Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod Dromedaro » pát bře 22, 2024 11:58

Mawenzi píše:nivova omacka je lehka, kdyz to dela kamoska, tak jen rozehreje smetanu (ke slehani), pak do ni vmicha nastrouhanou nivu a micha, dokud se to nespoji a aby se to neprichytlo a zaroven zhoustlo.
.... ja si delam nivovou pomazanku na chleba: pomazankovy maslo, tvaroh a dve nivy, nivy nastrouhat nebo nakrajet na maly kosticky, cmrdnout trosku ohratyho mlika (v nem se dobre ta niva spoji, ale fakt trosku jinak bude pomazanka spis tekuta) a rozmichas vydlickou. Toho se muzu uzrat, ale delam ji vetsinou jen k narozeninam a na vanoce.


Můžu zkusit tu Niva omáčku.
Já si doma dělám taky pomazánky. Vezmu tučný tvaroh ve vaničce, k tomu naliju smetanu na šlehání, aby to bylo trochu měkčí a řidší (aby se to dobře mazalo) a pak promíchám. A pak do toho dám jen sůl, koření a pak podle chuti jakou pomazánku chci mít, takže třeba česnek, sterilizované papriky, pažitka, atd. A za 40Kč máš velkou porci pomazánky, která se jinak prodává za 30Kč 100g. Když se podíváš na ty zdravější pomazánky, tak je to taky jen tvaroh a smetana. Akorát mají lepší konzistenci, protože na to mají speciální stroje asi nebo nevím, jak to dělají, že to mají takové hezké našlehané nebo že to má konzistenci jako Lučina třeba. Na jednom z těchto produktů je uvedeno, že je to našleháno dusíkem.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod Etheric » pát bře 22, 2024 13:42

@Dromedaro: pořiď si pořádnej mixér. Uděláš základ pomazánky do jemný homogenní hmoty bez hrudek a pak přimícháš bylinky atp, abys je nerozmastil. Výsledek je super. Ale potřebuješ dobrej mixér.

Domácí "lučina" se dělá z jogurtu, najdi si recept, je to úplně jednoduchý
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod Mawenzi » pát bře 22, 2024 14:21

dromedaro
ja mam rada kdyz je pomazanka hlavne tvarohova, ale beztak delavam rybickovou nebo cockovou hlavne, ta nivova je zrava a moc nevydrzi:D Vajickovou bych si mohla udelat.

smetanu do pomazanky me jeste nenapadlo davat.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod Dromedaro » pát bře 22, 2024 21:43

Etheric píše:Domácí "lučina" se dělá z jogurtu, najdi si recept, je to úplně jednoduchý

Dík za tip, už jsem se zběžně díval jak se to zhruba dělá.

Ten mixér máš na mysli tyčový nebo normálně uzavřený s nádobou?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod Etheric » pát bře 22, 2024 21:52

Píšu pořádnej mixér, čili ne tyč, ne součást multifunkčního zařízení... Prostě samotnej výkonnej mixér. Mám 1600 Watt, 36000 ot/min, to rozmixuje i puk (nezkoušel jsem, ale viděl video)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod mike » pát bře 22, 2024 21:58

Nebyl by na pomazanky lepsi robot se slehaci metlou? V grcove odkazu bylo video, jak udelat originalni Tiramisu, a vtip je v tom poradne uslehat zloutky s cukrem, coz delaji prave takhle.

Robota jsme nedavno koupili (terminatorka rada pece) a tyhle veci mu jdou dobre. Zvlada skvele i sunku 8-[
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod Dromedaro » pát bře 22, 2024 23:25

Mně to právě taky přijde divný, proto se ptám. Taky bych spíš řekl, že se loužívá metla.

Na kuchyňském robotu jsem si zkoušel péct u známých a chci ho taky. Úplně jinak (lépe) se peče, než to míchat ručně v míse. Dobrá věc.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod mike » sob bře 23, 2024 3:37

Jo, ale na nektere veci se musi opatrne. Vecer jsem v nem delal bramborove testo, osvedceny postup i suroviny, akorat jsem to nechal michat robota. Asi moc dlouho, testo sice byla krasne hladke, ale moc mekke. Nelepilo, ale knedliky se blbe valely a po uvareni byly trochu lepkave. Zkusim to asi jeste jednou, ale tak tretinu doby, testo musi byt celkem tuhe. Nebo se na to vykaslu a budu to zase delat rukama 8-[
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod Dromedaro » sob bře 23, 2024 12:58

Tak to má asi nějaký význam, když se v receptech píše, že se to má v robotu míchat na střední rychlost třeba 4 minuty. Míň je asi jasný, že by bylo blbý, ale přemýšlel jsem, že kdybych to tam nechal o dvě minuty déle, jestli by to něčemu vadilo. Protože pro recepty bez robota je vždy místo času hnětení uvedeno, do jaké konzistence hnětat.

