Vtipy

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Vtipy

Příspěvekod sobb » pát úno 19, 2016 22:25

většinou sem nepřispívám, ale teď mi to nedá ...

nadcasove_tricko.jpg
nadcasove_tricko.jpg (22.13 KiB) Zobrazeno 7940 krát
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Vtipy

Příspěvekod ketrin » ned úno 21, 2016 14:12

Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Vtipy

Příspěvekod Hafi » pon úno 22, 2016 20:04

Kurz negativního myšlení: Nové tarify by zdražily elektřinu víc než třetině domácností By mě zajímalo, kolika čtenářům Novinek došlo, že (vzhledem k tomu, že nulová změna je statisticky nepravděpodobná) z toho zároveň plyne, že téměř dvěma třetinám to zlevní.

(Nepokračujte debatou o tématu, jen mě zaujal katastrofický nadpis, který je po krátkém zamyšlení v podstatě pozitivní zprávnou...jdu dopít nějakou poloplnou flašku).
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Vtipy

Příspěvekod mike » pon úno 22, 2016 20:13

Vtip k tematu: Predpoved budoucnosti elektroenergetiky v CR

(osobne si myslim, ze tech 38% vzniklo nejakym velmi kreativnim vypoctem, kdy se mezi domacnosti pocitaji treba hute, a v realu by to vedlo ke zdrazeni u vetsiny domacnosti)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vtipy

Příspěvekod booze » stř bře 9, 2016 16:49

svobodak-co-dokaze-trocha-snehu.jpg
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vtipy

Příspěvekod scinkk » stř bře 9, 2016 17:17

musel chvilu zkoumat oc de, ale jinak dobry, mam moc rad streetart :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Vtipy

Příspěvekod booze » čtv bře 10, 2016 10:38

Sachta Lazy.jpg
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Vtipy

Příspěvekod S4TYR » pát bře 11, 2016 23:23

První školní den na americké střední škole představuje učitelka nového žáka. Sakiro Suzuki z Japonska.
Hodina začala a učitelka se ptá: „Uvidíme, kdo ovládá kulturní historii USA… kdo řekl Dejte mi svobodu, nebo mě zabte?“ Hrobové ticho ve třídě, jen Suzuki zvedne ruku: „Patrick Henry, 1775 ve Filadelfii.“ „Výborně, Suzuki… a kdo řekl Stát je národ a nesmí zhynout?“ Suzuki se postaví: „Abraham Lincoln, 1863 ve Washingtonu.“ Učitelka se podívá na žáky a říká: „Stydím se za vás. Suzuki je Japonec a zná americkou historii lépe než vy!“

Zezadu se ozve tlumený hlas: „Polib mi prdel, zasraný Japončíku.“ „Kdo to řekl?!!!“ zařve učitelka. Suzuki zvedne ruku a bez vyzvání odpoví: „Generál McArthur,1942 na Guadalcanalu, a Lee Lacocca, 1982 při valné hromadě firmy Chrysler.“

Třída je zcela ticho a jen zezadu se zase ozve: „Je mi z toho na blití.“ Učitelka křičí: „Kdo to byl?!!“ Suzuki okamžitě odpoví: „George Bush senior japonskému premiérovi Tanakovi v průběhu oběda,Tokio 1991.“

Jeden ze studentů se postaví a otráveně řekne: „Vyhul mi!“ Učitelka hystericky: „A dost! Kdo to byl ted'?!!!“ Suzuki bez mrknutí oka: „Bill Clinton Monice Lewinské, 1997 ve Washingtonu, Oválná pracovna Bílého domu.“ Další ze studentů se postaví a zařve: „Suzuki je hromada sraček!“

A Suzuki opět klidně: „Valentino Rossi při Velké ceně motocyklů v Brazílii, 2002.“ Třída zcela propadne hysterii, učitelka pomalu padá do bezvědomí, dveře se otevřou a vejde ředitel: „Kurva, takový bordel jsem ještě neviděl!“ A Suzuki: „Jan Fischer, duben 2009, při přebírání vlády, Česká republika.“
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Vtipy

Příspěvekod Hafi » ned bře 13, 2016 23:40

Mě dneska překvapila jedna stará známá hádanka:

Lovec sedí, svačí, své věci včetně zbraně má rozložené kolem sebe a v tom vidí medvěda. Lekne se a začne utíkat. Běží kilometr na jih, medvěd za ním. Tak zahne a běžní kilometr na západ. Medvěd furt za ním. Znova zahne a běží kilometr na sever, tam najde svoji zbraň a medvěda zastřelí. Jakou barvu měl medvěd?





