Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » čtv lis 16, 2023 10:06

povinný není ani mít účet či telefon. Je to povinný, pokud chceš tu službu používat pro příchozí platby, ačkoli pro technické provedení to nutné není.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8451
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod apuka » čtv lis 16, 2023 10:27

karaya1 píše:To ale není výsada jen ČS, když jsem byl zakládat účet ve Fio...
To same se da rict (tady, kolem mne) o mBank, CSOB, AirBank, Trinity - to jsou jen ty banky, kde jsem bud neco resil nebo chodim kolem (a spomenul jsem si na ne), maji prosklene okna nebo jsou v obch. centru a otevrene siroke dvere a videt, jak funguji. "Moderni nove" banky taktu funguji skoro vsechny a "stare" na to vetsinou uz taky presly - pokud to nemely podobne uz davno.

Zrovna CS ale ma u nas v Shopping parku i "zvukove a na viditelnost izolovane" mistnosti, kam muzes pozadat zajit na jednani, pokud nechces jednat "verejne". Kdyz jsme se tam objednali kvuli nejakym rusenim staveky a jinych veci, bankerka nas posadila primo tam sama od sebe. Podobne jsem to videl i v nekterych jinych bankach. Zakladem ale je jednani "na prepazkach" (mysleno i stul jednatele).
karaya1 píše:Po pár týdnech soužití musím konstatovat, že George v mobilu je teda velký špatný.
Uz jsem tady nekde psal. Na stretavce po gymplu spoluzak, ktery delal nasazeni nejakych SW systemu v bankach v stredoevropskem regionu, mimo jine i pro banky Erste Group docela hodne nadaval na George. Museli svuj system dat dokopy s nim a pry je to neskutecne hovadsky naprogramovany system, hodne se zapotili pro dosazeni spolecneho fungovani. Vsechny banky skupiny meli sve vlastni bankovni aplikace, vyrazne lepsi nez George (a hlavne naprogramovane korektne a dobre) - ale z centraly prisel prikaz cca "mame Georga, Vy se musite prizpusobit a Vase pripominky nas nezajimaji". Samozrejme, at je cokoliv, na "George se nesaha", upravit se musi kooperujici system - i kdyz je nekde evidentni chyba na strane Georga. ](*,).
(Na druhe strane po trimesicni praci pro soucast Vienna Insurance Group se tomu vubec nedivim. Asi velke rakouske bankovni/pojistovaci/... korporace funguji stejnym zpusobem.)
Hafi píše:když zadáváš číslo účtu, tak taky nevidíš jméno příjemce
mike píše:kdyz uz, tak bych pro kontrolu jmeno vlastnika uctu rad videl
@Mike: kdyz posles nekde penize na ucet, taky nevidis, komu to posilas...

Kdyz delas SEPA platbu, tak je casto povinny udaj nazev uctu (coz je vetsinou jmeno prijemce) a muze se Ti stat, ze se penize vrati, pokud jej nemas spravne. Tj. je to jakysi dalsi krucek ke zvyseni bezpecnosti, ze neni tak jednoduche poslat penize na "nejaky ucet", majitel uctu by Ti mel ten nazev sdelit. Pokud dobre vim, toto je pozadavek z EU a casem by to melo platit pro vsechny banky.

No a tady si muzes pekne dat dohromady ucet a jmeno, coz je vetsinou i nazev uctu. Osobne si myslim, ze to neni "fajn" jen pro smejdy, ale i pro podvodniky - na zaklade jmena muzes casto dohledat i jine informace (vem jen zivnostniky a jejich rejstrik) a uz mas mnohem vetsi moznosti se nekde dostat i k tomu uctu...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16746
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Lipon » čtv lis 16, 2023 12:15

Je to dopředu známá podmínka - chceš platby na kontakt? Souhlasíš s uveřejněním svého jména a čísla.
Jméno i číslo dává smysl i kvůli recyklaci telefonních čísel operátory, za nějakou dobu už tel. číslo může patřit jiné osobě.

Banky aspoň podle prvotních vyjádření nějaké kontrolní mechanismy proti sběračům dat mít budou.

