Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Quido » čtv lis 23, 2023 15:58

@apuka
vůbec nesouhlasím - pokud není řidič úplný mimoň, můra, nebo nemá nějakou úchylku, tak přímo do světla koukat nemusí a nic ho neoslní - jsem jak cyklista, tak řidič (každodenní), takže mohu posoudit oboje a ještě mne žádný cyklista neoslnil natolik, abych neviděl...
:-s
"potom nejakou dobu poradne nevidi" - mimochodem, už podle zákona, pokud nevidí, neměl by pokračovat v jízdě... :twisted:

Neb jsem coby cyklista výrazně zranitelnější element na silnici, tak chráním především sebe a chci být vidět, často je to ve dne či za soumraku horší, než v noci... a pokud se nepletu, bavíme se tu především o jízdě ve dne, to rozhodně nemohu nikoho oslnit... pokud má někdo pocit, že by ve tmě mohl někoho oslnit (ale můj názor je výše), pak může vždy změnit režim či intenzitu světla - já trvám na tom, že blikání a flash režim je to nejlepší, abych nebyl na kole přehlédnut...

Mimochodem, aspoň co vím, tak žádná cyklo-blikačka není tak silná, či dokonce silnější, než brzdová světla současných aut, hlavně těch modernějších s LEDkama ...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3767
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod apuka » čtv lis 23, 2023 16:44

Quido píše:"potom nejakou dobu poradne nevidi" - mimochodem, už podle zákona, pokud nevidí, neměl by pokračovat v jízdě...
Presne toto jsem cekal, ze nekdo napise :lol: Problemem je, ze v tom pripade by v soucasnosti vetsina ridicu musela na silnicich, kde nejsou sami neustale zastavovat a po chvilce se rozjizdet :wink:. Bo svetla modernich aut vubec neberou do uvahy moznost oslneni - i v servisu primo Ti reknou, ze moderni xenonove a Bi-Led svetla na SUV (a jeste vice na dodavkach) proste musi oslnovat, i kdyz je nastavuji podle normy, ze nejdou nastavit jako neoslnujici. Presneji receno - ze ty u techto svetlometu povinne regulacni systemy rizeni sklonu casto funguji ponekud blbe. (A to uz nerikam nic o "modu" posledni dobou - jezdit s dalkovymi svetly, klidne i v protismeru ale hlavne, kdyz jsem 50-100 m za nekym, tak zezadu :smt070).
O brzdovych svetlech taky nemas tak uplne pravdu. Tam je treba srovnat, kdyz das vedle sebe tu tu silnou blikacku a brzdove svetlo - vnimani je uplne jine, hlavne ve dne. Brzdove svetlo ma vyrazne sirsi uhel vyzarovani, pokud nestojis na krizovatce, jsi od nej dal a hlavne sviti (mimo nouzoveho brzdeni) stalym svetlem. (Max. svitivost (v cd) je dana predpisy, max. 260 nebo 730 cd na jedno svetlo podle typu pouzite zarovky, ty horni svetla max. 110/160 cd.) Cimz ale vubec nerikam, ze je prijemne koukat na zadek brzdiciho auta.

Bohuzel, to oslneni neni o tom, jestli se do te blikacky koukas nebo ne - Ty se tam v podstate koukat musis, jinak bys musel stale koukat mimo to kolo. Navic kdyz to blika, tak nuti zornice oka se neustale prizpusobovat vetsimu/mensimu svetlu, co ale poradne nestiha a to taky nedela zrovna dobre videni. No a nemas pravdu, i pres den to silne cervene svetlo blikacky dokaze oslnovat - viz napr. spomenuta mokra vozovka.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16700
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod mike » čtv lis 23, 2023 16:53

Prosimte vrat ridicak. V zajmu lidstva :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49544
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Hafi » čtv lis 23, 2023 17:51

z pohledu občasného řidiče hlásím, že vidět je dostatečně i stále světlo, když se hýbe, a je to velmi příjemnější než blikačka, která je občas velmi otravná (ale nemluvil bych o oslnění, spíše záleží na frekvenci a některé mi serou). U stojícího zdroje je blikání asi lepší, tam si umím přehlednutí představit.
Ale co se týče předního osvětlení cyklistů, tak je občas velmi ostré a namířené nahoru, že oslnit umí ... a to mi nepřijde pro cyklistu zrovna výhodná volba :((
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8444
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Quido » čtv lis 23, 2023 19:00

@apuka
to si delas prdel, nebo co? vzdyt sis to cele vytahl z paty, nebo odkud... tyhle uvahy (puvodne jsem chtel napsat blaboly, ale budu se mirnit) jsou dobre do nejakeho humorneho poradu, fakt je nelze brat vazne
:roll:
jezdim v aute od roku 1979 a nikdy jsem se do svetel nedival, a to zadne "tvoje" xenony ani LED nebyly - je to blbost, protoze pak fakt nic nevidis... jinak se bavim o blikacce, predevsim zadni...

