Poctivé jídlo

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod tuso » pát kvě 21, 2010 8:20

Mimochodem k tomu mlíku z automatu. Možná to chápu blbě,ale předpokládal jsem, že když je tak zdravé a přírodní, tak se bude dát nechat zkvasit. Už ho mám ve džbánu v lednici víc jak týden a furt se to chová jako UHT. Jestli začne rovnou smrdět, tak ať jdou všichni se zázračně poctivým mlékem z automatu do prdele.
Jo a našel jsem projekt - http://www.najdisisvehofarmare.cz/ . Super. Ale klikněte na Moravskoslezský kraj. 3 farmáři. Jeden nabízí krmivo pro koně a zeleninu na výsadbu.Další jen kořenovou zeleninu a nějaké ovoce a poslední je včelař.
Tak k čemu je ten humbuk. Stejně si nemám kde koupit ty zaručeně přírodní potraviny. A pak tady domácí zemědělci budou skákat, že se kupuje zahraniční zboží. Možná jim křivdím,ale výsledek je stejný.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod pripluv » pát kvě 21, 2010 8:58

Předpokládám, že jsi ten projekt našel v tomto vláknu o stránku dřív :twisted:

Naše automlíko kvasí, takže dobrý…

…s těma farmářema – tam nejde o zaručeně přírodní potraviny, ale o zaručeně lokální. To je pro mne víc, než BIO. Včelař to stejně nezajistí, protože mu popráškují pole a je v řiti (vím o čem mluvím) a pak, stejně jsme tak prolezlí chemií za ty roky, že čistý BIO by nás asi zabilo či co :ú
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod tuso » pát kvě 21, 2010 9:02

pripluv píše:Předpokládám, že jsi ten projekt našel v tomto vláknu o stránku dřív :twisted:


Předpokládáš špatně. :twisted: Odebírám časopis Gurmán a tam byl článek o dvou bratřích, kteří tento projekt založili. Tady mi to nějak uniklo. :((
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod Dena » pát kvě 21, 2010 9:09

Nostalgie nenostalgie, nám se (hlavně Zdeňkovi a tchýňovcům) podařilo, že zahrada opravdu vzkvétá (nejen přehršlí květin) a malý bude mít snad letos super domácí papu, z čehož mám obrovskou radost- tímto je všechny chválím. Výběr ze tří druhů borůvek, cukety, brokolice, brambůrky a. j. Pokud už jsou za námi Tři zmrzlí z počátku května a ustanou deště, tak by mohlo něco vyrůst. Avšak např. tuzemská mrkev se dá koupit na kusy za pakatel a nečekat, že ji zplení háďátko. Výborné jahůdky mládě dosud raději nesmí jíst, taktéž rajčata a papriky- těch se nadlábneme my. Hlavně odtud zmizely hřbitovní tůje (fuj), několik zdechlých stromů a hafo cypovin- keřů. Já jako nekolchozník (v mládí už stačilo :mrgreen: ) nejvíce oceňuji zatravněný plácek s posezením a bazénkem pro prcka, který bude mít v létě něco do sebe- už se na to těším.

Možná se někomu (ne)jenom s balkónem může hodit toto: bedýnky - funguje to a já nemít možnost vlastní úrody, tak do toho jdu.

Jinak tedy je fakt hnus, kterak nás výrobci šidí složením některých výrobků :vom: oproti stejným výrobkům v jiných zemích. Krom toho vyžaduje cvik, aby člověk mezi "potravinami" pohledal cos zdravějšího (myšleno ne tak syntetického a tím škodlivého) nejen pro své dítko, ale i pro dospělce.
ıɯřʎʇč uǝsǝu žǝu 'ɯíupǝɾ uǝznos ʇýq íšdǝl
_____________________________
Uživatelský avatar
Dena
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 2675
Registrován: čtv led 5, 2006 23:03
Bydliště: Kladno, (předtím celá léta Brno ..)

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod pripluv » pát kvě 21, 2010 9:10

Němec a Němec

Až pojedeš někdy po D1 na Prahu (nebo z :) ), vyplatí se u Velmezu sjet a nějaký jogury a sýry pokoupit…
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod pripluv » pát kvě 21, 2010 9:12

Bedýnky v Práglu zacal delat i jeden kamarád z mládí, hledám něco podobného u nás...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod tuso » pát kvě 21, 2010 9:19

Víš, ono nejhorší je, že se jaksi předpokládá, že si můžeš něco dopěstovat sama. Já osobně to odmítám. Nejsme ve středověku., Když někoho zahrádka baví, ať si klidně pěstuje. Ale já nejsme zemědělec. Když má někdo zánět slepého střeva, tak se taky nekurýruje sám /až na naštěstí ojedinělé výjimky/, tak proč bych já neměl možnost si koupit normnální ovoce a zeleninu. To samé platí o masu a mléčných výrobcích.

