koupe MTB kola

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: koupe MTB kola

Příspěvekod Beny » úte srp 10, 2010 12:30

Jak se to vezme, občas to do smyku jde... Snažím se co jde ubrzdit předkem, ten má vzorek v pohodě...
Beny
nováček
nováček
 
Příspěvky: 102
Registrován: stř led 16, 2008 16:41
Bydliště: Brno

Re: koupe MTB kola

Příspěvekod RUMcajs » úte srp 10, 2010 12:42

Beny: A jaky je povrch cyklostezek?
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: koupe MTB kola

Příspěvekod Beny » úte srp 10, 2010 12:58

Cyklostezky jsou částečně asfaltové, zbytek betonová dlažba.
Beny
nováček
nováček
 
Příspěvky: 102
Registrován: stř led 16, 2008 16:41
Bydliště: Brno

Re: koupe MTB kola

Příspěvekod RUMcajs » úte srp 10, 2010 13:06

Beny:
Tak to se nemuzes divit ze ti vzorek plaste mizi pred ocima.
300km na pevnem podkladu se na plasti urcenem do sypkeho a mekkeho terenu musi notne podepsat.

Proste stred ojedes a zustanou ti spunty jen na stranach aby jsi mohl "rezat zatacky".
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: koupe MTB kola

Příspěvekod Beny » úte srp 10, 2010 13:21

Plášť sjedu do mrťě a pak by to chtělo něco nového. Doporučíte mi něco univerzálního pro moje potřeby (50% střední terén a 50% tvrdý povrch)?
Nechci kupovat každé dva měsíce nový plášť...
Beny
nováček
nováček
 
Příspěvky: 102
Registrován: stř led 16, 2008 16:41
Bydliště: Brno

Re: koupe MTB kola

Příspěvekod RUMcajs » úte srp 10, 2010 13:54

Na zivotnosti plaste vlivem oteru se podili tvrdost smesi a vzorek.
Jezdim jedine plaste od Maxxis takze ti muzu poradit z vlastni zkusenosti jen je.

Mekka smes ma lepsi prilnavost, ale na asfaltu mizi pred ocima, obzvlaste v lete.
Tvrda smes vydrzi dele, avsak v terenu bude napr. na cedici "ustrelovat",
coz se s klesajici teplotou bude zhorsovat.

Jestli hodlas jezdit celorocne slunce neslunce, bahno nebahno tak si porid par
plastu do sucha a par do bahna.

PS: Vyberu plastu se venuje nasledujici vlakno:
http://www.outdoorforum.cz/viewtopic.php?f=21&t=8112&hilit=medusa&start=120
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: koupe MTB kola

Příspěvekod Beny » úte srp 10, 2010 14:24

Diky, zkusim něco vybrat.
Beny
nováček
nováček
 
Příspěvky: 102
Registrován: stř led 16, 2008 16:41
Bydliště: Brno

Re: koupe MTB kola

Příspěvekod Army » úte zář 28, 2010 19:11

Zdravím, potřeboval bych poradit s výběrem MTB. Po posledním nevydařeném cyklovýletu mi domu byly přivezeny zbytky mého starého kola v kufru auta a sám jsem strávil pár týdnů v nemocnici. Takže teď vybírám nové kolo. Kupovat ho budu nejspíš až bude sníh někdy po novém roce nebo až na jaře. Ale rozhlížím se už nyní. Rozhodl jsem se, že pořídím full a tak koukám hlavně po nich. Cenový strop je 40 000Kč (udělám si radost, ale budu se dost škubat :lol: ) plus mínus. Vážím 75kg a měřím 183cm, jezdím převážně terén, ale žádný extra extrémy a žádný extrémní sjezdy. Ale kolo vidí už asfalt jen vyjímečně a to když jedu k nějaké teréní cestičce. Něco jsem pohledal, tak to sem hodím a prosím o vyjádření, doporučení, okomentování či přihození dalších kol.
SCOTT Genius MC-50 - Ten už je trochu přes limit, ale přesto ho sem dám.
SCOTT Genius 50
SCOTT Genius 60
FELT Redemption 3
FELT Redemption 2
FELT Compulsion 3 - mírně pes limit.