Hafi píše:z pohledu občasného řidiče hlásím, že vidět je dostatečně i stále světlo, když se hýbe, a je to velmi příjemnější než blikačka, která je občas velmi otravná (ale nemluvil bych o oslnění, spíše záleží na frekvenci a některé mi serou). U stojícího zdroje je blikání asi lepší, tam si umím přehlednutí představit.

ale to je v poradku, prave ze to te ma "srat" a otravovat, protol se to tak dela...
:wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3767
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Hafi » čtv lis 23, 2023 19:08

má to způsobit, že tě uvidím, ne že dostanu epileptickej záchvat.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8444
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Quido » čtv lis 23, 2023 19:46

řízení na dopravních komunikacích je pro silné a odolné povahy :twisted:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3767
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » čtv lis 23, 2023 20:48

Já souhlasím s tím, že ta blikačka je lepší pro upoutání pozornosti. Na denní svícení by mi přišla dobrá ta blikačka co mám na jednom modu, kdyby ten záblesk byl silný při každém bliknutí, ale má to tam dvakrát slabší bliknutí a třetí je silný záblesk. A mezi těmi silnými záblesky je rozestup cca 4sekundy.

Mám vyzkoušeno, když se mi nechtělo zastavovat a přenastavovat světlo, protože se mezitím setmělo, že když jsem jel už za tmy, tak auta za mnou, když mě dojela a nemohla předjet (serpentiny, auto v protisměru atd. není pravda, že tě auto může vždy hned předjet), tak jsem velmi často vnímal, že mě dojela a poté přibrzdila tak, abych se jim vzdálil, že už jsem je za sebou ani neslyšel. To jsem tam měl těch 100 lumenů stálého světla nebo ten zábleskový režim. Z toho jsem usoudil, že je to nějakým způsobem oslepuje. Protože jinak třeba za dne se většinou přiblíží a zůstanou nalepení za mnou, dokud mě nemohou předjet.

Quido píše:Za tmy je taky dobré mít co nejvíce reflexních prvků z boku, velmi vhodné jsou pláště s reflexním pruhem anebo ty reflexní válečky na špice.

Když jsem neměl tu vestu, používal jsem žluté široké reflexní pásky, ty svinovací, které jsem měl nad kotníky. Ale to šlo jen přes zimu, kdy jsem měl tlusté ponožky a kalhoty, protože bez nich to je nepohodlné a tlačí to.

Quido píše:Když se řidič nevěnuje řízení, můžeš mít na sobě, co chceš, to ti nepomůže ani svěcená... to je halt obecné riziko toho, že se vůbec vyskytuješ na cestě, ale chápu, chceš to riziko co nejvíce zmírnit... Já třeba i zvažuju, když je ta možnost, kudy pojedu v dne a kudy za tmy, což je jedno z nejúčinnějších opatření

Tak měl jsem na mysli takovou tu nepozornost, kdy se řidič s někým baví a občas na něj podívá nebo občas hodí pohled na navigaci. Ta žlutá reflexní vesta je velká plocha, která člověka praští do očí i při periferním vidění a je vidět fakt na kilometry, hlavně v krajině. Já ji vozím hlavně ve městě, kde je hustý provoz, řidiči musí sledovat více stran, značky, semafory a ta žlutá vesta je tam jako pěst na oko, že to je dobře vidět. Nosím ji i v batohu na výlety a když musím jít po silnici, kde se jezdí rychle nebo už je tma, mlha atd, tak si ji taky nasadím nebo dám kolem pasu, když mám batoh. Když jedu na kole a mám batoh, tak mám pláštěnku na batoh v oranžové barvě s reflexním nápisem, kterou dám na ten batoh.

Quido píše:To je ale normální. Však nejsi můra, tak se nedívej do světel, ve tmě se má dívat člověk spíše k pravé krajnici...
A mnohdy nejde až tak o intezitu světla, jako správné / nesprávné nasměrování světla...

