Armadni veci v outdooru

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Armadni veci v outdooru

Příspěvekod Mawenzi » úte pro 12, 2023 14:33

dromedaro
a muzes definovat pestrobarevne ? to znamena, ze mas cerveny kalhoty, oranzovou mikinu a zlutou bundu?

nebo kdyz mas cerveny triko a sedy kalhoty a sedoui bundu, tak je to uz pestrobarevny? a co kdyz nekdy chodis tak a jindy jinak? asi by to chtelo tu anketu nejak promyslet. treba do alp se oblikas jinak nez do lesa, nebo v zime se oblikas jinak nez v lete... a tmave modra je tmava a nenapadna nebo pestrobarevna?

to jen tak, aby se v ty ankete vubec dalo odpovedet nejak rozumne
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9429
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Armadni veci v outdooru

Příspěvekod Quido » úte pro 12, 2023 14:40

Dromedaro píše:...., tak třeba to mi zůstalo z dřívějších dob, být v přírodě nenápadný a moc se mi to nechce měnit.

ok, zvyk je zvyk - ale jaký je k tomu k tomu primární důvod být v přírodě nenápadný )pokud nejsem tedy lovec, či voják, nebo jiná forma záškodníka) :wink:

Dromedaro píše:...
Tak ta žlutá je tak výrazná, že to musí být v přírodě vidět i bez nasvícených reflexních pásků.

Nenech se plést svými dojmy... žluté a žlutozelené je v přrodě opravdu hodně, červené už méně, ale taky je přítomna ... pokud jde o pohled z ptačí perspektivy (třeba z toho vrtulníku), tak v přírodě je nejlépe vidět bílá, mimo sníh samozřejmě (ta ale zase není tak výrazná na silnici) - tohleto jsou věci desítkami - troufnu si říct i stovkami - let odzkoušené, nechápu proč se to zkoušíš zpochybňovat nějakými dojmy...

černá vůbec, to je maskování "jak prase", černá/šedá představuje stíny, a taky je to obecně 2. nejrozšířenější barva v přírodě... letěls někdy (nemyslím dopravním letadlem v 10km výšce, ale třeba tím vrtulníkem, nebo balónem)?

EDIT: stačí si vzít vzory kamufláží a maskování toho kterého vojska proi tu kterou oblast, případně roční dobu a hned máme přehled o nejvíce zastoupených barvách v přírodě... a černá je přítomna téměř na všech druzích maskovacích schémat...
Naposledy upravil Quido dne úte pro 12, 2023 14:46, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3801
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysú...

Re: Armadni veci v outdooru

Příspěvekod irem » úte pro 12, 2023 14:41

Priznivci maskovaciho obleceni se evidentne naucili ocentit umeni nebyt viden :D

Ja nosim maskace jako pracovni obleceni na chalupu, protoze je to pohodlne, odolne a neni na tom videt spina. Na vylety jsou armadni veci pro me potreby malo funkcni a v prostredi, kde se pohybuju by spis pritahovalo pozornost, coz rozhodne neni mym cilem. Vseobecne se snazim nijak nevycnivat.
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 291
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Armadni veci v outdooru

Příspěvekod Dromedaro » úte pro 12, 2023 14:45

Tak termín pestrobarevně jsem nahodil v rychlosti z hlavy. Pod tím termínem bych si představoval třeba kalhoty/kraťasy, bunda/triko, batoh výrazné barvy (žlutá, červená, oranžová, ta divná svítivá světle zelená atd.) To jsou největší plochy.

Myslím, že jestli někdo řeší aby byl vidět, tak neřeší jestli jde na trek do lesa nebo na holé kopce. Že ty zmíněné barvy budou viditelné v lese. A co chodím já, tak když jdu na hřebenovku, musím jít stejně přes les. Asi nikdo nenakupuje víc druhů stejného oblečení s jinou barvou podle toho jestli půjde do lesa nebo hřebenovku.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4507
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Armadni veci v outdooru

Příspěvekod Dromedaro » úte pro 12, 2023 14:53

Quido píše:Nenech se plést svými dojmy... žluté a žlutozelené je v přrodě opravdu hodně, červené už méně, ale taky je přítomna ... pokud jde o pohled z ptačí perspektivy (třeba z toho vrtulníku), tak v přírodě je nejlépe vidět bílá, mimo sníh samozřejmě (ta ale zase není tak výrazná na silnici) - tohleto jsou věci desítkami - troufnu si říct i stovkami - let odzkoušené, nechápu proč se to zkoušíš zpochybňovat nějakými dojmy...

