Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod apuka » čtv kvě 23, 2024 12:56

lojzmen píše:ty ptačí siluety na skle a zdi jsou nesmysl.
Hm...
lojzmen píše:Letos mám na oknech tři stopy po nárazu ptáka.
Vis, ze na sklo se ty siluety davaji spise k tomu, aby si ptaci vsimli, ze tam vubec neco je? Protoze samotne sklo nezaregistruji... Jasne, podobny ucinek dosahnes i kdybys tam namaloval/nalepil jen pasy pro ptaky viditelne barvy.
mike píše:makety ptaku nefunguji, ty jsme taky zkouseli
Hlavne nepomuze staticka maketa ptaku. Ve Stubai jsem narazil na maketu (vlastne spise silueta vyrezanou ze zelezneho platu) nasvarenou na asi dvoumetrovou tyc, ktera se cely den otacela v kruhu - a ptaci siroko daleko nikde, pricemz o par desitek metru dal u kazdeho domu jich byla spousta.

Jeste jsem videl i obycejnou statickou maketu (mozna mela !leskle oci", to nevim), ktera se poruzne osvetlovala, dokonce nekde i jen nekolika zavesenyma CD, ktera odrazela slunecni svit. Kupodivu, tyto zmeny osvetleny taky zabiraly.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16773
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod GreyMouse » čtv kvě 23, 2024 14:21

Dromedaro píše:My právě teď řešíme hejna ptáků u výběhu se slepicemi.

Na suchý žrádlo je dobrý nášlapný krmítko. Vrabci sice po nějaký době pochopili, že se bufet otevře, když jde nějaká slepice žrát a občas číhají kolem, aby se pak slétli do krmítka, ale na hrdličky (které mě štvou mnohem víc) to zabralo dobře. I od potkanů byl pár měsíců úplně pokoj. Pak je sice napadlo, že se ke žrádlu do prohryzat (krmítko je dřevěné), ale to spravil plech překrývající okousanou hranu.
GreyMouse
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2000
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » čtv kvě 23, 2024 14:35

apuka píše:Hlavne nepomuze staticka maketa ptaku.

Jsem se díval, že na Alze mají maketu jestřába s roztaženými křídly, která jde zavěsit na kroužek na špagát a asi se to má houpat ve větru, ale recenze dobrá jen jedna ze tří - jestřáb závěsný. Ale to by se muselo upíchnout někam, aby to neviděly ty slepice z výběhu, protože by se toho asi taky bály. Soudím dle toho, když se na nebi objeví dravec, že oni ho hned zpozorují a pozorují a jdou se schovat pod stříšku.

apuka píše:Vis, ze na sklo se ty siluety davaji spise k tomu, aby si ptaci vsimli, ze tam vubec neco je?

Z logiky věci = hele tady poletují taky ptáci (samolepky), tak tam můžu letět a bum do skla?

GreyMouse píše:Vrabci sice po nějaký době pochopili, že se bufet otevře, když jde nějaká slepice žrát a občas číhají kolem, aby se pak slétli do krmítka, ale na hrdličky (které mě štvou mnohem víc) to zabralo dobře.

My máme právě problémy s hejny drobného ptactva - vrabci atd. Ale dříve to tak nebylo, až teď. Oni tam taky sedí a žerou. Až když tam přijdeme, tak se zvedne hejno a odletí, takže by to asi moc nepomohlo, když píšeš, že si počkají až půjdou jíst slepice. Hrdličky se ukáží občas jen dvě, pořád ty samé a v páru a ty nevadí. Ty chodí po zahradě a občas zobnou z hlíny. A já je mám rád.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4515
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod apuka » čtv kvě 23, 2024 15:23

Dromedaro píše:Z logiky věci = hele tady poletují taky ptáci (samolepky), tak tam můžu letět a bum do skla?
Ne. Jednoduse proto, ze tam "neco" (cokoliv vidi a timpadem vedi, ze je tam prekazka. Cire sklo jednoduse nevidi a proto netusi, ze tam neproleti - ptaci nemaji lokator jako netopyri, pro ne je prekazka jenom to, co vidi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16773
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod GreyMouse » čtv kvě 23, 2024 15:57

