Jak moc dáte na předpovědi počasí?

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod flames » čtv kvě 14, 2015 8:00

Proč lidi zvolili Zemana, to docela chápu, je to poměrně jednoduché.

´nikdo mě nenutí na tu předpověď čumět´ neberu, protože to není argument, ale alibi. Nutno dodat, že tyhle výhledy třeba na stránkách chmi jsou hodně obecné, ale zpravodajci z nich dělají regulérní předpovědi.

Já vím, že na pět dní je předpověď nepřesná, tak proč ji přesně ´předpovídají´, resp. (de)interpretují? V úterý jsem akci rušil proto, protože v úterý předpověď tvrdila, že v sobotu bude pršet skoro celý den a teploty ani náhodou nepřelezou 15°C.
flames
nováček
nováček
 
Příspěvky: 160
Registrován: pon srp 19, 2013 11:22
Bydliště: ValMez, Pustá Rudná...a jiné konce světa

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » čtv kvě 14, 2015 15:33

wawrik píše:A prečo si ľudia zvolia Zemana za prezidenta chápeš? :-)

Moment, chces snad naznacit, ze odpoved na tohle a na otazku, proc meteorologove vydavaji dlouhodobe predpovedi, je stejna? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod wawrik » čtv kvě 14, 2015 17:17

Božechráň :) To mala byť len taká nepodarená paralela - človek nemusí chápať všetko :D

flames: Predpoveď na týždeň nie je alibi. Mne napríklad pomáha dosť. Tiež idem s malým na víkend do hôr, a tiež až dodnes sľubovali škaredo. Teraz už síce ukazuje pekne, ale veľmi tomu neverím - a na nedeľu mám pre istotu pripravený krátky záložný program a nepremokavé veci.

A keďže viem, že predpoveď počasia pracuje s pravdepodobnosťou a vývoj naznačoval, že nie je nijako veľmi istá, žiadnu akciu som v utorok nezrušil.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » čtv kvě 14, 2015 22:07

Skoda, mne to tak docela davalo smysl :twisted:

Ti nevim s tema pravdepodobnostma. Cekal bych, ze posledni model je ma v sobe zahrnuty a k tomu i posledni vyvoj, takze ten jediny je relevantni, zatimco starsi nejsou. Z velkych zmen bych usuzoval akorat to, ze pocasi je nestale a tudiz predpoved nespolehliva a v realu muze byt jakkoliv.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod wawrik » pát kvě 15, 2015 8:24

mike: Všimni si, že meteoblue má kolonku predictability (farebný pásik pod dobou slnečného svitu). A bežne sa stáva, že niektorý deň je predpovedateľnosť nízka, ale pár nasledujúcich dní je vysoká. A tá nízka predpovedateľnosť často trvá, aj keď sa stane aktuálnou. Takže, napríklad, na dnešný deň môže byť tá pravdepodobnosť nízka, ale na zajtra vysoká. Jednoducho pri turbulentnom miešaní vzduchových hmôt s rôznou teplotou a vlhkosťou sa dá počasie trafiť len veľmi ťažko, zato keď fronty prejdú a počasie sa ustáli, dá sa predpovedať oveľa spoľahlivejšie.

Aladin žiadnu takú kolonku nemá. AFAIK sa presná predvídateľnosť u neho nedá určiť z matematického princípu, na ktorom pracuje - aspoň tak som to pochopil. Je to model pre krátkodobý horizont a pre ohraničené oblasti, takže v utorok nemá vôbec žiadne údaje o nedeli. Ale aj keby to tak nebolo, platí to, čo som napísal vyššie - sú dni, kedy je každý model krátky, a niektoré to dajú aj vedieť. Obzvlášť pri aprílovom počasí, aké tu teraz vládne :D

A preto je spoľahlivejšie pozerať skôr ECMWF ako krátkodobé lokálne modely :) A najlepšie kombinovať.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod apuka » pát kvě 15, 2015 11:42

mike píše:Ti nevim s tema pravdepodobnostma.
K tomu, co na to napsal wawrik: predpoved na danou dobu je vice-mene (neber za sovicko, je to slozitejsi mechnaizmus) to, co vychazi z modelu (obcas i zkusenosti a pozorovani) jako nejvice pravdepodobne. Muze se stat, ze pri dalsim mereni se na zaklade namerenych dat se ukaze nejvice pravdepodobny jiny vyvoj. Tot zaklad pravdepodobnostniho modelaovani. Ty bys mozna uvital, ale drtiva vetsina lidi by byla totalne mimo z predpovedi typu (hodne zjednoduseno a schvalne prehnane): v xx bude s 30%-ni pravdepodobnosti polojasno 25-30 stupnu, s 25%-ni pravdepodobnosti zatazeno s destem 5-15 stupnu a s 40%-ni pravdepodobnosti fujavice a krupobiti -10 az -20 stupnu a s 5%-ni pravdepodobnosti bude uplne jinak - a cela tato predpoved s pravdepodobnosti cca 60%... :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16773
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod Quido » pát kvě 15, 2015 13:32

mike píše:Skoda, mne to tak docela davalo smysl :twisted:

....ze pocasi je nestale a tudiz predpoved nespolehliva a v realu muze byt jakkoliv.


tak ti nevim, jaks to myslel - to je prece jasne, ze pocasí je nestale, jinak bychom nepozadovali predpovedi ... :mrgreen:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3801
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysú...

