Pokec o informatice a elektronice

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » úte pro 5, 2023 16:57

Už zase (podruhé = skleroza, geront) sem přišel NATO, že allianz má bug na portálu mojeallianz.cz. Přišel mi mail, že mám novou platbu k úhradě za jedno z mých pojištění u nich, taxem si otevřel mojeallianz.cz, najel NATO konkrétní pojištění a hned pod hlavičkou prázdné okénko s nápisem "nemáte žádné platby k úhradě".... ftu chvíli sem si zpoměl, že je třeba to odrolovat až dolů a tam ta nová platba k úhradě je. Bug. Staženo, zítra to zaplatím.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28493
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Mawenzi » úte pro 5, 2023 18:02

a co kdybys jim to zareportoval at to muzou opravit
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9429
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » stř pro 6, 2023 2:56

karaya1 píše:Mě tam právě zaujalo, že tvrdili, že vybrali reprezentativní senzory

Uz se ozval prvni vydeseny velky zakaznik, ze chce okamzite ujisteni, ze nase senzory jsou bezpecne. Samozrejme si ten clanek vylozili tak, ze se to tyka fingerprint senzoru obecne :roll: Njn, to se dalo cekat, neni nad panicke reakce :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49648
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod karaya1 » stř pro 6, 2023 7:46

mike píše:Uz se ozval prvni vydeseny velky zakaznik, ze chce okamzite ujisteni, ze nase senzory jsou bezpecne.

No vidíš, už čtrnáct dní od vydání článku to vyvolalo paniku mezi důležitými zákazníky - a pak že je bezpečnost každému jedno :twisted:

(Paniku by to mělo vyvolat hlavně u jiné skupiny zákazníků, ale tam je to marný, je to marný, je to marný.)
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 700
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod booze » stř pro 6, 2023 8:04

Lipon píše:Fungují tak různé více či méně uzavřené skupiny, které si sdílejí odkazy. Uloz.to už bylo moc okaté a jednoduché, aby to zůstalo bez odezvy.


Nedavno jsem narazil na dokument Kralove videa jak se driv dabovaly filmy a jak se driv filmy ziskavaly.
Si pamatuju, kdyz jsem videl Rambo Prvni krev a nechapal, ze si to muzes po skonceni filmu pustit znovu. Obraz sileny, zvuk sileny, ale videl jsem Ramba. :lol:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8320
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv pro 7, 2023 15:19

Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49648
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » čtv pro 7, 2023 15:35

Miku, ten Tebou linkovany clanek obsahuje je par vybranych casti skutecnosti, ktera je jeste ponekud pestrejsi.

Viz tady, jsou tam vetsi podrobnosti a par souvislosti.

Myslim si, ze pokud se to "oficialne" potvrdi (soudem, priznanim spolecnosti), tak se ta firma zachrani jen proto, ze je celosvetove nedostatek souprav/lokomotiv a jeho vypadek by zpusobil docela chaos.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16746
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv pro 7, 2023 15:48

Letmo jsem prolit diskusi a je tam odkaz na podrobny popis v anglictine: https://badcyber.com/dieselgate-but-for ... e-hacking/. Jeste jsem to necetl, necham si to na vecer.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49648
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » čtv pro 7, 2023 15:57

V tom mem linku mas na to taky odkaz primo v clanku ale na original polsky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16746
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv pro 7, 2023 16:29

Vim, ale myslim, ze vic IT lidi tu umi anglicky, nez polsky :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49648
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod karaya1 » pát pro 8, 2023 12:04

Díky za sdílení, jinak bych to minul. Velice zajímavé, a tak trochu i typické - servisní business bývá někdy i lepší než samotná výroba a prodej. Ale metody popsané v článku jsou hodně daleko za čarou, jsem zvědav, jak moc dostane Newag přes prsty.

