Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod zonn » čtv lis 11, 2021 14:58

Tvoje zena musi byt stastna, jak nenarocny jsi stravnik :-D
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod Etheric » čtv lis 11, 2021 17:24

A pak si stěžuje, že má rozházenej pajšl :lol:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod mike » čtv lis 11, 2021 17:45

To jsem mel napsat ja! :D

@zonn: zajimalo by mne, jak pani pavprochova vari, kdyz mu chutna tohle :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod zonn » čtv lis 11, 2021 19:24

@Mike: Kazdopadne to ma dost ulehceny :-)
@pp: nic ve zlym ;-)
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 957
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod pavproch » stř pro 1, 2021 18:44

Nebude to fotkách jídla, ale o (mojem) jídle.... jedna z mála věcí, kterou můj kačer (břucho) ráno i večer zpracuje bez následků (= není mi blbě) je měkký čerstvý sýr (prodává se / kupuju v balení / kostkách á 100 grms). Zkoušel sem už ledacos a nikdy bych neřekl, jaký je mezi nima rozdíl v chuti a "poctivosti":

Lučina - jasná jednička, absolutně dokonalá chuť + navíc bonus = obal je z takové folie, že se sýr na staniol nelepí
Palouček - není o moc horší než ta Lučina
Boník - není špatný, ale poctivost mu chybí (jak dyby byl nastavovaný vodou), taky se dost lepí na obal
K-Jarmark - "hnusná" odpadní zahuštěná voda/syrovátka a ne sýr + půlka se ho rozpatlá po obalu při rozbalování.....

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod Etheric » stř pro 1, 2021 18:53

Já si "lučinu" doma dělám sám a je to ještě lepší než z obchodu, za třetinu ceny :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod pavproch » sob pro 4, 2021 12:59

Neska byly na oběd špagety bolognese - na tom není (na první i druhý pohled) nic unikátního. Ale pro mě neska bylo - ty špagety byly totiž celozrnné, to sem jedl poprvé - a dobré byly. Mňam.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod Etheric » sob pro 4, 2021 14:02

No vidíš, to tvému pajšlu prospěje. A víc zasytí :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod pavproch » sob pro 4, 2021 14:09

No vidíš, mělo by prospět a mně je neska už od rána (= není to z těch špaget) blbě. Chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod Etheric » sob pro 4, 2021 14:36

:D Jedna porce zdravého jídla nestačí, pro efekt je potřeba měsíců pravidelný a vyvážený stravy. Na sobě jsem to začal pozorovat až tak po 3 měsících... A celkově se pajšl začal rovnat až tak po půl roce, přičemž to bylo velice, velice zdlouhavý. A po letech správnýho jezení se začal rovnat i spánek.
Tak jednoduchá a základní věc, jídlo... Ale tak těžký je jíst správně...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod pavproch » sob pro 4, 2021 15:00

Njn, já ale neska ráno neudělal nic jinak než dělám už aspoň rok (= snídaně a večeře jím zdravě a furt stejně) a.... někdy (= bez příčiny z jídla, nevypátral sem z čeho) je mi prostě blbě. Chjo no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod Etheric » sob pro 4, 2021 15:39

Já teda neměl chemii, ale taky jsem měl kdysi dost hnusný prášky, který měly snad ještě horší vedlejší účinky, než nemoc sama. Od tý doby mám občas den, kdy je mi šoufl jen při pomyšlení na jídlo, taky bez zjevný příčiny.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod pavproch » sob pro 4, 2021 15:45

Jo, taky si říkám, že je to následek té chemie, ale hned si k tomu dodávám - zaplaťpanbu za ni, bez ní bych tu už nebyl.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod Etheric » sob pro 4, 2021 16:21

Takže ve finále je to úplně v poho. Jsou lidi, kteří maj takový břišní stavy každej den..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod mike » ned pro 5, 2021 0:14

Traveni vydrzi hodne, ale kdyz se povede rozhasit, tak trva dlouho, nez se spravi. Taky jsem to zazil po praskach, byl jsem jeste mlady a nezkusene veril doktorum, ze vedi, co delaji. Mesic na neschopence, asi rok, nez se spravilo to nejhorsi a dalsich nekolik let se to postupne uklidnovalo. Obcas se to bez zjevne priciny ozvalo jeste po 10 letech, nastesti cim dal min casto a pak se to vytratilo uplne. Nekde jsem cetl, ze za 7 let se postupne vymeni vsechny bunky v tele.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod Etheric » ned pro 5, 2021 4:52