Dromedaro píše:My máme právě problémy s hejny drobného ptactva - vrabci atd. Ale dříve to tak nebylo, až teď. Oni tam taky sedí a žerou. Až když tam přijdeme, tak se zvedne hejno a odletí, takže by to asi moc nepomohlo, když píšeš, že si počkají až půjdou jíst slepice. Hrdličky se ukáží občas jen dvě, pořád ty samé a v páru a ty nevadí. Ty chodí po zahradě a občas zobnou z hlíny. A já je mám rád.

No, já mám zase radši vrabce. Jednak mají menší žaludek, ale hlavně ubývají, jednu dobu tu skoro nebyli vidět, byla by škoda, kdyby úplně vymizeli. Takže mi nevadí, když si občas trochu zobnou pšenice. Ale nemusí mít přístup k našemu zrní celý den, ať se taky trochu snaží sami :D. Ono to krmítko je většinu dne zavřené, slepice nežerou nepřetržitě, většinu času někde hrabou, popelí se, žerou trávu... Hrdliček je, myslím, už takhle dost, přikrmovat nepotřebují. A o potkanech ani nemluvě, tam je to úplně jednoznačné.
GreyMouse
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2000
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » čtv kvě 23, 2024 18:32

GreyMouse píše: Ono to krmítko je většinu dne zavřené, slepice nežerou nepřetržitě, většinu času někde hrabou, popelí se, žerou trávu...

Ono by to asi úplně problém nevyřešilo, protože zrní je jen část jídla co jim matka dává. Ona jim pořád něco strouhá, krájí, dává zbytky z kuchyně. Naše slepice mají takovou vlastní kuchařku. Mají tam tři kastroly na různá jídla.

Navíc mi dnes matka volala, že otec už dnes koupil nějakého umělého dravce na zavěšení na očko... ](*,)
Hlavně, že jim říkám, počkejte, zjistím z recenzí, jestli to funguje... Tak pak můžu napsat, že nám to taky nefungovalo, ale třeba jo, když to má být zavěšené na špagátu a houpat se ve větru, ale jsem skeptický, poté co jsem si přečetl od vás a z recenzí.

Ale přemýšlím nad těmi krmítky, že by to snad vše šlo dávat do toho, co jim matka dává. Je to použitelné třeba na drcenou/sekanou čerstvou jatel, listy pampelišek, zbytky domácí kuchyně atd? A co jsem se díval na netu, tak pochopí to ty slepice, že je v tom jídlo a že na to musí šlápnout, aby se to otevřelo a mohli se najíst? Nebo jak jste je to učily? Když ty naše celý život jedí ze starých pekáčů, kastrolů atd.
Když to nevyjde s umělým dravcem, že by se koupila ta krmítka. Jedno na zrní a druhý na to ostatní.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4515
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod mike » čtv kvě 23, 2024 23:51

Lipon píše:pro strom nevidíš les
a do sexuální orientace jiných je ti houno

Proc takova nerudna reakce na docela vtipnou repliku?

Lipon píše:Pavproch má svůj osobitý styl, patří to k němu

To sice jo, ale neni to o nic mene hrozne, nez co napsal Dromedaro. Mne se to taky nelibi, ale proc jeden jo a druhy ne? ;-)

Byli jsme ted na Valassku a v lese jsme narazili na naucne tabule, ktere ma na svedomi mistni letity ochranar. Informacne uzitecne, ale bohuzel psane echt valasstinou. V mluvenem projevu mi nijak nevadi, ac uz jsem si ji za leta v Praze odvyknul, ale psana vypada proste priserne a vlastne i trapne... fseci apod...

