Velehory.cz

na weby s outdoor tématikou

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Velehory.cz

Příspěvekod Hafi » úte čer 24, 2008 23:12

Ahoj,
Někteří postřehli (Jidol :) ) , někteří byli postrehnuti (Tomíkuuuuu :twisted: ), zbytku rikam ted – jsem před casem usoudil ze bych svoji grafomanii moh i spenezit a zacal sem delat jako brigadu redaktora na relativne novem webu velehory.cz – coz je odnoz prevazne cestovatelske hedvabne stezky.

Proc to pisu – ne abych se chlubil, ale abych trochu udelal webu reklamu :ú a hlavne bych nekomu moh nabidnout mozna celkem zajimavou brigadu.

Pripravujeme velkou celosvetovou databazi treku (presne takovou po které tu třeba nedavno patral djx1), vyhodou je ze jsou peníze na zaplaceni lidi, kteří to udelaji (byt podobny, ale nekomercni projekt jidola je mi vnitrne mnohem sympatictejsi) – a ty lidi timto tak trochu shanim…Nabidka vcetne vcelku podrobneho popisu práce je tadyhle.

Jo a ještě něco – kdybyste někdo chtel třeba zverejnit nejaky clanek, tak zadarmo urcite skoro cokoli k tematu, a s honorarem (pry na pomery celkem slusnym) za splneni urcitych podminek (exkluzivita především….)
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8424
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod pripluv » stř čer 25, 2008 16:18

Tak jsem si pročetl pravidla ... možná bych i něco sesmolil ... ale, jak to udělat, chybí-li mi nějaká informace z požadovaných?
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod viňa » stř čer 25, 2008 16:26

až něco budu mít určitě tam něco sesmolim
michal
Uživatelský avatar
viňa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 898
Registrován: ned říj 28, 2007 20:44
Bydliště: Rudná

Příspěvekod djx1 » stř čer 25, 2008 16:27

He...ja chci bejt taky redaktoooor:-) Pan redaktoooor :D
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod Hafi » stř čer 25, 2008 16:43

Přípluv píše:Tak jsem si pročetl pravidla ... možná bych i něco sesmolil ... ale, jak to udělat, chybí-li mi nějaká informace z požadovaných?

jasne dejte vedet

@pripluv: jde o to udelat predevsim co nejkompletnejsi databazi se zakladnima informacema, tedy nic podrobnyho a dalo by se ocekavat, ze naprostou vetsinu toho zpracuji lidi ciste jako brigadu - najdou na netu, prelozi a prepisou do pozadovane formy. A myslim ze vsechny povinne udaje jdou najit, pripadne odhadnout (delka, lezecke useky, nejvyssi bod).
Nebo mas konkretni namitku, ze neco ne? sem s ni...
konkretne ten vzorovy trek jsem zpracoval na zaklade tohoto a k tomu 1-2 dotazy na google. Samozrejme treba informace o poctu trekaru za rok je dost tezka najit a taky v tom vzorovym treku je to jedna z tech vymyslenych - a je nepovinna, tudiz si s tim neni nutno lamat hlavu.
A z těch dobrovolnych - GPS souradnice sou jedno kliknuti na google earth, povoleni se taky najde snadno, par fotek nebo mapka tez, rozpis u proflaklejsich treku co delaj trekovy agentury taky.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8424
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Hafi » stř čer 25, 2008 16:45

djx1 píše:He...ja chci bejt taky redaktoooor:-) Pan redaktoooor :D
´s prošvih :-) ja se toho nepustim :wink:
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8424
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod viňa » stř čer 25, 2008 16:50

Hafi píše: ´s prošvih :-) ja se toho nepustim :wink:


ani se ti nedivím
michal
Uživatelský avatar
viňa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 898
Registrován: ned říj 28, 2007 20:44
Bydliště: Rudná

