Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » úte črc 9, 2024 8:18

etheric
treba nahradni pradlo/obleceni, nebo to jidlo na 7 dni se nemusi porad vyndavat:D

jidlo na 7dni neco veme... ze by byla uprostred trasy zasilkovna si nefandim
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod Dromedaro » úte črc 9, 2024 8:35

Etheric: Ještě mě svým způsobem fascinuje, když někdo ve vlaku postaví svoji čivavu (nebo jiné podobné plemeno) s jejíma špinavýma prackama na ten stolek pro odkládání věcí nebo svačiny, aby se psí hysterka mohla dívat z okna.
A že někteří své psy dávají lehnout na sedačky, to už je skoro normální. :roll:
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod apuka » úte črc 9, 2024 9:21

mike píše:Protoze davat dve komory do 48 litroveho batohu by byla zvracenost
Tak ja uz dlouho hledam batoh kolem 30-35l se spodni kapsou a to pro mne z velice dobreho duvodu (i kdyz jineho nez na co spodni kapsu vyuziva vetsina lidi)... :twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod Mawenzi » úte črc 9, 2024 10:23

apuka
stratos 34/36 spodni kapsu maji a kdyz obcas jedu v lete na 1 noc, tak se mi presne hodi a kdyz jedu na tyden na ubytko tak tam cpu spinavy pradlo:D
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod Mawenzi » úte črc 9, 2024 11:45

1 zbox a dve vesnicky jendnoty ve vesnicich vedle sebe za tech 7 dni... abych dala klukum vxas vedet:D

zbox blby ze ma jen 2 dny na ulozeni takze je dost blby pokud se zdrzi poslani nebo sou rychlejsi v prijmu... protoze byt 3 dny bez jidla nechci, ale nosit 6kg jidla taky nechci:D (to by bylo tech 18kg :D

ale v te samosce se da koupit kefir a jogurt, pokud ji trefime a syry... achjo, porad bojuju s tim zdrojem bilkovin, jak jich mit dost.
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod apuka » úte črc 9, 2024 12:19

Mawenzi píše:stratos 34/36 spodni kapsu maji
Jenze maji i zahnuta zada, co ja nemohu mit. Navic nejak kvetsine Osprey batohu nemam velkou duveru (jen na zaklade zkouseni mnoha z nich).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod Mawenzi » úte črc 9, 2024 13:37

apuka
corazon:D nema prohnuty zada. zda se, ze jim nejak jede vyroba, protoze loni se nedal koupit novej batoh od nich, ale letos se da, tak asi upgraduju po 18 letech na stejny snad stejne dobry model:D
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod mike » úte črc 9, 2024 16:38

Dromedaro píše:Mám pocit, že vždy se najde minimálně jedno IQ Tykve, který ale dokáže znepříjemnit cestu celému vagonu.

Bohuzel tomu nepomaha moda velkoprostorovych vagonu. Driv se clovek zavrel do kupe a bylo to vyrazne klidnejsi. O vikendu jsme se vraceli ze severu Cech ECckem plnym nemecke omladiny, ktera samozrejme byla docela hlucna. Nastesti jsme vlezli do stareho Siemens vagonu s kupeckama, nasli jedno pouzitelne a tam byl docela klid. Ovsem stacilo otevrit dvere na chodbicku a v tom uz bych cestovat nechtel.

Dromedaro píše:Tak to jsi opravdu optimista, jestli čekáš na samořídíci auta a jejich běžné zařazení do provozu.

Jsem technooptimista a verim, ze pokud se nestane nejaka globalni katastrofa, tak se samoridicich aut jeste doziju. Akorat nevim, jestli to bude dost rychle na to, aby mi jeste k necemu byla. Hodilo by se prave ted.
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Mawenzi » úte črc 9, 2024 17:21

rikal kamos, ze k simulaci uceni ridici jednotky z virtualni reality si museli koupit grafiku asi za 150 000 ze zadna levnejsi nepokryje HW naroky na simulator :D tak mi na vandru vypravel, jak k tomu hledali procesor, ze kteryho z toho vyzdimaji maximum :D
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod Etheric » úte črc 9, 2024 17:39

Mawenzi píše:asi upgraduju po 18 letech na stejny snad stejne dobry model:D

Su zvědav, já ho zničil ani ne za rok svým běžným používáním. Hned dva Corazony. Tak su zvědav. Ale ty mu nedáš zdaleka takovou sadu..