Za každou radu a připomínku budu vděčný. A rád si přečtu doporučení i na jiná kola. Díky :prayer:
Chůze osvobozuje ...
Uživatelský avatar
Army
účastník
účastník
 
Příspěvky: 205
Registrován: čtv dub 23, 2009 15:07
Bydliště: Praha - Prosek

Re: koupe MTB kola

Příspěvekod pavproch » úte zář 28, 2010 19:19

Army píše: , jezdím převážně terén, ale žádný extra extrémy a žádný extrémní sjezdy. Ale kolo vidí už asfalt jen vyjímečně a to když jedu k nějaké teréní cestičce.



seš si 100% jistej, že potřebuješ (ne chceš!) fulla?
já už asi tak 20+let provozuju to samé co Ty a fulla bych nechtěl ani omylem....
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28139
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: koupe MTB kola

Příspěvekod Army » úte zář 28, 2010 19:50

Ne. Spíš si jsem 100% jistej, že fulla nepotřebuju. Spíš jsem chtěl změnu oproti HT. Hledal jsem tu na fóru něco o fullech, alemoc toho tady není a na bike-forum nemám nervy to pročítat, když se ze zadanýho tématu jakýho fulla přejde na řešení jak je nejlépe jezdit asfalt, sypký terén a jak by ferda potřeboval větší zdvihy a janek zase menší. U toho prostě nevydržím. Ale na tvojí otázku. Fulla nepotřebuji na to co jezdím, jen jsem chtěl vyzkoušet něco jínýho. Ale pokud doporučíte i nějaký HT můžu si vybrat klidně ten. Na ty jsem zatím nekoukal.
Chůze osvobozuje ...
Uživatelský avatar
Army
účastník
účastník
 
Příspěvky: 205
Registrován: čtv dub 23, 2009 15:07
Bydliště: Praha - Prosek

Re: koupe MTB kola

Příspěvekod pavproch » úte zář 28, 2010 19:57

konkrétně Ti neporadím - ve výběru sem měl jasno před 7lety, když jsme pořizoval bajka (Author Egoist 2003), od tý doby nic a ještě tak 2-3 roky to musí vydržet...

co mě kdysi (ale nevím, esli sa to ešče dělá) zaujalo byly scotty s rámem z jakéhosi plastu (monocoque), které neměly horní vzpěry zadní stavby - takže dolní vzpěry byla ohýbaná a fungovala jako zadní "pseudo" pružení....

zaujalo mě to technickým principem, praktické zkušenosti nevím jaké byly

tožtak

do budoucna uvažuju o HC rámu "made of Ti" - bo ten matroš má útlum (mechanických kmitů) jako prase... ale zase ta cena... merlin, litespeed, (umřelé morati) ... jojo, to by se mi líbilo.... dopředu RX SID.... oooaaach
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28139
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: koupe MTB kola

Příspěvekod Army » úte zář 28, 2010 20:06

OK, nevadí. Zítra při volnu něco pohledám a pak to sem taky hodím na okomentování a třeba pak dostanu rady. Jinak při hledání jsem na Scotty, které popisuješ nenarazil. Ale vizáží se mi Scotty líbí (myslím provedení rámu a tak). To morati jsem viděl někde na obrázku a vypadalo to zajímavě.Ale už je to dlouho.

Jinak, psal si, že fulla bys něchtěl ani omylem. Jaký k tomu máš důvod? Váhu? Z tvých příspěvků jsem to četl už párkrát, že se k fullům stavíš s odstupem. Nebo je důvod to, že je na to co jezdíš zbytečný?
Chůze osvobozuje ...
Uživatelský avatar
Army
účastník
účastník
 
Příspěvky: 205
Registrován: čtv dub 23, 2009 15:07
Bydliště: Praha - Prosek

Re: koupe MTB kola

Příspěvekod pavproch » úte zář 28, 2010 20:07

zbytečná váha, zybtečná ztráta energie (všemi směry)

dyž to moc drncá z kopca, du peši, nestydím se.

už si prostě nemusím nic dokazovat

plus naíc spousat mechanismů, které se můžou possrat (poserou)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28139
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: koupe MTB kola

Příspěvekod Army » úte zář 28, 2010 20:16

.....dyž to moc drncá z kopca, du peši, nestydím se....


