Odkazy na rozhovory, hovory a články

na weby s outdoor tématikou

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Odkazy na rozhovory, hovory a články

Příspěvekod Dromedaro » pon dub 6, 2020 15:26

Chtěl jsem přidat odkaz na rozhovor,ale nenašel jsem vhodné téma. Film to není, web také ne, proto jsem založil toto nové vlákno, kam by se mohli přidávat odkazy na různé rozhovory nebo povídání.

Ladislav Zibura: Na cestách jsem se naučil lidem důvěřovat, nikdo mi neublížil
https://www.youtube.com/watch?v=EB7ci4bVmA8
Naposledy upravil Dromedaro dne pát kvě 1, 2020 10:52, celkově upraveno 2
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4259
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Odkazy na audio-video rozhovory a hovory.

Příspěvekod Dromedaro » stř dub 8, 2020 20:17

Tohoto pána rád poslouchám. Pro mě jeden z posledních čistokrevných dobrodruhů.

Rudolf Krautschneider: Lidem komunisti chybí, protože se nemají na koho vymluvit
https://www.youtube.com/watch?v=oDdSNwE4drg
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4259
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Odkazy na rozhovory a hovory.

Příspěvekod Dromedaro » pon dub 13, 2020 16:17

Host: Bronislav Mikulášek, cestovatel a dobrodruh - rozhovor o putování nepropustnou tajgou
https://plus.rozhlas.cz/host-bronislav-mikulasek-cestovatel-a-dobrodruh-8121906
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4259
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Odkazy na rozhovory a hovory

Příspěvekod Dromedaro » stř dub 15, 2020 10:33

Český tramping neskončil, tahle subkultura tady bude dalších sto let, míní fotograf.
https://radiozurnal.rozhlas.cz/cesky-tramping-neskoncil-tahle-subkultura-tady-bude-dalsich-sto-let-mini-8183247
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4259
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Odkazy na rozhovory, hovory a články

Příspěvekod Dromedaro » pát kvě 1, 2020 10:54

Expedice Peru: půlstoletí od tragédie - článek o české expedici s tragickým koncem
https://www.novinky.cz/historie/clanek/expedice-peru-pulstoleti-od-tragedie-40317908
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4259
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Odkazy na rozhovory, hovory a články

Příspěvekod Dromedaro » čtv kvě 7, 2020 11:44

S Jarošem v Himálaji:Na Annapurně přišel o prsty, ale Charon si pro něj nepřiplul - fotogalerie s popisky
https://sport.aktualne.cz/ostatni-sporty/nejzajimavejsi-expedice-horolezce-radka-jarose/r~70c0b00e84a911ea9c800cc47ab5f122/
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4259
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Odkazy na rozhovory, hovory a články

Příspěvekod Dromedaro » sob kvě 9, 2020 8:52

Horolezec Radek Jaroš - málem zemřel pod lavinou a přišel o prsty, ale leze dál
https://www.novinky.cz/zena/styl/clanek/horolezec-radek-jaros-malem-zemrel-pod-lavinou-a-prisel-o-prsty-ale-leze-dal-40322451
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4259
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Odkazy na rozhovory, hovory a články

Příspěvekod Dromedaro » pon čer 22, 2020 19:42

Zajímavé mi přišlo jeho popisování událostí, když jej pandemie koronaviru zastihla v Jížní Americe. Jak místní domobrany uzavíraly vesnice a nedovolili jim nakoupit ani jídlo plus další peripetie. Bělošský turista tam asi byl pro místní jako červený hadr pro býka.

