Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod tsunami » pon čer 26, 2023 14:19

S ČP jsem delší dobu neměl moc problémy - používal jsem jen službu balík na poštu, rychle vlítnul dovnitř, vyťukal kód a přednostně vyzvedl - do 5min jsem byl vždy pryč. No asi se to teď změnilo. :-/

- Objednal jsem si balíček na poštu s tím, že přijde do konce týdne, v sobotu si ho v klidu vyzvednu a odfrčím na dovolenou.
- V sobotu vyrazím na poštu a tam cedulka "zavřeno".
- Přes web jsem si tedy nechal přeposlat balíček na poštu kousek od místa kde si to mohu vyzvednout pozděj (placená služba za 30kč), následně jsem si tam prodloužil úložní dobu aby tam na mě balíček po dovolené čekal. Pošta potvrdila vždy emailem, že je vše OK.
- Dnes jsem přišel na poštu a balíček tam prý není. 1. Tento typ balíku se dle paní za přepážkou nedá přeposílat mezi pobočkama (?!). 2. Proč nebylo prodlouženo uložení neví. 3. Minulý týden odesláno zpátky. Bez jakékoliv informace do mailu apod. A navíc jsem tam čumákoval dost dlouho, protože jim nešel vyvolávací systém a nějak to celkově na pobočce nezvládali. Ale prý si mohu poslat stížnost…
tsunami
účastník
účastník
 
Příspěvky: 269
Registrován: stř bře 20, 2019 20:27

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Dromedaro » pon čer 26, 2023 20:10

apuka píše:To presne pozadujes vec, kterou prakticky zadna prepravni spolecnost neposkytuje. Jenom Ceska Posta (a obecne statni postovni spolecnosti), protoze te to narizuji ceske zakony a mezinarodni smlouvy. Jinde to ani nemusis hledat.


Poskytuje to ještě GLS. Ale jen v ČR. Právě jsem přemýšlel, jestli to může být i potvrzení o přijetí, co je v tom sledovacím listu. Někteří dopravci uvádí, že při převzetí se příjemce podepisují elektronicky do terminálu, nicméně to není uvedeno jako služba proti podpisu. A vím, jak to chodí. Kolikrát platím předem, kurýr přiveze balík, vrazí mi ho do ruky, žádný doklad, podpis, nic nechce a rychle utíká dál.
Budu to muset poslat přes tu ČP.

Jen jsem teda ještě psal paypalu, proč mám být plátcem poštovného zpět, když ebay má v podmínkách, že když zboží neodpovídá popisu, tak náklady na vracení hradí prodejce.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4515
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » úte čer 27, 2023 11:08

GLS se tvari, ze dodava balik proti podpisu a v pripade, ze to neprebere adresat, tak zapisuje jmeno. Ale skutecnost je stejna jako u jinych - bud zadnby podpis nebo jen cokoliv na terminal, nikdo nic nekontroluje (jmeno a pod.)... Rozhodne nedostanes stejne doruceni jako od CP.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16773
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Dromedaro » úte čer 27, 2023 11:58

Poslal jsem to přes tu ČP za 416Kč. To vychází levněji než u PPL třeba, která to má za asi 540Kč a bez toho podpisu.
Ale třeba GLS to má za 240Kč, ale bez podpisu.

Jinak ano, je to jak píšeš. Třeba zrovna tento foťák jsem měl placený předem a kurýr mi ho jen vrazil do ruky mezi dveřmi do baráku, nechtěl vidět ani doklad ani jsem nic nepodepisoval. Kdyby tam vyšel někdo chvíli přede mnou, než seběhnu dolů, tak mu to snad taky vrazí do ruky a jde pryč.