Příspěvekod djx1 » stř čer 25, 2008 17:03

Ja do toho nechci moc kecat, ale hlavni duvod, proc jsem se do toho nepustil sam je, ze mi prave neprislo moc dobre delat podobny prehled pomoci google. Sam jsem uz neco prosel a vim, ze ne vzdy to souhlasilo s tim, co jsem nasel na netu.
Jidol to tak v podstate dela. Hleda jen zakladni info o zemich (fakta jsou vsude), ale treba treky nedoplnuje....nechava to na lidech, ktery dany trek prosli.
Pak k fotkam a k mapam. Mapy jsou vseobecne strasne draha vec a jen tak je stahnout a dat na web...to by se na podobnem velkem webu, jako jsou velehory, nemelo stat. A s fotkama je to to same. Nemuzes jen tak neco stahnout a povazovat to za sve...:-( GPS to same....zrovna mapy od Google jsou proflakle tim, ze nejsou uplne presne. Zkus si treba na bikemap.net naklikat v CR trasu a pak si ji zkus projet....povede te to uplne nekudy jinudy. Mapa bohuzel nesouhlasi a v nekterych mistech dost. Z Vltavy tam udelali Orlici (jeste pred mesicem to tam tak bylo...nevim, zda opravili):-) Podle toho preci nemuzes planovat trek nekde v odlehle casti sveta....!!!
Je hezke neco podobneho udelat, ale muzete si taky dat na cumak. Proto jsem ja hledal lidi, kteri dany trek prosli. Chtel jsem skutecne informace a s fotkama schvalenejma (treba v nejhorsim pripade i koupenejma), pripadne track log. Bohuzel to neslo.... je to dost narocne....financne, ale i informacne.
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod Hafi » stř čer 25, 2008 17:16

@djx1:Díky, za připomínky. Chápu, ale přehled má být orientační, nemá vytvořit návod pro někoho kdo si to vytiskne a bude tam mít napsáno, tři kroky vlevo, dva kupředu,...
Je to námět....mám 30000, někam bych vyrazil, třeba do kyrgyzstánu...a co tam? kuk na velehory, vybehne na me deset treku v kyrgyzstanu (v soucasnosti nula...) a zbytek už dohledám někde jinde na netu, taky proto tam jako důležité uvádím název v angličtině.
Nebo jina situace, vim ze budu mit 14 dni cas v dilli, tak si dam vyhledat treky do 300 km od dillí na 8-12 dní (taky casem).
Fotky a mapy - kdo posle nejak legalne (vlastni nebo treba wiki), tak budeme spokojeni, kdo ne tak ne. kdo posle odkaz na cizi album, zverejnime odkaz na album, pripadne autorovi napisem o povoleni na zverejneni par zmensenych ukazek.
Totez mapy - vsimni si ze tam nepisu ze je chci poslat, ale chci www odkaz.
Jidoluv pristup je dobry, jak pisu vyse, tak me i prijemnejsi, ale zbesile pomaly - coz je obrovka nevyhoda. A v cechach neni dost penez na to aby se to zaplatilo (vzdyt nevim o tom ze by neco takovyho komplexniho existovalo v aj...jo par veci je (summitpost, peakware, wikitravel,..), ale ciste trekking? nevim a ty nevis taky, jelikoz ses na to pred nedavnem sam ptal)
Ad nepresnosti v GPS souradnicich - zaprvy tam nebude tracklog ale jen souradnice vychoziho bodu, za druhy ano, vim o tom ze tam budou nepresnosti a nejen v GPS
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8424
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod pripluv » stř čer 25, 2008 17:22

Asi jsem křivo četl, myslel jsem, že to má být osobně projitý trek.

Proč fotky v nejvyšší kvalitě? Nějakej 800x600b na 72dpi musí na net bohatě stačit. Bo ne?
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod djx1 » stř čer 25, 2008 17:35

Hafi. Chapu te. Vim, ze to nebude neco jako pruvodce, ale jen prehled. Ja spis chtel delat trosku rozsahlejsi prehled. Ne neco...krok sem, krok tam, ale neco malinko vic nez je jen prehled. A to nemuze clovek delat pomoci googlu. To musi zazit sam....pripadne alespon cast toho treku projit.
Chtel jsem delat neco, co by opravdu lidem dalo to, co potrebuji. Treba jako jsem to udelal tady (jeste to neni dodelane). Bohuzel spoustu veci nevygooglujes ani u tak komercnim treku, jako je WHW. Treba dopravu jsem vychytal jen diky tomu, ze tu ziju.
Ale jestli to bude jen prehled, tak by to ucel melo splnit. Jen si opravdu davat bacha na ty fotky a mapy. Lidi jsou svine:-(

K Jidolovi. Staci se podivat na jeho vlakno zde. A hlavne na tu anketu. Spousta lidi nadsene hlasalo, ze tam budou psat. Vice jak rok je fuc a pise tam jen Jidol a obcas ja (neco tam zas budu davat). Ja si myslim, ze to je sakra skoda. Myslim si, ze to co jsem tam napsal o WHW dostacuje k tomu, aby si to clovek vytiskl, koupil mapu a sel to projit. Takhle jsem si to predstavoval ja :D A byt tam vice podobnych informaci, tak to bude uzasna pokladna treku. A to je presne to, co mi na webu strasne chybi.