Tomáš Švaříček: Získat nadhled, pozorovat odlišné kultury. Cestovatel na kole není magnet na ženské
https://www.youtube.com/watch?v=7zqI4uqRuL0
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4259
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Odkazy na rozhovory, hovory a články

Příspěvekod Dromedaro » čtv čer 25, 2020 19:14

Tak "doufám" že se toho teď chytnou ostatní a v pouštích začnou růst komerční "transformační" kempy jako houby po dešti. Aneb vyléčíte svoji duši a proměníte svoji osobnost snadno, rychle a na požádání. :roll:

Smrt je na Sahaře blízko, změní vás to. Lidé i nádobí se myjí v písku, říká průvodce
https://video.aktualne.cz/dvtv/smrt-je-na-sahare-blizko-zmeni-vas-to-lide-i-nadobi-se-myji/r~8b288c0296a911ea8972ac1f6b220ee8/
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4259
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Odkazy na rozhovory, hovory a články

Příspěvekod Dromedaro » stř črc 8, 2020 20:51

Marek Holeček je na seznamu nejvýznamnějších horolezeckých výstupů za rok 2019.
https://wave.rozhlas.cz/marek-holecek-je-na-seznamu-nejvyznamnejsich-horolezeckych-vystupu-za-rok-2019-8246403
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4259
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Odkazy na rozhovory, hovory a články

Příspěvekod Dromedaro » stř črc 15, 2020 20:59

S osmiletým synem do džungle & porodit dítě na palubě na moři. Rodiče cestovatelé s potomky doma nezůstávají
https://wave.rozhlas.cz/s-osmiletym-synem-do-dzungle-porodit-dite-na-palube-na-mori-rodice-cestovatele-s-8251194
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4259
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Odkazy na rozhovory, hovory a články

Příspěvekod Dromedaro » ned črc 19, 2020 8:26

Kadubec: V Tatře zbylo 7 statečných, jsem na cestě 210 dní, Íránci nás měli za špiony
https://video.aktualne.cz/dvtv/kadubec-v-tatre-zbylo-7-statecnych-jsem-na-ceste-210-dni-ira/r~d435f80ac83e11eab115ac1f6b220ee8/
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4259
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Odkazy na rozhovory, hovory a články

Příspěvekod Dromedaro » čtv črc 23, 2020 17:13

Ujít cestu, která je vidět i na glóbusu. Sylvie Korbařová a Matěj Koudela vypráví o svých trecích
https://wave.rozhlas.cz/ujit-cestu-ktera-je-videt-i-na-globusu-sylvie-korbarova-a-matej-koudela-vypravi-8250384
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4259
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Odkazy na rozhovory, hovory a články

Příspěvekod Mawenzi » čtv črc 23, 2020 18:04

dik za povidani, od more k mori sla moje teta, tak pred 20 lety... prislo mi to tenkrat hrozne husty a trochu me stve, ze maximum je o tom jen poslouchat
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Odkazy na rozhovory, hovory a články

Příspěvekod Etheric » čtv črc 23, 2020 18:13

Mawe, myslíš, že bys takovou cestu nedala? Nebo je spíš problém, že je na to potřeba neplacený volno nebo výpověď?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Odkazy na rozhovory, hovory a články

Příspěvekod Mawenzi » čtv črc 23, 2020 18:37

etheric
ja bych na ni sama nesla. A s tim kolenem a zatezovym astmatem su koule na noze komukoli. nevydejcham kopce tak rychle, neulezu ty prevyseni v dostatecny denni kilometrazi, kolenu je podrizeno vse a pokud boli a nemuzu jit, tak se proste nejde. To je pro hodne lidi fakt problem, protoze i kdyz lidi rikaj, ze jim jde o zazitky a ne o kilometry, staci jeden den vstavat v 9 a mit casteji hlad a jidelni pauzy a hned to vidis, jak na kilometrech nezalezi...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Odkazy na rozhovory, hovory a články

Příspěvekod Etheric » čtv črc 23, 2020 18:42

Já tě tam vezmu, mám čas do července 2023, to bysme stihnout mohli, co myslíš :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Odkazy na rozhovory, hovory a články

Příspěvekod Mawenzi » pát črc 24, 2020 5:49

kdyz ja tech tvjech 40-50 km denne splnim asi leda ve snu
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Odkazy na rozhovory, hovory a články

Příspěvekod Etheric » pát črc 24, 2020 6:58

A co 30?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Odkazy na rozhovory, hovory a články

Příspěvekod Mawenzi » pát črc 24, 2020 7:02

kdyz pisu, ze kvuli astmatu nevydejchavam horskej teren (kopce) a pokud je spatny koleno, tak proste nechci bejt kamaradum koule na noze, tak proste ne, neda se pocitat s tim, ze budu chodit 30km denne v terenu kamenitym, slozitym na chuzi, s prevysenim treba 2000m.