A dělá přítelkyně těsto na buchty v domácí pekárně? Jsem se díval, že na té mé by snad nějaký takový program měl být, tak jsem si říkal, že kdyby to byl nějaký univerzální program na těsta, že by to bylo super. Jsou totiž buchty, které dělám jednou za uherský rok, protože se mi nechce drbat s těstem. Třeba maková buchta od Vaňka. To je smíchat suroviny na těsto, vyválet, nechat hodinu kynout, pak zase vyválet, nechat hodinu kynout, pak zase vyválet... To je celé dopoledne zabité jen s těstem a přípravou na samotné pečení. Tak kdybych to hodil do pekárny a nemusel se o to starat, tak by to bylo super, ale ještě jsem to nezkoušel.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod Etheric » sob bře 23, 2024 13:09

mike píše:Nebyl by na pomazanky lepsi robot se slehaci metlou?

Jak na který.
Ty kvalitní roboty, který maj šlehání a hnětení opravdu použitelný, stojí ranec. Ty levnější jsou nic moc, takový to umím všechno, ale nic pořádně.
Poslední rok furt přemýšlím, že tu mrchu dom koupim, su línej zadělávat ručně těsto na buchty, housky,... Ale na to potřebuju něco, co to zvládne perfektně. Chyby ve zpracování těsta, byť sebemenší, jsou nepřípustný
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod Dromedaro » sob bře 23, 2024 13:15

Etheric píše:, takový to umím všechno, ale nic pořádně.

To je dobře řečeno.
Ale třeba sestra má nějaký za cca čtyři tisice, což je asi běžná cena a tak nějak mi přislo, že by mi to stačilo a nepřišlo mi to špatné.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod pavproch » sob bře 23, 2024 15:30

Moc to vaření (a suroviny pro něj) prožíváte: Neska na oběd pečené akční kuře za 59/kilo z lídla nebo kaufu nebo odkuď s rice a jak sem si pošmák. Mňam.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod Mawenzi » sob bře 23, 2024 16:03

ja mam slehac z lidlu za 500, uz to bude 15 let a sleha skvele (slehacku a vajca s cukrem)

kynuty nedelam, tak hnetac testa nepotrebuju.

pomazanky me s tim ale slehat nenapadlo, vzdycky to jen vemu vidlickou, tak to priste zkusim, asi by kohli byt nadychanejsi.

a donesla sem si slehacku a nivu a zitra si udelam syrovou na testoviny:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod ZbynekN » sob bře 23, 2024 16:23

pavproch píše:Moc to vaření (a suroviny pro něj) prožíváte

Mozna, kdybys to řešil, tak ti odpadnou nejake zdravotní problémy :-k
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod GreyMouse » sob bře 23, 2024 16:34

Etheric píše:@Dromedaro: pořiď si pořádnej mixér. Uděláš základ pomazánky do jemný homogenní hmoty bez hrudek a pak přimícháš bylinky atp, abys je nerozmastil. Výsledek je super. Ale potřebuješ dobrej mixér.

Nevím o žádném tvarohu ve vaničce, který by obsahoval hrudky. Pokud bys chtěl mixovat nějaké tvrdé ovoce nebo třeba sušené datle jako booze, tak neřeknu... ale supervýkonný mixér na tvarohovou pomazánku? To je jako s kanónem na komára, ne?

Dromedaro píše:A dělá přítelkyně těsto na buchty v domácí pekárně?