Já nic nezpochybňuji. Ta bílá to je jasné, že je nejvíc vidět v přírodě, ale kolik je bílého outdoorového oblečení?
Vrtulníkem ani balonem jsem neletěl. Soudím dle toho, jak je to pestrobarevné oblečení vidět z pohledu člověka v terénu. A já teda vidím ty pestrobarevné obleky přes hřebeny nebo na velkou dálku. Říkám takovým turistům papoušci.
Tak žlutá v přírodě je, ale ne nějak masivně, že by v tom splýval člověk s reflexní vestou. Snad jen kromě řepkového pole.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4507
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Armadni veci v outdooru

Příspěvekod Dromedaro » úte pro 12, 2023 15:08

Quido píše:EDIT: stačí si vzít vzory kamufláží a maskování toho kterého vojska proi tu kterou oblast, případně roční dobu a hned máme přehled o nejvíce zastoupených barvách v přírodě... a černá je přítomna téměř na všech druzích maskovacích schémat...

Ale já mluvil o travnatých poloninách (třeba Ukrajina, část Fatry, atd) Tam se nevýrazná černá mění ve výraznou. Jinak je jasný, že to patří k maskovacím barvám.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4507
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Armadni veci v outdooru

Příspěvekod Quido » úte pro 12, 2023 15:11

@Dromedaro
Vůbec jsi nezmínil modrou, fialovou a růžovou. Divil by ses třeba, jak dobře je v přírodě vidět světle modrá či královská modrá, s azurovou či tyrkysovou už je to horší...
A s tou černou - nesouhlasím beze zbytku - to platí jen pro léto viděls někdy černozem, je opravdu černá, v zimně a v brzkém jaru jsou to lány černé a bílé...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3801
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysú...

Re: Armadni veci v outdooru

Příspěvekod Dromedaro » úte pro 12, 2023 15:16

Tak si představ, že po těch poloninách půjde hnědý medvěd. Myslíš, že ho na velkou dálku neuvidíš?
Po tvém editu doplňuji. Ano, ale já psal, že na trvnatých poloninách se maskovací černá mění v dobře viditelný objekt.

Ano, ta světle modrá je taky dobře viditelná.
Naposledy upravil Dromedaro dne úte pro 12, 2023 15:17, celkově upraveno 1
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4507
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Armadni veci v outdooru

Příspěvekod Quido » úte pro 12, 2023 15:16

Dromedaro píše:Ale já mluvil o travnatých poloninách (třeba Ukrajina, část Fatry, atd) Tam se nevýrazná černá mění ve výraznou. Jinak je jasný, že to patří k maskovacím barvám.

...a tak to jsi taky zapomněl na Saharu :)
ano, bude několik specifických míst, kde černá bude "chvílemi" vidět... :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3801
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysú...

Re: Armadni veci v outdooru

Příspěvekod apuka » úte pro 12, 2023 15:18

Dromedaro píše:Já myslím, že v tom tvém fleku vedle přilby by to taky bylo viditelné.

Dromedaro píše:já teda vidím ty pestrobarevné obleky přes hřebeny nebo na velkou dálku. Říkám takovým turistům papoušci.
Tak žlutá v přírodě je, ale ne nějak masivně, že by v tom splýval člověk s reflexní vestou. Snad jen kromě řepkového pole.
Hm...
a) Neco jineho je zahledet se na fotku a neco jineho se za pohybu koukat na neco, co se moc nehybe, resp. to same "pres hrebeny nebo na velkou dalku" kdyz se "pestrobarevne obleky" pohybuji a neco jineho az si sednou nekde na skaly, do travy, ... dostatecne daleko od sebe
b) Ja jsem nepsal, ze by tom fleku zluta nebyla videt, ale ze kdyz se na koukas na to prostredi z vysky z pohybu, ze bys tezko nezamenil ten spinavebily a nehybny(!) zluty flek, ze je to to same. Ver mi, ze z uz z nejake 50-100 m vysky ty dve barvy tezko rozeznas, kdyz se snazis obsahnout velky prostor a hledas "neco" vsude, hybes ocima, hlavou, ruzne se hybe cely vrtulnik, nezamerujes se na neco, co muze byt soucasti prirody. No a vetsinou nemuze vrtulnik jit moc blizko k zemi, protoze jednak potom pozorovatel obsahne prilis maly prostor a jednak je vetsi nebezpeci, ze se o neco zachyti nebo napr. na hrebenech, za nerovnostmi jej chytne necekana turbulence nebo vitr - a to je hned nekolikametrovy "skok" nekam, kym se to nevyrovna.

