Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod booze » sob bře 2, 2024 10:37

@mike máš prosím tě nějaký odkaz na tu zubní pastu? Na 3 l vody by se mělo dávat 10 g soli. Vařit bez pokličky do tvrdosti Al dente.

Díky apukovi a jeho nápadu nebo spíš připomínce s vlhkým kynutím jsem zkoušel bezlepkové pečivo nechat vykynout zapařené troubě a vyšlo z toho luxusní pečivo. Díky za nápad
20240302_102442.jpg
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod mike » sob bře 2, 2024 23:52

@booze: https://zubni-pasty.heureka.cz/dabur-by ... /#prehled/ Na co to chces? Jestli mas trpelivost morcete s ADHD jako pavproch, tak to ani nezkousej. Mirneho zlepseni jsem si vsimnul az po nekolika tydnech. Po trech mesicich uz je ale podstatne, zanet dasne u jednoho zubu, ktereho jsem se nemohl leta zbavit, je skoro pryc. Citlive zuby jsou lepsi tak o 70 - 80 %.

booze píše:Na 3 l vody by se mělo dávat 10 g soli.

To odpovida, 1.5 lzicky ma 9 - 10 g.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49494
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod Dromedaro » úte bře 5, 2024 9:37

Mike: Dobrá, vyzkouším to, podle toho, jak píšeš. Já vím, že dříve jsem všude slyšel, že se má do té vody dávat olej,ale pak jsem se díval na netu a tam zase hodně lidí psalo, že olej nedávat. Dával jsem 1l vody na 100g špaget. Většinou si dělám 200g, takže jsem to vařil ve 2 litrech. Jinak ty špagety vím, že se mají hned podávat a sníst. Prý se to má taky dělat tak, že když se mají vařit třeba 8min, tak tu vodu vyliješ v 7 minutě a ono to akorát dojde, aby to bylo přesně jak chceš na tvrdost.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4418
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod Dromedaro » stř bře 6, 2024 16:11

A mícháte s těmi těstovinami během vaření? A vaříte to na mírném varu, aby jen lehce bublala voda? Prý je to taky důležitý.

Zlatá nevědomost. Dřív jsem do vařící vody hodil hrst špaget, chvíli počkal, vylil, polil sojovkou a posypal eidamem a neměl jsem problém. Teď u vaření špaget zažívám duševní stavy pyrotechnika u nastražené bomby, který neví, jestli má přestřihnout červený nebo modrý drát.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4418
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod mike » stř bře 6, 2024 16:18

:D nekomplikuj to. Zasadni je, aby voda byla dost osolena a aby ji bylo dost. Pak to proste nechas varit bez poklicky tak, aby to bublalo, ani moc ani malo.

Dromedaro píše:Prý se to má taky dělat tak, že když se mají vařit třeba 8min, tak tu vodu vyliješ v 7 minutě a ono to akorát dojde, aby to bylo přesně jak chceš na tvrdost.

Tohle zalezi jednak na testovinach a jednak na omacce. S grcem jsme se bavili vyse o tom, ze ty dobre italske testoviny jsou po dobe podle navodu az moc al dente (v podstate zrovna prestavaji krupat) a ze je dobre je nechat o minutu dyl. Nejlip zpocatku ochutnavat a kdyz tak pridat cas. V nektere omacce zase trochu dojdou, zvlast kdyz ji pri michani jeste trochu zahrivas, v jine ne. Tohle chce proste zkusit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49494
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod mike » stř bře 6, 2024 16:25

Tady jsem ti jeste nafotil postup od Marcelly Hazan:
testoviny.jpg

Pise tam jeste, ze michat a casto, ale ja to nedelam. Mozna je to potreba na domaci cerstve testoviny, o kterych tam taky pise.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49494
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod grco » pát bře 8, 2024 13:49

Takze diky za tip, v Kauflandu som bol (Brno-Zidenice) a nakupil som La Molisana.

