Psi stiznosti a zivot

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Stížnost

Příspěvekod dudy » úte kvě 27, 2014 19:17

Mám pocit, že kdybys měla psa výhradně v posteli, tak to by snad Mikovi s Grcem nevadil.
I když kdo ví...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Stížnost

Příspěvekod grco » úte kvě 27, 2014 19:18

No v jej posteli by mi pes nevadil, ale keby bol v mojej, tak to je rovno na spalenie :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Stížnost

Příspěvekod ita » úte kvě 27, 2014 19:25

:D výhradně ne no. Ale jinak souhlas, že hysteričtí nevychovaní psi jsou na ranu. V "ideální" kombinaci pokud je to nějaký +50kg hovado, co se ožene i po vlastním "pánovi". Psa má dneska každej pablb a podle toho to někdy vypadá.
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » úte kvě 27, 2014 19:40

ita píše:Psa má dneska každej pablb a podle toho to někdy vypadá.

A o tom je cela tahle diskuse.

Jinak ja proti zoofilkam nic nemam ;-) Ve sve posteli bych psa nesnesl, kocku vyjimecne ano.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49419
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod budo » úte kvě 27, 2014 19:44

mike píše:
budo píše:A tady mas odpoved na to, kdo za to muze = resp. kdo je za to zodpovednej. Dusevne zdravej inteligentni rozhodne nepujde cestou A)

To neni to same. Muze za to pes, je to zivy tvor a je to on, kdo steka. Odpovedny je ale jeho majitel. grco ma pravdu, je to alibismus. Majitel nema psa co omlouvat, ze je to jen zvire, ale ma se postarat, aby ostatni neobtezoval. Jak to udela je jeho vec, je to on, kdo si psa poridil a tudiz je odpovedny za vsechno, co pes provadi.


mike: jojo, tyhle postoje od lidi, ktery v zivote psa nevychovali, mam rad. Az nekdy od stenete az po dospelyho psa zvladnes vychovu na jednicku, pak si o tom muzeme znovu povidat. Mozna, ze pak budes na to koukat trochu jinak a vic nez nepovedeny psy soudit budes jejich vadny nezodpovedny chovatele... Ona totiz psi duse je natolik tvarna, ze s dobrym pristupem ze stenete fakt udelas super psa anebo s blbym pristupem hovado. Ze psa nekdo zkurvil je jedine chyba toho, kdo ho zkurvil. Neznamena to, ze se od nej necham pokousat a jeste ho budu omlouvat. Nicmene se na to divam s jistou mirou pochopeni, kterou lidi, co psa nikdy nemeli, nemuzou dost dobre chapat.
Naposledy upravil budo dne úte kvě 27, 2014 22:01, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Stížnost

Příspěvekod dudy » úte kvě 27, 2014 19:51

ita píše:...........Psa má dneska každej pablb a podle toho to někdy vypadá.

By mě zajímalo, kde se ty pablbové berou.
Tohle je oblíbenej argument VŠECH lidí co maj psa...
Něco jako okřídlené: Lidi jezděj jako hovada...
Sem asi jedinej kdo má blbýho psa, kterýho v rámci možností zvládám, ale do hlavy mu nevidím a připouštím, že stát se může cokoli, že i náš blb může zaútočit i když se mi to ještě nikdy nestalo a netvrdím si, že jsem genitální kynolog a že mám všechno pevně v rukou.....
Dokonce věřim na náhodu....
Já vim asi sem divnej....
Asi budu pablb.....
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » úte kvě 27, 2014 20:06

@budo: mam pocit, zes nepochopil, co jsem psal. Mne je uplne jedno, jak je vychova psa obtizna a nevidim nejmensi duvod, proc bych to mel zkouset. Je to vas konicek a vase rozhodnuti si psa poridit. Nechci po vas nic vic, nez abyste mne s tim neobtezovali. Ja vas svymi konicky taky neobtezuju. A je mi uplne ukradene, jestli je pes vadny od prirody nebo za to muze jeho majitel. Podstatny je jen vysledek.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49419
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod dudy » úte kvě 27, 2014 20:16

mike píše:....... Ja vas svymi konicky taky neobtezuju.......