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod Quido » pát kvě 15, 2015 13:39

apuka píše:.... Ty bys mozna uvital, ale drtiva vetsina lidi by byla totalne mimo z predpovedi typu (hodne zjednoduseno a schvalne prehnane): v xx bude s 30%-ni pravdepodobnosti polojasno 25-30 stupnu, s 25%-ni pravdepodobnosti zatazeno s destem 5-15 stupnu a s 40%-ni pravdepodobnosti fujavice a krupobiti -10 az -20 stupnu a s 5%-ni pravdepodobnosti bude uplne jinak - a cela tato predpoved s pravdepodobnosti cca 60%... :lol:


:supz:
jo, a menila by se jen ta procenta - to by davalo smysl

PO:
jasno 25%
polojasno 35%
zatazeno 15%
dest 15%
boure 5%
vichrice 5%
konec sveta 0%

UT:
jasno 0%
polojasno 5%
zatazeno 30%
dest 45%
boure 15%
vichrice 5%
konec světa 0%

atd.... a vedel bych, ze v pondeli mam jit honem ven, bo v utery to uz bude nanic
:mrgreen:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3801
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysú...

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod apuka » pát kvě 15, 2015 14:15

No, smejes se, ale (tady ve velice zjednodusene forme) ve skutecnosti to tak nejak je - jen oni znaji i ty percenta, ktere se ven nedavaji. Proto jsem nekdy psal, ze pocasi neni deterministicky prediktabilni...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16773
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod Quido » pát kvě 15, 2015 16:38

apuka píše: ...ze pocasi neni deterministicky prediktabilni...


jisteze neni, neb je vrtkave ...! :lol:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3801
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysú...

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » pát kvě 15, 2015 16:52

wawrik píše:mike: Všimni si, že meteoblue má kolonku predictability (farebný pásik pod dobou slnečného svitu). A bežne sa stáva, že niektorý deň je predpovedateľnosť nízka, ale pár nasledujúcich dní je vysoká. A tá nízka predpovedateľnosť často trvá, aj keď sa stane aktuálnou. Takže, napríklad, na dnešný deň môže byť tá pravdepodobnosť nízka, ale na zajtra vysoká. Jednoducho pri turbulentnom miešaní vzduchových hmôt s rôznou teplotou a vlhkosťou sa dá počasie trafiť len veľmi ťažko, zato keď fronty prejdú a počasie sa ustáli, dá sa predpovedať oveľa spoľahlivejšie.

Diky, toho jsem si nevsiml, zajimave. To co pises dava smysl, budu to sledovat. Vypada to, ze Meteoblue se opravdu vylepsilo, ale jeste porad mam ulozene zkusenosti 10 a vice let stare, kdy to byla jedna z nejhorsich sluzeb. Budu na to koukat v lete v Alpach, jak je to doopravdy pouzitelne.

wawrik píše:A preto je spoľahlivejšie pozerať skôr ECMWF ako krátkodobé lokálne modely :) A najlepšie kombinovať.

To delam, ale nekdy je z toho akorat gulas ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » pát kvě 15, 2015 21:44

ecwmf je na howno v tom, že míchá (imho naprosto blbě) slutečnou a výpočetní nadmořskou výšku... je ale fakt že pro místa nad 1500mnm skutečné nadmořské výšky to SHMU celkem dost dobře vychází aji na týden dopředu...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28538
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod wawrik » sob kvě 16, 2015 5:50

Tak predsa priemeruje aj Aladin... Ale keďže pracuje s menšími sektormi (hranolmi), tak je tá výpočtová výška v kopcoch bližšia reálnej. Väčšinou, lebo občas sa dajú nájsť oblasti, kde je to u Aladina rozlezené viac.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod Quido » ned kvě 17, 2015 19:06

yr.no se na tento víkend trefilo přesně téměř na hodinu - aspoň pro mou lokalitu... škoda, že se na to nedá spoléhat pořád...(?)
:wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3801
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysú...

