A co Češi?? Jdeme na pivo!! aneb kdo co kde pil ...

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Pijete pivo?

Hospoda je můj druhý domov
23
20%
Zcela vyjímečně (8-10 na stojáka a frčím domů)
68
60%
Jen když nemám po ruce oblíbenou Dobrou vodu:-)
16
14%
Fuj, nikdy bych se ho nedotkl!
7
6%

Celkem hlasů : 114

Re: A co Češi?? Jdeme na pivo!! aneb kdo co kde pil ...

Příspěvekod ntz » pon črc 17, 2023 22:27

Vexo píše:..co o nich zpívala Argema Jarošovský pivovar.

za tenhle kus nekdo mel jit brucet :P .. klikl jsem na to a i kdyz jsem nozikem celkem rychle prerezal kabilky k reprakum, ted uz se toho nejakou dobu z hlavy nezbavim ...
ntz
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod mike » úte črc 18, 2023 2:45

Zas tak mlady nejsi, abys nevedel, ze tohle si fakt poustet nemas :twisted:

Muze byt i hur, pochazim z kraje, kde byl Jarosovsky lezak nejlepsi dostupne pivo, coz ale neznamenalo, ze se dal pit ;-)
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod sobb » úte črc 18, 2023 13:07

Současný Jarošov je minipivovar. Původní pivovar skončil někdy koncem devadesátých let.

My měli asi rok po zahájení výroby ochutnávku různých jejich piv při posezení u sousedů, a chutnalo nám. Od té doby jsme je měli ještě několikrát.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod mike » úte črc 18, 2023 16:20

Mne vzdycky pobavi, kdyz naproti Hudy v Havlickove vidim tlupu hipsteru, co chlemtaji pivo z (mini?)pivovaru Hradek Slavicin, ktery tam ma neco jako bufet. To byvalo jeste horsi, nez Jarosov, a nejak neverim tomu, ze by se pitelne pivo varit naucili. Zkouset to nehodlam a hipsterum to zlomyslne preju :twisted:
mike
Moderátor
Moderátor

A co Češi?? Jdeme na pivo!! aneb kdo co kde pil ...

Příspěvekod Lipon » úte črc 18, 2023 17:25

Spousta mini pivovarů vaří už dneska dobré pivo.

A furt je to lepší než špeluňka čtyřka, co tam byla dřív :-)
Různá piva točí v tuším týdenní obměně za rohem V celnici, vedle vchodu do Billy. Akorát tam je to taky tak trochu hipstersky převážně jen na stojáka, a to zčásti ještě na chodníku.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod milarepa » ned srp 27, 2023 17:37

Proč pijeme alkohol?
https://www.youtube.com/watch?v=Bvb07OolgOY

skvěle zpracováno
milarepa
účastník
účastník

Příspěvekod booze » úte srp 29, 2023 8:56

milarepa píše:skvěle zpracováno

skvele to zaplatil BIRELL :drinkers:
dobry je Bernard Bitter Grep
booze
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod dudy » úte srp 29, 2023 9:04

milarepa píše:Proč pijeme alkohol?

Protože nám chutná...
:drinkers:
dudy
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod Lipon » ned říj 29, 2023 21:03

o víkendu jsem ochutnal na Lysečinské boudě jejich pivo Karlův Jelen, dobrej ležák, akorát za 4dcl chtěli 74 Kč, malý pivo je 0,2l :evil:
docela jsem na aktuální ceny na boudě koukal - horká čokoláda 129, lungo 64, to vše self service (objednávka a platba na baru, hostinskej to přinesl na stůl, dokud nepřišlo víc lidí, pak už si všechno lidi vyzvedávali na baru)

na Rýchorské boudě měli vrchlabského Hendrycha, slušně hořká 11tka, dobře pitelný
Lipon
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod mike » úte dub 23, 2024 0:23

mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod lojzmen » úte dub 23, 2024 22:10

Vypadá to legračně.
Ale už před lety jsem četl, jak si takový "alkoholik" po mnoha letech zničil játra.
lojzmen
nadšenec
nadšenec

Příspěvekod mike » pon čer 17, 2024 14:43

Vcera jsem mel 5 mesicu prosly Birell. Koupeny v Usti ve vietnamske vecerce, kde si s datem spotreby moc hlavu nedelaji. Byl studeny, nic mu nebylo a kupodivu byl i docela dobry. Mnohem lepsi, nez novy neprosly, co jsem mel nedavno. Nechapu, co s tim udelali. Vzdycky to byly chcanky, ale ted jsou to velmi naredene chcanky. Jako by vzali ten puvodni a naredili tak 1:5 vodou. Nema to skoro zadnou chut. Meli jsme ted polotmavy, kteremu jsem driv daval prednost, kdyz dobre nealko pivo nebylo. Ten se dal docela pit a mel dokonce i chut. Ted je tmavsi a podobne naredeny, jako svetly. Tmava voda temer bez chuti a bez zapachu.

