Nový web o ultralehkém vybavení

na weby s outdoor tématikou

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Nový web o ultralehkém vybavení

Příspěvekod DavidCze » čtv kvě 18, 2017 19:24

Zdar,
nedávno jsme s kámošem spustili nový internetový obchod a blog zaměřený na ultralehké a lehké vybavení. Pokud někoho tohle téma zajímá učitě mrkněte, budu rád za jakýkoliv feedback. :wink:
Web: www.travelight.cz
Fb: https://www.facebook.com/travelight.cz/
DavidCze
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř kvě 17, 2017 15:45

Re: Nový web o ultralehkém vybavení

Příspěvekod Víťa » pát kvě 19, 2017 6:00

No upřímně tam není nic co by mě zaujalo, případně nešlo sehnat za stejný peníze jinde.
Víťa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 283
Registrován: pát led 20, 2006 20:57
Bydliště: Praha

Re: Nový web o ultralehkém vybavení

Příspěvekod grco » pát kvě 19, 2017 6:22

Priamo na uvodnej stranke je link Ultralehke batohy, kliknu, hodi ma to na https://travelight.cz/kategorie/vybaveni/batohy/ a tam:

Stránka nebyla nalezena
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Nový web o ultralehkém vybavení

Příspěvekod PaKo » pát kvě 19, 2017 6:25

Tak to nemusí být hned špatně, ne? Za mě proč ne - David nepíše, že rozjeli eshop s exkluzivním vybavením nebo s vybavením za ceny vymykající se konkurenci. Jen bude sortiment zaměřen na UL vybavení, takže lidé zaměření na odlehčování se budou moct obrátit na eshop s tímto zaměřením.

Na první pohled se mi to zdá sice jako nošení dříví do lesa (nalehko.com), ale na druhou stranu, pokud to povedou zodpovědně a budou co nejvíce rozšiřovat sortiment, třeba to nakonec bude spíš platit pro nalehko.com (které na mne působí garážovým prodejem, pravěkým eshopem, velmi omezeným výběrem atd).
PaKo
 

Re: Nový web o ultralehkém vybavení

Příspěvekod PaKo » pát kvě 19, 2017 6:27

grco píše:Priamo na uvodnej stranke je link Ultralehke batohy, kliknu, hodi ma to na https://travelight.cz/kategorie/vybaveni/batohy/ a tam:

Stránka nebyla nalezena


Kuci to nemaj odladěný, odkaz z menu fakčí - https://travelight.cz/kategorie/ultralehke-batohy/

Ale to se poddá ;)
PaKo
 

Re: Nový web o ultralehkém vybavení

Příspěvekod Mawenzi » pát kvě 19, 2017 11:15

zase treba ne kazdej chce kupovqt ze zahranici a tady semmuze hodit ze muze nakoupit z cz eshopu...

me by teda obecne ty GG batohy lakaly vyzkouset protoze jinak vypadaj celkem hezky
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Nový web o ultralehkém vybavení

Příspěvekod oodoow » pát kvě 19, 2017 12:50

@DavidCze: Mě to teda moc nezaujalo, prostě další eshop, kde není nic novýho, co by se nedalo sehnat jinde.
Jedině snad ty Gossamer batohy, ty mají u nás jenom v nalehko a jinak už asi nikde. Jenže ten už mám koupený.
Kdybyste nabízeli sortiment, co u nás nejde sehnat, asi by se zákazníci našli, třeba tady nedávno probíraný MLD Burn batoh. Ale prodávat něco, co už prodává nějaký jiný zavedený obchod, s tím asi moc neuspějete. Každopádně konkurence zvyšuje kvalitu služeb, takže pro zákazníka je to určitě přínos.

@PaKo: Právěže nalehko.com je zavedený obchod vedený člověkem, který toho má nachozeno tolik, že ví, co funguje a co ne. Pokud bych si měl vybrat, tak si určitě něco koupím tam a stejně tak si tam nechám i poradit. :wink:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Nový web o ultralehkém vybavení

Příspěvekod PaKo » pát kvě 19, 2017 14:22

Já to nemyslel jako můj pohled, ale spíš všeobecný a víceméně možný vývoj v budoucnu - zaprvé nevíš (ani já) kdo vede tento nový eshop, třeba má nachozeno 2x víc, jak provozovatel nalehko.com. Nebo ne, to je také možnost.

