Právní rychloporadna

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Právní rychloporadna

Příspěvekod apuka » sob čer 11, 2016 7:26

@Ita: gratuluji.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Právní rychloporadna

Příspěvekod pavproch » pát říj 28, 2016 8:38

....sem leniv to hledat a studovat, taxa rači zeptám... :mrgreen:

Moje firma má zkolaudováno, přiděleno č.p. a podanou žádost o zápis do katastru nemovitostí.

Až bude zapsáno na katastru, chtěl bych nechat oficiálně zapsat změnu sídla firmy (adresy) v obchodním rejstříku. Dá se to udělat pomocí nějakého inter-aktivního formuláře (co jich je na webu justice.cz hafo, jak píšu nechce se mi v tom hrabat) anebo sa tohle musí dělat plnohodnotným ověřeným notářským zápisem a jeho odesláním na OR?

Jaké doklady k temu budu ještě potřebovat (kromě výpisu z katastru)?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Právní rychloporadna

Příspěvekod pavproch » pát říj 28, 2016 10:19

Odpoveď z jiného fora: bude se muset změnit spol. smlouva, čili skrz notáře.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Právní rychloporadna

Příspěvekod Lipon » pát říj 28, 2016 11:20

Málo informací na vstupu.

Záleží, jak to máš v zakladatelské listině -sídlo. Pokud máš jen obec a ne konkrétní adresu a fabriku máš ve stejné obci, stačí rozhodnutí statutárního orgánu o změně adresy sídla. Bez notáře, rejstříku přiložíš to rozhodnutí.
Pokud to nemáš ještě hotové, ozvi se do SZ.
Naposledy upravil Lipon dne pát říj 28, 2016 16:51, celkově upraveno 1
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Právní rychloporadna

Příspěvekod pavproch » pát říj 28, 2016 11:47

Bohužel bude změna i v městě - z rožnova na hňupisko, proto ten notář bude třeba.... ale dík za snahu a ochotu
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Právní rychloporadna

Příspěvekod Lipon » pát říj 28, 2016 16:56

v tom případě NZ
optej se notáře, jestli by ti to rovnou nezapsal do OR (předtím, než ten NZ bude hotový, musí do něj v takovém případě dopsat navíc prohlášení)

něco jsme nedávno u CZ společnosti zapisovali přes notáře rovnou do OR a stálo to 1.000 místo 2.000 (to když to budeš podávat sám)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Právní rychloporadna

Příspěvekod pavproch » pát říj 28, 2016 16:58

jo, to mi poradili už i inde, že někde/někdy to notář "umí" přímo zapsat do OR

dík
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Právní rychloporadna

Příspěvekod pavproch » úte lis 15, 2016 12:27

update: nová adresa jest zapsána v OR..... přímým zápisem od našeho místního notáře do OR.... za litr (ten záznam v OR, byl tam do druhého dne) + skoro šestka za sepsání notářského zápisu, no nekup to... :roll:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28279
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Právní rychloporadna

Příspěvekod Mawenzi » pát lis 25, 2016 21:27

Hypotetická situace - jste na úřadu práce a teď se rozhodnete na měsíc jet do zahraničí cestovat. Na pracáku jsou ale takový ty povinný schůzky několikrát za měsíc, kam se musí chodit.

Řešil to někdo? jsou nějaký možnosti jak být měsíc v tahu na pracáku?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Právní rychloporadna

Příspěvekod Hafi » pát lis 25, 2016 22:39

Nevím, jak je to kde a jak je to, když tam někdo je dlouhodobě. Za sebe co vím, tak jsem přišel, řekli mi datum cca za měsíc, kdy si mám přijít pro rozhodnutí, to mi dali jen papír a řekli další datum za měsíc a půl. Dál už nevím, to jsem tam jen napsal mail, že nedorazím a scan podepsaný pracovní smlouvy. Takže je rozumná šance, že se ti do toho měsíce nevejde žádná schůzka, případně to půjde ukecat posun na vhodnější datum.