Jinak teda ta adresa je přímo toho prodejce, jak jsem zjistil. Paypal mi místo toho jména uvedl Ebay, tak jsem jméno, email, telefon kvůli odeslání vykomunikoval s prodejcem. Akorát jsem psal na ebay, proč mám platit to poštovné zpět, když mají v podmínkách, že v případě špatného popisu náklady na vrácení hradí prodejce. Ebay mi odepsalo, že se mám obrátit na paypal, že je to v jeho režii. V účtu paypalu jsem hledal dlouho nějaký kontakt, ale nakonec jsem našel jen jakýsi chat, kam jsem napsal zprávu, na kterou mi nikdo ještě neodpověděl po 28hodinách. Jinak tam měli jen vzorové otázky a vzorové odpovědi k ničemu. Ebay mi vždycky odpoví do pár hodin na mail, ti to mají dobrý tu podporu.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4515
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » úte čer 27, 2023 20:33

tsunami píše:Ale prý si mohu poslat stížnost…

Podej. Mozna se ti aspon omluvi. Jinak dobra story, u CP neprekvapiva. Mozna by to zvladli, kdybys po nich nechtel dve veci najednou. Tim jsi prekrocil jejich dostupnou mentalni kapacitu a nezvladli ani jednu :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Dromedaro » stř čer 28, 2023 18:15

Balík jsem poslal včera dopoledne a sledovač stále ukazuje pouze, že zásilka byla přijata k přepravě... tak "doufám", že je zase někde nějaký problém. Kvůli tomu jsem nechtěl ČP.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4515
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Dromedaro » čtv čer 29, 2023 20:03

Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4515
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » čtv čer 29, 2023 20:07

:shock: :lol: nejaky opozdeny april, ne?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » pon črc 24, 2023 15:52

Očekávám nejhorší.... sem na Scalpela objednal nějaké ND v UK, zaplatil, přišel mi tracking odkaz + mi z UK napsali, že už nic = clení platit nebudu, že je vše už jimi předplaceno. Pak mi přišel přípis z Pošty 120, já jim vše naposílal a .... podle toho trackingu se pár dní nic nedělo (= leželo to na Poště 120), fčíl koukám, že už se tam objevilo (fpátek) "Customs cleared", ovšem... prozatím nedoručeno, nikdo se mi (celníci/Pošta120) neozval .... začínám mít strach, esli se to na té poště 120 "neztratilo". Zase tto moje škarohlídství, no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28538
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » pon črc 24, 2023 16:15

Z posty P120 (tj. ani celniku) se TI nikdo neozve, max. az budou neco od Teba chtit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16773
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » pon črc 24, 2023 16:19

Proc by se ti mel nekdo ozyvat? Normalne ti to prijde postou. Jestli to v patek odklepli, tak jako vazne cekas, ze to v pondeli doruci? Kde zijes? :twisted:

Ze zkusenosti to klidne bude trvat jeste nekolik dalsich dni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » pon črc 24, 2023 16:34

Mně se (doposud) pokaždé, když proclili (ať už sem měl platit nebo to bylo free) ozvali, proto se toho "ticha" trochu děsím. Jsou to ND na bajka do zásoby, tak NATO nespěchám, uvidíme.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28538
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Lipon » pon črc 24, 2023 20:40

když jim dáš údaje, co chtějí (po brexitu), tak to systém chvíli chróstá a pak vyplivne do přepravy
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4945
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » úte črc 25, 2023 15:10

Jo, panika byla zbytečná, zásilku mám doma (bez poplatků / cla, ale taky se mi nikdo neozval). Takže tak.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28538
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » úte črc 25, 2023 15:24

Vis, kolik by sis usetril zbytecnych starosti, kdybys mel trochu trpelivosti? ;-)

Mne se teda neozvali nikdy, vzdycky jsem to musel sledovat sam. Mozna je to typem zasilky (tracking), u mne prevazne standardni Royal Mail z UK. Popravde, kdyz to prijde pres CP, tak jsem rad, ze mi vubec hodi oznameni do schranky. Uz se stalo, ze jsem si po tydnu sel na postu bez nej a samozrejme to tam lezelo :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » úte črc 25, 2023 15:26