Jojo, přesně na tuhle větu si vzpomínám, tu jsem tu někde četl. :wink: Je pravda, že právě z toho, že se něco vysere mám největší strach, jelikož opravy budou asi víc než drahý. No budu to muset všechno promyslet. HT mi bohatě stačil vždy, chtěl jsem jen vyzkoušet něco jinýho. Jinak jsem taky přemýšlel ještě o 29" MTB. Ale tam se ztrácí obratnost... Otázka je, zda by to tak vadilo.
Chůze osvobozuje ...
Uživatelský avatar
Army
účastník
účastník
 
Příspěvky: 205
Registrován: čtv dub 23, 2009 15:07
Bydliště: Praha - Prosek

Re: koupe MTB kola

Příspěvekod strider » úte zář 28, 2010 20:36

Army píše:.....dyž to moc drncá z kopca, du peši, nestydím se....


Jojo, přesně na tuhle větu si vzpomínám, tu jsem tu někde četl. :wink: Je pravda, že právě z toho, že se něco vysere mám největší strach, jelikož opravy budou asi víc než drahý. No budu to muset všechno promyslet. HT mi bohatě stačil vždy, chtěl jsem jen vyzkoušet něco jinýho. Jinak jsem taky přemýšlel ještě o 29" MTB. Ale tam se ztrácí obratnost... Otázka je, zda by to tak vadilo.


nechapu ze uvazujes o Fullu nebo o HT 29", HT 29" si kupujou lidi co chcou dobrou stopu v zatackach, ale nejezdi zadny divociny...
full je do terenu, nemusis jezdit ani zadnou divocinu, krasne si poplujes po korenech

ja mam HT a z kopce teda rozhodne nesesedam, dokud nespadnu, z kopce i do kopce :)

kdyz si tak na vazkach vyuzij nejaky testovaci jizdy na vikend.... nebo kamarady
Uživatelský avatar
strider
účastník
účastník
 
Příspěvky: 463
Registrován: pát úno 3, 2006 21:21
Bydliště: Nové Město na Moravě, Brno

Re: koupe MTB kola

Příspěvekod Army » úte zář 28, 2010 20:49

29" mě napadla jen tak okrajově. Ale proč nechápeš, že uvažuji o fullu? Jako, že je to zbytečnost? Ty testovací vyjížďky nejsou špatnej nápad. Ale nevím zda je někdo v Českých Budějovicích nabízí. Kamarádi nejsou kolaři. Mají maximálně starý kolo do hostody jinak si vozí prdel v mororových věcech :lol:
Chůze osvobozuje ...
Uživatelský avatar
Army
účastník
účastník
 
Příspěvky: 205
Registrován: čtv dub 23, 2009 15:07
Bydliště: Praha - Prosek

Re: koupe MTB kola

Příspěvekod strider » úte zář 28, 2010 20:59

Fulla plne chapu... nerozumel sem tomu rozptylu 29" nebo full , protoze je to imho na opacnych koncich skaly vyberu...

ja si myslim, ze v tomto ti nikdo neporadi, ti co tady maji fulla si ho chvali, ti co maji HT si ho chvali taky... ja sam bych si fulla koupil kdybych na nej mel prachy, ale zatim tolik navic nemam a za 30 koupis HT uplne super

hlavne zvaz ten teren, napr. i nejaky zdravotni indispozice- zada, obratle, atd... nevim jen vymyslim, co by te mohlo nasmerovat

29" jezdi kamarad a je s nim max. spokojenej nez jel s kamaradama s fullama do terenu :) pak krapek nestacil :) asi tak k tmu vyberu
Uživatelský avatar
strider
účastník
účastník
 
Příspěvky: 463
Registrován: pát úno 3, 2006 21:21
Bydliště: Nové Město na Moravě, Brno