to neznamena, ze nekdy treba 30 nedam, treba i 35, ale proste moje zdravotni omezeni me limitujou a pokud su v noci nadopovana silnymi leky proti bolesti na predpis at vubec zavru oci, tak chci dalsi den jit nezbytny minimum anebo taky nic a ne kazit kamaradum vylet
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Odkazy na rozhovory, hovory a články

Příspěvekod Dromedaro » stř srp 5, 2020 20:57

Jakub Čech obešel Česko kolem dokola. 2163 kilometrů, 50 dní, spousta deště, stop dějin a překvapení
https://wave.rozhlas.cz/jakub-cech-obesel-cesko-kolem-dokola-2163-kilometru-50-dni-spousta-deste-stop-8260179
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4259
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Odkazy na rozhovory, hovory a články

Příspěvekod Mawenzi » čtv srp 6, 2020 6:12

dromedaro
diky, du si to poslechnout.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Odkazy na rozhovory, hovory a články

Příspěvekod Dromedaro » čtv srp 6, 2020 7:17

Tady na jeho stránkách má zhruba v půlce té stránky při srolování dolů gear list vybavení, se kterým šel. Jen tak pro zajímavost.

https://jakubuvcestovnidenik.cz/2020/05/18/hranice-cr-priprava/

Jinak mi to přijde dobrý, ujít toto za 50 dní. Vám to tady asi bude připadat normální, když čtu ty denní kilometráže, ale nevím,jestli bych to dal jít 40km denně v kuse s batohem. Přemýšlím ,že si něco podobného vyzkouším teď na podzim na trase SNP. Jít něco takového na jeden zátah.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4259
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Odkazy na rozhovory, hovory a články

Příspěvekod Mawenzi » čtv srp 6, 2020 8:10

tak hlavne... mas potrebu chodit 40km denne? jakoze... nekdy vstanes hned rano a celej den des... to das v pohode. a jindy prsi, nechce se ti, vylezes v 9.. zastavis se u peknyho mista, pekne hreje slunicko, tak si tam proste na hodinu sednes a kochas se...

ale zas ono se vychodis, pokud neco takovyho des dva mesice, tak po 14dnech chodis 40 ani nevis jak a nemusis se o to ani snazit, protoze to telo si na tu zatez zvykne a prizpusobi se ji...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Odkazy na rozhovory, hovory a články

Příspěvekod apuka » čtv srp 6, 2020 8:23

Dromedaro píše:nevím,jestli bych to dal jít 40km denně v kuse s batohem. Přemýšlím ,že si něco podobného vyzkouším teď na podzim na trase SNP.
Tak doufam, ze myslim tim pouze "na jeden zatah" a na 40 km denne... Prece jen cesta hrdninu SNP je o necem jinem a bezne turiste tam opravdu nechodi 40 km/den. Na nekterych mistech to asi jde (ale tam zase bude problem s /povolenym/ noclezistem), na nekterych Ti hodne ubere teren.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Odkazy na rozhovory, hovory a články

Příspěvekod mike » čtv srp 6, 2020 15:30

Mawenzi píše:ale zas ono se vychodis, pokud neco takovyho des dva mesice, tak po 14dnech chodis 40 ani nevis jak a nemusis se o to ani snazit, protoze to telo si na tu zatez zvykne a prizpusobi se ji...

Asi jak ktere, moje rozhodne ne ;-) Jak jsem psal jinde, za posledni mesic mam prumer necelych 13 km za den a musel jsem zvolnit, protoze uz jsem byl celkove unaveny a fakt mne bolely nohy. A to je vetsina bez batohu. Asi by to bylo lepsi ve veku zacinajicim dvojkou nebo trojkou, ale to uz je bohuzel davno pryc :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Odkazy na rozhovory, hovory a články

