Cestovatelský informační portál

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Jaký je váš názor?

Anketa končí za pon bře 19, 2007 11:18

Bylo by to skvělý!Psal bych o 106!
7
28%
Asi dobrý, nevím..
15
60%
Spíš neee...
1
4%
Určitě ne!
2
8%
 
Celkem hlasů : 25

Cestovatelský informační portál

Příspěvekod jidol » úte pro 19, 2006 11:18

Ahoj lidičky na OF, prvně šťastný a zasněžený(?) vánoce a novej rok všem!!!

Chtěl bych si udělat takovej průzkum veřejnýho mínění, doufám, že mi pomůžete a vyjádříte se..předem dík.
O co jde? Mám v plánu vytvořit a provozovat webový stránky fungující na principu wiki, tedy každý se může zapojit do vylepšování a tvoření příspěvků.
Zaměření bude jasné - informace o zemích, oblastech, trecích, formalitách, vybavení pro cestovatele všech forem a druhů:-)
Co nechci - konkurovat součané obecné Wikipedii
- konkurovat elektronickým časopisům typu Hedvábná stezka, cestovatel

Co bych chtěl - vytvořit soubor kvalitních a praktických informací z vašich cest po světě i doma, na kole, pěšky, na laně i lodi
- tak trochu napodobit stránky wikitravel.org
Takže by mne zajímal váš názor na celou věc, zda byste takovýhle web přivítali a hlavně do něj přispívali, podíleli se na tvorbě článků (základní kostra a šablony by byly dané).
Uživatelský avatar
jidol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 136
Registrován: čtv zář 21, 2006 10:27
Bydliště: pošumaví

Příspěvekod brhel » úte pro 19, 2006 12:38

takovejch různejch stránek je, treba http://www.svetcest.cz , ale jako wiki toho asi moc neni. ale existuje tu fakt desna konkurence. mel by ses nejak specializovat, hezkej napad jsou http://www.boudy.info, super projekt, ale moc lidi se na tom nepodili vysledek je, jakej je.
takže než začneš něco dělat, chce to hodně dlouho vymejšlet a i tak riziko neúspěchu tu je poměrně velké.
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod jidol » úte pro 19, 2006 14:21

Jasně ta konkurence je obrovská, jsme malej, ale toulavej a podnikavej národ:-)
Takže než něco rozjedu, chci znát vaše názory, nápady a postřehy.
Jde o to, že z hlediska obsahu novýho webu mě nezajímá, že si Fanda dal večer fazole, koukal na západ slunce a pak se ....
Šlo by o praktickej a přehlednej a hlavně aktuální soubor informací. Prostě šel jsem údolím XY v roce 2002 a byla tam príma cesta. Další člověk tam byl v roce 2006 a cesta byla povodní zničená, tak text přepíše v tomhle duchu... a vo tom to je...
Uživatelský avatar
jidol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 136
Registrován: čtv zář 21, 2006 10:27
Bydliště: pošumaví

Příspěvekod pripluv » úte pro 19, 2006 14:57

Náhodou, kdyby se to rozjelo a fungovalo (tak jak ta wiki), tak to úplně parádní * ...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod jidol » úte pro 19, 2006 18:08

Hlavně když se přispěvovatelem a autorem stane takovej OF borec jako je Přípluv, tak se nemusím ničeho bát!!! * :D
Uživatelský avatar
jidol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 136
Registrován: čtv zář 21, 2006 10:27
Bydliště: pošumaví

Příspěvekod vorec » úte pro 19, 2006 19:40

jidol píše:Hlavně když se přispěvovatelem a autorem stane takovej OF borec jako je Přípluv, tak se nemusím ničeho bát!!! * :D

:lol: =D> :supz:
Usmievaj sa :lol:, bude aj horšie...
Obrázek
Uživatelský avatar
vorec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: úte pro 28, 2004 19:30
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvekod Rujir » úte pro 19, 2006 22:54

No hlavny problem by som videl v ludoch. Oni su totizto vsetci priserne lenivi a ak maju nieco robit zadarmo, tak este viac. Takze ak nemas zorganizovanu skupinu aspon 20 ludi, ktori su ochotni a schopni tie stranky pravidelne aktualizovat, tak skoncis velmi rychlo. Ono sa to nezda, ale pisat nieco na web je robota silne unavna, nevdacna a rychlo omrzi. A to je presne ten dovod, preco vacsina tychto nadseneckych webov zanikne najneskor do roka. Viz napr. Chocnuv web alebo Radim, ktoreho web uz nefunguje vobec. Podla dlhodobo dokazu udrzat web len plateni profesionalni alebo grafomani alebo neskutocne odhodlani nadsenci (a na tych velmi neverim).

