Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod mike » stř kvě 22, 2024 0:04

@Dromedaro: ocenuju, ze pokracujes v OT diskusi na spravnem miste. Priste jeste prosim pridej link, aby bylo videt, odkud se citace vzaly. Treba tak, jak jsem to ted v tvem puvodnim prispevku udelal ja. Takhle to pro mene pozorne ctenare vypadalo, ze kus diskuse byl smazan (coz temer nedelame).

Presunul jsem sem toho trochu vic.

apuka píše:Ad sovinismus/rasismus

Zase pouzivas slova, kterym nerozumis a navic jim delas medvedi sluzbu. Nalepkovanim tohodle typu akorat rozredis spravny vyznam a kdyz pak dojde na opravdovy rasismus, tak to vsichni ignoruji, protoze to slovo uz pro ne ztratilo vyznam. Kvuli takovym, jako jsi ty.

Co se tyce (ne)tolerance, zrovna ty jsi zivouci priklad, jak jsme v CR nadstandardne tolerantni. Protoze jinak uz by te nekdo davno zabil.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod ntz » stř kvě 22, 2024 7:34

@Etheric - co ze ses' to dal na ryby ? o.O

Ja rybarskej listek mam .. slavnostne jsem si ho poridil asi pred 15ti lety kdyz jsem zacal jezdit na hausbot na slapy, velmi zahy me to ale preslo, protoze jsem si uvedomil, ze je naprosto dementni a zvracena zabava sam se bavit tim, ze budu jiny zivy tvory stresovat a bodat (v tom lepsim pripade) ocelovym hackem do huby ..

Samozrejme pokud nekdo chyta ryby kvuli tomu, aby je sezral, tak je vse v poradku, chytani "jen tak pro zabavu" aby je pustil je fakt humus ...
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2186
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » stř kvě 22, 2024 7:40

Lipon píše:fuj, to je strašný, jak tohle můžeš napsat? se z toho kroutí voči třikrát doprava a dvakrát doleva
vždyť je to už tak rozšířené a v češtině zdomácnělé slovo, že to snad nejde napsat špatně

Já vím jak se to píše. Tohle je PavProchština. Já jak tady čtu jeho příspěvky, tak mě ten jeho styl psaní nejdříve iritoval, pak mi to přestalo vadit a už mi to nějak v hlavě začíná naskakovat, že to taky začínám používat, i když to nepovažuji za moc dobrý směr, tak se to snažím nekopírovat.

mike píše:@Dromedaro: ocenuju, ze pokracujes v OT diskusi na spravnem miste. Priste jeste prosim pridej link, aby bylo videt, odkud se citace vzaly.

Já nevím, jak se ten link na diskuze dává. Já jsem se tu na to dříve ptal a nikdo mi neodpověděl. Dříve jsem tam alespoň napsal, že je to pokračování z toho a toho vlákna, ale vyhodnotil jsem to jako zbytečné, že stejně nikdo to nebude nějak ručně dohledávat. Ale je fakt, že člověk aspoň viděl, že je to pokračování odjinud a není to tedy část smazané diskuze.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4513
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » stř kvě 22, 2024 7:55

ntz píše:@Etheric - co ze ses' to dal na ryby ? o.O.

Etheric už rybaří delší dobu, alespoň co jsem tu dříve četl, tak jsem to tak pochopil.

ntz píše:Ja rybarskej listek mam .. slavnostne jsem si ho poridil asi pred 15ti lety kdyz jsem zacal jezdit na hausbot na slapy, velmi zahy me to ale preslo, protoze jsem si uvedomil, ze je naprosto dementni a zvracena zabava sam se bavit tim, ze budu jiny zivy tvory stresovat a bodat (v tom lepsim pripade) ocelovym hackem do huby ..


