Právní rychloporadna

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Právní rychloporadna

Příspěvekod mike » pát kvě 20, 2016 19:08

ita píše:Jinak dnes za mnou byl zase s nějakými záležitostmi týkajícími se příštího šk.roku, tak mi to nedalo a zeptala jsem se ho tedy, kdy mi nachystá tu smlouvu, že šk.rok za měsíc končí

No a co na to rekl? Proc nas takhle napinas? #-o :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Právní rychloporadna

Příspěvekod ita » pát kvě 20, 2016 19:15

Neřekl nic zajímavého a jako obvykle nic určitého, proto jsem to nepsala :lol: Zavrtěl se a zamulal noo že na to někdy sedne a že to bere tak, že jsme přece dávno domluvení ](*,)
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Právní rychloporadna

Příspěvekod mike » pát kvě 20, 2016 19:24

Na tos mela rict: "Ale ja to potrebuju driv, nez na mne zacne byt videt to tehotenstvi!" :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Právní rychloporadna

Příspěvekod apuka » sob kvě 21, 2016 11:26

GreyMouse píše:A pokud zaměstnavatel zaměstnaci nenařídí, aby si dovolenou vybral, tak je jeho povinností mu ji proplatit, ne? (ale nejsem právník, tak možná kecám :wink: )
Ani nahodou. Dovolena sa vybrat do konce kalendarniho roku (vyber ma byt zamestnavatelem narizeny) , pouze v pripade prekazek (to mohou byt i "nalehave provozni duvody") muze byt cast prevedena do noveho roku, ale tam se musi urcit jeho vyber do konce toho dalsiho kalendarniho roku. Pokud neni, od 30.6. si muze urcit i sam zamestnanec (i bez souhlasu zamestnavatele), kdy si ji vybere, jen musi oznamit 14 dopredu, zamestnavatel nesmi proti tomu udelat nic (resp. pravo zrusit ji ma, ale muze to pro nej mit nasledky). Pokud se nevybere a neurci termin do 31.10., 1. listopadu automaticky zamestnanec povinne nastupuje na dovolenou (aby ji - tu prevedenou z predchoziho roku - stihl vybrat do konce kal. roku). Jedine v pripade dlouhodobe nemoci a materske/rodicovske se to da prevest dal. Inspekce prace nebo jak se to jmenuje tyto veci docela kontroluje.
A taky plati:
§ 222
(2) Zaměstnanci přísluší náhrada mzdy nebo platu za nevyčerpanou dovolenou pouze v případě skončení pracovního poměru.

Tak to bylo pred dvema lety a myslim, ze v tomto mezitim nebyla zadna zmena.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Právní rychloporadna

Příspěvekod mike » sob kvě 21, 2016 22:18

apuka píše:Zaměstnanci přísluší náhrada mzdy nebo platu za nevyčerpanou dovolenou pouze v případě skončení pracovního poměru.

Ale o tom se tady celou dobu bavime, Mlho #-o :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Právní rychloporadna

Příspěvekod apuka » ned kvě 22, 2016 9:55

Miku, precti si znovu to "mikrovlakno", na ktere jsem reagoval a co tomu predchazelo. Tam myska psala nejdrive o proplaceni nevybrane dovolene za predchozi leta, ze to ite mozna udelali a ani o tom nevi - z toho jsme se dostali k tomu, co jsem napsal.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Právní rychloporadna

Příspěvekod GreyMouse » ned kvě 22, 2016 22:22

@apuka: Jo, s tím obecným převáděním a vybíráním dovolené máš nejspíš pravdu. A ve škole je asi dost možností dovybrat dovolenou z předchozího roku; prostě ti co mají starou dovolenou, tak si ji během nějakých prázdnin vyberou, a ostatní čerpají nějaké to studijní volno, jak psala ita. Ale když se vrátíme k případu, na který se ita ptala, tak tam by snad problém s proplacením být neměl, ne? Tedy, pokud by v případě, že by jí smlouvu neprodloužili, učila až do konce června. Netuším, jestli nehrozí, kdyby ředitel zjistil třeba začátkem června, že je ita těhotná, že by ji poslal před koncem školního roku na dovolenou. U našich dětí občas na prvním stupni zaskočila místo učitelky i družinářka... a na konci školního roku se toho už stejně ve škole moc nedělá...
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Právní rychloporadna