La Molisana su skvele cestoviny, na urovni minimalne Rummo, ak ne lepsi. Ta cena v Kauflande (35czk) je zazrak. A to to nie je ani v zlave, neviem ci to dotuju nebo co, ale tie cestoviny by tu mali stat ~70czk podla toho, jak stoja ine znacky...

Takze pri cene 35czk za La Molisana nema zmysel kupovat nic ine. :)

K vareniu, zakladne vysvetlenie:
- Varit v 1% solnom roztoku, takze na liter vody 10g soli. To je take vseobecne pravidlo.
- Davat do vriacej vody. Varit odokryte, tak aby voda bublala, ale nie nejaky maximalny var.
- Obcas promichat, nech sa nelepia.
- Cas na obale je guideline, cestoviny treba vzdy ochutnat (nehadzat na stenu), a sam si urcis, ci ti vyhovuju, jak moc uz su uvarene.
- Po case, ktory je uvedeny na obale ochutnam, ak su uz ok, vypinam, ak nie, tak este varim...
- ZIADNY OLEJ! Je to uplne zbytocne, to sa z nich zleje. Ked tam za kazdu cenu chce niekto dat olej, tak az po scedeni mozes zakapnout a promichat, ale spravne by to clovek uz mal hodit rovno do omacky...
- V ITA sa totiz pokial viem, vzdy cestoviny promichavaji v omacke pred podavanim, to len u nas dostanes suche cestoviny a na to naberacku "bolognese" omacky, posypanu eidamom.
- UVARENE NEPREPLACHOVAT! :)

Zlozitejsie vysvetlenie:
- Pri vareni cestovin premyslam dopredu jak ich budem pouzivat. Od toho sa moze vyvijat mnozstvo soli, mnozstvo vody, doba varenia.
- Ak viem, ze budem pouzivat skrobovu vodu z tych cestovin do omacky, tak nedavam zbytocne moc soli, pretoze nechcem, aby bola presolena omacka, kedze solim omacku, plus samozrejme nejaky ten parmezan, ktory je slany dost, keby bola moc slana voda na cestoviny, tak mozem mat potom presolenu omacku.
- Takisto podla toho jak moc skrobu chcem, tak podla toho davam viac alebo menej vody. 1l na 100g je len guideline, skusenostami clovek vie, ci sa tam tie cestoviny vojdu. Ja preferujem skor menej vody ako viac, nemusim cakat kym zovru 4 litre vody...
- Ak viem, ze cestoviny budem este "dovarat" v omacke, tak ich vyberiem 1-2 minuty skor, jak by sa mali varit, pretoze v omacke este dojdu.
- Ak varim cestoviny k jedlu, ktore nie je italske, napriklad kure na paprice, nebo rajska, tak osobne preferujem trosku prevarene cestoviny, nie al-dente, takze povarim trochu dlhsie...

Tu je 5 sposobov jak varit cestoviny (a fakt 5 sposobov, nie 5 omacok): https://www.youtube.com/watch?v=DK3FC1cQPKg
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod grco » pát bře 8, 2024 14:32

Dromedaro píše:No a třeba jakou základní úpravu děláte těch těstovin a s čím? Že bych teda vyzkoušel, jak mají chutnat těstoviny . Koupil bych ty Molisany na vyzkoušení, když to má byt teda kvalita.


Uvar si normalne podla navodu na obale La Molisana, a stejne si uvar Panzani, a ochutnaj ich ciste samotne. A uvidis ci je tam rozdiel nebo ne. :)

Uz som to tu vysvetloval mike-ovi. Kvalitne cestoviny maju trochu inu chut oproti "obycejnym", ale to nie je jediny rozdiel. Zostavaju dlhsie al-dente - nedaju sa tak lahko rozvarit. Tym, ze je pouzita lepsia muka a su susene dlhsie, tak si zachovavaju viac zivin. No a vdaka pouzitiu bronzovych forem, a ne teflonovych, maju drsnejsi povrch, a preto lepsie drzia omacku, ale to zas nepoznas, ked ich budes skusat samotne. :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod mike » pát bře 8, 2024 16:21