Ale inak samozrejme Good luck! *
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pripluv » stř pro 20, 2006 8:08

Di do toho :supz:
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod jidol » stř pro 20, 2006 8:20

Rujir píše:Ono sa to nezda, ale pisat nieco na web je robota silne unavna, nevdacna a rychlo omrzi. A to je presne ten dovod, preco vacsina tychto nadseneckych webov zanikne najneskor do roka.
Ale inak samozrejme Good luck! *


Jí vím , jaká to je robota psát web, vylepšovat ho, přidávat fotky, přepisovat deníky z cest...:? :? Ale samozřejmě sem si vědomej že bez obsahu jde můj projekt do kytek... a proto píšu sem na OF, které jako největší komunita doborovlníků mi doufám pomůže v rozhodnutí a posléze v plnění informacemi (anebo mě naopak přesvědčí, že je to hovadina)....
Uživatelský avatar
jidol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 136
Registrován: čtv zář 21, 2006 10:27
Bydliště: pošumaví

Příspěvekod Vilík » stř pro 20, 2006 9:26

Jestli se to rozbehne, tak to bude parada... Na principu wiki mame postaveny oddilovy stranky a je to dobrej komunikacni uzel pro vedouci...

Samozrejme, ze budu i prispivat :wink:
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Příspěvekod Chasi » stř pro 20, 2006 11:40

S tímto moc zkušeností nemám, ale zkusit se má všechno. Nejhorší je to ale s časem :-(.
Chodníčkem blíž, cestičkou spíš.
Uživatelský avatar
Chasi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1596
Registrován: stř zář 20, 2006 9:32
Bydliště: Bolatice

Příspěvekod jidol » stř pro 20, 2006 16:37

Jo čas je prevít...to chápu .
Teď jsem se dočetl zajímavý pravidlo jednoho procenta - pokud je denní návštěvnost wiki webu 1000 lidí, pak jen jedno procento lidí je ochotné přečíst a doplnit článek a pouhý jeden člověk z 1000 začne s psaním nový a přínosný stránky!! Sakriš to bude chtít teda pořádnou členskou základnu:.-)
Uživatelský avatar
jidol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 136
Registrován: čtv zář 21, 2006 10:27
Bydliště: pošumaví

Příspěvekod Rujir » stř pro 20, 2006 18:34

jidol píše:Jí vím , jaká to je robota psát web, vylepšovat ho, přidávat fotky, přepisovat deníky z cest...:? :? Ale samozřejmě sem si vědomej že bez obsahu jde můj projekt do kytek... a proto píšu sem na OF, které jako největší komunita doborovlníků mi doufám pomůže v rozhodnutí a posléze v plnění informacemi (anebo mě naopak přesvědčí, že je to hovadina)....


No a ja mam prave problem uverit, ze tu existuje vobec nejaka komunita dobrovolnikov. Kto chce, ten ma mnozstvo moznosti publikovat (kalimera, svetcest, svetoutdooru atd.). Prakticky neexistuje web, ktory by neuverejnil nieco, co im posles, ak to ma hlavu a patu.

A tak by si na projekt takehoto charakteru potreboval nieco ako stalu redakciu, ktora sa na to nevybodne po dvoch clankoch. Ak sa budes spoliehat na prispievanie na dobrovolnej baze, tak to dlho nevydrzis.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod jidol » stř pro 20, 2006 22:18

Já počítám, že se alespoň pár lidí najde a vytvoří základní kostru webu a potom že rozhodne hlad lidí po informacích.
I když chápu, že Čechoslováci nejsou zrivna proslavený dobrovolnou aktivitou všeho druhu, pokud není krize...
No uvidíme, řek slepej a šláp do h.... :twisted: :D
Uživatelský avatar
jidol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 136
Registrován: čtv zář 21, 2006 10:27
Bydliště: pošumaví