Jasně, červenou od krve...ale před tím?



Ano, bílou. Proč?



Na to asi každý tak nějak přijde a potud jsem tu hádanku znal už dlouho. Jenže odpověď na otázku "proč?" není jediným možným řešením (oprostíme-li se od podmínky na výskyt medvěda jakékoli barvy), svačina mohla proběhnout i úplně někde jinde, dokonce je takových míst v podstatě nekonečno. A to mě do dneška nenapadlo, dokud jsem nebyl naveden k přemýšlení nad jiným řešením hádanky.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Shitttt » pon bře 14, 2016 8:07

Nerozumim... Takove misto je snad na Zemi jen jedno, ne? A jak to myslis s tim oprostenim od podminky?
Uživatelský avatar
Shitttt
nováček
nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: pon úno 22, 2016 0:20

Re: Vtipy

Příspěvekod Hafi » pon bře 14, 2016 9:10

Existují další místa, kde lze jít kilometr na jih, kilometr na západ a kilometr na sever a být ve výchozím bodě. Oproštěním se od podmínky výskytu medvěda myslím, že na těchto místech nežije medvěd ani bílý, ani černý, ani hnědý, tedy se to tam odehrát nemohlo.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Shitttt » pon bře 14, 2016 11:25

Tak o takovych mistech nevim... Pokud se nikdo jiny nechytne, tak jich zkus par nahodit. :-)
Uživatelský avatar
Shitttt
nováček
nováček
 
Příspěvky: 35
Registrován: pon úno 22, 2016 0:20

Re: Vtipy

Příspěvekod karaya1 » pon bře 14, 2016 12:56

Existuje jich nekonečně mnoho (podobně jako kdysi v Milionáři se správná odpověď na otázku "kolik je na Zemi poledníků" dala vyložit mnoha způsoby :wink: ), ale pokud by tam nějaký medvěd žil, byl by bílý (a dost možná by měl na svědomí i kapitána Oatese :twisted: ). Pokud mi teda ještě neuniká třetí řešení.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 680
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Vtipy

Příspěvekod Hafi » pon bře 14, 2016 13:06

Ne-e, třetí řešení už asi není. Ale už existence druhého mě překvapila.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Vtipy

Příspěvekod mike » pon bře 14, 2016 18:40

Ha! Uz jsem chtel byt za blba a zeptat se, ale mezitim jsem se konecne probudil 8)

Otazka, jak definujete jedno reseni. Nekonecne mnoho na jedne rovnobezce nebo i principialne stejne, ale na ruznych rovnobezkach (delky 1 km, 0.5 km, 0.25 km...).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vtipy

Příspěvekod dudy » pon bře 14, 2016 18:57

Ja se teda klidně nechám podat.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Vtipy

Příspěvekod mike » pon bře 14, 2016 19:12

OK, moje reseni: rovnobezka 1159 m od jizniho polu. Jdes kilometr na jih, jsi 159 m od polu. Jdes kilometr na zapad, coz znamena jit dokola po rovnobezce a ta meri prave kilometr, takze dojdes na stejne misto. To same rovnobezka 1079.5 m od polu, akorat kruh obehnes dvakrat. Atd, atd. Nekonecne mnoho je mist na rovnobezce, kde muzes zacit a taky je nekonecne mnoho tech rovnobezek, ktere se lisi poctem obihani kruhu. Limita je rovnobezka kilometr od polu a na polu se budes tocit dokolecka, dokud z tebe zmateneho medveda neklepne ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vtipy

Příspěvekod Hafi » pon bře 14, 2016 19:51

Jo, opakovane obehy samozrejme plati, navic ne jen 1/1, 1/2, 1/4 atd, ale i 1/3 a tedy vsechny zlomky 1/N, kde N je cele cislo. Ale to je furt "jen" nekonecno reseni.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Vtipy

Příspěvekod mike » pon bře 14, 2016 20:26

Jasne, vsechny zlomky. Nekonecno na druhou :twisted: Nekonecne pocatecnich bodu na kruznici krat nekonecne kruznic. V tomhle je tradicni reseni na severnim polu elegantnejsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vtipy

Příspěvekod apuka » úte bře 15, 2016 8:28

Ehm, vsichni pocitate s idealnim modelem zeme... Co kdyz je na polu a okoli nerovnomerne rozlozena vyska ledove a snehove vrstvy, co kdyz je nekde (Jih) vyvysenina, nekde prolaknina? To Vam potom Vase reseni nemusi vychazet, dojdes napr. 5 metru od pusky :-)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Příspěvekod scinkk » úte bře 15, 2016 8:57

