Velehory.cz

na weby s outdoor tématikou

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Velehory.cz

Příspěvekod pripluv » stř čer 17, 2009 15:02

su asi blbej, ale kde najdu seznam tech treku?
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Velehory.cz

Příspěvekod pripluv » stř čer 17, 2009 15:04

aha. a albanie ni jedna.
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Velehory.cz

Příspěvekod Hafi » stř čer 17, 2009 15:14

tam sou zadany, ty uz vypracovany sou zde, ale albanie ani jedna (delam jen mimo evropu - zatim)
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Velehory.cz

Příspěvekod djx1 » stř čer 17, 2009 15:31

@Hafi....a procpak se nedela Evropa?

Za sebe muzu rict, ze tenhle seznam je fakt sikovny. Googlit nebo nekde hledat treky v urcite zemi, to je takove na prd a zdlouhave. Informace jsou vsude po netu rozhazene. Ale tady je to zakladni (dostacujici na porovnani a vyber) na jednom miste. Zrovna nedavno jsem tam odkazal kamarada, protoze jede na NZ a chtel dat nejake treky. A tam si proste vybral a pak uz jen googlil info o o trekach, ktere si vybral.

Me osobne dost chybi sever Evropy....:-)))
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: Velehory.cz

Příspěvekod Hafi » stř čer 17, 2009 15:52

to mam radost, ze to ocenujes :-) zrovna kdyz se to tobe ze zacatku nejvic nelibilo (teda spis si nejvic kritizoval, ze to lidi nedelaj zadarmo :-P )

evropa...cil je udelat pruvodce predevsim po "velehorach" a i po exotickych horach, proste neco kam se zas az tolik nejezdi. takze se ze zacatku odmitly treky kratsi nez tri dny (kvuli zajisteni "kvality" - aby to byly treky a ne prochazky) a odmitly se i evropske treky - az na par vyjimek, coz jsou ostrovy pod evropou (tedy korsika, madeira, island, ne VB) a pak dalsich par vyjimek po dohode, konkretne treba kompletni prechod pyreneji.
Byla obava, ze by velke mnozstvi lidi psalo evropsky treky (alpy, tatry, rumunsko) a ty, co jsou hlavnim cilem, by se ztraceli v zaplave "balastu". Ais by to slo nazvat jako urcita formua snobismu :P Casem to urcite rozsirime i na kratsi akce a evropsky treky (ikdyz prinejmensim ze zacatku jeste bez cz+sk a alp). Nejlizsi cil je 300 treků, pak to prehodnotime a mozna nejak rozsirime.

Zatim je to dost nesymetricky rozlozeny, podle toho, ze to celkove ma docela malo autoru a cas autoru psala docela velky mnozstvi treku. Takze treba turecko, iran, zeland a dejme tomu indie, jsou pokryty velmi slusne, naopak v cine, nepalu, stredni asii, severni americe je toho strasne malo. A nemyslim, ze by do kyrgyzstanu jezdilo desetkrat min horoturistu nez do iranu jen proste zatim nikdo nesepsal vetsi mnozstvi
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Velehory.cz

Příspěvekod djx1 » stř čer 17, 2009 16:00

Toz to ja se omlouvam:-)) Nejak jsem tomu neveril z jednoho duvodu...informaci je na netu dost a ja veril, ze si vzdy vse dohledam:-))) Ale je pravda, ze takovyhle uceleny prehled je uzitecny. Clovek nemusi googlit jak tydyyyt a mit otevrenych X oken a srovnavat a znamenat na papir...a silet:-)

S tema evropskejma trekama to chapu a asi je to takhle dobra cesta. Nasel jsem tam treky o kterych vubec nevim (proste exotika) a zaujali me. Takhle se zatim v tom mnozstvi neztratili.
Uživatelský avatar
djx1
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1803
Registrován: pát kvě 13, 2005 7:32
Bydliště: zas ty Milovice

Re: Velehory.cz

Příspěvekod Hafi » pon říj 5, 2009 9:47

Tak pro zájemce - na velehory jsem dnes hodil popis treku Biafo Hispar, tak jak sme ho sli v Pakoši. Nejaky celkovy cestopis bude, az bude cas (tj. az najdu praci). Takze toto je spis jako ochutnavka.
Jinak jen pro info...ten džob jsem pustil a přenechal nějakému následníkovi, usoudil jsem že z kanady bych se tomu nemohl věnovat, tak jak bych chtěl.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Re: Velehory.cz

Příspěvekod Hafi » ned říj 11, 2009 3:54

Ještě pro info, ne hedvábnýstezce je soutěž o nějakou aklimatizaci, myslím ve formě zapůjčení "alpského" stanu. Možná byste to někdo s krátkou dovolenou a velkými cíli využil.
Uživatelský avatar
Hafi
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8425
Registrován: pát led 5, 2007 10:28
Bydliště: Už zas Praha :-(

Předchozí

Zpět na Odkazy