Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Lipon » pát lis 17, 2023 12:13

Česká pošta u nás "zavedla novinku". Vyházeli pošťáky, jeden pošták už nemá jeden rajón, ale tři (řádově vyšší tisíce lidí, jestli ne desítky tisíc).
Takže pošta se doručuje už jen 1x za 3 dny, takže 1-2x týdně :twisted:

Mi bylo tuhle divný, že celej tejden ve schránce nic a najednou 6 obálek.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4964
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Etheric » sob lis 18, 2023 4:39

Taky jsem si všiml, že naše pošťačka teď roznášela i někde úplně jinde.. Mazec. Chodí fakt rychle a nachodí za ten den tolik, že se snad může rovnat s místními terminátory... Za ty prachy co bere, to fakt asi musí bavit, nebo nevim..
Bůh dal všem lidem mozek, ale jen někomu návod na jeho použití.
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8379
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Dromedaro » sob lis 18, 2023 18:14

Někde na malým městě nebo odlehlejších krajích ještě chápu, že tam není práce, tak dělají na poště. Ale třeba tady v Brně tomu taky nerozumím, že jim to tady ještě někdo roznáší za ty peníze a podmínky. Pošťačky obalený taškama a cupitají od vchodu ke vchodu. By mě zajímalo, jak to řeší, když potřebují na záchod, hlavně pošťačky. Navíc Jurečka zjistil, že se na ÚP nikdo taky nehrne pracovat za přepážky, takže od nového roku se bude žádat o některé dávky na poště, kde to budou vyřizovat pracovníci ČP za přepážkou. Takže jim zrušily pobočky, propustily zaměstnance a těm co zbyli, přidají práci. To už vůbec nechci vidět, jak to bude fungovat. Naštěstí už na poštu potřebuju jen výjimečně díky datovkám, identitě občana atd. Vlastně tam musím jen, když mi tam přesměrují balík z Balíkovny, ale to mám kod a nečekám (miluju ty pohledy lidí ve frontách, když je po právu předbíhám :twisted: ).
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4640
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Etheric » ned lis 19, 2023 5:09

Žejo, zima, vedro, déšť, sníh, kroupy, vítr, nezájem. Ověšenej jako šerpa, lidi kterým doručují taky nebývají vždy milí... Bych už teda šel raději doplňovat zboží do superhyper, měl bych v přepočtu na hodiny o jeden pracovní den týdně méně, ale více peněz. A slevy, nosil bych si domů co ten den projde.....

Jak to dělají, když potřebují na záchod? Jako všichni. Je blízko hospoda atp? Ok. Ne? Křoví, kout u garáže,..... Mám v batohu pytlík na psí hovna, v případě potřeby použiju i na svoje..
Ty to děláš nějak jinak?
Bůh dal všem lidem mozek, ale jen někomu návod na jeho použití.
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8379
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod booze » stř lis 22, 2023 9:51

PPL z duvodu obsazenosti vydejny v boozelandu nechal balik v jine dedine cca 5km, tak jsem si udelal prochazku.

Lide, kteri si nevyzvedavaji baliky, blokuji kapacitu vydejnich mist a pak to nemaji uz kam narvat ASI.
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8321
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Dromedaro » stř lis 22, 2023 11:56

Viděl bych problém v tom, že zákazník dostane informaci, že na vyzvednutí balíku má čas 2-3dny, ale počítá se s tím, že si balík zákazník vyzvedne do druhého dne. Pak tam posílají další balíky, když už není kapacita.

Etheric píše:Jak to dělají, když potřebují na záchod? Jako všichni. Je blízko hospoda atp? Ok. Ne? Křoví, kout u garáže,..... Mám v batohu pytlík na psí hovna, v případě potřeby použiju i na svoje..
Ty to děláš nějak jinak?


