Pokec o informatice a elektronice

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pát čer 23, 2023 15:26

Zapomnel jsem jeste dodat, ze nedavno mi Mordacove zakazali delat z laptopu WiFi hotspot. Pouzival jsem to obcas uz roky a najednou to nejde. V nastaveni je to zasedene a pry "global company policy" :evil: A samozrejme bez jakehokoliv varovani nebo vysvetleni, proste se to restartuje a najednou neco nejde.

Si predstavuju, jak tam Mordac nekde sedi a rika si "tak cim bychom jim dneska zkomplikovali praci?" :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49649
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » pát čer 23, 2023 15:45

Asi tak...

Dalsi urovni je outsourcing te "company policy" na externi firmu... K tomu jeste nejaka chybicka, nikdo netusi, kde a komu se vloudila, ale...
Mame Windows server, kde bezi (nainstalovana na disku D: a administrovana nama) dulezita aplikace. Ted se stalo, ze systemovy C: disk ze total zaplnil, ne nasi vinou, nekde se "ztratilo" 35 GB (z kapacity 80GB) - neni nikde viditelne, co to zabralo. Nas uzivatel na urovni OS ma minimalni prava, bo "domenova administrace" a group policy. Pod nim bezi vsechno nase a na C: se vlastne nezapisuje vubec nic.

Zalozil jsem ticket, ze by se na to mohli podivat a opravit, bo pristi tyden mame migraci do cloudu a na tom servru bezi ta aplikace jako interface, ktereho funkcnost je kriticka na odsouhlaseni uspesnosti migrace. Vice nez tyden se nic nedelo, potom jsem dostal mailem "server nemanagejume my ale vy sami, nemame na nej ani pristup, ani uzivatele..." . No fajn, kouknul jsem se, prohledali jsem objednavky, "nekde nejak" se najednou se ze vseho ztratilo, kdo je odpovedny... Nam ale systemovy pristup nebyl dan - vlastne ani nemohl, bo domenoveho administratora nedaji z ruky.

Hm, nemaji pristu a uzivatele, ale delaji tam patche OS, instaluji (stupidni) AV, atd. Jsou majiteli cele domeny a jen oni maji domenove administratorske ucty. Hlavne, ze dva roky platime za jejich podporu, protoze v objednavce sice neni napsane, kdo je zodpovedny, do databazi se zavedlo, ze my - ale cena je za plnou zodpovednost :twisted:.

Tak ted cekam, jestli nekdo dostane rozum (resp. uz jsou zapojeni vyssi soucasti korporace i externi firmy) a dokaze rict, ze je to uplna pitomost rict, ze my nic, delejte si to sami, kdyz to ani nejde podle pravidel zrealizovat a zaskrtnou to jedno policko v databazi servru.
A migrace ceka, ja nemohu delat zmeny v nastaveni aplikace (kvuli migraci), bo nic nespustim, vsechno haze chyby kvuli plnemu disku... Ale co, no... mne zacina za par jednotek dnu dovolena, pokud kvuli teto hovadine se bude muset presunout migrace...ze by to stalo miliony a spoustu problemu dal...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16746
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » pát čer 23, 2023 17:47

Ty jo, to semi ešče nestalo.... na televizi doma čumíme ze satelitu (Skylink, balíček Kombi+), drahá dnes náhodou zistila, že máme k tomu možnost sledovat ten balíček i po infernetu. Ke skylinku se přihlašuju user: mail a pass: ++++++, sem to zadal ve svém pc a ten balíček Kombi bez problémů mi to nabízelo (čumět NATO). Dyž ale drahá zadala ten můj mail a správný pass ve svém pc, zahlásilo jí to neznámou chybu. Zkoušel sem ledacos a ne a ne a ne (z jejího pc). Až sem ze svého pc zkusil "obnovu hesla", zadal nové heslo (stejné jako to stávající = kupodivu, sežralo ho to), odentroval a o pár minut později to zkusil z jejího pc (mail a ten pořád stejný pass) a už jí to běží. Nechápu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28494
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Dromedaro » sob čer 24, 2023 12:30

Může mi někdo poradit, co znamenají ty pruhy na vytištěném obrázku? Co to způsobuje? Jedná se o nedostatek barvy v tiskárně? Ještě jsem na tom obrázek netisknul, jen text a ten byl vždy v pohodě. U černé barvy mi to ukazuje asi 1/4 náplně a u ostatních barev asi 1/3. Dal jsem kontrolu trysek a ten zkušební graf mi ukázal, že trysky je potřeba vyčistit, což jsem udělal, pak už to kontrolní test vytisklo v pořádku, ale obrázky to tiskne dál pruhovaně. I na zmensených a černobílých je to vidět.