Re: koupe MTB kola

Příspěvekod Army » stř zář 29, 2010 7:33

Ok, díky. Tu 29" jsem jen plácnul. Vím, že nakonec si typ jestli full nebo HT budu muset vybrat sám. Ale může se někdo vyjádřit k těm fullům v odkazech? Co se týká osazení a tak celkově?Během dne dám ještě odkazy na HT. Zatim všem děkuji :prayer:
Chůze osvobozuje ...
Uživatelský avatar
Army
účastník
účastník
 
Příspěvky: 205
Registrován: čtv dub 23, 2009 15:07
Bydliště: Praha - Prosek

Re: koupe MTB kola

Příspěvekod RUMcajs » stř zář 29, 2010 8:41

Army:
Nebudu ti hledat srovnani toho jak citlive ci regulovane odpruzeni Scott ci Felt ma.
Upozornim ale na fakt ze jestli budes jezdit ve vlhku, bahne, vode, projedes legendarni zavod "Sudety" ci je v miste kde jezdis hodne pisku v pude tak te bude cekat po par tisici kilometrech v takovych podminkach vymena temer vsech cepu.

Podivej se jak ma Felt resene uchyceni vzpery a tlumice:
Link: http://bikemag.com/gear/bikes/tested_felt_redemption_1_08/

U Scott je to podobny pribeh, nehlede na titerna loziska velke na kyvce (vetsi paka, nez u Cube).
Link: http://kola-scott.cz/layout/set/image/horska-kola/celoodpruzena-mtb-kola/panska-kola/trail/celoodpruzene-horske-kolo-scott-genius-50

Jestli chces snizit cetnost udrzby, prodlouzit zivotnost atd., tak se koukni spis na nejaka kola ktera maji vetsinu cepu a tlumic schovany pred bahnem odletajicimu od zadniho kola.

Link: http://mtbs.cz/clanek/horskekolo-ghost-amr5700-test/kategorie/testy-recenze

Moznost dosahnout na zamykani/regulaci tlumice take neni k zahozeni:
Link: http://www.cube.eu/fullsuspension/hpc-series/ams-super-hpc-race/

PS: Jestli jezdis jen za absolutniho sucha, tak je uplne fuk co si poridis.
Vcera jsem v dilne menil po 1 sezone v bahne (Irsko) loziska u pivotu (500kc a prace) a ostatni me cekaji.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: koupe MTB kola

Příspěvekod ZbynekN » stř zář 29, 2010 10:59

Jestli full od Feltu, tak řadu Virtue. Redemption je tank, compulsion je taky trochu těžší váha.
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: koupe MTB kola

Příspěvekod ZbynekN » stř zář 29, 2010 11:03

pavproch píše:co mě kdysi (ale nevím, esli sa to ešče dělá) zaujalo byly scotty s rámem z jakéhosi plastu (monocoque), které neměly horní vzpěry zadní stavby - takže dolní vzpěry byla ohýbaná a fungovala jako zadní "pseudo" pružení....


Scott endorphin, chodilo to tak čtyři centimetry, prostě karbon * . Když pružení, tak softail :ú
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: koupe MTB kola

Příspěvekod pavproch » stř zář 29, 2010 12:56

@ZbN: jo, to je ono

a zároveň si mi i předhodil odpověd na thema životnosti:

... the frame has generated two cracks.....


NEBRAT!
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28139
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: koupe MTB kola

Příspěvekod ZbynekN » stř zář 29, 2010 12:57

Všechny rámy praskaj :wink: .
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: koupe MTB kola

Příspěvekod Army » čtv zář 30, 2010 12:32

RUMcajs píše:......Army:
Nebudu ti hledat srovnani toho jak citlive ci regulovane odpruzeni Scott ci Felt ma.
Upozornim ale na fakt ze jestli budes jezdit ve vlhku, bahne, vode, projedes legendarni zavod "Sudety" ci je v miste kde jezdis hodne pisku v pude tak te bude cekat po par tisici kilometrech v takovych podminkach výměna téměř všech čepů......


