Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod grco » stř říj 4, 2017 19:52

Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod pavproch » stř říj 4, 2017 19:53

Za 28,- káčé budu mít naprosto stejně vypadající kulatý bochník z naší pekárny... a chutnající určitě líp... proč bych si kazil oči čtením 4 stránek? a naopak si utužím zdraví procházkou 200m tam a 200m zpět s bochníkem.... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28247
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod grco » stř říj 4, 2017 19:56

@pp: preco jazdis autom, ked mozes za "28kc" ist MHD? :P
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod mike » stř říj 4, 2017 20:03

@grco: diky. To je ukecane, jako by to psal apuka ;-) Blbe je, ze se to nekolikrat odkazuje na postupy na jinych stranach... Jak to chutna? To asi nebude jako normalni chleba, co?

Kdybych byl diktator, jako ty, tak zakazu pouzivat vsechny jednotky krome SI :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod grco » stř říj 4, 2017 20:08

To kde sa odkazuje su viac menej len nejake "techniky", akoze proste jak to mas vytvarovat, inak je ten recept cely kompletny na tych 3 stranach, nie je tam nic vynechane.

Jednotky SI tam prave vsade ma, s knizkami v anglictine to byva problem, tiez neznasam, ked tam maju len "2 3/4 cups", fakt dementi, ale tuna jak vidis su presne gramy a teploty v C. :) Jedine velkost nadoby je tam v quart, ale to je nepodstatne...

Chutna to jak chleba asi vo FR, inak jak sumava, ale zas ziadna svetla bageta to nie je, proste taky "rustikalny chlieb". Tazko popsat, ale ma to chlebovu chut...

Doniesol som si z Malagy olivovy olej a s nim to bolo bozi, nic viac clovek nepotrebuje :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod mike » stř říj 4, 2017 20:13

No prave, ty quarty jsem myslel, to ani nevim, co je. A ty techniky taky.

Jinak mi to dost pripomina recept, co jsem kdysi zkousel, ale byl jen na pul strany ;-) Chleba vypadal skvele, ale chutnal trochu jako buchta, coz mne nenadchlo a znovu jsem to nezkousel. Mozna jsem nekde udelal chybu, ale prislo mi, ze to souviselo s pouzitim kvasnic misto kvasku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod grco » stř říj 4, 2017 20:17

Tak toto nie, nie je to ziadny sladky buchtoidny americky chlieb, fakt skor si predstav nejaky cerstvy chlieb vo FR, chutovo vyborny a slany. Ideal s olivacom, alebo k vajickam na makko, alebo s nejakou pastikou/rillettes, hmmm...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod mike » stř říj 4, 2017 20:27

Ti to verim, ale ten muj recept byl fakt temer stejny... Akorat ta prvni faze netrvala tak dlouho, jen par hodin, mozna to bylo v tom. Tady to mozna stihne lehce nakysnout, chutnal jsi ten "poolish"? Jak se to vlastne preklada?

BTW, olivovy olej, taky jsem dneska koupil. Spravil jsem si chut, pred casem jsem koupil 5 litru reckeho s kyselosti 0.3 a baba tvrdila, ze je skoro stejny jako ten, co kupuju normalne a zrovna nemela. Houby. Tenhle je vic palivy, coz mi nevadi, ale navic je nahorkly a to uz jo. Na vareni dobry, zmizi to, ale samotny se moc neda. Co jsem koukal, tak se to bere spis jako znamka kvality (oboji), maji to byt nejake zdrave flavanoidy, ale mne to proste vadi. Tak holt mam jeden na jidlo a jeden na vareni, do konce roku tech 5 litru padne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod grco » stř říj 4, 2017 20:31

@mike: neviem jak ten "poolish" prelozit, nie som pekar :)

v tej knizke su tie recepty rozdelene na 3 urovne

1. primo proste delas cesto muka, voda, drozdie naraz
2. poolish = fermentujes cez noc, a potom to pridas do toho
3. kvasek

zatial som skusal len ten 1 recept s tym poolish...

edit: tak som to nasiel http://www.pekarnomanie.cz/polis/
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod mike » stř říj 4, 2017 20:37

Aaaha. Reseni je na konci:
Poliš – poolish – poliš, stejně jako omládek se používal (dnes už mnohem méně) v českých pekárnách. Hlavně na zahraničních webech můžeme potkat i výraz poolish, což je něco trochu jiného – např. podle knihy Rose L. Beranbaumové (Bible domácího pečení) se poolish připravuje ze stejného hmotnostního množství vody a mouky, kvasí pár hodin i celou noc a je nazvaný po polských pekařích, kteří se kdysi usadili ve Francii.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod mike » pon lis 6, 2017 20:10

Nemate nekdo osvedceny recept na obraceny kolac? Jde mi o testo, zkousel jsem to z listoveho a neni to ono, v tomhle pripade se s nim nepracuje dobre. Zbytek technologie uz jsem snad vychytal, v zadnem receptu se bohuzel nepise, ze s karamelem se musi opatrne, jinak strasne snadno zhorkne. Napodruhe se mi to ale povedlo a pak je to chutove skvele.