Kazdopadne velehory jsou fajne stranky. V posledni dobe tam dost procitam cestopisy....je jich tam pozehnane:-)
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod Hafi » stř čer 25, 2008 17:36

Přípluv píše:Asi jsem křivo četl, myslel jsem, že to má být osobně projitý trek.

není nutné, ale je predpoklad ze clovek co to sel sedne a vyplni to za dvacet minut - ten kdo to hleda to ma dobre na hodinu (z cehoz taky plyne to oceneni )
Přípluv píše:Proč fotky v nejvyšší kvalitě? Nějakej 800x600b na 72dpi musí na net bohatě stačit. Bo ne?

fakt ctes krive...ja to tam nikde nevidim (a ani sem to tam myslim nepsal)...pisu max 2 MB, stim ze to pravdepodobne zmensime, ale v pripade ze by to delal nejaky pocitacovy antitalent, tak aby si nemusel lamat z hlavu se zmensenim fotek (na druhou stranu kdyz by mi poslal deset fotek s vysokym rozlisenim tak mi asi brzo poskytovatel mejlu rekne neco nepeknyho)
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8424
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Hafi » stř čer 25, 2008 17:47

@djx1: Jasne - vuci jidolovi maj velehory jednu vyhodu v tom, ze je (asi...ja su jen zamestnanec) celkem kapital.
Ad whw: zpracovane pekne, puvodne jsem taky do toho byl nadsenej, pak to nejak opadlo, kdyz jsem zjistil, ze tam pisu v podstate jen ja a jidol. proste ze navzdory hlasovani zde to nema prilis podporu a lidi sou liny. Urcite tam obcas neco napisu, kdyz bude cas - a navic ne vse se vejde na velehory, ale proste nejsem trpelivy a kdyz nevidim vysledky prace hned tak to neni vono :)
fotky a mapy: v podstate za to ruci autor popisu treku, co doda, to doda - ja nemuzu u vseho overovat pravost (zvlast u fotek je to dost nerealne).
cestopisy...vetsina je prevedena z hedvabne stezky a promazany vsechny ve horske a pak je tam cosi novych od doby co to jede nezavisle
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8424
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod djx1 » stř čer 25, 2008 18:11

Hafi....penize ale nejsou vse. A uz vubec ne tady. Muzes sehnat par brigadniku, kteri ti vygoogluji spoustu nesmyslu (vidina penez je silena...zvlaste u studentu) a tim se hodnota informaci strasne snizi. A pochybuji, ze ty budes uplne vse kontrolovat a korigovat...to by sis to pak mohl cele delat sam.
Nedavno tu bylo vlakno, jak si tusim redaktori z Lonely (ted si fakt nepamatuji) udaje vymysleli:-) Co..zagooglovali, dostali penize a basta. Ale ma cenu neco podobneho delat? To radeji nic....
To budu radsi za web, jako ma Jidol, protoze vim, ze tam bude davat informace jen ten clovek, ktery dany trek prosel. Pochybuji, ze by nekdo zdarma googlil a doplnoval Jidoluv web. Bohuzel je to pomale, protoze spousta lidi se zachovalo jako ty...nikdo nepise, nema to cenu, nebudu psat. Ja se zachoval podobne, priznavam se:-) Ale ted si zas rikam, ze je to opravdu skoda a myslim, ze zas zacnu psat. Ja mam teda tu vyhodu, ze to pisu jak pro Jidola, tak i pro svuj web (ktery chci rozsirit).
Skoda. Lidi, co cestuji je spousta. A napsat neco, jako ja o WHW jim moc casu nezabere....ja to psal asi hodinku... Ale spouste lidem to muze usetrit hodne hledani a trapeni:-)
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod Hafi » stř čer 25, 2008 18:35