EDIT: ref RB klíč - mám to jako mike, teď jsem to schválně zkusil, 2-3 vteřiny od odkliknutí do notifikace telefonem, při otevřeném klíči možná o půl vteřiny rychleji, iPhone
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4944
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » čtv lis 16, 2023 14:02

mě přijde, že to rozhodně není veřejně sdělovaný tak, jak by mělo. Vybíhají na mě notifikace napříč bankami a nikde není tento detail zdůrazňen. Při tom by ta kontrola mohla být opačná - zadej číslo a jméno, a registr jen potvrdí, že to sedí
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8451
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod apuka » čtv lis 16, 2023 16:29

ANo - v podstate tak, jak jsem to popsal u SEA platbach, jen by tomohloo byt rychlejsi nez az kontrola u cilove banky.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16746
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv lis 16, 2023 17:00

karaya1 píše:Hm, já se na to schválně zaměřil, protože mě to zaujalo a začalo štvát. Typicky kolem deseti sekund. S21 na wifi, s aplikací otevřenou.

Mam LG G6, ale pochybuju, ze je to mobilem. Spis bych to tipoval na WiFi. Zkus to pres mobilni data (jsem na 4G).

apuka píše:"Moderni nove" banky taktu funguji skoro vsechny a "stare" na to vetsinou uz taky presly - pokud to nemely podobne uz davno.

Pravda, ja do bank nechodim, uz spoustu let k tomu neni duvod. Jen do te CS musim jednou za rok kvuli dividendam, doufam, ze to uz brzo pujde bez toho. No a ta CS pobocka se za posledni roky vyrazne zhorsila jak z hlediska soukromi, tak celkoveho dojmu. Uz se mi ani nepokouseli vnutit ucet, coz beru jak priznak rezignace. Ochudili se tim o mou kazdorocni odpoved, ze uz jsem ho kdysi mel a nikdy vic :twisted:

apuka píše:kdyz posles nekde penize na ucet, taky nevidis, komu to posilas...

Nevidim, ale cisla uctu se pokud vim na rozdil od telefonnich cisel nerecykluji. Navic nemaji kontrolu proti preklepu, cisla uctu maji kontrolni soucty. Trefit se omylem do existujiciho neni snadne, zato u telefonniho cisla jo.

Hafi píše:Při tom by ta kontrola mohla být opačná - zadej číslo a jméno, a registr jen potvrdí, že to sedí

Jo, ale to by bylo nepohodlne plus treba problemy s diakritikou... Jestli to spravne chapu, tak ucelem ma byt prave pohodlnost a jednoduchost pro odesilajiciho.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49647
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » čtv lis 16, 2023 21:24

ale vzdyt neni nutne pozadovat 100% shodu.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8451
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pát lis 17, 2023 2:34

Jenze pak by byla odpovednost na bance nebo registru. Takhle je to na kazdem, at si to zkontroluje.

Mne to prijde celkem OK. Asi to ma byt na jednoduche pohodlne platby a tam je to takhle lepsi. Tezeni dat se da minimalne zneprijemnit a databaze jmeno/telefon uz stejne existuji. Zrovna jsem vyhazoval ze schranky predvanocni spam, ten je hezky personalizovany i s titulem. Kde na mne prisli netusim, ale je to kazdorocne a neni toho malo.

Spis by mne zajimalo, jestli se to ujme, kdyz to clovek musi explicitne povolit. To jsem necekal, myslel jsem, ze to banky udelaji automaticky. Bankovni identitu mi (v RB) taky vyrobili, aniz bych o neco zadal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49647
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Etheric » pát lis 17, 2023 4:17

Já mám bank ID Fio (na vlastní žádost) a skákal jsem radostí, když jsem s tím zařídil online věci, kvůli kterým bych musel pálit svůj čas a nervy na úřadech (a že tohle by bylo fakt o nervy) :prayer:
Včera mi přišel mail, že za ní dokonce nabízejí výhody, ještě jsem to podrobně nestudoval, ale bylo tam něco, co měsíčně ušetří nějakou tu stokorunu a další výhody
Bůh dal všem lidem mozek, ale jen někomu návod na jeho použití.
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8261
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod karaya1 » pát lis 17, 2023 12:27

