Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod scinkk » ned led 17, 2021 18:20

Zisk 30 % rocne je za to ze tam das kazdy mesic 300 Kc a dostanes 90 Kč
Pak to klesa, driv to bylo ke 100 Kč 50 Kč takze 50 %

Pokud do toho zahrnes nejaky prispevky zamestanavetele, s tim, ze dana castka je pro nej levnejsi nez castka, kterou by ti dal k platu a pak k tomu pripoctes nejakou danovou ulovu, vubec netusim jaky bude "vynos", ale hadam ze 30 % rocne to nebude.

Obvykle nedalo, protoze pro zamestnavatele je vyhodnejsi ti platit penzijko

Je to pro nej vyhodnejsi, ale neni to pro nej zadarmo, takze proste bud ti da treba prikladem 1000 Kč do penzijka nebo 700 Kč k platu. Jo mozna to velke firmy delaji automaticky a neresi to a opravdu by ti plat nezvedli za zadnou cenu, tak "aspon to penzijko". Beru to spis dle poucky, ze zamestanvatel plati takovou castku, aby zamestnanec neodesel :)
Ale lifrovat treba ve 25 letech do penzijka tisice mesicne mi prijde celkem ujety.

Par obchodnich dnu bych teda chtel videt,

Tak obchody na paku ti prece daji kapital v hodnote milionu, pokud to kazdy den uzavres v max zisku, tak dalsi den jedes v nasobnem mnozstvi. Nevim zda miliardy, ale stovky milionu by asi v pohode slo za par dni i treba na futures na bitcoin.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » ned led 17, 2021 18:39

OK, z tohodle hlediska mas pravdu, nasel jsem si to: https://www.prispevky.cz/ostatni/penzijni-pripojisteni. Neni to ale jedine hledisko, je tam jeste sleva na dani a ta je nejvyssi pri 3000 Kc mesicne. A pak taky tohle:

Výhodou pro obě strany je, že do výše 50.000,– Kč ročně nepodléhá příspěvek platbám sociálního ani zdravotního pojištění. Pro zaměstnavatele jsou tyto příspěvky navíc daňově uznatelným nákladem, a to bez limitu.

Vsechno to ovsem prebiji ten prispevek od zamestnavale, 100 % je sto procent ;-)

scinkk píše:Je to pro nej vyhodnejsi, ale neni to pro nej zadarmo, takze proste bud ti da treba prikladem 1000 Kč do penzijka nebo 700 Kč k platu. Jo mozna to velke firmy delaji automaticky a neresi to a opravdu by ti plat nezvedli za zadnou cenu, tak "aspon to penzijko".

Ne, to je proste company policy. Plat ti klidne zvednou, kdyz jim pro to das duvody, ale penzijko je proste neco jineho. Bonus, ktery je pro vsechny (procentualne) stejny a ktery se vubec neresi. Kdybys zkusil vyjednavat, at ti pridaji na plate a zrusi penzijko, ze to pro ne vyjde nastejno, tak na tebe budou koukat jako na mimozemstana.

scinkk píše:Ale lifrovat treba ve 25 letech do penzijka tisice mesicne mi prijde celkem ujety.

V 25 asi jo, ale ve 40 uz je to jine. Coz je priblizne vek, kdy jsem si to zakladal ja.

scinkk píše:Tak obchody na paku ti prece daji kapital v hodnote milionu, pokud to kazdy den uzavres v max zisku, tak dalsi den jedes v nasobnem mnozstvi. Nevim zda miliardy, ale stovky milionu by asi v pohode slo za par dni i treba na futures na bitcoin.

Na paku musis mit nejaky zaklad v penezich nebo akciich. Margin requirements, na tisice ti miliony nikdo neda. Nevim, kolik to byva, ale na svem uctu vidim buying power asi tak 3:1. Pobrobnosti jsem nezkoumal, tohle nedelam, pouzivam opce, ktera maji paku v sobe z principu, ale maximalni ztrata je predem dana (kdyz je kupujes).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod scinkk » ned led 17, 2021 18:57

Na paku musis mit nejaky zaklad v penezich nebo akciich.