Nevím jak mikova přítelkyně, ale dcera říká, že to jde. Nedělá teda buchty ale housky, ale to by mělo být jedno.
Já používám na všechna kynutá těsta mísu s hnětací metlou běžného robota a za mě super. Kynutá těsta na buchty nebo housky ještě v ruce celkem jdou, ale ručně zadělávat na kváskový chleba ze 700 g mouky mě docela štvalo. Takhle to odmaká robot. Čas na kynutí je potřeba, ale vlastní práce zabere pár minut. Přímo do mísy robota navážím suroviny a robot je zamíchá. Pak mísu (klidně i s robotem) přikryju utěrkou a nechám kynout. Když je těsto vykynuté, znovu zapnu robota a nechám ještě krátce promíchat. Pak uplácám výsledné produkty (housky, buchty, závin...), ty nechám znovu vykynout a peču. Etheric by tam možná našel nějaké chyby, se kterými by nemohl žít, ale pro nás neautisty je to naprosto v pohodě :-)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod pavproch » sob bře 23, 2024 17:15

ZbynekN píše:Mozna, kdybys to řešil, tak ti odpadnou nejake zdravotní problémy :-k

Eee, u/ve mně je vše naopak - čím větší fuj jím (např. hospodská jídla) tím míň je mi po nich následně "blbě".
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod Etheric » sob bře 23, 2024 18:42

GreyMouse píše:Nevím o žádném tvarohu ve vaničce, který by obsahoval hrudky.

Všechny mají hrudky. Malý, ale není to jemná hmota jako ta tvarohová pomazánka, co koupíš. Slabej mixér na tohle nestačí, je to dost hustý, na tyhle věci je potřeba větší výkon
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod Dromedaro » sob bře 23, 2024 21:49

GreyMouse píše:Nevím o žádném tvarohu ve vaničce, který by obsahoval hrudky. )

Do jedné z pomazánek od Vaňka se má dát změklé máslo. Ale to se mi blbě rozšlehává a kdY6 ho hodím do tvarohu a zakysané smetany, tak hned ztuhne. Tak jsem do tvarohu a zakysané smetany vylil rozpuštěné sádlo na sporáku a celá pomazánka byla po tomto kroku plná hrudek. Ale to je asi chyba v mém postupu. Jinak ve tvarohu ve vaničce, jestli tam etheric hledá hrudky lupou, tak třeba tam nějakou najde, ale já takhle normálně taky žádné nevídám.

Já mám jen takový ruční mixér Bosch, cca 450w. Žádná sláva. Měl jsem mixér 1400W na smothie, značku si už nepamatuji, ale rozbil se mi krátce po záruce a nový už jsem nekupoval. Já bych ho sice využil, ale zase nějaký lepší je drahý a ten stejný už nechci. Jeden se rozbil v záruce a druhý krátce po záruce. Stál nějakých cca 2000Kč. Když jsem se teď díval na Alzu, tak už jej tam ani neprodávají. Byla to nějaká německá značka.


GreyMouse píše:Přímo do mísy robota navážím suroviny a robot je zamíchá. Pak mísu (klidně i s robotem) přikryju utěrkou....

Díky za postup a inspiraci. To by mohlo fungovat. Já dříve pekl také chleba v troubě, ale je ta časově náročné a nebavilo se mi drbat s těstem. Teď peču v pekárně a to mi vyhovuje. Nasypu suroviny, zmáčknu čudlík a za 3,5hodiny mám 1,2kg žitného chleba bez chemie. Ale jak jsem ho jedl každý den asi dva měsíce, tak jsem se toho přejedl, že už mi to přestalo chutnat, tak si teď zase nějakou dobu budu chleba kupovat ten klasický pšeničný Bílovický, ten je dlouho vláčný a dobrý. Pšeničný chleba nemám dobrý recept do pekárny. Mně to vždy vyjde takové, že se mi to rozpadá a nepřipadá mi to tak hezky vláčné a chutné jako z obchodu. Asi je to těmí přísadami, které tam dávají. Já používám jen základní suroviny.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod GreyMouse » sob bře 23, 2024 23:47

Etheric píše:Všechny mají hrudky. Malý, ale není to jemná hmota jako ta tvarohová pomazánka, co koupíš. Slabej mixér na tohle nestačí, je to dost hustý, na tyhle věci je potřeba větší výkon

Já tam nic co bych označila za hrudky opravdu necítím. Nevím samozřejmě jakou pomazánku máš na mysli, ale pro jistotu bych přečetla složení až do konce. Jestli za tu jemnost nemůže škrob, želatina nebo něco podobného.

Dromedaro píše:Do jedné z pomazánek od Vaňka se má dát změklé máslo. Ale to se mi blbě rozšlehává a kdY6 ho hodím do tvarohu a zakysané smetany, tak hned ztuhne.

