Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod mike » pát říj 6, 2023 14:22

apuka píše:Pripada mi, ze snad meri jako vysku hory nejvyssi kus ledu/snehu na vrcholu a ne nejvyssi bod skaly pod tim. Coz mi neprijde uplne rozumne.

Videl jsi nekdy fotku vrcholu Mont Blancu? Na vrcholu je jen snih. To jakoze by se k te skale meli prokopat? :twisted:

V clanku to mas vsechno napsane, samozrejme, ze jde o zmenu vysky snehu. Postujes neco, co sis ani neprecetl?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Etheric » sob říj 7, 2023 7:17

@apuka: já naštěstí znám jednoho, kterej to umí nahodit zpět, narozdíl od všech zdravotnických pracovníků v celém městě.... Ale on jenom napravuje akutní problémy, srovná to zpět do správný pozice, s ničím dál mi nepomůže. Ale aspoň že tak :prayer:

Rehabilitační zařízení dostalo nejhorší možný hodnocení, všechno jsem tam podrobně rozepsal. Mapy.cz, Google,.. Nic jinýho s tím dělat nemůžu
Bůh dal všem lidem mozek, ale jen někomu návod na jeho použití.
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8273
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » sob říj 7, 2023 7:27

etheric
to je jak moje vyhrezla plotynka v krcni pateri... kdyz po tydnu na silnych lecich a jejich vysazeni zacala brnet jeste cela ruka a problem se nevyresil,t ak na rtg, kde by to bylo zas na tyden az 10 dni a po rtg s tim zas k certu se zadankou hezky na dlouhy lokte... takze nazhavit telefon, zavolat memu lamaci, kdyz umi cloveka na milion zpusobu zabit, umi ho i napravit, za 500 mi supl plotynku zpatky a bylo vyreseno.

ale co chodim na to soukromy fyzio, tak sice by si taky nelajzli delat to, co dela ten muj lamac a asi ani neumeli, ale prijde mi nejelepsi to nakombinovat. Lamac zachrani a na fyziu pak to chce ladit cviky, at se to nestava znova, poresit slaby mista na tele /pretezovany z nejakych tech neduhu/ a tak.

ten muj je nekolikanasobnej mistr sveta v cinskych bojovych umenich a myslim, ze je dobre, ze tyhle veci nedela "kazdej fyzio a kazda rehabilitacni sestra" protoze si opradu musis 100% verit a u nejakych rehabilitacnich sester na pojistovnu bych nechela, aby me prerusila michu :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9446
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Etheric » sob říj 7, 2023 7:41

Jenže já nevím, jestli na můj problém vůbec cvičení má nějakej vliv, když mám blbě narostlej kloub, přičemž svaly jsou v pohodě... Popravdě ani nemám sílu nějak s tím bojovat, už tak je hodně věcí, se kterými se musím vypořádávat, další už nezvládnu, už by to bylo přes limit a nepotřebuju mít každej den záchvaty... Navíc jsem velmi "motivován" tím, že můj problém nemá řešení..

Neříkám, že má každej umět nahodit kloub zpět. Ale je jich tam 12 + rehabilitační lékařka, tak alespoň ta by to měla umět. Taky by to měl umět někdo ze tří ortopedů, kteří jsou ve stejný budově. Jenže ne. Neumí to nikdo
Bůh dal všem lidem mozek, ale jen někomu návod na jeho použití.
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8273
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » sob říj 7, 2023 7:57

etheric
no i tak muzes diky tomu pretezovat nejakou cast tela a nevedet o tom, ale to nemusi platit taky pro kazdyho, treba nemas zadny pohybovy zlozvyky, jen rikam, ze me osobne prijde treba kombinace lamac + placeny fyzio na nejaky cviky (treba me muj kloub v prdeli ovlivnuje celou nohu, pater, atd coz lamac nevyresi) proste lepsi, nez se spolihat na rehabku na pojistovnu ale to zas ve vetsich mestech obecne mozna bude o fous lepsi, nez u vas.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9446
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod mike » stř říj 11, 2023 17:01