V posledním Gurmánu byl rozhovor se šéfkuchařem z Pražské nóbl italské restaurace. Na otázku, z jakého masa dělá bifteky řekl, že z dovozu z Itálie. Maso z české produkce je prý absolutně nevhodné- kvůli způsobu zpracování. Nenechává se správně odležet, takže je vhodné jedině tak na dušení nebo dlouhé pečení. To je přesně případ toho, když si někdo najde recept na steak z roštěné. koupí roštenec, prskne ho na 5 minut na pánev a pak se diví, jak to, že to těm Amíkům tak chutná, když je to tvrdé jako deska.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod holgerus » pát kvě 21, 2010 9:33

Njn ale soběstačnost (částečná) vůbec není špatná a člověk získá vztah k půdě a přírodě a začne si víc vážit. Zkuste to, není třeba být hned zemědělec. Neb kdo má vztah k půdě a přírodě zpravidla pak nebývá její škůdce.
holgerus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 436
Registrován: pon zář 8, 2008 10:06
Bydliště: Praha a Plzeň

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod tuso » pát kvě 21, 2010 9:42

Mám velmi kladný vztah k přírodě a absolutně žádný k půdě. A pěstovat odmítám cokoliv. Prostě je to pro mně vrcholně odpuzující činnost. S tím se prostě nedá nic dělat.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod holgerus » pát kvě 21, 2010 9:57

No každý máme svoje :wink:
holgerus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 436
Registrován: pon zář 8, 2008 10:06
Bydliště: Praha a Plzeň

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod Lipon » pát kvě 21, 2010 15:43

ja jsem v detstvi mel docela odpor k pestovani (neb jsem musel furt behat po zahonech, dvorech a zahrade a pomahat), ale ted me to tak nejak vic bavi, i kdyz toho s ohledem na soucasnou vzdalenost na zahradu nejde moc realizovat

asi to souvisi i s praci - prijemne si pri tom vycistim hlavu a hlavne je ta prace za mnou videt ...
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4906
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod mike » pát kvě 21, 2010 18:28

Indy píše:kdyz vidim chleba z delta force Pha tak si v zlinskem marketu rikam sakra proc, to u nas v pohranici neumime udelat chleba?

To ti muzu rict docela presne, rodice maji pekarnu na zlinsku (do Zlina ale moc daleko). Protoze cena a protoze centralni rizeni. Delta force ma s retezci nasmlouvane zakazky pro celou republiku a vedeni nejake lokalni speciality neresi a nechce resit. I kdyz si vedouci prodejen snazi prosadit neco jineho, tak jim maximalne povoli vzit malou cast objemu a to jeste za mizernych podminek. Ktere se casem zhorsuji a casem to prestane byt rentabilni, pod vyrobni cenu si maly vyrobce nemuze dovolit jit.

Jinak mam pocit, ze delta force pece i ve Zline, to jen firma je prazska. Ne ze by to bylo lepsi. Jenze co s tim, kdyz lidi ty sracky porad kupuji a otevrit si vlastni prodejnu ve Zline by se nevyplatilo?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod tulak » pát kvě 21, 2010 21:57

tak mám pocit, že máte nějak špatnou paměť. hovězí ve vlastní šťávě a vepřovka byl hnus, ze kterého se většinou 1/2 vyhodila (lůj, tlusté, kůže....). dobré byly jen vepřové plátky - v konzervě byly dva, dělali to maďaři a stála 2,5x víc než naše běžná vepřovka. potom ještě byly jedlé konzervy z KDS (nebo KDP) na vojně. tam bylo maso kvalitní ... párky. pokud se pamatuji tak v ZNZ, v nějakém výzkumu kde dělala ségra, mohla sehnat speciální várky párků v pravém střívku a opravdu jemné a dobré jen na vánoce a velikonoce. běžný člověk se k takové kvalitě dostal jen na 1. máje.... jogurty nehodnotím, dělal jsem na brigošce v mlékárně a od té doby jsem ochoten z mléčných výrobků tolerovat jen mléko .... co se týká zeleniny a ovoce, tak na zahradě toho roste dost a naštěstí se mohu starat jen o její konzumaci .... v tomhle bodě souhlasím s tusem. nejsem zemědělec a pěstování zeleniny a prořezávání stromků nerozumím. jediné po co bych si z té doby dal je "ovona". po tom ostatním se mi vůbec nestýská :-)
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod mike » pát kvě 21, 2010 23:00

Veprova byla docela mastna, to mas pravdu, ale hovezi byla vyborna. Aspon mi to tenkrat (kolem dvacitky) tak pripadalo. Bral jsem to i na cundry a stacilo ohrat v esusu, snedlo se uplne vsechno. Nejake kuze tam asi byly, ale ne moc. Mozna zalezelo na vyrobci, nam v Praze v menze opravdu davali dobre. Druha polovina osmdesatych let. Ale jak jsem psal, byly vlastne nehorazne drahe a nemit je v ramci stravenek levneji, tak bych si je jako student nemohl dovolit. Stejne jsme jich vzdycky dostali jen par, v podstate byl pridelovy system.