K pohodlnému online vyřizování stačí MojeID, netřeba bankovní identitu.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 700
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » sob lis 18, 2023 0:14

furt myslím, že by to šlo řešit. Třeba by šlo to zobrazit až po odeslání s možností do minuty to stornovat... ale adresátovi by už přišlo info, že mu někdo konkrétní chtěl poslat prachy
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8451
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod karaya1 » sob lis 18, 2023 7:31

Ono by stačilo, kdyby si člověk mohl v registru zobrazit, kdo si na něj "vytáhl" info a implementovat nějaký rate limit.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 700
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pon lis 20, 2023 3:46

K cemu by mu to bylo dobre a kolik lidi by to vyuzilo?

Prijde mi, ze byste to chteli zbytecne komplikovat kvuli necemu, co vetsina cilove skupiny vubec neresi. Proste chteji co nejjednoduseji poslat penize nekomu znamenu nebo i neznamemu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49647
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » pon lis 20, 2023 8:59

prostě mi přijde existence veřejně přístupné db jména a příjmení k telefonnímu číslu jako špatná, zvláště když o tom uživatelé nejsou explicitně informováni (u airbank např. odkaz na obecný text o GDPR). Tedy sice chápu, že BFU to neřeší, neb si neuvědomuje dopad, Ale zrovna v tomto bych čekal, že tam "systém" bude hlídat ochranu dat.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8451
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod karaya1 » pon lis 20, 2023 9:47

Na Linkedinu na mě taky pokaždé skáče, kolik lidí se dívalo na můj profil apod. Sice to dělají za jiným účelem, ale proč by po přihlášení do IB nemohlo být vidět, kolik lidí si "vytáhlo" tvoje číslo? Když by BFU viděl, že třeba týdně to jsou desítky lidí, co nezná a od nichž mu nakonec stejně nic nepřišlo, třeba by ho to trklo.

A ÚOOÚ by měl v podstatě API na posílání pokut, protože přece... oh, wait...

(Existence takovýchto v podstatě veřejných DB je problém, pokud nevěříš, můžu poslat některé epizody Darknet Diaries :wink: )
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 700
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pon lis 20, 2023 16:09

@Hafi: jo, informovat by o tom meli. Jenze oni chteji lidi prilakat, ne odradit ;-)

@karaya1: a co s takovou informaci BFU udela?

Samozrejme verim a prihody bych si precetl, ale koukam, ze jsou jen jako podcast? :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49647
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » pon lis 20, 2023 16:19

Čekal bych, že to především odradí podvodníky, neb nebudou mít dostatek bílých koní, na které to zjistí. Zvláště pokud by to bylo povolený na odesílání jen pro FO, nikoli PO.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8451
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pon lis 20, 2023 16:23

Mne prijde jako slusna bariera uz to, ze to musis explicitne povolit. Jsem fakt zvedav, jestli se na to lidi chytnou a zacnou si to hromadne povolovat. Docela o tom pochybuju. Pak ovsem muze dojit na to, ze to banky zapnou vsem a pak teda to parovani se jmenem problem byt zacne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49647
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod GreyMouse » pon lis 20, 2023 17:04

Když už jste nakousli tu bankovní identitu... vyskočilo na mě, že si pomocí ní můžu zjistit jaké informace o mně stát eviduje pro přiznání důchodu. Tak jsem si řekla, že vyzkouším, jestli tu bankovní identitu bude schopná použít i lama jako já. Podařilo se, ale překvapilo mě, že tam nemám evidované roky studia na VŠ. Střední jo (patrně s nějakým krácením, pokud jsem to dobře pochopila), ale místo vysoké jedno velké nic. Čekala bych problémy u nějakého pochybného zaměstnavatele, případně obskurní vzdělávací instituce, kde člověk získá titul za pár víkendů, ale že narazím u Univerzity Karlovy mě poněkud překvapilo. Vlastně ani netuším, jak bych to měla doložit. Diplom bych sice našla, ale na něm potřebná data nejsou. Sdělit sociálce, kde jsem studovala, ať si to tam zjistí? Nebo oslovit školu? A co vlastně dělají lidi, kteří v systému nenajdou odpracované roky u zaměstnavatele, který už dávno zkrachoval a těžko z něj tedy něco dolovat? Ne že by to u mě bylo aktuální, ale uvědomila jsem si, že vlastně netuším, jak by se tahle situace měla řešit :((
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1997
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » pon lis 20, 2023 17:21

