Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod mike » pon bře 25, 2024 15:34

pavproch píše:Moc to vaření (a suroviny pro něj) prožíváte

Ano, je to tematem tohodle vlakna. My ti taky nepisem do gerontovlakna, ze to paleni v hube moc prozivas :P

Na rozdil od tebe mame traveni v poradku, coz jiste s kvalitou jidla souvisi. Jsou to veci, ktere se neprojevi hned, ale dlouhodobe se pomalu kumuluji. Vubec bych se nedivil, kdyby aspon cast tvych zdravotnich byla zpusobena zranim odpadu. A ne, kdyz to zmenis, tak se to neprojevi do druheho dne. Ani za tyden. Mozna za mesice, ale spis za roky, protoze tak dlouho si traveni nicis.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod pavproch » pon bře 25, 2024 15:35

Ne!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod mike » pon bře 25, 2024 15:40

Tvuj boj. Nebudes prvni ani posledni kdo dojede na svou stupidni zabejcenost.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod pavproch » pon bře 25, 2024 15:42

Nežeru odpad. Tečka.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod Dromedaro » pon bře 25, 2024 15:42

GreyMouse píše: alespoň máš co zkoušet :wink:

Však už sem taky vytáhnul máslo a ostatní suroviny z lednice a večer hned vyzkouším nově nabyté znalosti.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod grco » úte bře 26, 2024 18:09

Co sa tyka robotov, tak lebo som uchyl, tak ja mam robota (kitchenaid), food processor (magimix), mixer (vitamix). A co ma prekvapilo je, ze ten food processor ma nastavec na hneteni cesta a umi to napriklad udelat cesto na chleba, behom par vterin. Narozdiel od robota, kde to clovek "prevaluje" 10 minut.

https://www.youtube.com/watch?v=TAdHrtWhJ6Q

Ale este som to uprimne neskusal, pride mi to divne :D
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod Mawenzi » úte bře 26, 2024 18:25

grco
food procesor sem si musela najit, co to vubec je :D

ja sem si pri delani nivove omacky rikala, ze si musim koupit metlu, ze se mi to bude lip michat, nez varekou :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod grco » úte bře 26, 2024 18:27

Food processor sluzi skor na take hromadne krajanie, struhanie a sekanie, vacsinou pevnych/suchych surovin. Napriklad ked chces nastruhat hromadu syru, tak tam das nastavec co je jak struhadlo a len to tam tlacis a ono ti to nastruha.

Pre male mnozstva to nie je nic moc, sice nastruhas rychlo, ale potom to umyt zabere vic casu jak manualne struhadlo.

Alebo to taky umi napriklad naslehat bilka velmi dobre. Je tam na to specialny nastavec. Ten moj ma potom dalsie specialne nastavce, ako spiralizer, nastavec na pyre, odstavnovac a X dalsich veci, ktore uprimne som niektore este ani nepouzil.

Alebo na pesto je to ok, ale napriklad na kremovu polevku, na to uz je lepsi mixer (blender).

Vacsinu veci co ten food processor umi dokazes nahradit rukami a nozom/struhadlom, je to len pohodlne ked toho mas moc, ale podla mna nie nutnost.

Mixer (blender), rukami nenahradis, takze keby som mal niekomu odporucit 1 stroj domov, tak asi mixer.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod Dromedaro » stř bře 27, 2024 18:16

Etheric
Tvým příspěvkem o blafu z těstovin, který jsi našel na internetu, jsem nabyl dojmu, že hledáš recepty s těstovinami. Já třeba jsem ještě ochoten vařit podle rohlíku.cz. Oni tam mají dobré recepty, většinou od Vaňka, co jsem tak zatím zkoušel. Dnes jsem dělal tyto zapečené těstoviny, tak tady máš recept, kdyby jsi chtěl, mě tak napadlo. Jen já tam dal normální necelozrnné těstoviny. Mně to chutnalo.

těstoviny.jpg


SUROVINY
230 g celozrnných pšeničných penne těstovin v suchém stavu
200 g kvalitní kuřecí šunky (min. 90 % masa)
300 g cottage sýru
80 g natě z jarní cibulky
80 g žluté cibule
3 lžíce olivového oleje
1 vejce velikosti M
Sůl
Pepř