Na druhou stranu je docela dobre mozne, ze bych se dneska zdesil. Je to pres dvacet let, byli jsme mladsi, dobrych veci k jidlu bylo pomalu... tezko rict.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod DAV » sob kvě 22, 2010 6:50

KDS na vojně bylo dobré jídlo, co se nedalo jíst, tak játrovka, tunila se cibulí a dalším kořením, které se samozřejmě kradlo v jídelně. Pokud tak hodnotím vojnu, tak se tam vlastně každé slušné jídlo muselo krást. Za takové kolínka s cukrem jsem dodnes schopen zabíjet, nebo raní prejt a večerní hašé, člověk se pak nedivil, že se rozbíjeli talířky.
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod tulak » sob kvě 22, 2010 14:35

mike píše:Veprova byla docela mastna, ...., ale hovezi byla vyborna. Aspon mi to tenkrat (kolem dvacitky) tak pripadalo. ....., snedlo se uplne vsechno. ......Mozna zalezelo na vyrobci, nam v Praze v menze opravdu davali dobre. ........


v menze za dvě stravenky byly konzervy z té lepší poloviny, bakoňské plátky - vepřovka, hovězina byla také slušná - ale to co jsi dostal v menze na "dvojáka" za 5,20 Kčs (2 x 2,60) to stálo v obchodě trojnásobek a konzerva v ceně 5,40 Kčs nebyla jedlá. (jeden kolega si je, později, kupoval na montáže protože tvrdil, že na ty dražší nemá a vyhazoval jich víc než polovinu. dobré byly ještě z menzy poulard v paprikové omáčce a párky v konzervě. dost jsem si jich nasyslil, než jsem skončil školu ..... :-)
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod juhele » pon kvě 24, 2010 14:40

já si zase říkám, jak je možné, že na základce ani později nebyli ve školní jídelně schopni udělat poživatelné hovězí - třeba k rajské. Rajská mi vůbec nevadí, docela ji můžu, ale to tuhé flaksovité maso bylo děs.

Později jsem měl hovězí několikrát v menze a vždycky bylo uvařené tak, že se skoro dalo jíst lžící jak se rozpadalo. Vzhledem k tomu, že papiňáky museli mít už tehdy (i my měli nějaký hliníkový ruský), páč dosti zkracovaly přípravu a tím i zlevňovaly náklady, tak na to buď kašlali nebo bylo horší maso.

Na vojně jsem díkybohu nebyl, tak nemohu hodnotit. :)
batohy: Corazon Voyager 28l a Sahara 32l Cordura, Corazon Rock 75+
Můj veřejný profil na Tripadvisor.com
Uživatelský avatar
juhele
nováček
nováček
 
Příspěvky: 198
Registrován: stř úno 17, 2010 15:41
Bydliště: jeden vidlákov u Prahy

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod Indy » pon kvě 24, 2010 14:44

vybaveni jidelen bylo myslim spolehlive cz provenience a zrovna tlakove hrnce bych z hliniku, teda jeho slitin necekal... je to prece jen tlakova nadoba..
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod uplne jinej martin » pon kvě 24, 2010 15:03

Jiný papiňáky, než hliníkový nepamatuju...
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod Indy » pon kvě 24, 2010 15:27

ve skolnich jidelnach se varilo v trochu jinych, vetsich hrncich...
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod RUMcajs » pon kvě 24, 2010 16:21

Juhele: Co se tuhosti masa v rajske tyce tak to se schodneme.
Jeste ted je mi spatne kdyz si vzpomenu na to jak jsem maso vynasel v ustech z jidelny a pote hazel do kvetinacu...
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod mike » pon kvě 24, 2010 18:28

tulak píše:v menze za dvě stravenky byly konzervy z té lepší poloviny, bakoňské plátky - vepřovka, hovězina byla také slušná - ale to co jsi dostal v menze na "dvojáka" za 5,20 Kčs (2 x 2,60) to stálo v obchodě trojnásobek a konzerva v ceně 5,40 Kčs nebyla jedlá.