djx1 píše:Hafi....penize ale nejsou vse. A uz vubec ne tady.
bez penez to nejde - mozna ne na placeni za treky, ale na propagaci a zvyseni navstevnosti atd...zacarovany kruh.
nebudu-li pocitat editace preklepu, tak jsem naposledy na naceste napsal neco naposled asi pred rokem....a furt lidi kteri toho napsali vic nez ja neni moc...jidol, mozna ty, nekdo dalsi? chybi tomu prinejmensim propagace, bohuzel. na to kolik je v cesku cestovatelu tam chodi (a tedy i pise) strasne malo lidi...a tri lidi cely svet neprojdou
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8424
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod hasty » stř čer 25, 2008 18:46

a beries aj nieco z hor Norska? a v slovencine?
Ak nieste tam kde chcete byt, nieste nikde
Uživatelský avatar
hasty
nováček
nováček
 
Příspěvky: 170
Registrován: sob led 26, 2008 21:45
Bydliště: Praha/Presov

Příspěvekod Hafi » stř čer 25, 2008 18:51

hasty píše:a beries aj nieco z hor Norska? a v slovencine?

slovenstina nevadi, norsko ZATIM nechci - priorita jsou exoticke oblasti. evropa prijde casem
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8424
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod djx1 » stř čer 25, 2008 18:54

Penize na propagaci ano. Ikdyz je spousta cest, jak propagovat celkem levne. A neni to zadne tabu. Jen to stoji vice namahy. Nebo kdyz mas treba dobry napad.
Mam treba o tom webu clanek na svem webu. Navstevnost nic moc, ale uz ho pres 260 lidi precetlo. Pak jsem ho udal na cyklistikakrnov.com, ktery ma dost velkou navstevnost. Navic naceste.cz je podporovan webem cestovatel.cz (propagace a pomoc s provozem)...taky nemaji malou navstevnost a myslim, ze projekt se jim libi. Navic to tusim Jidol cedi pres tu reklamu na google. Takze i takhle to jde. Propagace je. Jen ti lide, co slibili, ze budou psat, nepisou... Bohuzel za to nejsou penize. Mozna kdyby byli, tak ten web nebude tolik kvalitni (za petikilo ti vygooglim spoustu neoverenych informaci, ktere muzou byt pravdive i zcestne....nebo treba stare a uz neplatne).
Holt se museji najit nadsenci a lide, kteri obcas utrousi hodinku a neco malo tam napisou. Nemusi hned vse...ja to WHW taky psal postupne. Ale dohromady mi to nezabralo snad ani hodinu.
Navic by to slo i tak, ze nekdo poskytne informace v podobe cestopisu....z neho se da vytahnout celkem dost.

Me osobne mrzi, ze naceste.cz se tak nejak neposouva kupredu. Treba ted chci svuj web (dosveta.com) predelat na trosku informacni portal (zamereni Skotsko, Wales, UK a Skandinavie), ale nejak nevim, zda to vubec bude stat za tu namahu. Vlastne bude...me to proste bavi:-) Ja jsem si jednou rek, ze vydam nejakeho pruvodce a pak v poklidu umru:-)
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod Hafi » stř čer 25, 2008 19:13

djx1 píše: Jen ti lide, co slibili, ze budou psat, nepisou... Bohuzel za to nejsou penize. Mozna kdyby byli, tak ten web nebude tolik kvalitni (za petikilo ti vygooglim spoustu neoverenych informaci, ktere muzou byt pravdive i zcestne....nebo treba stare a uz neplatne).

tezko soudit, je jasny ze za penize by se naslo vice lidi co by to delalo (a ja doufam ze se najde...) , ale zaroven by to nemuselo snizit kvalitu - staci kdyz to budou smet delat jen ti co to prosli (overeni neni zas tak tezky).
dle toplistu ma naceste kolem padesati pristiupu denne (takze spis min - je to nepresny). to je odhadem tak 800 mesicne, celkem to videlo tedy nekolik tisic lidi - ale jen asi 30 nas je registrovanejch (tj. jen 30 lidi za celyho rok a pul NAPADLO, ze by mohli neco napsat a chteli tomu venovat tu minutu na registraci...to kolik z nich neco napsalo uz vubec neresim).
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8424
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod djx1 » stř čer 25, 2008 19:35

