Kde Lidl bere ty ceny?

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Kde Lidl bere ty ceny?

Příspěvekod Denny-04 » pon kvě 22, 2006 16:10

Před chvílí jsem si zašel nakoupit a cestou jsem nakouknul do Lidla. Běžně tam nechodím, takže jsem jen koukal, co tam mají za blbosti. Bylo mi nápadně divné, že tam je moc lidí. U nějakých košů se přehrabovali mraky lidí, takže zvědavost mi nedala a kouknul jsem se taky. A docela jsem zíral. Sice by si člověk připadal jako největší chudák, co se přehrabuje v koši, jenže jsem tam našel pěkně udělanou bundu na kolo, po zevrubné prohlídce dobře ušitou, měla reflexní pásky, kapsy, odvětrávání, celkem prima. Vypadá, že vydrží i nějaký ten deštík, na cedulce se chlubí materiálem od 3M Schotchlite a s úpravou Dupont Teflon. Tak jsem ji vzal a když mi pokladní řekla cenu 70 - slovy sedmdesát - korun českých, málem jsem ztratil vědomí.
Doma jsem ji pořádně prohlídnul a fakt vypadá dobře, kdybych ji nechal prodávat ve značkovém obchodě řekněme za 700,- tak ji stopro někdo koupí. Fakt nechápu, kdo to Lidl bere. Sice je mi ten obchod abnormálně nesympatický, ale takové ceny se neodmítají :-)
Má někdo podobnou zkušenost?
Denny-04
nováček
nováček
 
Příspěvky: 88
Registrován: stř pro 7, 2005 1:34

Příspěvekod pripluv » pon kvě 22, 2006 16:41

Hanne si takto v Kauflandu koupila suprový kostičkovaný gaťata na lítání po venku za kilo (???) - teď nevím. Ale nějaký "kytičkový", za tu cenu by měla tak půl nohavice. Spíš čtvrt :wink: ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Borsa » pon kvě 22, 2006 19:04

Jojo ceny tam mají zajímavý .. Kamarád si tam koupil hodinky s výškoměrem, který dokonce bez problémů fungují za litr, další kamarádi tam nakupují ponožky a trika z coolmaxu, trenky z Tactelu apod. No asi se tam zajdu tež kouknout :) I když zatím jsem k tomu důvěru moc neměl.
Uživatelský avatar
Borsa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 343
Registrován: stř bře 23, 2005 22:15
Bydliště: Prostějov

Re: Kde Lidl bere ty ceny?

Příspěvekod brhel » pon kvě 22, 2006 19:42

Denny-04 píše: Sice je mi ten obchod abnormálně nesympatický, ale takové ceny se neodmítají


[-X Promiň, že to tak píši, ale jen ... tu cenu neodmítne a koupí to.
Slušnej člověk tu bundu nekoupí, i kdyby byla zadarmo.
Koupí těchto ... z Lidlu a spol. podporujete potlačování lidskejch práv v Číně!

Předpokládám, že výroba Adidas a spol. v Čině je trochu něco jinýho než pochybný zboží z Lidlu. Adidas snad nevyráběj děti...
Naposledy upravil brhel dne úte kvě 23, 2006 12:41, celkově upraveno 3
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Re: Kde Lidl bere ty ceny?

Příspěvekod pripluv » pon kvě 22, 2006 19:58

brhel píše:
Denny-04 píše: Sice je mi ten obchod abnormálně nesympatický, ale takové ceny se neodmítají


Promiň, že to tak píši, ale jen blbeček tu cenu neodmítne a kopí to.
Slušnej člověk tu bundu nekoupí, i kdyby byla zadarmo.
Koupí těchto pí..... z Lidlu a spol. podporujete potlačování lidskejch práv v Číně!


Čína zas utlačuje tibet. Kdybych měl měsíční příjem v takový výši, nekoupil bych to, právě kvůli levný pracovní síle. Ale když tu kačku několikrát otočíš v ruce, než něco koupíš (a vybavení se pohybuje sakra vysoko), tak nad tím přemejšlíš úplně jinak...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod brhel » pon kvě 22, 2006 20:08

jo, já taky nad každou kačkou přemýšlím. Ale když to jde, radši zaplatím vyšší cenu. Snad se mi to jednou vrátí... (jinak vybavení nekupuji přeci káždý den jako rohlíky...)
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod Rujir » pon kvě 22, 2006 21:07

Neviem, ci sa to tak da brat. Prakticky kazdavacsia firma zneuziva lacnu pracovnu silu. Ci uz je to Adidas, Nike alebo ktokolvek iny. Je to smutne, ale ludske prava sa potlacaju vsade a ak naozaj nekupujes veci, ktore sa siju v Cine, tak by som celkom rad videl. V sucasnosti sa tam sije tak cca. 90% veci, ktore mozes kupit.

