Studijní obor pro lidi ocud.

na weby s outdoor tématikou

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Studijní obor pro lidi ocud.

Příspěvekod multimotyl » pát led 30, 2009 14:51

Aplikovaná matematika pro řešení krizových situací (3 leté studium)

Jsou tam takové srandy jako
  • Kurz přežití v extrémních podmínkách
  • Kurz potápění, horolezectví
  • Úvod do teorie katastrof a chaosu (vhodné pro některá vlákna na outdoorforu)
  • Topografie a GPS pro krizové řízení

A tak dále. Možná jsem neposlal nic nového, ale někomu se to může hodit.
Viděl jsem půl světa, ale dosud jsem nebyl v Českých Budějovicích, na Sněžce ani na Karlštejně.
Uživatelský avatar
multimotyl
účastník
účastník
 
Příspěvky: 498
Registrován: úte dub 8, 2008 17:12
Bydliště: Opava

Re: Studijní obor pro lidi ocud.

Příspěvekod conny » pát led 30, 2009 15:28

preco je to v Opave prezencne? :axe:

som aj premyslala, ze by som sa na nejaku skolu este prihlasila - toto by sa mi hodilo aj pracovne. a keby mi este uznali z prvej vysky nejake matiky a programovanie bolo by to labuzo.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Studijní obor pro lidi ocud.

Příspěvekod multimotyl » pát led 30, 2009 18:38

V opavě by se Ti líbilo... :-)
Viděl jsem půl světa, ale dosud jsem nebyl v Českých Budějovicích, na Sněžce ani na Karlštejně.
Uživatelský avatar
multimotyl
účastník
účastník
 
Příspěvky: 498
Registrován: úte dub 8, 2008 17:12
Bydliště: Opava

Re: Studijní obor pro lidi ocud.

Příspěvekod ktx » pon úno 2, 2009 0:41



to mi prijde trosku moc ustrelene, omg, uz nevedia, co maju zavadzat ](*,)
Uživatelský avatar
ktx
nováček
nováček
 
Příspěvky: 166
Registrován: pon kvě 12, 2008 16:21

Re: Studijní obor pro lidi ocud.

Příspěvekod conny » pon úno 2, 2009 9:38

a precoby? krizovy management je celkom dolezity, dokonca existuju konferencie na tuto temu.
je to sirsi problem - neda sa redukovat na "prezit v divocine" patria tam napriklad veci ako riesenie povodni a pod. a matematicke modely sa vyuzivaju v onakvejsich situaciach - aj na navrh cestovneho poriadku potrebujes uz celkom komplikovany matematicky model.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Studijní obor pro lidi ocud.

Příspěvekod Vilík » pon úno 2, 2009 10:43

Jj, dělání cestovního řádu... Podobně jako třeba obyčejné školní rozvrhy.... Docela složitý podmínky aby se všechnu učilo a přitom to mělo i jakous takous ekonomickou rentabilitu (ne moc volných hodin a učeben, rozvrhy rozumně a ne až do večera...).

Jinak kdysi jsem našel podobnej obor na VUT fakulta chemická. Jen je to dělaný jako krizové řízení přímo pro podmínky ochrany obyvatelstva z hlediska chemických, biologických a radiačních problémů....
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno

Re: Studijní obor pro lidi ocud.

Příspěvekod vonkreuz » pon úno 2, 2009 10:51

"U nás" se krizovým managementem a podobnýma záležitostma zabývá celá jedna FAKULTA ŠPECIÁLNEHO INŽINIERSTVA :mrgreen: (.pdf dokument, 150KB)
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Studijní obor pro lidi ocud.

Příspěvekod qwak » pon úno 2, 2009 11:11

Krizový management je určo důležitá věc... taky jsme na geologii měli základní exkurz do těch teorií katastrof a chaosu a matematické modely se uplatňují nejen na povodně, ale také na zemětřesení, sopečné erupce i změny koncentrací plynů v ovzduší a tedy změny klimatu. Ty matematické modly nějak počítají s teorií, že většina těch přírodních dějů probíhá v časově kratších či delších cyklech...
Hryzala myška překližku, fošna ji spadla na šišku...
Fotó
Uživatelský avatar
qwak
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1485
Registrován: sob črc 28, 2007 12:55
Bydliště: Brno, Opava na střídačku

Re: Studijní obor pro lidi ocud.

Příspěvekod tuso » pon úno 2, 2009 11:27

conny píše:a precoby? krizovy management je celkom dolezity, dokonca existuju konferencie na tuto temu.
je to sirsi problem - neda sa redukovat na "prezit v divocine" patria tam napriklad veci ako riesenie povodni a pod. a matematicke modely sa vyuzivaju v onakvejsich situaciach - aj na navrh cestovneho poriadku potrebujes uz celkom komplikovany matematicky model.


Len aby to neskončilo ako v zdravotníctve. Nasekali študijné odbory, ktoré videli v USA, ale zabudli pre nich vytvoriť pracovné miesta po skončení školy.Takže mám na JIP sestry s titulom Mgr.,ktoré robia tú istú prácu ako sestry s maturitou.Žiadne právomoci navyše, nič. A ani ohľadom platu nie som bohvieaký optimista. Ten krízový mamagement zaváňa strašným amerikanizmom. Lenže skončíš školu a pojdeš pracovať do videopožičovne,pretože také miesta sa budú zháňať dosť blbo. A ešte v dobe ekon.krízy. Kto ti bude platiť človeka, ktorého možno využiješ raz za rok? Ale zase je tu druhý extrém- keď sa po línii známostí budú vymýšľať teplé fleky. To je zase špecialita Východného bloku. /a je úplne jedno, či Sr alebo ČR/
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Studijní obor pro lidi ocud.