Problém je, že to si myslíš Ty...... :wink:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Stížnost

Příspěvekod ita » úte kvě 27, 2014 20:21

dudy Pablb je např. ten, co si ani nepřipustí, že pokud z něho má pes dobrý den, tak není něco v pořádku a pohlíží na svého miláčka velice nekriticky. A kde se berou - nejsem žádnej zasloužilej kynolog, ale podle mě se psům hlavně málo věnujou a pak taky ta nekritičnost, nedůslednost.

mike píše: Ve sve posteli bych psa nesnesl, kocku vyjimecne ano.


Taky preferuju kočky :)
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » úte kvě 27, 2014 20:30

dudy píše:Problém je, že to si myslíš Ty...... :wink:

Muj konicek je outdoor. Nestekam, nikoho jsem jeste nepokousal a pripadne exkrementy poctive zahrabavam ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49419
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod Sirkka » úte kvě 27, 2014 20:40

Když už se tu otevřelo psí téma... dneska jsem se vracela z práce domů a přiřítil se ratlík - taková ta malá černá srnka - všude skákala, štěkala jak zběsilá a šla mi po noze. Nepřiběhnout majitelka a nesnažíc se psa uklidnit, tak by se pes prolítl, bez milosti bych ho nakopla. Sice to není hezké, ale kousat do sebe opravdu nenechám.
Jakožto běžec se psy kupodivu problém ani nemám. Když nějakého potkám, hledám majitele, jestli je případně poblíž a sleduju psa a jeho rekace. Obvykle je jim běžec naprosto ukradený, hlavně větším psům. Problém je s mrňavými, ti reagují někdy až agresivně pomalu na cokoliv, co se hýbe. Začínám mít dojem, že to není jen majiteli, ale i psy. Jestli se ty srnky a spol. dají vůbec nějak vychovat.
Mimo jiné zrovna ty mrňavé v lásce nemám, nepovažuju to za psa :rolleyes:
Uživatelský avatar
Sirkka
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2217
Registrován: pát dub 11, 2008 20:21
Bydliště: Praha a Vysočina

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » úte kvě 27, 2014 22:26

ita píše:Taky preferuju kočky :)

Ja uz bohuzel jen zdalky, prisla alergie :(

Tady je pekne videt, kdo je opravdu pritel cloveka ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49419
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod ketrin » stř kvě 28, 2014 6:10

takove ty obludy, co zakerne vybafnou na zidce ve vysi me hlavy a pak se jeste snazi preskocit plot.
no ale přiznejme si, že to už je dost mimořádná situace, že - běžní záploťáci akorát řvou, což je sice opruz, ale nijak neohrožující.
Ja taky jdu metr vedle plotu, ale byl bych rad, kdy na mne nestekali
Chápu, ale holt ten pes často takhle nefunguje, metr od plotu je v jeho očích pořád jeho teritorium, nežijeme v ideálním světě :wink: ale pokud na tebe štěkaj nějak výrazně víc nebo agresivněji než na jiného kolemjdoucího, může to být tvým negativním laděním vůči nim, což samozřejmě pes cítí.
Debil je majitel, jehoz pes skace po plote jak pominuty a rve jak silenec, pricemz debil je kus od nej na zahrade a necha ho byt
hurá, vypadá to že nejsem debil :mrgreen:
Začínám mít dojem, že to není jen majiteli, ale i psy. Jestli se ty srnky a spol. dají vůbec nějak vychovat.
Dají - Je to jen v lidech. Já jsem taky na ty větší, ale znám pár perfektních vychovaných sportovních minipsů (yorci, čivavy...). Obecně ale spíš platí, že ty prcky si v drtivé většině pořizuje určitý typ lidí, kteří si myslí, že když je to tak malé, nemusí se to vychovávat ani cvičit. ](*,)
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Stížnost