Díky. V absolutním suchu rozhodně nejezdím, jezdím hodně v blátě, mokru, vodě (louže do půl kola)... Takže díky za info. Popřemýšlím, pohledám a pak sem zas něco hodím. Možná se nakonec rozhodnu pro ten HT, jelikož je na údržbu rozhodně daleko méně náročné. A pokud bych měl každý rok měnit čepy nebo opravovat tlumič, tak z toho bych se asi pos... Takže pohledám, ještě nějaký fully dle doporučení a mrknu i na HT.
Chůze osvobozuje ...
Uživatelský avatar
Army
účastník
účastník
 
Příspěvky: 205
Registrován: čtv dub 23, 2009 15:07
Bydliště: Praha - Prosek

Re: koupe MTB kola

Příspěvekod Skorpion » pát dub 22, 2011 13:47

Zdar, uvazujem o novom MTB bicykly. Zatial asi jediny konkretny tip z diskusie je GT Avalanche. Vedeli by ste poradit pripadne ine alternativy? Potrebujem to na bezne jazdenie, lesne cesty a pod. Nic super-extra-spesl-ultralight. Rocne spravim asi 5000km, obcas nejake amaterske zavody typu Pres 2 kopce. Vazim 80kg, cize ani ultrapevny :)

Poziadavky su:
- cena do 10-15 tisic (cim menej tym lepsie :) )
- hardtail, pripadne aj pevna predna vidlica
- kotucove brzdy

BTW., nejaky typ na eshop v Nemecku?
Naposledy upravil Skorpion dne pát dub 22, 2011 16:30, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Skorpion
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: sob lis 13, 2010 9:09
Bydliště: asi ano, pockaj, pozriem

Re: koupe MTB kola

Příspěvekod ZbynekN » pát dub 22, 2011 16:23

Skorpion píše: pevny ram, alebo hardtail


Jaký je v tom rozdíl?
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: koupe MTB kola

Příspěvekod Skorpion » pát dub 22, 2011 16:28

sorry, pod pevnym ramom mam automaticky na mysli aj prednu vidlicu :oops: (opravene)
Naposledy upravil mike dne pát dub 22, 2011 16:57, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku i s citaci
Uživatelský avatar
Skorpion
nováček
nováček
 
Příspěvky: 106
Registrován: sob lis 13, 2010 9:09
Bydliště: asi ano, pockaj, pozriem

Re: koupe MTB kola

Příspěvekod tigzik » stř črc 13, 2011 8:47

Ahoj.

Tenhle příspěvek sem hodil už do několika diskuzí na internetu, ovšem zatím s vlažnou či vůbec žádnou odezvou - spoléhám na Vás :D

Po 7 letech (zdr. problémy) sem opět tuhle sezónu sednul na kolo a rád bych znovu začal jezdit. Zatím jezdím na stařičkém Rock Machine Challenger (foto: pro ilustraci, inzerát není můj).

- určitě chci horské kolo pouze s předním odpružením - klasické 26''
- cena 15-20 tisíc +/- nějaká tolerance, pokud to za to bude stát
- budu chtít krátké rovné rohy, sem na ně zvyklý (četl sem, že ne na každé vlaštovky jsou rohy vhodné)
- hydraulické kotoučovky
- preferuju červeno-černou barvu rámu :)
- 23 let (už neporostu)
- 178cm / 70kg hubenější postava
- nohy 79cm
- nájezd cca 500km/měsíc (s novým kolem doufám i víc)
- 40% asfalt, 30% šotolina, 30% lesní pěšiny a terén
- jezdím převážně po Krušných horách, s novým kolem bych rád i někam do zahraničí (1-2x do roka)

Mám pár tipů - jde mi především o jejich srovnání po stránce poměru ceny/osazení/kvality a vhodnosti pro mou potřebu jízdy. Je mi jasné, že si na kola budu muset před nákupem sednout a vyzkoušet velikost a posed. Pokud by někdo doporučil jiné, zde nezmíněné kolo, sem s ním. Také budu rád, když u stávajícíh vytipovaných zmíníte jejich slabé a silné stránky (úměrně k ceně a konkurenci), např. že by někdy bylo dobré při koupi nechat rovnou vyměnit vidlici nebo brzdy.
Takže které kolo a PROČ?