Příspěvekod Mawenzi » čtv srp 6, 2020 16:55

mike
ale ty chodis nejaky "hnusy" v alpach, ne? to se zas asi s cestou kolem cr nebo cestou snp srovnavat neda... a jasne, ted vek asi taky hraje roli. me prijde, ze ani vek zacinajici 3 neni spasnej, prijde mi, ze vrchol byl cca 32 a od ty doby uz to jen pada, hlavne kvuli zranenim neustalym :(
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Odkazy na rozhovory, hovory a články

Příspěvekod apuka » čtv srp 6, 2020 17:16

Myslim, ze mike pise o svych kazdodennich "nocnich" prochazkach (alespon castecne) rychlou chuzi nekde v okoli "jeho" blazince, ne o Alpach. :wink:

Ale si taky myslim, ze je neco jineho, kdyz najdes na (resp. zpocatku se protrpis k) kazdodenni rezim kolem 40 km beznou chuzi a to v podstate od rana do vecera a krome jidla a hygieny zbytek prospis a oddychujes a kdyz si udelas kazdy den jen zvyseny vykon, mnohem kratsi a zbytek "dne" normalne pracujes. V tom druhem pripade se organizmus nema sanci se prepnout do automatizmu. (Opakuji podle mne.)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Odkazy na rozhovory, hovory a články

Příspěvekod Dromedaro » čtv srp 6, 2020 17:28

Apuka
Té tvé poznámce nějak nerozumím.
Nemám na mysli, že bych šel na SNP 40km za den. Myslel jsem tím, jít něco takhle dlouhého v kuse. Já se v tom ještě neumím orientovat, kolik se v jakém terénu dá ujít. Koukal jsem na nějaké grafy převýšení,ale moc mi to neřekne.Jen vím, že tam to bude děs a tam se půjde lehce. Takže já třeba nedokážu plánovat, když teď třeba kouknu na trasu SNP, kolik mi to zabere. Leda něco ujít a pak to srovnat s těmi grafy převýšení, jak jsem to šel rychle a za jak dlouho. Já co jsem šel, tak někdy to byly úseky, že se pořád strmě stoupalo a hned klesalo a pořád dokola. Měl jsem ještě tu těžkou 20-25 kg krosnu a byl jsem rád, že jsem ušel 15km a byl úplně vyřízenej.

Mawenzi
Nemám potřebu jít 40 km denně. Jen při této kilometráži toho člověk zvládne víc za kratší dobu, což je dobré třeba kvůli dovolené v práci. Já bych to kolem té ČR šel tak čtvrt roku i víc při svém současném fungování. Protože to mám tak, že někdy jdu třeba 35km, jindy 20km, občas někde zkejsnu, protože se mi tam líbí,tak se tam usadím. Já většinou mám nějaký daný úsek, odkud kam chci jít a kolik na to mám dní a pak se podle toho orientuju. Že na lehčích úsecích něco naženu, abych pak mohl někde zkejsnout atd. Já zase tyhle potřeby kilometráže za co nejkratší čas nemám.Jde mi hlavně o ten pobyt v přírodě a vše s tím spojené. Třeba ten Jakub mi přijde, že už patří do takové té sportovní kategorie, kteří to tak pojímají celou cestu. Co jsem četl od některých na Appalachian trailu, tak to měli nastavené na 25-30km denně.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4259
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Odkazy na rozhovory, hovory a články

Příspěvekod Mawenzi » čtv srp 6, 2020 17:42

Dromedaro
ja sem pochopila, ze jsi se dost venoval turistice a ted jen odlehcujes, ale pak mi nesedi, ze se neorientujes v prevyseni a tak...
jinak s odlehcenym batuzkem se chodi uplne jinak, kdybych mela tak 7kg a ne 12, to by bylo :D :D ale to je nerealny, no

Jasne, sice toho za kratsi cas stihnes vic, ale je otazka, zda toho potrebujes vic stihnout... ze kdyz ze 14 denni cesty ujdez za 14 dni jen 10denni usek, tak priste si ty 4dny dozenes jindy...

nekde to teda uplne nejde, treba nekde v zahranici kam je to drahe a dlouho letis, tak to jasne chces stihnout, ale to si zas asi clovek dava rezervu a tady v cr nebo sk den sem, den tam se da snadno nahradit jindy...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Další

Zpět na Odkazy