pokec o autech

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: pokec o autech

Příspěvekod dudy » pon dub 11, 2016 18:10

Já korejskej multivan mám sedm let.
Kupoval sem to jetý a neposralo se vubec nic.
Zkurvil sem diferak protože sem ohnul kardan a urval sem pričnej stabilizátor protože sem trefil obrubník. Ale to byly moje chyby.
Taky mi prask klíňák.
Jinak do tohohle jenom leju volej.
A držák.
Ale je pravda že mám blbuvzdornej 2,5 TD 59kW.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3966
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: pokec o autech

Příspěvekod budo » stř dub 20, 2016 6:59

Už mi z toho jde hlava kolem, každej kecá něco jinýho. Lehce se chýlím k Opelu Zafira s 1.8 benzínem, kterej na autoforu doporučovali už zpočátku, včera jsem ho viděl naživo (v naftě) a shledal z hlediska prostoru, členění, posuvu a variability zadní lavice a snadnosti přestavět to během pár vteřin na dvousedadlovou minidodávku jako lákavý. Vlákno je tady, kdybyste k tomu někdo něco měl: http://garaz.autorevue.cz/viewtopic.php ... #p11145666
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » stř dub 20, 2016 7:06

jo, zafira s benzínem je OK
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28540
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod Simi » stř dub 20, 2016 9:14

@dudy: To je zajimava zkusenost s H1 takhle z prvni ruky. Ja o tom cetl dost horor stories. Tak jsem ho pri vyberu nasi krabice vyradil z kandidatu.
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: pokec o autech

Příspěvekod Mlok91 » úte dub 26, 2016 9:53

Taky bych se přiklonil k zarifě
Mlok91
nováček
nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: pát dub 22, 2016 10:42

Re: pokec o autech

Příspěvekod budo » pát čer 3, 2016 23:28

Tak po dvou třech měsících vybírání modelu a následnýho hledání klasicky vytouženýho kousku "po starším pánovi s nadstandardním servisem" se dneska zadařilo! :rock:

ě to mazlik! ... a ukrutánsky pohodlnej!

Ale je fakt, že za poslední měsíc jsem viděl neskutečnou výstavku podvodů, předraženejch vraků a jinejch šméček. A dalo mi to takovou školu, že bych snad moh' začít "dělat do aut" :mrgreen:
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » sob čer 4, 2016 6:22

congrats! at dlúho a bezproblémově slouží :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28540
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: pokec o autech

Příspěvekod budo » pon čer 6, 2016 7:02

Děkuju. Už jsem jezdil lecjakýma autama, ale nikdy jsem si nemyslel, že budu tak vyprděnej z ojetýho Citroena. C5 je fakt luxusně pohodlnej tourer.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: pokec o autech

Příspěvekod vonkreuz » pon čer 6, 2016 12:44

Párkrát jsem se v tom vezl a je to pŕíjemné i po té naší pseudo dálnici.
Tak ať dobře slouží. =D>
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: pokec o autech

Příspěvekod grco » čtv srp 11, 2016 16:26

Vyberam karu.

Moje poziadavky su, ze to musi mat jednoznacne 4x4, a aspon trochu zvyseny podvozok. Takze do uvahy pripadaju jedine SUV, alebo zvysene kombiky stylu Audi A4 Allroad.

Zacinal som zosiroka, ale vela modelov som uz postupne vyradil, napriklad Subaru Outback, Mercedes Benz GLK, Audi Q5, alebo uz zmienene Audi A4 Allroad.

Takisto som vyradil napriklad novu Suzuki Vitara, pretoze to ma maly kufor, chcem aspon tych 500 litrov...

Zostali mi viacmenej dva modely, nad ktorymi uvazujem a neviem sa rozhodnut, a to BMW X3 (2. model, rok vyroby 2011-2012) a VW Passat Alltrack (1. model, rok vyroby 2011-2012).

Oba s 2 litrovym dieselom.

Ten Passat mi pride ako racionalnejsia volba, mozem mat za tie iste peniaze novsie auto, s lepsou vybavou. Ale to BMW ma zas lepsi motor, vyssi vykon a nizsiu spotrebu, a je to BMW... Takze nevim...

Predpokladam, ze je tu par ludi, co sa do aut vyzna urcite viac ako ja, tak co by ste mi odporucili/poradili?

Diky.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6909
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Příspěvekod komin » čtv srp 11, 2016 16:40

V prvom rade nie diesel ale benzin, na spotrebu nepozeraj to je minoritna ciastka pri prevadzke auta. Prevadzka diesla stoji ovela viac ako benzina, proste je tam menej kurvitok(dpf filter,vstrekovace,turbo,cerpadlo)kazda tato blbost ide do tis.eur. Dalej neries znacku od 2005 su to vsetko srace, zijeme v spotrebnej dobe takze chod len po stave konkretneho auta. Na Landrover si nepozeral urcite ich tam kde si bude jak rozkov.
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Re: pokec o autech

Příspěvekod wawrik » čtv srp 11, 2016 16:52

Grco: To Subaru ti neodpustím!