POSTUP
1 Nejprve si připravte větší hrnec. Do hrnce nalijte vodu na těstoviny, přidejte trochu soli a přiveďte k varu. Jakmile voda v hrnci začne vřít, přidejte těstoviny a vařte je na středním plameni dle instrukcí na obalu (my jsme těstoviny vařili 17 minut).
2 Mezitím si nakrájejte kuřecí šunku na tenké nudličky a nať z jarní cibulky spolu se žlutou cibulí nakrájejte najemno.
3 Poté si předehřejte troubu na 190–195 °C a připravte si hlubší pánev vhodnou do trouby (Ø 27 cm). V pánvi na středním plameni rozehřejte 3 lžíce olivového oleje.
4 Do rozehřátého oleje vložte nakrájenou kuřecí šunku a žlutou cibuli a společně vše opékejte na středním plameni 4–5 minut. Po opečení plamen vypněte, cibuli se šunkou ponechte v pánvi a počkejte, než se dovaří těstoviny.
5 Po uvaření těstoviny sceďte a následně vložte do pánve k opečené šunce a cibuli.
6 Do menší misky rozklepněte 1 vejce. Přidejte cottage sýr, najemno nakrájenou nať z jarní cibulky a vše smíchejte. Výslednou směs přidejte do pánve k ostatním ingrediencím.
7 Obsah pánve osolte, opepřete, promíchejte a pečte v troubě předehřáté na 190–195 °C po dobu 18–20 minut.
8 Hotové zapečené těstoviny rozdělte do 4 talířů a podávejte.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod Mawenzi » stř bře 27, 2024 19:16

to vypada chutne a uz nejakou dobu premyslim, ze potrebuju neco, co muze i na sporak i do trouby :D na tohle by se mi to hodilo :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9406
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod Dromedaro » stř bře 27, 2024 19:48

Já to na té pánvi jen osmahl a pak jsem to přemístil do pekáče, protože nemám pánev do trouby.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod mike » stř bře 27, 2024 23:20

grco píše:Food processor... Pre male mnozstva to nie je nic moc, sice nastruhas rychlo, ale potom to umyt zabere vic casu jak manualne struhadlo.

Asi tak. Koupili jsme robota v nejake akci a food procesor byl v cene. Zkusil jsem ho jednou a nejspis to uz delat nebudu. Kilo cibule sice pokrajel, ale vysledek byl trochu jiny, nez kdyz to delam rucne a na jidle to bylo poznat. Docela dost a nebylo to k lepsimu.

grco píše:Mixer (blender), rukami nenahradis, takze keby som mal niekomu odporucit 1 stroj domov, tak asi mixer.

Jo. K memu je i nadoba se sekackem, ktery se taky dost hodi. Treba na strouhanku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod Dromedaro » čtv bře 28, 2024 16:53

Měli jste někdo tu vanilkovou zmrzlinu Pinko?

Je teď v Kaufu v akci, tak že bych koupil.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod Dromedaro » čtv bře 28, 2024 19:32

Tak jsem zkoušel to změklé máslo s tvarohem a smetanou. Rozmixoval jsem to pomocí tyčového mixéru a je to super. Nedá se to srovnat ta konzistence s tím, co mi vycházelo před tím. Nejdřív jsem to dělal tím nástavcem s noži a pak jsem to šlehal dvěma metlami v mixéru.

P.S. Nemusíš mi Ethericu děkovat za recept, že jsem si na tebe vzpomněl. Bylo by to neslušné. :D
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod Etheric » pát bře 29, 2024 5:03

Takovýto recepty zrovna nehledám :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod GreyMouse » stř dub 3, 2024 11:57

Dromedaro píše:Tak jsem zkoušel to změklé máslo s tvarohem a smetanou... Nejdřív jsem to dělal tím nástavcem s noži a pak jsem to šlehal dvěma metlami v mixéru.

No vidíš, dobrý :). A kdyby sis chtěl ušetřit nádobí, můžeš to zkusit i bez mixéru. Myslím, že pokud začneš (změklým) máslem a smetanu dáš jako poslední, tak by to mělo jít.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod pavproch » sob dub 6, 2024 16:54

Jaxem tu už spal, Junior se objevil zase doma z NL a přivezl mi dárek, tedy dva: bochník tvrdého a tyčku měkkého uzeného sýra od NL firmy Jindřich Vilík (Henry Villig). Mně české sýry šutnají, ale tyhle dva sou chuťově o klasu nebo dvě úplně inde - takle dobré sýry sem ešče nepožíval. Kuju juniorovi.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod Dromedaro » ned dub 7, 2024 12:01

Ještě dnes je na Rohlíku akce na zmrzliny od Hágena za 120Kč a na Košíku do 9.4. akce na těstoviny Rumo za 50Kč.
Objednal jsem Hágena slaný karamel, tak jsem zvědav.

Mile mě překvapilo, že Košik už má konečně i pro Brno normální zboží a jídlo.