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod Lipon » pon kvě 18, 2015 12:53

pro mou lokaci se dneska netrefili, hlásili 29, momentálně je 34 :vom:
trefili se s oblačností, tu by ale trefil teď snad i žabák ve sklenici :mrgreen:
(nejbližší cca. 4 měsíce žádná nebude, s pravděpodobností na 95%)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4945
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » pon kvě 18, 2015 15:26

@Lipon: koukam, ze nekteri pravnici jdou do pekla uz za zivota :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » pon kvě 18, 2015 15:29

V nedeli se v Ceskosaskem Svycarsku Norove moc netrefili. V predpovedi sama slunicka, v realu ho moc nebylo. Obcas vykouklo a bylo fajn, ale jinak byla spousta mraku (odhadem 70% pokryti) a bylo chladno. Meteoblue bylo bliz, ale ani tech jejich 6 hodin slunecniho svitu nebylo. Predpoved CHMU vypadala asi jako nejak bylo nejak bude, coz byla v zasade pravda ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod wawrik » úte kvě 19, 2015 8:39

Vie mi niekto povedať, ako správne čítať okamžitú predpoveď (nowcasting) vlhkosti vzduchu systému INCA? Vyzerá nejako takto:
inca.jpg
Čo mi nie je jasné je to, že tie izočiary mi prídu nejaké priveľmi vyhladené. Vlhkosť sa predsa mení s výškou aj teplotou, na 1000 výškových metroch sa pri 5-percentných krokoch pokojne zmení aj štyrikrát a nie vždy jedným smerom. Ale podľa tejto okamžitej predpovede vyzerá byť napríklad celá oblasť od Liptova až po Bystrú s rovnakou vlhkosťou, čo je sviežich 1400 metrov prevýšenia. Nejako sa mi to nezdá, INCA by mal podľa popisu pracovať s vertikálnym rozlíšením 100 metrov a štvorcom oblasti 1 km2. Pritom pseudoTEMP, ktorý tiež vychádza z Aladina, uvádza pre neďaleké Štrbské pleso (z Liptova v tom modeli nič nie je) dosť hogo-fogo výškové zmeny, je ich tam snáď päť.
pseudotemp.png
pseudotemp.png (20.59 KiB) Zobrazeno 5499 krát
Čo mi pri tom INCA modeli uniká?
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod Quido » úte kvě 19, 2015 10:40

a je to myšleno v nějaké konkrétní výšce nad povrchem, anebo není to myšleno jako přepočet na jednotnou výškovou úroveň...? studovat to teď ale nemám čas (Edit: nedalo mi to - píšou tam ve 2 m, čili ve výšce 2 m nad terénem, čili nevím co se ti nezdá - izočáry téměř bezvýhradně kopírují terén, čili podle toho co píšeš, je to správně)
8-[ :-#
krátkodobá předpověď yr.no a Aladin se na dnešek a zítřek poměrně shodují, což je docela vzácné, liší se jen v čase, kdy má dnes na mé lokaci pršet (cca 2 hodinový déšť) - Aladin tvrdí, že už odpoledne, yr.no to má až na večer a noc, tak uvidíme, kdo se trefí lépe... jinak období dešťů od zítřka do konce týdne předpovídají prakticky stejně...

...jinak je ale zajímavé sledovat ty rozdíly matematických modelů, jakým způsobem se mění v čase... mám pocit, podle predikovaného vývoje oblačnosti a srážek, jak jsou graficky presentovány, že u Aladina se vůbec nebere v potaz gemorofologie terénu, třeba vliv tzv. Moravské brány... :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3801
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysú...

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod apuka » úte kvě 19, 2015 10:54

@wawrik: A nebute to tim, ze je to model vvygenerovany na danu velikost obrazku a proto se "vyhladily" a zprumerovaly ty hodnoty z modelu tak, aby se dalo na dane velikosti JPG-cka alespon neco videt? Bo kdybys to udelal perfektne podle rozliseni modelu a potom bys ten obrazek interpoloval na mensi rozliseni, tak by to byl necitelny a neviditelny gulas, zmet barev, car a cisel.
Ja jsem se nad tim uz zamyslel, kdyz jsem se koukal na italskou predpoved INCA na Alpy a zjistil, ze je to v po dstate moc nevyuzitelne, protoze tam (pokud si dobre pamatuji) dokonce zakladni obrazek zvetsily, ale rastrovo z puvodniho ](*,)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16773
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Příspěvekod zonn » úte kvě 19, 2015 10:57

Tak Aladin jeste ted tvrdi, ze v miste meho bydliste bude prset az ve 22, pritom prset zacalo rano:-) Meteoblue je na tom podobne. Yr vcera predpovidal dest, takze tem to vyslo.
zonn
účastník
účastník
 
Příspěvky: 959
Registrován: pát lis 11, 2005 8:16

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod Quido » úte kvě 19, 2015 11:29

@apuka: jisteze - vystupni grafika se vzdy se interpoluje a vyhlazuje dle nejake - pokud mozno vhodne zvolene - metody s ohledem na vysledne meritko zobrazeni.... 8)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3801
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysú...