Však taky nekoukám do světel... ale ty reflektory svítí tak intenzivně, že oslňují i když se dívám před sebe. Musím sklonit hlavu a čučet na zem, abych aspoň něco viděl. Dívat se někam do boku mimo silnici je mi stejně platné jako se nechat oslepit.

Quido píše:Nicméně, řešil jsi primárně výdrž - tak by mne zajímalo, jak dlouho trvá tvá jízda, než můžeš nabíjet?

Tak mám to tak, že za 30min ujedu cca 10km. Záleží na tom jaká je cesta, jestli jsou kopce atd. Ale plus mínus to vychází na těch 30min/10km pokud někde nezastavuji, nekochám se, neproplétám se pomalu městem mezi auty atd, takže to není jen o čisté jízdě a nechce se mi to furt zapínat a vypínat, ale čistá jízda, když jedu těch 30-40km je 1,5/2hod. Na takové ježdění ve všední dny. Na celodenní výlety je to tak, že můžu nabít až se zase vrátím domů. Nebudu někde v restauraci nebo nádraží čekat, až se mi nabije blikačka.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4431
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Quido » čtv lis 23, 2023 22:17

Dromedaro píše:(serpentiny, auto v protisměru atd. není pravda, že tě auto může vždy hned předjet),

to jsem nepsal - psal jsem "auto jede za kolem jen chvilku, pak ho předjede", ve srovnání s dobou, po kterou jedou auta za sebou ...

Dromedaro píše:tak jsem velmi často vnímal, že mě dojela a poté přibrzdila tak, abych se jim vzdálil, .... Z toho jsem usoudil, že je to nějakým způsobem oslepuje. Protože jinak třeba za dne se většinou přiblíží a zůstanou nalepení za mnou, dokud mě nemohou předjet.

dojem a závěr je jen tvůj a nepodložený... to může mít i jiný důvod...

Dromedaro píše:ale ty reflektory svítí tak intenzivně, že oslňují i když se dívám před sebe. Musím sklonit hlavu a čučet na zem, abych aspoň něco viděl. Dívat se někam do boku mimo silnici je mi stejně platné jako se nechat oslepit.

to je zvláštní - stačí uhnout pohledem a neoslňují... sice vadí, ale to není totéž, co oslnění...
Vždyť řidiči osobních aut to mají stejné, mnohdy i horší, protože sedí níže, než cyklista
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3767
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » pát lis 24, 2023 4:32

Však když jedu autem, tak mě taky některá protijedoucí auta oslňují, když mají ty silná bílá světla.

Quido píše:dojem a závěr je jen tvůj a nepodložený...

No tak ano, ale vzhledem k tomu, že se to dělo jen, když jsem měl v noci zapnuté silné světlo nebo flash, je ta spojitost celkem pravděpodobná. To je jako bych jel bez světel v noci, auta se mi na poslední chvíli vyhýbala a ty by jsi řekl, že je jen můj dojem a nemám ničím podložené, že to bylo kvůli absenci světel.

Ty máš čím podložené, kromě tvého dojmu, že zadní blikačky řidiče neoslňují nebo jim nejsou jinak nepříjemné? Jako cyklista už jsem na cyklostezce potkal cyklisty ve tmě, kteří měli silnou zadní blikačku s rychlým blikáním, kdy jsem uhýbal pohledem, protože to bylo nepříjemné na oči.

Na tom předním cyklistickém světle od Fenixu se mi líbí, že má horní část "uříznutou"/zarovnanou a tak neoslňuju chodce ani řidiče a při tom to mám nastavané, že před sebe vidím, jak potřebuji.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4431
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod irem » pát lis 24, 2023 9:04

Hafi píše: Ale co se týče předního osvětlení cyklistů, tak je občas velmi ostré a namířené nahoru, že oslnit umí ... a to mi nepřijde pro cyklistu zrovna výhodná volba :((


Pro cyklistu to je dost nevyhodna volba v silninim provozu. Na cyklostezkach to je nevyhodne asi pro kohokoliv v protismeru. Jako chodec / bezec nezridka potkavam cyklisty s tak jasnym a nestastne namirenym svetlem, ze me opravdu oslni tak, ze nejakou dobu nevidim, kam slapu. Pricitam to vysce umisteni zdroje svetla, protoze u aut to tak hrozne nebyva. Ve "tme" (nejsou poulicni lampy, jediny zdroj svetla je mestsky svetelny smog) je to velmi neprijemne. Mivam chut je zastavit a primet je se na sva kola podivat z pohledu pesaka v protismeru #-o
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 280
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » pát lis 24, 2023 9:20