Větší omezení je, že v tom zatím je zapojeno relativně málo bank, a některé řekly, že o tom ani neuvažují. Zvláště to po přihlášení vnucovala dost intenzivně, ČSOB taky chvíli tlačila.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8451
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » úte lis 21, 2023 2:06

@GreyMouse: nic si z toho nedelej, ja tam nemam ani gympl. VS ani postgradual taky ne. Uz jsem se tam koukal nekdy na jare a taky mne zajimalo, co s tim. Myslim, ze mi vyslo, ze se mas obratit na skolu, ale krk bych za to nedal, zapominam.

Mne tam navic chybel jeste cely rok 2021 od soucasneho zamestnavatele. Jak se to stalo nechapu. Pozadal jsem uctarnu o napravu a ted koukam, ze asi neco udelali, ale mam tam spatnou castku ](*,) Samozrejme mensi.

Proste bordel. Statni bordel. Platit se musi zavcas, jinak jsou slusne pokuty, ale ze by jim aspon fungovala poradne evidence, to ne.

(koukam, ze uz se taky tesis do duchodu :twisted:)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49647
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » úte lis 21, 2023 2:39

Z jineho soudku. Narazil jsem na akci Trinity bank s dobrym urokem (6.28 % do 250 kKc a 5.68 % nad), a tak jsem si tam rovnou zalozil ucet. RB mi uroky snizila z 5.5 % na 5 a jeste to prezentovali jako vyhodu (na to jejich "samozrejme" uz jsem alergicky), a tak holt odsunu penize jinam.

Takze jsem ve stredu zalozil on-line ucet, ve ctvrtek nic, v patek svatek prisel mail, ze muzu poslat potvrzovaci platbu, coz jsem obratem udelal. V pondeli pres den nic, ve 22:26 prisel mail, ze ucet je zalozen a ze mi zitra rano prijde potvrzovaci SMS s heslem. Hmm. Frnk, frnk a želvy byly pryč. Pred casem jsem delal do same u Max banky a tam to myslim druhy den fungovalo.

A to je v tom mailu jeste napsano, ze dalsi udaje nutne k prihlaseni jsou nekde v PDFkach v mailech z minuleho tydne. Prijde mi cele to jakesi amaterske... nebyt 100 % pojisteni vkladu, tak tam nic neposlu a zase to zrusim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49647
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod karaya1 » úte lis 21, 2023 10:34

mike píše:a co s takovou informaci BFU udela?

Mohl by si třeba začít stěžovat bance, v extrémním případě odejít k jiné. Nojo, vrátím se radši do reality :wink:

mike píše:Pak ovsem muze dojit na to, ze to banky zapnou vsem a pak teda to parovani se jmenem problem byt zacne.

V tom případě holt možná dojde na burner simku :twisted: banka beztak k ničemu můj telefon nepotřebuje...

GreyMouse píše:že narazím u Univerzity Karlovy mě poněkud překvapilo

Taky jsem se díval do důchodové aplikace a taky tam roky na UK nevidím. Ale přičítal jsem to tomu, že jsem studoval 2006-2013 a že v roce 2009 byl nějaký zlom v započítávání, a že studium je beztak náhradní doba, tak ji tam možná doplní až budu někdy možná reálně žádat. Gympl tam taky nemám... Zato tam mám DPČ, které se ovšem nezapočítávají, neboť byly souběžně s HPP :wink:
Pokud zjistíš, co s tím (napsat na studijní?), dej prosím vědět. Použil bych stejný postup. Díky.