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod wawrik » úte kvě 19, 2015 11:34

apuka píše:@wawrik: A nebute to tim, ze je to model vvygenerovany na danu velikost obrazku a proto se "vyhladily" a zprumerovaly ty hodnoty z modelu tak, aby se dalo na dane velikosti JPG-cka alespon neco videt?
Nemyslím, že je to v tom, veď keď sa prepneš na teplotu, izotermy sú naflákané podstatne hustejšie a pekne kopírujú tvary pohorí:

teplota.jpg
To isté platí pre vietor. Čakal by som, že vlhkosť bude vyhladená, ale malo by to vyzerať zhruba ako vo Vysokých Tatrách - s prudko stúpajúcou výškou sa prudko mení aj vlhkosť. Ale na západ od Kôprovej doliny je vlhkosť rovnaká bez ohľadu na výšku, tie plochy sú nereálne veľké.

Trochu začínam mať podozrenie, že to dosť závisí od rozmiestnenia meteorologických staníc alebo zrážkomerov, lebo na niektorých miestach to pravidelne ukazuje plus/mínus podľa očakávania, a inde zasa stále príliš vyhľadené... To by potom výpovedná hodnota tej mapy bola nula.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod fps » úte kvě 26, 2015 20:07

fps píše:jsem zvědav komu vyjde předpověď počasí pro Německou stranu Šumavy, podle https://www.meteoblue.com/en/weather/fo ... ny_2916545 má pršet každý ze šesti dnu co tam budu, ale podle http://www.yr.no/place/Germany/Bavaria/ ... /long.html, má pršet jenom jednu noc, to je dost rozdílná předpověď, doufám že to vyjde spíš Norům, i když mam obavy, podle posledních zkušeností, že to vyjde spíš meteoblue, no aspoň pořádně otestuji komplet High Point Road Runner před použitím v Alpách

tak jako obvykle jim to zase nevyšlo hlavně z deštěm, přes den nespadla ani kapka, bylo oblačno až skoro jasno, ale první a pátou noc byl slušný liják, první noc i troch zahřmělo
P.S.
takže jsem komplet High Point Road Runner neotestovat
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod Quido » úte čer 2, 2015 18:02

a dnes opet naprosto mimo, krome teploty nic nevyslo - bourky prisly o 6 hodin drive, nez predpovidali a predpovidany dest se temer nekonal...
:roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3801
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysú...

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod pavproch » úte čer 2, 2015 19:06

jj, neska jim to moc nevyšlo.... bóřky měly být odpoledne a ňa neska poscalo už v osum ráno.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28538
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » sob čer 6, 2015 23:04

Kde jsou ty slibovane bourky? :? Vzdyt z toho vedra chcipnu...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod scinkk » ned čer 7, 2015 10:53

Uz se nejaky zenou, hadam, ze ted nekde pobihas, ceske stredohori, c-s svycarsko ci tak, takze mozna sis ji uz uzil a ochladil se :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod mike » ned čer 7, 2015 23:43

Nepobihal, prave kvuli predpovedi jsem jel uz v patek. Nemelo byt jeste takove vedro a chtel jsem si vylezt tri nejtezsi "steige" v Saskem Svycarsku a na to je potreba sucho a aby tam nebyli lidi. Uplne to nevyslo, bylo tepleji, nez melo byt, a lidi tam taky nejaci byli, ale oboji se jeste dalo. Plan jsem splnil na 140% a jsem spokojen :) Jeste kdyby bylo nekdy v tydnu pekne v Zittau, tak si dam obe feraty a psychologicka priprava na leto bude ukoncena ;-)

Do Prahy cely vikend nic neprislo, ale dneska se nastesti trochu ochladilo. Podle radaru sem zrovna nejake male jadro jde, to jsem zvedav.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Jak moc dáte na předpovědi počasí?

Příspěvekod Quido » pon čer 8, 2015 7:34

tak pro Moravu to porad posouvaly, a nakonec bourky hlasi az na dnesek - v So a Ne jsem jel radsi na kolo (to se clovek za jizdy asopon trochu ochladi, nez jit peso v tom hicu), sobota udesna, nedele uz lepsi, bo trochu foukalo - a dnes uz je prijemneji, sem tam zahrmi, ale lijavec cekam az odpoledne... celkem je mi to uz jedno, bo uz zase trcim v praci :roll: :wink:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3801
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysú...

PředchozíDalší

Zpět na Pokec