Trochu jinou chut je eufemismus ;-) U mne je to rozdil mezi v nouzi pozivatelnou hmotou a dobrym jidlem. Vynikne to zvlast u jednoduchych receptu jako jsou spategy aglio olio, tam je rozdil primo propastny. Nam takhle chutnaji nejlip Di Martino, Rummo jsou taky dobre, ale Di Martino jsou takove jemnejsi a jejich chut lip vynikne. Rummo se hodi do komplikovanejsich omacek. Zkouseli jsme i Monograno Felicetti, sice taky dobre, ale rozhodne ne nejlepsi a vzhledem k cene je nema smysl kupovat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49494
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod Dromedaro » pát bře 8, 2024 21:55

Zatím dělám nácvik na těch Adriana, co jsem koupil minule. Jak půjdu znovu do Kaufu, tak koupím La Molisanu.

Taky se prý ty těstoviny mají hodit do vody až voda vře, dříve ne. Který sýr k tomu máte na posypání? Já miluju kozí, jak psal Etheric, ale je drahý. Pak mi chutnají takové ty ementály a podobně. A Niva. Pesto taky není špatné do špaget.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4418
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod mike » pát bře 8, 2024 23:54

Jasne, ze do varici vody, vzdyt to grco psal. Syr zasadne parmazan, pokud neni v receptu receno jinak. V italskem receptu, ceske hruzy s eidamem bych sem netahal ;-) Parmazan ma svuj duvod, je v nem chut unami tj. glutamat, ktery vylepsuje chut jidla.

Testoviny muzou byt dobre a pritom docela jednoduche a rychle. Nesmis ale osidit suroviny a zmrsit postup. Ja jsem dlouho testoviny vubec nejedl, protoze ceske zpotvoreniny mne odradily. Pak jsem zacal jezdit do Italie a zmenil nazor. Casem jsem se je naucil delat sam a ted uz je to standardni soucast jidelnicku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49494
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod Dromedaro » sob bře 9, 2024 9:55

mike píše:Jasne, ze do varici vody, vzdyt to grco psal.

Jo, to já psal jen tak, nevšiml jsem si, že to grco napsal. Já to dříve dával třeba do vody, která měla začít za chvíli vřít, ale prý se to tam má hodit až to bublá.

Parmazán je taky dobrý, ten mám rád.

mike píše: Ja jsem dlouho testoviny vubec nejedl, protoze ceske zpotvoreniny mne odradily. Casem jsem se je naucil delat sam a ted uz je to standardni soucast jidelnicku.

Já to tak měl s rýží. Než jsem zjistil, že se rýže dá udělat tak, že je dobrá sama o sobě. Tak teď tao zkouším s těstovinami.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4418
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod grco » pon bře 11, 2024 14:51

mike píše:Trochu jinou chut je eufemismus ;-) U mne je to rozdil mezi v nouzi pozivatelnou hmotou a dobrym jidlem. Vynikne to zvlast u jednoduchych receptu jako jsou spategy aglio olio, tam je rozdil primo propastny. Nam takhle chutnaji nejlip Di Martino, Rummo jsou taky dobre, ale Di Martino jsou takove jemnejsi a jejich chut lip vynikne. Rummo se hodi do komplikovanejsich omacek. Zkouseli jsme i Monograno Felicetti, sice taky dobre, ale rozhodne ne nejlepsi a vzhledem k cene je nema smysl kupovat.


Monograno su drahe, lebo to je uz artisan pasta. Zbytek su proste industrialne vyroby, takze su levnejsi samozrejme.
Co ponuka Monograno ti neponukne ani Rummo, ani Pasta Di Martino, ani podobne, a to, ze si mozes zvolit konkretny typ muky, ktory bol pouzity na vyrobu.