mike píše:RB mi uroky snizila z 5.5 % na 5

Není tam 5,2%? Ale je to jedno, taky jsem si všiml, že v RB trávu trochu usušili a jinde je zelenější, tak tam holt nechávám jen provozní minimum. I ta mbank má 5,5, Maxbanka šest... (Je vtipné, že mám načerpanou hypo na rekonstrukci a ačkoliv už splácím jistinu, tak ji ještě nemám celou proinvestovanou - a na spořícím účtu mám vyšší úrok než na hypo :wink: )
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 700
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod apuka » úte lis 21, 2023 11:11

mike píše:jsem ve stredu zalozil on-line ucet, ve ctvrtek nic, v patek svatek prisel mail, ze muzu poslat potvrzovaci platbu, coz jsem obratem udelal. V pondeli pres den nic, ve 22:26 prisel mail, ze ucet je zalozen a ze mi zitra rano prijde potvrzovaci SMS s heslem. Hmm. Frnk, frnk a želvy byly pryč. Pred casem jsem delal do same u Max banky a tam to myslim druhy den fungovalo.

A to je v tom mailu jeste napsano, ze dalsi udaje nutne k prihlaseni jsou nekde v PDFkach v mailech z minuleho tydne. Prijde mi cele to jakesi amaterske.
Miku, Trinity bank funguje jeste docela "klasickym" (nebo-li konzervativnim) zpusobem - nemaji zadne "potvrzovaci aplikace" ale SMS, nevim, jestli maji mobilni bankovnictvi, nemaji okamzite platby, jen standardni, tj. trva to nejaky ten den.
Je to banka zamerena na jinou klientelu nez bezny, obycejny clovek s "trochou" penez.

Zato (ted) nabizeji dobry urok i pro mensi stradatele na sporici ucet. (Asi se jim ty penize hodi na pujcky pro velke firmy.) Proste - je na Tobe, jestli chces vyssi urok nebo "instantni" okamzite bankovnictvi (ktere zrovna u tohoto sporeni nevyuzijes).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16746
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod apuka » úte lis 21, 2023 11:17

GreyMouse píše:uvědomila jsem si, že vlastně netuším, jak by se tahle situace měla řešit
Diplom plus - pokud nekde najdes - index. Jinak se fakt obratit na skolu.
S neexistujicimi zapisy pro byvale zamestnani (hlavne u jiz neexistujicich firem) idealne prehledy evidence duchodoveho zabezpeceni, ktere jsi mela dostavat kazdym rokem, ale by Ti mela postacit pracovni smlouva a/nebo vyplatni pasky (nebo i jen vypis z uctu zbanky, kam se posilala vyplata). Kdo si ale takove veci (hlavne pracovni smlouvy) vyhazuje, tak ma smulu. Jeste muze sehnat nejake byvale kolegy jako svedky, to je taky jedna z moznosti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16746
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Etheric » úte lis 21, 2023 11:38

mike píše:RB mi uroky snizila z 5.5 % na 5

Jsem si nevšiml, respektive mi nic nepřišlo.. Můžu jim zkusit napsat, jak to je. Pokud je to pravda, ukážu jim záda. Výhody jsem už vyčerpal a když mi nemají co víc nabídnout, respektive mi chtějí úrok snížit, stáhnu gatě, vyšpulim holou a odcházím
Bůh dal všem lidem mozek, ale jen někomu návod na jeho použití.
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8261
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod GreyMouse » úte lis 21, 2023 13:46

mike píše:Proste bordel. Statni bordel. Platit se musi zavcas, jinak jsou slusne pokuty, ale ze by jim aspon fungovala poradne evidence, to ne.

Asi to externí firma blbě naprogramovala, znáš to :twisted:

mike píše:(koukam, ze uz se taky tesis do duchodu :twisted:)

Nejde o těšení, na to mi to přijde daleko, jen jsem chtěla konečně zkusit tu bankovní identitu. V plánu jsem to měla už na jaře u daňovýho přiznání, ale tam jsem skončila na tom, že když jsem chtěla vrátit přeplatek na účet, tak mě to nechtělo pustit dál, že prý nemám vyplněné všechny údaje. Zadala jsem teda i nuly do předčíslí účtu, přidala zleva nuly do čísla účtu, jestli se mu to náhodou nezdá krátký... a nepomohlo. Prošlo by zaslání přeplatku složenkou, ale když jsem si představila, že bych musela na poštu, tak jsem radši částečně vyplněný daňový přiznání vytiskla a číslo účtu doplnila ručně. Finančák mám při cestě a hned jsem šla na řadu, poštu z ruky a nejspíš s frontou :?


karaya1 píše:Pokud zjistíš, co s tím (napsat na studijní?), dej prosím vědět. Použil bych stejný postup. Díky.

