pokec o autech

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: pokec o autech

Příspěvekod grco » čtv srp 11, 2016 19:01

Nasiel som s benzinom len X1ku, radsej by som ale tu vacsiu X3, ale ta s benzinom je az za 24000 eur :(
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6909
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » čtv srp 11, 2016 19:05

@grco ref A4 avant - když sem vybíral před 5-tima rokama auto pro sebe (firemní) seděla jezdil sem i v A4 Avant 2.0TDI 4hrab manuál a.... byla to ridičsky i pocitově KATASTROFA - i proti škodoffce (oftáce)... takže nebrat.... jo, audiny A4 (i brambory 3er) začínají být k čemu až u 6 hrnků (v benzínu i sazometu)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28540
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod grco » čtv srp 11, 2016 19:07

Nie som "zavodnik", takze nepotrebujem aby to malo nejake extra super uber jazdne vlastnosti.

Chcem aby to bolo proste dobre auto, ktore sa mi bude pacit a bolo spolahlive.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6909
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: pokec o autech

Příspěvekod komin » čtv srp 11, 2016 19:09

Co tak Volvo :https://www.autobazar.eu/volvo-xc90-32-243k-executive-geartronic-id8802691.html
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Re: pokec o autech

Příspěvekod grco » čtv srp 11, 2016 19:12

Obrovske hovado, co s tym budem robit? :D To musi zrat 20 litrov...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6909
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: pokec o autech

Příspěvekod paldo » čtv srp 11, 2016 19:19

A takéto Volvo?
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 507
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: pokec o autech

Příspěvekod grco » čtv srp 11, 2016 19:24

Co ja viem, co mate s tymi volvami? Necital som o tom nic dobre...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6909
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: pokec o autech

Příspěvekod komin » čtv srp 11, 2016 19:32

Ma to plyn tak jaydis za polovicu :wink: volva boli vzdy ine nie masove preto ta ani nenapadli.
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Re: pokec o autech

Příspěvekod grco » čtv srp 11, 2016 19:39

Plyn rozhodne nechci!

Mna volva napadli, dokonca som aj pozeral XC60, alebo V60 cross country, ale vobec mi tie auta neprisli lepsie ako napriklad BMW X3.

Ani podla recenzii a tak... Tak mi povedz v com je napriklad XC60 lepsia oproti BMW X3?

Mna tie "vase" Volva prekvapuju preto, lebo proste nevidim, ze si v niecom polepsim, nie preto, ze by ma nenapadli.

Na Passat a X3 citam samu chvalu, na Volvo nie, a vy sa mi tu namiesto tych dvoch snazite odporucit Volvo, tak preto sa pytam, ze co o tom viete, co ja nie :D
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6909
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: pokec o autech

Příspěvekod grco » čtv srp 11, 2016 19:54

No este som nasiel toto.

Sice to nie je zdvihnute a oplastovane, ale 4x4 to ma...

To je dobre? :D
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6909
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: pokec o autech

Příspěvekod komin » čtv srp 11, 2016 20:00

Otazka preco plyn nie?
Preco Volvo pretoze nemaju tie mnozstva fanusikov a preto sa musia viac snazit(kvalita) ako ostatne mainsteamove znacky ktore ziju, ja to volam zo zaslej slavy. Poznam 3 ludi co maju Volvo vsetci mali kade co ine a uz by si nic ine ako volvo nekupili.
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Re: pokec o autech

Příspěvekod komin » čtv srp 11, 2016 20:03

Tak xc 90 ti je hovado a 5m kombik nie :wink: pritom to volvo je len vyssie kombi. Vyzera to dobre ale nakoniec sa aj tak ty musis rozhodnut su to tvoje prachy, ale na chatu to zrovna nema vysku.
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Re: pokec o autech

Příspěvekod grco » čtv srp 11, 2016 20:09

@komin: no ja som mal audi a nebol problem, mal som suzuki a nebol problem, fotrik ma bmw diesel a nema problem :)

takze to, ze ci je 1-2-3 ludia spokojny nemusi nic znamenat, lebo moze byt dalsich 10 nespokojnych, ktorych nepoznas :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6909
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: pokec o autech

Příspěvekod komin » čtv srp 11, 2016 20:17

To je jasne nemozme poznat kazdeho ale neda sa povedat zeby BMW,Audi,Mercedes boli v dnesnej dobe etalonom kvality. Tiez mam audi allroad ten prvy nakolko som sa dostal k takemu kusu ktory keby som nezobral tak som somar. Preto vravim ze najpodstatnejsi je stav toho co pojdes pozriet a nie km, lebo ked to mal magor tak to bude vyzerat nasrot aj po 50tis. km
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Re: pokec o autech

Příspěvekod grco » čtv srp 11, 2016 20:25

No jasne, tak to uz mi povie mechanik, ja to nedokazem posudit.