Pak taky záleží, jestli reálně hledáš práci, nebo je zjevný, že seš nezaměstnatelná a jen čekáš na vhodné datum (ženská pár týdnů před mateřskou, student před zápisem na VŠ, apod)
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Právní rychloporadna

Příspěvekod Mawenzi » sob lis 26, 2016 8:07

Plánuju si reálně práci hledat, ale chci využít toho, že na jaře budu bez práce. Teď zjišťuju co případně obnáší odhlášení z pracáku, nutnost platit zdravotní (možná i sociální, to si nejsu jistá) - jestli se na pracák můžu pak zase přihlásit, jestli třeba budu mít nárok na podporu atd, atd. Ideálně mít práci už předtím ale s tím, že bych nastoupila třeba až o prázdninách. No uvidíme, samozřejmě mě třeba nikde chtít nebudou a na prodavačku těžko budu moct vyjednávat nástup třeba za dva měsíce, takže možná, že celej můj plán nenávratně ztroskotá :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Právní rychloporadna

Příspěvekod Hafi » sob lis 26, 2016 11:19

Soc ne, zdravotní jo, ale to není až tak závratná částka. Ale hlavně nedostaneš podporu v nezaměstnanosti. Jinak já taky plánoval někam aspoň na týden jet, ale v podstatě to nešlo, protože furt člověk chodil někam na pohovory a to si moc termíny nevybereš. Tedy leda někam vyrazit buď hned po skončení zaměstnání dřív než budeš něco hledat, nebo pak jak píšeš až budeš mít podepsáno.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Právní rychloporadna

Příspěvekod Mawenzi » sob lis 26, 2016 11:30

no nebude to asi vubec tak jednoduchy, jak sem si myslela. skoncim v praci v zime ale jet chci az v kvetnu kvuli pocasi, takze to je v tomhle ohledu dost nevhodne terminove k sobe. na druhou stranu fakt doufam, ze behem jara nejakou praci sezenu a ze budou ochotny s tim nastupem pockat na ty prazdniny... achjo, uz se vidim nekde na pasovce ](*,)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Právní rychloporadna

Příspěvekod Hafi » sob lis 26, 2016 11:35

tak jeď někam, kde bude v lednu dobrý počasí. Jakože spoléhat, že seženeš v lednu/únoru práci od července je dle mě nesmysl (teda záleží na oboru, jako plavčice nebo zmrzlinářka by to asi fungovat mohlo ;-) ) A 4 měsíce se dloubat v nose je taky na hlavu.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Právní rychloporadna

Příspěvekod Mawenzi » sob lis 26, 2016 12:26

chci na cestu snp a fakt nejsu ani vybavena ani zkusena na to ji jit v unoru nebo breznu. Samozrejme, ze kdyz to nepude, tak proste budu muset cekat az do duchodu a dat prednost praci, to se proste neda nic delat, ale nechci tu sanci jen tak zahodit. Nacasovani proste neni nejlepsi. Ale jak sem prohlidla trh prace, zda se, ze se budu moct valet na pracaku vyrazne dyl, protoze pri srazce s realitou to vypada tak, ze vubec nic neumim a na nic se nehodim a az pujde do tuhyho, pujdu delat prodavacku do tesca nebo tak neco ale samozrejme to asi budu oddalovat co to pujde a nevemu to hned jako prvni moznost prace, co kdyby :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Právní rychloporadna

Příspěvekod Hafi » sob lis 26, 2016 12:45

tak ze SNP zas asi není zásadní problém si odskočit na pokec na pracák, pokud by to nešlo ukecat jinak. Navíc lze vhodně načasovat odjezd, aby tam ten čas mezi schůzkami byl. To spíš by mi vadily ty 4 měsíce mezi - bych se asi oběsil nudou.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Právní rychloporadna

Příspěvekod Mawenzi » sob lis 26, 2016 12:58

hafi
taky je to varianta, ze bych si proste odskocila na pracak. ja bych se nudou neobesila, bych si uzivala toho ze muzu kazdej den s coklama na celej den do dza, nakoukala bych ty tuny serialu co mi tu hnijou az budu mit cas a nudou bych se sla obesit az po prvnim mesici. hned by bylo brzo :D navic brezen duben se uz da po cr paradne jezdit + tyden zabije clovek pohovorama, tak bych to tak drasticky nevidela. spis je asi nejvetsi problem s tim, ze kdyz se shanenim pockam do cervna, tak muzu byt doma celej rok a kdyz zacnu zhanet hned, tak budu muset jit makat hned v breznu treba a sbohem vandre :D

tak diky moc za rady :)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Právní rychloporadna