Všechny buňky v těle se vymění, krom mozkových, pokud si dobře pamatuju. Problém může být tam, nebo někde "po cestě", ono stačí když ty či ony orgány nedostanou z mozku úplně správnej signál, pak nemůžou správně fungovat, ikdyž jsou samy o sobě v pořádku. To tělo je tak složitý a propojený, že to může být i z něčeho, kde by tě nikdy nenapadlo hledat příčinu..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod mike » čtv pro 9, 2021 20:01

pp mi se svym odporem k tukum pripomnel, jak jsem predevcirem chtel udelat rychlou veceri a nasel jsem recept na testoviny all’Amatriciana. Prekvapilo mne, jak je to dobre a to jsem nepouzil spravnou slaninu Guanciale, ale normalni anglickou a misto bucatini tagliatelle. Chut vypecene slaniny se skvele propoji s rajcaty, vinem a pecorinem. Dalsi recept, co budu obcas pouzivat. Akorat je to teda neni zadna dieta ;-)

Ten Ital mluvi uplne stejne, jako muj byvaly italsky kolega, co tu uz skoro 20 let zije :)

A kdyz jsme u tech tuku, na dnesek mam pripravena konfitovana husi prsa. Vcera se to delalo 6 hodin pri 90 stupnich, dneska to necham jeste hodinku dojit a pak pul hodiny pri vyssi teplote na barvu a krupavou kurku. Kdyz jsem to daval do hrnce, tak se to tam vedle sebe ani neveslo, ted je plny hrnec sadla a masa by se tam veslo dvakrat tolik.

husa.jpg
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod Etheric » čtv pro 9, 2021 20:32

To husí sádlo je pak luxusní třeba na pečený brambory.
Teda Mike, ty mi děláš chutě, hned bych si dal :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod mike » čtv pro 9, 2021 22:18

Ono je skvele i na chleba. Akorat ho moc nezbude. Je ho tak pulka vysky, pod nim je stava z masa. Masa je na 4 porce, ke kazde bramborovy knedlik a zeli a na politi padne vetsina sadla.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod pavproch » sob pro 11, 2021 13:07

Fotka (opět) nebude, ale... neska bylo na oběd "zlaté kuře" z Vodňan, pečené v nové róře... (róra róruje), kuře chutné ale nepoznal bych rozdílu (v chuti) oproti normálnímu kuřeti z teska, akurváth.... ta šťáva/tuk co se z něho vypekla, byla úplně sytě žlutá (jak dyby to bylo obarvené karí nebo kurkumou, což samozřejmě nebylo). Mńam.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28249
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod mike » sob pro 11, 2021 19:10

Asi jim tam uteklo vic repky, nez obvykle :twisted:

TVL, dneska uz se i u nas daji koupit dobra kurata. Stoji sice dvakrat tolik, ale ty si to snad dovolit muzes a nemusis jist takovy odpad. Estebacke kure jsem koupil naposled asi tak pred 5 lety, protoze vsechno ostatni bylo zrovna vyprodane a potreboval jsem rychle neco pro navstevu. Radej jsem mel udelat spagety, fakt tragedie. Kdyz si clovek zvykne na lepsi...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod mike » sob pro 11, 2021 19:20

Jinak ta konfitovana husi prsa s domacim bramborovym knedlikem a cervenym zelim fakt bomba :) Uz dlouho jsem nemel tak skvely a dlouhotrvajici pocit v brise. Mozna to dela to sadlo.

Akorat jsem je asi nemusel delat tak dlouho, celkove to bylo mozna 8 hodin a maso se skoro rozpada. Chutove skvele, ale blbe se kraji.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod Etheric » sob pro 11, 2021 19:28

Můžeš dát prosím recept? Mám na to chuť, tohle je ok, ale například celou husu péct a pak to žrát 3 dny se mi nechce. Ty kozy bych zkusil
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod mike » sob pro 11, 2021 19:53

Vychazel jsem z tohodle: https://www.toprecepty.cz/recept/16208- ... o-kuchare/ a par dalsich. Mel jsem madarska prsa bez kosti (ve vyprodeji za polovinu, puvodni cena by se ti asi nelibila).