Co mne na Lidli vadi je, ze narozdiel od inych supermarketov sa vzdy seru do centra mesta a za obet im spravidla padne nejaky park, lucka alebo iny posledny kusok zelene v centre, pricom nehladia na to, ci porusuju pravidla alebo nie. Rovnako mi vadia tie davy dochodcov, to nekvalitne jedlo co tam predavaju a pod. Suma sumarum - tiez tam nekupujem a tych par veci, co sa tam da zohnat lacnejsie radsej ozeliem. :((
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Re: Kde Lidl bere ty ceny?

Příspěvekod Denny-04 » pon kvě 22, 2006 22:42

Promiň, že to tak píši, ale jen blbeček tu cenu neodmítne a kopí to.
Slušnej člověk tu bundu nekoupí, i kdyby byla zadarmo.
Koupí těchto pí..... z Lidlu a spol. podporujete potlačování lidskejch práv v Číně![/quote]

Tak to jsem se asi dneska, dle tvé filozofie, stal blbečkem...
Podívej, při tvé inteligenci jsi nestačil pochopit, že jsem nešel po nějaké extra super hyper levné bundě, ale prostě jsem ji náhodou objevil a když už jsem ji měl v ruce a kajícně se přiznám, líbila se mi, tak jsem si ji zakoupil. Jak už psal někdo přede mnou, v dnešním světě se většina zboží dělá v Asii a nemáš šanci zjistit, kdo to šil. Tím neomlouvám svinstva firem, které třískají prachy za každou cenu. A pokud si myslíš, že koupí drahé "značkové" bundy je z hlediska lidských práv všechno v pořádku, tak jsi blbeček ty sám.
Denny-04
nováček
nováček
 
Příspěvky: 88
Registrován: stř pro 7, 2005 1:34

Příspěvekod teoretic » pon kvě 22, 2006 23:12

@vojtos nebo sip: nemuzete tohle vlakno promazat?

@brhel: mozna muzes zkusit priste o trosku lip volit slova - mozna jsi to tak nemyslel, ale fakt to bylo urazlivy a urazeni sem fakt nepatri...

t.
Naposledy upravil teoretic dne úte kvě 23, 2006 8:46, celkově upraveno 1
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Re: Kde Lidl bere ty ceny?

Příspěvekod Lipon » úte kvě 23, 2006 7:37

brhel píše:Promiň, že to tak píši, ale jen blbeček tu cenu neodmítne a kopí to.
Slušnej člověk tu bundu nekoupí, i kdyby byla zadarmo.
Koupí těchto pí..... z Lidlu a spol. podporujete potlačování lidskejch práv v Číně!


hele vychladni, takovýhle výlevy sem nepatří :evil:
osočovat ostatní za to, že někde něco koupí umí akorát všakvíškdo

zkus si někdy projít i tzv. "běžný" outdoorový obchody a pročíst si tamní cedulky na oblečení/botech/... všechno se šije v Číně

může mi prosím někdo vysvětlit, podle čeho se rozlišuje podporování potlačování lidských práv (a čím se asi tak podporujou, když se koupí jejich věci???) a kde už začíná vcelku běžný přesun výrobního závodu za levnější prací příp. outsourcing výroby?
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod tesil » úte kvě 23, 2006 8:37

Rujir píše:Co mne na Lidli vadi je, ze narozdiel od inych supermarketov sa vzdy seru do centra mesta a za obet im spravidla padne nejaky park, lucka alebo iny posledny kusok zelene v centre, pricom nehladia na to, ci porusuju pravidla alebo nie. ((


každá stavba - takže i lidl - musí projít územním a stavebním řízením, kde se k ní vyjadřuje celá řada orgánů státní správy a ve výsledku musí dostat stavební povolení... takže chyba není u lidla, ale asi někde jinde... :((

tímto lidl neobhajuju, zvenku je to nejhnusnější stodolomarket, vevnitř jsem byl jenom jednou a nemám chuť to opakovat. i když ... ty ceny lákají :shock: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
tesil
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1144
Registrován: čtv led 19, 2006 16:54
Bydliště: brno

Příspěvekod norman_64 » úte kvě 23, 2006 10:19

U nás to postavily na místě ,kde byl stejne jenom bordel,takze to ted vypada líp, ceny mají slušný, fronty a lidi skoro žádný - takže relativní klídek, zaměstnanaci nejsou tak arogantní jak treba v kefíru a je nejblíž...takže nevidím důvod proc tam nechodit,,,jinak věci že jsou z číny mi nevadí,protoze vsech prodávajícím jde vzdy jen o peníze a je jedno jestli je to kefír, tesco nebo lidl....a ty stromy...myslím že každý ten market ma nejakou tu kauzu a problém podobného rázu..jenom ten lidl novináři víc rozpitvali...
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod uplne jinej martin » úte kvě 23, 2006 10:20

Rujir píše:Co mne na Lidli vadi je, ze narozdiel od inych supermarketov sa vzdy seru do centra mesta a za obet im spravidla padne nejaky park, lucka alebo iny posledny kusok zelene v centre, pricom nehladia na to, ci porusuju pravidla alebo nie.