Příspěvekod budo » stř kvě 28, 2014 6:47

mike píše:@budo: mam pocit, zes nepochopil, co jsem psal. Mne je uplne jedno, jak je vychova psa obtizna a nevidim nejmensi duvod, proc bych to mel zkouset. Je to vas konicek a vase rozhodnuti si psa poridit. Nechci po vas nic vic, nez abyste mne s tim neobtezovali. Ja vas svymi konicky taky neobtezuju. A je mi uplne ukradene, jestli je pes vadny od prirody nebo za to muze jeho majitel. Podstatny je jen vysledek.


Moji psi prave nikoho neobtezujou a i kdyz nesnasim povahu tech, ktery jejich panicek zkurvil vypestovanim strachovy agrese, nedostatecnou socializaci, neduslednosti, rozmazlovanim atd., tak porad na to koukam tak, ze to je zodpovednost a chyba pana a ne chyba psa. Setkani s temahle afektakama je pro mne vzdycky neprijemny a nezadouci, stejne jako pro spoustu ostatnich, nicmene toto chovani psa nahlizim jako chybu a zodpovednost majitele, nikoli psa. Pes dela jen to, co ho jeho pan naucil, co v nem vypestoval. Narozdil od grca. A miku narozdil od tebe i kdyz to nemam stejnetak rad, furt si pripominam, ze nakopnout nebo opeprit takovyho cokla pokud to neni vylozene nutny (tedy pokud na mne neodvratitelne a primo neutoci), tak tim na coklovi nic nezmenim a jen mu bezduvodne ublizim...

Malej priklad za vsechny s tou srnkou... Kdyz potkam pitomce, kterej jde proti mne a uz 30m predem takovouhle srnku zveda do naruce, tak nekdy i ja svyho 35kg pejska zvednu do naruce kdyz takovyho pana mijime a schvalne to komentuju "neboj, von ti nic neudela". - Takovej panicek pak cumi jak kdyz nadloube volovi a je na nem videt, jak si pripada jak pablb, kdyz na druhym cloveku se psem vidi, jak se sam chova. Neprestane to delat, ale aspon se nad tim na chvili zamysli. - Prave tohle zvedani zamezuje plnohodnotny socializaci a vyvolava ve vorechovi SA. Prave takovej pes pak na tebe miku za plotem vriska jak protrzenej i kdyz jsi mu nic neudelal a vidis na nem, ze to neni stekani "hlidaci", ale nenavistny a zly. Ovsem jen odtamtud, kde se cokl cejti byt chranenej z naruci, za plotem.

miku, uz jsi nekdy zkusil ve chvili, kdy to zvire visi na plote, jeho opodal stojiciho pana oslovit a nejak slusne zavest rec na to, ze pes je peknej, jen ti prijde skoda, kdyz pan vidi, ze jen prochazis a presto psa neokrikne? Ze by ho to nic nestalo a pritom byste meli oba klidnejsi den ... ?
Naposledy upravil budo dne stř kvě 28, 2014 7:59, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Stížnost

Příspěvekod budo » stř kvě 28, 2014 6:51

ketrin píše:... Dají - Je to jen v lidech. Já jsem taky na ty větší, ale znám pár perfektních vychovaných sportovních minipsů (yorci, čivavy...). Obecně ale spíš platí, že ty prcky si v drtivé většině pořizuje určitý typ lidí, kteří si myslí, že když je to tak malé, nemusí se to vychovávat ani cvičit.


tak tak
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Stížnost

Příspěvekod wawrik » stř kvě 28, 2014 7:25

ketrin píše:no ale přiznejme si, že to už je dost mimořádná situace, že - běžní záploťáci akorát řvou, což je sice opruz, ale nijak neohrožující.
Si dovolím nesúhlasiť. Po ceste k naším barákom je jeden spičený vlčiak (dámy odpustia), ktorý na človeka vybafne pri bráne asi pol metra od ucha. Sprevádza to skokom na tú bránu. Človek ho skôr nezaregistruje, lebo až po bránu je múr a stromy, a keď sa trochu zamyslí a nedá si pozor, tak ten zážitok je celkom problém rozdýchať.