Jooo...dneska ani kure zadarmo nehrabe...bohuzel. Musi se opravdu najit clovek, ktery je pro danou vec nadseny. Jidol je. Ja v podstate taky. Dal se uvidi. Ale byla by to strasna skoda takovy projekt zahodit. Podobny projekt v CR neni.
Bohuzel v CR se tyhle veci (kolem turismu) moc nemnozi. Treba tady v UK je toho spousta. Jenze problem je v tom, ze anglan je schopnej za ty informace zaplatit. Par webu je zpoplatneno....clenstvi, nebo treba SMS. Lidem to nevadi. Nebo jsou podobne weby (ty co jsou zdarma) podporovany nejakou spolecnosti (imap tu dost veci sponzoruje).
Je tu treba i uzasnej casopis (Trail), ktery popisuje trasy v cele UK. Zdejsi outdooristi ho zerou. Ja taky....clovek si opravdu pocte.
Se sefem jsem se o tom bavil. Je to uzasnej clovek...horal, je v horske sluzbe, vlastni hostel (tam makam, prevazne tu prespavaji kuciii z hor) a BB. Sam mi rikal, ze kdyz v CR nic podobneho neni, tak at to zkusim. Ze v UK je ten casopis strasne popularni. Jo....jenze...znam, jak to v CR funguje:-)
Ale mozna casem...uvidim. Neco v hlave mam:-)

Proc to pisu. V CR se stale nevydava tolik penez (nikdo nema treba zajem to sponzorovat), aby si redakce mohla zaplatit cloveka (nebo i vic), ktere to bude zivit (nebude to mit jako student brigadu) a budou produkovat opravdu kvalitni a overeny material (nepisu ted o cestopisech, ale o materialech ve stylu pruvodce). Pak to dopada tak, ze se googli a z toho vznikne nejaka informace, podle ktere nekdo treba planuje dovolenou...:-(

Ach jo. Ale to neni tva chyba a ani chyba treba redakce velehor. Je to blbej system. Bohuzel se pak musime spolehat na nadsence a dobrovolniky. A nebo na ty studenty a drzet si palce, ze to nedelaji jen pro "rychle prachy"....

Mozna by bylo alespon dobre udelat to overeni, ze tam ten prispevovatel alespon byl (podminka fotky z vlastniho fotaku). Clovek preci nemuze podat verohodne informace o nejakem treku treba v Kyrgystanu, kdyz tam v zivote nebyl a vubec nezna tamni podminky. Vygooglit se da spoustu veci, ale ver tomu, kdyz i mapy z tehle zemi lzou :D

Sakla, ja jsem uz jak ty...outdorackej grafoman. Asi dneska dopisu ten clanek, co mam rozepsanej...kdyz mi to tak pise:-)
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod Hafi » stř čer 25, 2008 20:00

jeste jeden problem bych videl...ano, jak pises chce to nadsence, ale navic to chce stadotvorne nadsence. jenze hodne techto nadsencu, jsou lidi, kteri maj vlastni predstavy a jsou schopny, a radsi nez aby se pridali a rozvijeli existujici projekt tak si udelaji vlastni dle svych predstav.
...sam treba pises, ze mas v hlave neco...neco jineho...zase dalsi web, kde (mozna) nic nebude? zkus si zagooglit po ceskym netu - neni malo stranek, ktery se pokouseli o neco co by mohlo byt sikovny a prospesny jako zdroj informaci a jen malo je jich dobre udelanych (naceste myslim je) a jeste min se dostalo do faze kdy uz jsou zavedene (OF treba je...ale zkus kouknout - jen ja v minulosti narazil nejmin na deset dalsich for, ktera mela podobna temata jako OF a pritom prispevku par).
Proste to ze na netu muzou libovolne vznikat konkurencni projekty trochu skodi uzivatelum - pro jejich potreby je lepsi mit vse na jednom miste, aspon myslim (a to je v podstate cil velehor - udelat databazi, kde pujde vyhledavat podle par zakladnich parametru - to google neumi, informace si pak uz clovek dohleda sam - treba i na naceste).
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8424
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod djx1 » stř čer 25, 2008 20:24