Mas:
Il Capelli
Matt
Kamut-Khorasan

Kazde budu chutit inak, bohuzial sa aj budu tazsie zhanat tady. Taketo detaily ti velkovyrobcovia neposkytuju.
Na rohliku maju Matt, tam je cena este rozumna (~80czk) a este Kamut, tam je to uz o dost vyssi, ~180czk. Il Capelli ani nemaju...

To, ale samozejme neznamena, ze su lepsie. Len proste ti davaju vacsiu "kontrolu" nad tym, co jis. Tym samozrejme ta nechcem presviedcat, len som chcel vysvetlit, ze cim je Monograno ine od "komercnych" pasta vyrobcov, a preco ta vyssia cena...

Hlavne je si najst tie co cloveku najviac chutia. :) Ja suhlasim s tebou, ze Di Martino su jedny z naj. Monograno beriem skor ako zaujimavost, na experimenty a ochutnavanie, ale tiez ich nekupujem bezne...

Najlepsie je ale, ked potom zena uvari rocnej dcere "moje" Monograno za 180czk, pretoze to tak neriesi ako ja, a boli to prve cestoviny co nasla, a ta to potom aj tak rozhadze po zemi... :mrgreen: Bojim sa, ze ked sa na take nauci, tak uz ine chciet nebude :D
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod grco » pon bře 11, 2024 15:06

Dromedaro píše:Parmazán je taky dobrý, ten mám rád.

Co sa tyka syru, tak ak chces skusit menej vyrazny jak parmezan, tak mozes skusit Grana Padano, a ak chces zas skusit viac vyrazny, tak Pecorino Romano. Vsetky tri su velmi vhodne na cestoviny, casto sa pouzivaju aj kombinovane...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod mike » pon bře 11, 2024 15:09

Dcera? :shock: Aha, uz je jasne, co jsi delal, kdyz jsi tu tak dlouho nebyl. Nepripadas si nezodpovedne? :twisted:

Deti prece musi jist kvalitne ;-)

Jak jsou na tom La Molisana v porovnani s Rummo a Di Martino? Hlavne chutove. Do Kauflandu nechodim, tak jestli ma cenu je zkouset.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49494
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod grco » pon bře 11, 2024 15:13

@mike: Jasne, ved ja jej doprajem kvalitu, ale niekedy neviem ci to dost oceni :D

Pre mna su La Molisana na urovni Rummo, co sa tyka chuti/kvality, ale ked do rovnice pridam tu cenu, tak za 35czk ich to posuva na vrchol. :)

Ale keby som mal akoze vedla seba v obchode Di Martino a La Molisana, oboje za 70 czk, tak siahnem asi po Di Martino.

Analogia s autami:
Di Martino je Mercedes, La Molisana je Audi, Rummo je BMW. Vsetko dobre, a ak su za rovnaku cenu, tak je to len o osobnych preferenciach. Ale ked mozes kupit Audi za 1/2 cenu Mercedesu, tak sa to dost oplati, aj ked inak by si preferoval Mercedes :)

Monograno je Pagani Zonda...
Naposledy upravil grco dne pon bře 11, 2024 15:16, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod mike » pon bře 11, 2024 15:15

grco píše:ak chces skusit menej vyrazny jak parmezan, tak mozes skusit Grana Padano, a ak chces zas skusit viac vyrazny, tak Pecorino Romano.

Ja beru Grana Padano jako levnejsi nahrazku parmazanu, takze ho temer nepouzivam. Pecorino Romano do nekterych receptu vylozene patri, do jinych by se nehodilo. Na rozdil od parmazanu jsou ale mezi ruznymi vyrobci velke rozdily, skoro bych rekl obrovske. Nekdy jsou to uplne jine syry. Mne asi nejvic chutna tohle: https://www.rohlik.cz/1325459-quattroco ... romano-q-c
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49494
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod mike » pon bře 11, 2024 15:18

grco píše:Pre mna su La Molisana na urovni Rummo, co sa tyka chuti/kvality, ale ked do rovnice pridam tu cenu, tak za 35czk ich to posuva na vrchol.