Já jsem přemýšlel, že bych se také vrátil k rybaření. Jako dítě jsem chodil do rybářského kroužku a s otcem jsme pak chodili na ryby. Ale právě jsem také došel k závěru, že já ty ryby jako pokrm nějak neprožívám a chytat ryby pro zábavu a pak je pouštět mi právě taky přišlo zvrhlý. Jako kdyby mě někdo chytl, pořezal mi žiletkou pusu a pak mě pustil a ještě se chlubil tím, jak je humánní, že mě nezabil ale jen pořezal pusu a pak pustil.

Ale když vidím rybáře, tak jim trochu závidím. Mě to jako děcko bavilo ty věci okolo rybaření a pak vysedávání u vody. Ale když kolikrát vidím, co už mají dneska rybáři za vybavení, to už by mě asi moc nebavilo s tímhle. To je vybavení, aby měl snad člověk IT znalosti. Já jsem nenapravitelný romantik, který by chodil s jednoduchým prutem, korkovým policajtem a žížalama ve sklenici.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4513
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod ntz » stř kvě 22, 2024 8:25

Dromedaro píše:Já jsem nenapravitelný romantik, který by chodil s jednoduchým prutem, korkovým policajtem a žížalama ve sklenici.
to myslim vsichni vi .. viz tvoje nepochopitelne zaniceni pro nesmyslne foceni s dirkacem ...
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2186
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Etheric » stř kvě 22, 2024 8:32

ntz píše:@Etheric - co ze ses' to dal na ryby?

Už před 22 lety. Loni jsem akorát neměl povolenku, bylo v plánu hafo jezdit na kole, ale zdraví mi do toho hodilo vidle. Letos povolenku mám. Co chytnu a má míru, to sežeru. Pokud je ta ryba teda pěkná, prcky nežeru, nic na tom neni a je to samá kost.

Dromedaro píše:Já jsem nenapravitelný romantik, který by chodil s jednoduchým prutem, korkovým policajtem a žížalama ve sklenici.


Tak je to ale nejlepší a mám větší úspěchy, než mnozí rybáři co maj v kabeli padesát různých nástrah.. Akorát prut (teleskop), naviják, šňůru a policajta mám moderní, čistě kvůli manipulaci, skladnosti a váze - zásadní faktor, když jezdíš bez auta. Sklenici jsem též vyměnil za plast. Jinak ale žádný fičury ani návazce - na položenou průběžný olovo a háček přímo na kmenovej vlasec, mám rád jednoduchost, a funguje to.
Včera jsem byl vzhůru do 11 večer a s čelovkou lovil na zahradě rousnice. Těch tam bylo.... V rybářských potřebách je prodávají 10ks za 70Kč #-o Těch 10ks ti často vytahaj kapři za ani ne hodinu. Byses nedoplatil. Kdo je z města, může je lovit v parku, tam jich je taky dost.
Bůh dal všem lidem mozek, ale jen někomu návod na jeho použití.
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8273
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » stř kvě 22, 2024 8:34

Ntz: Nevím no, ale rybařit s radarama, elektronickýma policajtama atd, tak to mi přijde jako když bych najel v noci na louku s pickupem, na korbě reflektor a opakovačkou bych tam kosil oslepený srnky.

Když už bych znovu rybařil, tak jak ve filmu Zlatí úhoři (můj oblíbený film).
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4513
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod ntz » stř kvě 22, 2024 9:23

ma zizalu (rousnici) jsem uz dlouho nechytal :P .. to se jeste dela ? :D

ja kdyz chytam kapriky, tak si sam udelam hrnec testicka (strouhanka, kroupy, <tajna prisada> a troska dipu ma chut) a chytam s krmitkem na maly hloubce treba 5m od brehu a do hodiny to muzu zabalit ... pokud bych tam chtel sedet dyl a cumet, tak tam napichnu nejakou kouli a tu si odvezu nekam na druhou stranu (samozrejme je dobre je tam predtim nalakat), pac ti vetsi a zkusenejsi kapri byvaj na odvracene strane (mesice) ..

edit: ale jo, na rousnici se chytaj hadi ...
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2186
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » stř kvě 22, 2024 9:40

Taky jsem si dělával vlastní těsta, ale už si moc nepamatuju jak. Dělal jsem to z chleba, který jsem rozmačkal ve vodě, do toho cukr a možná ještě něco, nevím už. Taky jsem to dával do těžkých olověných válcovitých krmítek

ntz píše: tvoje nepochopitelne zaniceni pro nesmyslne foceni s dirkacem ...