Svezeme se metrem. Maraton v Mexiko City čelí skandálu s podváděním

Pobavilo, ale nejak tomu nerozumim. Podvadeli jen amateri, kterym vlastne o nic nejde. Prihlasim se pro radost na zavod a pak podvedu sam sebe. WTF?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » pát říj 20, 2023 12:41

Bude mi končit řidičák, tak chci vyřídit nový a zjistil jsem, že už to jde online. Ale, když se přihlásím do portálu občana, tak mi to při snaze vytvořit žádost o nový řidičák oznámí, že je potřeba spárovat moji datovou schránku s Ministerstvem dopravy a nabídlo mi to hned odkaz, kde tak mohu učinit, ale když se přihlásím do té datovky, tak tam na mě při snaze spárovat to, vykoukne toto:

Snímek obrazovky PO.jpg


To je nějaký divný ne? Hlavně ta poslední věta. Dal jsem nesouhlasím a celý proces se tím zrušil. Žádal jste už někdo takto o řidičák a měli jste to tam také?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4515
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod apuka » pát říj 20, 2023 12:56

S timto konkretnim neporadim, ale zkus se podivat na web nejakeho blizkeho uradu, kde se da ridicak vyrizovat. Pokud maji online system, tak se podivej, jestli mas moznost si poslat zadost o ridicak taky online k nim - a melo by to jit i bez datove schranky. Akurat budes muset osobne si jit vyzvednout hotovy doklad, ale to i pres to ministerstvo.

Nevim, jak to delal syn (nebo nasel, ze jak to ma udelat), potrebuje to taky a rikal, ze to jde - a datovou schranku urcite nema.

Edit: jinak pokud mas nekde pobliz mensi urad s rozsirenou pusobnosti, kolem ktereho bezne chodis, tak se tam objednej na konkretni cas (pokud to jde). Zadost Ti udelaji primo tam na zaklade Tveho stareho ridicaku - mas takto vyhodu, ze alespon zkontroluji, jestli maji na starem pouzitelnou fotku, ze ses moc nezmenil. Jinak stejne musis dodat fotku (nebo nekde Ti udelaji primo hned).
Ja jsem z kanclu byl venku snad za tri minuty, jen jsem predtim asi deset minut cekal - ale to bylo jeste v srpnu, kdy jeste vetsina lidi neprisla na to, ze jim letos konci ridicak (a tech je, bylo treba pred deseti lety nektere vymenit).... Zase jsem potom zapomel na to, ze mam jit pro novy, takze jsem parkrat jezdil s uz neplatnym starym, az si na to spomenula manzelka a zatrhla mi dalsi jezdeni :-).
Naposledy upravil apuka dne pát říj 20, 2023 13:04, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16773
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » pát říj 20, 2023 13:03

Co jsem se díval, tak mě všude informují, že to lze elektronicky přes ten portál občana. O jiné možnosti žádná zmínka.
vyměna řidičského průkazu

Příští týden zajdu klasicky na úřad.

EDIT: Já nemám problém si tam zajít, stejně bych tam musel si jej vyzvednout jak píšeš, ale tak je pohodlnější, rychlejší a jednodušší si zažádat hned takhle online.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4515
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod apuka » pát říj 20, 2023 13:21

Ja rikam, pokud kolem uradu chodis a jeste se i muzes objednat na konkretni dobu, podle mne to budes mit rychleji nez kym online vsechno prejdes, pripadne vyplnis, co treba (nevim, co je nutne vyplnit). Problemem bude, ze ted tam zacne byt nejspise vsude hodne lidi, bo jak jsem psal, obrovskemu mnozstvi lidi konci ridicak, takze to online objednani na cas bych ted vyuzil.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16773
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » pát říj 20, 2023 13:28