Raz som tridsať metrov nižšie stretol mamičku s hysterickým deckom, ktoré revalo, že tade nejde, lebo sa bojí toho hnedého bubáka. A keďže je to jediná prístupová cesta, tej mamičke naozaj nezávidím chodiť tade každý deň. A už vôbec nezávidím tomu decku, ktoré má zarobené na veľmi slušnú traumu.

Vlastne, teraz si tak vybavujem, že som toho psa už párkrát nevidel. Pri troche šťastia už zomrel, ale nečudoval by som sa, keby ho niekto otrávil.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Stížnost

Příspěvekod ketrin » stř kvě 28, 2014 7:31

takovouhle srnku zveda do naruce, tak nekdy i ja svyho 35kg pejska zvednu do naruce kdyz takovyho pana mijime
škoda že já ty své neunesu, to bych taky praktikovala :lol: můj pes má malé pejsky -pokud se chovají normálně - rád a hraje si s nima, ovšem před těmi uřvanci se klidí a schovává se za mě (už je to starší pán a má rád svůj klid) - což je samozřejmě zdrojem přiblblého veselí druhé strany "koukej Azore, takovej velkej pes a von se tě bojí"
miku, uz jsi nekdy zkusil ve chvili, kdy to zvire visi na plote, jeho opodal stojiciho pana oslovit a nejak slusne zavest rec
no, myslím že u těhle lidí se to mine účinkem, protože normální člověk na nic takového nečeká a psa si napomene sám od sebe.
Mně tedy řev záploťáků nijak zvlášť nevadí, protože se jich nebojím a mí psi situaci zvládají v klidu, takže není důvod se nervit, spíš se řvoucího psa za plotem snažím zklidnit tichou flegmatickou mluvou asi v duchu "zajeď, blbečku" - oni jsou to stejně většinou frustrovaní a znudění chudáci, co se z té zahrady a dvora v životě nedostanou a nemají žádné podněty, protože přece "pes patří na zahradu, může tam běhat, tak co by ještě chtěl" :(
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Stížnost

Příspěvekod dudy » stř kvě 28, 2014 8:18

wawrik píše:Raz som tridsať metrov nižšie stretol mamičku s hysterickým deckom, ktoré revalo, že tade nejde, lebo sa bojí toho hnedého bubáka. A keďže je to jediná prístupová cesta, tej mamičke naozaj nezávidím chodiť tade každý deň. A už vôbec nezávidím tomu decku, ktoré má zarobené na veľmi slušnú traumu.

No když mu máma nevysvětlí, že ten Bubák je jenom pes notabene za plotem, tak z děťátka vyroste Mike nebo Grco. :D
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Stížnost

Příspěvekod grco » stř kvě 28, 2014 8:28

Najlepsie je, ked ten pes ide po ulici a vyskoci mi na stehna a majitel ze "nebojte se, on vam neublizi"... Ja viem, ze mi neublizi, ale zaspini mi nohavice svina jedna, mu ublizim ja!

Ja strasne neznasam u niektorich ludi tento pristup "je to moj milacik, ja ho mam rad, tak urcite ho maju radi aj vsetci ostatni, ved je tak mily...". Uplne rovnake je to s detmi a vsetkymi dalsimi "milacikmi".

Netvrdim, ze su taky vsetci. Ani, ze sa to tyka konkretne tu diskutujucich majitelov psov (a deti), ale je takych ludi dost.