Příspěvekod brhel » stř pro 20, 2006 23:08

asi do toho chceš jít. tak nejdřív udělej cool design a naprogramuj chytrej redakční systém, rozjeď to na free hostingu, my ti to tady zkritizujem a pak teprve zaplat za domenu, hosting... mozna uz projekt zkrachuje v prvni fazi. tak at zbytecne nevyhazujes penizky. (pripadne si zaregistruj domenu, me se osvedcil registrator web4you dobra administrace, funkcni technicka podpora, odpovidaj rychle a dokonce i na to, na co se ptas:-) hlavne ne http://www.forpsi.com a taky ne http://www.pipni.cz . Webhosting je dobrej u http://www.isol.cz, je tam bez problemu .htaccess, coz asi budes potrebovat, jestli pojedes pres php. a tady se zas vyhni http://www.banan.cz, to jsou taky šmejdi.
držim palce
Uživatelský avatar
brhel
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2561
Registrován: sob led 21, 2006 11:12
Bydliště: Praha / Oslo

Příspěvekod jidol » pát pro 22, 2006 10:09

asi do toho chceš jít. tak nejdřív udělej cool design a naprogramuj chytrej redakční systém, rozjeď to na free hostingu, my ti to tady zkritizujem a pak teprve zaplat za domenu, hosting...

No doménu už mám - byla docela lákavá, než abych ji nechal ležet :-) a placenej hosting mám taky (na gigaserver.cz).
Naštěstí žádnej svůj redakční systém vyvíjet nemusím, prostě vezmu mediawiki (na ní běží Wikipedie) a trochu ji poladím a přestyluju. Nejde mi o formu, ale o obsah :lol:
A jak jsi správně napsal, chci do toho jít, jen jsem si chtěl ověřit vaše reakce. takže nashle v lednu u nějaké té beta verze...
Uživatelský avatar
jidol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 136
Registrován: čtv zář 21, 2006 10:27
Bydliště: pošumaví

Příspěvekod pripluv » úte led 9, 2007 19:31

Tak jak to jde?
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod zlyvyrostekhugo » úte led 9, 2007 20:26

samozřejmě informací není nikdy dost ale z mojí leností by to bylo horší s příspěvkama takže číst ANO psát občas málo skoro vůbec snad někdy
Uživatelský avatar
zlyvyrostekhugo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 175
Registrován: čtv pro 21, 2006 22:27
Bydliště: BRNO

Příspěvekod jidol » stř led 10, 2007 8:55

Přípluv píše:Tak jak to jde?

Nazdárek - jde to celkem dobře, přes vánoc bylo dost času na tvoření jel jsem na kafe a cukroví:-)
Ale díky povaze stránek zatím všechno testuju na lokále...
Ale nebude na škodu zatím prozradit webovou adresu: http://www.naceste.cz
Ano, zatím tam nic není, ale vzhledem k tomu že chci mít ke dni spuštění alespoň základní kostru hotovou, tak se není čemu divit - je to práce jak na kostele:-)))
Uživatelský avatar
jidol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 136
Registrován: čtv zář 21, 2006 10:27
Bydliště: pošumaví

Příspěvekod Rujir » stř led 10, 2007 13:24

Len tak pre zaujimavost - pouzivas nejaky redakcny system alebo vsetko kodujes od zakladu vlastne?
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod jidol » stř led 10, 2007 14:35

Rujir píše:Len tak pre zaujimavost - pouzivas nejaky redakcny system alebo vsetko kodujes od zakladu vlastne?


Používam klasickou Mediawiki, engine na kterem jede wikipedie, je to odzkoušené a funguje to... takže vpodstaě až na nastavení serveru a pár drobností ve stylování stránky nic neprogramuju.
Spíš jde o vytvoření specifických šablon a nápovědy..
Např. šablona treku:
- vymezení obasti(stát, region, horská oblast...) + GPS lokace
- kdy a odkud jít
-délka a náročnost, obj. nebezpěčí , administrativní náležitosti...
- vybavení na trek ....
- zajímavosti (příroda, kultura)....
- mapy, papírový průvodci, webové odkazy..
je jasné že vytvořím jen základní strukturu a jak se bude web díky uživatelům dál vyvíjet, to je věc jiná...
Uživatelský avatar
jidol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 136
Registrován: čtv zář 21, 2006 10:27
Bydliště: pošumaví