Možná na tom něco bude, jak píšeš. Otevřel jsem online rezervaci času a píší tam, že se zobrazují volné dny a časy v následujících 25dnech a byla tam akorát nadcházející středa, tak jsem dal na tvoji radu a zaregistroval jsem se na tu středu.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4515
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod DrZkaza » pát říj 20, 2023 13:47

Řidičák jsem měnil nedávno a na to, jak to udělat online bez datové schránky, jsem nepřišel.
Zašel jsem zkusmo na úřad s tím, že když bude narváno, tak se na jindy objednám online. Kupodivu tam skoro nikdo nebyl, požádal jsem o nový řidičák, předložil starý, paní za okénkem vše vypsala, na monitoru mrkla, zda fotka, co tam mají v systému odpovídá, dala mi podepsat formulář a šel jsem.
Vyzvednutí po stanoveném termínu proběhlo při náhodné cestě z práce na oběd a opět tam bylo minimum lidí, tak to šlo rychle.
Možná jsem měl jen kliku, ale davy co předpovídaly v článcích na internetu, se nekonaly. Možná je to ve velkých městech jiné, tohle byl úřad na menším městě.
DrZkaza
nováček
nováček
 
Příspěvky: 118
Registrován: úte říj 20, 2009 15:02

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod glock69 » pát říj 20, 2023 14:15

A ještě pozor, kdo má profesák, tak online žádost nepodá. Musí jít osobně podat žádost, předat potvrzení o školení a zaplatit. Otázka 5 minut, když tam nikdo není.
glock69
nováček
nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: pon srp 10, 2015 5:49

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod DrZkaza » pát říj 20, 2023 15:08

A na jiné téma. Máte nějaké outdoorové vybavení, na které jste se nejdříve dívali jako na divný výmysl a po vyzkoušení se z toho stal váš oblíbený kousek výbavy?

Pro mě je to po letošní sezóně cyklistická čepička. Vždy jsem si říkal, sakra, proč je někdo nosí. Člověk v tom vypadá blbě, je to totální "imydžovka" a musí se v tom pařit hlava. Navíc nevím, jestli mi to víc přišlo divný s kšiltem nahoru a nebo rovně. Jenže jsem to viděl stále častěji a pořád jsem nemohl najít ideální šátek či čelenku pod přilbu (dost se potím a má plešatá hlava se po celém dni na slunci i pod helmou spálí), tak jsem si jednoho dne jednu na zkoušku koupil.

A ejhle, ona mi fungovala od vedra do podzimu. Žádná spálená hlava, žádný pot v očích a přitom jsem ve vedru neměl pocit, že by se mi hlava přehřívala. Převážně jí vozím s kšiltem nahoru, ale teď při podzimních návratech do zapadajícího Slunce jsem ocenil i výhodu sklopeného kšiltu. Takže pro mě nečekaný objev fungujícího kusu oblečení.

Nevýhodou zůstává, že si pořád nemyslím, že by to byl nějak slušivý kousek na hlavě. Ale na kole se nevidím a image tak neřeším.
DrZkaza
nováček
nováček
 
Příspěvky: 118
Registrován: úte říj 20, 2009 15:02

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » pát říj 20, 2023 15:26

Já nějaké speciální cyklistické oblečení nemám. To, jak to oblečení vypadá je jeden z důvodů. Ale tak nějak jsem zvyklý jezdit v normálním oblečení. Na hlavu mám obyčejnou kšiltovku a případně ten tunelový šátek z dekáče, který nic neváží a dám si jej na čelo ve stylu Rambo, aby mi netekl pot do očí. Kvůli jízdě na kole jsem teď akorát uspíšil na podzim nákup té UL nepromok bundy od HP, abych měl něco, kdyby začalo pršet a nemusel čekat někde s deštníkem pod stromem nebo bez deštníku pod mostem a dojel aspoň nahoře suchý domů.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4515
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » pát říj 20, 2023 15:42