Zkus to obráceně. Dát do mísy nejdřív (na menší kousky pokrájené) máslo, nechat ho při pokojové teplotě změknout a pak ho utřít (tj. rozmíchat) jako když se připravuje těsto na nějaký moučník. A až když jde máslo vařečkou míchat jako kaše, tak teprve začni přidávat tvaroh a smetanu.

Dromedaro píše:Tak jsem do tvarohu a zakysané smetany vylil rozpuštěné sádlo na sporáku a celá pomazánka byla po tomto kroku plná hrudek.

Tvaroh se sádlem? To mi nezní moc lákavě :((. Ale pokud bylo sádlo ještě teplé, tak tipuju, že se kvůli tomu srazila ta zakysaná smetana. Když budeš mít chuť na pokusy v kuchyni, můžeš si takhle zkusit vyrobit vlastní (tentokrát hrudkovitý) tvaroh. Když kyselé mléko (kefír, acidofilní,...), jogurt nebo zakysanou smetanu budeš pomaličku zahřívat, tak po nějaké době uvidíš, že se ti sráží kasein a odděluje syrovátka. Myslím, že dřív se ta sraženina nechala vykapat v nějakém plátně, ale jde použít i husté sít(k)o. Ale pokud nechceš mít tvarohu jen stopové množství, počítej s tím, že z litru mléka budeš mít tak 250 - 300 g tvarohu.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod Mawenzi » ned bře 24, 2024 6:15

@pp
taky si nejak nemyslim,ze protoze hodinu nevyvarim kazdy jidlo k vareni a hodinu se necrcam s kazdym jidlem bez vareni, ze by to necemu vadilo...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod Etheric » ned bře 24, 2024 6:22

GreyMouse píše:Já tam nic co bych označila za hrudky opravdu necítím. Nevím samozřejmě jakou pomazánku máš na mysli, ale pro jistotu bych přečetla složení až do konce.

Já jo, prostě to není jemný. Jsou to fakt mini hrudky, ale jsou. Složení čtu celý, to je nutnost, po který 90% věcí putuje zpět do regálu
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod Dromedaro » ned bře 24, 2024 6:29

GreyMouse píše:Zkus to obráceně. Dát do mísy nejdřív (na menší kousky pokrájené) máslo, nechat ho při pokojové teplotě změknout a pak ho utřít (tj. rozmíchat) jako když se připravuje těsto na nějaký moučník. A až když jde máslo vařečkou míchat jako kaše, tak teprve začni přidávat tvaroh a smetanu.

Ok, zkusím. Ale se mi právě nikdy nechtělo čekat až změkne máslo a ohřeje se tvaroh a smetana na pokojovou teplotu, protože jsem to třeba zapomněl vyndat předem.

GreyMouse píše:Tvaroh se sádlem? To mi nezní moc lákavě :((. Ale pokud bylo sádlo ještě teplé, tak tipuju, že se kvůli tomu srazila ta zakysaná smetana.

Jsem to spletl. Měl jsem na mysli máslo. Ano, bylo ze sporáku ještě teplé a taky jsem si říkal, že kvůli tomu to asi udělalo.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod Mawenzi » ned bře 24, 2024 12:47

tak sem si udelala testoviny s nivovou omackou... no mnam, vyborny to bylo, ale uz sem mela co delat to snist, pac na me tucny, mastny :D mnam ale i tak mi to chutnalo :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod GreyMouse » pon bře 25, 2024 12:07

Etheric píše:Já jo, prostě to není jemný. Jsou to fakt mini hrudky, ale jsou.

Nepsal's tu kdysi, že tvaroh už od školky nesnášíš? :-k


@Dromedaro: A není lepší udělat tu pomazánku bez másla, když si ho zapomeneš vyndat včas z lednice? V tom prvním případě (kus studeného másla v tvarohu a smetaně) by to možná mixér spravil, ale ve druhém případě už asi nepomůže nic. Jak máslo jednou na sporáku rozpustíš, tak se ti do původního stavu po ochlazení nevrátí. Proti upravování receptů nic nemám, ale tohle mi přijde, jako by ses rozhodl udělat bramborový salát ze syrových brambor, protože sis včas nevzpomněl je uvařit :?
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod Dromedaro » pon bře 25, 2024 13:03

GreyMouse píše:Jak máslo jednou na sporáku rozpustíš, tak se ti do původního stavu po ochlazení nevrátí. Proti upravování receptů nic nemám

Jaj, tak to není o úpravě receptů ale o mé neznalosti/hlouposti, protože já jsem myslel, že je to jedno, jestli je to změklé nebo rozpuštěné na sporáku. Tak to by také mnohé vysvětlovalo i u jiných mých nezdarů. Tak díky.