Taky matfyz, pokud se dobře pamatuju, že jo?
Uvidím jestli s nějakým moudrem nepřijde někdo ze spolužáků, nedávno jsem to téma nadhodila.


Etheric píše:
mike píše:RB mi uroky snizila z 5.5 % na 5

Jsem si nevšiml, respektive mi nic nepřišlo..

Mám pocit, že přišel mail avizující snížení. Možná už v září, ale nechce se mi to hledat. Ale najdeš to v aplikaci - Spořící účet - Detail - Úroková sazba s bonusem: 5,2%
Taky jsem část vkladu přesunula jinam, ale když za ten účet nic neplatím, tak zatím nevidím důvod ho rušit. Co já vím, jaké úroky budou mít banky třeba za rok, ještě se může hodit.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1997
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Etheric » úte lis 21, 2023 14:47

@GM: nemám aplikaci, pouze IB a tam to nevidím..
Proč to nezrušit, když jinde je líp. Až se situace změní, opět se dá přejít jinam...

Edit: koukám, 5,2% a nutnost platit kartou. Trinity má 6,28% a nemusíš platit kartou. Takže proč neudělat RB pápá..
Bůh dal všem lidem mozek, ale jen někomu návod na jeho použití.
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8261
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » úte lis 21, 2023 15:20

karaya1 píše:Nojo, vrátím se radši do reality

:smt023 :-D

karaya1 píše:Není tam 5,2%?

U mne ne, ale oni maji tolik ruznych typu sporicich uctu, ze by se v tom prase vyznalo. Mam tam nekolik neaktivnich, jak se postupne zmenily podminky. Uz mne s tim fakt s*rou :evil: Prijde mi, ze se vylozene snazi zmast nepritele, tedy zakaznika.

karaya1 píše:Ale je to jedno, taky jsem si všiml, že v RB trávu trochu usušili a jinde je zelenější, tak tam holt nechávám jen provozní minimum.

Chystam se udelat to same.

karaya1 píše:a na spořícím účtu mám vyšší úrok než na hypo

Idealni stav :) V podstate by se z toho dalo udelat financni perpetuum mobile :twisted: (nez ty uroky spadnou)

Etheric píše:Takže proč neudělat RB pápá..

Protoze proc jo, viz GM. Ucty, ktere jsou zdarma, nerusim, jen je prestanu pouzivat. Mam takhle AirBank, kde taky zmenili podminky, a tak jsem presunul penize jinam. K ruseni uctu se navic myslim musi na pobocku, proc se s tim otravovat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49647
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » úte lis 21, 2023 15:27

apuka píše:Miku, Trinity bank funguje jeste docela "klasickym" (nebo-li konzervativnim) zpusobem - nemaji zadne "potvrzovaci aplikace" ale SMS, nevim, jestli maji mobilni bankovnictvi, nemaji okamzite platby, jen standardni, tj. trva to nejaky ten den.

Max banka ma presne to same a trvalo to podstatne min.

apuka píše:Proste - je na Tobe, jestli chces vyssi urok nebo "instantni" okamzite bankovnictvi (ktere zrovna u tohoto sporeni nevyuzijes).

Falesne dilema. Tohle se vubec nevylucuje, mam banky s vyssim urokem, ktere jinak nevyuzivam a u jedne to ani nejde, zalozeni bylo rychle a pristup uzivatelsky privetivejsi. A nepusobi tak amatersky. Svym zpusobem je fascinujici, jak mas vzdycky potrebu omlouvat instituce, ktere poradne nefunguji :twisted:

(uz mi ty SMS prisly, vecer dam dohromady udaje k prihlaseni a kouknu se tam)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49647
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Pokec