Příspěvekod conny » pon úno 2, 2009 11:44

no nevidela by som to tak cierne - mne by sa to napr. k praci celkom hodilo. pracovne miesta nikto nijakym nariadenim samozrejme vytvarat nebude, ale dnes sa krizovy management bezne riesi. skor by som povedala, ze ludi, co by tomu aspon okrajovo rozumeli nie je az tak vela. otazka je kolko ich je dnes treba na trhu, ale zasa ruku na srdce - kolko ekonomickych inzinierov sa zivi celkom inou vecou ako ekonomikou?

okrem toho ludi, ktori ovladaju matematicke modelovanie (otazka ci na to staci 3rocne studium) je treba furt a stale - ti sa nestratia urcite.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Studijní obor pro lidi ocud.

Příspěvekod multimotyl » pon úno 2, 2009 12:54

Mám takový dojem, že je to prostě jedna z těch univerzálnějších vysokých škol (statistika, programování, ekonomie, management, tělocvik...) a navíc je tam asi docela sranda (sebeobrana, potápění, kurz přežití...).
Viděl jsem půl světa, ale dosud jsem nebyl v Českých Budějovicích, na Sněžce ani na Karlštejně.
Uživatelský avatar
multimotyl
účastník
účastník
 
Příspěvky: 498
Registrován: úte dub 8, 2008 17:12
Bydliště: Opava

Re: Studijní obor pro lidi ocud.

Příspěvekod ktx » pon úno 2, 2009 18:31

conny píše:kolko ekonomickych inzinierov sa zivi celkom inou vecou ako ekonomikou?
okrem toho ludi, ktori ovladaju matematicke modelovanie (otazka ci na to staci 3rocne studium) je treba furt a stale - ti sa nestratia urcite.

multimotyl píše:Mám takový dojem, že je to prostě jedna z těch univerzálnějších vysokých škol (statistika, programování, ekonomie, management, tělocvik...) a navíc je tam asi docela sranda (sebeobrana, potápění, kurz přežití...).

kolko ludi sa zivi tym, co vystudovali?
by ma tiez zaujimalo, ci mi uz nestaci
super, dalsi odbornici na vsetko, tych je vzdy malo
Uživatelský avatar
ktx
nováček
nováček
 
Příspěvky: 166
Registrován: pon kvě 12, 2008 16:21

Re: Studijní obor pro lidi ocud.

Příspěvekod ONDRA » pon úno 2, 2009 18:42

Vilík píše:Jinak kdysi jsem našel podobnej obor na VUT fakulta chemická. Jen je to dělaný jako krizové řízení přímo pro podmínky ochrany obyvatelstva z hlediska chemických, biologických a radiačních problémů....

jj, presne tak. u nas na fakulte je cerstve otevreny obor krizoveho rizeni a je to i pro dalkare. akorat zatim jenom bakalarsky
Uživatelský avatar
ONDRA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 664
Registrován: úte pro 7, 2004 12:16
Bydliště: OV

Re: Studijní obor pro lidi ocud.

Příspěvekod tuso » pon úno 2, 2009 18:48

ONDRA píše:
Vilík píše:Jinak kdysi jsem našel podobnej obor na VUT fakulta chemická. Jen je to dělaný jako krizové řízení přímo pro podmínky ochrany obyvatelstva z hlediska chemických, biologických a radiačních problémů....

jj, presne tak. u nas na fakulte je cerstve otevreny obor krizoveho rizeni a je to i pro dalkare. akorat zatim jenom bakalarsky


A na jakou dálku se to studuje? :lol:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Studijní obor pro lidi ocud.

Příspěvekod ONDRA » pon úno 2, 2009 18:52

co ja vim :) ja jsem 'dalkove' studoval jiny obor :finga:
Uživatelský avatar
ONDRA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 664
Registrován: úte pro 7, 2004 12:16
Bydliště: OV

Re: Studijní obor pro lidi ocud.

Příspěvekod bjorson » úte úno 3, 2009 9:57

Stráž prírody - Pre ludi zo Slovenska to moze byt celkom zaujimavy odbor, a hlavne prilezitost ako dosiahnut viac vyhod pre beznych navstevnikov :evil:
nunatak - foto z ciest
bjorson
nováček
nováček
 
Příspěvky: 15
Registrován: sob led 26, 2008 15:23
Bydliště: Kosice - SK

Re: Studijní obor pro lidi ocud.

Příspěvekod conny » úte úno 3, 2009 11:31

ktx píše:kolko ludi sa zivi tym, co vystudovali?


dufam, ze vsetci pravnici, lekari a farmaceuti :mrgreen: povazujem trend, ked zamestnavatel vyzaduje VS vzdelanie bez blizsej specifikacie, hlavne, ze uchadzac ma diplom, za trochu divny.
Every dream was given to us with the power to make it true.
Uživatelský avatar
conny
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3445
Registrován: úte zář 19, 2006 12:34
Bydliště: Praha - zbohom kopecky

Re: Studijní obor pro lidi ocud.

Příspěvekod Vilík » úte úno 3, 2009 14:36

No, já se snad tou geodézií živit budu... Ale něco dalšího by se mi hodilo... Hlavní heslo je "Nepracuj. Studuj!!!" a to chcu splnit...

A říkám si, že to krizový řízení třeba při povodních a tak se hodí. Každá vesnička má krizovej štáb, ale tam sedí místní, co tomu nerozumí. Hlavně, aby se jim nazaplavila zahrádka. Sousedovic metr pod vodou být může...
Však mě znáte...
Uživatelský avatar
Vilík
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4206
Registrován: pát čer 17, 2005 21:12
Bydliště: Brno


Zpět na Odkazy

cron