Lipon píše:asi tak jako tvoje permanentní skuhrání na iPad (a které už taky každý přeskakuje)

Prani otcem myslenky? :twisted: Neboj, zanedlouho ten kram definitivne chcipne a mne po nem zustane uz jen slaba PTSD, od ktere si nebudu muset ulevovat psanim ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod mike » pát kvě 24, 2024 0:01

Dromedaro píše:Já jsem včera zkoušel nějak napodobit ten tvůj vzor ze screenshootu, ale nedařilo se mi to s tím textem. Vždy jsem měl v náhledu odkaz, na který šlo kliknout a za tím ten text

Tak ja to jeste zkusim. URL ma dve formy. Prvni jen odkaz:
Kód: Vybrat vše
[url]www.odkaz.cz[/url]
http://www.odkaz.cz

a druha text s odkazem:
Kód: Vybrat vše
[url=www.odkaz.cz]Nejaky text s odkazem[/url]
Nejaky text s odkazem

Z prvni udelas druhou tak, ze za "url" napises "=" a "]" premistis na konec odkazu. Mezi "]" a "[" pak napises svuj text.

Dromedaro píše:Matka tam začátkem týdne zavěsila pár CD, že ji to někdo poradil, že to ptáky plaší jak se to leskne. Říkala, že jich tam létá méně, ale taky si myslím, že to bude mít dočasný efekt, než si zvyknou.

Tim jsme u nas zacinali. Nevim, jak dlouho efekt vydrzel, ale moc to nebylo, casem to naprosto ignorovali.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod mike » pát kvě 24, 2024 0:17

booze píše:@modi vytahnete si uz hlavy z prdele a zacnete to mazat.

To je pomerne neortodoxni vyzva k udrzovani slusnosti na foru :twisted:

booze píše:Je to hnus, do jakych otacek dovolujete jedinci urazet na Ceskoslovenskem outdoor foru.

Nemyslim si, ze apuka mel v planu nekoho urazet, beru to jako projev jeho choroby. Ale rozhodne souhlasim s tim, ze nalepkovat lidi jako rasisty, sovinisty nebo xenofoby se jako urazka brat da. Jsou to silna slova a urcite silnejsi kalibr, nez treba nekomu bezne vynadat do blbu, kretenu a idiotu. Myslis tedy, ze bychom meli dat apukovi ban nebo bude stacit durazne napomenuti?

Quido píše:anebo se zase ukazuje, že jsem měl pravdu, že tady to je Mikeho klubík

Asi bych si mel nekde zalozit registrace, abych vedel, kdo je vlastne vsechno clenem meho klubiku. To s klubikem ukrivdenych a ubrecenych je to jednoduche, samotneho mne prekvapilo, jak malo vas je. Po tech letech tady to beru jako uspech ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Lipon » pát kvě 24, 2024 8:18

mike píše:Proc takova nerudna reakce na docela vtipnou repliku?

v tom pripade mas dost naruseny smysl pro humor
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4945
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod pavproch » pát kvě 24, 2024 8:26

+1
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28540
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod apuka » pát kvě 24, 2024 10:29

mike píše:
booze píše:Je to hnus, do jakych otacek dovolujete jedinci urazet na Ceskoslovenskem outdoor foru.

Nemyslim si, ze apuka mel v planu nekoho urazet, beru to jako projev jeho choroby. Ale rozhodne souhlasim s tim, ze nalepkovat lidi jako rasisty, sovinisty nebo xenofoby se jako urazka brat da. Jsou to silna slova a urcite silnejsi kalibr, nez treba nekomu bezne vynadat do blbu, kretenu a idiotu. Myslis tedy, ze bychom meli dat apukovi ban nebo bude stacit durazne napomenuti?
Opravdu jsi si jisty, ze booze svoji poznamkou ukazoval na mne???
Obavam se, zes v tom pripade vubec nepochopil, o cem tady byla rec - a v tom pripade je to jen zase dalsi potvrzeni toho, co jsem psal a bylo by u Tebe vhodne se nad sebou zamyslet. Ja jsem jen Ethericovi napsal, ze jeho zjednodusujici a obecnujici usudky "zavani sovinismem" a vysvetlil jsem, proc... Ta dalsi diskuse uz nebyla o zadnem oznaceni nekoho necim.