Do lidlu nechodím (jednou jsem tam koupil dvoje ponožky); alébrž v centru města kde bydlím, jsem ho nezaznamenal (narozdíl od marketů typu Tesco, Carrefour, Albert, Delvita (Lidl - jenom takové ty atraktivní lokality jako "prostor mezi tramvajovou vozovnou, benzínkou a polem", "prostor mezi silnicí, silnicí, bordelem a bordelem [ne podnikem], to celé naproti hobbymarketu a poli" atp.)

Daleko víc mě vadí, že i když si chci koupit kvalitu, jde to občas těžko (shánějte v Praze dobrý buřty, uzeniny, ...)
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod norman_64 » úte kvě 23, 2006 10:24

uplne jinej martin píše: (shánějte v Praze dobrý buřty, uzeniny, ...)
ve velkým obchodě tohle dobré neseženeš...tohle jsem řešil s kamosem řezníkem...to chce nějakej malej ,ale vyhlašenej zapadlý krámek
Uživatelský avatar
norman_64
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1379
Registrován: ned čer 19, 2005 9:51
Bydliště: Wanaka - NZ

Příspěvekod Vilík » úte kvě 23, 2006 10:24

uplne jinej martin píše:Daleko víc mě vadí, že i když si chci koupit kvalitu, jde to občas těžko (shánějte v Praze dobrý buřty, uzeniny, ...)


My sme jednou debatovali, jestli by nebylo vyhodnejsi delat burty v pekarnach... Naklady na prepravu masa tam by byly mensi nez naklady na preprovu mouky...

V Brne mame stejny problemy, tak obcas se holt musi vyrazit do primo a jen od reznictvi...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod šíp » úte kvě 23, 2006 13:06

Vilík píše:
uplne jinej martin píše:Daleko víc mě vadí, že i když si chci koupit kvalitu, jde to občas těžko (shánějte v Praze dobrý buřty, uzeniny, ...)


My sme jednou debatovali, jestli by nebylo vyhodnejsi delat burty v pekarnach... Naklady na prepravu masa tam by byly mensi nez naklady na preprovu mouky...

V Brne mame stejny problemy, tak obcas se holt musi vyrazit do primo a jen od reznictvi...


sice je to kapku OT /teda hodně/, ale nemůžeš v pekárně dělat buřty. pečivo je určeno k přímé spotřebě, kdežto buřty musí projít tepelnou úpravou. nelze tyto provozy míchat. Proto ani není možné, aby stejná prodavačka prodávala maso/nutná tepelná úprava/ a uzeninu /přímá spotřeba/. Pokud to dělá, porušujě nekolikpředpisů. totéž by platilo i v případě pečivo versus buřty. tolik na vysvětlenou, trochu se v tom vyznám, na část úvazku dělám závodního lékaře a zabývám se problematikou bezpečnostia hygieny práce.
BTW večer pak sednu a promáznu tady pár příspěvků /nadávky a tak/
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Příspěvekod Lipon » úte kvě 23, 2006 14:21

Vilík píše:
uplne jinej martin píše:Daleko víc mě vadí, že i když si chci koupit kvalitu, jde to občas těžko (shánějte v Praze dobrý buřty, uzeniny, ...)


My sme jednou debatovali, jestli by nebylo vyhodnejsi delat burty v pekarnach... Naklady na prepravu masa tam by byly mensi nez naklady na preprovu mouky...

V Brne mame stejny problemy, tak obcas se holt musi vyrazit do primo a jen od reznictvi...

ja to teda pochopil spis tak, ze rano kdyz se v pekarne pusti masiny tak by to vlezly mysi rovnou umlelo na burty a pak by se to jen prehodilo na pecivo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4918
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod svacko » pon čer 5, 2006 16:01

no a co hovorite na tento lidl varic ? za tu cenu si hovorim "no,nekup to,ked to je take lacne" :) ved to ani tie dve kartuse za to clovek nekupi.. a da sa na varici nieco pokazit (myslim pri vyrobe)? alebo su velke rozdiely medzi tradicnymi vyrobcami ako campingaz,a takymito neznackovymi ? nevybuchuju? :)
s.
svacko
účastník
účastník
 