Quidova otazka, jestli jsi nekdy sedel ve vrtulniku nebo balonu je velice k veci... Jo, je tam jeste jeden zajimavy faktor - zkresleni vzduchu... V lete stoupajici teply vzduch, jemny opar, necistoty ve vzduchu rozvirene vrtulemi, ... a vsechno se zda trochu jine.

K viditelnosti cerne na travnatych poloninach - na Ukrajine jsem nikdy nebyl, tak tamejsi teren neznam, ale slovenske a ceske "travnate poloniny" ano a tam je to, jak jsem psal. Vsude se alespon sem-tam najde nejaky kamen lezici v trave, stary pen nebo maly krik jine barvy - a Ty odpadly na zemi cely v cernem se nebudes (zase staci 100m) moc vypadat jinak.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16746
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Armadni veci v outdooru

Příspěvekod apuka » úte pro 12, 2023 15:22

Dromedaro píše:Tak si představ, že po těch poloninách půjde hnědý medvěd. Myslíš, že ho na velkou dálku neuvidíš?
Pokud pujde, jeste lepe kdyz pobezi, tak ano, budes jej videt dobre (videl jsem v Nizkych Tatrach asi na kilometr). Pokud ale bude stat nebo chrapat na zemi, mozna budes prekvapeny, ze jej zbadas, skoro az o nej zakopnes :-).
Ona ta hneda barva medveda hnedeho neni az tak jasne hneda a jednobarevna, navic se v prubehu roku i zivota meni (i podle prostredi). No a ze bys ho uvidel (stojiciho na miste) v podzimni trave (ale i na zacatku jara po roztopeni snehu)... to moc pravdepodobne neni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16746
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Armadni veci v outdooru

Příspěvekod Mawenzi » úte pro 12, 2023 15:24

dromedaro
nemyslim to tak, ze si nekdo nakupuje specialne podle lesa/hrebenovky, ale napriklad na hory na skialpy bude mit treba barevne jinou vybavu nez v lete na cundr s klukama, kdy si nechce pri opikani burta propalit nejaky kalhoty za 3000 nebo se nechce varit treba v barevne zimni bunde, vhodne na sjezdovku.

on malokdo chodi celorocne v jenom obleceni a nema zadny dalsi na vymenu... ale nekdo muze mit obleceni vsechno v jednech barvach a jinej ma vic variant, prave treba podle typu obleceni. takze obcas jdu v maskacich a obcas v cervenych kalhotech. jo a maskacu mam doma mnohem vic, nez barevnych kalhot :D

irem
tak s maskacema bych rekla, ze clovek vycniva skoro kdekoli, pokud nevypada vylozene jako parta trampu u nadrazky s kytarou nebo u potlachu (cizm nechci nikoho urazit, spis jen rict, ze nektery situace proste napadny nejsou v tom ohledu, ze u nas jsou hodne zakoreneny jako normalni a bezny), nicmene nedky se stane, ze clovek vycniva i bez stylu obleceni - treba je oblecen napadne moc, nebo malo (zimomriva zena X horkokrevna zena), netypicky vysokej/malej, barva vlasu atd... zrovna v cr asi neni duvod se nejakyho vycnivani bat, protoze tady je noramlni a bezny "Vsechno", snad az na to potkat v lese nebo v krkonosich chlapa v sukni. ale i nad tim se asi s cechach nikdo moc nepozastavi, ale v jinych oblastech uz to muze byt hodne jiny.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9429
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Armadni veci v outdooru

Příspěvekod Quido » úte pro 12, 2023 15:31

uz se ta diskuze staci do absurdna...
ja myslim, ze jsme puvodne konfrontovaly pestre obleceni s vojenskym stylem - proc jsou tyto takove a ty druhe makove...
Za sebe - vojenske obleceni nevyhledavam, ale jak psala irem, rad pouzivam temne zelene odstiny, protoze na nich neni videt tolik spina, jinak je nevyhledavam - treba na houby do lesa mam tmave zelenou bavlnenou bundu, na turistiku do hor a hlavne neprizniveho pocasi vybiram svrchni vrstvu radsi viditelne barvy, a to pro pripad, ze budu potrebovat nahodou pomoc, cli mam oranzovou HS, a jeste oranzovejsi lyzarsjkou bundu, SS mam zlutozelenou :wink: (kate neresim, sede, cerne, zelene, hnede, spise z praktickeho hlediska); jinak zelenou barvu mam obecne rad, je prijemna pro oci, ale nijak to nesouvisí s maskovanim...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3801
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysú...

