Samostatný seskok padákem

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Samostatný seskok padákem

Příspěvekod tereziee » stř lis 16, 2011 9:08

Já jsem zatím absolvovala jen tandem a to tady - tandemový seskok Kunovice, ale asi mám jinou hladinu adrenalinu než vy, protože pro mě to byl ohromný zážitek. Taky přemýšlím nad samostatným seskokem, právě v Kunovicích se pořádá i výcvik aff, takže asi začnu šetřit :)
tereziee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned bře 27, 2011 9:30

Re: Samostatný seskok padákem

Příspěvekod Indy » stř lis 16, 2011 9:37

doporucuju v prave v kunovicich absolvovat tzv seznamovaci let, hodku v Zlinu s tim ze krome startu a pristani ridis.

stoji to za to, a pochopis proc se rika ze neni duvod aby zdravy clovek skakal z funkcniho letadla :)
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Samostatný seskok padákem

Příspěvekod budo » stř lis 16, 2011 15:50

Na tandem se vyprdni, to neni ono.
Samostatnemu seskoku predchazi 2 dny vice ci mene nudnyho skoleni, takze az budes sedet v ANdule, s velkym drncanim stoupat vzhuru k obloze a poslouchat vrrrrr_tsss_vrrrrrr_tssss ..... jako kdyz radi Liazka, budes po tom skoleni natolik natesenej, ze nebudes mic cas premejslet o tom, jestli se bojis nebo ne. Udelas hop, pak to udela tsssss_thrrrrrrrh a budes viset na plachte a klesat pomalu k zemi. Az teprve pri druhym seskoku te napadne, jestli bys se nemel trosku bat .... ale stejne skocis a stejne tak i potreti. Prima je, ze 2. a 3. seskok zpravidla absolvujes na kridle, coz je zabavnejsi, nez '85-ka ........
Inspektor te cely dva dny bude krmit pribehama o tom, jak nekdo "padal az do zeme" ... aby te trochu postrasil, je potreba mit respekt a jasnou hlavu .... Osobne tenhle zakladni kurz intenzitou zazitku radim nekam niz, nez kde by to clovek cekal a zajimavejsi adrenalin jsem zazil, kdyz jsem skakal ze silnicniho mostu na houpacku na statickym pracovnim lane, to melo vetsi kule, nezabil jsem tim celej vikend a bylo to zadaco
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Samostatný seskok padákem

Příspěvekod Blago » ned črc 8, 2012 21:29

Zdar, jsem čerstvě (tento víkend) po základním výcviku na padák. Před tím než jsem do toho šel, jsem pročítal toto vlákno, tak po absolvování chci poděkovat za rady a zároveň se přidávám k těm, kterým se to líbilo. Šel jsem do toho s tím, že jestli vůbec vyskočím, tak až po pořádným proškolením, jsem vopatrnej [-( \:D/ . První den proškolení - na letišti v Jaroměři, naučíte se jak se padák chová, proč se tak chová co dělat a co nedělat, druhý den ráno dokončení školení, předletová příprava zkusíte si naživo "rozkopat" závity - když z letadla špatně vyskočíte tak se můžete na provazech zatočit, což je docela běžný a jde to snadno rozmotat příprava na krizový situace, a pak hurá nahoru a hlavně dolů. Byla nás parta pěti lidí a protože byly jen dva padáky, tak se chodilo po dvou a já šel úplně poslední. ti předemnou měli nejlepší zážitek z prvního seskoku, "nesmíš myslet a skočit" mi říkali, ale pro mě byl ten první nic moc. ten stres před tím nebyl překonanej zážitkem.ale dopad na měkko. Třetí den jsme jeli doskákat (celkem tři seskoky) do nového města nad metují (tedy v den kdy píši tento příspěvek). Bylo to docela jiné, už jsem se měl na co těšit. Těsně před výskokem jsem si představil ten úžasnej pocit ve vzduchu kdy máte naplno "vypuštěněj" padák a jen si pomalu klouzáte dolů, je ticho a parádní výhled - a skočil - bál jsem se že to škubne, ale téměř jsem to necítil a z druhého seskoku naprosto jiný zážitek. Třetí? to už byla krása. Samozřejmě že vyskočit z letadla je vyskočit z letadla, ani já nevím jak jsem to dokázal, ale za ten zážitek to stojí. Protože jsem byl spokojenej tak vám napíšu kde jsem to dělal. Pan Rýdl Zdeněk a jeho asistent Danisz Vladimír byli milí a na stránkách http://paraform.ic.cz/ se dozvíte víc.
Byla s náma i jedna hočina která měla strach z výšek a lehká klaustrofobička a rozhodla se touto cestou svůj problém odbourat a po prvním seskoku zakřičela "Já tě zabiju! ... ... Proč? ... ... To je tak úžasný, já chci znovu, já tě zabiju!" prostě emoce :finga:
Atmosféra v Jaroměři fajn, jen se neptejte na heslo na wifi :-k a v novém městě myslím, že ještě lepší.
Když mi jeden kamarád odpověděl na otázku jak moc je padám nebezpečnej, tak mi odpověděl: "Nejnebezpečnější na tom je, že jak to zkusíš, tak nemůžeš přestat" a já bych to upravil na Jak to jednou dokážeš, tak chceš znova. All in All, doporučuji každému, kdo chce mít na co vzpomínat, nebo objevit nový zájem o kterém neměl ani páru. Všichni čtyři věk (21-33) co jsme tam dnes byli uvažujeme, že se zapíšeme do sportovního výcviku... Každopádně když do toho půjdete, tak si připlaťte alepoň jeden skok navíc, já kdybych skončil u prvního, tak zas tak úžasnej zážitek nemám... Tak ať to lítá :rock: .Blago
Blago
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned črc 8, 2012 20:43

Re: Samostatný seskok padákem

Příspěvekod erikaskalova » úte úno 22, 2022 15:55

Ahojky. Je tu někdo z Plzně, kdo má zkušenosti s tímto seskokem? Plánujeme s manželem, akorát chceme vědět zkušenosti :)
erikaskalova
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte úno 22, 2022 15:47

Předchozí

Zpět na Pokec