Spíš jde o to, že pokud se soustředí na vybavení trošku víc široce než na nalehko, tzn. že budou mít daleko širší záběr a více věcí na výběr, k tomu web z roku 2017 a ne z devadesátek jako na nalehko.com, budou pro lidi působit podle mne přijatelněji - ne každý ví, kdo vede nalehko.com, kolik má zkušeností atd, pro člověka, co hledá zboží a eshop s určitými věcmi je to možná i jedno. Víš kdo stojí za ostatními shopy jako 4camping, hanibal, affect aj.? Já ne. A podle mě je to ve vztahu "zákazník hledá zboží, najde, kupuje" v 98% úplně jedno.

Třeba já prve nevěděl ani, že nalehko je eshop, myslel jsem, že to je jen nějaký blog (mimochodem pokud původně byl, já to nevěděl v době, kdy tomu tak už nebylo) ve free šabloně alá estranky.cz nějakých nadšenců. A takto ten web / eshop působí prostě. A pokud se do toho člověk neponoří a nezjistí si ty okolnosti, tak eshop tam působí nedůvěryhodně (netvrdím, že takový je, v žádném případě) jako by to někdo objednával doma, skladoval u sebe doma ve sklepě atd a prostě kšeftoval doma po večerech po práci. Což o to - může si to zájemce zjistit. Ale děláš toto u každého eshopu, co na první pohled působí, jako by ho někdo poskládal během pauzy na oběd? Já ne a radši hledám jinde.

Takže pro fandy nalehko.com bez exkluzivního zboží autoři tohoto eshopu díru do světa třeba neudělají. Ale...
PaKo
 

Příspěvekod Kjuba » pát kvě 19, 2017 17:03

@DavidCze:
Dobrý, proč ne. Vlažným přijetím zde na webu se nenechat odradit. Někteří místní mají ve zvyku hledat na všem spíše to negativní.

Jenom nápad. Nechtěli by jste zkusit domluvit prodej věci od Outdoor Research. Ne že by to bylo nějak ultra lite vybavení, ale nikdo to tady v Česku neprodává. Přitom jsou to kvalitní věci. A po mailu byli velmi ochotní a téměř všeho schopní...

A navíc potřebuju novej žďárák... :-D
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Nový web o ultralehkém vybavení

Příspěvekod dudy » sob kvě 20, 2017 9:41

OR tady prodává bejvalej Mammut Příšovice, dnes climbing.cz
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Nový web o ultralehkém vybavení

Příspěvekod mitau » sob kvě 20, 2017 11:20

Ad climbing.cz: Nevím, jestli ses tam teď koukal. Prý zavřeli kamenou pordejnu a na e-shopu je spousta věcí ve slevě a spousta vyprodaných. Působí to na mě dost jako konec. Oficiální informace ale nemám.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Nový web o ultralehkém vybavení

Příspěvekod Kjuba » sob kvě 20, 2017 11:33

Dudy: No to je pěkný, ale Alpine Bivy tam nikde nevidím :D
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Nový web o ultralehkém vybavení

Příspěvekod S4TYR » sob kvě 20, 2017 13:12

Pro gramhonice a UL nadsence tu e-shopy u nas davno jsou.. viz. nalehko.com, pod7kilo.co :)

A v nalehko.com je jedna obrovska vyhoda v tom, ze clovek muze vyber probrat s nekym, kdo to vybaveni vyzkousel na XY dlouhych trecich sam.
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Nový web o ultralehkém vybavení

Příspěvekod mike » ned kvě 21, 2017 0:54

@Kjuba: proc si ho neobjednas ze zahranici? Jestli ti vyhovuji rozmery a nevadi vetsi vaha, tak neni co resit. U obleceni chapu, ze je lepsi si ho vyzkouset na prodejne, ale zdarak? Az na tu vahu lepsi nesezenes.

@S4TYR: to sice muzes, ale panove z nalehko jsou lehke vahy, takze muzou chodit i ve vecech, ve kterych se jiny uvari.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nový web o ultralehkém vybavení

Příspěvekod aksam » ned kvě 21, 2017 9:57

Climbing.cz skončil, obchod v Příšovicích zavřený a na eshopu doprodávají jen zbytky. Nalehko.com mají výhodu, že mají v Liberci kamenný obchod a mají tam i více věcí než na webu.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Příspěvekod skleník » ned kvě 21, 2017 17:19

Outdoor Research oficiálně do ČR a SR dováží fa. Sport Port s.r.o. (mj. dovozce Scott, Trezeta). Něco mají na e-shopu Scottu. Možná Ti by pomohli.