Příspěvekod apuka » pon kvě 23, 2016 7:32

Jo tam by se to samozrejme melo proplatit.
A ze ve skole se ke konci sk. roku moc nedela? v cervnu se jeste uzaviraji znamky, jsou klasifikacni porady, a potom to nejdulezitejsi - tridni vylety :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Právní rychloporadna

Příspěvekod GreyMouse » pon kvě 23, 2016 8:18

apuka píše:v cervnu se jeste uzaviraji znamky
Ano, např. takhle:
Učitel: "Já u tebe nemám za pololetí ani jednu známku. Tak že bych ti dal z tý hudebky dvojku?"
Žák: "Tak jo."
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Právní rychloporadna

Příspěvekod ita » pon kvě 23, 2016 10:42

mike píše:Na tos mela rict: "Ale ja to potrebuju driv, nez na mne zacne byt videt to tehotenstvi!" :twisted:

Však jsem to měla na jazyku, jen v trochu jiné formulaci: ...dokud ještě zamaskuju těhotenství. :evil:

GreyMouse píše:@apuka: U našich dětí občas na prvním stupni zaskočila místo učitelky i družinářka... a na konci školního roku se toho už stejně ve škole moc nedělá...

Možná z pohledu žáka, či rodiče. Já mám na začátku a konci šk.roku nejvíc práce a ono zorganizovat šk. výlet či nedej bože školu v přírodě je opravdu hodně práce. Často si připadám spíš jak v cestovce, než ve škole. Nejde jen o vymyšlení náplně, ale především to vyúčtování po akci, kdy vše musí projít jakoby přes školní kasu. A když jsem v pololetí byla na neschopence se zlomenou rukou, tak to byl celkem problém a ano, i shnilá učitelka pracuje z domu během neschopenky, nejen o pololetí. Pak tu máme spoustu školních akcí, které se samy taky nepřipaví. příští víkend mě čeká jedna víkendová, samozřejmě neplacená a několik dalších odpoledně-večerních ve všední dny, o přípravě an ně nemluvě. Takže každá práce má svoje, pokud ji chceš dělat dobře, asi tak.
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Právní rychloporadna

Příspěvekod GreyMouse » pon kvě 23, 2016 11:09

To těm chudinkám dětičkám nedáte pokoj ani odpoledne a o víkendu? :wink:

Jasně, záleží na tom, jak moc jsi ochotná (nebo donucená) se dětem věnovat. Třeba třídní u dcery oznámil, že na výlet ani na školu v přírodě s nima nepojede, protože je neučí moc dlouho (měl je jeden rok), takže to měl bez starostí. A když nacvičovali koledy pro předvánoční setkání učitelů v důchodu, tak to nezasahovalo do volného času, ale jen do výuky :?

A jak jsi na tom s tou dovolenou? Už ses dívala, kolik ti jí zbývá?
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Právní rychloporadna

Příspěvekod apuka » pon kvě 23, 2016 13:25

A az chudinky deticky vyrostou, dostanou se na VS, presvedci prodekanku, aby specialne pro ne svolali dalsi statnice (mimochodem, uz tretikrat, prvni dva razy - taky jenom pro ne - neprisly bez omluvy, cela svolana honorace statnicova cekala a cekala, az se po nejakych par hodinach rozpustila....), ty jsou svolany na pondeli na 8:00, v nedeli vecer prijdou na to, ze jim chybi jedna zkouska a ze podminkou te zkousky je i odevzdani nejakych ukolu do eportalu, tak ve 23:35 tam vlozi ukoly a rano v 7:00 uz stepuji pred kancelari pedagoga a hned ve dverich ho hrube sprdnou, ze jeste nema opravene jeho "davno" odevzdane ukoly a ze mu ma hned zapsat zkousku, tak se pedagog na ty ukoly podiva a vidi, ze ani jeden neni dobre a rekne jim to i s komentarem, ze mimochodem posledni termin odevzdani ukolu bylo pred 158-mi dny, tak zacnou vyskakovat, ze potrebuji hned zapsat zkousku a timpadem jim ma pedagog zapsat bez ukolu a na odpoved, ze pokud je opravi, zapise se do systemu na nejblizsi termin zkousek (bez toho se neda zkouset) a tam muze prijit malem vytahnou kudlu, ze s tak drzim pristupem se jeste v zivote nesetkali, jak si to ten pedagog predstavuje, prece jeho povinnosti neni je omezovat terminama a ukolama nebo zapisovanim se nekam a drze je jeste chtit i zkouset, prece jejich povinnosti je jen ihned zapsat zkousku do vsech systemu skoly, zalarmovat cele studijni, nechat okamzite udelat kontrolu studia aby mohl jit na statnice.... :twisted:

A jen tak mimochodem, toto neni sci-fi, to je bezna kazdorocne praxe s nekolika "nejslusnejsima, nejvzdelanejsima a hlavne nejdokonalejsima" studentama na nekterych vysokych skolach... ](*,)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Právní rychloporadna

Příspěvekod ita » pon kvě 23, 2016 15:24

Na všech možných pozicích jsou lidé více a méně schopní.

Víkendové akce jen těžko ovlivníme, vlastně všechny máme o víkendu nebo v pátek odpoledne-večer. Aplikuje se u nás logika, že jiný všední den odpoledne by nepřišli rodiče, i když to ví několik měsíců (někdy i půl roku) dopředu ](*,)

Na tu pásku jsem se dívala my tam tu dovolenou napsanou nemáme. Ale zatím stejně neřeším, kolik by mi měli vyplatit. Doufám, že na to nedojde. A když to neklapne, tak si u účetní zjistím, kolik mi zbývá a kolik by mi měli proplatit.
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Právní rychloporadna

Příspěvekod GreyMouse » úte kvě 24, 2016 9:14

ita píše:Víkendové akce jen těžko ovlivníme, vlastně všechny máme o víkendu nebo v pátek odpoledne-večer. Aplikuje se u nás logika, že jiný všední den odpoledne by nepřišli rodiče, i když to ví několik měsíců (někdy i půl roku) dopředu ](*,)
A v pátek a o víkendu chodí? :shock: To si vedení školy myslí, že rodiče nemají vlastní program a musí jim volný čas organizovat? #-o
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Právní rychloporadna

Příspěvekod apuka » úte kvě 24, 2016 9:45

To mas ten pohled zaneprazdnenych sedych mysi...
Ve skutecnosti je to tak, ze cast rodicu si mysli, ze ucitele ve skole nic pro deti nedelaji a meli by se o ne "starat" a ve (svem) volnem case, ze je to jejich pedagogicka povinnost. Takze se napriklad vybira skola pro decka i podle toho, kolik maji mimoskolskych (tj. vecery a vikendy) aktivit organizovanych danou skolou (samozrejme ucast a vybaveni zdarma). A kdyz to skola nedela v podle nich dostatecne mire, tak se na ni vykaslou, ze "pro deti nic nedela".
Jina otazka ovsem je, ze prave tyto lide se nakonec tech akci vetsinou nezucastni...

Edit: to jsou veci, ktere lidi mimo skolstvi vubec nevnimaji a nechapou. Kdo tam ale dela, asi presne vi, o cem pisu a jak to je.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Právní rychloporadna

Příspěvekod GreyMouse » úte kvě 24, 2016 10:39

apuka píše:Takze se napriklad vybira skola pro decka i podle toho, kolik maji mimoskolskych (tj. vecery a vikendy) aktivit organizovanych danou skolou (samozrejme ucast a vybaveni zdarma).
To fakt někde existuje? Odpolední koužky ve škole jsou fajn, dítě tam jde třeba z družiny v době, kdy je rodič v práci a i ceny jsou nižší než u kroužků v ZUŠ. Ale o pravidelných aktivitách večer a o víkendech a ještě zdarma jsem neslyšela. Když to ita psala, brala jsem to jako občasnou iniciativu vedení školy.

Ale asi bysme toho měli nechat, je to tady OT (mojí vinou :oops: ), tak ať to mike zase nemusí někam stěhovat :wink:
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Právní rychloporadna

Příspěvekod ita » úte kvě 24, 2016 13:26

GreyMouse píše:A v pátek a o víkendu chodí? :shock: To si vedení školy myslí, že rodiče nemají vlastní program a musí jim volný čas organizovat? #-o


No alespoň že chodí. Ale já osobně to nesnáším, jelikož víkendy mám vždy plné svých plánů. Jenže víš, jak to je. Většina rodičů tráví víkendy někde v obchoďáku nebo v kině. Je fakt, že na vesnici teda hodně dělají na zahradách a to jsou zase ráda, že se od toho utrhnou. Nojo [-(