(zatepleny) leginy/ obeply kalhoty. vzhledem k tomu ze mam postavu vestonicke venuse a hodne kratky nohy, nemam rada obepnute obleceni, ve kterym si pripadam 2x tezsi nez su.

ale... netahne pod kalhoty na kotniky a lytka, nepleskaj mi promoceny nohavice o sebe a nevzlina mi po nich bahno az ke kolenum... jo vypadam v tom hrozne ale nakonec to nejvic trapi me protoze cizi lidi si me neprohlizi:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9446
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod DrZkaza » pát říj 20, 2023 16:33

Je zajímavé, že v době, kdy jsem měl ještě super čupr postavu, tak bych si na sebe nic elastickýho nevzal. Na kolo přes obtažené cyklokalhoty vždy volné kraťasy atd.

Teď si v klidu vyrazím jen v obtažených cyklokalhotech a jsem v pohodě a nic neřeším. Říkám si, že lidi už viděli horší věci. :)
DrZkaza
nováček
nováček
 
Příspěvky: 118
Registrován: úte říj 20, 2009 15:02

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » pát říj 20, 2023 17:53

drzkaza
presne, cim hur vypadam, tim vic nosim veci, co bych si driv kvuli estetice nevzala a dneska ocenuju vyhody:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9446
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod booze » pát říj 20, 2023 18:00

Taky si davam tri pary srolovanych ponozek do cyklokalhot. :-$
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8321
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod mike » pát říj 20, 2023 21:17

Dopredu nebo dozadu? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Etheric » sob říj 21, 2023 7:20

Máte někdo tip na co nejlépe sbalitelnej pochyst na lezení na stromy? Potřebuju vylézt do výšky 6-7m a tam narábat s mačetou. Tohle bez jištění nepůjde..
Bůh dal všem lidem mozek, ale jen někomu návod na jeho použití.
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8273
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod booze » sob říj 21, 2023 7:47

mike píše:Dopredu nebo dozadu? :twisted:

Dopredu 8)
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8321
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » sob říj 28, 2023 10:09

Chci se zeptat, jestli máte někdo nějakou dobrou zkušenost či doporučení na pojištění domácnosti od konkrétní pojišťovny? Chci si nějaké takové pojištění pořídit, ale vůbec se v tom nevyznám.

Mluvil jsem dnes se zákaznickou linkou innogy kvůli energiím a začala mi tam ženská nabízet pojištění domácnosti, tak jsem si nechal zaslat podrobnosti na mail a když jsem ty podrobnosti otevřel a uviděl, že to pro ně zajišťuje BNP Paribas, tak jsem ztratil zájem, protože s nimi mám jednu velmi špatnou zkušenost.

Ale v tom pojištění domácnosti od innogy se mi líbilo, že tam je zahrnuto i pojištění osobních věcí na cestách proti krádežím, asistenční služby, škody způsobené sousedům, odpovědnost za škodu v občanském životě, pojištění zapůjčených věcí atd. Tak bych asi preferoval něco podobného, pokud je i u jiných serióznějších pojišťoven. Jde mi o to, že jsem přemýšlel i o pojištění fotoaparátu proti krádeži a rozbití, tak kdyby to bylo v jednom, tak by to asi bylo lepší. I když mi na zákaznické lince ženská tvrdila, že se to vztahuje i na ten fotoaparát, tak samozřejmě jsem ve výluce našel, že pojištění se nevztahuje na optické přístroje, což asi fotoaparát je. Ve foto obchodě Megapixelu jsem si vzal jejich letáček na pojištění fotoaparátu a tam se na částku pojištění do výše 100 tisíc platí cca 250Kč měsíčně, což mi přijde dost za rok, když vezmu, že ten foťák časem hodnotu ztrácí. Ale nevím, jak to chodí. To pojištění domácnosti od innogy stojí 220Kč měsíčně na částku 500 000Kč a 280Kč/měsíčně na 750 000Kč. Nebo se na nějaké souhrnné pojištění vykašlat a sjednat si konkrétní pojištění na konkrétní věci? Tedy zvlášť na byt, foťák atd? Z logiky mi vyplívá, že konkrétní pojištění bude asi přesněji zacílené a ošetřené.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4515
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » sob říj 28, 2023 10:24