Urazeni bylo dost - ale ne z me strany.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16773
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » pát kvě 24, 2024 11:04

Já se obávám, že jsi úplně nepochopil Mikuv sarkasmus nebo jaký jiný výraz se pro toto používá, teď si nejsem jistý.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4515
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod irem » pát kvě 24, 2024 11:08

Samozrejme, napsat, ze ceska spolecnost ma sovinismus a rasismus hluboko zakoreneny neni zadnym oznacenim nikoho nicim. Ale dalo by se rict, ze to "zavani" zjednodusujicim a obecnym usudkem o cele ceske spolecnosti a mozna to dokonce je generalizace cele specificke narodnostni skupiny? :-k :roll:

Rasismus a zejmena sovinismus jsou opravdu silna slova, sovinismus oznacuje mj. vyhroceny nacionalismus a podnecovani nenavisti k jinym narodum. Oznacovat za rasismus a sovinismus vysokeho radu nazor, ze pokud se imigrantum nelibi prostredi, do ktereho imigrovali, mohou odejit se mi zda silne prehnane a navic se opravdu jedna o devalvaci tech pojmu. Stejne tak ohaneni se takovymi pojmy v diskusi o domluve s cizinci na ceskych zakaznickych servisech (kteri se casto ani neobtezuji se pokusit v cestine komunikovat). Naprosto chapu, ze to nekdo vnima jako urazlive.
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 297
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod apuka » pát kvě 24, 2024 11:28

irem píše:Naprosto chapu, ze to nekdo vnima jako urazlive.
Ja naprosto chapu, ze nekdo to vnima jako urazku - ale takove vnimani rika neco o pravdivosti nebo nepravdivosti?

Ja jsem tady vysvetlil, proc si za tim stojim a proc uvedene neni vubec zadnou devalvaci pojmu - znovu zopakuji, u techto projevu to zacina a tyto projevy delaji to podhoubi, ze ktere potom vyrustavaji i ty nejhorsi formy, stejne tak z tohoto podhoubi prameni ta tolerance projevu do urcite urovne.
irem píše:Oznacovat za rasismus a sovinismus vysokeho radu nazor, ze pokud se imigrantum nelibi prostredi, do ktereho imigrovali, mohou odejit se mi zda silne prehnane a navic se opravdu jedna o devalvaci tech pojmu.
Ja TI nevim, obavam se, ze Ti, co se tomu odborne venuji budou mit naprosto odlisny nazor od toho Tveho.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16773
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod ntz » pát kvě 24, 2024 12:23

@Etheric - zkus si treba ty kapriky nalozit ... delaj se ruzny dobroty z ryb, neni potreba vsechno osmazit a sezrat rovnou :P ... ja jsem z tech tvejch reci dostal strasnou chut na rybu .. asi se budu muset vyporavit neco ulovit :P

jinak ja si uz mockrat bral panvicku s varicem k vode a nekolikrat jsem sezral kaprika hned po vytazeni ... idealni je takovej ctyricatnik ... :P, toho sezeru celyho, nez mu dojde, ze je venku .. obaluju jen do mouky a sladky papriky (bez strouhanky a vajicka)
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2186
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod GreyMouse » pát kvě 24, 2024 12:29

Dromedaro píše:Ono by to asi úplně problém nevyřešilo, protože zrní je jen část jídla co jim matka dává. Ona jim pořád něco strouhá, krájí, dává zbytky z kuchyně. Naše slepice mají takovou vlastní kuchařku. Mají tam tři kastroly na různá jídla.

Koukám, že se započítáním práce kolem slepic vám taky jedno vejce vyjde tak na 50 Kč :D

No, na vlhké krmení se nášlapné krmítko opravdu zrovna nehodí, to máš pravdu. Pokud by nešlo snadno čistit, hrozí, že by tam zůstávaly zbytky, které by začaly plesnivět. Ale na zrní je to fajn, do zásobníku nasypu klidně i 20 kg a o dovolené se nemusím bát, že děti slepice vyhladoví k smrti, když jim "neuvaří". Ale to asi tvoji rodiče neřeší.