Jídlo je boj, taky nejim v hospodách, nemaj pro mě nabídku. Na týden jsem tady v ČR nesl jídlo jen když jsem se záměrně vyhýbal civilizaci. A pak to bylo to nejlehčí možný, tj lyo. Nejsu soumar.
Bůh dal všem lidem mozek, ale jen někomu návod na jeho použití.
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod Mawenzi » úte črc 9, 2024 18:10

etheric
ja ho nosim jen do prace a nosim v nem nakupy, na vylety sem ho nosila jen obcas hlavne v zime, on mi do prace vyhovuje perfektne ale na vylety vubec. nedovedu si predstavit jak davat mestkymu batohu sadu, ten do lesa muze schytat rosti a tak... ale do mesta... to fakt nevim
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod Etheric » úte črc 9, 2024 19:07

Mawenzi píše:nedovedu si predstavit jak davat mestkymu batohu sadu, ten do lesa muze schytat rosti a tak... ale do mesta... to fakt nevim

Právě ty nákupy. Věci do a z práce, cestou nákup.. Plus z práce občas rovnou na jednodenní výlet.. Za rok bylo po Corazonech. Na to, jakou nosnost udávají.. Tolik jsem v tom nikdy ani zdaleka nenesl. Přesto to nic nevydrželo.
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod Mawenzi » stř črc 10, 2024 4:49

ja v nem roky taham nakupy, je napechovanej tak, ze casto ani nejde uplne zavrit a jen vyjimecne je v nem trochu prazdbo, spis je porad nacpanej k prasknuti.

i kdyby novej vydrzel 10 let, tak to bude fajn, tenhle je za tech 18 let ppuzivani spis jen hrozne odrenej a odrbany popruhy a nekde se mu parou nedulezity casti a trepi latka, ale zipy porad drzi, asi 2x sem za jeho zivotnost musela vzit na zip kombinacky.

premyslim ale, ze ho nacpu do pracky, ale jak sou ty zada polopevny tak by se stejne asi moc nevypral... ale prat to vbruce mi proste moc nejde vyprat dobre:(

a kdyz potrebuju vetsi batoh, mam ten od apuky, ma sice blbe kapsy, ale na to pouziti 2x za mesic to tak neva, ale na denne bych to nedala.
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod Etheric » stř črc 10, 2024 11:19

Uvidíš, třeba už po několika letech od doby těch mých to zlepšili. Třeba ne.

Batoh nedávej do pračky, to je blbost. Namoč ho ve vaně, kup Lanza mýdlo, tim ho celej namatlej, pořádně tu látku promni rukama, každej kousek i popruhy, pak dej do vany odmočit, pořádně vymáchej a vypláchni sprchou. Vypral jsem tak všechno, i šmír a mastnotu od buřtů.
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod Mawenzi » stř črc 10, 2024 11:26

ja naopak doufam ze ho od rokun2006 ponecahli totozny ale treba sitovany kapsy sou dementni na tom novym modelu, to bych zrusila

namacim ho, mejdluju a prchuju ale prpste to uz neni ono a treba sitovina na popruzich se drbr nejhur na to nejde vzit kartacek
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod Etheric » stř črc 10, 2024 12:06

Změnili. Když jsem před 5 lety kupoval, byl to shit. Doufej, že to změnili znovu.

Síťový kapsy jdou umýt krásně, jen rukou. Ale Lanza mýdlem. Akorát s lety ztrácí elastičnost a je z toho pak takový vytahaný zašlý cosi. On degraduje celej batoh, ale ty síťový části nejrychleji
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod Mawenzi » stř črc 10, 2024 15:10

18 leta cordura je furt cajk, ale do sitoviny se snaz udela dira.

skoda, ze cordurovy kapsy nahradili sitkou, ale tak nejakej batoh potrebuju a ten muj ma jedinou vadu - ze neda dalsich 18 let. takze zvykat si na neco rozlozenim horsiho se mi moc nechce
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod Etheric » stř črc 10, 2024 16:47