Jasne, ale bavime se o stroji casu, tedy 100% jistota, tak si na zaklad das klidne vsechny sve prachy nebo si je pujcis i na nejaky nesmyslny urok, dyt je to pak jedno :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » ned led 17, 2021 19:40

Vsak jsem psal zacit s milionem, ale ani pet by toho moc nezmenilo. Dvojnasobek denne mi prijde jako takovy konzervativni a dosazitelny cil ;-) Zas takove pohyby, abys udelal o moc vic, casto nebyvaji. Mozna se s futures da udelat vetsi koeficient, nezkoumal jsem to, tohle by fungovalo na opcich. Jsou dny, kdy by se dal udelat i desetinasobek, ale neni jich moc. Obcas patek na Tesle ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod scinkk » ned led 17, 2021 20:47

ok asi by to trvalo dyl, az ten stroj budu mit, tak to zkusim a uvidime
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » ned led 17, 2021 22:13

Ale bacha, aby se pak na tebe neprisal parazit :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod sobb » pon led 18, 2021 0:46

Ještě ke státním dluhopisům - koukám teď na podmínky, a kdo nemá z dřívějška elektronický přístup ke správě majetkového účtu, tak musí zaplatit za jeho zřízení u distributora (jestli jsem to dobře vyčetla, tak zároveň s nákupem dluhopisů to je 250 kč)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Etheric » pon led 18, 2021 7:58

Já vyhodnotil jako nejvýhodnější to stavebko. Teď už jen sednout k ntb a vybrat to nejvýhodnější, samozřejmě zjistit detaily jako předčasný výběr atd.
2000 měsíčně, polovina z výdělku, polovina z volných peněz. Přijde mi to takto rozumnější, než nakoupit dluhopisy
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8086
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Olchor » pon led 18, 2021 8:40

2000 měsíčně je zbytečně moc. Optimum je 20 000 ročně, na víc už nedostaneš st. příspěvek. Podmínky jsou u všech stsp skoro stejné, 1% úrok, akorát si pohlídej poplatky za vedení účtu a hlavně vstupní poplatek za zřízení spoření. Ten je třeba 2000kč! Ale často bývají akce, kdy je vstupmí polatek pro některé kategorie odpuštěn. Podle nějakého srovnávače vycházela nejlíp Moneta ( bývalý Wustenrot). Popátrej po netu.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Medak » pon led 18, 2021 13:39

U toho stavebka, pokud si jej někdo nezřizuje s cílem/možností skutečně čerpat následný úvěr, je opravdu optimální spořit tak, aby to maximalizovalo efekt státní podpory. Dávat tam cokoli navíc je zbytečné.

Všechny možné poplatky je potřeba si vždy hlídat, v tom bývá rozdíl, tedy zrada, nejčastěji.
Medak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: pon lis 2, 2020 17:56

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Etheric » pon led 18, 2021 17:58

Olchor píše:2000 měsíčně je zbytečně moc. Optimum je 20 000 ročně

Proč? Je to rozdíl vkladu jen o 333.3 s neukončeným desetiným rozvojem měsíčně. To nepocítím, ale za ty měsíce se to nasčítá a pak se to může hodit, no ne?

Jinak je mi nad slunce jasný, že poplatky a podmínky si musím pohlídat, to je zásadní u všeho, nejen u finančních produktů. Právě v tomto se ty služby nejčastěji liší. Naštěstí jsou internetový srovnavače, detailní info si pak zjistím u daných bank
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8086
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod GreyMouse » pon led 18, 2021 18:41

Etheric píše:Proč? Je to rozdíl vkladu jen o 333.3 s neukončeným desetiným rozvojem měsíčně. To nepocítím, ale za ty měsíce se to nasčítá a pak se to může hodit, no ne?