Mám naději, že ze mě ještě něco bude a na našem domě bude viset cedulka, upozorňující kolemjdoucí, že jsem tam žil. Většina velkých umělců byla za svého života odsuzována. :D
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4513
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod apuka » stř kvě 22, 2024 9:58

mike píše:
apuka píše:Ad sovinismus/rasismus
Zase pouzivas slova, kterym nerozumis a navic jim delas medvedi sluzbu. Nalepkovanim tohodle typu akorat rozredis spravny vyznam a kdyz pak dojde na opravdovy rasismus, tak to vsichni ignoruji, protoze to slovo uz pro ne ztratilo vyznam. Kvuli takovym, jako jsi ty.
Ja Ti nevim... uz asi zase prosazujes mysleni "spravny vyznam je jak si to myslim/jak to chapu ja"... Takze (nejenom) pro Tebe v soucasnosti (a nejenom pro Evropskou komisi) je definice nasledujici - a v podobnem duchu se to obecne pouziva na popis pricin chovani, tj. ne jako ideologicky pojem:
napr. tady píše:Podle definice Evropské komise proti rasismu a nesnášenlivosti, která je součástí Rady Evropy, se za rasismus považuje „přesvědčení, že lze na základě rasy, barvy pleti, jazyka, náboženství, národnosti, národnostního či etnického původu ospravedlnit nenávist k osobě nebo skupině osob, nebo představa nadřazenosti osoby nebo skupiny osob“
Ale jestli se Ti to vice libi, muze se pouzit termin xenofobie...

Bohuzel, nemas pravdu. Ja nerozreduji "spravny vyznam" ale naopak poukazuji na to, ze ty zakladne znaky jsou ve zdejsi spolecnosti hodne rozsirene a tolerovane. Problemem totiz je, ze ty projevy "opravdoveho rasismu" (jak to Ty nazyvas) vyrustavaji prave z techto mirnejsich zakladu. Kdyz si lidi od malicka zvykaji na to, ze takove chovani je normalni, tak nemaji potom problem s radikalnejsimi provevy, snad krome tech nejradikalnejsich. A naopak, ztraceji schopnost vnimat dusledky "sveho" (spolecnosti) chovani, proc tem "jinym skupinam" prijde toto chovani ponizujici, urazejici, xenofobni, rasisticke, atd. Protoze vetsina beznych ceskych lidi takove rasisticke/xenofobni/... chovani prakticky nikdy nezazije. A kdyz z toho neco malo, hodne slabeho zazije, tak ma tendenci z toho delat neco velkeho, i kdyz sam zvykne delat (z tohoto pohledu) mnohem horsi veci, ktere mu ale prijdou normalni.

Co si myslis ze je lepsi/horsi? Poukazovat na ty spolecnosti tolerovane, ale "obetem" hodne ponizujici projevy nebo to nechavat tak a ozvat se az jen v pripadech projevu, ktere zpusobi tezke ublizeni na zdravi nebo smrt (a pritom vubec nechapat a napoukazat na to, ze "my", cela spolecnost jsme pachatele "vychovali" svojim znormalizovanim jemnejsich projevu? Co myslis, ktery z techto dvou pristupu muze pomoci ty zavazne projevy minimalizovat?
A jo - docela byste se divili, kolik zahranicnich navstevniku, ale i zde pracujicich/zijicich lidi ze zahranici opravdu obecne vnima velkou cast ceske spolecnosti jako docela netolerantni vuci "jinakosti" (kam spada uz i to, ze nejsem Cech). Nebo mam napsat primo - jako xenofobni?