Nitě nahradili za jiný, už nedrží. Zipy mi taky odešly na obou batozích. Materiál asi taky nahradili, vydrželo to prd. Třeba to od tý doby zas nahradili. Ale třeba taky ne..
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod ntz » čtv črc 11, 2024 12:53

Nenapada nekoho nejaka nahrada za takovejhle nacvakavaci plastovej hacek na 5mm popruh ?

https://infophagia.com/ntz/paste/DSCF9146-1440px.jpg

uz mi ty dva hacky praskly jako je vyse na fotce .. nejradsi bych tam neco prisil napevno .. ten hacek je videt treba tady https://youtu.be/0BdqbJ-4CnU?t=98
ntz
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod apuka » čtv črc 11, 2024 13:37

Tak napis vyrobci batohu, ze to praska, jestli nema nejake lepsi reseni. A pokud mas batoh jeste v zaruce a/nebo je vyrobce seriozni, poslou Ti nove.

Jinak bych tam nasil bud klasickou odolnejsi umelohmotnou batohovou sponu (koupis asi v RP nebo Hudy - vypada, ze na to uz presel i vyrobce) nebo DoDo ocelovy krouzek na klice na ocko a ocelovy hacek na prisiti. Jen, kdybys byl ultralightista, by Te muselo stvat, ze pridas par jednotek gramu vahy :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod ntz » čtv črc 11, 2024 14:21

vyrobci jsem psal ... kakaj na me .. batohy jsem kupoval 2022/04 z bergfreunde.de takze to je taky lichy po zaruce ... stravil jsem hledanim umelohmotneho hacku nekolik hodin .. zatim jsem nic nenasel .. klidne bych tyhle pseudonasazovaci hacky vymenil ze nejak jeden kus, co se musi provliknout tim popruhem, kterej se pak prosije ..

jinak kecal jsem, neni to 5mm ale 10mm .. tohle je identickej popruh https://www.hanibal.cz/sea-to-summit-10 ... 1m_z10752/ ... akorat ten hacek ma blbej tvar ..

neco takovehleho by bylo super https://www.ags-shop.cz/cz/e-shop/17495 ... ackem.html kdyby to bylo na 10mm popruh
ntz
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod Mawenzi » čtv črc 11, 2024 14:34

ntz
napada me taky jen prosit a nasit neco takovyhohle
https://www.skladkuzetvurce.cz/kuzetvor ... -d1578.htm

nicmene asi zlaty reseni pomoci prezek
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod ntz » čtv črc 11, 2024 16:09

Jeste cekam na odpoved z Bachu ... budu je kazdej den bombardovat mailem dokud je to neprestane bavit neposlou mi tyhle maly hajzliky nahradni ...

je zajimavy, ze se neda nic jednoduse sehnat .. ja stravil fakt asi 2 hodiny googlenim a nic pouzitelneho jsem nenasel .. samozrejme neradsi bych neco plastoveho .. idealne neco, co je fakt urcene na batoh :D
ntz
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod apuka » čtv črc 11, 2024 20:18

@ntz: Bach pise, ze poskytuje 5 let zaruky na svoje batohy:
https://help.bach-equipment.com/hc/en-g ... H-products
Takze jeste muzes napsat do berfreunde.de (klidne anglicky, komunikuji i tak).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod ntz » čtv črc 11, 2024 21:36

diky .. to jsem nevedel .. to je docela zasadni informace .. potom nechapu, proc nekomunikujou
ntz
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod apuka » pát črc 12, 2024 12:38

Bach pise, ze v pripade reklamace se mas obratit na prodejce - to je posledni dobou oblibena reakce vyrobcu, nechteji se zabyvat koncovym zakaznikem.
Nafot si to aposli popis i s fotkama na Bergfreunde. Stejne by Ti odepsali, ze mas jim pripad nafotit aby to mohli posoudit, jestli je to na reklamaci.