Odesláno z mého GT-I9505 pomocí Tapatalk
skleník
účastník
účastník
 
Příspěvky: 202
Registrován: čtv zář 11, 2008 6:16
Bydliště: kousek od Plzně

Příspěvekod Kjuba » ned kvě 21, 2017 19:18

Mike: Jasně, že si ho můžu objednat ze zahraničí. A vyhovuje mi, protože už ho X let používám. Jen už je značně jetý a potřebuji/chci si koupit nový a ten samý (Alpine Bivy).
Ale asi to ještě vydržím a až poletím na podzim zase do CA, tak si ho tam znova koupím.
To já jenom tak, když by se chtěli s tím novým eshopem nějak odlišit a nabídnout něco exkluzivně.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Nový web o ultralehkém vybavení

Příspěvekod mike » ned kvě 21, 2017 21:54

Tak to jo :) Kdyby ale nekdo zacal OR prodavat, myslis, ze naskladni zrovna zdaraky? Kolik potencialnich zakazniku u nas asi bude? Vetsine budou pripadat drahe a tezke a nenapadne je, ze je to proti beznym HighPointum uplne jiny level. Kdybych na nej pred mnoha lety nenarazil nekde ve vyprodeji, tak taky netusim. Vlastne jsem porad nechapal, proc si lidi stezujou na kondenzaci ve zdarakach :) Az kdyz jsem vyzkousel normalni GTX, tak jsem videl ten rozdil.

Co tomu tvemu je? Muj je porad v pohode, ale nepouzivam ho nijak moc, spal jsem v nem tak vyssi desitky noci. Od te doby, co jsem si poridil UL, ho temer nepouzivam, UL je sice horsi, ale vazi tretinu a jako zaloha pro pripad nouze staci.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Nový web o ultralehkém vybavení

Příspěvekod DavidCze » pon kvě 22, 2017 0:00

Mawenzi píše:zase treba ne kazdej chce kupovqt ze zahranici a tady semmuze hodit ze muze nakoupit z cz eshopu...

me by teda obecne ty GG batohy lakaly vyzkouset protoze jinak vypadaj celkem hezky


Zdar, kolega se často pohybuje v Praze, takže buď tam nebo u nás v Třinci.
DavidCze
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř kvě 17, 2017 15:45

Re: Nový web o ultralehkém vybavení

Příspěvekod DavidCze » pon kvě 22, 2017 0:08

Díky, za feedback a návrhy na zlepšení.
Případně jestli víte o nějakých značkách, které prodávají lehký gear a myslíte, že v ČR chybí sem stím. :)
DavidCze
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: stř kvě 17, 2017 15:45

Re: Nový web o ultralehkém vybavení

Příspěvekod Stani » pon kvě 22, 2017 1:57

Zaujímavé veci ešte mimo dostupných Tarptent, Six Moon Design, má napríklad:

> Yama mountain gear - amíci z Virgínie, ponúkajú stany ako v cuben, tak v prijateľnejšej cene v nylone + nejaké tie kapsičky v cuben.
> Zpacks - Joe Valesko, Matt Favero a spol. Stany, tarpy, batohy, spacáky a iné prkotiny/doplnky. A hlavne ponúka cuben na metráž, lebo už aj v extremtextile sa dosť znížil výber.
> Sierra Design a Big Agnes - zase amíci, stany, spacáky, oblečenie, kempingové doplnky. Veľmi známe značky, stále niečo vymýšľajú.
> Aarn design - Aarn Tate a spol z Nového Zélandu. Už dlhé roky razí svoju cestu rozdelenia hmotnosti, má k tomu celý systém jeho charakteristických batohov + tam má nejaké stany a už ani neviem čo ešte.


Zemepisne bližší:

> Laufbursche pack - batohy, variče, doplnky. Mateusz Szultk, architekt, vo voľnom čase začal šiť batohy. To je ich hlavná náplň. Mne sa veľmi páčia. Prešíval aj podľa predstáv zákazníka. Mal toho veľa a nestíhal. Spomínam to však len pre prehľad. Minulý rok mu diagnostikovali rakovinu, podstúpil amputáciu nohy, takže prácu prerušil. Robila sa mu verejná zbierka na finančnú pomoc. Neviem, aký je teraz stav.
> Trekkertent - myslím, že sú zo Škótska. Zaujímavé stany (patentová kombinácia trek.palíc a prutu). Robia ich z nylonu, tarpy majú aj z cubenu. Tiež prešijú, ak chceš niečo pozmeniť.