Ja jsem uz na OF nekolikrat psal, ze z duvodu sveho puvodu jsem casto zazil tyto projevy z ruznych stran - jako soucast "skupiny", ktera jich byla obeti i jako soucast "skupiny", ktera byla pachatelem. Proto jsem na podobne veci (z obou stran) hodne haklivy - a stejne tak ale dobre vidim, jak mnohym lidem prijdou tyto zalezitosti (kdyz zrovna oni nejsou jako "obet") nepochopene/-itelne a hlavne normalni. Tak at se nikdo tady (ale i jinde) nedivi, kdyz se ozvu, kdyz vidim celkem vyrazne projevy rasismu/xenofobie. Muzete si ale byt jisty, ze to je na OF jenom malokdy, az je to prilis (mne) do oci bijici. Tech mirnejsich projevu je tady docela hodne...
mike píše:Co se tyce (ne)tolerance, zrovna ty jsi zivouci priklad, jak jsme v CR nadstandardne tolerantni. Protoze jinak uz by te nekdo davno zabil.
Hm... Zrovna Ty jsi na OF "zivoucim prikladem" te "tolerance" vuci mne, ze? Tou svoji neustalou snahou mne pred ostatnymi zkouset ponizovat a zesmesnovat a pritom pouzivat praktiky, ktere jako by ses naucil na spickovych kurzech dezinformace... Samozrejme bez sebemensi navaznosti na to, co pisu. Resp. jo, jedna "navaznost" tu je - ze svymi (podlozenymi) nazory nesouhlasim s Tvymi nazory a Ty nemas cim ty moje vyvratit (a priznat, ze nemas pradvu Ti teda nejde)...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16772
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod ntz » stř kvě 22, 2024 10:00

Dromedaro píše:Taky jsem si dělával vlastní těsta, ale už si moc nepamatuju jak. Dělal jsem to z chleba, který jsem rozmačkal ve vodě, do toho cukr a možná ještě něco, nevím už ...

kachni hlava, syrecky a mys ?
ntz
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2186
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Etheric » stř kvě 22, 2024 11:05

ntz píše:edit: ale jo, na rousnici se chytaj hadi ...

Nejen to. Rousnice žere všechno, zatímco kuličku z těsta atp ne. Takže na červy máš větší možnost něco chytit a větší rozmanitost možných úlovků.
Bůh dal všem lidem mozek, ale jen někomu návod na jeho použití.
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8273
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod mike » stř kvě 22, 2024 15:58

Dromedaro píše:Tohle je PavProchština. Já jak tady čtu jeho příspěvky, tak mě ten jeho styl psaní nejdříve iritoval, pak mi to přestalo vadit a už mi to nějak v hlavě začíná naskakovat, že to taky začínám používat

Hmm, ze by to bylo nakazlive? Tak to bychom asi meli zavcas podchytit... Co ty na to, Lipone? ;-)

Dromedaro píše:Já nevím, jak se ten link na diskuze dává. Já jsem se tu na to dříve ptal a nikdo mi neodpověděl.

Link ziskas tak, ze kliknes na maly obdelnicek/ikonku stranky vlevo od Napsal: datum ve starem vzhledu nebo od nekdo datum v novem. Tim se ti otevre dany prispevek a v adresnim radku mas ten link, ktery zkopisujes nekam do textu. Kdyz to chces mit primo v citaci, jako ja, tak to udelas takhle:

Puvodni citace:
Kód: Vybrat vše
[quote="Dromedaro"]

Citace s linkem:
Kód: Vybrat vše
[quote="[url=http://www.outdoorforum.cz/viewtopic.php?p=598904#p598904]Dromedaro[/url]"]

Pricemz staci, kdyz oznacis Dromedaro (bez uvozovek) jako blok a kliknes na ikonku URL a zkopirujes tam ten link. Vyzkousej si to sam v nahledu, tam si muzes overit i funkci linku. Ac to na prvni pohled nevypada, je to jednoduche.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » stř kvě 22, 2024 20:15

