Oteklé nohy

na weby s outdoor tématikou

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Oteklé nohy

Příspěvekod MartinKopalek » pát dub 3, 2015 11:01

Zdravím,

Nevím kam jinam to hodit, tak to hážu sem. Trápí mě často pocit oteklých a nadutých nohou. I po krátké túře (třeba 10km) mám nohy oteklé. Domnívám se, že to bude špatnou krevní cirkulací. A proto se obracím na Vás, zda-li nemáte nějaký recept, potravinový doplněk, či tip, který byste mi doporučili. Budu moc rád za všechny rady :).
MartinKopalek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát dub 3, 2015 10:53

Re: Oteklé nohy

Příspěvekod booze » pát dub 3, 2015 11:26

Ahoj, nejdřív bych zasel za doktorem a nechal si udělat rozbor krve, moci a kompletni prohlídku. Pokud nemas problém s vahou, tak to chce volnejsi ponožky víc trénovat a v létě hořčík. V rodině se vyskytl podobný problém a hořčík s zensenem pomohl. Přišlo to z ničeho nic a odešlo po přidání zátěže.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Oteklé nohy

Příspěvekod fps » pát dub 3, 2015 12:55

doktor je dobrá rada, muže to byt totiž počátek cukrovky, a nebo ucpání cév, a jestli bude vše v pořádku, tak pak minerály a vitamíny pomůžou, a samo že i nadváha hraje velkou roli
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Oteklé nohy

Příspěvekod tuso » pát dub 3, 2015 13:01

Ucpání cév, resp.tepen bych se nebál. To se projevuje jinak. Cukrovka je taky trošku z jiného soudku. Otoky a pocit těžkých nohou bývají většinou spojeny s žilní nedostatečností. A nemusí ani být vidět varixy. Takže moje rada: angiologické vyšetření -doplerometrické vyšetření žil dolních končetin a event. i DPPG--digitální fotopletysmografie (zní to jak nadávka, ale není :mrgreen: ).
Jinak hned bez vyšetření můžeš zkusit Detralex. 2tbl ráno. Efekt se projeví po cca měsíci. Užívá se 3 měsíce v kuse, pak 3 měsíce pauza a znova. Dá se koupit volně, ale když ti ho předepíše lékař (praktický, angiolog), tak něco ušetříš.
Potravinové doplňky typu Varixinal a podobně, jsou k ničemu.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Oteklé nohy

Příspěvekod MartinKopalek » úte dub 7, 2015 8:44

Děkuji Tusovi za podnětný příspěvěk, docela mě to vyvrácení cukrovky potěšilo :D. Ale přesto si určitě k doktorovi zajdu. Někdo tady doporučoval Ženšen, tak jsem si koupil extrakt - http://www.arkokapsle.cz/produkt/zensen-21. Uvidím co to udělá.

Určitě si zajdu tedy k angilogovi. Jsem zvědavý a trochu vystrašený jak to dopadne. Držte palce, určitě dám vědět.
MartinKopalek
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát dub 3, 2015 10:53


Zpět na Odkazy