No tak stane se občas, že si potřebuji odskočit na malou ve městě, ale to je výjimečně a jako chlap nemám až takový problém si nějaký vhodný kout s keřem najít, ale přeci jen ženy to mají v tomto ohledu těžší. A teda velkou potřebu na ulici nevykonávám, to když se výjimečně stane, tak zaběhnu někam do hospody, kde většinou musím zaplatit cca 20kč nebo si něco objednat. Ale to jsou výjimečné situace a nepamatuji kam moje paměť šahá, že bych toto musel řešit. Před odchodem do města si vždy odskočím na záchod, když cítím, že by mohla být potřeba. Ale doručovatelky toto musí řešit každý den po celou dobu směny. Tam nejde o to, že to občas na někoho přijde a není k dispozici záchod a i pro chlapa je někdy problém najít vhodné zákoutí na sídlišti nebo tak podobně, třeba v centru města.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4640
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Etheric » stř lis 22, 2023 14:20

@Dromedaro: když nepracuješ na směny, máš pravidelný režim i stravu, pak máš i pravidelný vylučování. Typicky hned ráno, pak celej den klid. Pokud teda zrovna nesníš něco, co ti nesedne..
Bůh dal všem lidem mozek, ale jen někomu návod na jeho použití.
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8379
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Dromedaro » stř lis 22, 2023 14:27

Já chodím na velkou i 4x denně.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4640
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » stř lis 22, 2023 14:30

V tom pripade bys s tim mel neco delat ;-) Tohle musi byt obtezujici, ne?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49792
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Dromedaro » stř lis 22, 2023 15:39

Tak já s tím nějaký problém nemám a nemám pocit, že by bylo něco v nepořádku. Stolice vypadá tak, jak má zdravá stolice vypadat. Jiná situace by to asi byla, pokud bych měl nezdravě vypadající stolici nebo přímo průjmy. Vím, že se mě jednou ptal obvoďák při preventivní kontrole na pravidelnou stolici, tak jsem mu řekl, že chodím několikrát za den a řekl mi na to, že mám dobré trávení. Mně zase přijde málo, když jde člověk na stolici jen jednou denně ráno, že pokud bych já chodil jen jednou denně, tak bych si myslel, že něco nefunguje, jak má.

Někde jsem už dříve četl, že je naopak žádoucí, aby se odpad v podobě stolice dostával z těla co nejdříve. Prý když je tam dlouho, tak se pak ty odpadní látky přes stěny střev dostávají zpět do těla a škodí. I proto je třeba taky zácpa škodlivá. Ale co je na tom pravdy, nevím.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4640
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Vexo » stř lis 22, 2023 16:13

Lipon píše:Takže pošta se doručuje už jen 1x za 3 dny, takže 1-2x týdně :twisted:

Za chvíli dosáhneme západního standardu - v holandsku chodí jednou týdně, hurá :D
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 487
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » stř lis 29, 2023 11:25

Nejak se asi kupi u prepravnich sluzeb zasilky...

PPL - ve stejny den prevzali do prepravy tri zasilky. Dve prisly vcera, jedna by mela dnes - paradoxne ta, ktera se podala nejblize, ve Zline.
GLS - zasilka vyzvednuta vcera odpoledne. Posledni zapis v trasovani je z dnesni noci 03:09, ze byla v systemu zaregistrovana. A ted prisla SMS, ze "vzhledem ke zvysenemu poctu zasilek budeme Vas balik dorucovat v nasledujicich pracovnich dnech".
Balikovna - ta uz standardne dorazi nejdrive 3. pracovni den po prevzeti.
Zasilkovna - zatim pouze zaznam o vcerejsim prevzeti na depu v miste podani. To u nich ale nic neznamena, klidne to muze dorazit dnes a v trasovani se "najednou" objevi dalsich par zaznamu - z prepravy v noci, prijmu na dorucovacim depu, svozu k doruceni a o doruceni - najednou, nekdy chvili po prevzeti, nekdy az dalsi den.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16887
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod lojzmen » čtv lis 30, 2023 21:18

V e-shopu nipponcec.cz je v podmínkách dopravy tato poznámka:

Z-BOX+ Alza BOX - maximální úložní doba je 3 dny s možnostní prodloužení pouze u Z-BOX o 1 den přes mobilní aplikaci.
V sezóně od 1.11. do 20.12 je úložní doba 2 dny s možností prodloužení pouze u Z-BOX o 1 den přes mobilní aplikaci.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1148
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » pon pro 4, 2023 13:28