20230624_132248.jpg
20230624_132248.jpg (225.28 KiB) Zobrazeno 1435 krát
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4505
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » sob čer 24, 2023 13:52

Podle meho skoro laickeho nazoru to je ucpanymi tryskami. Prece jen na text pouzivas pouze nektere trysky, na foto vsechny a jeste nejak sofistikovaneji. Proto nemusi kontrola trysek ukazat problem, ale tisk v jemnem rozliseni ano.

Zkus se podivat do ovladace, jestli tam nemas neco jako hloubkove cisteni nebo proplachnuti trysek. Pokud ano, pocitej s tim, ze to spotrebuj neco inkoustu.

Jeste mne delalo neco podobneho kdyz jsem zkusil fotku tisknout na bezny papir, ne na foto a nekde jsem mel nastavenou jemnost tisku na vysokou a pouziti fotopapiru.

Ale ja jsem v teto oblasti laik. Tisknout fotky jsem prestal pomerne rychle, nechtelo se mi h(/s)rat s nastavovanim.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16746
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » sob čer 24, 2023 14:01

Taky by mě zajímalo čím to je, dělají mi to obě barevné stiskárny, co mám (doma a fprci - Epson WF5620), ne tak moc, ale dyž stisknu fotku, tak nějaké lehké pruhování tam mám tež. Náplní mám okolo 90% a trysky vyčištěné, tím to (u mně) taky není a stisk textu je taky OK.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28494
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Dromedaro » sob čer 24, 2023 14:07

Sakra, jsem doufal, že je to tou barvou. Jsem chtěl dělat koláž z obrázků a zjistil jsem, že nemůžu. A ty máš jakou tiskárnu? Já Epson XP-3050. Jestli nemám někde blbě nastavení, tak je to na reklamaci, ale v nastavení jsem nic nenašel, co by bylo blbě, že by to dělalo.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4505
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » sob čer 24, 2023 16:07

Zkus jeste 2-3x vycistit tiskove hlavy, vytiskni vzorek. Pokud stale je problem, vypni tiskarnu na min. 12 hodin, pote cisteni zopakuj - i kdyby linky na kontrolnim tisku car byly zdanlive OK.
Pokud nepomuze ahi toto, tak jdi do ovladace, zalozka Udrzba a tam zvol Proplachovani inkoustu.

Pokud nepomuze ani to - kontaktuj technickou podporu Epsonu :-).

Mas to ale napsane i v navode k tiskarne :wink:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16746
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Dromedaro » sob čer 24, 2023 17:04

apuka píše:Mas to ale napsane i v navode k tiskarne :wink:.

:oops:

Díky, zkusím.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4505
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Lipon » sob čer 24, 2023 22:57

Vyčistit trysky (je to ale žrout inkoustu).
Podívat se na nastavení vlastností tisku na typ papíru, jestli odpovídá tomu, čím to krmíš.
A nemáš tam zvlášť černou lesk a zvlášť mat?
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4944
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Dromedaro » ned čer 25, 2023 8:55

Lipon píše:Vyčistit trysky (je to ale žrout inkoustu)

Včera jsem to večer zkusil opět 2x vyčistit podle návodu a téměř mi to sežralo zbytek té černé barvy...
Ono to sice informuje, že dochází ke spotřebě barvy, ale nenapadlo mě, že tak moc, když to tiskne jen malý graf. Zkusil jsem pak vytisknout ten zkušební graf a vyšlo to špatně, že je to furt zanesené asi, i když po tom mém prvním čištění už to vytisklo v pořádku. Tak jsem to pak na vypnul dle té rady, ale asi stejně musím koupit nejdřív barvu. Tak doufám, že nekoupím to balení barvy od alzy za litr a pak nezjistím, že je to rozbité a nejde s tím nic dělat. Jinak nevím, jak to udělat, když koupím jen černou tak té barevné je tam taky jen trošičku.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4505
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » pon čer 26, 2023 10:28

Dromedaro píše:Ono to sice informuje, že dochází ke spotřebě barvy, ale nenapadlo mě, že tak moc, když to tiskne jen malý graf.
No ale on nespotrebuje tu barvu pouze na ten tisk, ale i na samotne cisteni trisek/hlavy. Doslova je "proplachuje", aby dostal ven nejake uschle nebo zahustene zbytky.