A tym sa dostavam spat k tomu "kto za to moze". Jasne, prvotny problem je u toho, kto toho psa vychovaval (takisto ako je to u mladistvych delikventov, kde tiez nesuhlasim s nazorom "on nevie co urobil, ved je to este len dieta"), ale ked ho uz nejak vychoval a ten pes nieco urobi, tak za to, podla mna, nesu vinu obaja. Na "prevychovy" seru. Psov je v utulkoch dost. Odoberat ich majitelom a umiestnovat do utulkov, aby sme ich "zachranili", lebo to vlastne neni ich vina, chudacikov malych, je uplne zbytocne. Proste psa utratit, samozrejme na naklady majitela. A este mu dat navyse pokutu a zakaz chovania/vlastnenia psov na X rokov.

Ziadne zbytocne empatie, ziadne "druhe sance"...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Stížnost

Příspěvekod budo » stř kvě 28, 2014 10:28

grco - tvuj postoj je imho extremni
Takto dodatecne postihovat psa zabitim a majitele ex post je dost drsny.
Na druhou stranu v ramci prevence vyzadovat po chovateli pred porizenim nejaky slozeni testu + urcitou dochazku na cvicak - to taky nelze uvest v praxi, ale bylo by to dle meho schudnejsi. Nicmene do prosazovani takoveho zakona se nikdy nikdo nepusti.

dudy: "No když mu máma nevysvětlí, že ten Bubák je jenom pes notabene za plotem, tak z děťátka vyroste Mike nebo Grco. :D" - bohuzel, tak to opravdu je. U nas je 50 leta pani, ktera ma hysterickej strach ze psu celej zivot. Je to o vychove v rodine. Treba ja, kdyz potkam deti s rodicema a deti jevi znamky strachu ze psu, ja mam cas, tak hned navazu kontakt a komunikuju. "Pejsku se bat nemusis, jsou hodny a maji moc radi deti. Muzes je pohladit, jestli chces a jestli ti to maminka dovoli..." Psa posadim, podrzim za obojek a spolecne s rodicema vytvorime situaci, kdy se dite citi bezpecne a samo si troufne si psa pohladit na bezpecnem miste tak, aby se neleklo, pokud by pes pohnul hlavou nebo tak. Takze hladi na zadech, nebo opatrne za usima,... Uz jsme par deti za tu dobu nenasilne a postupne odnaucili strachu ze psu. A sousedka ma vnuka (cca 30 let), kterej ma dusevni poruchu a mel panicky zachvaty strachu ze psu. Cubu mam 10 let a od stenete jsem s tim klukem obcasne pracoval. Kdyz poprve prisel za svou mamou do prace (ja sel 5 m za nim) a vedl si moji cubu na voditku, maminka se rozplakala radosti. Dneska maji doma svyho psa.

Z myho pohledu - je silene trapny a zbytecny, kdyz se potkam s dospelym clovekem, ktery uz dopredu hystericky jeci "drzte si toho psa", presto ze je pes na voditku a cloveka si nevsima.

Pred par tydny jsme byli na cundru. Byl tam kluk, se kterym jsem se videl asi po 10 letech. Kdyz jsme se po te dobe sesli u vlaku, tak na moje "cau Fuldo" kouknul na psy (na voditku), utrousil "di s tim" a zacouval do dveri vlaku jedouciho jinam. Pak celej vikend mel prubezne furt na psy (ne na mne, ale fakt na ty psy) kecy, prestoze jsem peclive delal vsechno pro to, aby s nima temer neprisel do styku. Tyden na to mi kluci s udivem rekli, ze se divili, ze jsem ho neposlal do prdele a ze celkem obdivujou mou trpelivost. - Jo, bylo to zbytecny a kdyby chlapik mel zmaknuty tyhle svoje neopodstatnely fobie, jiste by to mel snazsi on i my. Ale co uz...
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Stížnost

