podobné minority... pokud je tady politika okrajovou záležitostí, jaxe někteří moderátoři snaží tady prosazovat bez podložení např. plebiscitem, tak to vlákno stejně časem umře samo... a kdyby náhodou ni, šak dyž nesceš, nemusíš to ani číst ani moderovat, ni? (se toho klindě ujmu)

svoboda slova a názoru... a zodpovědností provozovatele za obsah bych se taky neoháněl, bo si myslím, že tu mezi náma žádne (neo)nácek či jiný živel nenisu...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod Indy » pon led 9, 2012 19:21

paralyzer vam proti psovi nepomuze.

jednak proto, ze jaksi nejste zrychleni jak v matrixu, takze sance je az se pes zakousne, (taser v cz neni na prodej) a jednak proto ze az se zakousne, tak jaksi cas tech kilovoltu rozveseli i vas, bo ten pes je pres tlamu prece jen vodivy :)

opet se opakuju, teleskop.

ona taky vetsina psu vi co to znamena kdyz ma humanoid v ruce klacek.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod mike » pon led 9, 2012 19:33

A ted to racionalni. Cele tohle vlakno je o sebeobrane proti utoku psa, at uz skutecnem nebo potencialnim. Nekterym pejskarum se diskutovane zpusoby obrany nelibi. OK, tak tedy navrhnete lepsi. Jako chovatele psu byste meli vedet nejlip, co zabere. Od lidi, kteri psy nechovaji, ani je nezajimaji, nemuzete cekat, ze je napadne neco lepsiho, nez standardni prostredky sebeobrany. Mate tedy moznost to vylepsit. Pozadavek je, aby se pritom nezvysovalo riziko pro obrance, aby byla obrana primerene dostupna pro kazdeho a dostatecne efektivni. A pokud to ma nekdo odnest, tak utocici pes, obrance konfrontaci nevyvolal. Bonus by byl, kdyby si to pes zapamatoval a priste si uz daval pozor. Modelove situace:

1. jonza a jeho pritelkyne. Pes na ne bez varovani zautocil ve sdilelem prostoru (vestibul domu?). Asi ne uplne bezna situace.

2. pavproch a jini bezci/cykliste. Co jsem slysel, tak je celkem bezne, ze je psi pronasleduji a napadaji.

3. conny a dite. Opet pomerne bezna situace. Nehlidany nebo nezvladany pes bezi k diteti a neni jasne, co chce udelat. Nasledky pro dite by mohly byt fatalni.

4. necekane setkani. Ve vesnici nebo v lese na vas znicehocic vybehne pes nebo vice psu. Obcas se mi pri toulkach ceskym venkovem stava.

5. nebojte on nic neudela. Opet bezna situace. Obtezuje vas cizi pes, klidne i na voditku, a majitel mu v tom neni schopen nebo ochoten zabranit.

6. zurivy pes za plotem (viz muj predchozi prispevek). Hystericky steka, skace po plote a dava najevo, ze az se pres plot dostane, vrhne se na vas.

No a pokud nekomu pusobi ujimani jen predstava, ze by se proti utoku jeho psa mohl nekdo branit, ma zvraceny hodnotovy zebricek a mel by s tim neco delat, dokud se to jeste da lecit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod kakos » pon led 9, 2012 19:34

amigo píše:neni to bigl?

to asi ne, mame us druhyho a o trech dalsich vim a potkavam, ale lepciho cokla k deckam bys nenasel (mozna labrador nebo retvivr je srovnatelnej), spise bazlivejsi plemeno, za plotkem dela machra, ale ani kocce by neublizil :wink: , i dyz vyjimka se muze najit :((
"Hora nemůže být dobyta, jelikož to není nepřítel, může nám posloužit jen k tomu, abychom překonali sami sebe...."
A nejhorší smrt je z vyděšení - takže to berte s humorem, stejně z tohodle života nevyváznete živí.
Nová galérka
Starší výcvaky
kakos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 642
Registrován: stř říj 3, 2007 19:47
Bydliště: 49°42'5"N, 17°4'32"E

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod mike » pon led 9, 2012 19:43

pavproch píše:ale stejně si myslím, že by se tady mělo udělat vlákno o poblitice a nechat tam bujet xenofobii, multikulti a jiné podobné minority... pokud je tady politika okrajovou záležitostí, jaxe někteří moderátoři snaží tady prosazovat bez podložení např. plebiscitem, tak to vlákno stejně časem umře samo...