Ale potrebujem si vybrat aspon proste model, ktory budem potom "hladat", chapes.

To 5kove BMW som poslal, lebo som dal do filtra proste benzin, ale zrusil som model, nechal som tam len BMW, tak mi to naslo za pouzitelnu cenu hento :)

5m je sice dost, a je to 4x4 a je hezke. A to ze nie je zdvihnute by som asi prezil...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6909
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: pokec o autech

Příspěvekod komin » čtv srp 11, 2016 20:32

Bez toho aby si vybral model to bude tazke, ale aj tak by som sa pozrel aj na Wawrikom odporucane Subaru napr outback alebo forester aj ked suhlasim nemaju najkrajsi interier je to proste japonec a ja som este nevidel pekny int. od japonca ale su to dobre auta a pouzitelnejsie ako europske SUV.
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Re: pokec o autech

Příspěvekod grco » čtv srp 11, 2016 20:45

Nepacia sa mi fakt, ani jedno. Nechcem si kupit auto, ktore sa mi bude kazde rano cestou do prace hnusit.

A navyse, ked uz sme u tych skusenosti znamych, mam z okolia prave zlu skusenost so subaru, kedy proste ten boxer motor odisiel u relativne noveho auta...

Takze na Subaru seru (aj ked povodne v sirsom vybere bol).

No, myslim ze som proste vyradil ten Passat, ked ste na to vsetci napluli, takze uz som viac menej rozhodnuty pre BMW len. :D

Teraz uz len ktore... Najradsej by som tu X3, X1 je dost mala, no a ta 5ka Touring xDrive by asi tiez sla... V benzine teda vsetko :)

Co vy na to? :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6909
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: pokec o autech

Příspěvekod komin » čtv srp 11, 2016 20:54

No vidis tak si rozhodnuty pre BMW tak uz nevyberaj model ale hladaj najlepsiu ponuku teda stav.
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

pokec o autech

Příspěvekod Lipon » pát srp 12, 2016 7:23

Vsadil bych se, že ti, co tě odrazovali od Subaru, měli dehet
Benzínový jsou v pohodě.

Osobní zkušenost, leju jsem benzín, plus pravidelné servisní prohlídky a šlape jak hodinky.
Ano velkou skříň s tím nepřestěhuješ, ten pohon na 4 někam dostat musíš. Ale upřímně, plně naložený až po střechu jsem to měl asi 2x. Na dovolenou i s rodinou akorát -mluvím teda celou dobu o Outback -u
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4945
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Příspěvekod komin » pát srp 12, 2016 7:38

Ono sa to tazko ludom vysvetluje ked si 99% znich kupuje auto srdcom nie rozumom.
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Re: pokec o autech

Příspěvekod grco » pát srp 12, 2016 8:57

Ja si vsetko kupujem srdcom. Musi ma ta vec aj nejak oslovit. U auta dvojnasobne. Pre mna za mna by mohla byt skoda octavia najlepsie auto na svete ake kedy kto vyrobil, aj tak by som si ju nekupil, pretoze v nej proste nechcem jazdit.

A subaru je proste hnusne, aj zvonku, aj zvnutra. Moj subjektivny nazor.

Nieco ine je napriklad Mazda 6, ta vypada dobre.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6909
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » pát srp 12, 2016 10:40

bawor je nejlepší volba (jízdně, motoricky, řidičsky) - jednoznačně, ale nemá zvýšený podvozek..... 5er je ale spíš dálniční tank, pokud si chceš zužívat jízdu, zvaž 3er (ten je ale vevnitř menší než oftáka či prassat, takže to není stěhovák....) - mám 330i xD 6MT a stačí mi to (max. je třeba dávat 600lt velrybu na střechu, no)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28540
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod grco » pát srp 12, 2016 10:51

@pp: Ja sa hlavne potrebujem dostat z bodu A do bodu B, pohodlne. Skor mi ide o pohodlie ako o "uzivanie" jazdy. Mna rizeni nebavi, beriem to len ako nutne zlo. :)

BMW 3 xDrive Touring by mohlo byt dobre taky, ale momentalne v inzeratoch som nasiel tu 5ku za lepsiu cenu. A paci sa mi viac interier, pretoze je to auto sirsie, ta 3ka nie je az taka hezka...