Vážne, ak nevadia jazdené autá, čo Nissan Pathfinder? Pre aktívneho človeka skvelá koncepcia, veľa odvezie, veľa nežerie, veľa prejde, a dá sa s ním plnohodnotne jazdiť trebárs aj po tom Islande či Čiernej Hore. A aj v ňom pravidelne spávať.

A ak nechceš SUV, ale prezlečené kombi typu Passat, tak si tiež myslím, že radšej benzín. Dízel je taká princeznička, stále vyžaduje pozornosť, a na servise sa tie ušetrené peniaze rýchlo preflákajú.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: pokec o autech

Příspěvekod pavproch » čtv srp 11, 2016 17:13

@grco: vřele doporučím Oct II Scout 1.8TSI - měl sem a velmi příjemné autí.... akoráth okolo 150tis km je třeba udělat pologenerálku motoru - pokud je to teda ta starší generace TSI, ty nejnovější sou naprosto fpoho.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28540
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod komin » čtv srp 11, 2016 17:35

1.8 tsi je srot mame v praci 10 a okrem 1 su vsetky po vymene motora pretoze je tam retaz na rozvodoch vraj sa nemeni ale je z takeho blata ze po 150tis/km je tak natiahnuta ze ju uz napinak nedokaze napnut a preskocia rozvody nie zo srandy sa Vw vracia ku remenom.
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Re:

Příspěvekod grco » čtv srp 11, 2016 18:14

komin píše:V prvom rade nie diesel ale benzin, na spotrebu nepozeraj to je minoritna ciastka pri prevadzke auta. Prevadzka diesla stoji ovela viac ako benzina, proste je tam menej kurvitok(dpf filter,vstrekovace,turbo,cerpadlo)kazda tato blbost ide do tis.eur. Dalej neries znacku od 2005 su to vsetko srace, zijeme v spotrebnej dobe takze chod len po stave konkretneho auta. Na Landrover si nepozeral urcite ich tam kde si bude jak rozkov.


1. Ja sa benzinu nebranim, lenze u typu auta co chcem a v cenovej kategorii, ktoru si mozem dovolit, nie je skoro ziadny benzin v ponuke, holt v EU je to sama nafta...
2. Nechcem BMW len kvoli tomu, ze je to BMW, ale pisal som, ze to ma objektivne lepsi motor ako VW.
3. LandRover nechcem, sice sa mi paci Discovery Sport, ale to si nemozem dovolit.

Chcem auto rok vyroby 2011 a novsie, s max 150 tisic km, skor ale tak do 125 tisic, a aby to stalo tak do 22000 eur. Takze ak mi najdes taky LandRover, tak posli. :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6909
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: pokec o autech

Příspěvekod grco » čtv srp 11, 2016 18:17

wawrik píše:Grco: To Subaru ti neodpustím!

Vážne, ak nevadia jazdené autá, čo Nissan Pathfinder? Pre aktívneho človeka skvelá koncepcia, veľa odvezie, veľa nežerie, veľa prejde, a dá sa s ním plnohodnotne jazdiť trebárs aj po tom Islande či Čiernej Hore. A aj v ňom pravidelne spávať.

A ak nechceš SUV, ale prezlečené kombi typu Passat, tak si tiež myslím, že radšej benzín. Dízel je taká princeznička, stále vyžaduje pozornosť, a na servise sa tie ušetrené peniaze rýchlo preflákajú.


Ja chcem 4x4 pretoze to vyuzijem celorocne aj na dialnici. Chcem zdvihnuty podvozok, pretoze nechcem riesit, ci odriem podvozok, ked idem ku kamosovi niekde na chatu.

Ale neplanujem chodit s tym autom nejaky tazky off-road. Urcite neplanujem ist s nim na Island, a aj keby, pride mi zbytocne "zivit" cistokrvny off-road kvoli tomu, ze ho vyuzijem 2 tyzdne raz za 10 rokov na Islande...

Pre mna je to overkill take off-roady. 99% casu jeho vlastnosti nevyuzijem. Mal som doteraz Suzuki Grand Vitara 2003 model, cistokrvny off-road, ale nikdy som ho naplno nevyuzil.

Takze mne prave nejake "mestske suv" uplne staci. Chcem to len na sneh a lahky teren, polnacky a tak.

Cim som chcel povedat, ze Pathfinder je asi pre mna zbytocny, a navyse, ked som ho dal na mobile.de s cenou aku chcem za to max dat, tak mi naslo celkovo 1 kus :D

EDIT: A co sa tyka Subaru, strasne malo aut v ponuke ked to vyfiltrujem podla roku vyroby, najazdenych km a maximalnej cene, a navyse sa mi strasne nepaci interier, neviem kto to tam v tom japonsku navrhoval, je to hrozne :D
Naposledy upravil grco dne čtv srp 11, 2016 18:26, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6909
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: pokec o autech

Příspěvekod grco » čtv srp 11, 2016 18:18

pavproch píše:@grco: vřele doporučím Oct II Scout 1.8TSI - měl sem a velmi příjemné autí.... akoráth okolo 150tis km je třeba udělat pologenerálku motoru - pokud je to teda ta starší generace TSI, ty nejnovější sou naprosto fpoho.