Myslím, že custom bude pre UL cesta.

A ešte by som pridal Exped, Granite Gear, nech je z čoho vyberať :)
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Nový web o ultralehkém vybavení

Příspěvekod mike » pon kvě 22, 2017 3:08

Montbell: UL perovky a dalsi veci. Amici, driv byl problem od nich k nam neco dostat, ale koukam, ze nove uz posilaji i do zahranici.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Příspěvekod Kjuba » pon kvě 22, 2017 16:39

@Mike: No tomu mému je to, že se začal loupat a praskat ten vnitřní plastový potah na dně. Vrch a GTX jsou zcela bez poškození. Stejně tak zipy, síťka. Vše netknuté. Ale myslím, že těma prasklinama mi tam časem může začít zatékat. Zatím se to ale nestalo.

Jinak je to jak říkáš. Je opravdu festovní a pohodlný. Problémy s kondenzaci taky nemám, ale to bude asi tím, že ho nepoužívám v létě v pralese.

Váha je sice vyšší, to uznávám, ale mile rád to snesu vzhledem k pohodlí, který mi to nabízí.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Nový web o ultralehkém vybavení

Příspěvekod mike » pon kvě 22, 2017 17:54

Klasika, rozpad PU, co? Jak dlouho zdarak mas? Mozna by to slo opravit doma, puvodni zater sundat a natrit silikonem. Ve vlakne o stanech se takove veci probiraly.

Zkousel jsi nekdy bezny membranovy zdarak? Tam je kondenzace i v zime :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Příspěvekod Kjuba » pon kvě 22, 2017 18:10

Ano, asi je to rozpad PU vrstvy. Ono to teda spíš jen praská. Loupe se to jen minimálně. Zatím jsem to podlepil nějakou záplatovací lepící páskou určenou na opravy GTX věcí. Koupil jsem to v Hudy, když jsem si roztrhl GTX kalhoty na zadku o drátěný plot. Zatím to drží. Ale je vidět i na dalších místech, že už se dělají "bublinky", jak se odlepuje PU vrstva od podlážky. Nejvíc je to v místech, kde byl ostrý zlom při skládání žďáráku do obalu a kde to bylo mechanicky namáhané v tom zlomu.

Jinak jak dlouho ho mám přesně nevím, páč už si to nepamatuju. Ale odhadem cca 6-8 let možná déle. Teda pokud ho už vyráběli. Fakt už nevím. Ale začalo se to objevovat zničeho nic až nedávno. A od té doby se to dost rychle zhoršuje.

Ale to je v pohodě. Svoji práci odvedl fakt dobře. Nic není na věky. Prostě ho vyměním a hotovo.

Jinak jiný žďárák jsem nikdy neměl. Tohle byl můj první. Neměl jsem důvod ho měnit.

A přijde mi jako běžný. Nevím, oč by měly být jiné GTX žďáráky horší.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Nový web o ultralehkém vybavení

Příspěvekod mike » pon kvě 22, 2017 18:30

Jo, odpovida to chovanim i casove. Lepsi to nebude. PU je zlo. Jestli existuje bajne kurvitko, tak je to prave PU :evil:

Taky jsem nevedel, dokud jsem nevyzkousel, ale je to rozdil tridy. Normalni GTX a GTX Air Permeaable na tomhle se chovaji uplne jinak (UL spacak mam klasicky GTX). Je to zdaleka nejprodysnejsi membrana, co jsem kdy zkousel (vcetne obleceni). Fakt neni bezny, je to nejlepsi, co muzes dostat. Zadny jiny radej nezkousej, budes tezce zklaman ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Příspěvekod Kjuba » pon kvě 22, 2017 20:39

Hmm, no nemám v plánu zkoušet něco jiného, když tohle mi vyhovuje
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: Nový web o ultralehkém vybavení

Příspěvekod mike » pon kvě 22, 2017 20:49

Jediny duvod je vaha, chtel jsem UL zdarak, protoze jsou akce, kde ho mam jen jako zalohu pri pripad nouze a stvalo mne tahat tezky, kdyz jsem ho nekdy ani nepouzil. Takze jsem si koupil 20 dekovy GTX a byl kondenzaci neprijemne prekvapen.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Příspěvekod Kjuba » pon kvě 22, 2017 21:14

Já to beru tak, že oproti Aurora Bivy mám UL žďárák a jsem tudíž spokojen. Jde jen o úhel pohledu :-)
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49


Zpět na Odkazy