Hafi....
Jo. To je dalsi problem. "Dejme ruky a hlavy dohromady a bude z toho neco fajnoveho...". Naprosta pravda. Kazdy chce mit neco "sveho". Priznam se, ze i ja. Ale pro me neni problem prispivat i nekam jinam. Jidol...a urcite neco poslu i do velehor (az bude aktualni eeevropa a ne ta eeexotika :D ).
To, zda maji byt informace na jednom miste nebo ne....to nevim. Ja se treba pak na podobnem ohromnem portalu ztracim:-) Vse je tam tak provazane, ze bez mapy zabloudis:-) Proto treba ja chci tvorit cyklopruvodce mimo jiny, velky portal. Mam i nabidku od nakole.cz (redakci velice dobre znam), ale nejak nevim. Uz ted je ten web velky a ja se diky te velikosti ani nedostanu k nejakym informacim....proste je tam nevidim, nenajdu, nevsimnu si. Jsou nekde pod nanosem ostatnich informaci. Takze ja mam podminku, ze to pobezi na me domene...s tim, ze se to prolinkuje a s tim, ze i nakole.cz si to muze jakoby "privlastnit". Ale tim, ze to bude jinde docilim toho, ze to bude prehlednejsi.... zamerene primo na trasy. To je muj cil a podminka....a myslim, ze to prospeje obema stranam (pripade ze to nejak dame dohromady).
Navic ja mam takovou predstavu, ze tam budu mit radeji 100 kvalitnich, osobne projetych tras (uz i to je dost, ale da se), nez stovky nejakych vygooglovanych nebo naklikanych nekde v mape. Navic s tim mam dalsi plany...:-)

dosveta.com...ten chci nechat sobe. Pripadne pro lidi, co by mohli nejakou informaci prispet. Bude to uzce zamerene na Skotsko, Wales, UK a v budoucnu i na Skandinavii. A pak tam chci hlavne rozjet nejake informace ohledne "outdoor foceni". Nechci z toho mega projekt, ale spis neco komorniho a doufam, ze kvalitniho. Zas...nebranim se, aby clanky, co vyjdou tam vysly i jinde....:-)
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod radovan01 » stř čer 25, 2008 20:34

Chalani, kym ste tu vypisovali tie dlhe prispevky, mohol kazdy z vas napisat jeden clanok :lol: :P
Uživatelský avatar
radovan01
účastník
účastník
 
Příspěvky: 243
Registrován: čtv bře 27, 2008 23:05

Příspěvekod djx1 » stř čer 25, 2008 20:41

Radovan....taky si jeden vecer dodelam. Sakra...on uz je vecer:-)

Kdyz ja radeji klabosim o kravovinach na foru (forech). Spousta lidi uz mi rikalo, ze at konecne plnim ten svuj web, kdyz plnim fora :-) Kdyz ja se k tomu nejak nemam....je to vic prace :D
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Příspěvekod pripluv » stř čer 25, 2008 20:51

Hafi píše:fakt ctes krive...


Velehory.cz píše:Ke každému článku je dobré mít nejméně 4-5 FOTEK. Nazvěte je podle toho, co na nich je a pošlete v maximální kvalitě.


Jo, ale jenom trochu ... toto bylo k tomu, jak psat clanek. Tak nic...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Hafi » stř čer 25, 2008 20:59

Přípluv píše:Jo, ale jenom trochu ... toto bylo k tomu, jak psat clanek. Tak nic...

aha...tak to sem sem hodil jen pro zajimavost a v podstate se to netyka te akce s treky...a tak me nenapadlo, ze myslis to.
U normalnich clanku je za prvy fotoalbum, kterezto tedy vyuzije i velikost na monitor, tzedy 1600x1200 a navic maximalni kvalita dovoluje delat vyrezy do textu clanku pri zachovani pouzitelnosti, tot hlavni duvod....
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8424
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Hafi » čtv čer 26, 2008 15:39

Sem něco našel a zpracoval...pro přípluva především :lol: :P
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8424
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod pripluv » čtv čer 26, 2008 16:28

hezké :ú
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Hafi » úte črc 1, 2008 15:36

Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8424
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Příspěvekod Hafi » pon zář 15, 2008 16:20

Zdarec, vytahuju.

ja vim ze uz nudim a ze to mam v podpisu pod skoro 4000 prispevku, ale kdybyste nekdo chtel napsat cosi tech treku...tak nabidka nadale plati :ú :wink:

Jo a speciální pochvala pro sobba, kterážto se zatím (pokud vím) jediná chytla!

edit: jeste me napadlo, ze je vhodne dodat, ze treky vypracovane v te zkomolene cestine, kterou pouziva vychodni vocas tohoto fora, se orvnez prijimaji :lol:
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8424
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Další

Zpět na Odkazy