A je to jak píše apuka. Škola prostě musí být vidět.
Nejedná se o úplně pravidelné akce, ale za rok se to pěkně nastřádá. No a např. ty kroužky jsou u nás na škole pro děti zdarma a pro vyučujícího bez nároku na honorář. A máme jich taky hodně (střelecký, sportovky, keramika, včelařský, technický, anglina, flétna, kytara, taneční... takových 10-15 kroužků).
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Právní rychloporadna

Příspěvekod Hafi » úte kvě 24, 2016 14:18

šak taky děláte za 12 (nebo víc?) platů 9 měsíců, po 25 hodinách týdně a ještě navíc ty hodiny maj 45 minut... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

(dělám si srandu, vím, že tam okolo je dost věcí)
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Právní rychloporadna

Příspěvekod Víťa » úte kvě 24, 2016 15:45

No jestli těma víc věcma myslíš dojít si koupit kafe do kabinetu a večer tak hodinku opravit písemky, tak to jo.
Víťa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 283
Registrován: pát led 20, 2006 20:57
Bydliště: Praha
User is Online!

Re: Právní rychloporadna

Příspěvekod ita » úte kvě 24, 2016 16:14

Tak nějak Hafi, ale já si nestěžuju, mě moje práce baví a všude jsou pro a proti. Ale placený je to mizerně, děláš spoustu věcí navíc, kvůli kterým jsi často jednou nohou v kriminále (jakékoliv výlety a výjezdy mimo školu jsou o držku, ale i během běžného vyučivání - např. dnes mi ze třídy během výtvarky, kdy je šrumec a děcka furt cárají po celé třídě ke koši, k umyvadlu, pro barvy, s dotazem atd. a fakt nepostřehneš že z 26 děcek je jedno pryč, jen tak odešel kluk někam neznámo kam a nikdo ze třídy si toho nevšimnul) a pak ti někdo toto řekne, ale né ve srandě, tak to to se namíchnu. A obvykle to probíhá takto:

- Noo učíte pár hodin denně, furt máte prázdniny, to bych hned bral(a). Bla bla bla.
- Však ti nic nebránilo stát se taky učitelem/učitelkou.
- Blázníš, bych ty nevychovaný smrady musel pozabíjet!

WTF?! :finga:
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Právní rychloporadna

Příspěvekod apuka » úte kvě 24, 2016 16:49

Vito, ja si dobre pamatuji svoji mamku. Jak odchazela v pul sedme rano aby byla v 7 ve skole a pripravila pomucky. Nektery (vlastne jediny v tydnu) den uz v 11:30 byla doma, aby si vybrala pisemky ze ctyr trid a opravila je (normalne to neni prace typu vysledky 5-ti prikladu jsou (napr. v matice) 12, 3.5, 8, 1 a 2, ale snazis se najit, kde ten zak udelal chybu (tj. projit cely vypocet), napsat mu, jak to ma opravit a kdyz je vysledek dobry, stejne musis proletet vypocet, abys zjistil, ze neodepisoval, pote to vsechno zapsat do notesu. V pul ctvrte rychle udelat nejakou svacu detem a ve ctyri zacit psat pripravu na zitrejsi vyucovani (to bylo povinne a inspekce to i kontrolovala) az do devate-desate vecer s kratkou prestavkou na pripravu vecere. Druhy den rano, kdy mela volnou hodinu, vsechny znamky zapsat do tridnice. V ostatne dny se vracela domu ve ctyri v pet, nekdy v 7. Ve volnem casu neustale premyslet, jak vysvetlit tem nejslabsim zakum latku, kterou nepochopili a kdyz maji (nebo rodice) zajem, tak je doucovat (zdarma). K tomu si pripocti olympiady, souteze, veci ve tride (tridni ucitelka). A Ty prazdniny a pres mnoho vikendu vylety s deckama, putovni a jine tabory - samozrejme bez honorare a prescasu, jen pro ty decka, k tomu obcasne letni dovzdelavani ucitelu. A na vlastni decka ji zbyl horko tezko jediny tyden prazdnin v roku, o vikendech nemluve. Zato celou jeji pedagogickou karieru ji decka milovali - a kupodivu az na tech par nejhorsich studentu, co skoncili ZS po seste tride jeji decka zakladum matematiky rozumeli, nejenom si to nabiflovali a umeli pocitat nejenom 1+1. V nejakych srovnavacich testech nemeli zadny problem. A to bylo na nekolika vesnickych skolach, kde rodice nechteli, aby se jejich decka moc ucili, bo museli pomahat na zahrade a na poli.
Jo mnoho z toho se dalo odflaknout, na decka se mohla vykaslat, pripravu jednou napsat a potom dvacet let pouzivat stejnou, pisemky opravovat jen podle vysledku. Ale ne kazdy toto dokaze a chce. Jeste i v dnesni dobe je takovych ucitelek/-u docela dost, nekolik jich poznam dobre odobne i spostredkovane.
To jen tak k te Tve poznamce. Jak pise ita - mas taky moznost udelat si pajdak a jit delat ucitele za ty skvele prachy a obrovske mnozstvi dovolene vlastne za zadnou praci a zadny stres :wink:

(A to uz nerikam, ze ty ucitele, co skoncili petilete studium na dve odbornosti za socaku, kdy to - i na pajdaku - bylo o necem jinem, ne jak ted, tak nekdo vymyslel, ze si musi udelat novou vysokou skolu, protoze ... co kdyby ucili treti predmet nebo zaskakovali na prvnim stupni, tak si ji dodelali - vetsinou ve svem volnem case, za sve vlastni penize (to neni uplne zdarma) a o prazdninach a vikendech delali ukoly. A maji z toho velke houby...)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Právní rychloporadna

Příspěvekod ita » pát čer 10, 2016 15:11

Je to doma \:D/
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Právní rychloporadna

Příspěvekod Mawenzi » pát čer 10, 2016 15:23

:smt023 tak skvely!
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Právní rychloporadna

Příspěvekod ita » pát čer 10, 2016 15:32

Jooo! Kdybych mohla, tak se dneska pěkně zliju :lol:
Rovnou jsem mu řekla, že půjdu na mateřskou. Ten jeho výraz mi asi vynahradil všechny stresy za poslední měsíce :twisted: Myslela jsem, že něco tuší, ptže jedna krysa o mě začala tento týden po škole ,na základě svých domněnek, roznášet, že jsem stopro těhotná. Ale neměl vůbec šajn. No naštěstí to s ním neseklo, takže jsme to všichni přežili a už můžu v klidu stříhat metr do prázdnin *
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Právní rychloporadna

Příspěvekod bibi » pát čer 10, 2016 16:28

gratulujem :)
Touha je zázrak, kámo, zázrak.
Uživatelský avatar
bibi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1644
Registrován: stř pro 10, 2008 21:37
Bydliště: marťanovo doupě :-D

Re: Právní rychloporadna

Příspěvekod Mawenzi » pát čer 10, 2016 16:45

chudak :D ale dobre, ze se zadarilo a muzes si dat nealko aspon na oslavu:)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Právní rychloporadna

Příspěvekod mike » pát čer 10, 2016 16:50

Gratuluju :smt023 Mas body za zlomyslnost ;-) Priste si chudak da pozor a smlouvy bude davat az posledni den odpoledne. Tve budouci kolegyne ti podekuji :twisted:

Nebo koupi japonsky zachod a nainstaluje do nej tehotensky tester 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Právní rychloporadna

Příspěvekod ita » pát čer 10, 2016 18:39

Děkujuuu *

Oslavila jsem to klasickým odpoledním spánkem a první vycházkou mezi lidi v uplým triku :lol:
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

Re: Právní rychloporadna

Příspěvekod mike » pát čer 10, 2016 19:00

Predpokladam, ze pote, cos mohla svuj stav prestat skryvat, se ti bricho najednou zvetsilo na dvojnasobek :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Právní rychloporadna

Příspěvekod ita » pát čer 10, 2016 19:08

Pouze optický klam :lol: Já na něho nepotřebuju upozorňovat, ale ten pocit že už prostě můžu! Nešlo odolat :twisted: Navíc těch pár plandavých halenek co jsem teď furt střídala už nemůžu ani vidět :lol:
... a neuvěřitelné se stalo skutkem.
Uživatelský avatar
ita
účastník
účastník
 
Příspěvky: 739
Registrován: ned črc 7, 2013 18:32
Bydliště: nízký jeseník

PředchozíDalší

Zpět na Pokec