Dromedaro píše:A co jsem se díval na netu, tak pochopí to ty slepice, že je v tom jídlo a že na to musí šlápnout, aby se to otevřelo a mohli se najíst? Nebo jak jste je to učily? Když ty naše celý život jedí ze starých pekáčů, kastrolů atd.

Ony to nejsou velké myslitelky, ale žrádlo je zajímá, takže se to naučí. Postupovala jsem podle návodu na internetu a dobrý. Na pár dní zatížíš nášlap třeba cihlou, aby bylo krmítko pořád otevřené a slepice si zvykly tam chodit žrát. Pak zátěž odstraníš, ale pod víko dáš ještě klacek, aby se úplně nedovřelo a bylo škvírou zrní vidět. A za týden nebo dva to umí všechny. Teď na jaře jsme brali pár klecových slepic z drůbežárny. Byly opelichané, pajdavé, ustrašené. Ze začátku ani nechtěly opouštět bednu, do které jsme je po příjezdu nastěhovali, měla jsem strach, že některé možná ani nepřežijí. Krmení jsem jim taky dávala do misek, aby se vůbec nažraly, když až ke krmítku se ani neodvážily dojít. A po dvou měsících už v pohodě. O "lepší" žrádlo se perou s ostatními a nášlapné krmítko pro ně není problém :)

Dromedaro píše:Když to nevyjde s umělým dravcem, že by se koupila ta krmítka. Jedno na zrní a druhý na to ostatní.

Teď jsem koukala na nabídku v e-shopech a něco takového by asi šlo i na to vlhké krmení. Tam by šla dát nějaká nádoba (nádoby) se žrádlem dovnitř, případně pak ty zbytky uklidit, aby se to nekazilo. My máme krmítko dřevěné se zásobníkem, protože se mi líbilo víc (taky jsem si chtěla dokázat, že nejsem úplně levá, když si ho vyrobím sama :)) a nechtěla jsem, aby slepice v zimě na plechovém nášlapu zábly nožičky. Ale pro vaše účely by ten plechový "truhlík" s víkem mohl vyhovovat.
GreyMouse
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2000
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod GreyMouse » pát kvě 24, 2024 13:13

apuka píše:Ja jsem tady vysvetlil, proc si za tim stojim a proc uvedene neni vubec zadnou devalvaci pojmu

Použiju tvoje slova: "takove vnimani rika neco o pravdivosti nebo nepravdivosti?"

apuka píše:
irem píše:Oznacovat za rasismus a sovinismus vysokeho radu nazor, ze pokud se imigrantum nelibi prostredi, do ktereho imigrovali, mohou odejit se mi zda silne prehnane a navic se opravdu jedna o devalvaci tech pojmu.

Ja TI nevim, obavam se, ze Ti, co se tomu odborne venuji budou mit naprosto odlisny nazor od toho Tveho.

Pokud je výsledkem prosazování názorů těch co se tomu odborně věnují to, co se děje dnes v Německu, tak snad bude lepší, když nás imigranti opravdu budou považovat za rasisty a nacionalisty. Ale to už zavání politikou...
GreyMouse
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2000
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Quido » pát kvě 24, 2024 13:29

@mike
opet resi, jak v tvych ocich vypada prst, ktery ukazuje, ale vubec neresis, kam ukazuje...
...to se uz ale asi nezmeni
:roll: :mrgreen:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3801
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysú...

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod mike » pát kvě 24, 2024 13:44

apuka píše:Ja TI nevim, obavam se, ze Ti, co se tomu odborne venuji budou mit naprosto odlisny nazor od toho Tveho.

