Pokec o informatice a elektronice

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » úte srp 16, 2022 13:45

Záhada: Používám barevnou ink. stiskárnu Epson WF 5620 (jsou tam úplně nové/čerstvé kartuše všech barev). Naše firemní logo je červeno-bílo-černé, mám ho na dopisech, když ten dopis prohlížím na obrazovce pc, logo má správnou kombinaci barev, dyž ho vytisknu, místo červené je tam hnědá. Dyž dám ale stisk jakékoli webstránky nebo jiného barevného dokundamentu, červenou to stiskne správně jako červenou. Ne že by mi to nějak moc vadilo, ale je to zvláštní. no. A doma mám tu samou stiskárnu a ta mi ty dopisy stiskne barevně správně. Fíha.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Mawenzi » úte srp 16, 2022 17:53

tak uz tyden su majitelem svyho staryho pracovniho notasku :) a vcera mi konecne prisla ramka, takze sem ji osadila, a teda... vykonove sem si se 7let mladsim strojem nepomohla NIJAK, ale urcite ma vyrazne nizsi TDP, az zdrazej elektrinu natolik, ze krmit phenoma se stane zalezitosti pro hornich deset tisic :D

akorat chci zkusit jeden softik na odsum, kterej uz nefunguje pod w7 a ve virtualce se mu taky nechce... ze bych se s kamosem sahla o licenci a na w10 aktualne vubec nehodlam prechazet na stolni masine...

A taky ma notas jen 128gb disk, to neni uplne moc... achjo, nutne potrebuju NAS a ne 2x 1TB + 1x 2TB v masine :D zalohovaci disky maj taky "jen" 1TB a to uz sem par 1 tb disku rozdala a jeste tu stejne mam, tak je mi to lito dokud to vali nahrazovat... ale NAS by stejne neco zral, to bych si mozna ani moc nepomohla a hlavne by furt hucel v loznici:( pc vypinam kdyz spim... ale co s nasikem... jako nejlepsi by bylo ho mit proste po ruce u routeru a ne nekde v kuchyni s kabelem natazenym pres dvoje futra
Přílohy
2022-08-pc-dell.png
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Dromedaro » stř srp 17, 2022 13:59

Chci se zeptat na technickou věc ohledně sluchátek. Koupil jsem si herní sluchátka. Nic extra, protože to vlastně mám víceméně jen na poslouchání kroků v kantrstrajkovi a abych večer nerušil střelbou a výbuchy sousedy, protože mám rád, když je to hlasité a na to mi to asi stačí a nemá smysl kupovat nic sofistikovaného. Ale zase nějaké šmejdy by to být neměly podle recenzí. No a má to být ten typ "uzavřené". A je u uzavřených sluchátek běžné, že když v nich zrovna nejede zvuk, že slyšíte zvuky okolo vás, třeba z venku? Jsem četl, že by to ty zvuky mělo nějak izolovat. Nebo to znamená, že vaše okolí neslyší vás? Kdyby to někoho zajímalo, tak jsou to tyto:
Niceboy ORYX X300
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4365
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod tor88 » stř srp 17, 2022 15:44

Niceboy je totalní Činský odpad pro děcka (umí to dělat leda kravál) a ma to khuul mega husty dyzajn :P

Ano asi je to vlastnost konkrétně tohoto elektroodpadu :wink:
Alzak
Obrázek
Rezence (asi ne(za)placená dle výsledku)
https://1url.cz/Wr2rD
Uživatelský avatar
tor88
nováček
nováček
 
Příspěvky: 103
Registrován: čtv kvě 5, 2022 8:51

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Dromedaro » stř srp 17, 2022 16:25

Tohle jsou právě moje první takováto sluchátka, tak nemám srovnání. A právě i při hraní, když jsou tam mezery ve zvuku, tak slyším zvuky ulice, což by tedy nemělo, jak jsem si tedy správně myslel.Já zase nejsem žádný zvukový znalec, ale přeci jen mi v tom kantrstrajku připadá ten zvuk s ozvěnou jako ze sudu,ale u některých zbraní to dělá zajímavý kravál :) A ano, design mají dobrý.A ve tmě červeně svítí.Sice to nevidím, když to mám na hlavě, ale svítí :)
Máš prosím tip na nějaké? Já je vrátím, ještě na to mám týden.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4365
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » stř srp 17, 2022 17:15

Jestli nechces slyset vnejsi zvuky, tak potrebujes sluchatka s aktivnim tlumenim hluku. Dobre tesnici sluchatka sice neco otlumi, ale ne vsechno a silnejsi zvuky muzou paradoxne vadit vic, jelikoz vic vyniknou, slabsi jsou utlumene. Mne se to s normalnima sluchatkama deje a uvazuju prave o ANC. Zkusenost nemam, ale co jsem slysel, tak to aspon nejak funguje.

Muzete nekdo doporucit nejaka, kde ANC opravdu funguje?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Mawenzi » stř srp 17, 2022 17:16

nejsu si jista jestli na potlaceni zvuku neni ANC "funkce", kazdy uzavreny sluchatka ho ale trochu budou tlumit, protoze konstrukce obepina uplne cely ucho.

jinak sluchatka za 600 proste budou sluchatka za 600... tam je asi fuk co koupis, bude to vsechno jedno :D

kolem dvojky bys koupil treba neco takovyho https://www.alza.cz/sony-wh-ch710n-cerna-d5827367.htm nevim, nemam zkusenosti, uz bych do dratovych sluchatek nesla, kdysi sem mela nejaky BT, uz nevim znacku, taky je to 15 let urcite... :D a co odesly do vecnejch lovist vzala sem drataky seinheiser, kde vetsinou kvalita dobra i skrz levnejsi segment, ale nejsu audiofill a sluchatka nepouzivam co nedelam ve stary praci, kdy sem muziku poslouchat mohla... v kazdym pripade myslim, ze sluchatka za 600 proste nema smysl kupovat pokud to chces pouzivat casto a chces z toho mit nejakej herni pozitek
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Dromedaro » stř srp 17, 2022 18:40

Tak já ty sluchátka kupoval v domění, že nepotřebuju nic extra, když to mám převážně jen na ten kantrstrajk, i když ho teda hraju hodně a ne na poslech hudby. No, ale to jsem se asi zmýlil, protože mi to nakonec vadí ta netěsnost, sudový zvuk a nejvyšší hlasitost je spíše normální hlasitost.
Ale já se díval i na dražší sluchátka, respektive na recenze a ty taky nic moc. Mně přišlo, že měly horší recenze, jak ty moje za 600Kč. Však se podívej na ty, které jsi postovala, co tam lidi opakovaně zmiňují. Že se láme ten můstek a sluchátka celkově nic nevydrží. A ANC, že moc nefunguje. U těch mých si chválili zvuk, zpracování atd. Na tu netěsnost zvuku jsem nenarazil, to až tady tor88.
Ty bezdrátová bych možná bral. Zase jestli to bude mít odhlučnění a nebudou obří, tak bych je mohl brát do vlaku a autobusu nebo ven a mobil mít klidně někde v brašně a nestarat se o drát.

Dík za ten typ na funkci ANC, o té jsem neměl tušení.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4365
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Lipon » stř srp 17, 2022 18:54

cena bude plusminus odpovídat kvalitě
na hry podle mě stačí cokoliv za pár stovek, spíš uzavřená, ANC není nezbytně nutné, to uzavření odstíní část hluku
pokud budeš chtít na hudbu, tak pak záleží, čí to budeš krmit; jestli nemáš zatím moc velké nároky na hudební sluchátka, a podle tvého popisu to vypadá že moc ne, tak bezdrátová budou stačit

na zvuk od CD kvality výš nic jiného než drát nemá smysl, ale to už chce odpovídající přehrávač nebo DA převodník

pokud jde o sluchátka s aktivním potlačením hluku, tak momentálně je na špici Sony, o kousek i před Bose, který to masověji rozšířil
na cesty do práce MHD, do letadla, do vlaku mám tahle, žena má tahle
vnější hluk tlumí oboje fakt dobře
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod tor88 » stř srp 17, 2022 18:59

Uživatelský avatar
tor88
nováček
nováček
 
Příspěvky: 103
Registrován: čtv kvě 5, 2022 8:51

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Dromedaro » stř srp 17, 2022 19:05

Na hudbu bych je neměl. Já ji moc neposlouchám. Já třeba ve vlaku a podobně sleduji filmy a dokumenty na netflixu nebo youtube nebo poslouchám nějaké rozhovory. K tomu mám drátová sluchátka, ale tam mě to štve, že to musím furt nějak hlídat ten drát s mobilem a když se lidi baví trochu hlasitěji, tak je slyším nebo bych to musel dát dost nahlas a to zase nechci, protože mi přestalo pískat v uších [-o< :prayer: a nerad bych to dráždil k návratu hlasitým poslechem. Tak to ANC by bylo na tohle dobré, že bych s nějakou normální hlasitostí neslyšel ruchy okolo a kdyby byla bezdrátová, tak se nemotat v drátu, mít mobil v brašně a kdyžtak jen sundat sluchátka na krk a mít volné ruce.

EDIT: Tady u těch sluchátek, tak to tlumení je jen zlehka oproti tomu, když je nemám.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4365
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Etheric » stř srp 17, 2022 19:40

mike píše:Muzete nekdo doporucit nejaka, kde ANC opravdu funguje?

Už jsme to tu řešili, vyzkoušel jsem vše na trhu a nejlepší jsou ty Sony. Pak Bose, zbytek nestojí ani za řeč. U těch Sony, když použiješ kabel, můžeš mít studiovou kvalitu zvuku
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8088
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » stř srp 17, 2022 21:03

Lipon píše:na cesty do práce MHD, do letadla, do vlaku mám tahle, žena má tahle
vnější hluk tlumí oboje fakt dobře

Zvladne to tlumit hluk i kdyz tam nemas nic pustene? Treba televizi od nachluchle sousedky?

Jinak bych teda spis potreboval nejake uzavrene, tyhle do usi se mi nelibi.

@Etheric: jo, vim, mne jen strasne trva, nez se rozhoupu ;-) Studiovou kvalitu nepotrebuju, na muj hudebni hluch je zbytecna. Na poslech hudby a telekonference pouzitelna sluchatka mam, kde mi hlavne o to tlumeni vnejsiho hluku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Dromedaro » stř srp 17, 2022 21:11

Etheric píše:Už jsme to tu řešili, vyzkoušel jsem vše na trhu a nejlepší jsou ty Sony.

A které přesně to byly?
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4365
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Lipon » stř srp 17, 2022 22:12

Mike: a co si dát do vyhledávače Sony noise canceling?

Na špici jsou XM4 a XM5, třeba na Alze jich najdeš víc, XM4 už se chvíli prodávají, recenze najdeš
Záleží, jaký na to máš rozpočet. V Holešovicích v Alze je možná budou mít i v showroomu
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » stř srp 17, 2022 22:16

Jj, ale zajimaji mne zkusenosti.

Rozpocet neresim, hlavne aby to fungovalo. Dobry napad se showroomem :smt023
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Hafi » stř srp 17, 2022 22:34

Sežeňte tuhle holku a zeptejte se jí, jaký používá - vypadá, že fungujou. https://twitter.com/UdalostiBrno/status ... 9488305153
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Dromedaro » stř srp 17, 2022 22:57

U té fifiny to není o sluchátkách, ale o dutý hlavě.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4365
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » stř srp 17, 2022 22:58

Neni to nejaka viralni reklama na ANC? :D

Podruhe se narodila a ani o tom nevi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Dromedaro » stř srp 17, 2022 23:23

Lipon píše:, XM4 už se chvíli prodávají, recenze najdeš

Jsem si o nich něco našel a ty jsou teda vymakaný. Mazec, co to všechno umí. Jsem se na to raději neměl dívat.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4365
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Etheric » čtv srp 18, 2022 4:08

mike píše:Zvladne to tlumit hluk i kdyz tam nemas nic pustene? Treba televizi od nachluchle sousedky?

Ty Sony tlumí líp než špunty, většinou to nosím bez hudby.

Dromedaro píše:Jsem si o nich něco našel a ty jsou teda vymakaný. Mazec, co to všechno umí. Jsem se na to raději neměl dívat.

Jo, máš k tomu aplikaci, kde si nastavíš i věci, který na jiných sluchátkách nejdou. Vůbec nelituju těch 9k nebo kolik to stálo, bomba zvuk, ANC funguje skvěle, ovládání dotykem je těžce návykový a výdrž baterie na plný kule se zaplým ANC desítky hodin. Paráda. A mají lepší zvuk, než ty Bose. Ostatně jediný použitelný ANC na trhu má jen Sony a Bose, ale ty Sony maj lepší zvuk, výdrž baterie a pro mě celkově lepší parametry.
Jako člověk s extrémně citlivým sluchem tohle můžu porovnat dost dobře. Mám teda starší verzi, ta nová je trochu víc vymakaná ohledně funkcí, i to ANC má o chlup lepší. Ale rozdíl není takovej, když se poštěstí, lepší bude koupit starší verzi z výprodeje
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8088
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Lipon » čtv srp 18, 2022 9:13

pravdu má ten kluk :) na appku jsem zapomněl
aplikaci k pořádnému přizpůsobení a nastavení má Sony i podle recenzí jednu z nejlepších, můžu potvrdit