Stranou zůstává, že neschopní mamlasi jsou všude, viz blbě napsaná časová podmínka, po níž má vlak přestat fungovat, která se spustila až o rok později :D
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 700
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Dromedaro » pát pro 8, 2023 16:38

K příspěvkům o AI, které jsou teď ve vlákně o placebu.
Ono už asi existuje něco jako AI Photoshop. Na FB jsem v jedné foto skupině viděl, jak tam kdosi dával na ukázku staré černobílé fotografie a k tomu ty samé fotografie pro srovnání, akorát kolorované ve stylu, jak se to dělalo dříve štětcem a barvami. Vypadalo to velmi věrně a pěkně. Ten pisatel tam psal, že to dal do nějaké AI verze Photoshopu.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4504
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Kjuba » pát pro 8, 2023 20:53

Není to AI Photoshop, ale služba Adobe Firefly. Můžeš pohledat na webu. Jen to docela zajímavé. Chvíli jsem si s tím hrál. Kreativcům to určitě usnadní život, ale fotografii, jak ji dělám třeba já, to dle mě nijak neohrožuje. Být ale "fotochlebařem" (řemeslníkem), tak si asi hledám rekvalifikační kurz. :-)
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 829
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod karaya1 » pát pro 8, 2023 21:17

Já o tom vím leda od dgx: viz video tady. Vypadá to pěkně, ale pro mě bez využití.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 700
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Dromedaro » pát pro 8, 2023 21:28

Kjuba píše:Není to AI Photoshop, ale služba Adobe Firefly.

Díky, podívám se na to.
On tam uvádí, že se jedná o AI betaverzi Photoshopu. Podařilo se mi to dohledat. Ta fotka jako taková je super, ta se mi líbí. Ten AI kolorovaný obrázek jsem musel zmenšit víc, abych jej sem mohl vložit. Černobílá je originál negativ:

aero.jpg


aero II.jpg
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4504
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » úte pro 12, 2023 17:17

To snad ani není možné.....
Tohle sem tu naspal (česky) neska ráno po vynuceném konci nešní služebky:
pavproch píše:brambor2.... přestalo to úplně brzdit, rozsfícená palubka (odhaduju, že prdla brz. hadica, holt staré auto)

.... a po obědě (našeho času) mi přistál mail od UUC (US sexshop, u kterých se kdysik cosik nakoupil, poslední mail od nich sem fčíl hledal a našel = 2019) s nabídkou panceřovaných brzdových hadic. To NEMŮŽE BÝT NÁHODA, to je AI. Už nás mají. Ufff.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28493
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » čtv pro 14, 2023 14:51

pavproch před ca měsícem píše:Aktualizoval se mi Ads Filter a chtěl po mě (dobrovolný) příspěvek, taxem přispěl a mám fčíl AdsFilter Plus na jeden rok.

Kura, mírně mě nakrkli = zase nějaká aktualizace a zase to chtělo příspěvek (jak dybych už nezaplatil). Nic sem ti tentokrát neposlal (naštěstí to šlo odentrovat).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28493
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv pro 14, 2023 16:38

Ach jo. Dulezite maily jako potvrzeni objednavek a vyzvy k vyzvednuti mi padaji do spamu a spam zustava v inboxu. Vrtacky, same vrtacky. Nechcete nekdo vrtacku? Uz je nemam kam davat ](*,)

Maji to na Centru nejake rozbite, driv jim to fungovalo lip...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49648
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod lojzmen » čtv pro 14, 2023 21:57

To jsou nějaké občasné vlny. Nakonec jsem rezignoval a na obchodování mám adresu na seznamu, tam to je výrazně lepší.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1134
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » pát pro 15, 2023 14:33

Už mě to nebaví, stěžuju si na svého bývalého kolegu (t.č. už rok v důchodu) - když odešel, zrušil sem jeho mail a od té doby mi chodí (náš server to tak má nastaveno, že jak je neznámé jméno před zavinačem, tak mi to pošle, nesmaže, neignoruje) maily od prodejparfemu.cz (určitě tam něco kdysik objednal, býval navoněný), fčíl před Xmas i skoro deset mailů denně (já mám vypnutý spam). Grrr! Du nastavit mazací filtr.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28493
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Lipon » pát pro 15, 2023 15:05

vpravo dole - odhlásit/unsubscribe?
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4944
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » pát pro 15, 2023 15:13

Aha, to je možné, já ty maily nikdy neprohlížel/neotvíral.