Fakt mi to unika, si mysli, ze jsou lidi tak blbi, ze budou neco takoveho kupovat? Koupil je snad Mondelez? Mi rodice to kupovali snad 20 let a ted rekli, ze se to neda a skoncili s tim.
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Dromedaro » pon čer 17, 2024 17:08

Birell už nekupuji dlouho. Jak píšeš, nemá to chuť a je to jak voda. Bohužel je často na mnoha místech jediný v nabídce. Dříve jsem kvůli tomu občas koupil ten tmavý, protože byl přijatelnější než ten normální, ale ani ten už z nouze nekupuji. Měl jsem z něj akorát ulepenou pusu. Já už nealko pivo kupuji jen hořké Krušovice nebo Bakaláře. Ten Bakalář mi přišel nejlepší, co jsem tak pil, ale skoro nikde jej nemají. Už i u nás v Kauflandu jej nenabízí, kde jsem jej dříve kupoval.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod mike » úte čer 18, 2024 3:15

U nas znam jen tri dobra nealko piva. Bakalar, Lobkowicz a Bernard. Birell nebyl dobry nikdy, ale v nouzi se dal pit. Ted uz ne.

Nealko Krusovice jsem mel nedavno nekde na vylete. Velmi nedobre. Ma draha si vcera v te vecerce vzala cerne alko Krusovice. Ochutnal jsem, tragedie. Cele to, co se s Krusovicema stalo. Za sociku a jeste nejakou dobu po to bylo jedno z nejlepsich piv u nas. Svetla dvanactka a cerna desitka. Pak to nekdo koupil a uplne zk*rvil. To vcerejsi cerne nemelo s tim puvodnim krome nazvu vubec nic spolecneho.

Minuly tyden nam dosel Lobkowicz a jelikoz se mi nechtelo objednavat nakup. stavili jsme se v Penny pro pivo k veceri. Z nealko tam meli tam Birella, to ne, a Starocech. Ve slozeni nebylo nic podezreleho, a tak jsme to zkusili. Bohuzel jsem si nevsiml ceny, 6.90, na to jsem prisel az doma. Kvalita odpovidala. Neco jako naredene Krusovice :vom:
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Dromedaro » úte čer 18, 2024 9:52

Lobkowicz jsem ještě neměl, ale vyzkouším, protože jsem na něj už také slyšel chválu. Bernard takový normál - nepřekvapí ani neurazí. Já celkově ten Bernard považuju spíš za pivo vykonstruované na reklamě, designu a těch serepetiček okolo toho. Prostě v některých sociálních kruzích a společnosti je dobré prohlásit, že piju Bernarda.. :lol: :D . Ale ona ty nealko piva celkově nic moc. Jen ty Krušovice a Bakalář mi připadají dobré k pití na žízeň. Vychlazené. U těch Krušovic mi chutná ta hořká chuť. A navíc mám pocit, že jsi tu dříve psal, že docela dobré to nealko Krušovice. Na toho Bakaláře jsem slyšel chválu i od skalních pivařů, že když musí řídit, tak pijí to nealko Bakalář, že se nejvíce chuťově blíží normálnímu pivu.

mike píše: Za sociku a jeste nejakou dobu po to bylo jedno z nejlepsich piv u nas. Svetla dvanactka a cerna desitka. Pak to nekdo koupil a uplne zk*rvil.

Jo no. Otec taky pil Krušovice ještě pár let po revoluci a pak přešel na jinou značku.
mike píše: ne, a Starocech. Ve slozeni nebylo nic podezreleho, a tak jsme to zkusili. Bohuzel jsem si nevsiml ceny, 6.90, na to jsem prisel az doma. :vom:

:lol: Tak zrovna Staročech je známý jako pivo pro bezdomovce. To je, jako by jsi si koupil dvoulitrovou petku vína za 40Kč a očekával dobré víno.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod apuka » úte čer 18, 2024 13:25

mike píše:Vcera jsem mel 5 mesicu prosly Birell. Koupeny v Usti ve vietnamske vecerce, kde si s datem spotreby moc hlavu nedelaji. Byl studeny, nic mu nebylo a kupodivu byl i docela dobry. Mnohem lepsi, nez novy neprosly, co jsem mel nedavno.
Vsak se lezak ma nechat "ulezet" dostatecne dlouhou dobu. Asi vyrobce neodhadl spravne, jak dlouho :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod mike » úte čer 18, 2024 16:08

Dromedaro píše:Lobkowicz jsem ještě neměl, ale vyzkouším, protože jsem na něj už také slyšel chválu.

Nealko mi chutna, ale jejich alko kupodivu moc ne. Ne ze by to nebylo k piti, ale nejak mi to nesedi. Ani jedna z variant, co jsem zkousel.

Dromedaro píše:U těch Krušovic mi chutná ta hořká chuť. A navíc mám pocit, že jsi tu dříve psal, že docela dobré to nealko Krušovice.