Příspěvekod apuka » sob lis 26, 2016 14:38

Jeste jedna mala pripominka. Pokud se budes dotycnemu urednikovi zdat jako ne beznadejny pripad, taky se lehce stane, ze Ti budou davat mista, kam se mas jit poptat (daji Ti neco z nabidek prace, co jim na urad chodi). No a to jen tak odmitat jednoduse nejde, budes muset tam chodit (a pripadne je presvedcovat, ze nejsi ta spravna :D ) a na urad chodit z razitkama z firem, ze Te nechteji.
Zase ja nevim, podle Tvych prispevku se zda, ze s PC umis, neco z anglictiny taky, nejaky ten rozum v hrsti taky mas, zijes v Brne (nebo okoli). Takze by Ti mohli doporucit zkusit praci v hromade brnenskych IT firem, min. neco na Calldesku nebo Servicedesku. Kdybys byla z Ostravy, rekl bych, ze takove Tieto by pro Tebe bylo jako usite :wink: .
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Právní rychloporadna

Příspěvekod karaya1 » sob lis 26, 2016 18:59

Na brněnském ÚP jsem to měl tak, že jsem tam byl asi dva a půl měsíce hned po škole - přičemž druhou schůzku mi paní naordinovala hned po měsíci, pak by to bylo asi za dva, ale na to už nedošlo (naštěstí, po těch třech návštěvách ÚP se tam už ideálně nikdy vrátit nechci). Co si pamatuju, tak mi nic necpali, hledal jsem si všechno sám - a ani jsem po nich nic nechtěl.

Ale mám jiný dotaz: nevíte někdo, prosím, kde by měly být zveřejněny termíny honů/lovů v jednotlivých honitbách? Hledal jsem v obcích s rozšířenou působností - a na úředních deskách nic. Případně díky moc.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 687
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Právní rychloporadna

Příspěvekod Mawenzi » sob lis 26, 2016 21:50

na urednich deskach na netu nebo v konkretni obci na tabuli?

apuka
no nejak to dopadne, zas treba najdu firmu kde to uhraju na neplaceny volno kdyz by to volno neklaplo. v principu chci jit do nove prace co nejdriv ale zahodit tak skvelou sanci je taky skoda
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Právní rychloporadna

Příspěvekod mike » sob lis 26, 2016 22:59

Do Tesca te nevezmou, tam berou mentalne retardovane. Aspon co jsem byl pred par dny v Praze na Smichove, jsem neveril, takovou bandu retardu jsem nepotkal ani v Blbertu. Radej bez prodavat do nejakeho outdoor shopu. Budes si moct vyzkouset ruzne veci, mozna te neco nechaji i otestovat, a nebude muset porad neco nakupovat a prodavat ;-)

Myslel jsem, ze delas neco v IT a co jsem slysel, tak je po IT lidech zrovna dost velka shanka.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49392
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Právní rychloporadna

Příspěvekod Mawenzi » ned lis 27, 2016 11:48

hm, tak dalsi praci skrtam :D

ja su jinak falesnej ajtak :D neskripuju a neprogramuju takze to me vyrazuje z vetsiny "mych" pozic co so ted otevreny a to prej pred vanocema je dycky horsi.

jojo outdoor shop by me mohl bavit ale otviraci doba pro rani ptace by byla smrt:D ale nestitim se zadny prace, co mi zaplati hypo, to zas ne :)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Právní rychloporadna