Jinak prave, co popisujes me odradilo od toho, abych se snazil domu tisknout fotky. Protoze tiskarnu nepouzivam denne, tak mi vzdy nejake tisky zblbly pri tisku "nanecisto". Nastesti, kdyz jsem tam dal fotopapir a zvolil nejjemnejsi tisk, tak se problemy neprojevily. Ale tisknout vsechno napoprve na drahy fotopapir, to my neprislo uplne idealni. Navic ten ovladac od Epsonu zrovna s mou tiskarnou a danym fotopapirem (vlastne ten samy problem byl i s draftovym tiskem na bezny papir) vsechno tiskl hodne tmave. Nedalo se to nikde poradne kalibrovat, vzdy jsem musel pred tiskem nastavit gamu na hodne vysoko - na coz jsem obcas zapomel a po tech nekolik minutach tisku nadaval :-). Pravda, ma tiskarna neni prioritne fototiskarna, i kdyz ma moznost tisknout ve fotokvalite.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16746
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Quido » pon čer 26, 2023 11:28

mně to dělala tiskárna, kde byla v settings funkce kalibrace trysek (hlavy)... po kalibraci to přestalo;
ale nebyla to Epson, byla to buď Canon nebo HP, to už si nevzpomínám
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3801
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysú...

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pon črc 3, 2023 4:04

Zrovna jsem dodelal danove priznani. Elektronicky pres EPO, coz driv byla fajn vec, zvlast na statni spravu. Fungovalo to a slusne se s tim pracovalo. To prvni nastesti stale plati, to druhe uz ne. Pustili na to nejake hipstery a ti to "vylepsili". Je to vyrazne pomalejsi, nez driv, hur se v tom naviguje a je to min prehledne, do nekterych kolonek se mi dokonce nevesla cisla, aby byla videt cela, a musel jsem je rolovat :roll: Typicka hipsterina, to nejdulezitejsi zmrsime jen aby to cele vypadalo efektne ](*,)

Sakra, proc se porad zapomina na don't fix what ain't broken? Kdyz je neco opravdu dobre, tak se to vylepsovanim jen zkazi.

(a to jsem to delal v noci, kdy je mala zatez, pres den je to pry jeste pomalejsi...)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49649
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Dromedaro » úte črc 4, 2023 18:40

Dělá vám taky u některých běžných stránek, že když na ně chcete jít, tak se objeví to ověřování, jestli člověk není robot a musí klikat na ty obrázky, ale mě se na některých stránkách ty obrázky objevují znovu a znovu, že jich odklikám třeba šest a furt naskakují nové, než mi dojde trpělivost, naseru se a odejdu. To není normální. Kdyby jeden dva, ale abych tam furt dokola klikal...
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4505
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » pát črc 14, 2023 16:36

To sem ešče nezaznamenal.... Win11 mě upozornily, že aktualizace, noťas na nabíječce, taxem to odkliknul, jako že jo.... odhadovaná doba 5 minut byla opravdu pět minut, jenže... normálně aktualizace probíhá tak, že:

1. Aktualizuju, nevypínejte.
2. Restartuju.
3. Aktualizuju, nevypínejte.
4. Win pak naběhnou.

Tentokráte to ale zopakovalo kroky 1 až 3. asi sedumkrát, než Win naběhly.... sem už začínal mít strach, že se to nenávratně zacyklilo. Ufff, nezacyklilo.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28494
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Dromedaro » ned črc 16, 2023 7:57

Máte tu někdo účet a ověřený věk u YouTube?
Čím dál více dokumentárních kriminalistických videí je chráněno přístupem až od 18let, ale když to chci ověřit pomocí své karty (normální karta od Fio, kterou platím na netu), tak mi to hlásí, že tto nelze ověřit pomocí debetní karty a nerozumím tomu, kde je problém nebo jakou kartu bych měl použít. Občanku jim tam posílat nebudu.
Hlavně, že videa, jak pitomci loví zvířata pro zábavu, jsou volně přístupná a ještě za to mají velké příjmy z reklamy od youtube, vzhledem k milionovým odběrům a shlédnutím.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4505
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » úte črc 18, 2023 2:42

Ach jo, clovek se vrati z dovolene a jedna IT katastrofa za druhou...