Rummo se obcas daji koupit v Blbertu za 40 Kc. I na Kosiku je za tuhle cenu meli (a hned vyprodali). To uz mi neprijde jako podstatny rozdil.

grco píše:Ale keby som mal akoze vedla seba v obchode Di Martino a La Molisana, oboje za 70 czk, tak siahnem asi po Di Martino.

Fajn, diky, to jsem chtel vedet :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49494
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod grco » pon bře 11, 2024 15:19

Grana je mozno levnejsi nahrazka, ale vdaka tomu moze niekomu vyhovovat, aj chutovo. Ta chut je taka "jemnejsi". Ja to striedam, niekedy kupim jedno, niekedy druhe.

A ano, pecorino nekam rozhodne originalne patri, a dost ludi o tom syre pomaly ani nevie, a dava vsade parmezan, ale tak stale lepsie ako eidam. :)

Inak tiez kupujem vacsinou to, co si poslal, ale minule som skusil tento https://www.rohlik.cz/1446571-morbidi-syr-pecorino-toscano-dop a bol sice vyborny chutovo, ale min vyzraly, a tak bohuzel relativne rychle splesnivel, co sa hodne vyzralemu parmezanu nestane ani po delsi dobe...

Takze sice OK, ale musi sa rychlejsie spotrebovat. U hodne vyzraleho parmezanu mi vyhovuje, ze to mas v lednici proste, aj na to zabudnes a potom ked potrebujes, tak tam je a je furt OK.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod mike » pon bře 11, 2024 15:27

Fajn, to taky nekdy zkusim. Pecorino muze byt i hodne vyzrale, ale pak je extremne slane, aspon co jsem mel. Vic nez 24 mesicni parmazan. To uz se pak da jist jen v lete na horach, kdyz ti chybi sul :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49494
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod grco » pon bře 11, 2024 15:29

Mozno bola chyba, ze som ho dal do takej tescoma krabicky do lednice (Fresh, ci jak sa to vola). Inak to mavam len v tej papierovej kychynskej uterke zabalene, a tak v lednici.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod Dromedaro » úte bře 12, 2024 17:50

Tak jsem měl dnes premieru s těstovinami La Molisana, konkrétně Pennoni lisci a Fusilli corti bucati. A jsem maximálně spokojený. Měli jste pravdu, že je to fakt o něčem jiném co se týče chuti, konzistence, vzhledu atd. S těmi Adriana atd se to nedá srovnat. Ty těstoviny mi tak chutnaly, že jsem si pak udělal ještě jednu porci. Cena je dobrá, tak je budu kupovat. Akorát se mi lepily ke dnu hrnce, což mi ty předchozí těstoviny nedělaly. Musel jsem během vaření míchat a vařečkou oddělávat od spodku hrnce. Ale já mám totiž velké hrnce jen smaltované a ne nerez.

V Kaufu taky byla akce na ty zmrzliny, které jsem si pamatoval, že jste tu chválily - Häagen-Dazs. Měli je za 120Kč (mimo akci nějakých 190Kč), tak jsem vzal vanilkovou na vyzkoušení, protože ty mražené krémy mě nějak přestávají bavit. Ta zmrzlina je taky dobrá, složení též, určitě lepší než ty krémy, tak na ni taky přejdu. Zase tak často ji nejím, spíše po jídle si dám občas kopeček, tak se ta cena dá skousnout, nějakou dobu mi ten kyblík vydrží. Snad... :D
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4418
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod Etheric » úte bře 12, 2024 17:57

Od zítra je v Kauflandu Molisana za dvacku sáček, tak můžeš vzít po krabicích, tohle má obvykle trvanlivost roky
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8163
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod Dromedaro » úte bře 12, 2024 18:08

Sakra, to jsem nějak přehlídnul když jsem studoval leták na další týden. Dneska jsem byl nakoupit. Ale vzal jsem jen dva pakle na zkoušku. Tak tam ještě v týdnu skočím pro víc balení za tu cenu - dík za info. Stejně tam chci jít pro mléčné čokolády Merci, budou za 30Kč.