nech si nakalkulovat pojistku od jakykoli vetsi spolecnosti, zjisti si co tam nabizi a pak sito porovnej. ja mam ceskou pojistovnu, nerikam, ze je top, ale kdyz tady radila burina, rozbijela strechy a lamala stromy, tak prijel chlap, omrknul skody na strese a za "par dni" sme meli 30 tacu na uctu.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9446
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod pavproch » sob říj 28, 2023 16:15

Já mám pojištěno vše (soukromě i firemně) u Allianz (= "drahá" pojišťovna), ale protože "vše", dostávám (na některé produkty až) 70% slevy za propojištěnost = mám všechna pojištění "levně" (a to u velké pojišťovny, která nemá problém platit dyž je problém). Za mně spokojenost, VELKÁ.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28538
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » sob říj 28, 2023 18:06

Mawenzi píše:nech si nakalkulovat pojistku od jakykoli vetsi spolecnosti, zjisti si co tam nabizi a pak sito porovnej.

Do toho se mi právě moc nechce, protože když si nechám udělat kalkulace, tak mi pak budou vyvolávat pojišťováci z několika pojišťoven a abych to hned uzavřel přes telefon, když řeknu, že si musím ještě rozmyslet, tak zase hned, kdy budu rozmyšlený, že mi v ten den zavolají, když mi zavolají a řeknu, že jsem si vybral jinde, tak zase začnou s nějakými jinými nabídkami a manipulátorskou rétorikou a že mi dají jako dárek propisku ... to jsou hrozně otravní lidi a nemám je rád, protože málokdo je upřímný a řeknou jen polopravdy, aby si zasloužili od páničků procenta z uzavřené smlouvy. Já bych nejraději vybral na internetu podle ceníků a pročetl si to v klidu ty podmínky a pak se jen ozval té, kterou jsem si vybral. Díval jsem se na nějaké pojištění, ale právě tam nemají ceníky a jen, že mám zadat adresu, kde to chci pojistit a telefon, že se ozvou... Podívám se na ty pojišťovny, které jste mi s PP napsali, děkuji.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4515
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Etheric » sob říj 28, 2023 19:01

Proč to neřešíš přes mail? Po mně taky chtěli telefon, ale já jim natvrdo řekl, že po telefonu nic řešit nebudu a číslo jim nedám, sorry. Nepřeji si, aby mi volali a řešili jsme to po telefonu, chci to řešit mailem. Vadí? Pokud jo, jdu jinam...
Bůh dal všem lidem mozek, ale jen někomu návod na jeho použití.
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8273
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod apuka » sob říj 28, 2023 19:42

Dromedaro píše:Díval jsem se na nějaké pojištění, ale právě tam nemají ceníky a jen, že mám zadat adresu, kde to chci pojistit
S obecnym cenikem nepocitej. Pojisteni domacnosti je cenove hodne zavisle na konkretnim miste (v extremu i nasobne), napr. podle toho, kde a co se jak krade.
Jak Etheric radi - vyzadej si nabidku mailem. Nebo si obetuj nejaky cas a zajdi za nejakym pojistnym agentem, kdo dela pro vice pojistoven - nech si spocitat i alternativy, napr. prave na fotak (bachá, pojisti to v ram i domacnosti ale pri vyssi cene muze byt problem nebomuze to vyjit na hodne penez, i vice nez u Megapixelu). Jen se nesmis nechat do niceho hned dotlacit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16773
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » ned říj 29, 2023 5:32

tak tyhle pojistky na osobni veci plati jen na veci 2 roky stare, mozna u neceho 3. takze si i poradne zjisti tyhle veci, aby si pak zbytecne neplatil neco, co vlastne nema smysl.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9446
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » ned říj 29, 2023 7:46

Etheric, Apuka: Nevím, já jsem nad tím nějak nepřemýšlel, tam bylo uvedeno telefonní číslo, ne email, ale tak je oslovím přes ty maily, to by mi vyhovovalo.