Ok, díky. Akorát se mi daří jen vytvořit odkaz s originální adresou v textu, ale ne to změnit, aby se to neukazovalo jako html..., ale třeba text místo toho.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4513
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » stř kvě 22, 2024 21:05

mike píše:Nefunguje, vyzkouseno. Funguji site a odchyt. Ten je nutny proto, ze jak se jednou holubi nauci nekam litat, tak se furt vraceji. Bojovali jsme s nima roky a az tohle je (aspon nejak) vyresilo.

My právě teď řešíme hejna ptáků u výběhu se slepicemi. Slétávají se tam v houfech všichni ptáci z okolí a žerou slepicím jídlo a ty pak furt kvokají, že chtějí najíst a my jim musíme furt dávat kvůli tomu jídlo, že jsou hladové. Měli jsme tam síť, ale máme tam zároveň králíkárnu, která je vyšší než plot, takže ty sítě musely být natažené přes králíkárnu a ještě tak nějak krkolomně, že když byl větší vítr, tak se sít roztrhala, protože je moc jemná, nebo tam vznikly díry kudy tam létali ptáci dál.

K nám lítá drobné ptactvo, tak nás napadlo zkusit nějaké ty atrapy velkých ptáků, jestli to na ně bude fungovat. Ale zase, když se nebojí ani velkých slepic... A co jsem se díval na atrapy havranů, tak to má vtipné negativní recenze:

"Vypada to fajn, ale nefunguje"
Snímek obrazovky 2024-05-22 215750.jpg

"Fotka mluví za vše, holubi mají kamaráda a vrána je vůbec neodpuzuje"
Snímek obrazovky 2024-05-22 215808.jpg


A sokol na tom s recenzemi není o moc lépe, tak nevím.
Sokol 40 cm
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4513
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod mike » stř kvě 22, 2024 23:54

Dromedaro píše:Ok, díky. Akorát se mi daří jen vytvořit odkaz s originální adresou v textu, ale ne to změnit, aby se to neukazovalo jako html..., ale třeba text místo toho.

Koukni se poradne na kod vyse. Kdyz chces text, tak musis prvni cast URL uzavrit hranatou zavorkou, pak text a pak druhou cast URL hranatou zavorkou otevrit. Takhle nejak:
Kód: Vybrat vše
[url=http://www.neco.cz]Text klidne s mezerama[/url]

Vysledek: Text klidne s mezerama

A jo, makety ptaku nefunguji, ty jsme taky zkouseli. Pry na cas pomuze, kdyz se jim natrou oci lesklym lakem, aby se odrazely, ale i to pak prestane. Ptaci nejsou blbi a pochopi, ze jim nic nehrozi. Pres slepici vybeh natahni misto site jemne dratene pletivo, to vitr neroztrha. Rodice tak maji zakryte (kanadske) boruvky, jinak je ptaci vsechny sezrali.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49699
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » čtv kvě 23, 2024 4:21

taky bych doporucila pletivo mininalne tam, kde jim treba davate nazrat.


tak poprve v sobotu zkusim 25km, ted sem mela spis nechodici aktivity o vikendech. doufam, ze az zase zacnu poradne chodit, trochu zhubnu ty kila nabrany behem rekonvalescenece - pretvorim pripadne zpet na sval.

ale mam obavu, ze na to nebude stacit jen vikendovy chozeni a v tydnu uz nemam cas neco pridavat, tak uvidim, jak se zadari.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9446
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Etheric » čtv kvě 23, 2024 4:56