(normalne sladke nepecu, ale mam rad hrusky a syrove mi nedelaji dobre, a tak jsem hledal, co s nima, a nasel tohle)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod mike » stř lis 8, 2017 20:29

Nikdo neporadil, a tak jsem hledal a narazil na toto. Je to sice trochu neco jineho, nez jsem chtel, ale zaujalo mne to, a tak jsem udelal pokus. Je to bomba. Kaloricka :? Budu muset s pokusama prestat, jinak naberu vsechno shozene zpatky. Je to dobre, ale strasne syte.

Kdybyste to nekdo chteli delat, tak ma ve vsech technickych poznamkach pravdu. Cim vetsi kusy hrusek, tim lip, pecici papir je vhodny, jinak se to prilepi i k teflonove forme (pomohl tenky nuz) a vychlazeni je dobry napad.
kolac.jpg
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod booze » čtv lis 9, 2017 9:26

Tak husa to ma za sebou. Letos se mi vubec nepovedla i po 13 hodinach v troube byla divne gumova. ](*,)
husa.jpg
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod GreyMouse » čtv lis 9, 2017 23:26

pecena_husa.jpg


@booze: Ještě si myslíš, že se ti husa nepovedla? ;-)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod mike » pát lis 10, 2017 2:54

Tohle je stiznost, ale patri spis sem. Rozhodl jsem se uvarit chilli con carne. Nikdy jsem to nedelal, a tak jsem hledal recepty a nasel tenhle na Apetitonline. Vypadal celkem jednoduse a lidi si ho v komentarich chvalili. V prubehu vareni jsem mel nejake pochybnosti ohledne technologie, ale nakonec se to celkem povedlo a vysledek nechutna spatne. Akorat mi prisel nejak moc sladky a je z nej citit cumin vic, nez se mi libi. Nedalo mi to, trochu jsem hledal a nahodou narazil na original tohoto receptu na BBC.

A bylo jasno. Ty hovada nejen ze bezostysne kradou, ale ani to neumi spravne prelozit. Misto cajovych lzicek (tsp) tam dali lzice, takze jsem mel asi trojnasobek cuminu, papriky a cukru (toho psali dokonce dve lzice, dal jsem jednu). Chilli jsem dal nastesti jen lzicku, prelozit 1 heaped tsp hot chilli powder (or 1 level tbsp if you only have mild) jako 1 vrchovatou lžíci pálivého chilli (nebo 1 lžičku, pokud chcete jemnější pokrm) je na presdrzku, protoze s vrchovatou lzici by to bylo na vyhozeni.

Technologii taky prelozili blbe, v posledni fazi se to ma nechat bublat 10 minut bez poklicky (cimz se omacka zredukuje, coz potrebuje) a pak odstavit z ohne, priklopit poklicku a nechat 10 minut stat. Preklad je presne naopak. 10 minut varit pod poklickou, pak ji odklopit a nechat 10 minut stat #-o Ze treba couple of tablespoons of water prekladaji tupe otrocky jako dvě lžíce vody uz jsou malickosti, ale svedci o kucharske i jazykove urovni "autora".

Ted koukam, ze tam maji naopak skoro vsechno. Dve lzicky rajskeho protlaku maji byt pro zmenu dve lzice. Akorat lzici oleje maji spravne...

Fakt hovada :axe:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod grco » pát lis 10, 2017 8:03

@mike: Keby si sa radsej spytal skusenejsich jak sa ta dela, tak mas po problemoch :P

TAJNÝ TIP
Čokoláda – to je váš překvapivý trumf! Jakákoli tmavá čokoláda (mléčná i hořká) totiž chilli con carne rázem promění ve skutečnou specialitu.


Lol :D

Za prve to vobec nie je tajny tip, pretoze tam tu cokoladu dava kazdy druhy pako. A za druhe sa to tam vobec nehodi, ludia to tam davaju len preto, lebo to znie cool, ze "wow, cokolada? no to je boha skandal, to by ma nenapadlo!"... #-o

To je jak kureci prsa s broskvi a syrem :D Alebo pizza s ananasom...