Příspěvekod Hafi » stř led 10, 2007 16:01

zacina se mi to libit. presne neco takovyho sem si predstavoval... :D
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod jidol » čtv led 11, 2007 14:22

Dík za podporu * jdu dál vymýšlet a plánovat a tak... :drinkers: :drinkers:
Uživatelský avatar
jidol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 136
Registrován: čtv zář 21, 2006 10:27
Bydliště: pošumaví

Příspěvekod ham » čtv led 11, 2007 14:37

jidol píše: :drinkers: :drinkers:


Musim rict, ze tohle je z osobni zkusenosti nejlepsi zpusob planovani. V podstate ma jen jednu jedinou chybicku - obvykle se nic moc nenaplanuje :twisted:
"Když můžes odejít si kamkoli, nač ke své škodě zůstat doma na poli?"
Cesty: Paring a Capatini, Hardangervidda, Tour du Mont Blanc, Turecko & Sýrie, Kazachstán
Uživatelský avatar
ham
nováček
nováček
 
Příspěvky: 111
Registrován: úte úno 28, 2006 10:58
Bydliště: Praha

Příspěvekod djx1 » čtv led 11, 2007 14:49

Myslim, ze opravdu dobrej web o cestovani tu chybi. Myslim tim web, jenz by pomohl s planovanim cesty.
Ikdyz jeden ouuuuuzasnej web tu je :D Pandulaka Turka :D
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod Labash » čtv led 11, 2007 15:14

jidol píše:Dík za podporu * jdu dál vymýšlet a plánovat a tak... :drinkers: :drinkers:


tak at se zadari :wink:
Uživatelský avatar
Labash
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1122
Registrován: čtv úno 16, 2006 10:10
Bydliště: Praha 4

Příspěvekod jidol » ned led 21, 2007 16:57

Jen krátká zpráva z vývoje webu:-))

Ahojte, tak jsem tenhle týden zas trochu pokročil , dodělávám nápovědu a tak trochu celkovej design a základní rubriky a za běhu poznávam zač je wiki (mediawiki) loket:-)
A podělím se s vámi o nástřel úvodní stránky:
http://www.naceste.org/images/naceste1.jpg
http://www.naceste.org/images/naceste.jpg


Samozřejmě uvítám jakýkoliv nápady a připonínky co se týče vzhledu a obsahu uvodní stránky (ale spíš bych se držel hesla že v jednoduchosti je síla) :P
Uživatelský avatar
jidol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 136
Registrován: čtv zář 21, 2006 10:27
Bydliště: pošumaví

Příspěvekod djx1 » ned led 21, 2007 17:01

A neslo by tam udelat neco takovedleho???

http://www.gps-tour.info/tours/view.php ... &submit=go

Kolegove cyklisti tam docela prispivaji a mooooc se jim to libi...
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod Hafi » ned led 21, 2007 17:08

djx1 píše:A neslo by tam udelat neco takovedleho???

http://www.gps-tour.info/tours/view.php ... &submit=go

Kolegove cyklisti tam docela prispivaji a mooooc se jim to libi...


Bud mi něco uniklo, ale dyk tam nic neni? :(( Jen dvě fotky na trasu a ani slovo. A navíc je to šajzedojče.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8431
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod djx1 » ned led 21, 2007 17:17

Hafi píše:
djx1 píše:A neslo by tam udelat neco takovedleho???

http://www.gps-tour.info/tours/view.php ... &submit=go

Kolegove cyklisti tam docela prispivaji a mooooc se jim to libi...


Bud mi něco uniklo, ale dyk tam nic neni? :(( Jen dvě fotky na trasu a ani slovo. A navíc je to šajzedojče.


Je to "sbirka" GPS tras. Lide tam davaji to, co usli, ujeli. Daj k tomu par fotek. Muzes si to tam prohlednout, zjistit udaje o trase a pak stahnout a pouzit ve sve GPS.
Pro majitele GPS mi to prijde jako dobra vec.
Jen jsem si rikal, ze kdyby mel treba zaznamenanou trasu treku, ze by to tam mohlo taky byt.
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Další

Zpět na Osobní stránky, kluby,spolky