Jo a špagety Molisana se mi ve smaltovém hrnci nějak moc nelepí. Dělají mi to zatím jen Trafilata bronzo
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod Dromedaro » ned dub 7, 2024 17:59

Tak ta Hágen zmrzlina slaný karamel je tak dobrá, že jsem si objednal další, dokud jsou v akci. Ta u mě dlouho nevydrží. Ale já mám obecně rád slaný karamel třeba i v čokoládě. Akorát za ty prachy už by tam nemuseli mít v tom Hágenovi ty některé laciné suroviny.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod Dromedaro » čtv dub 11, 2024 8:31

Dnes budu dělat - Zapečené těstoviny se špenátem

Jeden z mála receptů na internetu, který mi docela chutnal.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod lojzmen » pon dub 15, 2024 17:50

Já nevím, zda tenhle článeček o másle je pravdivý, rozdíl v měkkosti másla v závislosti na technologii zpracování v ČR a jinde.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1105
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod mike » úte dub 16, 2024 0:18

Jestli je pravdivy nevim, ale rozdil v mekkosti je. Neprijde mi ale, ze by byl rozdil v chuti, jak popisuji. Takove klasicke nemecke maslo Mengele vubec nakysle neni, ale maze se snadno (byva v penzionech v Rakousku). I mezi ceskymi masly jsou ale dost rozdily. Treba Jihoceske maslo, ktere si z mne nepochopitelnych duvodu hraje na neco vic (nekupuju ani ve slevach), se po vytazeni z lednicky skoro mazat neda, zatimco maslo z Blberta se maze celkem dobre a je vyrazne i lepsi chutove. Navic je z nej fakt dobre prepustene maslo, takze je v posledni dobe muj favorit. Dokonce jsem si kvuli nemu nainstaloval i aplikaci, pak bylo v akci za tusim 35 8-[
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod Dromedaro » úte dub 16, 2024 6:33

Já také vnímám rozdíly v máslech ohledně měkkosti a roztíratelnosti. Přijde mi ohledně toho docela dobré takové to české modré (obal) máslo. S tím jihočeským máslem mám stejnou zkušenost jako mike.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod lojzmen » úte dub 16, 2024 22:20

Na roztírání jsem rezignoval, plátkuji a spotřebu mám velmi malou.
Teď mám v lednici Tatra, asi z Hlinska.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1105
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod mike » úte dub 16, 2024 22:27

Tatra je taky docela tuha, ale aspon ma chut, na rozdil od Jihoceskeho. Na prepustene maslo je dobra, kdyz je v dobre sleve, tak ji na to kupuju.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod Etheric » čtv dub 18, 2024 15:27

Chtěl jsem vyfotit, ale kvůli podání barev bych to musel přendat, jít s tim ven... Mýt 1ks špinavého nádobí navíc se mi kvůli fotce nechce :D
Mám perličku, hezky byla dva dny nasolená a teď se peče s bramborami, bílým vínem, rozmarýnem, česnekem a šalvějí. Už jen dodělávám kůrčičku.. :tonqe:
Maj ju teď výjimečně v lidlu v rámci francouzského týdne (kupodivu tu dobrou, žádnou svoji privátní). Komu chutná drůbež, doporučuju zkusit. Je to takový kuře o několik levelů výše, o to více, že to není něco, co si koupíš kdykoliv během roku.
Jestli to někdo chce vyzkoušet, můžu popsat postup včetně dob a teplot..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod mike » čtv dub 18, 2024 15:37

Perlicka je dobra, ale ze by byla o nekolik levelu vys, nez dobre kure, mi neprijde. Zduraznuju dobre, nez estebacke samozrejme, ale to je skoro cokoliv. Ona je spis jina, nez kure, maso je pevnejsi a ma lehce zverinovy nadech. Na druhou stranu je trochu sussi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49437
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod pavproch » čtv dub 18, 2024 15:47

I STB kuře je mňamka. Tečka.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod Etheric » čtv dub 18, 2024 15:55

STB kuře s Podravkou. Z toho by plešatýmu Zdenkovi narostly vlasy :twisted:

Ano, perlička je vpodstatě divoký kuře, má to jiný maso a tuk, jinak to voní. A umožňuje úpravy, který s klasickým kuřetem nejsou to pravý. Vítaný zpestření. Sušší je, proto musí mít 1,2kg+ (běžně se jí o polovinu menší), pak to už suchý neni a je to maso mnohem chutnější. Teď maj v lidlu právě fakt hezký, okolo 1,3kg, ty už maj tuku dost.
Edit: půlka perličky a půl kila brambor v břuchu, spokojenost. Nebylo to suchý ani náznakem, holt dobře vykrmenej kus a správná úprava. Mňam, ještě mám oběd na zítra.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8108
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zajímavé fotky jídel aneb s doktorem v kuchyni

Příspěvekod Dromedaro » pát dub 19, 2024 6:48

Chutnal jste někdo tuto zmrzlinu? - Ještě jednu

Edit: Kruci, mezitím ji vyprodali. Má být zítra.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4386
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

PředchozíDalší

Zpět na Pokec