Jak jsem byl v Ikea, tak jsem si na odchodu koupil párek v rohlíku s jemnou hořčicí a ta jejich jemná hořčice mi hodně chutnala, tak jsem ji nakoupil domů - SENAP MILD
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4418
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod Etheric » úte bře 12, 2024 18:29

Mně v IKEA chutnaly ty jejich masový koule, a to su na tyhle věci dost mlsnej. Kdybych ju neměl tak daleko, chodil bych tam na ně pravidelně. Zkoušel jsem je dělat podle jejich receptu, co vydali, když bylo během covidu zavřeno, ale nebylo to ono
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8163
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod mike » úte bře 12, 2024 20:18

Dromedaro píše:Akorát se mi lepily ke dnu hrnce, což mi ty předchozí těstoviny nedělaly. Musel jsem během vaření míchat a vařečkou oddělávat od spodku hrnce. Ale já mám totiž velké hrnce jen smaltované a ne nerez.

Divne, to se mi nikdy nestalo. Nedavas moc malo vody? Nebo dostatecne nevari? Mela by trochu bublat.

Dromedaro píše:V Kaufu taky byla akce na ty zmrzliny, které jsem si pamatoval, že jste tu chválily - Häagen-Dazs. Měli je za 120Kč (mimo akci nějakých 190Kč), tak jsem vzal vanilkovou na vyzkoušení

To jsme spis nechvalili, ale zrovna vanilkova se da. Kdyz je v akci pod 100 a zrovna nic lepsiho neni, tak ji obcas taky koupim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49494
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod Dromedaro » úte bře 12, 2024 21:22

Tak to může být tím varem. Bublalo mi to velmi mírně, ke konci jsem to teda zvýšil, ale už asi pozdě. Ale já stejně když ty těstoviny hodím do hrnce s vařící vodou, tak jak je tam hodím, tak se to samozřejmě schladí a pak zase chvíli trvá, než to dojde k varu.

A která zmrzlina je lepší než ten Hágen?

Etheric píše:Mně v IKEA chutnaly ty jejich masový koule, a to su na tyhle věci dost mlsnej.

Chci si tam zajít u nich do restaurace a něco si dát na oběd. U toho rychlého občerstvení si zase právě chci příště dát hot dog s masovými kuličkami a zelím plus hořčice.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4418
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod mike » stř bře 13, 2024 0:13

Dromedaro píše:A která zmrzlina je lepší než ten Hágen?

Tahle: https://www.purogelato.cz/ Byvala na Kosiku pod znackou Authentic, ale bohuzel uz neni a nikdo mi neni schopen rict, jestli jeste nekdy bude. Nefunguje jim ani e-shop, takze jedine v jejich cukrarnach v Praze. Nevim, co se stalo, ale je to fakt skoda, snedli jsme nekolik kelimku tydne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49494
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod Dromedaro » stř bře 13, 2024 8:31

Jo, ale psal jsi, že Hágena kupuješ jen když nic lepšího není a ta lepší evidentně teda není k dispozici.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4418
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod grco » stř bře 13, 2024 10:42

@Dromedaro: Haagen Dasz je vyborna zmrzlina, sam si to skusil a vies. Nenechaj sa tuna presviedcat, ze nie je. :) Nemusi byt naj na svete, ale je dostupna vsade a je dobra. Samozrejme v zlave, lebo inak je zbytocne draha...

Inak ale ano, su aj lepsie zmrzliny, podla mna napriklad talianske Grom a G7 Gelati, alebo potom lokalne Jeste Jednu alebo Tomivo Gelati.

PS: Som rad, ze je tu dalsi testovinovy osvicenec :D
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

PředchozíDalší

Zpět na Pokec