Poctivé jídlo

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod mike » úte zář 23, 2014 15:03

Nove OC Krakov (uz jsi ho videl?), v prizemi mezi schody a Billou. Nazev si nevybavim, ale mam pocit, ze podobne miniobchudky jsem videl i v jinych obchodnich centrech v Praze.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod mike » úte zář 23, 2014 15:09

grco píše:Inak bol som minule prvy krat v Lidli a kupil som si teda kralovnu ryzi (basmati), no a musim povedat, ze na Kohinoor sa nechyta.

:shock: co se ti stalo? Taky prechodne zatmeni mysli jako v mem pripade? Ja jsem se ale zavcas vzpamatoval a nic tam nekoupil :twisted:

Kupujes basmati ryzi v Tescu? Ja tedy kupuju Tildu u Pakistancu. Cenove vyjde nastejno jako ta tva a lepsi jsem nejedl. Navic se s ni dobre pracuje, tri polevkove lzice na porci a 9 minut vareni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod ratel » úte zář 23, 2014 15:13

mike píše:Nove OC Krakov


nepise se Krakow s W :P - to je nejake cetrum polskeho zbozi v praglu ? Snad nebyla ta kyta z obaveneho Polska ? :P :P :P
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod grco » úte zář 23, 2014 15:17

Bol som chorý a bol to jediný obchod po ceste, a žiadnych pakistancov nepoznám a ani nechcem, takze kupujem ryžu v Tescu :)

A inak nechápem to s tou prácou, ja pracujem s každou rovnako :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod mike » úte zář 23, 2014 15:19

ratel píše:haha, kdyz slysim prave ceske a skoro domaci, chce se mi prchat pryc.

Jj, jeste pridej farmarske. Puvodne dobry napad, ale co se na to nabalilo je sila a clovek si musi dat opravdu pozor, aby nekomu neskocil na spek. Navic modni "znacka", ze ktere se snazi vydolovat co nejvic. Treba takovy cerstvy ovci syr za 600 kilo. Za to jinde dostanes vyzrale Pecorino nebo jiny ovci syr z Italie, Francie nebo Spanelska. Na Valassku dostanes ten samy za 300 kdyz je drahy a okolo 200 primo ze salase.

ratel píše:nepise se Krakow s W :P - to je nejake cetrum polskeho zbozi v praglu ?

Nepise a neni. V tehle ctvrti ma spousta ulic polska jmena a pisou se cesky.

edit: a nasel jsem tam ten kramek, pry uzeniny z komina.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod mike » úte zář 23, 2014 15:21

grco píše:Bol som chorý...

Tak to te trochu omlouva ;-)

grco píše:A inak nechápem to s tou prácou, ja pracujem s každou rovnako :)

Tak jak jsem psal? Porovnavam s normalni ryzi, ta se vari 20 minut a nabude jen polovinu toho, co basmati.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod grco » úte zář 23, 2014 15:27

Myslím s každou basmati :)

Akože aj s tou basmati kohinoor aj z lidla pracujem rovnako, že na prácu nemá vplyv značka, ale má vplyv na chuť
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod ratel » úte zář 23, 2014 15:30

mike píše: Nepise a neni. V tehle ctvrti ma spousta ulic polska jmena a pisou se cesky.

tak jo, ale nemaji tam farmarske trhy mezi akcemi, to jsou nejaci zpatecnici :P
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod mike » úte zář 23, 2014 15:36

grco píše:Akože aj s tou basmati kohinoor aj z lidla pracujem rovnako, že na prácu nemá vplyv značka, ale má vplyv na chuť

A jak ji delas? Myslel jsem, ze neni basmati jako basmati a nektere se musi varit dyl. Moc zkusenosti s tim ale nemam, jak jsem narazil na Tildu, tak nemam potrebu zkouset nic jineho.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod mike » úte zář 23, 2014 15:38

@ratel: s farmarskyma trhama a prodejnama se v Praze roztrhl pytel, tim by neupoutali ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod ratel » úte zář 23, 2014 15:42

sakra, zase ste v te maticce napred. U nas na dedine teprv zaciname hledat farmare :P . Sou tu nejaci sedlaci a zemedelci co u nich kupuju treba mliko ale farmari sou uzky profil.
Uživatelský avatar
ratel
účastník
účastník
 
Příspěvky: 638
Registrován: ned led 5, 2014 21:48
Bydliště: pod Ondřejníkem

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod mike » úte zář 23, 2014 15:47