Příspěvekod budo » stř kvě 28, 2014 10:37

Jo, dneska jsem zaparkoval a deda lezouci z auta vedle mne mi prastil do sveri. Povidam "to si nemuzete dat pozor, abyste mi nebouchal do auta, tim spis, kdyz v nem sedim?" - Misto nejaky soudny reakce mne dedek zacal poucovat, ze mam lip zaparkovat. Tak jsem se ho zeptal, jak si to "lip" jako predstavuje, kdyz mam z obou stran auto a kdyz ja s tim svym stojim spravne v prostoru, kterej je jasne vyznacenej carama. Rozumna reakce z nej nevypadla, ale zas jen nejaky blby kecy. Chapu, ze az budu starej, tak neco taky budu zvladat hur. Ale kdyz uz neco takovyho udelam, tak douufam, ze rict pratelskym tonem neco ve smyslu "sry, ja nerad" pak jeste zvladnu.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Stížnost

Příspěvekod grco » stř kvě 28, 2014 10:50

Ja len podotknem, ja nemam z psov fobiu, vobec sa ich nebojim, nikdy ma ziadny neuhryzol, alebo co. Dokonca sme mali psa 7 rokov, ked som bol mensi (nemecky vlci spic to bol myslim)... Nebol moj, bol sestry, takze som sa on nestaral ja a byvali sme v rodinom dome, nie v byte. Dedo mal tiez psa, bol to navyse policajny pes, takze vycviceny dost a tiez bol v rodinnom dome.

Mne len proste vadia, v bytoch, v nakupakoch, v lietadlach, salinach... Smrdia, slintaju, stekaju... Vadi mi, ze su vsade. Kazdy musi mat nejakeho vadneho psa doma, lebo inak by asi umrel sam, alebo co... A potom s nim samozrejme vsade musi chodit, este aj DO HOSPODY! Pretoze v CR je uplne normalne vodit psa do restaurace. DOKONCA IM TAM ESTE DAJU VODU! Alebo si ho dovedu do prace, lebo sa on doma nema kto starat. No smola, si vezmi dovolenku, ked si si toho cokla poridil...

To podla mna nie je normalne :) Ale kazdy sme iny, zeano... :)

PS: Inak este, teraz mame doma macku a moja matka (ani nik iny z rodiny) s nou nechodi do hospody ani do prace, ani ju nenosi v kabelke po nakupaku...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Stížnost

Příspěvekod budo » stř kvě 28, 2014 10:58

tvoe, tak s tebou bych chtel mit dvojdomek :mrgreen: :lol:
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Stížnost

Příspěvekod grco » stř kvě 28, 2014 11:04

@budo: No z mojej strany by ti ziadny stekajuci pes nehrozil :)

Ale ja by som dvojdomek nechcel mat s nikym, mne by totiz vadili aj ti ludia, nie len pes :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Stížnost

Příspěvekod petrbw » stř kvě 28, 2014 11:33

budo: grco má asi postoj trochu více vyhraněný.Na druhou stranu ho ale i trochu chápu.Ty jsi pejskař, máš k tomu vztah a tak nerad slyšíš(jako všichni pejskaři), nebo nerozumíš tomu, že někdo opravdu o psí očuchávání a skákání nestojí.Ne že by měl strach, prostě mu to je nepříjemné.Moje paní se psů bojí, a to tak že hodně.Takže když jdeme po lese a po pěšině se vyřítí velký pes bez náhubku, vodítka a páníček je někde za zatáčkou tak zuřím taky.Prostě kašlu na to, že nikdy nikoho nekousl a nebudu na to čekat.První náznak agresivity nebo rozběh ke mě a ometu ho pepřákem.A páníčka, pokud bude potom pindat taky.Sakra, přece svoboda jiných končí tam, kde začíná svoboda druhých.Moje neteř má po plastice ruky když jí ošklivě pokousal pes, který to NIKDY před tím neudělal.A když opilý páníček mektal, jestli ho prý náhodou nějak nevyprovokovala tak ho švagr ještě propleskl za blbost.(pes pobíhal po vesnici a páníček seděl před místní sámoškou).
Takže každá mince má dvě strany.Na různých akcích(které děláme), psy toleruji, pokud majitel předem úmysl psa s sebou vzít oznámil.(samozřejmě vychovaného).
petrbw
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon led 11, 2010 12:19