:oops:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28538
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod booze » úte srp 1, 2023 14:14

Po dlouhe dobe jsem si nechal poslat balik CP a balik je "nekde v preprave", uz tyden. ](*,) Balik mezi dvema kraji 129km tyden... :vom:
jsem rozmlsany, kdyz mi chodi z cinybalik do tydne? Dva dny po CR...
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8321
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » stř srp 2, 2023 16:57

Rozprodával jsem přebytečné díly po stavbě Scalpela (už je skoro vše pryč) = posílal sem (ČPošta) asi 8 nebo 10 zásilek a.... jedna z nich ditto co píše booze: podáno 27.7.2023, dodneška v trackandtrace kromě toho podání žádný zápis - sem tam neska ze zvědavosti volal, paní byla ochotná, ale vylezlo z ní, že na dopravu v rámci ČR mají (prý ze zákona) 5 prc dní = tzn zítra by měli doručovat, a že prý když ne, tak to v pátek mám reklamovat.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28538
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Lipon » čtv srp 3, 2023 11:56

objednával jsem něco přes Amazon, odeslání z USA přes USPS, prvních 7 dní to putovalo jen po státech, 7x to tam přeložili, pak Brusel a z Bruselu po 4 pracovních dnech u mě na stole, bez zastávky na poště 120, jupí (počítam, že tomu pomohla zastávka v Bruselu), nic se nedoplácelo
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4945
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » čtv srp 3, 2023 16:47

pavproch píše:Rozprodával jsem přebytečné díly po stavbě Scalpela (už je skoro vše pryč) = posílal sem (ČPošta) asi 8 nebo 10 zásilek a.... jedna z nich ditto co píše booze: podáno 27.7.2023, dodneška v trackandtrace kromě toho podání žádný zápis - sem tam neska ze zvědavosti volal, paní byla ochotná, ale vylezlo z ní, že na dopravu v rámci ČR mají (prý ze zákona) 5 prc dní = tzn zítra by měli doručovat, a že prý když ne, tak to v pátek mám reklamovat.

Fčíl sem čumnul na tracking a ... jo, doručeno. Pět dnů to někde spalo, holt no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28538
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » pát srp 4, 2023 3:14

Mam na ceste zasilku z GB. Prislo mi avizo z celni posty, abych vyplnil udaje o zasilce. Malem mi z toho jeblo ](*,) Formular se chova debilne, veci se tam meni samy od sebe, ale hlavne najit spravnou polozku v celnim sazebniku, ktery zrejme sestavoval nejaky retardovany kreten. Naprosto nelogicky. Navic si myslim, ze by to za ty prachy mela delat CP sama jako ostatni prepravni sluzby.

A uplne na zaver vyskoci Google captcha a clovek musi vybirat autobusy #-o Se snad posrali v kine, ne?

Fakt nesnasim, kdyz zasilka ze zahranici jde pres CP a to jeste nevim, jak dlouho bude na celnici viset :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Lipon » pát srp 4, 2023 9:04

nestraš, mam někde na cestě taky balíček z UK
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4945
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » pát srp 4, 2023 16:06

Ono je to teda furt stejne, jen mne to vzdycky nas*ere. CP je fakt peklo, tam to musis vyplnovat i v rezimu IOSS. To i WEDO, coz je spis parodie na prepravni spolecnost, v rezimu IOSS doruci zasilku rovnou a bez otravovani.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » stř srp 9, 2023 15:33

Fčera sem to zjišťoval (de to) a neska si to fyzicky ověřil - lyže 175cm jdou poslat jako "XL" balík do ruky a není to až tak drahé (necelá 4 kila). Fčíl ešče musím doufat, že se neztratí a dojdou na druhou stranu celé/nepoškozené (zabalil sem je tady ale pořádně).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28538
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » pát srp 11, 2023 21:10