PS: Inak uz na tom obrazku to nevypada dobre, hodne vodnate, neviem podla coho si si to vyberal :P
Naposledy upravil grco dne pát lis 10, 2017 8:46, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod Lipon » pát lis 10, 2017 8:26

hehe, a ted si vem, kdyz nekdo takhle preklada dulezitejsi veci :-)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4905
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod mike » pát lis 10, 2017 18:15

Doufam, ze manualy k atomovym reaktorum se prekladaji pecliveji ;-)

Nekdy na zacatku devadesatych let u nas vzniknul pocitacovy casopis Bajt. V jednom z prvnich cisel vysel clanek o Notron utilitach, tehdy to byly male programky pro DOS. Mezi nima WipeFile a WipeDisk, ktere slouzily k bezpecnemu smazani souboru a disku, aby se uz data nedala obnovit (nekolikanasobne prepsani nejakym vzorem a pak smazani). Autor clanku to uplne nepochopil a prezentoval je jako tooly na ochranu dat :D Chudak sefredaktor si pak v dalsim cisle sypal popel na hlavu a hluboce se omlouval vsem postizenym (pro mladsi rocniky: Google jeste neexistoval a dokonce neexistoval ani web ;-)).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod mike » pát lis 10, 2017 18:23

grco píše:Keby si sa radsej spytal skusenejsich jak sa ta dela, tak mas po problemoch

O kus vys jsem se ptal zkusenejsich na kolac a nikdo neodpovedel :P

OK, jaky je teda tvuj overeny recept na chilli con carne?

grco píše:Inak uz na tom obrazku to nevypada dobre, hodne vodnate, neviem podla coho si si to vyberal :P

To byl takovy okamzity napad a hledal jsem neco rychleho, na co nebudu potrebovat tisic ruznych surovin. Tohle na prvni pohled nevypadalo spatne a myslel jsem, ze Apetit ma lepsi uroven, nez Mimibazar. Chybami se clovek uci.

Myslim, ze original BBC recept je celkem v pohode. Ani tohle neni spatne, jen je to moc sladke a trci z toho cumin. Fotky neresim a po duseni jsem samozrejme videl, ze je tam moc vody, a tak jsem to zredukoval, takze konzistence je celkem v pohode. Kdyby tam bylo spravne protlaku, tak to bude jeste lepsi.

grco píše:Za prve to vobec nie je tajny tip, pretoze tam tu cokoladu dava kazdy druhy pako. A za druhe sa to tam vobec nehodi, ludia to tam davaju len preto, lebo to znie cool, ze "wow, cokolada? no to je boha skandal, to by ma nenapadlo!"...

Co jsem koukal, tak je to skoro v kazdem receptu a v jinych je misto toho praskove kakao.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod grco » ned lis 12, 2017 21:52

@mike

Chilli con carne

Neznasam cele rajcata, tak namiesto rajcat pouzivam pyre (passatu).

Ingrediencie:
Olivovy olej
500g mleteho hoveziho
1 cibula
2 badyany
1 mrkev
3 cesnaky
1 zelena chilli papricka
30g rajc. protlaku
375g cerveneho vina
50g masla
1 caj. lyzicka rimskeho kminu
1 caj. lyzicka uzenej mletej papriky
1/2 caj. lyzicky mleteho chilli
400g rajcatoveho pyre
500g hoveziho vyvaru
400g cervenych fazoli (1 plechovka)
sul, pepr
nastruhany cheddar
kysla smotana

Postup:
1. V hrnci rozpalis olivovy olej a postupne opecies mlete maso, tak aby sa nedusilo, ale zhnedlo. Vyberies deravou naberackou a odlozis vedla.
2. Pridas dalsi olivovy olej, na kostky nakrajanu cibulu a badyan a na strednom ohni opecies do zlatova (7-10 min).
3. Pridas na kostky nakrajanu mrkev, nakrajany cesnak a nakrajanu chilli papricku. Povaris tak 10 minut, kym mrkev nezmakne.
4. Pridas paradajkovy pretlak, premiesas a povaris par minut, kym to nema vsetko taku cihlovu barvu.
5. Zalejes cervenym vinom a nechas zredukovat tak na 1/2 az 1/3. Badyan vyberies a vyhodis.
6. Vyklopis zpatky to opecene mlete maso, pridas maslo, rimsky kmin, uzenu mletu papriku, mlete chilli a dobre premiesas.
7. Zalejes rajcatovym pyre a hovezim vyvarom. Premiesas a nechas probublavat na miernom ohni 2-3 hodiny, kym to nema pozadovanu konzistenciu. Obcas promichas.
8. Pridas scedenu plechovku cervenych fazoli a nechas prohrat, kym to zacne zas probublavat.
9. Dochutis soli a peprem podla chuti. Pripadne este dalsie mlete chilli, podla toho jak moc to chces palive.
10. Podavas posypane nastruhanym cheddarom a lyzickou kysle smotany.