Dromedaro: pokud pro tebe neni muzika potazmo kvalita prednesu podstatna, tak bych do tech vyssich modelu ty prachy nedaval, nevyuzijes potencial
anebo je mozny, ze se ti ten lepsi zvuk zalibi, v tu chvili jsi lapen a zacnes hledat co jeste lip hraje, co jeste lip ty sluchatka nakrmi zvukem atd. - pak je dobry si dat nejakou osobni barieru, pres kterou jit nechces, jinak te to sezere (asi jako UL bundy, kalhoty, karbonovy ramy kol, karbonovy rafky atd. atd.)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Mawenzi » čtv srp 18, 2022 10:14

asi jako kdyz moje sluchatka pripaleny k sony walkman mp3 prehravaci nstavily latku jak muzou hrat spunty a kdyz doslouzili tak jsem zjistla ze ani nejaky znackovy sluchatka za 2500 nehraji dobre stredy, sou prebasovamy a jecej ve vyskach... a kt omu nepasujou ani s nastavcema do mych malych usi:D

a pak sem si koupila novej mobil a k nemu byli samsung sluchatka (daj se koupim mezi 100-200kc) co nejenze se mi vejdou do ucha ale i ty sluchatka hraji mnohem lip, nez znackovy a mnohonasobne drazsi... mam jich do zasoby asi 8 a doufam, ze uz nikdy nebudu muset resit zadny spunty.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » čtv srp 18, 2022 10:16

@Dromedaro: Pro Tvoje deklarovane potreby bys mel nejspise zajet nekam do obchodu a vyzkouset si na miste nekolik uzavrenych sluchatek. U tech totiz hodne zavisi odstineni okolitych ruchu i na tom, jak Ti dokazou sluchatka sedet na hlave. Neni to ale to same jako jak dobre se v nich Ty citis, ale nakolik dobre se dokaze ta musle dosednout na hlavu. CIm lip, tim vice tlumi - jak dovnitr, tak i ven. Zadna sluchatka nesedi stejne dobre na ruzne hlavy.
Bohuzel, toto je vec naprosto individualni, takze Ti zadne recenze a zkusenosti jinych nepomohou.

Uplne ticho v zadnem z nich mit nebudes, to bys musel mit ty "aktivni" - coz by, jak uz i Lipon psal bylo pro Tve ucely nejspise zbytecne vyhazovani penez.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » čtv srp 18, 2022 10:17

Mawenzi píše:samsung sluchatka (daj se koupim mezi 100-200kc)
Jen bacha na to, ze nejsou Samsung sluchatka jako Samsung sluchatka. Plati to jak pro prilozene k mobilu, tak i co koupis. Neda se uplne ridit ani cenou, resp. tridou mobilu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Mawenzi » čtv srp 18, 2022 10:31

samozrejme jsem koupila ten totozny model a ne proste "samsung sluchatka", pouzivam uz i ty novy, protoze to neni drat ale par chlupu a to neumim pajet, kdyz se neustalym nosenim v kapse zlomi a teda vydrz maji cca 3 roky jen.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Krysha » čtv srp 18, 2022 10:38

zrovna na mě vyskočila pěkná sleva na zmiňované sluchátka Sony, tak třeba to někdo využije...
https://avmania.zive.cz/legenda-s-anc-z ... za-6164-kc
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Lipon » čtv srp 18, 2022 10:58

obávám se, že dlouho dostupná za tu cenu nebudou, jelikož dostupných bude jen 7 kusů - momentálně k dispozici 3ks a za tu cenu jen dnes
evidentně nová reklamní kampaň toho obchodu, tenhle týden měli iPady za cenu nižší než jinde, akorát bylo k dispozici jen 5ks
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Etheric » čtv srp 18, 2022 11:21

Luxusní cena, fakt jakože top ;)

Kvalitu zvuku je zásadní, obzvláště pro hry. Kámoš hraje, má to jako jedinej koníček, pc za cenu mého kola, top vše, odešly mu sluchátka a byl turnaj, půjčil jsem mu své. Prý slyšel s těmi mými i to, co se svými vůbec ne. Samozřejmě záleží na HW v PC a hře jako takový, ale ten rozdíl, to je o několik tříd. Asi jako rozdíl mezi batohem od větví a Osprey..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8088
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Mawenzi » čtv srp 18, 2022 11:34

co je batoh od vetvi?
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Pokec