Pokec o informatice a elektronice

o všem možném, co se zrovna nehodí do žádné jiné kategorie

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » sob kvě 4, 2019 23:24

Firefox add-ons disabled en masse after Mozilla certificate issue. Jestli jsem to spravne pochopil, tak jim expiroval nejaky certifikat. Neskutecne, ze si takovou vec nepohlidaji #-o Postihlo to uplne vsechny, co pouzivaji nejake add-ony, miliony lidi. Bych cekal, ze na tohle si daji bacha, ono navic chodi od certifikacnich autorit s predstihem upozorneni...

Uz je to, zda se, aspon prechodne vyreseno. Musim rict, ze mne docela vydesilo, jak vypadaji nejake weby bez blokatoru reklam :D Skoro nepouzitelne. A opet se ukazalo, jak strasni kokoti jsou EU byrokrati. Mam nejaky add-on, ktery automaticky resi to stupidni upozorneni na cookie. Nefunuje na 100 %, obcas to nekde vyleze, ale kdyz ted prestal fungovat, tak to vylezalo skoro vsude, neskutecne otravne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Hafi » ned kvě 5, 2019 9:06

mike píše:ono navic chodi od certifikacnich autorit s predstihem upozorneni...

to není tak úplně pravda - nám expiroval certifikát na jednom webu a ukázall se, že americká certifikační autorita volala někam do klientskýho centra, kde samozřejmě nikdo neuměl ani slovo anglicky. Netušíme, kde to číslo vzali, nikdy s nimi z něj nikdo nekomunikoval a samozřejmě jsme si toho všimli, až když prohlížeče označovaly náš web jako nezbezpečný. A i pak to trvalo nějak nesmyslně dlouho než se to povedlo zprovoznit.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » ned kvě 5, 2019 19:49

Nam posilaji maily, asi zalezi na tom, jak si u nich nastavis kontakt. Ale to je celkem vedlejsi, oni to posilaji proto, aby sis od nich koupil dalsi certifikat. Expirace je jasna predem a v Mozille si to meli pohlidat sami, zvlast u takhle duleziteho certifikatu. To je proste totalni amaterismus.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » pon kvě 6, 2019 9:32

Melo by to byt (nejpozdeji) uz vcera odstranene a fungovat po restartu FF. Dnes rano po zapnuti PC mi to stale neslo, ani restart nepomohl. Az "vynuceni" update FF pres menu (mam nastaveni automaticke upozorneni na nove updaty, furt s tim otravuje, ale ted nic) rozchodil AdBlock...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » úte kvě 7, 2019 0:27

Mne to fungovalo uz v sobotu vecer. Nainstalovala se ta studie a uz to slo. Ta uleva :D
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » stř kvě 8, 2019 18:44

Tak se to crAAPLu po asi dvou letech konecne povedlo a kdyz na mne vcera v nestrezenem okamziku vyskocil na iPadu dotaz na update, tak jsem sahnul vedle a spustil update :evil: Vedel jsem, proc o nej nestojim. Plus nevidim zadny, zato minusu a otravnosti nekolik. Treba prepinani aplikaci je vyrazne min prehledne a tim i pomalejsi. Kokoti.

No dobre, od vcerejska mi nespadlo stupidni Safari, coz bylo v posledni dobe neobvykle.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Hafi » ned kvě 19, 2019 21:58

žena si stáhla nějaký film, následně k tomu hledala titulky. Našla cosi, co je asi o 2 minnuty posunutý proti stažené verzi filmu. Vyřešeno tak, že pustila film paralelně ve dvou přehrávačích, které se vhodně překrývají. Jeden bez titulek se zvukem, druhý s titulkama bez zvuku, o 2 minuty jinak a je vidět jen část přehrávače dole. ](*,)
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » ned kvě 19, 2019 22:43

:D zeptal jsem se Googlu na precasovani titulku a jako prvni vypadlo tohle (nezkousel jsem): http://www.precasovani-titulku.g6.cz/ (pripadne spousta programku, treba tady: https://www.stahuj.cz/multimedia/ostatni/srt-timer/)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod karaya1 » pon kvě 20, 2019 5:37

Třeba VLC umí posunout titulky vůči videu samo - je s tím trocha drbání, než to člověk dobře zesynchronizuje (musí se ručně zadat čas, o který je to třeba posunout), ale funguje to OK. Pravda, funkce je trochu schovaná (Nástroje -> Synchronizace stopy), ale asi lepší než přečasovávat celé titulky, pro jednorázové použití určitě.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 680
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Hafi » pon kvě 20, 2019 6:33

O ten příspěvek vůbec nebyl, umí asi téměř každý přehrávač. Mně spíše zaujalo řešení v situaci situaci to obratem nenašla. Vzpomněl jsem si u toho na mika, který tu psal, že když něco potřebuje udělat na iOS, tak musí volit způsob, který by zvolil naprostý blbec. Tak si tak říkám, jak se toto asi řeší u Applu.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8414
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pon kvě 20, 2019 20:05

Nijak. Spravny iDiot si filmy zasadne jen kupuje pres iTunes a tam se to nemuze stat. A kdyby se to nahodou stalo, tak bude koukat tak, jak to je, protoze je to tak lepsi.