Příspěvky: 446
Registrován: pon lis 21, 2005 13:40

Příspěvekod uplne jinej martin » pon čer 5, 2006 16:58

svacko píše:no a co hovorite na tento lidl varic ? za tu cenu si hovorim "no,nekup to,ked to je take lacne" :) ved to ani tie dve kartuse za to clovek nekupi.. a da sa na varici nieco pokazit (myslim pri vyrobe)? alebo su velke rozdiely medzi tradicnymi vyrobcami ako campingaz,a takymito neznackovymi ? nevybuchuju? :)
s.

tyhle varice maj tu nevyhodu, ze je musis davat do batohu nasazeny na ty napichovaci bombe. krom toho bych nemel jistotu, za jak dlouho se to rozpadne.
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Příspěvekod chonga » pon čer 5, 2006 17:19

svacko píše:no a co hovorite na tento lidl varic ? za tu cenu si hovorim "no,nekup to,ked to je take lacne" :) ved to ani tie dve kartuse za to clovek nekupi.. a da sa na varici nieco pokazit (myslim pri vyrobe)? alebo su velke rozdiely medzi tradicnymi vyrobcami ako campingaz,a takymito neznackovymi ? nevybuchuju? :)
s.


"výbuch může být v pět" :((
... každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán
Uživatelský avatar
chonga
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3078
Registrován: úte led 4, 2005 21:35
Bydliště: 3.patro v 3+1

Příspěvekod pripluv » pon čer 5, 2006 18:01

Bych do toho teda taky nešel :(( ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Rujir » pon čer 5, 2006 18:40

No prave u veci, ktore funguju na stlaceny plyn a mozu mi rozhodit rucicky, nozicky do sirokeho okolia, by som asi tiez radsej zvolil nieco istejsie...
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod brhel » pon čer 5, 2006 20:11

To jako ten vařič má fungovat nebo to je dekorce do domečku pro Barbíny?
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod tulak » pon čer 5, 2006 20:44

je to podobný vařič jako byl CampinGaz Bleuet, nebo snad ještě je, na tyhle napichovací bomby. používal jsem ho dost dlouho a dokonce jsem si bombu plnil a vařil dobře. dokonce jsme na tom vařiči vařili při -15°C ale to jsme ho drželi na klíně a ořívali rukama :-)
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod Fíla » pon čer 5, 2006 21:52

K tomu Lidlu, slyšel jsem, že prej je to skvělá "půjčovna věcí", člověk si jde něco koupit, za dva měsíce se to rozpadne, tak to reklamuje a buď dostane výrobek nový, nebo vrátěj peníze (: ..jen říkám co jsem slyšel, osobně tam nenakupuji. Sympatický mi neni už jen kvůli těm mhoha stromům...ale na druhou stranu by mě zajímalo, jak moc čistý svědomí mají jiné obchodní sítě, neznáte někdo nějaké konkrétní případy ošklivého jednání?
A k tomu vařiči - já mám Var a jsem s ním spokojený, ale "zabrat" dostane až letos ve Švýcarech, takže se teprv uvidí, co panáček dokáže.., kupoval jsem si ho na mnohá doporučení, tak snad.. :taboracek:
Jestli-že naděje umírá poslední tak chci být alespoň zaritý optimista (;
Fíla
nováček
nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: pát čer 2, 2006 13:05
Bydliště: Praha

Příspěvekod pripluv » úte čer 6, 2006 6:05

Fíla píše:A k tomu vařiči - já mám Var a jsem s ním spokojený, ale "zabrat" dostane až letos ve Švýcarech, takže se teprv uvidí, co panáček dokáže...

Ten toho dokáže :wink: ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod tulak » úte čer 6, 2006 7:33

jen aby nedošlo k omylu, neznám prodávaný vařič v lidlu a ani ho nechci propagovat. jediné co znám a mám odzkoušené je princip napichovací bomby a běžný převoz a nošení vařiče nedělá problém. nosili jsme ho v prošívaném futrálu domo-robo a neunikal z něj ani plyn ač těsnění bylo jen gumovým namáčklým kroužkem. sám dávám přednost kvalitnějším plyňákům.......:-) ale někomu může vařič za tu cenu vyhovovat. třeba jen na vaření kafe pod stěnou při jednodení akci .... :-)
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Příspěvekod Vilík » pát čer 9, 2006 20:24

Nemam rad napichovaci bomby...

2Fila: Sme meli tedka Var na skolni vode... dostal zabrat, ale zvladnul to... Kdyztak se podivej do jinyho vlakna...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod pripluv » ned čer 11, 2006 18:43

Vilík píše:Kdyztak se podivej do jinyho vlakna...

Pokud možno tam, kde se řeší Vary :wink: :twisted: ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Vilík » ned čer 11, 2006 19:19

Přípluv píše:
Vilík píše:Kdyztak se podivej do jinyho vlakna...

Pokud možno tam, kde se řeší Vary :wink: :twisted: ...

Vsak na to sem ho odkazal, abysme neprznili tohle vlakno... :wink:
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Další

Zpět na Pokec