Tezko, jelikoz jsem ho ted myslim mel poprve. Horke bylo, ale to je tak asi vsechno, co se o nem da rict dobreho. Kdybych mel pouzit jedno slovo a nemelo by to byt nedobre, tak reknu nevyvazene.

Dromedaro píše:Na toho Bakaláře jsem slyšel chválu i od skalních pivařů, že když musí řídit, tak pijí to nealko Bakalář, že se nejvíce chuťově blíží normálnímu pivu.

Jo, Bakalar je dobry, mozna nejlepsi u nas. Akorat kde ho koupit? Na Kosiku ani Rohliku neni. Ma ho na eshopu deBilla, ale ti sasci uz tam mesice maji napsano:

Možnost přidání přepravky do objednávky byla dočasně pozastavena z technických důvodů. Pracujeme na tom, abychom vám mohli službu opět nabídnout. Děkujeme za pochopení.

a hlavne:

V současné době není možné vracet zálohované obaly našim řidičům. Prosím, využijte ke zpětnému odkupu kteroukoli BILLA prodejnu ve vašem okolí. Na této službě pracujeme a brzy vám ji budeme moct nabídnout. Děkujeme za pochopení.

Zvyrazneni jsem zkopiroval od nich. Maji nejakou zvlastni definici slova brzy, myslim, ze to tam je nejmin pul roku. Si jako mysli, ze si necham dovezt piva domu a pak potahnu flasky do kramu? #-o

Dromedaro píše:Tak zrovna Staročech je známý jako pivo pro bezdomovce. To je, jako by jsi si koupil dvoulitrovou petku vína za 40Kč a očekával dobré víno.

Njn, holt jsem se na cenu nekouknul, jinak bych to nevzal :D Ale prezili jsme to a jsme o zkusenost bohatsi 8-[
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod mike » úte čer 18, 2024 16:11

apuka píše:Vsak se lezak ma nechat "ulezet" dostatecne dlouhou dobu. Asi vyrobce neodhadl spravne, jak dlouho :-).

Puvodne jsem si myslel, ze je to datum vyroby, co je to doopravdy jsem zjistil az po vypiti :D Celkem mne to prekvapilo, protoze nealko piva skladovanim trpi, takovy Lobkowicz uz mesic pred spotrebou po otevreni vypeni. Muze to ale byt skladovanim nebo tim, ze v plechovce se kazi min. Nebo je v Birellu tolik konzervantu, ze se zkazit nemuze.

Mozna se ted bude prosly prodavat draz, protoze to je jeste ten celkem pitelny pred zmenou receptury. Ta byla asi nekdy na jare, aspon rodice rikali, ze to prestali kupovat nekdy v te dobe.
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Dromedaro » úte čer 18, 2024 17:37

mike píše:Jo, Bakalar je dobry, mozna nejlepsi u nas. Akorat kde ho koupit? Na Kosiku ani Rohliku neni.

Tak on je na internetu normálně dostupný na pivních eshopech. Můžeš ho koupit třeba v plechu a nemusíš řešit flašky. Já raději piju z plechovek. Akorát ty asi myslíš ty eshopy jako Billa, Košík, Rohlík atd, že to tam nemají a odjinud objednávat jen Bakaláře nechceš, jestli jsem to pochopil správně?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod mike » úte čer 18, 2024 22:43

Jj, pochopil jsi to spravne. Chci, aby mi to privezli az domu a to v hodinovem intervalu podle meho vyberu. Jako kazdy jiny nakup.
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod Dromedaro » stř čer 19, 2024 19:14

No ale když ta možnost není, tak proč si neobjednáš z nějaké pivotéky piva do zásoby, než čekat půl roku, jestli to někde mít budou? Ty balení plechovek po 4ks, když to postavíš do komínku, tak místo nezaberou.

Díval jsem se na tu Billu a tu samou hlášku mají i pro Brno.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod mike » čtv čer 20, 2024 0:44

Moznost je. Jak na Kosiku, tak na Rohliku, je Lobkowicz, takze ho kupuju po basach. Ktere mi donesou az ke dverim a prazdne si zase odnesou. Neni Bakalar, ktery bych obcas urcite vzal, ale za blbnuti s eshopy mi nestoji. Kdyby v Bille nebyli debilove, tak ho obcas vezmu od nich, takhle maji smulu.
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod mike » stř črc 17, 2024 15:56

mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod milarepa » čtv črc 18, 2024 8:19

z nealko piv jednoznačně preferuju Bernard, za mě nejlepší dostupná volba

a naprosto TOP je polský pivovar Miloslav, myslím, že je z Polského Těšína nebo někde kousek za hranící v Polsku, normální hořké pivo, krásně voní po chmelu a sladu, dělají i skvělou nealko IPU, ta je nejvíce.......
milarepa
účastník
účastník

Předchozí

Zpět na Pokec