Njn, zaostaly venkov :P Farmarske produkty se stanou ze zemedelskych cestou do Prahy. V horsim pripade cestou od Kauflandu k farmarskemu trhu :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod grco » úte zář 23, 2014 16:07

@mike: kazda basmati by mala byt relativne stejna, co sa tyka pripravy, kedze je to odroda, aj ked samozrejme podla kvality sa moze lisit trochu vysledok :)

ja davam vacsinou 400g ryze, 600g studenej vody (1.5 nasobok), to su pre mna tak 3 porcie (zerem vela ryze) :)

ryzu preplachnem v studenej vode, kym z nej netecie uz moc biela voda, dam do hrnca, zalejem studenou vodou, dam sol a korenie (niekedy dalsie ochucovadla, podla toho k comu to varim - badyan, kardamon, kari, susene chilli), prikryjem poklickou, zapnem na plny vykon, ked to zacne penit (vriet), prepnem na minimum, necham tych 9 minut ako ty, vypnem uplne a necham este 5-10 minut dojst az potom otvaram poklicku!!! (mam sklenenu, takze do toho vidim a cely cas nedviham), premiesam, hotovo :)

varit sa to ma 8 az 10 minut, ten rozdiel casovy ale podla mna nezavisi tak moc na ryzi, ako skor na hrnci a sporaku, pretoze kazdy ma iny :)

varim takto basmati ryzu vzdy, bez ohladu na to, kto ju vyraba, vysledok ale nie je vzdy stejny, tu tvoju tildu som nemal, ale napriklad vitana basmati nie je nic moc, takisto ani ta z lidlu, kdezto kohinoor je znatelne lepsia, pozna aj amater :)

s "normalnou" dlhozrnnou ryzou to neporovnavam, tu nekupujem vobec, ked tak este jasminovu obcas, ale viacmenej kupujem vylucne basmati (nepocitam arborio na rizoto)

Tu mas aj video jak sa to ma varit :) http://www.youtube.com/watch?v=Jf75I9LKhvg

EDIT: Jo a niekedy tam davam aj trochu olivoveho oleja...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod mike » úte zář 23, 2014 16:22

:shock: 400 gramu basmati je pro mne tak 7 porci a nejsou nijak male.

Ja ji delam trochu jinak, podle navodu u Tildy. Nejdriv 30 minut namocit ve studene vode, pak proplachnout a uvarit ve vetsim mnozstvi vody. Za tech 9 minut se scedi a je hotovo. Davam tam akorat sul a hrebicek, delam obvykle ryzi k jidlu, ktere je korenene dost. Asi ji jednou zkusim i dusit jako ty. Pri vareni to myslim na sporaku nezalezi, pri duseni by mohlo.

Neni ten GR nejak hyperaktivni? Kokain nebo pervitin? :twisted:

Normalni ryzi uz taky nekupuju. Pred casem mi Tilda dosla, a tak jsem to udelal a byl jsem vysledkem dost rozcarovan. Jak si clovek zvykne na lepsi... :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod grco » úte zář 23, 2014 16:23

@mike: jo, som rad, ze si si to vsimol aj ty, on podla mna musi frcat na kokaine :)

inak cedit ryzu som nikdy neskusal, vzdy som vyrastal v tom, ze ryza sa robi tak, ze sa ta voda musi absorbovat, a tak to aj robim dodnes, a dolezite je nedat tam tej vody vela :) cedim len cestoviny ;)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod mike » úte zář 23, 2014 16:29

Toho by si nevsiml jen slepy ;-)

To jsou dva zpusoby. Bud vareni s prebytkem vody nebo duseni kdy se vstreba. Duseni je pry chutove o neco malo lepsi, ale vareni zas jednodussi a ja obvykle ryzi delam pri vareni neceho jineho a nechci se rozptylovat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod grco » úte zář 23, 2014 16:35

@mike: Ja tu ryzu varim dost casto ako prvu, az ked je hotova tak varim maso. :) Mam hrniec s hrubym dnom, takze ked to potom necham prikryte, tak je to teple este 2 hodiny :) Mne odstata aj tak viac chuti, trochu preschne...