Příspěvekod apuka » pon lis 28, 2016 8:32

mawe, ne kazdy "ajtak" skriptuje a programuje (resp. ted uz spise jen koduje). A taky si nemyslim, ze by byl nejaky problem zrovna v IT s Tvym prehledem a znalostmi (soude podle Tvych prispevku na OF) najit si v tomto oboru misto. Kdybys videl, s jakyma zkusenostma nastupuji lide na junior pozice i v nadnarodnych spolecnostech - a z vetsiny z nich se za par mesici stane docela schopny clen tymu.
Jen nesmis natrefit na "povedenou" IT firmu, ktera shani lidi do "mladeho kolektivu", s "pruznou parcovni dobou", s "moznosti prace z domu", s "pridelenim sluzebniho NB a mobilu" a ktera ve skutecnosti vyuziva nezkusenosti mladych lidi a zdima je jak a kde muze a az se naprosto vyzdimaji, tak je odhodi. Ty uvedene citace casto znamenaji v cestine "muzes (tj. budes) pracovat kdekoliv a kdykoliv jakkoliv dlouho". Zdaleka ne kazda spolecnost je taka, ale pro cloveka s minimalnimi pracovnimi zkusenostmi a min. znalostem pracovnepravni problematiky je dost tezke odhadnout skutecnost. Takze pokud muzes, (nejenom) v IT si vzdy zjisti reference, idealni dlouhodobejsi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Právní rychloporadna

Příspěvekod Mawenzi » pon lis 28, 2016 8:41

vsak nejak to urcite dopadne, neco se rysuje tak se uz pomalu psychicky na tu zmenu pripravuju a mozna i tesim :)
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Právní rychloporadna

Příspěvekod apuka » pon lis 28, 2016 14:56

Jo jeste jedna poznamka k pracaku. Idealni je tam prijit tak, ze mas uz domluvenou praci s nastupem nekdy pozdeji, napr. za dva mesice, idealni s pracovni smlouvou. Tak neni zadny problem se domluvit na terminu schuze tak, abys stihla udelat neco sveho. A na druhe strane si urednici docela ceni takoveho cloveka - nemaji s nim skoro zadnou praci, ale mohou odskrtnout dalsiho zamestnaneho klienta. TO je pro ne skoro "zlaty dul" :-). Ja jsem na tom byl uplne stejne.
V takovem pripade si hlavne nerikej, ze se nevyplati jit na pracak - teda pokud jsi mela predtim nejake prijmy a nejsi hned po skonceni studia. Tech par tisic za kazdy mesic evidence za to stoji.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Právní rychloporadna

Příspěvekod Mawenzi » pon lis 28, 2016 18:21

hromadny propousteni = odstupny. nejdu na dohodu takze 3mesice rozhodne zadna podpora. ale kvuli zdravotnimu bych tam sla aspon.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Právní rychloporadna

Příspěvekod apuka » pát pro 2, 2016 8:30

@mawe: spomenul jsem si na Tebe, ze se nemusis obavat o praci v IT, kdyz jsem cetl toto #-o
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Právní rychloporadna

Příspěvekod Mawenzi » pát pro 2, 2016 8:42

ja chcu taky skoleni zadarmo:D. kdysi na vs jeste nez sem ji vzdala sme meli semestr c++ a ty zaklady mi celkem sli i bavili ale vim, ze ja obcas potrebuju nakopnout realnou radou do realnyho prikladu prootze abstraktni nejaky reseni neumim napasovat coz je na uceni doma proste blby

ale je videt, ze pokud hornici zasednou ke strojum, ja bych to mohla taky dat :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Právní rychloporadna

Příspěvekod GreyMouse » pát pro 2, 2016 9:55

apuka píše:@mawe: spomenul jsem si na Tebe, ze se nemusis obavat o praci v IT, kdyz jsem cetl toto #-o

:smt082 :smt082 :smt082
Trend je jasný. Dnes nepotřebujeme tolik horníků, zato lidí v IT máme velký nedostatek. Chceme ukázat, že posun tímto směrem je možný prakticky v jakémkoli věku a z jakéhokoli předchozího zaměření

:smt082 :smt082 :smt082

Možná by mohli zavést i rekvalifikaci horníků na lékaře, těch prý je taky nedostatek :-k . Třeba zubařina by byla vhodná, mezi sbíječkou a zubní vrtačkou není skoro žádný rozdíl :mrgreen:
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Právní rychloporadna

Příspěvekod Mawenzi » pát pro 2, 2016 11:51

snad jen ve velikosti a na te vlastne nezalezi :twisted:
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Pokec