Nahodou, tva zena umi improvizovat, tohle by naprosty blbec nedokazal ;-) Akorat nechapu, proc nezvolila standardni zenske reseni a nesla se zeptat manzela :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv kvě 30, 2019 6:49

Pouzivate nekdo git? Jestli jo, nevite o nejakem pouzitelnem GUI klientovi pod Windows? Zatim pouzivam(e) SourceTree, ale to mi pije krev, chtel bych neco lepsiho. Tenhle bazmek psali puvodne pro Mac a je to na nem strasne videt, GUI je dementni, ohavne a blbe se s nim pracuje a celkove je to tak nejak priblble a poradne nefunguje. Daji se samozrejme najit i jini klienti, ale nerad bych z blata do louze.

Co jsem pouzival z VCS driv, tak mi nejvic vyhovovalo Perforce, tam jsem nemel namitek. SVN se kupodivu taky da, ac je udelano pres exploder, ktery rad nemam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod FrantaKrajta » čtv kvě 30, 2019 7:08

mike píše:Nijak. Spravny iDiot si filmy zasadne jen kupuje pres iTunes a tam se to nemuze stat. A kdyby se to nahodou stalo, tak bude koukat tak, jak to je, protoze je to tak lepsi.


Na Macu máš Python v základu... Tak co řešíš, pár řádek kódu a máš to. Zkus tohle ve Windows s jejich Media Player :twisted:

(jinak všechny nejpoužívanější přehrávače na bázi ffmpeg pro "iDioty" jako třeba MPV umí synchronizovat titulky v čase k audiu stisknutím jedné klávesy, pokud se neliší framerate, s jinou framerate to jde taky ale je to už složitější).

Ale tvé antipatie jsou známé a přesvědčovat tě nebudu :D
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv kvě 30, 2019 7:15

Na Windows pouzivam VLC, Media Player je pro ... vlastne mne nikdo nenapada ;-)

Trochu ses minul s podstatou meho prispevku, o prehravace vubec neslo ;-)

Me antipatie vzrostly po poslednim nechtenem updatu iOSu na iPadu do nebeskych vysin, ale kompenzuju si je shortovanim akcii crAAPLu, zatim velmi uspesnem :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv čer 6, 2019 0:45

Tyyyjo, v Microsoftu dostali rozum :shock: :D

Jeste lepsi by teda bylo, kdyby mi vcera splasene Skype for Business z posledni Office nerozhasilo instalaci Office 2010, ktere se nevzdam [-(
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » čtv čer 6, 2019 8:00

Dobre me pobavilo doporuceni v clanku:
Nutí vás ke změně hesla? Pošlete svým správcům sítě tento článek, třeba změní názor
:smt044 :smt044 :smt044

Jinak docela dobre vystihuji nejvetsi problem - bezpecnostni audit (a to je taky duvod, proc zadny spravce site nic nezmeni :twisted:). Ten na podobnych vecech baziruje hrozne. Ze si pritom obcas vubec nevsimaji bezpecnostni rizika velikosti Vaclavaku, je uplne nasnade :-)
mike píše:este lepsi by teda bylo, kdyby mi vcera splasene Skype for Business z posledni Office nerozhasilo instalaci Office 2010, ktere se nevzdam
Takze se vzdavas Skype for Business? :wink:
Ja mam taky Office10 a SfB se mi nepovedlo rozjet... Jako jediny jsem zatim odolavam povinnemu prechodu na Office365 (jeste si to nikdo nevsiml), ale u ostatnych sice SfB jede, jen se neda s nikym spojit :-).

Jeste muzes zkusit webovy Skype Meetings App. Mozna se to Tobe povede pouzit :-).
Resp. nepomuze Ti toto reseni? Samozrejme typicke microsofti - kdyz mas problem s Office2010, potrebujes naisntalovat Service Pack pro Office 2013 aby to fungovalo :lol:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod Lipon » čtv čer 6, 2019 8:43

Co má Skype for Business za výhody, že se to v korporátu používá?
Počítám, že je to hlavně na videotelekonference.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » čtv čer 6, 2019 9:02

Lipon píše:Co má Skype for Business za výhody, že se to v korporátu používá?
Tak hlavne, ze je to Microsoft :-D.

Jinak zrovna v korporatu to, ze se da nastavit na pouziti firemniho servru jen definovanymi uzivateli a nikym zvenci (krome jako host v pripade povoleni v konferenci) a domenovy spravci si jej mohou docela dost nastavit na svuj obraz (obzvlaste ohledne zabezpeceni). A v neposledni rade i proto, ze (viz skoro vse vyse) se da nastavit ukladani komunikace pro potreby archivace interne v korporaci (napr. pro potrebu security auditu, ale i v pripade policejniho nebo jineho vysetreni - stejne jako emaily).

Dalsi oblasti vyuziti je donutit vsechny uzivatele travit pulku dne (nekdy nekoho i 80%) na schuzich pres nej, samozrejme v drtive vetsine k nicemu :twisted: Toto se ale muze s libivolnym podobnym softwarem.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » čtv čer 6, 2019 15:04

apuka píše:Dobre me pobavilo doporuceni
Tak jsem se nad tim sice pobavil, ale jak mi clanek v praci ukazoval kolega, najednou vyskocil email od centralniho Security Teamu: "Nove pozadavky na heslo" :lol: :
- nestaci 8 znaku, je treba 12 ](*,) (uplne tim rozhasi muj koncept :smt022 ); zavedeni rozsireneho seznamu nepouzitelnych. lehce uhodnutelnych hesel; zustaly velka/mala pismena/cisla/spec. znaky
Asi jim (v Nemecku) nekdo fakt ukazal ten clanek - posledni zmena je prodlouzeni vyprseni z 3 mesicu na 6 :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » čtv čer 6, 2019 18:20

Lipon píše:Co má Skype for Business za výhody, že se to v korporátu používá?
Počítám, že je to hlavně na videotelekonference.

Videokonference, telekonference, sdileni obrazovky, chat... v podstate to umi vsechno, co potrebujes pro vzdalenou komunikaci s kolegy, zakazniky apod. Kdyby to fungovalo, tak by to bylo skvele. Kdyby...

Aktualne delam v relativne male firme, ktera ma pobocky ruzne po svete a bez neceho takoveho se neobejdes. K tomu pouzivame celou Office primo od MS tj. nemas zadne lokalni Exchange servery apod, vsechno bezi u MS. Obcas to sice drhne, ale kdyz vidim, jaky je nas IT admin podes, tak je to asi i tak lepsi ;-)

apuka píše:Takze se vzdavas Skype for Business?

To bohuzel nemuzu, holt jsem si to rucne opravil a pocitam, ze se to bude opakovat :roll: Ono to nejspis udelalo bez ptani nejaky update (ptalo se to znovu na licenci) a pri nem mi to rozvrtalo funkcni instalaci Office 2010, ac mam lokalne z te nove jen ten SfB.

apuka píše:Jeste muzes zkusit webovy Skype Meetings App. Mozna se to Tobe povede pouzit :-).

Nemuzu, firemni reseni je SfB a s tim nic nenadelam. Teda, jen to, ze ho poustim, jen kdyz fakt musim :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pát čer 14, 2019 20:38

Ach jo. Po par tydnech trapeni, kdy mi zacala blbnout mys a generovat falesne double clicky jsem si koupil novou. Stejnou v nove verzi, Microsoft Classic Intellimouse. Skvele, problemy zmizely, vsechno funguje jak ma, ale ... proc nemohli nechat puvodni cervene podsviceni a museli ho zmenit na mrtvolne modre? #-o Ma to barvu jak mizerna cinska LEDka :? Budu muset zkusit najit, jestli se to neda vypnout uplne.

BTW, trvalo mi to dlouho, jelikoz jsem myslel, ze je to spis sw problem. Zacalo mi to blbnout pote, co jsem neco delal s tooly jako IO Ninja a myslel jsem, ze mi to rozhasilo system. Co jsem mel doma jine mysi, tak se chovaly podobne. Jenze ona to asi byla shoda okolnosti, jelikoz v te dobe zrovna zacala byt vysoka vzdusna vlhkost, ktera hardwarovy problem (mikrospinac) zhorsuje.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Výber monitora

Příspěvekod paldo » úte čer 18, 2019 12:04

Ahojte, skúsim to najprv tu

V práci mám tento notebook a plánujem k nemu kúpiť monitor.
Využitie: práca v CAD programoch - Bentley Microstation, Bentley Descartes, Kokeš a podobne.....
neviem, či 24 alebo 27 palcov... neviem či FullHD rozlíšenie na 27" už nie je málo??....
priznám sa, nemám úplnú predstavu čo potrebujem ale asi to pôjde z mojich peňazí, takže suma by nemala byť moc vysoká
nástrely:
https://www.alza.sk/27-hp-27w-d5155342.htm
https://www.alza.sk/27-dell-se2717h-d4500292.htm
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 506
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod apuka » úte čer 25, 2019 9:55

Ja bych poslal na vsechny vedouci a za updaty Windows 10 zodpovedne programatory v Microsoftu litajisi klistata ve velkem poctu, klidne i z Australie :smt070 :smt070 :smt070
Jsem po dvou mesicich se zakazanou aktualizaci cehokoliv nezodpovedne nechal stahnout aktualizaci. Samozrejme se nepovedlo nainstalovat korektne, restartovavalo to PC uz hned po zacatku nabihani BIOSU (!) a trvalo mi 2 hod, kym jsem se dostal do Windows a dalsi 2 hod, kym jsem tam mohl vubec neco spustit bez restartu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod pavproch » stř čer 26, 2019 9:59

pavproch píše:
pavproch píše:Ty woe, hrklo ve mně jak ve starých hodinách.... po vyčištění sem dal restart Woken a ..... zatuhlo to na dobrých 10minut při startu " probíhá aktualizace windows, hotovo 100% nevypínejte počítač".... paxe to rozběhlo, tak snad to už bude OK..... uffffff :prayer:


Totéž čištění systémového disku sem neska provedl i na svojem starším, neska už jen záložním noťasu (taky Win7 Profi) a proběhlo to úplně stejně - zadrhnutí při startu woken po restartu trvalo asi hodinu (bo má slabší procesor), ale nakonec se to rozběhlo....


Po roce a půl sem neska zase na svém pracovním noťasu čistil systém (viz výše) a opět sa po restartu rozmýšlel asi 15 minut, než wokna naběhly. Zocelen předchozí zkušeností sem to ale už zkousnul bez hrknutí ve mně.... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » úte črc 2, 2019 21:40

TVL, ja uz do Boeingu asi nesednu, indicti programatori #-o https://www.idnes.cz/technet/technika/b ... chnika_pka

Zrovna delam na projektu, kde prototyp (proof of concept) napsali prave indicti programatori. Normalne bychom to vzali a upravili/dodelali, ale tohle je nepouzitelne a musime to napsat cele znovu. Ono jim vubec nevadi, ze pri prekladu vygeneruje compiler pres 2000 warningu z nich vetsina jsou na prvni pohled opravdove chyby. Vsak to taky pri jinem nez idealnim vstupu okamzite pada, navratove kody se nikde netestuji. No a ten kod je vylozene k zebliti...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod karaya1 » stř črc 3, 2019 8:18

Projdi si komentáře, je tam zajímavý k jednomu výrobci avioniky. Takhle to teď bohužel funguje.. Dost záleží, k čemu je pustí a jak funguje kontrola kvality na výstupu. Může to být i tak, že dělají hlavně testování a k důležitým systémům se vůbec nedostanou. I u Boeingu dělali "jen" drivery k displeji, pokud jsem to četl správně.

U Airbusu to není o moc lepší; zakreslení celého dodavatelského řetězce by vybarvilo hodně zemí.
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 680
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » stř črc 3, 2019 15:11

Prosel jsem. Vim, ze to tak funguje, ale ty vysledky jsou proste otresne. Jina mentalita. Dobri Indove jsou bud v USA nebo v EU, s tema se obvykle pracuje dobre, ale ti levni, co se pouzivaji k outsourcingu, to je jiny level (zazil jsem vickrat). Kdyby mi neco takoveho prinesl student jako semestralku, tak ma smulu a oni si to klidne dovoli vydavat za produkcni kod.

Drivery k displeji jsou dulezite, kdyz ti v kriticke chvili vypadne displej, tak jsi namydleny ;-) Mne jde ale spis o ten managorsky pristup, setrit na vyvoji je pruser. Nakonec, cely ten pruser Boeingu je kvuli podobnemu setreni a managorskemu pristupu. Doufam, ze jich aspon par zavrou, jako varovani ostatnim podobnym.

Kdyz uz outsourcovat, tak k nam ;-) Kvalita je uplne jinde a troufam si tvrdit, ze casto i lepsi, nez USA. Akorat uz nejsme o moc levnejsi :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pát črc 12, 2019 3:49

Kvalitni indicky kod:
Kód: Vybrat vše
//Maunually adding the \r\n by removing \n
tmp_len -= 0;

Bojim se, ze o tomhle se mi bude zdat :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod karaya1 » pát črc 12, 2019 5:21

Komentář mě zmátl a řádek kódu ještě víc :-k
karaya1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 680
Registrován: pon kvě 14, 2007 12:16
Bydliště: Brnéčko

Re: Pokec o informatice a elektronice

Příspěvekod mike » pát črc 12, 2019 17:18

Ani jeden nedava smysl, ale mozna jsme jen nedosahli dostatecneho stupne osviceni ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Pokec