Taky souhlasím, že někteří cyklisti tam mají vpředu jasné bílé světlomety, které nepříjemně oslňují na velkou dálku a taky mě s tím rozčilují.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4431
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Quido » pát lis 24, 2023 13:31

Dromedaro píše:Však když jedu autem, tak mě taky některá protijedoucí auta oslňují, když mají ty silná bílá světla.

takže to platí obecně a pro všechny, a nelze použít jako argument pro, či proti, ve vztahu k blikačkám, resp. osvětlení kola...


Dromedaro píše:Ty máš čím podložené, kromě tvého dojmu, že zadní blikačky řidiče neoslňují nebo jim nejsou jinak nepříjemné? Jako cyklista už jsem na cyklostezce potkal cyklisty ve tmě, kteří měli silnou zadní blikačku s rychlým blikáním, kdy jsem uhýbal pohledem, protože to bylo nepříjemné na oči.

Jako řidič, když dojedu cyklistu s blikačkou (zpoočátku vždy nelze přesně odhadnout vzdálenost), trak si podle situace vyhodnotím, zda ho mohu ihned předjet, a když to nelze, taky se mírně vzdálím a nelepím se na něj, ale to není z důvodu nějakého oslnění, je to kvůli bezpečné vzdálenosti, a kvůli přehledu, či lepší možnosti pak vymanévrovat...
Proto píšu, že tvůj dojem, že se auto za tebou vzdálí, je sice správný, ale není to IMO kvůli blikačce.
níkde netvrdím, že blikačky neoslňují, když se do nich díváš, a už vůbec ne, že to není nepříjemné... ale tvrdím, že je to tak v pořádku - ony nejsou od toho, by něco zpříjemňovaly, ale aby varovaly a upozorňovaly
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3767
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Quido » pát lis 24, 2023 13:33

Dromedaro píše:Taky souhlasím, že někteří cyklisti tam mají vpředu jasné bílé světlomety, které nepříjemně oslňují na velkou dálku a taky mě s tím rozčilují.

ano, ale jak jsem psal - jde spíše o nasměrování světla, než jen o jeho intenzitu...
Naposledy upravil Quido dne pát lis 24, 2023 18:35, celkově upraveno 1
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3767
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod apuka » pát lis 24, 2023 14:31

Quido píše:to si delas prdel, nebo co? vzdyt sis to cele vytahl z paty, nebo odkud... tyhle uvahy (puvodne jsem chtel napsat blaboly, ale budu se mirnit) jsou dobre do nejakeho humorneho poradu, fakt je nelze brat vazne
mike píše:Prosimte vrat ridicak. V zajmu lidstva :twisted:
Kluci, co kdybyste to zkusili misto blbych kecu, jak to nefunguje?
Miku, hlavne Ty, co uz dlouhe roky neridis a vubec netusis, o cem mluvis.

Napsat takovou blbost, ze kdyz jdes za kolem, nemas se koukat DO svetla... "Ze zakona" mas sledovat situaci pred sebou, za sebou, kolem sebe - tj. i toho cyklistu. Chtel bych videt, jak ho mam sledovat, kdyz mi nema svitit jeho blikacka do mych oci a pritom plne videt, co dela, kde je, atd. :-k. Quido, promin, ale nemuzes sledovat pravy kraj vozovky - musis sledovat provoz, veskera auta a jiny provoz od jedoho kraje vozovky ke druhemu - a ja to nedokazu delat bez toho, aby moje oci vynechaly blikacku. Navic nevidim bodove, ale pokud je blikacka v jistem (ne super uzkem) uhlu uprostred v mem zornem poli, tak me to bude oslnovat vzdy. A i Hafi ma pravdu - ta blikacka je neprijemna pro mozek, nektere maji frekvenci, ktera je pri delsim vnimani opravdu na epilepticky zachvat.

@Dromedaro: Ja si myslim, ze silne blikani co 4 vteriny a mezitim slabsi je naprosto dostacujici jako upozorneni na sebe, dokonce mozna i lepsi nez stale stejne castejsi blikani - cim mas vetsi zmeny intenzity, tim silneji vnimas, ze "tam neco je".
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16700
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » pát lis 24, 2023 14:43

A mám po filmech.... tak ještě než to ukončí, postahovat, co jsem chtěl vidět. Ulož.to končí se sdílením souborů.