Re: Armadni veci v outdooru

Příspěvekod Dromedaro » úte pro 12, 2023 15:41

Ano, už jsem to chtěl taky napsat, že se debata stala absurdní. Za mě tedy jen ještě dodám, že na těch ukrajinských Poloninách můžeš strávit většinu treku, nejde o chvilkové momenty, kdy budeš vidět.

Ano, věřím, že z vrtulníku a výšky to vypadá jinak viditelné, už jen tou plochou, která je před sledujícím a tak podobně. Tu otázku od Quida nepovažuji za nevěcnou.

Jinak to je taky u mě důvod k těm tmavším barvám. Není tolik vidět, když je člověk špinavý a propocený. Což může být výhoda, když jedete zpět autobusem, že řidič pak nemá pindy.

Quido píše:treba na houby do lesa mam tmave zelenou bavlnenou bundu

O lidech, které hledají, protože šli do lesa na houby, se píše stejně často jako o českých turistech v Tatrách. :)

Mawenzi píše:tak s maskacema bych rekla, ze clovek vycniva skoro kdekoli,

Ještě na vesnicích se to relativně často nosí jako pracovní oděv nebo do hospody.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4507
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Armadni veci v outdooru

Příspěvekod Mawenzi » úte pro 12, 2023 15:53

dromedaro
jo s tim pracovnim odevem ale to je podobne jak psala irem - dost to vydrzi a neni na tom nic moc videt. hodne to nosej i lidi na sportovni kynologii, ze stejnych duvodu.

proste v cr maskace zvlastni nejsou asi nikde, kdyz neni clovek oblecej jednoznacne jako vojak... treba krosna, pohodrky, maskace a triko vetsinou jasne evokuje spis "vandraka". divny je, kdyz je nekdo oblecenej podobne jako clen armady, typicky treba nekde na paintbalu, to na prvni pohled muze znejistet
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9429
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Armadni veci v outdooru

Příspěvekod Quido » úte pro 12, 2023 19:06

Dromedaro píše:O lidech, které hledají, protože šli do lesa na houby, se píše stejně často jako o českých turistech v Tatrách. :)

protože nemají moc o čem psát...
ale jo, jsou lidi, co se dokážou ztratit i mezi regály v Globusu, několik takových znám... :lol:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3801
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysú...

Re: Armadni veci v outdooru

Příspěvekod booze » stř úno 7, 2024 8:29

@ejdourotacak nemel bys nejaky napad na hadry hodne do trni, ale podminka zadny maskac jednobarevne sede nebo hnede. Diky
Ted aktualne mam kalhoty z Decathlonu a nejakou sedou FR bluzu z bavlny.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8321
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Armadni veci v outdooru

Příspěvekod EjdouuRotacak » stř úno 7, 2024 9:00

2 booze

bohužel ti nenapíšu nic, co bys sám dávno nevěděl. Za mě je dobrý, dnes už vousatý, G-1000. Nebo Cordura. Já mám docela rád i pracovní oděvy od Engelbert Strauss. Okolo cca 2.000kč se dají sehnat kvalitní kaťata na práci, do lesa se psem, na čundr s bandou.

Já si u nich před asi 4 lety koupil na práci a na výlety do přírody v chladném období tyto:
https://www.engelbert-strauss.cz/pracov ... -1199.html

Tehdy stály asi 1.800kč, což mi přijde na pracovní kaťata s vysokou gramáží dobré. Jen to na sebe člověk nesmí obléct, když je cca 10C+, v kopci s krosnou začneš vařit. Kolem 0C jsou ale ideální.
EjdouuRotacak
účastník
účastník
 
Příspěvky: 213
Registrován: ned lis 20, 2022 13:51

Re: Armadni veci v outdooru

Příspěvekod booze » stř úno 7, 2024 10:03

Super diky ze me to booze nenapadlo. #-o
Mam od nich laclace monterky a jsou boozi.
Jeste dotaz jestli ti z nich neleze prdel, kdyz se ohnes? Na fotce vypadaji ze maji nizky pas.
Pocitove je to spis bavlna? Monterky co mam jsou docela tvrde.
Corduru nechci parim se v tom a pak mam olezle stehna, jak mi to trha chlupy.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8321
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Armadni veci v outdooru

Příspěvekod EjdouuRotacak » stř úno 7, 2024 10:14

Je to tak, jak píšeš. Když se skrčím na bobek, tak je to hraniční. Ale já nemám úplně ideální postavu - mám asi 195cm a +- 100kg) Tlustej nejsem, ale "BMI 25" to prostě neni. Mám BMI 26,5 a píše mi to, že bych měl mít 82kg, ale to mi prostě na 195cm přijde dost málo. Takovej chlap už působí spíš jako telegrafní sloup. Má úzká ramínka a hrudníček jak chlapec.