- den predem jsem prsa dal do misky, poradne osolil hrubozrnnou soli, posypal kminem, pretahl folii a dal do lednicky. Chce to nechat aspon pres noc.
- druhy den jsem z nich sul a kmin omyl a kuzi narezal, aby z ni mohlo vytekat sadlo. Prijde mi to lepsi, nez propichat, jen se nesmi zakrojit az do masa. Nejlip ostrym nozem jen lehce prejizdet.
- naskladal jsem je natesno do hrnce s poklickou kuzi nahoru. Natesno je dulezite, hodne se zmensi a je potreba, aby byly ponorene v sadle. Pred casem jsem pouzil 3 kusy, ted 4, ty uz se vedle sebe skoro nevesly, ale to nevadi.
- pridal jsem trochu vody (tak 0.5 deci), mozna to ani neni potreba. Prikryl poklickou a dal do trouby na 90 stupnu.
- po 3 - 4 hodinach jsem se kouknul, to uz se zmensi a plavou v sadle. Chce to trochu srovnat a pripadne shora polit sadlem.
- tak po 5 - 6 hodinach to chce vyzkouset, ale spis kousek uriznout nozem a ochutnat, nez pichat vidlickou (muzou se zdat tuha, ale po ukrojeni nejsou). Jestli jsou jeste tuha, tak pokracovat, na case moc nezalezi.
- kdyz uz je to mekke, tak sundat poklicku a nechat pul hodiny dopect pri 180 - 200 stupnich. Kuze by mela byt tesne nad hladinou sadla, kdyz tak trochu odebrat, ponorena se neudela do krupava a do barvy. Dodela se tak i stava, ktera je puvodne "krvava".

Kazdy kousek ma okolo 300 g v syrovem stavu. Po upeceni vypadaji male, ale jsou hodne syte a jeden staci jako hlavni jidlo i mne :) V lednicce to vydrzi klidne tyden i vic. Teda, nevydrzi, sezeres to ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod mike » sob pro 11, 2021 20:08

Jinak se to urcite da udelat i z kachnich prsou, ktera se lip shaneji a jsou levnejsi. Nezkousel jsem to, delam je jako minutku. Husi jsem zkusil taky, ale stejny postup moc nezafungoval. Teda, jo, ale byly podstatne tuzsi, maso sice spravne propecene (medium), chutne, ale docela tuhe. Proto jsem radej zkusil konfitovani, pak je mekke a jeste chutnejsi.

Kupuju je v deBille, myslim, ze tyhle: https://www.vodnanskadrubez.cz/sortimen ... kuzi-p125/. Jsou sice z Vodnan, ale neni to odpad, jako kurata, a tak delam vyjimku. Zkousel jsem i jina, vykostena za dvojnasobek, ale lepsi nebyla. Vykosteni je tady velmi jednoduche a kost pouzijes do polevky. Akorat to chce koukat na vahu a kupovat vetsi, aspon 900 g, obcas je i kilo. Mensi jsou sama kost a malo masa, ktere je navic tenke a blbe se dela.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod Etheric » sob pro 11, 2021 20:15

Děkuju. Ceny znám, je to drahý, ale jednou za čas to šrajtofli nevadí :) Teď před vánoci to právě bývá v akci. Samozřejmě radši chlazený, než mražený, je to lepší a je hmatem poznat, kolik maj tuku
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod mike » sob pro 11, 2021 20:24

NZ. Rekl bych, ze pri tehle uprave je to celkem fuk, vzal jsem jich vic a par kousku dal do mrazaku. Dobra cena a nebyvaji cely rok. Tuku maji dost vsechny, je to spis o vaze, mel jsem v rozsahu asi 260 - 350 g.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod Etheric » sob pro 11, 2021 20:28

By se takto daly udělat i stehna, ale ty maj obávám se málo tuku, a budou potřebovat více času. Což teda nevadí, takový věci na nízkou teplotu peču přes noc
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod mike » sob pro 11, 2021 20:32

Urcite daly, mam v planu to nekdy zkusit. Ale tam uz to bude potrebovat sadlo navic, husi se da koupit. Vzal poprve jsem kelimek navic i na ta prsa, ale nakonec nebylo potreba. Prekvapilo mne, kolik to pustilo, vypada to, ze pulka objemu je sadlo :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod Etheric » sob pro 11, 2021 20:36

Tak ty kozy maj pod kůží pořádnou vrstvu a není to malá plocha. U nás maj teda maximálně husy a kachny na díly, ale koupit samostatně droby nebo sádlo nelze. Což je škoda, loni jsem bral domácí husu a z jejího sádla dělal škvarky. Neměly chybu, rád bych to zopakoval
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8061
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Pokec