Jen Te musim upozornit, ze az jim batoh posles, tak (ani) v Nemecku neni zadnych 30 dnu na vyreseni reklamace, ale je tam nikde nespecifikovana "primerena doba". V extremu se muzes dostat do situace, jako jak se Snowleaderem - boty prisly opravene po cca 7-mi mesicich. Ale to byl pekny retezec preslapu - poslali je opravene na spatnou svycarskou adresu, odkud jim to sice poslali zpet, ale Svycarsko neni v Schengenu, takze zasilku drzela u sebe francouzska celni sluzba asi 4 mesice, kym ji pustila zpet eshopu... ](*,) ](*,) ](*,) (Na to si vzpomente Vy, co nadavate a budete nadavat) na "dlouhe" odbavovani zasilek z Ciny/Ameriky/UK a pod na prazske celni poste :twisted:)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod Mawenzi » pát črc 19, 2024 9:52

17,5 kg...
a ano, potrebuju kazdickej gram:D

treba dvoje kratasy, ale me osobne fakt vadi kdyz vkezu do vlaku z vandru a sama si smrdim... venku to nepoznam, ale jak se vleze do klimatizovanyho prostoru, tak je to facka :D

jako jo, s 28% vahy v krosne asi kluky budu trochu zdrzovat:D

hlavne, aby to nozka zvladla... ale je to "jen" 700 vyskovych denne a to uz vim, ze izolovane zvladnu. tak snad to zvaldnu 7 dni po sobe:D
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod apuka » pát črc 19, 2024 11:41

Mawenzi píše:je to "jen" 700 vyskovych denne a to uz vim, ze izolovane zvladnu. tak snad to zvaldnu 7 dni po sobe:D
Zase po cele trase mas snad jen jeden delsi a prudsi vyslap z Vlarskeho prusmyku, jinak tam neni zadny (z hlediska prevyseni) slozitejsi a tezsi misto. Takze bys to klidnejsi chuzi a s par pauzami v pohode mohla dat...

BTW, je nejaky duvod, proc z Visalaji nejdete na hranicni hreben (nebo alespon primo na Svarnou Hanku) a po nem ale ponekud nesmyslne kousek smerem na Lysou Horu a potom pres skiareal Grun? Ten hranicni hreben je rozhodne hezci a zajimavejsi cesta vice mimo civilizace (hlavne kolem kopce Sulov), je kratsi, s mensim prevysenim a jeste tam byva(lo) min lidi. Pokud byste tam nekde potrebovali prespat, rekl bych, ze tam taky najdete dobra mista. No a pro medveda tech par km navic nebude nic, pokud by ho vune Vaseho jidla prilakala (a on to uciti na kilometry daleko :wink:).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod Mawenzi » pát črc 19, 2024 15:17

apuka
na gruni mam ubytko, puvodne sem chtela jit z mostu u jablunkova, ale kluci pak zjistili, ze v sobotu nemuzou a ze prijedou v nedeli vecer, a ja si ty 2 dny nechtela zkazit tim, ze nekdo slibi jeden termin dvema lidem...

a venku spat sama nechci.

a jiny ubytko sem nesehnala.

no premyslela sem jit pres lysou, ale pak sem zvolila pohodovejsi nastup na dovcu, prece jen mam letos asi 90km s batohem cca 14/15kg a naznala sem, ze tech 17,5kg bude chtit pomalejsi rozjezd.

jj, vsude by to melo byt to stoupani v pohode, ale prece jen... prvni vandr sem byla 6 tydnu zpet.

dneska na fyzio mi jeste poradila, jak ten sval masirovat a kde to mam porad ztuhly, a do stoupani fakt pomalu a odpocivat, tak verim, ze to nozka zvladne:)
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod apuka » sob črc 20, 2024 14:47

Uz to bude asi pozde, ale stejne bych sel pres hranicni cervenou a potom lesni cestou dolu (najdes na Mapach.cz). Ta cesta mserem na lLsou je v te caxti pomerne nezazivna, dale v podstate taky. Ja bych si tech par jednotek km radeji pridal a slapal po lesni stezce, kym jde nez po zpevnenych cestach.
Mozna priste...
BTW, Prex Lysou horu bys uz mel docela citelne tezsi slapani do i z kopce, to by ted pro Tve nohy nemuselo byt prijemne. Rikam i kdyz navsteva Lyse - hlavne kdyz je dobry vyhled - opravdu stoji za to.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

PředchozíDalší

Zpět na Pokec