Ničemu to nevadí, jen na ty 4000 z ročních uspořených 24000 už nedostaneš tu státní podporu, kvůli který je stavební spoření tak výhodný.

Malá spamová poznámka: V aplikaci Modrá pyramida mi to píše, že mají teď jakousi marketingovou akci Prémie 2000 Kč pro nové smlouvy o stavebním spoření. Jestli to dobře chápu, tak klientovi vrátí vstupní poplatek (1 % z cílové částky) až do výše 2000 Kč. Ale nechce se mi to studovat, protože to nepotřebuju a jazyk, kterým je to psaný nepatří k nejčtivějším. A taky je možný, že podobný akce mají i jiný stavební spořitelny. Termín jsem tam nezahlídla, tak snad nebezpečí z prodlení nehrozí a můžeš si v klidu podmínky stavebních spořitelen porovnat.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod GreyMouse » pon led 18, 2021 18:47

mike píše:Vsechno to ovsem prebiji ten prispevek od zamestnavale, 100 % je sto procent ;-)

Obávám se, že většina zaměstnanců nežije ve stejné bublině jako ty. To, že zaměstnavatel může přidat 100 % neznamená, že to každý dělá ;-)
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » pon led 18, 2021 18:57

Divne, vsichni mi zamestnavatele to tak delali :-k

Co jsem slysel, tak spis byva nizsi limit, takze ti zaplati treba 500 mesicne a je na tobe, kolik zaplatis za sebe. Mozna to musi byt aspon stejne, ale tech 100 % pak dosahnes. Slysel jsem to ale jen od par lidi a je mozne, ze to byva jinak. Vsak sem muze kazdy napsat, jak je to u nej.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » pon led 18, 2021 19:24

Etheric píše:Proč? Je to rozdil vkladu jen o 333.3 s neukončeným desetiným rozvojem měsíčně. To nepocítím, ale za ty měsíce se to nasčítá a pak se to může hodit, no ne?
vstupní poplatek je vetsinou nějaký podíl z cílové částky, tj. pokud tam budeš 6 let davat o 4000 víc, tak musíš mít při třeba 1% úročení o 25000 vyšší cílovou částku, tj. při běžně 1% vstupním poplatku zaplatíš 250 navíc. A složený úrok z toho je 850, tedy těch 250 není úplně zanedbatelných. Tj. pokud ty peníze už máš, je když tak lepší dát je tam rovnou na začátku.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Etheric » pon led 18, 2021 20:23

Hafi píše:... 6 let davat o 4000 víc, tak musíš mít při třeba 1% úročení o 25000 vyšší cílovou částku, tj. při běžně 1% vstupním poplatku zaplatíš 250 navíc. A složený úrok z toho je 850, tedy těch 250 není úplně zanedbatelných. Tj. pokud ty peníze už máš, je když tak lepší dát je tam rovnou na začátku.

Vůbec nechápu, o čem je řeč, nerozumím
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8086
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » pon led 18, 2021 21:11

když tam dáš během kalendářního roku 20000, dostaneš státní podporu ve výši 2000 Kč. To z toho dělá zajímavý produkt, byť obvyklá reklama na 10 % úrok je lživá, neboť to platí jen v prvním roce.

Krom toho dostaneš úrok od spořitelny, který je většinou 1 % zůstatku.

Za to zaplatíš roční poplatky (afaik cca 300 ročně), daň z úroku 15 %, tj. reálně inzerovaný úrok 1% znamená jenn 0,85 % a vstupní poplatek, který se většinou počítá dle cílové částky a myslím, že to většinou bývá 1 %. Ale možná najdeš i levnější, typicky v nějaké marketingové akci.

Když tam budeš dávat 20000 ročně, 2000 ti přidá stát, ubude ti 300 ročně za vedení účtu, tak ti to 0,85 % úročení způsobí, že tam na konci po 6 letech budeš mít 134 tisíc. Tj. pokud zaplatíš za založení stavebka 1 %, tak tě to bude s mírnou rezervou stát 1350 Kč.

Když tam budeš posílat 2000 měsíčně, tj. 24k ročně, budeš tam mít na konci při stených parametrech cca 159 tisíc, tj. za založení zaplatíš o 250 víc. Naposílal jsi tam o 6*4=24 tisíc víc a na tom 0,85% úroku jsi získal jen asi 700 Kč, z toho tě ještě o část připravil ten vstupní poplatek.

Tj. pokud ty peníze máš a chceš je dát na stavebko, tak už dává lepší smysl poslat tam těch 24000 navíc hned na začátku. Z pohledu státní podpory se nic nezmění, ale jsou těmi 0,85% úročeny alespoň celou dobu. Ano, celkově na tom získáš jen cca 500 navíc, ale to je prostě vlastnost toho zoufalýho úroku.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Lipon » pon led 18, 2021 22:37

Poplatky je dobré ověřit. Raifa teď zvedá poplatek ze 160 na nějakých 190 za čtvrtletí, jestli si to dobře pamatuju.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4912
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Olchor » úte led 19, 2021 9:02

@ hafi: cílovou částku většinou nejde zvolit libovolně, bývá 200k nebo 500k. Takže při prostém spoření bez požadavků na pozdější úvěr to nemá cenu řešit, 200k to jistí.
Ještě k těm poplatkům za vedení účtu - bacha, některé spořky udávají poplatek měsíční, některé čtvrtletní.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Etheric » úte led 19, 2021 9:54

Co tak koukám, všechno stavebko je na jedno brdo, liší se to jen těmi poplatky a "malými písmeny". Zato se to v rámci výše zmíněného liší dost..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8086
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » úte led 19, 2021 10:57

@olchor - já mám pocit, že když jsem to zakládal dětem, dak jsem si cílovou částku mohl vybrat minimálně na desítky tisíc, možná i na menší části. A poplatky jsou účtovány sice různě, ale v součtu za rok to většinou budou tak 3-4 stovky. To mi na tom produktu extrémně sere. Mám banku, ta mi dodává moderní internetové bankovnictví, pojištění plateb kartou, spousrtu dalších služeb a neplatím za to víceméně nic. A vedle toho stavební spořitelny jsou neskutečný retro, maj tam klienty, které pak můžou zaúvěrovat a chtěj za to dle mě nehorázný prachy.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Olchor » stř led 20, 2021 11:05

Díval jsem se na tu Monetu, při sjednání on-line zdarma bez vstupního poplatku, poplatky za vedení účtu v pohodě, připadá mi ok. Není pak potřeba řešit cílovou částku, dal bych 200k.
Problémy vznikají jejich řešením.
Olchor
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1007
Registrován: úte kvě 12, 2009 7:38
Bydliště: Blansko

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod scinkk » stř led 27, 2021 22:25

home office + lehka dusevni porucha + velky kybl nudy = pyramidova hra GME :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » stř led 27, 2021 23:57

Nahodou je sranda to sledovat, ne? Lepsi, nez bitcoin. Zrovna premyslim, jak to vyuzit, kdyz jsem to samozrejme nezaregistroval zavcas.