Vsak jo, o tech z menzy mluvim. Myslel jsem, ze byly za 3 stravenky, ale muzes mit pravdu, uz si to moc nepamatuju. Jen ze v obchode byly opravdu hodne drahe a kdyz nekdo vzpomina na stare dobre casy, kdyz jeste v konzervach bylo maso, tak by si to mel uvedomit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49368
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod tuso » pon kvě 24, 2010 18:33

Indy píše:vybaveni jidelen bylo myslim spolehlive cz provenience a zrovna tlakove hrnce bych z hliniku, teda jeho slitin necekal... je to prece jen tlakova nadoba..


Jeden hliníkový papiňák mám doma. Nový nekupuju, protože já v tom nevařím, jen Sylva občas.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod Indy » pon kvě 24, 2010 20:58

lidi, videli jste nekdy pekac ve verzi skolni jidelna? nbo hrnec ve verzi skolni jidelna? oni nepouzivaji normalni nadobi, bo by tam tech kucharu muselo byt Xkrat tolik.

to co pouzivaji sou pultove verze s vlastnim sporakem v tom pultu...

a jejich papinak bude mit v prumeru treba metr. takze kdo jste kdy pocitali tlakove nadoby nebo potrubi, tak vite ze s prumerem roste tloustka steny... aneb proc jsou vsechny vysokotlake hadice a trubky "tenke", s malm vnitrnim prumerem? no aby nemusely mit extremne silnou stenu..
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod tulak » pon kvě 24, 2010 22:34

zapomeňte na tlakové hrnce ve školní jídelně, klasická výbava:
jeden robot - hnětač šlehač s nádobou tak kolem 50l, 2 kotle na vaření - ohřev horkou párou, průměr cca 120cm hloubka 100-120cm , 1-2 smažicí elektrické pánve (litina) 120x120x15cm s kolečkem - klikou na vyklápění pro vylití přepáleného oleje a velká elektrická trouba tj. dvoje dvířka jako malá vrata do garáže. na tom vám pořádně uvařit maso dokázal málo kdo. vím o čem mluvím. můj otec tato "velkokuchyňská" zařízení spravoval. (do těch kotlů chytáme na chalupě vodu z okapů dodnes) :-)
Už se těším až zapomenu, že zapomínám .....
Uživatelský avatar
tulak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1115
Registrován: ned črc 10, 2005 9:21
Bydliště: jinde než bych chtěl

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod pripluv » úte kvě 25, 2010 5:17

Na základce mi dávali UHO. V práci mi dávájí UHO (tady to už ale můžu bojkotovat a deptat paní na výdjně :mrgreen: ), mezitím se tak nějak změnil režim, ale stejně jsem dostával UHO. Žádná extra změna, z pohledu strávníka ve velkokapacitních zařízeních.

A koupil jsem párky, co mají 95 % masa, heč. Nebo mi to aspoň má nejoblíbenější spolubydla tvrdí…
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod Borek » úte kvě 25, 2010 7:58

Z tých zhistorických jedál si spomínam na polievky v kostkách. Boli dva druhy: gulášová a hrachová. Potom si spomínam ešte na tzv.vojenskú kávu ( tak sme jej hovorili). Bola to lisovaná melta s cukrom do tvaru kostky. Z konzerv to boli maďarské paštéty : Sertésmajkrém, ktorý bol predchodca dnešnej Májky, a čínsky lanšmít (polkilovka).
Borek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 264
Registrován: stř kvě 9, 2007 17:04
Bydliště: Skalica

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod zbuddy » úte kvě 25, 2010 9:39

@borek: a ještě ty dva maďarské lančmíty ve válcových malých plechovkách. Neumím maďarsky, vím jen, že byly 2 druhy, červená a zelená plechovka, (obě?) se snad jmenovaly Külenlé(ö)geš, a jedna nebo obě Magdalhús? (asi husí?). Byly lepší než náš jeden druh lančmítu a hlavně malá porce.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod tuso » úte kvě 25, 2010 9:52

zbuddy píše:@borek: a ještě ty dva maďarské lančmíty ve válcových malých plechovkách. Neumím maďarsky, vím jen, že byly 2 druhy, červená a zelená plechovka, (obě?) se snad jmenovaly Külenlé(ö)geš, a jedna nebo obě Magdalhús? (asi husí?). Byly lepší než náš jeden druh lančmítu a hlavně malá porce.


hús není husa ale maso. :mrgreen: Husa je lúd a přídavné jméno husí je liba- /maďarčina užívá spojená slova/. Magdalhús je asi blbost. Já bych to viděl na marhahús- hovězí maso.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod Ryba » úte kvě 25, 2010 9:57

Mohlo by to být maso z jatečné Magdalény... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Ryba
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: pon srp 15, 2005 19:21
Bydliště: Brno

PředchozíDalší

Zpět na Pokec