- spustim Outlook na svem desktopu, abych si precetl pracovni maily a ono to nejde. Mordac to zakazal. Nejdriv mi ho zrusil na tabletu a telefonu, ted i na desktopu. Jde to jen na pracovnim laptopu, ktery ma Mordac pod kontrolou a na kterem zakazuje dalsi a dalsi veci. Zacinam mit chut udelat korporaci papa.

- updatoval se RB klic na telefonu. Na neco priserne ohavneho, neprehledneho a polofunkcniho. Proc ti kkti vrtaji do neceho, co fungovalo? :evil:

- udelal jsem objednavky na trech eshopech, ktere se chovaly nestandardne a dementne. Mail, ktery mel prijit, neprisel, a tak. Vsechny vypadaly jako splacane na kolene nejakym studentem. Proc si progrca nekoupi hotove funkcni reseni, jako ostatni pricetni prodejci?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49649
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod karaya1 » úte črc 18, 2023 7:05

mike píše:updatoval se RB klic na telefonu. Na neco priserne ohavneho, neprehledneho a polofunkcniho. Proc ti kkti vrtaji do neceho, co fungovalo?

To se ti updatoval až teď? Mám tu novou verzi už přes měsíc a děs běs. I Android mě občas upozorní, že "RB Klíč často padá". Nemluvě o tom, že na homescreen dojde notifikace, klikneš na ni, abys to potvrdil... a ono to spadne a nestane se nic. Takže musís aplikaci ručně najít, spustit a pak se ti tam po pár sekundách slavnostně zobrazí požadavek :evil:

mike píše:Mordac to zakazal. Nejdriv mi ho zrusil na tabletu a telefonu, ted i na desktopu. Jde to jen na pracovnim laptopu, ktery ma Mordac pod kontrolou a na kterem zakazuje dalsi a dalsi veci.

Tím, že dělám v bezpečnostním oddělení v korporaci, tak nějaké Mordacy znám. Holt to je efekt vykazování práce - celé odvětví jde nějakým směrem (třeba CIS benchmarky, proti kterým se někdy dělá audit), a když CISO chce mít "mature" organizaci, tak tím směrem taky tlačí. U nás se teď zakázaly USB mass storage (ale to mi nevadí, bo mám BashBunny :mrgreen: ) nebo se nasadil zero trust včetně TLS inspection (to mi už vadí víc, ale zatím se to aspoň dá vypnout - to ale taky časem zmizí). Ale připojit se k O365 jde aspoň odkudkoliv a politika vlastních mobilů je taky poměrně slušná, tak mi stačí vlastní mobil se dvěma simkama.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 700
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » úte črc 18, 2023 16:13

karaya1 píše:To se ti updatoval až teď?

Jo. Mam automaticke updaty povolene jen pres WiFi a tu na mobilu normalne skoro nezapinam. Ted jsem to na dovolene holt udelal... #-o

karaya1 píše:Mám tu novou verzi už přes měsíc a děs běs. I Android mě občas upozorní, že "RB Klíč často padá".

No super... Tohle jsem jeste nikdy neresil, ale neda se nejak vratit ke starsi verzi?

karaya1 píše:Holt to je efekt vykazování práce

Toho jsem se prave bal, protoze presne tak to i vypada. Restrikce postupne pribyvaji a zneprijemnuji praci, az ji uplne znemozni. Pak snad Mordacy vyhodi, protoze je nebude z ceho platit. Jenze to uz bude cela firma na odpis.

karaya1 píše:Ale připojit se k O365 jde aspoň odkudkoliv a politika vlastních mobilů je taky poměrně slušná, tak mi stačí vlastní mobil se dvěma simkama.

U nas to jde jen kdyz si na mobil nainstalujes nejakou MS aplikaci, ktera jim nad nim preda kontrolu. Coz v zadnem pripade nehodlam udelat, nehlede na to, ze ta aplikace ma priserne recenze. Pry mobil velmi zpomaluje a zneprijemnuje jeho pouzivani.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49649
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Lipon » úte črc 18, 2023 17:30

Pro doplnění, na iOS je i po aktualizaci vše normálně funkční, nic nepadá.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4944
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » úte črc 18, 2023 20:15

Jestli mas US system, tak schvalne zkus prepnout na cestinu (Settings | General Settings | Language). Pripadne na ceskem naopak. Ciste jen ze zvedavosti, jestli jim to taky nefunguje nebo jestli iOS verzi psal nekdo jiny.