Ad rousnice - včera jsem na ně chytil cejna a plotici (obě ryby kratší, než žížala sama, nechápu..), pak dva malý kapry a jednoho krásnýho kapra 50cm, už je v lednici. Úhoři nic, respektive jeden záběr, ale sekl jsem naprázdno. Od 7 do půl 11 jsem tam byl..
Nechcete někdo kapra? Pokaždý chytim, už ani pes to nebude chtít žrát :D Mám už dlouho strašnou chuť na úhoře, zachvíli budou candáti a štiky... Ti kapři už mě nebaví..
Bůh dal všem lidem mozek, ale jen někomu návod na jeho použití.
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8273
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Mawenzi » čtv kvě 23, 2024 6:26

etheric
mate psa?
a nejde treba prodat? ja bych ani nevedela xo se s kaprem dela:D nic pro me cela ryba.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9446
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Etheric » čtv kvě 23, 2024 7:21

Nemáme psa. Ale kdyby jo, normálně bych ty ryby pro něj bral. Vyřízneš páteř, dáš pryč hlavu, maso nasekáš, ideální krmivo.

Prodávat se to nesmí, ale lze to darovat. Třeba soused mi daroval tři kolečka kravskýho hnoje, nic za to nechtěl, tak já mu daruju velkýho kapra. Ale ne, že bych toho kapra vyměnil za ten hnůj, to nejde, když to budeš dělat pravidelně, budeš mít problémy a už si nezachytáš. Jsme malý město a lidi moc mluví. Takže když toho kapra nebudu chtít pro sebe ani pro nikoho, pustím ho. Stejně je to nechtěnej úlovek při lovu jinejch druhů. Cíleně na kapry nechodím. Jenže je tu překapřeno, je to nejvíc vysazovaná ryba (asi proto, že nejvíc lidí tady chodí právě na ně).

Co se s tím dělá? Omráčí, vykrví, oškrabe, vykuchá, uřízne hlava + ocas, pak se to pořádně opláchne, vyřízne páteř + ploutve a máš krásný filety jako z obchodu, jen s rozdílem, že tyhle jsou čerstvý a z čistý vody. Pro rybáře co už v tom má cvik je zpracování velký ryby 10 minut práce včetně úklidu (kuchám na zahradě v trávě, takže nic neutírám, jen vysbírám bordel). Někdo, kdo by to dělal podle YT, by se s tím beztak mordoval dlouhý hodiny, ne-li půl dne..
Když někomu dávám rybu, vždycky už hotovou, naporcovanou. Kromě štiky, tu jen vykuchám a oškrabu, páč štika se peče vcelku. Vim, že lidi zpracovat rybu, nedejbože živou, většinou neumí. Mně to zabere max 10 minut...
Bůh dal všem lidem mozek, ale jen někomu návod na jeho použití.
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8273
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod lojzmen » čtv kvě 23, 2024 8:23

mike píše:... Pry na cas pomuze, kdyz se jim natrou oci lesklym lakem, aby se odrazely, ale i to pak prestane. Ptaci nejsou blbi a pochopi, ze jim nic nehrozi.

Jo, je to tak.
Kdysi kdesi už dávno jsem četl, že ty ptačí siluety na skle a zdi jsou nesmysl.
K odstrašení je prý nejúčinnější zobrazení oka dravce.
Já bych to zdokonalil jako nálepku oka s měňavým leskem a vzhledem. (Nevím teď, jak se to nazývá, při pohledu z různých pohledů se obraz mění, vroubkováním, či Fresnelova čočka?)
Ale cena?
Všimni si v přírodě, že když vzhlédneš do koruny stromu, ptáci se klidí do bezpečné vzdálenosti.

A holubi se používají k pokusům, protože je lze snadno něco naučit a poznají kauzalitu dění (příčinu a následek).

