Právní rychloporadna

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Právní rychloporadna

Příspěvekod fps » čtv led 4, 2018 21:57

díky, to o proplacení nevybrané dovolené vím, hold si budu muset nechat proplatit devět dní dovolené, i když bych si ji radě vybral, jsem prý nepostradatelný
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Právní rychloporadna

Příspěvekod Olchor » pát led 4, 2019 14:22

Dotaz na znalé - dcera dělá doktoranda, tedy pořád ještě studuje. No ale v dubnu 2018 jí už bylo 26 let. Jakožto OSVČ jsem si na ní doteď uplatňoval slevu na dani, ale mám tušení, že už to asi nepůjde, což?
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Právní rychloporadna

Příspěvekod apuka » pát led 4, 2019 16:01

@fps: nevim kdy skoncis, ale vzhledm k tomu, ze mas vybrat 9 dnu, urcite Ti zustalo neco z lonska. Pokud to bylo ze zakladny vymery (tj. 4 tydny/rok) mels mnohem vetsi paku na nej, protoze ze zakona by mel umoznit do konce roku vycerpat veskeru (zakonni) dovolenou, krome vyjimecnych provoznych situaci - ty se ale daji docela dobre kontrolovat a nemuze si uplne jen tak vymyslet, protoze v pripade, ze by ses obratil na SUIP a oni by zacali podnet vysetrovat, hrozila by jim docela slusna pokuta. Nevim jak u Tebe, ale tady v OV, alespon pred par lety byly docela ochotni se venovat podobnym problemum (dvakrat jsem s nimi resil jiste problemy s prescasy i dovolenymi). Takze se jeste muzes obratit i na ne, meli by byt kompetentnejsi poradit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16578
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Právní rychloporadna

Příspěvekod Hafi » pát led 4, 2019 16:29

@apuka: předpokládám, že fps svůj problém již vyřešil (ale uznávám, že vytáhnout téma přesně po roce bylo od Olchora zákeřné ;-) )
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Právní rychloporadna

Příspěvekod apuka » pát led 4, 2019 17:04

Aha, omlouvam se. Jeste jsem se schvalne kouknul, ze je to opravdu ze 4. ledna, ale rok jsem nekontroloval ](*,).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16578
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Právní rychloporadna

Příspěvekod apuka » čtv říj 1, 2020 15:26

Dotaz na mistni pravni experti, at se uplatni i jinde nez jen v pravnich klickach:

Pod jaky § Obc. zakoniku spada prace horskeho vudce pri sjednanem nekolikadennim vystupu na nejaky kopec? Urcite to neni "zajezd" (cast ctvrta, Hlava II, Dil 6), protoze je tam z potrebnych dvou veci, aby to zajezd byl jen poskytovani jinych sluzeb, neni v tom ani ubytovani, ani cesta). Spadava to do "smlouvy o dilo"? Nikam jinam mi to nezapada.

Potrebuji to kvuli reklamaci sluzeb jisteho HV na jiste akci, kde doslo k jeho ne moc peknym nekalym postupum.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16578
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Právní rychloporadna

Příspěvekod Trnky » čtv říj 1, 2020 20:06

na NOZ expert nie som, ale mne to do zmluvy o dielo nezapada

myslim si, ze v tomto pripade pojde o nepomenovanu zmluvu, ktora sa riadi vseobecnymi ustanoveniami o zavazkoch (§1746 ods. 2 NOZ)

a len taka otazka: urcite potrebujes definovat podla ktoreho konkretneho ustanovenia bola predmetna zmluvy uzatvorena?
Trnky
nováček
nováček
 
Příspěvky: 82
Registrován: sob zář 20, 2014 19:31

Re: Právní rychloporadna

Příspěvekod apuka » čtv říj 1, 2020 21:04

Nepotrebuji, ale rozhoduje to o zpusobu reseni. Obecnou smlouvu nemuzes "reklamovat" ("vadne plneni"), sloziteji uplatnis zakon o ochrane spotrebitele a musis to resit jinym zpusobem.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16578
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Předchozí

Zpět na Pokec