Ještě leda přehraj.to, ale tam je měsíční platba místo za stáhnutý soubor, což je pro mě méně nevýhodné.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4431
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod mike » pát lis 24, 2023 16:01

apuka píše:Miku, hlavne Ty, co uz dlouhe roky neridis

Neridim mimo jine proto, ze se na silnicich vyskytuje prilis velke mnozstvi jedincu, jako jsi ty :P

https://www.novinky.cz/clanek/krimi-sen ... u-40451919
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49544
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » pát lis 24, 2023 16:22

Taky jsem to už dnes viděl... Ten v tom modrým autě měl štěstí jako prase.
Ta baba to nemá v palici v pořádku. Kdybych se s ní pak potkal u policajtů při vyšetřování a byl tím řidičem modrého auta, tak ještě skončím před přestupkovou komisí jak bych byl hnusnej.

Na druhou stranu ti řidiči to pak dorazili tím, jak postávali v tom připojovacím pruhu. Asi je mrzelo, že se jim nic nestalo. Měli to jít aspoň vydýchat na tu stráň.

Jednou jsem takhle taky potkal blbku, která couvala na přivaděči na dálnici...
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4431
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod apuka » pát lis 24, 2023 16:33

mike píše:Neridim mimo jine proto, ze se na silnicich vyskytuje prilis velke mnozstvi jedincu, jako jsi ty :P

https://www.novinky.cz/clanek/krimi-sen ... u-40451919
Jinak mas v hlave poradku, kdyz takove veci davas dokopy? Navic, odkud Ty vis, jak se ja chovam na silnicich, kdyz ridim? Protoze si vsimam a pisu o tom, co zaziju a co si ostatni asi nevsimaji? Hodne zajimave je, ze kdyz v praci spomenu tyto a podobne veci, tak najednou si kazdy, kdo ridi najednou vzpomene, ze to vlastne tak je...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16700
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod mike » pát lis 24, 2023 16:39

Dromedaro píše:Na druhou stranu ti řidiči to pak dorazili tím, jak postávali v tom připojovacím pruhu. Asi je mrzelo, že se jim nic nestalo. Měli to jít aspoň vydýchat na tu stráň.

Jo, ale asi byli v soku, to se pak nechovas uplne racionalne. Tuhle situaci jsem zazil uz jako dite za sociku a dodnes si to pamatuju. Tata predjizdel na dalnici a najednou magor v protismeru, tak tak jsme se stihli vratit do praveho pruhu. Taky musel zastavit a rozdychat to.

apuka píše:Navic, odkud Ty vis, jak se ja chovam na silnicich, kdyz ridim?

Z toho, co pises :P Navic podle spousty priznaku vykazujes nadstandardni poskozeni vekem a znamky demence, takze na tom budes asi tak stejne, jako ta baba :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49544
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Quido » pát lis 24, 2023 18:47

apuka píše: Quido, promin, ale nemuzes sledovat pravy kraj vozovky - musis sledovat provoz, veskera auta a jiny provoz od jedoho kraje vozovky ke druhemu - a ja to nedokazu delat bez toho, aby moje oci vynechaly blikacku. Navic nevidim bodove, ale pokud je blikacka v jistem (ne super uzkem) uhlu uprostred v mem zornem poli, tak me to bude oslnovat vzdy.

Nevim, jak to vysvetlit nekomu, kdo podsouva takove nesmysly - a vubec nevim, jak teda ridis, kdyz te na ceste oslnuje kdeco, jedine tak, ze porusujes zakon, jak jsem uvedl drive, coz ale neni spravne, takze bych, byt tebou ani nezverejnoval #-o
Tentokrate musim s mike souhlasit (chtel jsem napsat skoro neco v tom smyslu, co ti napsal, pac tva argumentace byla jednoznacne "nahravka na smec"), ze podle toho tveho popisu situace a okolnosti, jak vnimas provoz, musis byt hodne nebzpecny ridic, a to sobe i pro okoli... akorat pevne verim, ze jen fabulujes a ve skutecnosti veci vnimas ponekud jinak, jen si to neuvedomujes - nerad bych se pletl :-s

apuka píše:
A i Hafi ma pravdu - ta blikacka je neprijemna pro mozek.....

