Nový svetcest.cz - drbejte

na weby s outdoor tématikou

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Nový svetcest.cz - drbejte

Příspěvekod svetcest » stř bře 4, 2009 10:08

Světcest.cz se v dnešním brzkém ránu převléknul do nového...zatím beta verze...ale trochu to zdrbejte...díky Marek http://www.svetcest.cz
Uživatelský avatar
svetcest
nováček
nováček
 
Příspěvky: 94
Registrován: ned bře 26, 2006 20:03
Bydliště: Praha

Re: Nový svetcest.cz - drbejte

Příspěvekod svetcest » sob bře 7, 2009 20:37

To vážně nemáte žádnej názor dřív to tady jelo jedna radost a tedko takový death? :-..
Uživatelský avatar
svetcest
nováček
nováček
 
Příspěvky: 94
Registrován: ned bře 26, 2006 20:03
Bydliště: Praha

Re: Nový svetcest.cz - drbejte

Příspěvekod pavproch » sob bře 7, 2009 20:47

nemám rád bursíka a fojaki (čti: zelenou)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28538
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Nový svetcest.cz - drbejte

Příspěvekod simp » sob bře 7, 2009 21:02

Ahoj Marku,

ta světle šedá u všech odkazů v zelených tématických oddílech je tak nevýrazná, že bych se s ní rovnou rozloučil, pokud ta stránka nemá vyvolat mhouření očí a zívání. (neber to doslova). Fotky u článků v hlavním sloupci patří ke standardu, text vpravo se na ně ale lepí. Odkaz na Celý článek bych do zeleného vyplněného pole nedával ale De gustibus non est disputandum. Hlavní animované pole nahoře je hezké a funkční, zaujme a člověk ví, kde je a co asi najde pod ním za články. Ale ta zelená jako podklad může být klidně jinak. Chtělo by to prostě víc "prokouknout"..

Hezký večer.
když jsem zapnul čelovku, bylo mi jasný, že brýle proti slunku pro tento večer už nepotřebuju..
simp
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1194
Registrován: stř črc 25, 2007 19:29
Bydliště: Brno

Re: Nový svetcest.cz - drbejte

Příspěvekod svetcest » čtv led 28, 2010 16:32

Tak zase jsme se posunili o kousek dál, co vy na to? :t:t
Uživatelský avatar
svetcest
nováček
nováček
 
Příspěvky: 94
Registrován: ned bře 26, 2006 20:03
Bydliště: Praha

Re: Nový svetcest.cz - drbejte

Příspěvekod jedik » čtv led 28, 2010 19:41

Grafika hezká, ale ta hrášková i ta okrajová bažinová zelená mi tam moc neladí.
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Nový svetcest.cz - drbejte

Příspěvekod rezna » čtv led 28, 2010 20:06

z hlediska pristupnosti dosti mizerne - vsechno v odstinech tmave/svetle zelene -> mzourani, nevyraznost, ...
Uživatelský avatar
rezna
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1134
Registrován: čtv kvě 28, 2009 16:03
Bydliště: Olomouc

Re: Nový svetcest.cz - drbejte

Příspěvekod svetcest » čtv led 28, 2010 20:17

Díky za názory, pro zajímavost jaký barvy by se vám tam hodily? :)
Uživatelský avatar
svetcest
nováček
nováček
 
Příspěvky: 94
Registrován: ned bře 26, 2006 20:03
Bydliště: Praha

Re: Nový svetcest.cz - drbejte

Příspěvekod jedik » čtv led 28, 2010 21:40

http://colorschemedesigner.com/#3w61TdGRcw0w0 ať designer vybere :)

Osobně by se mi tam více pozdávala ta hnědá (okolo #FFE5C3) pro menu a pro rámečky buď nějakou modrou nebo lehce fialovou. Ale těžko říct bez možnosti náhledu...

S tou kombinací modro-zelené a hlavně ve spojení s těmi gradienty jste si na sebe ušili IMHO docela solidní bič. Ale zvládne-li to váš grafik sladit, aby to vypadalo dobře i v horní tmavé i spodní světlé části, klobouk dolů :) (k tomu se pojí i reznova poznámka o kontrastu)
Jsou tiché jak ten černý bor, co kryje jejich hlavy sivé, to hřebeny jsou našich hor, to Beskydy jsou zádumčivé.
Uživatelský avatar
jedik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2878
Registrován: sob dub 21, 2007 16:53
Bydliště: Ostrava

Re: Nový svetcest.cz - drbejte

Příspěvekod svetcest » ned led 31, 2010 12:15

Vzal jsem si k srdci hráškovou a bažinovou zelenou;) a udělam jsem to torchu víc zimní... [-o<
Uživatelský avatar
svetcest
nováček
nováček
 
Příspěvky: 94
Registrován: ned bře 26, 2006 20:03
Bydliště: Praha

Re: Nový svetcest.cz - drbejte

Příspěvekod svetlovdusi » ned led 31, 2010 12:53

Kontrastně je to stále velmi špatné, text je těžko čitelný. Jednoduše velmi zesvětli pozadí. Rovněž popis tlačítek v menu by si zasloužil zvýraznění.

Chybí ti atribut alt u některých obrázků.

Validátory kódu z tvých stránek příliš nadšené nejsou, ale stránky se zobrazují v pohodě, takže to je jen na zamyšlenou.

Osobně bych se trošku více zabýval klíčovými slovy pro jednotlivé články, ale příliš velký význam to mít nebude, roboti na ně už stejně moc velký ohled neberou, jestli vůbec nějaký.

Novinky které se automaticky rolují v horním okně jsou nějak špatně nastavené.. zobrazuje se tam horní okraj písma předchozího titulku, příliš dobře to nepůsobí.

Pokud chceš opravdu zjistit, jak na tom jsou tvé stránky z hlediska jiného, než obsahového, tak navštiv diskuse.jakpsatweb.cz
Můžeš si tam nechat svou stránku zhodnotit.

Jinak jsou stránky hezké, líbí se mi logo a ani barevně to nejni špatné, jen bych určitě změnil tu barvu pozadí.. něco světlejšího a veselejšího, ale zas to nepřehnat.. vše výrazné se rychle okouká.. ne nadarmo mají největší portály velmi jednoduchý design a drží si v pozadí nenápadné barvičky.. často bílou.
Úsměv je plodem i příčinou. Sadař říká: "Plod dává stromy."

Pěstujte svůj smích.
Uživatelský avatar
svetlovdusi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon led 4, 2010 14:58
Bydliště: Praha

Re: Nový svetcest.cz - drbejte

Příspěvekod DAV » ned led 31, 2010 15:48

Když chceš tedy drbat, tak souhlas s světlovdusi. To hlavní menu chce opravdu výraznější, jinak na mém netbooku 10" vcelku ještě čitelné, ale pravda CTRL kolečko jsem použil. Jinak se mi zdá, že ti to celé jede nějak doleva. Poradím ti, něco co mi řekl jeden z učitelů výtvarné výchovy a dodnes se tím řídím. Když něco napíšeš, namaluješ, otoč to vzhůru noha a chybu hned poznáš. :axe:
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic


Zpět na Odkazy