EDIT: Jo , bylo to tam, taxem ho teda odhlásil.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28493
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » sob pro 16, 2023 15:31

Ty jo, prý inflace - jak píšu v kyklovlkně, scíply mi sluchadla Sony (drátové pecky do uší), fčíl sem objednááááál ty samé Sony za sotva poloviční cenu než před 2 rokama nebo kdy sem je koupil prvně. Hezky!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28493
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Zdéňa » sob pro 16, 2023 16:28

Protože kdo by kupoval drátová sluchátka :twisted:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » sob pro 16, 2023 17:22

Já bych si bezdrát klidně pořídil i znova, ale BEZ DOTYKOVÉHO OVLÁDÁNÍ + 20-20kHz = takové sem nenašel.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28493
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Dromedaro » sob pro 16, 2023 18:04

Já si taky koupil drátové sony, protože bezdrátové jsem nechtěl, abych ještě hlídal, jestli jsou nabitá sluchátka a jak dlouho ještě vydrží nabitá, abych mohl poslouchat... Ale já stejně poslouchám jen ve vlaku a to jen občas, když sleduju nějaký film nebo videa, jinak je nepoužívám, tak mi to stačí.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4504
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod karaya1 » sob pro 16, 2023 19:12

pavproch píše:Já bych si bezdrát klidně pořídil i znova, ale BEZ DOTYKOVÉHO OVLÁDÁNÍ + 20-20kHz

Mám JBL Reflect Contour a zvukově, výdrží i provozem jsem s nimi spokojen. Ovládání třemi tlačítky na spojovacím drátku (občas trochu otravný, ale aspoň je neztratím :twisted: ) Jedině rozsah mají 10-22 kHz, ale nevím, jestli to je takový problém.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 700
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Etheric » ned pro 17, 2023 3:40

Dotykový ovládání je super. Nevim jak na peckách, ale na velkých sluchátkách jo. Zeslabíš, zesílíš, přepneš, vypneš, zvedneš hovor... Aniž bys musel tahat telefon z kapsy. A nikde nepřekáží žádnej drát. Super věc, bez toho už bysem sluchátka nechtěl. A na výdrž a nabíjení taky nijak extra myslet nemusím, dá to přes 20 hodin na plný kule se zapnutým ANC.
Sluchátka bez vlastní baterie žerou moc baterie z telefonu a logicky nemůžou hrát ani zdaleka tak dobře.. A nemaj rušení hluku. Kvalitní rušení hluku je super do vlaku či busu, ale kvalitní, zkoušel jsem všechno na trhu a jediný zatím použitelný jsou Sony a Bose, jinak to potlačení okolního hluku moc nefunguje a jen to zhoršuje kvalitu zvuku..
Bůh dal všem lidem mozek, ale jen někomu návod na jeho použití.
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8261
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Zdéňa » ned pro 17, 2023 6:55

pavproch píše:Já bych si bezdrát klidně pořídil i znova, ale BEZ DOTYKOVÉHO OVLÁDÁNÍ + 20-20kHz = takové sem nenašel.

Co třeba tyto sony za hlavu? :wink:
Uživatelský avatar
Zdéňa
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1488
Registrován: pon srp 25, 2008 11:47
Bydliště: Příbram, práce v Praze

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Lipon » ned pro 17, 2023 12:25

Etheric píše:Dotykový ovládání je super. Nevim jak na peckách, ale na velkých sluchátkách jo. Zeslabíš, zesílíš, přepneš, vypneš, zvedneš hovor... Aniž bys musel tahat telefon z kapsy. ...

Jenže tam nemáš tu hmatovou odezvu, třeba se studenýma prstama se ovládá hůř. Na malých hledáš tu plošku.

Sluchátka bez vlastní baterie žerou moc baterie z telefonu a logicky nemůžou hrát ani zdaleka tak dobře..

Nesmysl. Spotřeba drátových sluchátek je tak minimální, že je to úplně zanedbatelný. Dnešní BT už je taky energeticky nenáročný, ale pořád - potřebuješ vlastní (=další) zdroj pro BT přijímač sluchátek.

A srovnatelný drátový sluchátka budou VŽDYCKY hrát líp, než bezdrátový. Už proto, že není potřeba žádná komprese pro bezdrátový přenos. Ať už budeš mít jen zesilovač v telefonu nebo externí sluchátkový zesilovač, vždycky bude mít lepší výstup než bezdrátový.

U sluchátek do uší proti vnějšímu hluku hodně pomůže volba špuntíků - mně se nejvíc osvědčily z líné pěny, ze které se dělají izolační špunty do uší.

Ty co linkuje Zdéňa jsou cestou, případně tahle podobná. Sedí to na krku, takže váha netahá za sluchátka.
Jelikož to pp chce spíš na jízdu na trenažéru a ne na běh, tak to nebude nikde poskakovat. Mám obdobná, akorát starší model, zkoušel jsem i ty podobný Zdéňovým, ale u těch je o trochu víc poznat ta váha pod každým sluchátkem.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4944
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

PředchozíDalší

Zpět na Pokec