Pokec o informatice a elektronice

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod karaya1 » čtv říj 15, 2020 11:52

QSCD je zkratka pro Qualified Signature Creating Device, tedy v tvém případě přímo fyzická čipová karta. Na ní jsou nahrány certifikáty pro přístup a podpis (musí být odděleny, což jsou, takže dobrý :wink: - už jsem viděl i případy, kde byl jeden jak pro přístup, tak podpis...). Ty sis podle všeho teď obnovil.

Neznám architekturu QSCD do detailu, takže nevím, jak to je reálně přesně uděláno, ale existuje seznam evropských autorit pro vydávání QSCD. Takže jestli čipovka obsahuje ještě nějaký vlastní certifikát, kterým se podpis "autorizuje", aby bylo zřejmé, že byl vytvořen pomocí hardwarového prostředku (teoreticky bys přístupový/podpisový certifikát mohl mít i mimo čipovku), tak jeho vypršení ti podpis "oslabí" z kvalifikovaného na zaručený. Liší se spíš právnicky než matematicky, ale může to dělat ten zmiňovaný rozdíl mezi ČR a EU.
karaya1
účastník
účastník

Příspěvekod pavproch » čtv říj 15, 2020 12:00

Kuju. To vypadá na osobní cestu do banky a to semi (ref Covid) fčíl nechce....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
pavproch
Moderátor
Moderátor

Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Příspěvekod mike » čtv říj 15, 2020 17:26

apuka píše:Jo a Teamsy maji jednu zvlastni vlastnost - kdyz se Ti z nejakeho duvodu prerusi pripojeni na myting, tak si vyvolas tu schuzi v Teamsu, kliknes na "Join" - a on si obcas vytvori novy stejny myting, na kterem jsi pouze Ty sam, ostatni na Tebe cekaji na puvodnim. Samozrejme, nejakou chvili si myslis, ze to odpojilo vsechny a cekas... Az se z tohoto mytingu odhlasis a kliknes znovu na ten samy myting, tak se dostanes na ten puvodni.

Na tohle se ani nemusi prerusit pripojeni. Nekolikrat se mi to stalo hned na zacatku, otevrel jsem meeting a byl tam sam, ostatni cekali jinde. Vypada to, ze zalezi, kde ho otevres. Primo v Teams to obcas udela tohle, kdyz ten samy otevres z kalendare nebo z mailu, tak funguje :roll: Opakovane pouziti toho z Teams mi naopak nefungovalo, zase jsem tam byl sam.
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod mike » čtv říj 22, 2020 20:29

mike
Moderátor
Moderátor

Předchozí

Zpět na Pokec