Mimochodem, na Google Play je negativnich recenzi spousta a na padani si stezuje hodne lidi. Proste to zvorali.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49649
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Lipon » úte črc 18, 2023 22:20

Co jestli nefunguje? Lokalizace nebo přepínání jazyka?
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4944
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » úte črc 18, 2023 22:25

Prepinani jazyka. Prepnu na cestinu, blikne to a zustane anglictina.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49649
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Lipon » stř črc 19, 2023 6:14

V iOS už na tohle dávno není potřeba přepínat systémový jazyk.
V settings najdu RB klíč -> Language a dám si jaký potřebuji.
V info textu pod tímto se píše, že appka vezme nastavení jazyka primárně ze systémového a pokud chci jiný, tady si ho přepnu.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4944
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod karaya1 » stř črc 19, 2023 6:36

Lipon píše:V settings najdu RB klíč -> Language a dám si jaký potřebuji.

Což o to, na Androidí verzi aplikace je tohle nastavení taky k dispozici, akorát... nefunguje :D EN systém, chci nastavit češtinu v aplikaci, a nic. Opačně to funguje (na CZ systému nastavíš v aplikaci angličtinu a je skutečně anglicky; ověřeno teď u ženy).

Vzhledem k tomu, kolik (jak málo) věcí ta aplikace umí, jak tohle mohlo projít testama, nechápu.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 700
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Lipon » stř črc 19, 2023 9:07

v EN systému
a) nastavím češtinu v Settings -> RB klíč - je to česky
b) nastavím angličtinu - je to anglicky
provázané je i nastavení jazyka přímo v aplikaci - zřejmě to sahá do nastavení jazyka aplikace jako když to dělám přes "Settings -> RB klíč", technický popis nechám na jiných, to není moje parketa (nejspíš Apple v API pro aplikace dává možnost použít app language settings, která je jinak v nastaveních)

v CZ prostředí systému
a) nastavím angličtinu v Settings -> RB klíč - je to stále česky
ab) musím do nastavení aplikace -> jazyk, angličtina, pak už se to přepne do angličtiny
b) nastavím zpátky jazyk na češtinu v Settings -> RB klíč - je to stále anglicky
ba) musím do nastavení aplikace -> jazyk, čeština, pak teprve se to přepne to češtiny

po přehození zpátky do EN už to nefunguje, jako prvně popsané a musím to měnit v aplikaci - tam když to změním, tak to nastavení drží
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4944
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » stř črc 19, 2023 14:05

Lipon píše:V iOS už na tohle dávno není potřeba přepínat systémový jazyk.

O tom jsem taky nic nepsal. Psal jsem o prepinani v aplikaci, to nefunguje.

Skoro to vypada, ze to psal nekdo, kdo umi iOS a pak to portoval na Android, ktery moc neumi. Kouknul jsem na Apple Store a k memu prekvapeni je tam celych 10 (!) recenzi a zadna z posledniho obdobi. Na Google Play pisou 16,7 tis. recenzí. Hmm. To je takovy nepomer, ze za nim musi neco byt :-k

karaya1 píše:Vzhledem k tomu, kolik (jak málo) věcí ta aplikace umí, jak tohle mohlo projít testama, nechápu.

Presne tak. Tohle nema ani kvalitu betaverze. Ostuda RB :evil: Napisu jim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49649
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » stř črc 19, 2023 14:13

Koukam na hodnoceni Google Play:

Při aktivaci aplikace Raiffeisen napíše hlášku "Neznámá chyba"

Dobrý den, velmi se omlouváme, jedná se o chybu, o které víme a řešíme ji. Prosíme o trpělivost.

Nevim, jestli se mam smat, nebo brecet. Jak si neco takoveho muze banka dovolit vypustit? Vypada to, ze lidi s problemy je mraky, oni to snad vubec netestovali... #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49649
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Lipon » stř črc 19, 2023 15:48

V posledním příspěvku naopak píšu, že mi funguje přepínání jen v aplikaci, ne přes nastavení aplikace v systému
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4944
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

PředchozíDalší

Zpět na Pokec