Vsetko mozne, len nie Skodovku, diky :D
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6909
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re:

Příspěvekod grco » čtv srp 11, 2016 18:18

komin píše:1.8 tsi je srot mame v praci 10 a okrem 1 su vsetky po vymene motora pretoze je tam retaz na rozvodoch vraj sa nemeni ale je z takeho blata ze po 150tis/km je tak natiahnuta ze ju uz napinak nedokaze napnut a preskocia rozvody nie zo srandy sa Vw vracia ku remenom.



No takze najskor pises, ze si nemam kupovat diesel ale benzin, a potom napises, ze TSI je srot, takze aky si mam ten Passat kupit, ked TDI je nanic a TSI taky? :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6909
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: pokec o autech

Příspěvekod wawrik » čtv srp 11, 2016 18:29

grco píše:Pre mna je to overkill take off-roady. 99% casu jeho vlastnosti nevyuzijem. Mal som doteraz Suzuki Grand Vitara 2003 model, cistokrvny off-road, ale nikdy som ho naplno nevyuzil.
Aha, keď si písal SUV, tak som chápal SUV... Čo Vitara aj Pathfinder sú, k offroadom majú dosť ďaleko.

Že za 22000 € na trhu nie sú mi je divné, však nové pred dvoma rokmi stáli v strednej výbave vo „výpredaji“ okolo 28k€. Ale keď to je pre teba overkill, zbytočné riešiť.

A to Subaru ti neodpustím aj tak! [-(
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Příspěvekod komin » čtv srp 11, 2016 18:29

Pisal som to vseobecne na vsetky auta. Tak ako bol Vw symbolom spolahlivosti na prelome tisicrocia tak teraz su to strasne srace kde menia motory uz pri 30tis. Km.
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Re: pokec o autech

Příspěvekod mike » čtv srp 11, 2016 18:32

Jako spravny ITak by sis mel koupit elektromobil a nebudes muset resit, co do toho lit ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: pokec o autech

Příspěvekod grco » čtv srp 11, 2016 18:33

@wawrik: Nissan by pre mna bol skor tak X-Trail si myslim. Pathfinder je asi fakt overkill.

A k tomu SUV, nie je SUV ako SUV. Ja pod SUV beriem proste VW Tiguan napriklad, alebo to BMW X3.

Grand Vitara (stara), Nissan Pathfinder, Mitsubishi Pajero, Land Cruiser, to uz su pre mna off-roady, viac jak SUV.

SUV je pre mna skor nieco take to mestske, co mozes zobrat na polnacku, ale nie na nejaky tazsi off-road.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6909
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: pokec o autech

Příspěvekod grco » čtv srp 11, 2016 18:34

@mike: Tak ja asi nie som spravny ITak, ale na elektromobily zvysoka seru. Ja chcem spalovat veci! :P
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6909
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: pokec o autech

Příspěvekod mike » čtv srp 11, 2016 18:36

Proc jsi teda nezapalil irskou banku, pyromane? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Příspěvekod komin » čtv srp 11, 2016 18:38

Otazka je ale nie kolko mozes dat na kupu ale kolko si ochotny za dnesne srace dat na servis/prevadzku?
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Příspěvekod komin » čtv srp 11, 2016 18:43

A este jedna poznamka vacsie benziny su spravidla ovela lacnejsie ako tie iste auta s diesel mot. z dovodu ze vacsina ludi su ovce a chcu diesel pritom jeho prevadzka je ovela drahsia.
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Re: pokec o autech

Příspěvekod wawrik » čtv srp 11, 2016 18:44

Pravda, po tej benzínovej Vitare bude z dízlového Passatu dosť prekvapený :D Myslím z nákladov a potrebného servisu.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Příspěvekod komin » čtv srp 11, 2016 18:48

Mame v praci koncern Vw/Kia/Pazout/Nissan/Landrover plus kade co ale len po kusoch a tie Vw vychadzaju ako najvacsi srot a mozno pre niekoho prekvapivo Kia najlepsie.
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Re: pokec o autech

Příspěvekod grco » čtv srp 11, 2016 18:48

@komin: Ked su lacnejsie, tak mi najdi to BMW X3 s benzinom do 500 000 kc a aby nemalo najazdench 500 000...

Ako proste ja by som benzin bral, nemusis ma furt presviedcat. ALE NIE SU!
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6909
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: pokec o autech

Příspěvekod komin » čtv srp 11, 2016 19:00

Tak preda sa ich menej tak ich je menej. Hlavne si ujasni co presne chces a potom treba cakat kludne aj pol roka kym sa objavi to co chces. Aj ked sa obavam ze ty nepatris medzi trpezlivych :D
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

PředchozíDalší

Zpět na Pokec