Moje zasilka z GB uz je doma. Tentokrat to slo docela rychle, aspon na pomery CP a celni posty, tam to ztvrdlo jen 2 dny a ne tri tydny jako jeste pred rokem:

Kód: Vybrat vše
11.8.2023    Dodání zásilky.
10.8.2023    Uložení zásilky.
9.8.2023    Přeprava zásilky k dodací poště.       
9.8.2023    Zásilka vypravena z třídícího centra.    22200    DSPU Praha
9.8.2023    Zásilka v přepravě.       
8.8.2023    Ukončení celního řízení.       
8.8.2023    Zahájení celního řízení.       
8.8.2023    Zásilka převzata do přepravy.       
8.8.2023    Příprava zásilky k celnímu řízení.    22000    specializovaný útvar mezinárodní pošta Praha
7.8.2023    Převzetí zásilky vyměňovací poštou.    22000    specializovaný útvar mezinárodní pošta Praha
3.8.2023    E-mail adresátovi - výzva k upřesnění celních a adresních údajů.       
3.8.2023    Odeslání zásilky do České republiky.       
2.8.2023    Zásilka převzata do přepravy.

Ze by pracovali pres vikend se asi cekat neda a navic zlevnili, stalo mne to "jen" 110 Kc + 103 Kc za DPH (tj. dan mensi, nez poplatek za jeji vyber #-o). Jeste vloni by si za to rekli dve stovky.

Zasilka byla vcera na poste, ale ze by mi dali do schranky listek, to ani nahodou. Zasel jsem si tam rovnou a neochotna a neprijemna baba to s kecy nasla. Predpokladam, ze mi v prubehu dalsiho mesice daji listek do schranky.

TWL, kdyz to porovnam s libovolnou zasilkovou sluzbou... 21. stoleti versus socik. A mezitim Česká pošta znovu zdražuje, mění ceny služeb SIPO #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod sobb » pát srp 11, 2023 23:29

Dneska nám ČP doručila psaní a koukám, že je tam napsáno, že jde o druhé doručení. Včera tu téměř jistě nebyli. Evidentně je doba dovolených (paní tu dnes byla sama a chudák bojovala s couváním z naší slepé silnice, normálně běhá po chalupách a jezdí jako spolujezdkyně), tak tu včera nejspíš ani vůbec nebyli. Holt musí asi plnit plán a vykazovat činnost. I tak je to v poho, odesláno bylo z druhýho konce republiky ve středu a v pátek u nás. Nemusím mít všechno hned druhý den, jen mě dost pobavilo to druhé doručení :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Etheric » sob srp 12, 2023 6:37

Měl jsem to samý, akorát to odesílal úřad sídlící v našem městě. Šlo to ke mně 3 dny :lol:
Bůh dal všem lidem mozek, ale jen někomu návod na jeho použití.
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8274
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod glock69 » sob srp 12, 2023 7:23

Buďte rádi, že vůbec dorucili a dopis se neztratil....
glock69
nováček
nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: pon srp 10, 2015 5:49

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Etheric » sob srp 12, 2023 8:16

Jo, ale ta logika - úřad mám kilometr ani ne od baráku, ale dopis donesou na stejně vzdálenou poštu, ztama jede do Jihlavy, projde třídícím procesem, pak jede zpět k nám na poštu kde znovu projde procesem, načež mi ho pošťačka doručí... #-o
Bůh dal všem lidem mozek, ale jen někomu návod na jeho použití.
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8274
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod milarepa » sob srp 12, 2023 9:36

a jak si to představuješ? To jakože starosta prohlídne všechny úřední dopisy k odeslání, a ty které jsou v docházkové vzdálenosti, tak ty předá tajemníkovi, a ten je po šichtě roznese? Chápeš, že existuje i nějaký oficiální úřední postup, jak se odesílají dopisy?
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 848
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

PředchozíDalší

Zpět na Pokec