Letos mám na oknech tři stopy po nárazu ptáka.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1139
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Lipon » čtv kvě 23, 2024 8:33

mike píše:
Dromedaro píše:Tohle je PavProchština. Já jak tady čtu jeho příspěvky, tak mě ten jeho styl psaní nejdříve iritoval, pak mi to přestalo vadit a už mi to nějak v hlavě začíná naskakovat, že to taky začínám používat

Hmm, ze by to bylo nakazlive? Tak to bychom asi meli zavcas podchytit... Co ty na to, Lipone? ;-)



že jsou to akorát Dromedarovy výhovorky :lol:
Pavproch má svůj osobitý styl, patří to k němu, asi tak jako tvoje permanentní skuhrání na iPad (a které už taky každý přeskakuje)
jestli Dromedaro tvrdí, že se nakazil, tak v tom případě mu to nepěkně zmutovalo a měl by se s tím léčit
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4945
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » čtv kvě 23, 2024 10:35

Lipon píše:že jsou to akorát Dromedarovy výhovorky :lol: ... a měl by se s tím léčit

Hm, tak to nemáš moc dobrý úsudek. Nebo jestli se tě to osobně dotklo, protože jsi gay, tak to nebyl záměr.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4513
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod booze » čtv kvě 23, 2024 10:40

domedarro pise...
A proto Slováci v osmatřicátem nevyhlásili fašistický stát a nyní se hromadně nehlásí k sympatiím k Rusku s lidumilem Ficem v čele.

Nastuduj si: Volby do Snemu Slovenskej krajiny 1938, Hlinkova slovenská ľudová strana, Pohotovostní oddíly Hlinkovy gardy, Jozef Tiso, Podpora NSDAP pravicove orientovaných stran ve východní Evropě, Masakr v Kremničce. Hlavně, za co dostal Tiso provaz.
Politika na OF nepatri.

Pro ostatni s lehkou mozkovou dysfunkci, kteri nemaji uctu k historii (nejenom Ceskoslovenska) a siri pod ochranou zdejsich modu xenofobii vuci ostatnim, si nastudujte Sedm Maďarů, Kmenove války Uhru, vznik Rakouska Uherska a neurazejte Slovaky Maďarami.

@modi vytahnete si uz hlavy z prdele a zacnete to mazat. Je to hnus, do jakych otacek dovolujete jedinci urazet na Ceskoslovenskem outdoor foru.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8321
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » čtv kvě 23, 2024 11:03

booze píše:Nastuduj si: Volby do Snemu Slovenskej krajiny 1938, Hlinkova slovenská ľudová strana, Pohotovostní oddíly Hlinkovy gardy, Jozef Tiso, Podpora NSDAP pravicove orientovaných stran ve východní Evropě, Masakr v Kremničce. Hlavně, za co dostal Tiso provaz.

O druhé světové válce vím dost. Slováci nás hodili přes palubu a dali se k Němcům. To, že když se situace obrátila a oni se oportunisticky obrátili proti Němcům na tom nic nezmění a s Italy si v tomto směru mohou podat ruce.
To samé, když se po sametové revoluci od nás chtěli odtrhnout, protože je prý vykořisťujeme a proto se mají špatně. A dopadlo to, jak to dopadlo. Slováci zamrzli v devadesátkách a hromadně utíkají k nám za lepším.

Reagoval jsem na Apukovo woke vidění světa, kdy tu opakovaně tlačil názor, že jsme rasistická a šovinistická společnost. Že na OF politika nepatří, vím, proto už jsem to dál nerozebíral.

booze píše: siri pod ochranou zdejsich modu xenofobii vuci ostatnim,

Ty jsi taky nějaká přecitlivělá hysterka... Už to tu psal Mike Apukovi:

mike píše:
apuka píše:Ad sovinismus/rasismus

Zase pouzivas slova, kterym nerozumis a navic jim delas medvedi sluzbu. Nalepkovanim tohodle typu akorat rozredis spravny vyznam a kdyz pak dojde na opravdovy rasismus, tak to vsichni ignoruji, protoze to slovo uz pro ne ztratilo vyznam. Kvuli takovym, jako jsi ty.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4513
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Quido » čtv kvě 23, 2024 11:27

Dromedaro píše:O druhé světové válce vím dost.