Re: Stížnost

Příspěvekod ita » stř kvě 28, 2014 12:40

mike píše:Ja uz bohuzel jen zdalky, prisla alergie :(

Tady je pekne videt, kdo je opravdu pritel cloveka ;-)


Tak to je nepříjemné :? Alergií na kočičí srst jsem trpěla jako děcko. Takže jsem si od koček držela odstup a sdílela názor většiny - jaké jsou to vyčůrané potvory, že jsou hloupé, neupřímné... Pak ve 20něco mi shodou různých událostí zkřížila cestu jedna osudová kočka a já si ji zamilovala tak, že u mě nakonec kočky předběhly psy. A taky jsem s ní tehdy zjistila, že alergie se s věkem upravila a můžu se s micinama mazlit, jak hrdlo ráčí \:D/
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Stížnost

Příspěvekod budo » stř kvě 28, 2014 16:49

petrbw píše:budo: ... 1)Ty jsi pejskař, máš k tomu vztah a tak nerad slyšíš(jako všichni pejskaři), nebo nerozumíš tomu, že někdo opravdu o psí očuchávání a skákání nestojí. .......... 2) Moje paní se psů bojí, a to tak že hodně.Takže když jdeme po lese a po pěšině se vyřítí velký pes bez náhubku, vodítka a páníček je někde za zatáčkou tak zuřím taky.Prostě kašlu na to, že nikdy nikoho nekousl a nebudu na to čekat.První náznak agresivity nebo rozběh ke mě a ometu ho pepřákem.


Tak si to ujasnime:
1) nepodsouvej mi to, co jsem nenapsal - tohle jsi totálně překroutil
2) Tva pani trpi strachem a proto budes ty agresivni i na psa, ktery k tobe jen prijde a bude se chtit seznamit? - To je v podstate stejny, jako SA u psa a neni to problem ostatnich, ale tve pani a tvuj. Dale by mne zajimalo, co budes delat, A) kdyz se vyriti malej pes? Velky psi si jsou sebou zpravidla oproti malym jisti a nepotrebujou si nic dokazovat ani lecit. Statisticky je prokazano, ze mali psi pokousou cloveka mnohem casteji. A vis proc? Protoze oni mnohem casteji pod vlivem chybne vychovy ze strany majitele (neuvadim chovatele, pac v tom je rozdil) trpi SA. Takze se bojej a proto jsou preventivne agresivni. Stejne jako kdyz tva pani se boji a ty ses preventivne agresivni, ze jsi ochoten (aspon to tady deklarujes) ublizit preventivne psovi i presto, ze vam nebude nicim hrozit. Nevim, do jake miry dokazes v ramci prirozenosti cist rec tela psa. Takze se ptam, B) zda jsi schopen rozpoznat v reci tela psa jednoznacne pratelsky vesely a hravy prichod (pises "nebo rozbeh ke mne") a jestli i v tomto pripade jsi ochoten tomu psovi v ublizit?
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Stížnost