PS: Ja to mam najradsej v tortille.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod mike » ned lis 12, 2017 22:05

Diky. To nevypada spatne. Az na ten badyan, ma dost vyraznou chut a k malocemu se hodi. Nevadi tam? Nedavno jsem delal hrusky podle Pohlreicha a badyan jim spis ublizil. Naopak, rajcat se nebojim, klidne bych tam dal celou plechovku (400 g) hned. Co mas proti celym rajcatum? V plechovce je to jedno, jsou oloupana a nasekas je nozem za chvilku.

Jaka je teda vysledna konzistence? Nemas fotku?

Trochu mi ten postup pripomina bolonskou omacku :) Proti tomu z BBC je podstatne delsi, coz samozrejme vysledku pomuze.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod grco » ned lis 12, 2017 22:11

Ja proste nejim rajcata, mam voci nim psychologicku alergiu. Ale protlak a pyre mi nevadi. Ked robim napriklad rajcatovu omacku na spagety z rajcat, tak to musim po uvareni propasirovat, inak by som to do ust nedal... Proste neznasam rajcata samotne, hlavne cerstve, ale ked uz su rozmixovane/propasirovane, tak tu chut mam rad. :)

Ten badyan tam nevadi, necitit to jedlo vobec po badyanu, ked to je hotove. Naopak, badyan ma vlastnost, ze ked robis akekolvek maso na cibulce, tak dokaze zvyraznit chut masa. Len to s tym masom opecies/povaris a pak vyhodis. Nesmies tam dat zas ale 10 kusov samozrejme. Je to tip od Hestona Blumenthala...

Fotku nemam ziadnu. Ale teraz mam na to tiez chut, jak som ti to pisal, tak to mozno tento tyzden spravim. :) Konzistencia by podla mna mala byt nieco jak prave ta bolognese...

Dolezite je proste to maso nechat zhnednout, delat ho na vysokej teplote a po castiach, nech sa nedusi, bez zhnednutia nie je chut. No a samozrejme vino dela vzdy divy ;) Vyskusaj a pak dej vedet, ci to bylo lepsi jak apetit. :)

PS: Este ked sa ti chce s tym hrat, tak na koniec tam mozes pridat grilovane cervene papriky oloupane. Nakrajas na platky, ocistis od seminek, das na pekac, potres olejom a das do trouby pod grill piect, az kym nezcernaju zhora. Potom das do misky a zakryjes foliou, nech sa zaparia. Potom osupes tu zhorenu kozu, nakrajas na kousky a pridas do chilli con carne. Ja to ale nedelam, pretoze papriky taky nejim, len rozmixovane :D
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod mike » ned lis 12, 2017 23:48

Byl jsi s tim u doktora? Aby to nebylo nejake zneuzivani v detstvi :twisted:

Fajn, diky, vyzkousim, ale asi az po nejake dobe. Zrovna jsem dojedl ten prvni pokus. Odlezeni tomu pomohlo, uz z toho nebyl tak citit cumin.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod dudy » pon lis 13, 2017 9:19

@Grco

Tvl, žereš všecko jen rozmixovaný a nad haší se vošklíbal...
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod grco » pon lis 13, 2017 9:37

Vubec, nezeru vsecko rozmixovany, zeru len rozmixovany rajcata a papriky :D
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod dudy » úte lis 14, 2017 14:34

Voňavé a křehké tofu s jasmínovou rýží.
Přílohy
OBRZ2565 (2).JPG
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod booze » stř lis 22, 2017 18:59

dudy píše:Voňavé a křehké tofu s jasmínovou rýží.

Tak jsem to vyzkousel, jednoduche a nakonec i chutne. \:D/ Tofu jsem musel smazit marinovane, protoze obycejne smrdi a chutna jak blato.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod grco » pon lis 27, 2017 8:08

Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod mike » pon lis 27, 2017 20:23

Zajimave, ale mam z toho akorat vetsi zmatek. Ono je to puvodne bez fazoli? A spravne je spis chili nez chilli? :-k

Pripomnelo mi to soutez ve vareni chilli, stare, ale dobre :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49359
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod grco » pon lis 27, 2017 21:13

No, Texas Red je bez fazoli a dokonca aj bez rajcat.

Podla toho popisu tomu "u nas znamemu" odpoveda najviac asi Oklahoma-style Chili.

Podstatne je ale, jak tam pisu, ze chili con carne je nieco jak paella v spanielsku, alebo bolognese omacka v taliansku, kazdy to dela inak a vsetci dalsi to delaj spatne ;)
Naposledy upravil grco dne pon lis 27, 2017 21:21, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

PředchozíDalší

Zpět na Pokec