Váš faul je Apel na autoritu, v tomhle pripade navic na imaginarni autoritu :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod mike » pát kvě 24, 2024 13:46

Lipon píše:v tom pripade mas dost naruseny smysl pro humor

To rozhodne. Nastesti cely zivot potkavam lidi s podobne narusenym smyslem pro humor a spolecne se pak zvracene smejeme sucharum, co se z prehnaneho pocitu vlastni dulezitosti nedokazou zasmat sami sobe :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod ntz » pát kvě 24, 2024 13:59

ps. politiku na OF fakt ne, neda mi to ale a musim prilit trosku benzinu do ohynku:

vymyslel jsem uz davnejc reseni migracni krize - podle me by se evropani meli dohodnout a pozvat vsechny africany do evropy ... az by africani prijeli, tak evropani by se sebrali a obsadili by vyprazdnenou afriku ...
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2186
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod mike » pát kvě 24, 2024 14:01

Ne, prosim fakt ne.

(a za sto let by se situace opakovala v opacnem smeru ;-))
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod pavproch » pát kvě 24, 2024 14:04

mike píše:To rozhodne. Nastesti cely zivot potkavam lidi s podobne narusenym smyslem pro humor a spolecne se pak zvracene smejeme sucharum, co se z prehnaneho pocitu vlastni dulezitosti nedokazou zasmat sami sobe :twisted:

OMG.
Naposledy upravil mike dne pát kvě 24, 2024 14:33, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna vnorena citace
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28540
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Etheric » pát kvě 24, 2024 14:34

ntz píše:zkus si treba ty kapriky nalozit ... delaj se ruzny dobroty z ryb, neni potreba vsechno osmazit a sezrat rovnou

Dělal jsem dřív zavináče, neměli chybu, ale chtěl bych zkusit slanečka, to je vpodstatě stejnej princip. Dobrýho slanečka ze 100% čerstvý ryby z čistý vody tady prostě nekoupíš, to bysis musel udělat výlet na Sever :)
Nebo nachytat kapry do mrazáku a pak vyudit, plnou udírnu, pro sebe i známý. Na vyuzení jednoho kapra padne stejně dřeva, jako na plnou udírnu..

ntz píše:jinak ja si uz mockrat bral panvicku s varicem k vode a nekolikrat jsem sezral kaprika hned po vytazeni

Perfektní způsob, jak na místě okamžitě přijít o papíry. Rybaření má svoje pravidla. Vařič, pokud to není dřívkáč, stráž toleruje vždycky. Ale ty ryby:

XIV. Zacházení s ulovenými rybami
Při vylovování ryb je oprávněný k lovu povinen zacházet s nimi šetrně. Pokud ryby nelze (vzhledem k hmotnosti) zvednout pomocí udice nad hladinu je nutno použít podběrák. Při vylovování ryb o velké hmotnosti může být použit vylovovací hák (gaf). Ryby, které nedosahují stanovené míry a musejí být, proto vráceny do vody, uvolňujeme, pokud možno ve vodě bez zbytečné manipulace na břehu. Pokud vězí háček hluboko v jícnu, je nutno háček odstřihnout (odříznout). Nemůže-li oprávněný k lovu bez poškození uchovat přisvojené ryby živé, je povinen ryby usmrtit prudkým úderem do temene hlavy a proříznutím žaberních oblouků. Za hrubé porušení povinností bude považováno smýkání ryb po břehu nebo jejich nešetrné vhození do vody. Porcování přisvojených ryb před odchodem od vody je zakázáno. Přisvojené ryby je nutno uchovávat tak, aby jejich maso nebylo znehodnoceno a aby byla možná kontrola úlovku. Je zakázáno uchovávat ryby za účelem výměny za jiné ulovené ryby.

Už hodně lidí kvůli takovým věcem přišlo o papíry. A nedivím se, su rád, protože když lidem popustíš uzdu až moc, sám dobře víš, kam to vede. Tuplem v kombinaci s hamtavostí mnoha lidí by tu be vodě nebylo nic. Zaplať pánbůh za tvrdou stráž a "bonzáky" kteří volají, když dědek sedí u vody a babka běhá 5x tam a zpět s kabelou pro kapra..
Naposledy upravil Etheric dne pát kvě 24, 2024 14:41, celkově upraveno 1
Bůh dal všem lidem mozek, ale jen někomu návod na jeho použití.
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8275
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod mike » pát kvě 24, 2024 14:39

Etheric píše:Už hodně lidí kvůli zrakovým věcem přišlo o papíry.