GreyMouse píše:ale tohle mi přijde, jako by ses rozhodl udělat bramborový salát ze syrových brambor, protože sis včas nevzpomněl je uvařit :?

:D
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod Etheric » pon bře 25, 2024 13:18

GreyMouse píše:Nepsal's tu kdysi, že tvaroh už od školky nesnášíš?

Nudle s mákem, nudle s tvarohem, nudle s (....), krupičná kaše,...
Měl jsem třeba rád Budapešť pomazánku, mně tam dali i trochu chilli, měl jsem to povoleno od rodičů :)

Mawenzi píše:tak sem si udelala testoviny s nivovou omackou... no mnam, vyborny to bylo

Když ti to chutnalo z náhražky, zkus z originálu. To vylížeš talíř i z druhý strany :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod GreyMouse » pon bře 25, 2024 14:23

Etheric píše:Nudle s mákem, nudle s tvarohem, nudle s (....), krupičná kaše,...
Měl jsem třeba rád Budapešť pomazánku, mně tam dali i trochu chilli, měl jsem to povoleno od rodičů :)

Jo, tobě vlastně vadila ta sladká verze.
Každopádně, Dromedaro, jak se zdá, nemá problém s hrudkami, které v tvarohu cítíš ty, ale s tím, že se mu nedaří dobře promíchat všechny složky pomazánky.


Dromedaro píše:Jaj, tak to není o úpravě receptů ale o mé neznalosti/hlouposti, protože já jsem myslel, že je to jedno, jestli je to změklé nebo rozpuštěné na sporáku. Tak to by také mnohé vysvětlovalo i u jiných mých nezdarů. Tak díky.

Není zač :). Nic si z toho nedělej, žádný učený z nebe nespadl, alespoň máš co zkoušet :wink:
Já jsem nedávno zkoušela majonézu. Olej jsem ke žloutkům přidávala opravdu pomalu, ze začátku krásně houstla, ale pak se najednou začal olej trochu oddělovat a byl konec. Google tvrdil, že jak se jednou majonéza srazí, zachránit už to nejde. Ale je možné začít s novým žloutkem a olejem od začátku a když už nějaký olej v nové majonéze mám, můžu začít opatrně přidávat tu nepovedenou sraženinu z předchozího pokusu. Ze začátku to vypadalo nadějně, ale pak se začal olej oddělovat a bylo to zase v háji. Z oleje a žloutků jsem nakonec upekla olejovou bábovku, na které nic poznat nebylo, ale zkoušet znova majonézu jsem si zatím netroufla. Možná až dostanu chuť na bábovku :-)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod Etheric » pon bře 25, 2024 14:53

GreyMouse píše:Dromedaro, jak se zdá, nemá problém s hrudkami, které v tvarohu cítíš ty, ale s tím, že se mu nedaří dobře promíchat všechny složky pomazánky.

Jestli to máslo rozehřál na plotně, pak chápu. Základ je mít všechny suroviny ve stejný teplotě, ať už se míchá / mixuje cokoliv.
S majonézou mám stejnou zkušenost, jako ty :D
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod Mawenzi » pon bře 25, 2024 14:56

dromedaro
ja davam maslo povolit do trouby, rozehrate tak na 50, ale vypnute.

je to kompromis kdyz zapomenes, ale nechces cekat o to dyl...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod mike » pon bře 25, 2024 15:10

Dromedaro píše:A dělá přítelkyně těsto na buchty v domácí pekárně?

Ne, nic takoveho nemame a myslim, ze ani mit nebudeme.

Dromedaro píše:To je smíchat suroviny na těsto, vyválet, nechat hodinu kynout, pak zase vyválet, nechat hodinu kynout, pak zase vyválet... To je celé dopoledne zabité jen s těstem a přípravou na samotné pečení.

Vsak to taky dela v dobe, kdy je z nejakych duvodu doma. Treba na home office ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Pokec

cron