Třeba ta holka na innogy, tak ta prý, jestli se rozmyslím ještě dnes, že mi zavolá, že má celý den službu. Říkám, že nevím, že asi během týdne a že se ozvu sám, až si to pročtu. A ona, že kdybych cokoliv potřeboval, tak mám napsat na ten mail, abych komunikoval přímo s ní a že hned odpoví. Tak jsem ji ujistil, že ano, že napíšu přímo ji a ať se o ten svůj bonus tolik nebojí. A pak, když jsem ji napsal, že jestli to zajišťuje BNP Paribas, tak nemám zájem a že mi buď vědomě nebo z neznalosti neříkala pravdu, protože ten fotoaparát v pojistce není zahrnutý, že je ve výluce. A klasika, za odpověď už jsem ji nestál aneb ptáčkovi pěkně zpívají, jen když ho lapají.

Ten BNP Paribas u nich jsem měl nějaké pojištění k produktu a platil jsem necelou stovku měsíčně a po roce, když jsem chtěl uplatnit pojistku, tak mě ty krysy nejenže nic nezaplatily, ale ještě mi poslali dopis, že mi pojistku ruší a abych jim poslal písemně, že dávám výpověď... to je k pláči i k smíchu zároveň. Protože věděli, že na tu pojistku mám právo, proto měli ještě tu drzost po mně chtít, abych jim poslal výpověď. Takže si nechali platit za službu, kterou když měli naplnit, tak mi tu službu zrušili a ještě mě tlačili do výpovědi, aby to měli asi právně v pořádku. Já jsem poslal do prd..., žádnou výpověď jsem jim neposílal, ale ani jsem to nějak nevymáhal, protože co proti pojišťovně s armádou právníků a ty peníze nebyly tak velké aby mi to za ten čas a nervy, hlavně ty nervy, stálo.

Mawenzi: Aha, díky, tak to se na to podívám. To jako myslíš, že třeba ta pojistka na byt, kde je pojištění i proti vykradení, tak že kdyby mě vykradli, tak mi zaplatí jen věci, které bych měl kratší dobu než dva roky? To mám skoro vše starší, co má nějakou větší hodnotu.

U toho foťáku mi právě jde o tu možnost to pojistit proti krádeži kdekoliv venku na cestách nebo proti tomu, když mi to třeba někde spadne a rozflákne se to. U toho pojištění v Megapixelu se mi líbilo, že tam bylo uvedeno, že i když to třeba bude už dva roky starý foťák, tak mi zaplatí cenu, jakou jsem platil při nákupu nebo mi dají nový stejný fotoaparát, když se bude ještě prodávat.

Teď během krátké doby jsem zaznamenal na FB stránkách pro Brno, že tam pár lidí dávalo záznamy z bezpečnostních kamer, jestli je někdo nepozná, že jim vykradli dům a odnesli si foto výbavu za 150tisíc i víc. Jsem si říkal, jestli ho chytí a ten zloděj bude tak drzý, tak mu ještě budou platit odškodný za to zveřejnění. Chlapovi tam i vykradli auto během pěti minut, že zastavil před Alzou a než si vyzvedl zboží, tak mu někdo rozbil okno u auta a odnesl si foťák bezzrcadlovku Sony Alpha IV s třemi objektivy a kartami plus filtry. Podle těch typů objektivů to byly ty nejvyšší řady GM... to je ale asi blbost tohle nechávat v autě obzvláště v lokalitě, kde se po zemi válí opilci i feťáci, i když chápu, že si člověk řekne do pěti minut jsem zpátky a je ještě světlo a na ulici lidi...
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4515
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

PředchozíDalší

Zpět na Pokec