GT Avalanche 1.0 Disc 2011
(18000)

Cannondale Trail SL 3 2010
(20500)

Giant Talon 1 2011
(17600)

Lapierre Tecnic 500 2010
(16500)

Leader Fox Maxx 2011
(18000)

GT Zaskar Sport 2011
(19800)

Specialized Rockhopper 2011
(20000)

Rock Machine Flash 70 2011
(20000)

Pells Razzer Elite D 2011
(23000)

Prohlížel sem na netu i mraky dalších výrobců ale těhle několik mě zaujalo nejvíce.

DOTAZ #2:
Vyplatí se na mojí postavu a jízdu vzít rovnou vzudchovou vidli? Z toho co sem pochopil, tak má výhodu hlavně v tom, že jí lze nastavit přesně na hmotnost jezdce, kdežto pružinovou ne - tam je několik druhů pružin dle hmotnosti a tím to končí? Chválený je Suntour Epicon, dál na netu chválí RST F1RST, RockShox Tora (pružina) a RockShox Recon. Reba a Foxky mi přijdou už dražší na mojí cenovou.
Také sem pochopil, že vzudchové mají výhodu i v hmotnosti...

DOTAZ #3:
Jak moc se v praxi liší geometrie "sportovnějších" a "rekreačních" rámů? Např. GT Avalanche, Giant Talon vs. GT Zaskar, Leader Fox Maxx. Nemyslím vzpřímenější/zalehlejší posed, ale spíše jízdní vlastnosti (kopce, rychlost, obratnost kola apod.)?

DOTAZ #4:
Prosím o radu, kde bych získal takovéto informace bez toho, abych tu musel otravovat takovými extrémními dotazy? Ze známých kolům nikdo nerozumí. Zkoušel sem místní knihovnu, zda nemají starší čísla Velo, Peloton, Cykloservis, ale bohužel. Na netu sem našel akorát nějakou školu jízdy (videa) a potom návody na výměnu duše apod. :)

DOTAZ #5:
Pokud někdo máte opravdu osvědčený tip na kameňák v Chomutově a okolí (Jirkov, Kadaň, Most..), sem s ním.
tigzik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 34
Registrován: čtv bře 12, 2009 16:40

Re: koupe MTB kola

Příspěvekod grco » stř črc 13, 2011 9:04

Na tie detailne otazky ti neodpoviem, nevyznam sa moc do bajkov, ale bol som nedavno v podobnej situacii ako ty.

Kupoval som bajk asi pred 2-3 mesiacmi. Tiez som mal rovnaku cenovu predstavu ako ty, ale nakoniec som kupil o nieco drahsi Specialized Rockhopper Comp.

Zo zaciatku som riesil a porovnaval, ktory bajk ma ake prehadzovacky a podobne. Pozeral som este CUBE a TREK, ale nakoniec som si povedal, ze tam tak velky rozdiel v tej cenovej kategorii nebude a ako amater to nepoznam, tak som si kupil ten co sa mi najviac pacil vzhladovo. :) A som s nim velmi spokojny, uz som si stihol aj zlomit laktovy klb. ;)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: koupe MTB kola

Příspěvekod RUMcajs » stř črc 13, 2011 9:20

K dotazu 2:
Zvol vzduchovku, nebo pruzinovku se zamykanim.
40% asfalt, 30% šotolina = 70% povrchu kde odpruzeni temer netreba.
Vzduchovku si muzes dofouknout tak ze se ani nehne, coz se bude pri jizde na silnici hodit.

V cenove hladine 15-20tis hmotnost neres, zamer se na to aby se ti kolo po sezone nerozpadlo.
Nejvetsi rozdil poznas v tom jake nasadis plaste, nikoli v 1 kg na ramu a komponentech.

K dotazu 3:
"Sportovnejsi" kola jsou vetsinou delsi, lepe vedou stopu v rovnych usecich a vyssich rychlostech.
V prudkych vyjezdech zustava predni kolo na zemi dele.
"Rekreacni" jsou kratsi, sedi se vzprimeneji, v kopcich se nadres. Lepe je ohnes do prudkych zatacek mezi stromy atd...

Pro priblizne 350km mesicne na silnici a sotoline bych vzal "sportovnejsi" model - v Krusnych horach to ocenis.
Nechal si dat dlouhy predstavec a dlouhe rohy.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika