Kalendář " Ve stínu vraků 2009 "

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Kalendář " Ve stínu vraků 2009 "

Příspěvekod Petr / foto » čtv pro 18, 2008 17:10

Ahoj,

naší zájmovou oblastí je především potápění a jachting. Speciálně pak fotodokumentace potopených vraků letadel, lodí a další podobné techniky. Při této příležitosti bych Vám rád představil náš klub divelive.cz a speciálně pak náš nový autorský kalendář " Ve stínu vraků 2009 ". Více o klubu, škole potápění i kalendáři včetně náhledů naleznete na http://www.divelive.cz.

Zdravím a přeji hezký den - Petr - http://www.divelive.cz
Naposledy upravil Petr / foto dne čtv pro 18, 2008 20:48, celkově upraveno 1
Zdravím a přeji hezký den - Petr - www.divelive.cz
Petr / foto
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: čtv pro 18, 2008 16:38
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Kalendář Ve stínu vraků 2009

Příspěvekod Navros » čtv pro 18, 2008 19:43

Ahoj Petre,
ten kalendar je podle nahledu velice hezky :) , navic je to pro mne skutecna exotika (vetsinou se pohybuji ve vyskach a ne v hloubkach), ale prijde mi strasne depresivni a smutny, to asi nebyl zamer, ze?
Život dokáže být občas milý... ale dělá to nerad.
Uživatelský avatar
Navros
účastník
účastník
 
Příspěvky: 277
Registrován: čtv dub 12, 2007 14:17
Bydliště: Havířov

Re: Kalendář Ve stínu vraků 2009

Příspěvekod Petr / foto » čtv pro 18, 2008 20:41

Ahoj,

každý z fotografovaných objektů má za sebou mnohdy pohnutou historii, která vede k hlubšímu zamyšlení. Cílem fotodokumentace je ukázat stav potopených vraků jak vypadají nyní. Zejména pak potopená letadla jsou kvůli své nepatřičnosti v tomto prostředí zajímavým objektem. U nás co se potápíme vyvolávají vraky především touhu poznání. Poznání co předcházelo oné události spojené s hmatatelným " vnímáním " historie. Navíc aktivní potápěč ví, že takto zdánlivě opuštěný vrak je domovem velkého množství nejrůznějších živočichů, kterých ve volné vodě spatří pramálo. Každopádně dík za uznání i vyjádření svých pocitů. Horší by bylo, kdyby nevyvoval žádné :wink:

Zdravím a přeji hezký den - Petr - http://www.divelive.cz
Zdravím a přeji hezký den - Petr - www.divelive.cz
Petr / foto
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: čtv pro 18, 2008 16:38
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Kalendář " Ve stínu vraků 2009 "

Příspěvekod amigo » pát pro 19, 2008 7:19

fotky se mi líbí, dokonce velmi :wink: , mají pro mě takovou zvláštní atmosféru, ale moc si nedovedu představit, že bych na něj čučel celý rok :lol:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Kalendář " Ve stínu vraků 2009 "

Příspěvekod Vilík » pát pro 19, 2008 9:23

"Hezke" vraky... =D> Ale souhlasim, ze mi prijdou trosku depresivni a nevydrzel bych se na ne divat celej rok...

BTW Mozna sem to prehlidl, kde je to foceny? Jsou treba znami i piloti tech letadel?
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Re: Kalendář " Ve stínu vraků 2009 "

Příspěvekod pavproch » pát pro 19, 2008 9:28

btw, jak je to s "legalitou" potápění se za účelem focení k vrakům ? Pletu se, nebo je třeba na potápění k vrakům spešl povolení?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28327
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kalendář " Ve stínu vraků 2009 "

Příspěvekod poldík » pát pro 19, 2008 9:28

jó moc hezký fotky. :smt023
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Re: Kalendář " Ve stínu vraků 2009 "

Příspěvekod Petr / foto » stř pro 24, 2008 23:35

Ahoj,

předně bych rád popřál účastníkům fóra hezké, klidné Vánoce a jen to nejlepší nejenom v následujícím roku 2009.

A teď popořadě.
amigo píše:fotky se mi líbí, dokonce velmi :wink: , mají pro mě takovou zvláštní atmosféru, ale moc si nedovedu představit, že bych na něj čučel celý rok :lol:


Děkuji. Kalendář je určen především pro cílovou skupinu - potápěčů, historiků, příznivců uvedené techniky a podobně. Souhlasím, že má " zvláštní atmosféru ". Je poněkud jiný než převážná většina barevných až idylických kalendářů, kterých je kolem dokola spousta. Bylo naší snahou, netradičně a originálně pojmout historii skrytou pod hladinou a přenést ji na papír. Jak to vidí potápěči například na potápěčských stránkách http://www.stranypotapecske.cz/litera/k ... 1301655220 Každopádně jsem rád za vyjádření Tvého názoru - příznivce jiné formy outdooru.

Vilík píše:"Hezke" vraky... =D> Ale souhlasim, ze mi prijdou trosku depresivni a nevydrzel bych se na ne divat celej rok... BTW Mozna sem to prehlidl, kde je to foceny? Jsou treba znami i piloti tech letadel?


Fotografie jsou pořízené během našich expedičních plaveb po Středozemním moři. Konkrétněji: Francie ( Marseille ), Itálie ( Imperia, Capraia, Elba ), Korsika a dva vraky jsou z Chorvatska z ostrova Vis. U námi dokumentovaných vraků je známá ( nebo zjišťujeme ) historie i příčina ztroskotání či havárie. U některých se nám podařilo zjistit i posádky ( i jmenovitě ).

pavproch píše:btw, jak je to s "legalitou" potápění se za účelem focení k vrakům ? Pletu se, nebo je třeba na potápění k vrakům spešl povolení?


Pleteš se tak napůl. Jsou země, kde se bez povolení nebo organizovaně prostě nepotopíš. Jsou naštěstí však země, kde se můžeš potápět docela volně. Samožřejmostí je ovšem dodržovat běžná pravidla a zákony. Máš pravdu v tom, že na některé vraky je třeba povolení. Jsou to objekty buď zvláštního historického významu, válečné hroby nebo se jen nacházejí v zónách, kde se potápět nesmí. Tohle samozřejmě při svých cestách zvažujeme a podle toho se řídíme.

poldík píše:jó moc hezký fotky. :smt023


Děkuji.



Zdravím a přeji hezký den - Petr - http://www.divelive.cz
Zdravím a přeji hezký den - Petr - www.divelive.cz
Petr / foto
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: čtv pro 18, 2008 16:38
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Kalendář " Ve stínu vraků 2009 "

Příspěvekod Petr / foto » pát led 16, 2009 11:17

Ahoj,

ve dnech 15.01 - 18.01.2009 probíhá na výstavišti v Brně veletrh cestoního ruchu GO - REGIONTOUR, kde je mimo jiné na stánku společnosti Camera Incognita ( pánové Petr Horký a Miroslav Náplava ) k vidění a zakoupení nastěnný kalendář " Ve stínu vraků 2009 ". Stánek se nachází v pavilonu F / 122.

Zdravím a přeji hezký den - Petr - www.divelive.cz
Zdravím a přeji hezký den - Petr - www.divelive.cz
Petr / foto
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: čtv pro 18, 2008 16:38
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Kalendář " Ve stínu vraků 2009 "

Příspěvekod conny » pát led 16, 2009 13:29

hm, pekne, prepekne. mam doma jedneho takeho milovnika vrakov.
prosim ta, kde je k mani v Prahe? nejak sa mi nechce platit dobierku :oops:
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Kalendář " Ve stínu vraků 2009 "

Příspěvekod Petr / foto » pát led 16, 2009 14:14

Ahoj,

děkuji :)
V Praze lze kalendář zakoupit v knihkupectví Luxor na Václavském náměstí, v potápěčských prodejnách ( například Olson je kousek vedle, dále pak BarakudaDiving, HappyDivers, KaprDivers, DiversDirekt, DeepnDown a další ) nebo ve FotoŠkoda. V googlu vypadnou další prodejci včetně kontaktů. Kdyby bylo ještě potřeba poradit, tak jsem zde. Jinak jej budeme taktéž prezentovat v Praze na Holiday World ve dnech 05.02. - 08.02.2009.

Zdravím a přeji hezký den - Petr - http://www.divelive.cz
Naposledy upravil Petr / foto dne pát led 16, 2009 14:15, celkově upraveno 1
Zdravím a přeji hezký den - Petr - www.divelive.cz
Petr / foto
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: čtv pro 18, 2008 16:38
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Kalendář " Ve stínu vraků 2009 "

Příspěvekod conny » pát led 16, 2009 14:14

Petr / foto píše:Ahoj,

děkuji :)
V Praze lze Kalendář zakoupit v knihkupectví Luxor na Václavském náměstí, v potápěčských prodejnách ( například Olson je kousek vedle, dále pak BarakudaDiving, HappyDivers, KaprDivers, DiversDirekt, DeepnDown a další ) nebo ve FotoŠkoda. V googlu vypadnou další prodejci včetně kontaktů. Kdyby bylo ještě potřeba poradit, tak jsem zde. Jinak jej budeme taktéž prezentovat v Praze na Holiday World ve dnech 05.02. - 08.02.2009.

Zdravím a přeji hezký den - Petr - http://www.divelive.cz


Luxor plne dostacuje, diky
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Kalendář " Ve stínu vraků 2009 "

Příspěvekod Petr / foto » úte led 20, 2009 14:06

Ahoj,

conny píše:
Petr / foto píše:Ahoj,

děkuji :)
V Praze lze Kalendář zakoupit v knihkupectví Luxor na Václavském náměstí, v potápěčských prodejnách ( například Olson je kousek vedle, dále pak BarakudaDiving, HappyDivers, KaprDivers, DiversDirekt, DeepnDown a další ) nebo ve FotoŠkoda. V googlu vypadnou další prodejci včetně kontaktů. Kdyby bylo ještě potřeba poradit, tak jsem zde. Jinak jej budeme taktéž prezentovat v Praze na Holiday World ve dnech 05.02. - 08.02.2009.

Zdravím a přeji hezký den - Petr - http://www.divelive.cz


Luxor plne dostacuje, diky


Uspěla jsi v tom Luxoru ?

Zdravím a přeji hezký den - Petr - http://www.divelive.cz
Zdravím a přeji hezký den - Petr - www.divelive.cz
Petr / foto
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: čtv pro 18, 2008 16:38
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Kalendář " Ve stínu vraků 2009 "

Příspěvekod conny » úte led 20, 2009 17:06

si nejaky rychly, este som sa tam nedopracovala. :wink:
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Kalendář " Ve stínu vraků 2009 "

Příspěvekod Petr / foto » stř led 21, 2009 15:08

Ahoj,

tak jo, můžeme zpomalit :) . Volal jsem totiž do Luxoru a kalendáře doprodali. Nicméně dnes jsme posílali další várku, takže v pátek by je měli mít opět v nabídce.

Zdravím a přeji hezký den - Petr - http://www.divelive.cz
Zdravím a přeji hezký den - Petr - www.divelive.cz
Petr / foto
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: čtv pro 18, 2008 16:38
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Kalendář " Ve stínu vraků 2009 "

Příspěvekod pripluv » čtv led 22, 2009 6:38

Zdravím a přeji hezký den - Petr - http://www.divelive.cz

kdyz si to das so podpisu v nastaveni profilu (to co se ostatnim objevuje pod carou), nebudes to muset vzdycky kopirovat a nebude to vypadat jako reklama :wink:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Kalendář " Ve stínu vraků 2009 "

Příspěvekod Petr / foto » ned led 25, 2009 12:18

A je to 8)
Zdravím a přeji hezký den - Petr - www.divelive.cz
Petr / foto
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: čtv pro 18, 2008 16:38
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Kalendář " Ve stínu vraků 2009 "

Příspěvekod ZbynekN » ned led 25, 2009 15:00

@Petr: Jakou používáš techniku na focení pod vodou?
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Kalendář " Ve stínu vraků 2009 "

Příspěvekod pripluv » pon led 26, 2009 6:49

Petr / foto píše:A je to 8)

:smt023
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Kalendář " Ve stínu vraků 2009 "

Příspěvekod Petr / foto » pon led 26, 2009 10:33

ZbynekN píše:@Petr: Jakou používáš techniku na focení pod vodou?