Teda, ted jsem musel chvili premyslet :D Mobil, co? ;-)

Etheric píše:když dědek sedí u vody a babka běhá 5x tam a zpět s kabelou pro kapra..

V cem je problem? Nic o tom nevim, jen mne to zaujalo.

Jinak se mi libi, jak skvele dodrzujeme tema vlakna :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » pát kvě 24, 2024 14:55

mike píše:V cem je problem? Nic o tom nevim, jen mne to zaujalo.

Můžeš chytit a odnést si jen určitý počet/kg ryb a když rybu vytáhneš musíš ji hned zapsat do lístku.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4515
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Etheric » pát kvě 24, 2024 15:01

mike píše:Teda, ted jsem musel chvili premyslet :D Mobil, co? ;-)

Jsem si taky všiml a opravil to. Laptop, Win 10, Word, paradoxně ;)
Můj mobil nemá opravy - tedy ne klávesnice, kterou používám běžně. "Opravy" jsou na pracovní - ovšem stylem, že mi to podsvítí to slovo a dá upozornění ve stylu, jestli tam není gramatická chyba.. Slova, diakritiku, prostě nic to nenahrazuje. Jen upozorní. Ta "civilní" klávesnice nechá chybu bez povšimnutí..

Ad ryby: můžeš si nechat dvě ušlechtilé ryby denně, ovšem pouze v kombinaci. Dva kapry, dvě štiky, dva candáty atd nesmíš. Ale kapra + štiku, štiku + candáta atd můžeš. Ovšem jen do hmotnosti 7kg za den (celková váha ulovených ryb). Ostatní ryby nejsou na kusy, ale na váhu, tj můžeš brát 7kg denně.
Co dělá dědek každej den s několika kapry, štikami, candáty? Prodává, mění. Pak v tý vodě je hovno. Bít ho či hodit do vody je hyenismus ač on sám je hyena a nic to neřeší, ale rozdupat mu pruty a spálit povolenku je fér a především to vyřeší problém, aniž by byl dědovi zkřiven vlas (samozřejmě to nenahlásí, že..) arm2

Co se ti nezdá na umístění této diskuze? Je tu jakýsi fousatý řídký vlákno o rybaření, vim, ale tady to je kategoricky taky ok, ne? Jestli máš pocit, že ne, přesuň to, ale mně to přijde OK
Bůh dal všem lidem mozek, ale jen někomu návod na jeho použití.
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8275
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod mike » pát kvě 24, 2024 15:08

Aha, diky za vysvetleni. Dava to smysl. Taky nemam rad hamouny. Mame tu treba v lese paseku, kde rostly jahody (ted silene zarostla a je skoro po nich). Chodil jsem okolo kazdy den, natrhal si hrst na chut a sel dal. A pak tam jednou prisla zenska s kyblem a oskubala to docista. To same tresne, orechy apod.

S diskusi jsem to myslel vazne, tady je naprosto v poradku. Akorat tu zrovna probihaji aspon 3 paralelni diskuse a vysledek nema hlavu ani patu, coz je tematem vlakna ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Etheric » pát kvě 24, 2024 15:21

Jenže orvat jahody je neslušný, zatímco brát víc ryb už může být bez problému trestnej čin. Navíc je zakázáno úlovky prodávat či měnit. Naštěstí mnoho rybářů má rozum a takovým jedincům velice důrazně domluví, třeba tak jak jsem psal výše. Zapálit hamounovi povolenku a rybářský lístek, ani po prutech mu skákat nemusíš :)
Bůh dal všem lidem mozek, ale jen někomu návod na jeho použití.
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8275
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Pokec