Kura, ráno SMS+emil od WeDo "dnes 10-13 doručíme dobírku za x tisíc, platba kartou možná", já celou tu dobu sedím fkanclu a čekám na ně s kartou v ruce a je půl druhé a ... NIC. Grrr. Doufám aspoň, že až přijede, bude mu fungovat terminál, inak su fřiti.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28680
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » pon pro 4, 2023 13:50

@PP: ...a kouknul ses ven oknem, jak to vsude vypada? Hlavne, pokud musi tim autem jezdit po obci kdovi kam a zpet... Obavam se, ze ty systemy na vypocet casu nejsou plne zesouladene s aktualnimi podminkami na silnicich.
Spise bych se obaval, at neskonci nekde ve skarpe nebo potoku a pod. To by ses musel nacekat trochu dele.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16887
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » pon pro 4, 2023 14:13

Mám a terminál fungoval. Uff.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28680
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » pon pro 4, 2023 16:20

Vecerni dorucovani CP me uz sere, kdyz jsem doma cely den.... Potrebuji zanest zpet veci do Hudy a Husky ve meste - jenze podle sledovani z 12:05 mam zasilku z DE (poslano DHL, tj. v CR je to CP) nalozenou do auta a "dorucuje se". Tj. predpokladam, ze zase prijde ridic nekdy po seste vecer, mozna az po sedme... kdy uz se do mesta nevyberu. Kdybych se vybral, prijde 15 minut pote jak nasednu na autobus :twisted:. Samozrejme, zadna SMS nebo mail o dodani. Jo - cas poseldniho zapisu sledovani zasilek mam pouze z nemeckeho sledovani, stranky CP maji pouze datum.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16887
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » úte pro 5, 2023 7:41

...prisel 19:50 ](*,) :twisted: , tj. uz msem se nedostal nikam, jinymi slovy zabil jsem jeden vecer/odpoledne doma cekanim, druhe (dnes, kvulinaplanovanym mitinkum) urychlenym a stresovym vybavovanim toho, co jsem vcera mohl vybavit v naprostem klidu
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16887
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod lojzmen » pát pro 8, 2023 19:46

Článek ze Seznamu, nějaké souhrnné informace o výdejních boxech přepravců zboží.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1148
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » úte pro 12, 2023 14:20

Nakoupil sem kopec "blbostí" pod strom na různých webšopech (i podle vzhledu ne moc seriozních) a prozatím vše došlo (kupodivu rychle i dyž je před vánoci a přepravci mají frmol), ešče čekám dva balíčky. Asi zítra. Tak snad jo.

Poznámky: ČPošta v den doručení ráno posílá SMS a emil že bude doručovat, v tom emilu je napsaný i odesílatel, enemže.... koupeno na např. darky.cz a odesílatel "Hala Průhonice" ... a fčíl se f tom vyznej.
Zasilkovna taky posílá emila, že bude doručovat/je na výdejním místě, ale odesílatele tam člověk nedohledá. Škoda no.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28680
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » úte pro 12, 2023 15:27

pavproch píše:ale odesílatele tam člověk nedohledá
Nekdy najdes pri vyhledavani, nebo alespon misto odesilani.

Ja jsem hledal odesilatele na nalepce na balicku od GLS. Nakonec jsem jej nasel. Neskutecne vyblelym, skoro neviditelnym pismem velikosti asi 4... Na precteni jsem potreboval bryla a k tomu jeste lupu ](*,).

Jo, CP mne SMS uz davno neposlala a jako na potvoru, kdyz pracuji cely den doma, tak vozi vecernim dorucovanim az po seste az pul osme vecer. Protoze nevis, kdy, nakonec nikam nemuzes ani na prochazku nebo do obchodu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16887
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod mike » stř pro 13, 2023 16:42

Objevil jsem kousek od baraku vydejni box. Uplne novy, krasny, velky, v dobrem miste. Akorat je asi nejaky rozbity. PPL mi uz u druhe zasilky tenhle tyden napsalo Uložení Vaší zásilky na výdejním místě se nezdařilo. Nastesti stary zapadly box o 300 m dal funguje a dali mi je tam :prayer:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49792
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Quido » stř pro 13, 2023 23:48

pavproch píše:Zasilkovna taky posílá emila, že bude doručovat/je na výdejním místě, ale odesílatele tam člověk nedohledá. Škoda no.