netvrdim, ze nema pravdu, ale ono to tak je schvalne, aby se ridic "probral"
a urcite vis, ze soucasti podminek k ziskani ridicaku, je i lekarska prohlidka, IMO mely by byt i pravidelne psychotesty...
:|
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3767
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Quido » pát lis 24, 2023 18:51

k videu:
nad cim se prosim pozastavujete? neni to, bohuzel, ojedinely pripad (videl jsem i otaceni v tunelu- nastesti nic nejelo)...
ale je to IMO proto, ze ridicak dnes dostane prakticky kazdy, anebo si ho koupi, aniz by delal jakoukoli pripravu... toto je jen logicky dusledek
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3767
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Hafi » pát lis 24, 2023 19:02

@Quido: dokážu si představit, že dementně nastavená blikačka bude důvodem, že předjedu při nejbližší příležitosti, ne až mi to přijde výhodné i pro cyklistu.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8444
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » pát lis 24, 2023 19:12

Quido píše:ale je to IMO proto, ze ridicak dnes dostane prakticky kazdy

Ta baba má 80 let, takže to pravděpodobně není produkt dnešních autoškol...
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4431
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Quido » pát lis 24, 2023 19:18

Hafi píše:@Quido: dokážu si představit, že dementně nastavená blikačka bude důvodem, že předjedu při nejbližší příležitosti, ne až mi to přijde výhodné i pro cyklistu.

no jo, řidiči jsou lidi, a jako takoví jsou různí...
:wink:
(ale netuším, co je dementně nastavená blikačka)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3767
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Quido » pát lis 24, 2023 19:21

Dromedaro píše:Ta baba má 80 let, takže to pravděpodobně není produkt dnešních autoškol...

to nevíš, kdy ho dělala... :mrgreen:
ale pravděpodobně máš pravdu, moc toho o okolnostech nevíme, tak se můžeme dohadovat - možná nějakým způsobem někdo porušil předpisy: ona, že nešla na kontrolu, anebo doktor, že ji řidičák povolil, anebo nějaká úplně jiná záležitost... :-k
Naposledy upravil mike dne pát lis 24, 2023 21:07, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna vnorena citace
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3767
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » pát lis 24, 2023 20:17

ted si vezmeme treba hromady nediagnostikovanych lidi s PAS, u nichz jejich podivnosti nikdy nikdo neresil - dnes lide s PAS ridicak dostat nemohou, ale diagnostikovana je spicka ledovce, kde jsou uz projevy takovy, ze tezko to unikne diagnostice a odchyti se to uz v nizkem veku, ale pokud jsou projevy mirne, tak se takovy lidi brali/berou proste jako podivini. a ridicaky vesele maji uplne vsichni, pokud se nauci testy a dokazou ovladat auto. coz vetsinou nauci a dokazou.

a pak taky kolik doktou primhouri oko nad lehce horsimi vysledky seniora, kdyz se znaji 40 let a jeste dostane lahvinku a tak? ano, nemelo by to tak byt, ale ze se neco nema neznamena, ze se to nedela.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9423
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Etheric » pát lis 24, 2023 20:39

Já jsem řidičák dostat mohl. V papírech vše je. Možná proto, že su vysokofunkční, samostatný, s IQ142, no ale upřímně - nejsu schopen řídit, kvůli svému autismu, zejména smyslové vnímání. Ale dali by mi ho....
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8186
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod mike » pát lis 24, 2023 21:18

Aspergera ma spousta programatoru a nevidim duvod, proc by jim to melo vadit v rizeni auta. Nakonec, Musk ho ma taky a poridil si dokonce na auta firmu :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49544
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » pát lis 24, 2023 21:25

Mawenzi píše:a pak taky kolik doktou primhouri oko nad lehce horsimi vysledky seniora, kdyz se znaji 40 let a jeste dostane lahvinku a tak? ano, nemelo by to tak byt, ale ze se neco nema neznamena, ze se to nedela.


Můj kamarád měl starýho dědu, který sotva chodil a který řídil až do své smrti. A ten když jel a řídil, tak s ním jela na sedadle spolujezdce babička (jeho manželka), která mu říkala co je na silnici, kdy bude křižovatka, kdy může jet atd, protože ten jeho děda už hrozně blbě viděl... Ten kamoš říkal, že s nima takhle jednou jel a že to bylo něco strašnýho, jak se bál, že už s nima nikam nepojede. Ten jeho děda byl vážený místní sedlák a za doktora měl místního praktika, takže asi tak.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4431
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

PředchozíDalší

Zpět na Pokec