No a teraz jak mam indukciu s casovacom, tak je to najlepsie. Pripravim si ju dopredu do hrnca, a potom ked uz je zvysok skoro hotovy, tak ju uz len zapnem, a ked zacne vriet (otazka chvile), tak nastavim casovac na 9 minut, a ono sa to uz samo vypne, a tym, ze sa ta voda vstreba, tak uz nemusim nic cedit a riesit :)

Mne prave ten sposob, kedy sa ta voda absorbuje pride paradoxne jednoduchsi, jak varit ryzu v sacku (co som varieval na kolejich), lebo tu ryzu v sacku po uvareni musim vybrat, roztrhnut sacok a vysypat do hrnca, kdezto normalne to len vypnem a je hotovo :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod mike » úte zář 23, 2014 16:45

Ja mam zas z detstvi zafixovano, ze dusenou je tezke nepripalit, ale tenkrat to byla jina ryze, dusila se pres 20 minut a musela se hlidat, protoze voda se pokazde vstrebavala jinak rychle. Asi to nekdy zkusim s tou basmati.

Scezena taky proschne, necha se par minut v cedniku a pak se jen provzdusni vidlickou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod grco » úte zář 23, 2014 16:47

@mike: S dobry hrncom to casom vychytas casovo a nemas problem. Len to potom musis robit v tom istom hrnci stale ;)

Tiez si pamatam par krat pripalenu ryzu z detstva :)

Tak ja zas naopak skusim tu scedenu teda :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod mike » úte zář 23, 2014 17:01

:D jen nezapomen namocit predem, bez nej to neni ono (ryze je mensi a tvrdsi). Myslim, ze pri duseni to nutne neni, kdyz ji nechas dojit.

Uvidim, nastesti ma mycka zvlada i pripalene hrnce ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod dudy » úte zář 23, 2014 17:28

U slejvaný rejže vylejváš s tou vodou i spoustu dobrot a chutí co v dušený zůstanou.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Poctivé jídlo

Příspěvekod Lipon » úte zář 23, 2014 21:36

Mike: nebyl jsem tam, novy Krakov jsem jeste nevidel, pamatuju si jenom stary; kdyz jsem jednou za x mesicu v Praze, tak se pohybuju vetsinou v centru, pracovne
Ale tchyne tamtema koncinama obcas chodi a je desne pysna, jak ma na devitce zmaknuty obchudky, ktery maj zarucene lepsi veci nez v tech velkokramech; tak by me moc neprekvapilo, kdyby tohle byl jeden z nich
I kdyz u nekterych veci to tak muze byt, treba pekarny
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod mike » stř zář 24, 2014 1:58

Aha, myslel jsem, zes tady nekde bydlel a jeste sem obcas jezdis. Tchyni nekaz radost ;-)

S pekarnama to tak rozhodne je, chleba v superhyper je za trest, aspon tady na kopci. Maso je taky lepsi nebo minimalne to same a levnejsi v mensich reznictvich. Billa uz se dostala o 50% vic na beznem mase (veprove kotlety, panenky, kruti prsa...) a stale stoupa :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Poctivé jídlo

Příspěvekod pavproch » čtv úno 13, 2020 16:25

Musim to sem naspat:

Zvyknul sem si dycky po cestě ze skijovek na Chopku k sobě dom do ta3 sa stavit na oběd v (rychlo) restaurantu Fulla v Tescu v PP. Vaří tam fuckt dobře, je to rychlé, s obsluhou s jídlem (a samoškou při placení), oběd tam stojí jen 4.5E a dá sa platit kartou. Prostě samá pozitiva. Dyž sem byl naposled na Chopku (ca 3 týdny z5), taxem se tam tež stavil (už později po poledni = menu už bylo přebrané) a zbyla na mě bambusová poblíffka (to bych si dobrovolně sám nikdy neobjednal). Poblíffka ale k obědu muši byť. Výsledek: Mno, než bambusovou, tak to rači bez poblíffky. Tožtak asi. Neska sem tam byl na oběd zas a zas byla na menu i bambusová poblíffka. Poučen sem si objednal rači hrstkovou (byla mńamézní). Proti mně u stolu seděli dva SK důchodci a po delším vybírání si ten bambus objednali. Poté co já vylízal talíř poblíffky (i s nášupem - btw obyč poblífku tam dávaj na stůl v míse "eat as much as can"), oni zakřiknutě dojedli tu jednu misku bambusu a.... ošívali se tak nějak všeobecně. Následně z nich vylezlo: Příště rači bez poblíffky než tohle. ....nejsu sám s neláskou k bambusu....... :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Předchozí

Zpět na Pokec