Kdyžtak ještě mrkni na ostatní. V odstínech zelené mají 40 modelů
https://www.engelbert-strauss.cz/f/kalh ... n_odst_ny/

Látka je příjemná, dobře to dejchá. Jen to nesmí zmoknout. Ale tak na to jsou převlekové gaťky se zipem na boku.
EjdouuRotacak
účastník
účastník
 
Příspěvky: 213
Registrován: ned lis 20, 2022 13:51

Re: Armadni veci v outdooru

Příspěvekod booze » stř úno 7, 2024 10:43

No BMI je podle me blbost, ale nejsem doktor.

Kdyz dobre dychaji, tak proc si psal ty teploty. To me prekvapilo.
Ty zada budou asi na mm koupim vetsi.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8321
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Armadni veci v outdooru

Příspěvekod oodoow » stř úno 7, 2024 11:29

@booze: Do trní si kup nějaký orienťácký gatě. Dříve se tomu materiálu říkalo "dederon". To je proběhnutí trním a jiným bordelem přímo dělané. Zároveň by to mělo být dostatečně prodyšné.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3127
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Armadni veci v outdooru

Příspěvekod booze » stř úno 7, 2024 11:35

Dederon znam, ale orientacke gate neznam.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8321
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Armadni veci v outdooru

Příspěvekod booze » stř úno 7, 2024 11:38

Delaji se jen 3/4 cni?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8321
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Armadni veci v outdooru

Příspěvekod oodoow » stř úno 7, 2024 23:44

Jsou i dlouhý. Denoder is the new dederon. :)
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3127
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Armadni veci v outdooru

Příspěvekod booze » čtv úno 8, 2024 10:35

Tak pres ty twplaky bych byl poskrabany. Beru kalhoty temi hur projdou trny.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8321
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Armadni veci v outdooru

Příspěvekod EjdouuRotacak » čtv úno 8, 2024 10:53

2 booze

ty Engelbert Strauss dýchají dobře, pocitově je to jak bavlna - což je subjektivně na dotek prostě o poznání příjemnější materiál než výrobky, které mají složení přednostně z "nafty" (většina cenově dostupných polypropylenů, polyesterů). Málokterá "nafta" je příjemná na dotek, když seš zpocenej jak vrata od chlíva. Jak mají ty kalhoty ale vysokou gramáž (asi 350g/m2) tak to prostě není na slunečné teplé dny. Chladnější počasí těm kalhotům vyhovuje víc. Ještě si u Engelberta koupím nějaké lehké, letní s gramáží kolem 100-150g/m2. Mám rád směsi bavlny (když není řeč o vrstvách, které mají odvádět pot). Holt sebou ale člověk musí nosit převlekový GTX, když hrozí déšť.
EjdouuRotacak
účastník
účastník
 
Příspěvky: 213
Registrován: ned lis 20, 2022 13:51

Re: Armadni veci v outdooru

Příspěvekod Dromedaro » čtv úno 8, 2024 18:50

EjdouuRotacak píše:Kdyžtak ještě mrkni na ostatní. V odstínech zelené mají 40 modelů
https://www.engelbert-strauss.cz/f/kalh ... n_odst_ny/

Jsou ty kalhoty pohodlné třeba na běžné nošení po městě? Nějaké takové marně hledám po obchodech, jaké mají na tomto eshopu. Tedy s normálními volnějšími nohavicemi a velkými kapsami na nohavicích, prostě chlapské kalhoty. Tady bych si dovedl představit, že bych něco vybral v civilnějších barvách, protože některé ty kalhoty vypadají dobře.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4507
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Armadni veci v outdooru

Příspěvekod EjdouuRotacak » pát úno 9, 2024 8:51

2 Dromedaro

asi závisí na modelu. Já mám doposavad zkušenost pouze s těmi "olive green", které jsem postoval výše (46 %Bavlna/
38 %Elastomultiester/16 %Polyamid (cca. 315 g/m²) a ty jsou na nošení velmi pohodlné. Ještě aby ne, když se Engelbert Strauss snaží působit (úspěšně) jako jednička na trhu pracovních oděvů. Není to Brudra. Letos bych u nich chtěl koupit ještě nějaké další řady produktů, s nižší gramáží - na práci kolem domu, i do přírody.
EjdouuRotacak
účastník
účastník
 
Příspěvky: 213
Registrován: ned lis 20, 2022 13:51

Re: Armadni veci v outdooru

Příspěvekod Dromedaro » pát úno 9, 2024 10:53

Ok, díky, vyzkouším.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4507
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

PředchozíDalší

Zpět na Pokec