Dva roky jsem používal zrcadlovku Nikon D80 se širokoúhlým objektivem a pouzdrem od Ikelite do 60metrů. Vývoj jde však neustále kupředu, a tak na příští sezónu dojde pravděpodobně k inovaci techniky.
Zdravím a přeji hezký den - Petr - www.divelive.cz
Petr / foto
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: čtv pro 18, 2008 16:38
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Kalendář " Ve stínu vraků 2009 "

Příspěvekod ZbynekN » pon led 26, 2009 15:36

Ať si tohle nepřečte ten fanatickej nikonista [-o<
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Kalendář " Ve stínu vraků 2009 "

Příspěvekod pavproch » pon led 26, 2009 16:06

už si přečetl..... :mrgreen:

@petr: doufám, že nechceš zhřešit s kaňonem? :wink:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28327
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kalendář " Ve stínu vraků 2009 "

Příspěvekod ZbynekN » pon led 26, 2009 18:07

Prostě fotky jsou úžasný tak jako tak. Dělá se i podvodní foťák? Myslím zrcadlovku, ne minikompakty :wink: Možná by to mohl někdo odstřihnout jako podvodní fototechniku * Jen se klidně rozepiš o technice, svícení, stativech (?) apod...
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Kalendář " Ve stínu vraků 2009 "

Příspěvekod Petr / foto » sob bře 7, 2009 0:42

Ahoj,

omlouvám se až nyní.

ZbynekN píše:Prostě fotky jsou úžasný tak jako tak. Dělá se i podvodní foťák? Myslím zrcadlovku, ne minikompakty :wink: Možná by to mohl někdo odstřihnout jako podvodní fototechniku * Jen se klidně rozepiš o technice, svícení, stativech (?) apod...


Dělá se toho spousta. Od nejjednodušších přístrojů - kompaktů použitelných do malých hloubek ( v řádu metrů ), vhodných tak na dovolenou jako přístroj odolný stříkající vodě a na nějaký ten snímeček z hladiny. Mnohdy to však na připomínku hezké dovolené postačí.

Pak je celá řada kompaktů na které se vyrábějí kejsy ( plast, kov ) do větších hloubek ( řádově 40 - 120metrů ). Nechci se zde příliš rozepisovat o výhodách a obzvláště pak při fotografování pod vodou o nevýhodách těchto přístrojů. Jsou ovšem za přijatelnou cenu a pokud najdeš takový, který má dostatečně široký objektiv, dobrou světelnost a velký čip ( těch je však v této kombinaci pramálo ), dá se s ním udělat i dosti hezká fotka. Viděl jsem fotky z kompaktů a některé jsou fakt hezké. Záleží dále na přisvícení - blesky nebo světla. Naopak nezáleží až na megapixelech ( čím víc mega při malém čipu je nanic ).

Zvláštní kapitolou jsem pochopitelně zrcadlovky ( používáme ). Pokud vím, dělají se pouze " suché " a k tomu kvalitní kejsy. Přednosti zrcadlovek jsou zřejmé. Hlavní výhodou jsou dostatečně velké čipy s možností výměnných objektivů. Samozřejmě si předem ( před ponorem ) musíš určit co budeš fotit. Pokud vraky, tak osadíš širokáčem. Pokud drobotinu, osadíš makro, nebo nějaké jiné vhodné proměnné sklo. Pevné sklo je ovšem pevné sklo. Tele potřebovat nebudeš.

Jak jsem již napsal, nutností jsou dobrá světla nebo blesky ( tedy pokud nefotíš opravdu velké objekty, tam se to řeší jinak ). A to není zrovna nejlevnější záležitost, stejně tak jako kvalitní zrcadlo s kejsem. Osvětlení není jenom pro vyjasnění scény. Hlavně pro podání barev, které se s přibývající hloubkou ztrácejí ( podle spektra, nejdříve mizí červená až zůstane pouze modrá ).

Všechny technické vymoženosti jsou však prostředníkem ( výhodou ) k dobrému výsledku, záleží hodně na oku fotografa :wink:

Pokud bude potřeba, můžeme to probrat více detailněji, případně jako prodejce můžeme nějaký přístroj s kejsem dodat. Stačí jen určit si čeho s " ním " chceš docílit ( využitelnost ) a jaké jsou cenové hranice.
Zdravím a přeji hezký den - Petr - www.divelive.cz
Petr / foto
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: čtv pro 18, 2008 16:38
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Kalendář " Ve stínu vraků 2009 "

Příspěvekod ZbynekN » sob bře 7, 2009 15:01

Díky :prayer: . Já fotit pod vodou v plánu nemám, ale rád fotím na suchu, tak se zajímám o techniku
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5176
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice


Zpět na Osobní stránky, kluby,spolky