A hned v dalším potvrzuješ, že nevíš...
Dromedaro píše:Slováci nás hodili přes palubu a dali se k Němcům. To, že když se situace obrátila a oni se oportunisticky obrátili proti Němcům na tom nic nezmění a s Italy si v tomto směru mohou podat ruce.
To samé, když se po sametové revoluci od nás chtěli odtrhnout, protože je prý vykořisťujeme a proto se mají špatně. A dopadlo to, jak to dopadlo. Slováci zamrzli v devadesátkách a hromadně utíkají k nám za lepším.

Možná bys měl vědět, že tvoje vidění světa není historie
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3801
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysú...

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Quido » čtv kvě 23, 2024 11:35

booze píše:
@modi vytahnete si uz hlavy z prdele a zacnete to mazat. Je to hnus, do jakych otacek dovolujete jedinci urazet na Ceskoslovenskem outdoor foru.


tak toho se tu asi nedočkáš...
:roll:
Nicméně, také žádám moderátory, aby zakročili tak razantně, jako jindy - je to jedno z elementárních pravidel (pravidlo 1 v MOF), že nikdo nikoho nebude urážet; a taky se tu opakovaně upozorňuje, že politika na OF nepatří...
anebo se zase ukazuje, že jsem měl pravdu, že tady to je Mikeho klubík (čti: někdo smí a jiný nesmí.)..?!
(V souvislosti s tím upozorňuji i na vlákno Vtipy)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3801
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysú...

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod booze » čtv kvě 23, 2024 11:42

Dromedaro píše:O druhé světové válce vím dost. Slováci nás hodili přes palubu a dali se k Němcům. To, že když se situace obrátila a oni se oportunisticky obrátili proti Němcům na tom nic nezmění a s Italy si v tomto směru mohou podat ruce.

Takze Prajzaci jsou OK a Slovaci ne? A Tisuv kamos Vojtech Tuka delal co a jak pro koho? Vis jak se zilo Slovakum pod nadvladou Madaru?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8321
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Dromedaro » čtv kvě 23, 2024 11:50

mike píše:Koukni se poradne na kod vyse. Kdyz chces text, tak musis prvni cast URL uzavrit hranatou zavorkou, pak text a pak druhou cast URL hranatou zavorkou otevrit.

Děkuju. Večer to zkusím. Já jsem včera zkoušel nějak napodobit ten tvůj vzor ze screenshootu, ale nedařilo se mi to s tím textem. Vždy jsem měl v náhledu odkaz, na který šlo kliknout a za tím ten text

mike píše: Ptaci nejsou blbi a pochopi, ze jim nic nehrozi.

Já je za blbce ani nepovažuji a taky si myslím, že to na ně má možná krátkodobý efekt, jako když někde u silnice postaví papundeklového policajta. Prvně si budu myslet z dálky, že je to živý a pak už budu vědět, že je to jen atrapa.

Díval jsem se na to pletivo. Tam bychom museli leda nastavit ještě sloupky trochu výš, aby byly nad tu zděnou králíkárnou a kurníkem a udělat to normálně do hranata, protože jinak by to asi vypadalo škaredě. Ale asi nám nic jiného nezbyde.

mike píše:Pry na cas pomuze, kdyz se jim natrou oci lesklym lakem, aby se odrazely, ale i to pak prestane

Matka tam začátkem týdne zavěsila pár CD, že ji to někdo poradil, že to ptáky plaší jak se to leskne. Říkala, že jich tam létá méně, ale taky si myslím, že to bude mít dočasný efekt, než si zvyknou.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4513
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec, který nemá hlavu ani patu vol. 4

Příspěvekod Lipon » čtv kvě 23, 2024 12:18

Dromedaro píše:Hm, tak to nemáš moc dobrý úsudek. Nebo jestli se tě to osobně dotklo, protože jsi gay, tak to nebyl záměr.

pro strom nevidíš les
a do sexuální orientace jiných je ti houno
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4945
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

PředchozíDalší

Zpět na Pokec