Ale tiez podla clankov/komentarov a podobne sa stale viac utvrdzujem, ze to bude nakoniec predsalen BMW. :)

PS: A zdvihnuty podvozok je plus, ale nie nutnost. Od toho som upustil, lebo s tym je malo moznosti. Nutnost je len 4x4, bez toho auto nebrat. :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6909
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » pát srp 12, 2016 11:32

v tom přypadku ber tu 5er, pokud se Ti líbí ale vem si s sebou ke koupi někoho, kdo servisně bramborám rozumí a okáže to píchnout na diag a taky porozumět zvukům a celkově projevu při jízdě.

držím palec
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28540
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod grco » pát srp 12, 2016 11:36

Fotrik ma znameho, co vozi auta z nemecka, takze predpokladam, ze sa do toho vyzna a dokaze to auto posudit, pretoze to asi budem riesit cez neho...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6909
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Příspěvekod komin » pát srp 12, 2016 12:03

A co tak skusit allroad a6 to splna najviac tvojich kriterii pohodlie,4x4,vyssi podvozok,benzin/diesel aj ked tych bude malo,velky kufor.
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Re: pokec o autech

Příspěvekod grco » pát srp 12, 2016 12:06

Chjo, mam ti tu zopakovat tvoje vlastne vety co si napisal?

Diesel nebrat. A benzin u toho audi bude TSI, co je podla tebe srot.

Tak sa rozhodni.

Audi A4 Allroad by som bral (A6 zbytocne velke, A4 mi staci a je levnejsi), ale podla teba je to srot, ci uz diesel alebo benzin... Je to to iste jak VW.

Aspon tak si sa vyjadroval este vcera...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6909
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Příspěvekod komin » pát srp 12, 2016 12:16

Neporovnavaj 4valce zo 6valcami audi ma pozdlzne ulozene motory vw priecne uplne ina koncepcia a iny vyrobca. A4allroad ma kamoska a je to mala sracka s malym kufrom passat ja realne odost vacsi priestorovo. A6 je urcite lepsia volba a aj v benzine je ich na mobile dost.
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Re: pokec o autech

Příspěvekod grco » pát srp 12, 2016 12:20

Ne neni, do 25000 eur je tam v benzine jeden a stary, hnusny.

Nikde som ale nepisal, ze potrebujem nejake obrovske mega hovado.

A4 v kombiku mi bohate staci velkostne. Alebo Q5, ked sme pri audi...

A 2.0 TFSI v Audi A4 Allroad, alebo Q5 ma 4 valce, nie 6.

A mozno si to nepochopil uz od zacatku, ja mam obmedzeny financny limit.

Takze ak mas namysli, ze si mam kupit Audi A6 Allroad s nejakym 4.2 litrovym V6 s 500 konmi, tak na to fakt nemam...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6909
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: pokec o autech

Příspěvekod grco » pát srp 12, 2016 12:48

Nasiel som tam 6 valcove BMW X3, lenze to ma 3 litrovy benzin a 300 koni, takze to bude zrat jak svina a este budem platit vysoku poistku...

Co mate za problem s tymi 4 valcami? Preco by mi nemal stacit 2 litrovy benzin? Ja nepotrebujem zrychlenie z 0 na 100 za 3 sekundy, ani maximalku 280km/h... Nemienim s tym autom zavodit s idiotmi na semaforoch...

Ja chcem aby to auto bolo hlavne spolahlive, to je najvacsia priorita. Spotreba/udrzba/provozni naklady je druha priorita. A vykon a jazdne vlastnosti su uplne nakonci, to ma skoro vobec netrapi, samozrejme ked to bude dobre jazdit, tak je to plus, ale rozhodne to nie je pre mna priorita, nie com Clarkson, ktory ma erekciu z kazdeho vyjazdu zo zakruty...

Jak som uz pisal, doteraz som jazdil na Suzuki Grand Vitara 2.0 benzin V6 (130 koni) a jazdilo sa mi na tom dobre. Trosku lepsie zrychlenie pri predbiehani by sa mi zislo, ale inak sa mi na tom jazdilo dobre.

Takisto som mal napriklad naposledy pujcenu novu Octaviu v diesli s DSG a tiez sa mi na tom slo dobre. Ked to auto bude jazdit aspon na urovni tej Octavky, tak som spokojny...

Takze fakt nepotrebujem nejaky super ovladatelny zavodny special s mega zrychlenim...

Takze sa pytam, preco nie 4 valcovy 2 litrovy benzin, ci uz od Audi alebo BMW? Ten 2 liter v BMW 5 ma 245 koni! To je na mna az priliis...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6909
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

PředchozíDalší

Zpět na Pokec