To snad nikdo nikdy netvrdil, ne? Argument je, ze se u politiky lidi rozhadaji a ze kdo chce o politice diskutovat, ma spoustu jinych prilezitosti. Zadny plebiscit, tohle je vec admina a moderatoru. Byl jsi prehlasovan jasnou vetsinou, tak se s tim konecne smir ;-)

pavproch píše:svoboda slova a názoru... a zodpovědností provozovatele za obsah bych se taky neoháněl, bo si myslím, že tu mezi náma žádne (neo)nácek či jiný živel nenisu...

Mozna by ses divil (s tema nackama), ale tohle bych taky neresil. Vyse uvedene staci ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod amigo » pon led 9, 2012 19:56

@mike: tohle jsem napsal ještě před tvým příspěvkem, takže to není zcela odpověď na tvoje modelové situace :wink:

k té obraně asi tolik: můžem debatit co pomůže a co ne, ale je dobré si uvědomit co vás v reálu čeká, pokud tedy nepůjde o malého ratlíka, ale skutečného psa, a to, že budete pokousáni, potrháni a v případě, že se budete bránit pepřákem, nejspíš i oslepeni. pro hezký příklad uvedu pejska ze sousedství, kříženec pitbulla a salašníka, který je v necelých dvanácti měsících 35 kilová hromada svalů a jehož pán ho nechával většinou na volno a často ho venčila jeho máti a pes moc neposlouchal, přivolání nulové. pokud vás takový pes napadne, je celkem jedno čím se budete bránit. jediné co pomůže je otravovat majitele tak dlouho, až pochopí, že pes musí být mezi lidmi na vodítku a měl by poslechnout. pokud nepomůže domluva, výhružky, cokoliv, je lepší se jim vyhnout. neumím si představit, že bych se takovému hovadu ubránil pepřákem, paralyzérem, nebo teleskopem, nebo čímkoliv jiným, možná tak tankem. k teleskopu: neviděl bych to ideálně (a to jeden policejní mám), pokud s ním člověk trošku neumí nebo nezareaguje včas, ale to platí u všeho, proto říkám a tvrdím, že nejlepší je situacím předcházet a nejlépe se jim úplně vyhnout.

@mike: ad kdybych se potkal s pavprochem: pleteš se, já paralyzér nemám a pavproch by si na mě vzal asi spíš oblíbené nunčaky, ale já se neperu :)
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod pavproch » pon led 9, 2012 19:59

@amigo: nunchaky bych nevzal, bo si nemožu spomenout, kam sem je založil... :oops:
(a navíc, se silnějšíma se neperu... :mrgreen: )

@mike: tak jo, zase si mi to vysvětlil, tak zas dám (asitak rok) pokoj.... :mrgreen:

pís
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Psi stiznosti a zivot

Příspěvekod mike » pon led 9, 2012 20:02

@amigo: s predchazenim souhlas. Proto jsem vypsal takove modelove situace, ke kterym dochazi v beznem zivote (outdooristy) a predejit se jim rozumne neda. Ledaze by clovek nevychazel z domu, coz neberu. Jinak prosim, netahej sem extremy, ano, proti takove oblude se clovek asi neubrani, ale vetsinou se s ni ani nesetka. Setkava se spis s beznymi nevychovanymi psy.

Setkani s pp jsi uplne nepochopil. Peprak a paralyzer bych mel ja :twisted:

@pp: no hura :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49384
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Pokec