Bych se nahoře spíš obaval, že mi snahu ukončit život podivně zpomaleneho medvěda zhati drift :-)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Vtipy

Příspěvekod karaya1 » úte bře 15, 2016 19:02

mike píše:Nekonecno na druhou :twisted:

... by bylo furt jen nekonečno, úplně stejné jako to první :wink: Jedna z otravných definic, co umí zkazit radost (a spolehlivě odežene všechny posluchače od řečníka :mrgreen: ), říká, že nekonečná množina je spočetná, jestliže existuje bijekce na přirozená čísla, v opačném případě je nespočetná. Takže se dá dokázat mj. že přirozených čísel je "stejně" jako racionálních; nebo že reálných čísel v intervalu (0,1) (anebo libovolném jiném) je "stejně" jako všech reálných.

Ostatně jak nad tím teď přemýšlím, ono to možná nekonečno nebude. Matematicky určitě jo, ale reálně nemá smysl jít na krok menší než je vlnová délka světla (čili cca 500 nm), takže to celé bude (hodně velké, ale) konečné číslo. Což by mimochodem měl potvrdit pan Achilles, který oproti všem předpokladům předběhl želvu :wink:

Btw, to mi jen připomnělo takový fórek - onehdá se kolega podělil o údaj z jednoho homeopatického webu, který uváděl nejvyšší (nejvíc homeo?) koncentraci účinné látky jako 1:10^400. Srdečně jsme se tomu zasmáli, ale když jsem to pak reprodukoval doma, nastala tichá domácnost :twisted:
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 680
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Vtipy

Příspěvekod mike » úte bře 15, 2016 19:25

Proto tam byl smajlik ;-) Bojim se, zes tou definici prave zabil vlakno Vtipy, ted uz se sem vetsina lidi bude bat podivat :twisted:

Proc nastala ticha domacnost? ;-) Co jsem slysel, tak tohle uz homeopatum nejak doslo a operuji s otiskem molekul a prenosem informace, at uz se tim mysli cokoliv ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vtipy

Příspěvekod ketrin » úte bře 15, 2016 22:28

https://www.youtube.com/watch?v=2GWDCtcwiBU
titulky děsný, ale tím se nenechte odradit :lol:
Helča
ketrin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 503
Registrován: stř dub 29, 2009 5:08
Bydliště: Liberecko

Re: Vtipy

Příspěvekod S4TYR » úte bře 15, 2016 22:35

homeopaticke lezaky 'EXPORT' :partyman: njn.. amici maji bohuzel na tomto systemu celou statni aparaturu :D
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Vtipy

Příspěvekod karaya1 » stř bře 16, 2016 7:17

mike píše:Proc nastala ticha domacnost? ;-) Co jsem slysel, tak tohle uz homeopatum nejak doslo a operuji s otiskem molekul a prenosem informace, at uz se tim mysli cokoliv ;-)

Bylo mi řečeno, že "pokud se to nedá spočítat, tak to neexistuje, ŽE?" a pak nastalo už jen ticho :lol: Marně jsem vysvětloval, že pokud je ve vesmíru odhadem 10^80 atomů, pak koncentrace 1:10^400 je podivná, ať už to je koncentrace čehokoliv...
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 680
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Vtipy

Příspěvekod apuka » stř bře 16, 2016 11:01

Ehm...Technicka.
Kde jsi nasel informaci o koncentraci u homeopatickych veci???? Tam se pise o potenci (ne Tvoji :-)).

Edit: To by v nekterych domacnostech mohlo vyvolat vzrusenou diskusi :-)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Vtipy

Příspěvekod mike » stř bře 16, 2016 16:18

@karaya1: :lol: dovedu si to zive predstavit ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Vtipy

Příspěvekod karaya1 » čtv bře 17, 2016 8:50

apuka píše:Kde jsi nasel informaci o koncentraci u homeopatickych veci????

Kolega našel jakousi obskurní homeostránku, kde se výslovně mluvilo o koncentraci, proto mě to tak zarazilo.
(Já bych si dělal pérdel i z "potence" - ať už to je cokoliv - ale ta koncentrace se vyloženě nabízela :twisted: )
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 680
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Vtipy

Příspěvekod grco » čtv bře 17, 2016 9:41

Jo podla homeo(psycho)patov ma voda nejaku "pamat". Takze aj ked tam tie molekuly uz nie su, tak ta voda si to pamata a vylieci ta!
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

PředchozíDalší

Zpět na Pokec