Japato? :-s
Zasilkovna píše do maila vždycky od koho zásilku přebrala a v apce v mobilu to je taky vidět..

screen1.JPG


screen2.JPG


screen3.JPG
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3801
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysú...

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » čtv pro 14, 2023 8:29

mike píše:...vydejni box...je asi nejaky rozbity. PPL mi uz u druhe zasilky tenhle tyden napsalo Uložení Vaší zásilky na výdejním místě se nezdařilo.
No, nejspise nejsi sam, komu se umistneni libi a asi to bylo plne (na velikost Tve zasilky). Taky si vsimam, ze cim bliz k Vanocum, tim hur se vybira misto doruceni. Ja sice nepouzivam ty ...boxy, ale vydejna mista, ale uz u mnoha z nich je poznamka ze jsou plna, ze si mam vybrat jine misto.

Ze to u tech ...boxu je problem se prece dost tady rozebiralo.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16887
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » čtv pro 14, 2023 12:06

Sakra, sakra, ...

Posilal jsem zpet pres Zasilkovnu najednou dva balicky pres kody na vydejnim miste. Hodne jsem daval bacha a nekolikrat kontroloval, abych napsal spravne kody zasilky na spravny balik. Ale ted prisel mail od jednoho, ze jim prisel balik se zbozim, co neprodavaji. Takze bud jsem to nakonec precejen popletl - nebo na vydejnem miste obsluha nalepila nalepky opacne.

No nic, kurna, snad to prijde zpet vcas z obou mist. ](*,) ](*,) ](*,)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16887
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » čtv pro 14, 2023 12:13

Musím se zasilkovně omluvit - opravdu v mailu o tom, že převzala zásilku není o odesílateli ani slovo, pak ale posílají druhý mail, že je na výdejním místě a tam už ten odesílatel vidět je. Sorry.

Já už z dárků čekám jen jednu kravinu (bohužel až z US of Ej = bude se muset clít, asi).

Doručovací doba: ČPošta tady u ná na dědině naštěstí takové móresy jako je doručování večer ešče nezavedla, tak jako ostatní přepravci doručuje v běžnou prac. dobu. Vyjímkou je zásilkovna (s doručením na andresu, ne na výdejní místo) = ti jezdí většinou až po normální prc. době.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28680
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod Quido » čtv pro 14, 2023 12:50

pavproch píše:Já už z dárků čekám jen jednu kravinu (bohužel až z US of Ej = bude se muset clít, asi).
.

nám nosí dárky Ježíšek... odkud, to nevím
O:)
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3801
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysú...

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod booze » čtv pro 14, 2023 13:06

Tvl CP otevreno pro verejnost 8.00-11.00 a 13.00-16.00 to je masakr. :axe:
Byvalo do 18.00 s pauzou na obed 30'. Jo a za obalku 1kus A5 chtela pani postmitrova 30 Kč. Pak doporučeně odeslat za 80Kč :shock:
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8321
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod apuka » čtv pro 14, 2023 13:08

PP je asi moderni, jemu nosi darky Santa Claus - asi odnekud z Aljasky, z "US of Ej". (a jeste za ne chce clo a DPH :roll: :? :lol:)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16887
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ceska posta a jini prepravci; stiznosti a zkusenosti

Příspěvekod pavproch » čtv pro 14, 2023 14:42

Ne, u nás nosí dárky taky Ježíšek (akurváth mu je někdo musí koupit). :twisted:

Tak ta zásilka z US of A už je v česku, zásilkovna poslala tracking (aktuálně depo Ova-Poruba), tak možná už zítra bude na výdejním místě. A tam se dozvím, esli něco (clo, DPH) ano / ne.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28680
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

PředchozíDalší

Zpět na Pokec