Psi stiznosti a zivot

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » stř kvě 28, 2014 19:35

ita píše:Tak to je nepříjemné :? Alergií na kočičí srst jsem trpěla jako děcko. Takže jsem si od koček držela odstup a sdílela názor většiny - jaké jsou to vyčůrané potvory, že jsou hloupé, neupřímné... Pak ve 20něco mi shodou různých událostí zkřížila cestu jedna osudová kočka a já si ji zamilovala tak, že u mě nakonec kočky předběhly psy. A taky jsem s ní tehdy zjistila, že alergie se s věkem upravila a můžu se s micinama mazlit, jak hrdlo ráčí \:D/

Njn, muj postup byl opacny. Mel jsem kocky vzdycky rad, jako dite jsem si s nima dost hraval a ani nejmensi naznak problemu. Pak jsem z venkova odesel do mesta a s kockama uz moc do styku neprisel, az mi ma expritelkyne nastehovala jednu domu, kdyz mi bylo asi 35. Alergie se objevila behem par dni a alergolog mi po prokazani konkakt s kockama zakazal (alergie neni na srst, ale na sliny). Coz byla skoda, jelikoz jinak jsme s kockou vychazeli skvele. Trvalo pres rok, nez se mi podarilo alergie zbavit, ono to nastartovalo i reakce na pyly a dalsi veci. Takze ted si radej drzim odstup, i kdyz nerad.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » stř kvě 28, 2014 19:58

ketrin píše:Debil je majitel, jehoz pes skace po plote jak pominuty a rve jak silenec, pricemz debil je kus od nej na zahrade a necha ho byt
hurá, vypadá to že nejsem debil :mrgreen:

To by mne ani nenapadlo ;-) Kdyby byli vsichni jako ty, tak by tahle diskuse nejspis vubec nevznikla.

A mimochodem, tohle je (casta a typicka) spatna aplikace logiky :twisted: Implikace neni ekvivalence a tudiz z ni nevyplyva implikace opacna. Jinymi slovy, porad jeste muzes byt debil, i kdyz z jinych duvodu. Ne ze bych o nejakem vedel ;-)

ketrin píše:miku, uz jsi nekdy zkusil ve chvili, kdy to zvire visi na plote, jeho opodal stojiciho pana oslovit a nejak slusne zavest rec
no, myslím že u těhle lidí se to mine účinkem, protože normální člověk na nic takového nečeká a psa si napomene sám od sebe.

Asi tak. Normalne mam tendenci problemy resit, ale jen kdyz si myslim, ze to k necemu muze byt. Tady si to nemyslim a nejjednodussi reseni je proste pokracovat dal.

ketrin píše:Ja taky jdu metr vedle plotu, ale byl bych rad, kdy na mne nestekali Chápu, ale holt ten pes často takhle nefunguje, metr od plotu je v jeho očích pořád jeho teritorium, nežijeme v ideálním světě :wink:

OK, chapu, ovsem jde o primerenost. Kdyby psu u nas bylo rozumne mnozstvi, tak to vubec neresim. Jenze kdyz je to nekde kazda druha zahrada, tak mne to trochu stve, jelikoz to ke vsemu funguje jako retezova reakce. Vlezu do vesnice, zacne stekat jeden a za chvili steka cela vesnice.

ketrin píše:ale pokud na tebe štěkaj nějak výrazně víc nebo agresivněji než na jiného kolemjdoucího, může to být tvým negativním laděním vůči nim, což samozřejmě pes cítí.

Tezko rict, obvykle se to stava v mistech, kde moc lidi nechodi, takze neni s kym porovnavat. Ale kdyz uz tam nekdo je, tak na nej stekaji taky, zadneho rozdilu jsem si nevsiml.

Tohle je ale jedina vec, ktera se mi na tom, co pises, nelibi; typicky projev pejskarstvi. V podstate jde o prenaseni viny na obet. Neco jako kdyby nemela minisukni, tak ji neznasilnil, pripadne kdyby ho neprovokoval (svou existenci...), tak ho nepokousal. Muzu si o psech myslet co chci, nemusim je mit rad a muzu je mit velmi nerad, ale dokud je skutecne nedrazdim, tak je vina na jejich strane.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » stř kvě 28, 2014 20:31

budo píše:A miku narozdil od tebe i kdyz to nemam stejnetak rad, furt si pripominam, ze nakopnout nebo opeprit takovyho cokla pokud to neni vylozene nutny (tedy pokud na mne neodvratitelne a primo neutoci), tak tim na coklovi nic nezmenim a jen mu bezduvodne ublizim...

Jak bezduvodne? On na mne steka a dava najevo, ze kdyby tam nebyl plot, tak na mne zautoci. Cista a nevyprovokovana agrese, takze peprak by byla sebeobrana. A odkopnout, kdyz se mi snazi zakousnout do nohy, tam je to snad uplne jasne. A jestli nezmenim bych taky nevidel jiste. Uz Pavlov dokazal podminene reflexy prave na psech, takze kdyz se nauci, ze po stekani prijde pepr, tak si to mozna odvykne.

Neudelal jsem jeste ani jedno. Peprak nemam a odkopnuti zatim stacilo vzdycky jen naznacit.

budo píše:Tva pani trpi strachem a proto budes ty agresivni i na psa, ktery k tobe jen prijde a bude se chtit seznamit? - To je v podstate stejny, jako SA u psa a neni to problem ostatnich, ale tve pani a tvuj.

Tady vidim koren problemu a typicky projev pejskarstvi. Pes se nema co chodit seznamovat s lidma, kteri o to nestoji. Pricemz o to nestoji kazdy, kdo neda najevo opak. Tohle by mel byt zaklad a bohuzel to spousta pejskaru nechape (on vam nic neudela). Pokud se pes dostane do me osobni zony a/nebo jeho priblizeni vyhodnotim jako utok, mam narok se branit a veskera vina za nasledky jde za nezodpovednym pejskarem, ktery tuhle situaci pripustil. Opakuju, psi jsou tvuj konicek, ktery ne vsichni sdili a je na tobe, abys s nim ostatni neobtezoval. Pes ktery prijde a chce se seznamit je obtezovani. Nemusim rozumet reci psiho tela a nemusim vedet, jak s nim komunikovat nebo co ho vyprovokuje. Je to tvuj pes a je na tobe, abys situaci, ve ktere by to bylo potreba, predesel.

Psu se nebojim a umim si s nima poradit a peprak nemam, ale docela chapu lidi, kteri se jich boji, poradit si neumi a peprak preventivne pouzijou v situaci, kdy se citi psem ohrozeni. Coz muze byt uz priblizeni na urcitou vzdalenost.

dudy píše:No když mu máma nevysvětlí, že ten Bubák je jenom pes notabene za plotem, tak z děťátka vyroste Mike nebo Grco. :D

A jeje, ted budou matky ctouci OF schvalne desit deti agresivnimi psy 8) :twisted:

Jsem na tom podobne, jak psal grco. Psu se nebojim a zadnou fobii z nich nemam. Vyrustal jsem na venkove a na prazdniny jezdil k babicce, ktera chovala zvirata (prasata, kozy, ovce, kraliky, kocky...) a k nim mela i hlidaciho psa. Se kterym jsme si jako deti hravali a vychazeli uplne normalne. Jen si myslim, ze je jich u nas moc a vseho moc skodi. Teda krome kocek ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod dudy » stř kvě 28, 2014 20:44

mike píše:ketrin.....Kdyby byli vsichni jako ty, tak by tahle diskuse nejspis vubec nevznikla.......

Omyl, příteli.
Celá tahle diskuse vznikla proto, že já sem si postěžoval na kretény co mi v neděli v šest ráno vařej u vrátek čaj a TY SI VYTÁH do boje proti čoklům:
mike píše:
dudy píše:To je daň za to, že bydlim v lese.

Ne, to je dan za to, ze sis poridil hyenu ;-)
Ja zas nesnasim, kdyz jdu pres vesnici a z kazde druhe zahrady na mne steka nejaky cokl. Jdu po verejne ceste, nevsimam si jich a ani je nijak neprovokuju. Nekteri obcas maji stesti, ze s sebou nenosim peprak, asi bych se musel drzet, abych ho nepouzil. Na takove ty obludy, co zakerne vybafnou na zidce ve vysi me hlavy a pak se jeste snazi preskocit plot. Pricemz debilni majitel nekde na zahrade si toho vubec nevsima, asi mu to prijde normalni. Mne teda ne.

Do tý doby nepadlo o psech v podstatě ani slovo (vyjma toho, že já sem psal, že mě můj pes vzbudil, na což jsem si ostatně nestěžoval, protože hlídat je jeho práce a proto ho na tý zahradě mám).
A štěkat za plotem, notabene v noci, na Tebe bude dost pravděpodobně i Ketrinin pes.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » stř kvě 28, 2014 20:52

Vsak jsem taky myslel tuhle diskusi o psech ;-) O jeden krok dal, diskuse by nevznikla, jelikoz bych si nemel na co stezovat.

V noci to jeste chapu, uznavam, ze chodit v noci neni uplne standardni a je tedy vicemene muj problem, ze to (obcas) delam. Pres den to ale normalni je a melo by byt normalni kvuli tomu nesilet.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod ita » stř kvě 28, 2014 20:57

mike píše:alergie neni na srst, ale na sliny


Na sliny, pot a šupinky kůže, což se drží v srsti, takže zkráceně prostě na srst :-) Alergie je velice nepříjemná záležitost, já si s ní užila svoje, hlavně v dětství a v pubertě. Teď mám relativně klid.

mike píše: Takze ted si radej drzim odstup, i kdyz nerad.

Bez koček je to těžký no (aspoň pro mě). Taky teď žádnou mít nemůžu :cry: Ale nejlepší jsou stejně kočky dvě, ptže si skvěle vyhrajou. Na to, nebo jak odpočívají, bych se mohla dívat celý dny :lol:
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Stížnost

Příspěvekod budo » stř kvě 28, 2014 21:18

"mike: Kdyby psu u nas bylo rozumne mnozstvi, tak to vubec neresim. Jenze kdyz je to nekde kazda druha zahrada, tak mne to trochu stve, jelikoz to ke vsemu funguje jako retezova reakce. Vlezu do vesnice, zacne stekat jeden a za chvili steka cela vesnice."

Co je a co neni primereny pocet psu urcuje mike? Tak to je pro mne novinka. Tady se tusim od Petra zminuje poucka o tom, kde zacina a kde konci ci svoboda a svoboda majitelu pozemku a domu na vsi evidentne konci presne v miste a chvili, kdy k nim na navstevu do jejich obce a pri turistice celkem lehce i na jejich cestu a pozemek dorazi se vsi paradou mike, aby blahosklonne usoudil, ze to uz ti vesnicani prehanej a ze by nemeli mit tolik psu :lol: =D> :mrgreen: :finga: Mike, kterej bydli nekde v panelaku s balkonem a na vlastni kuzi ani netusi, jaky to je, kdyz si nekdo za tezce vydelany penize koupi traktor, motorovou pilu, sekacku, krovinak, uly pro vcely, civku kabelu, prkna z pily, ... atd., proste to, co pro svuj zivot ve svy obci na svych pozemcich potrebuje a v noci dorazi dodavky s bandama zmrdu, udelaji najezd na vesnici a vsechno ukradnou. Miku asi bys mel aktualne zajet treba do Sechova a mistni domobrane sousedu, ktery uz nekolik mesicu parkrat za noc vstavaj a nahanej opakovane se vracejici zlodeje po polich, zahradach a stodolach a vysvetlit jim, ze by si nemeli porizovat psy, protoze ses rozhodl, ze uz to prehanej a ze jich je moc. A je uplne fuk, jestli to je mike, petrbw, grco nebo nejakej jinej pepik :-k

Takze svoboda velectenych spravedlivych, kteri nemaji radi psy nebo se ve svych emocich nedokazou povznest nad psi stekot ci blizkost, je nejen tak velka, ze se cizi pes nesmi ani bez zlych umyslu priblizit k jejich osobni zone. Ona ta svoboda je tak velika, ze by si majitele nemovitosti nemeli porizovat psy vubec, protoze brilantni mysl velectenych spravedlivych ve sve nepochybne objektivni logice dosla k zaveru, ze uz to majitele nemovitosti prehaneji a uz by toho meli nechat a zadne psy si neporizovat, protoze to nekomu, kdo jednou v zivote prosel jejich obci, necim vadi. :mrgreen:

Hosi hosi, manzelka mi koukla pres rameno a poznamenala: "To je, vid?! A tohle ty lidi resej. Misto toho, aby pracovali na sobe..." :supz:
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Stížnost

Příspěvekod budo » stř kvě 28, 2014 21:33

drobna zajimavost: u nas nejaka kebule v ramci aktivniho blbstvi prolobovala vyhlasku, diky ktery plati skoro v celym meste zakaz pustit psa a vyhradili nam tri ubohy, hodne vzdaleny prostory, z nichz jeden je pole u lesa, kde se zase budu klepat, ze jsem sice dodrzel vyhlasku mesta, ale psa mi zastreli myslivec. Spolecenska poptavka po tomhle nesmyslu byla sice nula, ale pac to zavedli v sousednim meste, tak abychom nebyli pozadu, no... Za poslednich 40 let tady pamatuju jedno jediny napadeni cloveka psem, a to byl vozralej popelar Harry a NO preskocil plot, aby se mu zakousl do zad, takze to nebylo o voditkach na verejnosti, ale jednom psovi, popelari a nizkym plote. Hoven na chodnikach a travnikach samozrejme neubylo, pac cunata, co to nesbirali, nesbiraji dal. Takze pohyb zvirete, ktery prirozene doprovazi cloveka minimalne 14 tisic let, byl omezen. Ale kdyz tady dementi v dobe vanoc a novyho roku hazej mesic v kuse delobuchy, cimz se nepohybujou jen na verejnym prostranstvi, ale v ramci sireni zvuku zasahujou do myho soukromi na muj pozemek, budej deti, privozujou psum stresovy reakce, tak na to vyhlaska neni, nijak se to neomezuje a nikdo to neresi. A to presto, ze volne dostupnej delobuch tady mame cca od r. 89 (historicky vyvoleni bohati meli k dispozici delobuchy a ohnostroje v Evrope max. par stovek let), takze oproti 14-tisiciletemu historickemu zakladu souziti cloveka a psa je to neprirozena novota. Jsou to holt paradoxy dnesni pokroucene ci spis nedostatecne moralky. Dement, kterej ve 3/4 na 12 v noci hazi na sidlisti ve 30 letech (!) delobuchy se jeste cejti omezenej na pravech obcana, kdyz za nim dojdu a celkem opravnene pozaduju, aby toho nechal. Ze prej si muze delat co chce. No, kdysi byla jina doba a mnohem vice nez dnes platilo v bezny spolecnosti pravo silnejsiho. Ale taky to bylo podlozeny hlubsi moralkou.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » stř kvě 28, 2014 21:41

:roll: ma cenu na takovy vyk/strik vubec reagovat? Myslim ten prvni. Dej si studeny obklad, vyspi se na to a rano si precti, cos vyplodil. Jestli ti to i pak bude pripadat v pohode, tak bys zrejme (bohuzel imaginarni) zbrojak na psa nedostal.

Mike neurcuje, co je primereny pocet psu. Mike jen obcas jezdi do zahranici a ma porovnani. Nebydli v panelaku, ale v bytovem dome v parkove zone a neprijde mu normalni, kolik lidi tam chodi vencit psy chovane v bytech a kolik psu zije v tom dome. No a taky umi hledat a cist. Namatkou (prvni hit): Psů a koček je v ČR na obyvatele nejvíce v Evropě

Co se vyhlasky a delobuchu tyce, co ti brani si vylobovat vyhlasku taky? On si obvykle kazdy lobuje za to, co je v jeho zajmu. A ruseni nocniho klidu uz reseno je.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod ita » stř kvě 28, 2014 21:50

mike píše: a vseho moc skodi. Teda krome kocek ;-)


*
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » stř kvě 28, 2014 22:00

No, treba moji rodice maji jiny nazor. Kocky totiz neuznavaji ploty, chodi si volne pres zahrady a pak jsou obcas kocicince v zahonkach ;-)

ita píše:Bez koček je to těžký no (aspoň pro mě). Taky teď žádnou mít nemůžu :cry: Ale nejlepší jsou stejně kočky dvě, ptže si skvěle vyhrajou. Na to, nebo jak odpočívají, bych se mohla dívat celý dny :lol:

Zkus youtube ;-) Ja bych stejne kocku asi doma nemel, sice je to pro ni lepsi, nez pro psa, ale i tak mi to prijde vuci tomu zvireti moc omezujici. Kocka je svobodny tvor. Spis mne stve, ze ted od sebe musim kocky odhanet, kdyz se lisaji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod budo » stř kvě 28, 2014 22:04

Reagoval jsi :mrgreen: Dosel ti dech, tak to prevadis do osobni roviny. Jeste nejaky posledni slovo? Samozrejme, ze ho jako vzdycky budes mit :mrgreen:

Bytovy dum a panelak je porad stejna kralikarna. V obojim mas spolecny zdi se sousedama, ktery sis nevybral a ktery te evidentne serou (minimalne tim, ze maj psa nebo kocku, jak sam pises). V obojim musis chodit na barakovy schuze a s nervama v kybli hledas spolecnou rec s kebulema, se kteryma se neni mozny dohodnout na trivialnich vecech, jako investice do oprav domu ci podobny spolecny kroky tykajici se spolecnyho majetku. V obou nemas kolem do kola svych vlastnich obvodovych zdi baraku svuj vlastni oplocenej pozemek. Je to jenom trochu jina kralikarna a jak je videt, souziti v ni asi neni moc snadny, kdyz misto dulezitych veci zatezujes svoji pozornost tim, jestli ma soused doma nejaky zvire. V nekterych bytovych domech, stejne jako v panelaku, mas taky na chodbe cedulku se sipkou a sousedi poradne hlidaj, jestli's zametl schody a shrabal snih, kdyz jsi mel sluzbu. V obojim si nemuzes dovolit nechat cokoli pres noc na zahrade, prestoze by se ti to zrovna dneska fajt hodne hodilo. V obojim mas problem, kdyz ti sousedi nepovolej povesit si na fasadu jednotku klimatizace a v obojim je prakticky nerealizovatelnou fantazii kousek pristavet i kdyz to hodne potrebujes. No, uz toho necham a jdu si lehnout nahoru do loznice. Ale jeste skocim ven na zahradu zkontrolovat psy a hodit nejaky naradi zpatky do garaze, aby mi to doma neprekazelo... Tak dobrou. :mrgreen:
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » stř kvě 28, 2014 22:24

Ja ze to prevadim do osobni roviny? :shock: Pro smitko v oku cizim nevidis brevno v oku svem. Ostatne, jako obvykle :P

Oba typy bydleni maji sve vyhody i nevyhody. Pro mne zatim prevazuji vyhody bytu. Az/jestli se to zmeni, tak se muzu prestehovat zpatky na venkov. Problemy se sousedy nastesti nemam, dokazeme se celkem v pohode dohodnout a uklizi najata firma ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod grco » stř kvě 28, 2014 22:54

@budo: Kludne si slobodne toho psa chovaj, ale necuduj sa, ze ti ho ja slobodne zastrelim, ked sa proti mne niekde vonku rozbehne.

Pes ma proste zuby, ktorymi moze ublizit. Je to svojim sposobom zbran. Ked sa v noci proti mne rozbehne nejaky ozraty typek s nozom v ruke, tak nebudem fakt riesit to, ci sa chce "zoznamit" alebo ma zabit a riesit "rec jeho tela". Ak v tom momente budem mat pri sebe zbran, tak sa s jej pomocou budem branit a mozu jeho kamarati po mne vykrikovat kolko chcu, ze sa ich ozraty kamos s nozom v ruke chce len "zoznamit".
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Stížnost

Příspěvekod ita » stř kvě 28, 2014 23:00

mike píše:No, treba moji rodice maji jiny nazor. Kocky totiz neuznavaji ploty, chodi si volne pres zahrady a pak jsou obcas kocicince v zahonkach ;-)

No to je fakt, to by mi taky vadilo. K nám teď na zahradu občas jedna chodí, ale nevadí nám(nedělá neplechu), vypadá opuštěně, tak ji krmíme. Takže mám aspoň takovou externí kočku :-D
Dávku kočičích videí užívám pravidelně :-D
Jinak kočka do bytu je na prd, líp jak pes, jak píšeš, ale na prd. Nejlepší je, když má volně přístup na zahradu. Tam se vyblbne, zalozí si po stromech, zaloví si, vyválí se v trávě, vyhřeje se na sluníčku a pak utahaná přijde domů nažrat se a pomazlit :-) Navíc u takové kočky opravdu nehrozí, že ti vyhrabe květináče nebo rozcupuje sedačku, jak to bývá zvykem u bytových koček, které jsou celé dny zavřené samy doma.
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » stř kvě 28, 2014 23:12

Ve skutecnosti ma kocka vas ;-) Pratchettovu Nefalsovanou kocku asi znas, jestli ne, tak doporucuju.

Druha strana mince je, ze venkovni kocka ma obvykle mensi zivotnost. Prejede ji auto, sezere neco spatneho, zastreli ji myslivec... Ale i tak si myslim, ze si to uzije vic.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod budo » čtv kvě 29, 2014 6:18

O psech jsme zacali mikovou stiznosti na to, ze jdouce po verejny ceste neni schopen vyrovnat se s tim, ze na nej steka ze soukromeho pozemku pes a pausalnim oznacenim majitelu takovych psu debily - tedy zbytecnou urazkou lidi, ktery mike ani nezna a oznaci je debily jen proto, ze jejich pes na mika steka.

Můj názor sdělil, že homo sapiens sapiens mike, jsouce oproti tem psum ve vyvojovem zebricku po strance rozumove vybavenosti kapku vyse, by mohl rozlisit dva typy takto stekajicich psu a uvedomit si jiste skutecnosti. I mne takove stekani neni prijemne, ovsem ne natolik, abych kvuli pouhem zvuku produkovanemu psem byt jen uvazoval o jeho fyzickem napadeni (mikem zmineny peprak).

Pak jsem se uz jen musel konstatovat, jak jsem rad, ze u nas neziji a pri vyletech nepotkavame podivne existence, ktere by na nase psy byly ochotny zautocit jen proto, ze se ho boji, nedokazou se se svymi strachy vyrovnat a na psovi rozpoznat rozdil mezi pratelskym a agresivnim priblizenim se. Fakt, ze by nekdo fyzicky napadl psa za to, ze si k nemu jen cuchnul, ve mne evokuje doporuceni takoveho jedince k psychiatrickemu vysetreni.

Nasledne mike v cele debate vyhodnotil za nejdulezitejsi informovat mne o typu sveho bydleni a tom, kdo mu vytira spolecnou chodbu - diky, presne to mne totiz na cele vymene nazoru maskovane jako tema o psech zajimalo a konecne to vim.

grco tomu nasadil tresnicku na dortu tim, ze polozil na stejnou uroven to, ze pes ma zuby(MOHL BY - KONDICIONAL V PODTEXTU - je zrejme i pouzit) s tim, kdyz "sa v noci proti nemu rozbehne nejaky ozraty typek s nozom v ruke". A oznamil mi, ze kdybychom se potkali a muj pes se k nemu priblizil, tak ze ho zastreli.

Od puvodni mikovi uvahy ublizit psovi peprakem jen za to, ze na nej za plotem steka, jste to hosi posunuli fakt hodne daleko. Ja ti grco nebudu oznamovat, co bych v takovem pripade byl takovym tvym cinem nucen udelat ja, natolik si dokazu uvedomit, ze takto uhozeny zpusob komunikace ve virtualnim svete (ale i nazivo) je z meho pohledu prizemni a nebudu se ho dal ucastnit. S jedinou poznamkou: "Jsem opravdu rad, ze jsem doposud nepotkal zadneho magora s pistoli nebo jinou zbrani v kapse, ktery je pripraven napadat cleny me rodiny jen proto, ze sam je totalni magor. A moc si preju, abychom takoveho magora ani ja ani nikdo z me rodiny a pratel nikdy v zivote nepotkali."
Naposledy upravil budo dne čtv kvě 29, 2014 17:17, celkově upraveno 3
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Stížnost

Příspěvekod ketrin » čtv kvě 29, 2014 6:22

Mike:
typicky projev pejskarstvi. V podstate jde o prenaseni viny na obet.
To je ale hluboké nedorozumění! :mrgreen:
(Pomíjím fakt, že u takového drobného diskomfortu jako je štěkající pes za plotem, jsou slova jako vina a oběť trošku.... eeh... nepřiměřená.)
Myslela jsem to pro tebe jako návrh možného řešení (akorát že vždycky píšu stručně a tedy asi málo srozumitelně) v duchu toho, co jsem psala potom (že k těm řvounům obvykle mám nějakou krátkou tichou zklidňující promluvu).
Je rozdíl, pokud jdeš kolem běsnícího psa za plotem a myslíš si
"ku*va, to je s*áč, nejradši bych ho zkopal do kuličky"
anebo
"nojo ty chudáku, seš tu zavřenej, ale hele já už du pryč"
věř tomu, že ten pes to z tebe cejtí.

A už končím, je to zacyklené. Psi jsou fajn a kočky taky.

Obrázek
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Stížnost

Příspěvekod dudy » čtv kvě 29, 2014 7:25

grco píše:@budo: Kludne si slobodne toho psa chovaj, ale necuduj sa, ze ti ho ja slobodne zastrelim, ked sa proti mne niekde vonku rozbehne.
Pes ma proste zuby, ktorymi moze ublizit. Je to svojim sposobom zbran. Ked sa v noci proti mne rozbehne nejaky ozraty typek s nozom v ruke, tak nebudem fakt riesit to, ci sa chce "zoznamit" alebo ma zabit a riesit "rec jeho tela". Ak v tom momente budem mat pri sebe zbran, tak sa s jej pomocou budem branit a mozu jeho kamarati po mne vykrikovat kolko chcu, ze sa ich ozraty kamos s nozom v ruke chce len "zoznamit".

To Tvoje přirovnání je poněkud přitažené za vlasy, nemyslíš.
"Ozraty typek s nozom" se vědomě ozbrojil, zatímco pes, má zuby tak nějak od přirození a zpravidla nebejvaj psi zlitý. Vycházeje z Tvého srovnání s přibližujícím se se psem, bys musel zastřelit každého, kdo má tendenci se k Tobě přiblížit, protože můžeš předpokládat (stejně jako předpokládáš u toho psa), že Tě chce nepadnout a do hlavy mu nevidíš (navíc co když ovládá bojové umění, jakožto zbraň) a ještě je tu poměrně nízká pravděpodobnost, že si člověka odvolá páníček..
A abych psovi trhal zuby a pak ho krmil kašičkama, jenom proto, že jeho zuby někdo povaqžuje za zbraň, na to seru.
Jinak s tím použitím zbraně (pakliže vlastníš ZP) je Ti doufám jasné, že bys mohl čelit obvinění z trestných činů neoprávněného užití zbraně, nepřiměřené obrany a v případě psa i týrání zvířat, pokud by se neprokázalo že Tvé jednání bylo nutnou obranou, nebo neproběhlo v krajní nouzi. A to, předpokládám, situace kdy se k Tobě pes/týpek, co se Ti nelíbí, toliko blíží nesplňuje. Vono vytáhnout bouchačku nejni taková prdel.
Prostě: PSI ANI LIDI SE JEN TAK, MÍRNYXTÝRNYX NESTŘÍLEJ !!!
Ostatně pokousat Tě může i mongolidní dítě v tramvaji (osobní zkušenost).
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Stížnost

Příspěvekod dudy » čtv kvě 29, 2014 7:48

mike píše:......V noci to jeste chapu, uznavam, ze chodit v noci neni uplne standardni a je tedy vicemene muj problem, ze to (obcas) delam. Pres den to ale normalni je a melo by byt normalni kvuli tomu nesilet.


No vidíš. A já si stěžoval na to, že u nás v tiché ulici v klínu skal a hvozdů, kudy za noc projde tak stádo srnek a projedou dvě auta prošlo 694 lidí a navíc hlučnejch a v neděli v šest ráno (to taky není úplně standardní) si jich tak čtvrtina posedala na chodník a bydlala tam pár hodin.
Zvlášť, když nikdo o takhle masové akci neinformuje.
Já s tím jinak nemám problém.
Jezdí se okolo nás závody do vrchu, nebo mistrovství v longboardu a to máme zavřenou celou ulici a ani se nikam nedostanu autem (při autech ani pěšky)
Ale kurňa, v noci, v neděli ráno, to je víc bezohledný, než všichni psi co mě kdy vočuchali (což taky nesnáším).
Přílohy
P1060087.JPG
Vypadalo to tam asi takhle.
Neděle 06:30.
Bohužel fotku od nás sem nenašel a sám si je nevyfotil.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Stížnost

Příspěvekod grco » čtv kvě 29, 2014 7:57

dudy píše:Ostatně pokousat Tě může i mongolidní dítě v tramvaji (osobní zkušenost).


To by som taky zastrelil...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Stížnost

Příspěvekod petrbw » čtv kvě 29, 2014 8:10

Budo:když jsi psal, jak nějaký chlap pobodal nožem nebohého pejska tak jsi asi myslel toto:
http://www.novinky.cz/krimi/223217-otec ... -syny.html
Pokud ano, říkám, že tohle je právě případ kdy je potřeba se bránit.Zkus se u této diskuze oprostit od osobna.Nenapadáme tady tvé psy.Mimochodem myslím si, že Akita inu(oprav mě pokud se mýlím) není pes který by někoho někdy napadl.Když si na googlu zadáš napadení psem tak budeš koukat, co objevíš.Tato hrozba prostě je reálná, děje se a vždy na to doplatí napadený člověk.Nikdo se ti ani neomluví, pejskaří blábolí o tom, že si za to možná můžeš sám, soudit se o bolestné nebo úhradu škody v této zemi je na 100 let.Pořád tedy myslím, že pepřák který je vyrobený na to, aby tě ochránil před psem(anti dog) je pořád lepší, než se nechat pokousat.
citace z článku:
Jakub Gardoň nechápe, proč jinak poslušný pes zaútočil.
„Nero nikdy nic podobného neudělal, nebyly s ním problémy, měl základní výcvik, znal povely a poslouchal je, a teď najednou toto,“ řekl osmnáctiletý majitel tříletého psa Jakub Gardoň. Těžko hledal vysvětlení, co se v zvířecí mysli zlomilo, že dosud bezproblémové zvíře se změnilo v agresivní bestii.

Tak o tomhle přesně pořád píšu
petrbw
účastník
účastník
 
Příspěvky: 336
Registrován: pon led 11, 2010 12:19

Re: Stížnost

Příspěvekod dudy » čtv kvě 29, 2014 8:42

Ale dyť jo.
Pokud pes zaútočí, budu se bránit všemi dostupnými prostředky a klidně utočící zvíře zabiju.
Ostatně už jem psa, který zaútočil na našeho (byl na vodítku na rozdíl od agresora), zmrzačil. Pravděpodobně sem mu přerazil páteř kůlem co sem tam vyrval z plotu a majitel ani nevylez z křoví co se v něm schovával. A to eště u toho byla i partnerka v osmym měsíci těhotenství, co by s tim bubnem asi na strom nevylezla
Já osobně nechodím na vycházky se psem (ani bez psa) ozbrojenej (ani pepřákem), ale bránit se prostě budu.
Nicméně souhlasit s:
grco píše:@budo: Kludne si slobodne toho psa chovaj, ale necuduj sa, ze ti ho ja slobodne zastrelim, ked sa proti mne niekde vonku rozbehne.......

mike píše:......Ja zas nesnasim, kdyz jdu pres vesnici a z kazde druhe zahrady na mne steka nejaky cokl. Jdu po verejne ceste, nevsimam si jich a ani je nijak neprovokuju. Nekteri obcas maji stesti, ze s sebou nenosim peprak, asi bych se musel drzet, abych ho nepouzil. Na takove ty obludy, co zakerne vybafnou na zidce ve vysi me hlavy a pak se jeste snazi preskocit plot.......

prostě nemůžu.
Obrana proti útoku ANO i za cenu čoklího života.
Obrana proti tomu, že by asi možná moh zaútočit NE, i za cenu "obráncova" zdraví.
Až mi někdo postříká mýho psa proto, že si na mojí zahradě štěká, nebo proto, že je nucen se s ním minout na cestě, tak dostane přes dršku.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » čtv kvě 29, 2014 15:26

ketrin píše:(Pomíjím fakt, že u takového drobného diskomfortu jako je štěkající pes za plotem, jsou slova jako vina a oběť trošku.... eeh... nepřiměřená.)

Jasne, ale pro dobrani se podstaty veci pomaha pouzit extremni (ale porad jeste adekvatni) slova pro danou situaci. Zabrani to rozmlzeni vyznamu. Stejne jako pri analyzach se modely testuji pomoci extremnich pripadu. Pardon, trochu nemoc z povolani ;-)

ketrin píše:Myslela jsem to pro tebe jako návrh možného řešení (akorát že vždycky píšu stručně a tedy asi málo srozumitelně) v duchu toho, co jsem psala potom (že k těm řvounům obvykle mám nějakou krátkou tichou zklidňující promluvu).

Fajn, chapu a beru. Ono je to spis formou komunikace, u elektronicke da nekdy trochu vic prace se spravne pochopit. Ale kdyz se chce... :)

Nebyl jsem si jisty, jelikoz od tohodle uz je velmi blizko k tomu, co pise petrbw vyse tj. pejskaří blábolí o tom, že si za to možná můžeš sám.

ketrin píše:Je rozdíl, pokud jdeš kolem běsnícího psa za plotem a myslíš si
"ku*va, to je s*áč, nejradši bych ho zkopal do kuličky"
anebo
"nojo ty chudáku, seš tu zavřenej, ale hele já už du pryč"
věř tomu, že ten pes to z tebe cejtí.

Verim, ale tohle je az nasledek. Zacina to obvykle tak, ze jdu, o necem premyslim (a vetsinou to neni o tom, ze si vecer udelam psi gulas ;-)) a odnekud ze zahrady se vyriti pes, o kterem jsem do te doby nevedel, a zacne dorazet na plot. Takze si moc nemyslim, ze by v tehle situaci zmena mysleni zmenila chovani psa. Muze ale zmenit me vysledne rozpolozeni, nastvani nicemu neprospiva, takze by to mozna stalo za pokus :)

Ad obrazek: jj, to je presne ono. Proto mam rad kocky, maji osobnost :mrgreen:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » čtv kvě 29, 2014 15:50

dudy píše:No vidíš. A já si stěžoval na to, že u nás v tiché ulici v klínu skal a hvozdů, kudy za noc projde tak stádo srnek a projedou dvě auta prošlo 694 lidí a navíc hlučnejch a v neděli v šest ráno (to taky není úplně standardní) si jich tak čtvrtina posedala na chodník a bydlala tam pár hodin.

Vsak jo, to uz jsem ti odsouhlasil predtim ;-)

Jde o primerenost. Zijeme ve svete, kde je spousta lidi na malem prostoru, a tak holt nezbyva nez se navzajem nejak respektovat, pokud mozno se neobtezovat a taky se snazit o pochopeni tech druhych. Takze kdyz jdu v noci pres vesnici a pes na mne steka, tak mne to sice obtezuje, ale chapu, jelikoz hlida a je to primerene situaci. Ve dne je to ale jinak, to tam chodi lidi normalne a pes, ktery na kazdeho steka, v poradku neni. To co mas na fotce je samozrejme taky neprimerene. Da se jednou za cas snest, ale jak pises, bylo by vhodne o tom aspon dopredu informovat. Bydlim vedle arealu, kde se jednou za rok masova akce s hudbou porada. Nijak mne to netesi, jelikoz masove akce fakt nemusim, ale vim o tom dopredu, a tak se podle toho zaridim (nekam odjedu).

dudy píše:Až mi někdo postříká mýho psa proto, že si na mojí zahradě štěká, nebo proto, že je nucen se s ním minout na cestě, tak dostane přes dršku.

A ty nasledne peprakem :twisted: Ano, pouziti pepraku v takove situaci je taky neprimerene. Vsak jsem taky psal, ze o tom jen uvazuju, ale peprak nemam. Je to uvazovani typu "ku*va, to je s*áč, nejradši bych ho zkopal do kuličky" jak psala ketrin. A ani ho nechci, vlastne jediny pripad, kdy bych ho v kapse ocenil, byl nedavno v Litvinove. A nebylo to kvuli psum ;-)

dudy píše:Ostatně pokousat Tě může i mongolidní dítě v tramvaji (osobní zkušenost).

dudy píše:Ostatně už jem psa, který zaútočil na našeho (byl na vodítku na rozdíl od agresora), zmrzačil.

Uz jsem si toho vsiml vickrat. Dostavas se do situaci, ktere vetsina lidi zazije maximalne jednou za zivot. A tak mne, v duchu pejskarskeho uvazovani, napada, jestli ty je nejak nepritahujes ;-) :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod dudy » čtv kvě 29, 2014 16:09

mike píše: ....
dudy píše:Ostatně pokousat Tě může i mongolidní dítě v tramvaji (osobní zkušenost).

dudy píše:Ostatně už jem psa, který zaútočil na našeho (byl na vodítku na rozdíl od agresora), zmrzačil.

Uz jsem si toho vsiml vickrat. Dostavas se do situaci, ktere vetsina lidi zazije maximalne jednou za zivot. A tak mne, v duchu pejskarskeho uvazovani, napada, jestli ty je nejak nepritahujes ;-) :twisted:


Dítko nepohryzalo mě, ale kamaráda, já tomu byl pouze přítomen a to, že po mym čoklovi vyjel nepřivázanej agresák se mi stalo dokonce čtyřikrát, dvakrát se to obešlo bez většího konfliktu a ve spolupráci s majitelem hovada se povedlo to zažehnat dřív, než z toho byl průser, jednou mě ten cizí hajzl pokousal a jednou nastala výše popsaná situace.
Jo a eště když sem byl dítko školou povinné, tak mě pohryzal toulavej jezefčík a mně pak, než toho hajzla zastřelili a vyšetřili, píchali do bříška sérum proti vzteklině..
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » čtv kvě 29, 2014 16:20

Tak toho je jeste vic, nez jsem si myslel :twisted: Jak to delas? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod mike » čtv kvě 29, 2014 16:35

@budo: diky za rekapitulaci. Nadherna ukazka nepochopeni vyznamu psaneho textu, kontextu jednolivych prispevku a odpovedi a neochoty se zamyslet nad duvody protistrany. Ne ze by mne to u tebe nejak prekvapovalo, ale v takhle krystalicke forme je to opravdu vzacne :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Stížnost

Příspěvekod budo » čtv kvě 29, 2014 17:00

dudy hýr - NAPROSTÁ SHODA ! =D>

petrbw: NE, TAK TO JSEM OPRAVDU NEMYSLEL :mrgreen: Protože když píšu NO, tak myslím NO a ne rotvajlera :wink:
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Stížnost

Příspěvekod budo » čtv kvě 29, 2014 17:10

ketrin píše:
(Pomíjím fakt, že u takového drobného diskomfortu jako je štěkající pes za plotem, jsou slova jako vina a oběť trošku.... eeh... nepřiměřená.) - excelentně řečeno, aniž bys použila to, co já hned níže \:D/

mike píše: Jasne, ale pro dobrani se podstaty veci pomaha pouzit extremni (ale porad jeste adekvatni) slova pro danou situaci. Zabrani to rozmlzeni vyznamu. Stejne jako pri analyzach se modely testuji pomoci extremnich pripadu. Pardon, trochu nemoc z povolani ;-) - miku skvěle! Hned to použiju: Pro dobrani se podstaty veci pomaha pouzit extremni (ale porad jeste adekvatni) slova pro danou situaci. - Stříkat pepřák na psa jen proto, že na kolemjdoucího zpoza plotu štěká - to může udělat jen blbeček. Samozřejmě, že si u toho bude navrch myslet, že majitel psa je debil. =D> Jinak ohledně krystalickýho čehokoli .... okecávej to jak chceš, ale neokecáš.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

PředchozíDalší

Zpět na Pokec