S jidlem roste chut, uz se vrhli na dalsi. AMC a ted to vypada, ze i NAKD. To jsem koupil pred zavirackou za 1.37 a pred chvili bylo za 2.95 :D Jsem fakt zvedav zitra. Jen trochu, pro tu srandu, pocitam, ze z toho muze byt 90 % ztrata, palit mne nebude. Ale kdyby nahodou zopakovali GME... 8-[

Ona to ale neni pyramidova hra, je to short squeeze a vymackani shortaci uz pekne pisti. Dobre jim tak, nikdo je nema rad a ted konecne narazili na poradneho soupere :twisted: Akorat je blbe, ze vysledkem muzou byt nejake regulace...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv led 28, 2021 1:14

"I know this GameStop stuff is funny, but you have to remember this is hurting real people who own multiple boats." :D

gme2.jpg

(samozrejme fake, kdyby snad nekdo vahal ;-))
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » čtv led 28, 2021 9:45

GME jsem postřehl jakž takž včas, když bylo něco málo přes 30, ale neměl jsem koule, myslel jsem si, že nahoře to už je. A možná si za týden budu drbat hlavu, že i za současných 300 to byl skvělý obchod. Zkusil jsem za postradatelnou částku vzít AMC za 4,34, tak jsem zvědavý, kam/jestli to vylítne. Ještě zajímavě vypadá TR, ale to bohužel Revolut nenabízí. A pak mám už déle VIR, a tam se posledních pár dní taky dějou věci, byť tam to je částečně podložené výsledky.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod scinkk » čtv led 28, 2021 10:56

Tak jako sranda to je :) me to muze byt jedno :) a klidne se s nizkym rizikem taky rad zucastnim, uz pro tu srandu. Ale spis si vsadim na navrat k normalu :)

Podle me se s tim ted roztrhne (roztrhl) pytel, ale uz to nikdy asi nebude mit silu GME, je to trochu jako s tim BTC, nekdo musi byt prvni. Jsem zvedav, mozna ta manie jeste bude pokracovat, ale i tim, ze uz se to zacina rozprostirat, bych cekal spis vychladnuti.
uz ted toho je vic BBBY, BB, EXPR, nejspis NOK a kdovi co jeste

to ale neni pyramidova hra

no nevim, jako samozrejme cast rustu je zavirani short, ale museli to vyhnat nakupy, az se to zhrouti, tak nekdo musi zaplakat, moznaje to tak davove, ze vsichni tam maji castky jen pro srandu a stacilo to, ale verim, ze sjou blazni kteri v tom muzou mit slusnou pozici, a zaplakat muzou i kdyz to zenou pres opce, ty opce jsou mnonasobne predrazeny, takze na nich budou ztarcet i kdyz se ta cena na cas zastavi.
A samozrejme na tom muzou vyrejzovat nejvic iniciatori, coz je taky princip pyramidy.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod Hafi » čtv led 28, 2021 13:15

tak klasická pyramida má celkem nulový součet, dojde jen k přeskupení peněz od těch, co nastoupili pozdě, k těm co přišli včas. V případě GME je celkový finanční dopad kladný (na úkor fondů, které se té hry zúčastnili ne úplně dobrovolně). Tady průměr na jednoho účastníka je taky kladný. Samozřejmě to nebude rozložené rovnoměrně. Další rozdíl je, že kdo nastoupil dříve, je sice ve výhodě, ale pokud nezvládne správně vystoupit, může mu to být k ničemu.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8429
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod scinkk » čtv led 28, 2021 17:35

tak zabava urcite nekonci, GME v premarketu na $480 a ted na $155, muzeme jen hadat, kolik z tech co kupovali vcera, co se ucastnili pyramidy, ktera neni pyramidou, stihlo vyskocit :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Bankovní vlákno - půjčky, úvěry a zlodějny

Příspěvekod mike » čtv led 28, 2021 17:52

Bohuzel konci. Cast brokeru zablokovala otvirani novych pozic a dovoli jen zavrit. Takze nemuzu uskutecnit sve krasne vymyslene opcni strategie :D

Ono se s tim stejne neda pracovat. 30 sekund se obchoduje a nasleduje volatility halt na 10 minut :lol: Tipuju, ze tolik haltu za den jeste nebylo. Aktualni rozsah je 112.5 - 483 a halt na 207.90. Uplne silene, nedaji se pouzit ani stop lossy, protoze po haltu muze cena skocit daleko za nej.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Pokec