Příspěvekod petrbw » stř kvě 28, 2014 17:29

budo, nepodsouvám.Prostě pejskaři mají své psy rádi a neradi slyší, že někdo ne.Na tom není nic divného.Ani špatného.
Malého psa neřeším, těch se nebojím já ani moja.Malý pes se dá v nejhorším zahnat vodou z bidonu.
Preventivně agresivní teda nejsem, nicméně moje zdraví je mi milejší než zdraví cizího psa.A co je k nepochopení na tom, že sakra nestojím o to, aby ně nějaký bafan očuchával prdel, skočil po mě špinavýma tlapama a umazal mi goráčovou bundu.I kdyby mě nekousl.A kde je jistota, že když mi tu prdel očuchává tak nekousne.Když se rozhodne nevím proč kousnout a bude mít hlavu 10cm ode mě, nic už neudělám.Jak by se tvářil pejskař, kdybych se rozeběhl k jeho manželce, ta moje by na 50 metrů křičela ať se nebojí, že si jen chci hrát a já mu začal očuchávat starou??
Psa který si šněruje svou stopu a kašle na mě, si nevšímám taky.Vychovaný pes si cizích lidí nevšímá a vychovaný páníček když vidí lidi tak si psa většinou přivolá(a pes poslechne).
řeč těla?..Táta byl policejní psovod tak jsem dětství prožil na cvičáku.Proto mě neposlušní psi a hlavně jejich páníčci vytáčí.
petrbw
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon led 11, 2010 12:19

Re: Stížnost

Příspěvekod budo » stř kvě 28, 2014 18:19

Petře podsouváš. "Ty jsi pejskař, máš k tomu vztah a tak nerad slyšíš(jako všichni pejskaři), nebo nerozumíš tomu, že někdo opravdu o psí očuchávání a skákání nestojí" - kde já výše v příspěvcích tohle obhajuju nebo omlouvám ??? Četl jsi vůbec, o čem píšu?

No nic, nemá smysl tu dál reagovat. Jsem moc rád, že potkáváme jen lidi, kteří mají psy rádi a ti naši se jim líbí. - To nám mimochodem říkají lidi často. Takže dobrá zpráva - duševně narušených lidí, kteří jsou psa schopni zabít proto, že k nim čuchnul, je zatím furt celkem málo. - Neumím to teď najít, ale tenhle případ se stal před pár lety - pes si čuchnul k chlapovi a magor do něj zabodnul velký nůž. Pes umřel. Tuším NO. A jsem rád, že nepotkáváme ani lidi, kteří jsou připraveni zvíře, který jim nic nedělá, postříkat pepřákem.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » stř kvě 28, 2014 19:26

Lipon píše:...čuchnu k němu, vůbec to nevoní jak máslo, spíš jak rama před x lety, tak se začtu do obalu, a tam "LOW FAT BUTTER" :vom:

Hmm, neni v EU nahodou narizeni, ze maslo musi mit aspon 82% tuku, jinak nesmi byt oznaceno jako maslo? Kvuli tomu se prece muselo zrusit pomazankove maslo. Pricemz tam kazdy svepravny clovek vedel, o co jde, zatimco na tohle se snadno nachyta kdokoliv, protoze to neceka.

At se s tim jdou vycpat. Maslo je maslo prave proto, ze je v nem tuk. Zatim jeste mame na vyber, ale pripomnelo mi to mou prihodu:
mike píše:Jinak zrovna amici jsou nizkotucnyma nesmyslama posedli. Kdyz jsem si tam chtel koupit jogurt, nasel jsem v mistnim supermarketu regal snad 20 m dlouhy kde byly jen jogurty. Nebyl tam ani jeden normalni, same low fat, idealne 0.1% :vom:

a tam uz na vyber nebylo... Navic se ukazuje, ze je to s tema tukama kravina a ty low fat nesmysly skodi vic.

Mimochodem, pred par dny jsem nekde zahlidnul zhavou novinku. Ramu s primesi praveho masla (to je jejich formulace ;-)). Pomyslel jsem si neco o imbecilech a premyslel, proc bych sakra mel kupovat neco takoveho, kdyz si muzu koupit normalni maslo.

@jedik: nemelo to jit spis do vtipu? To prece nemuze byt realne. Nebo jo?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49419
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Pokec