Jak se nejlíp s kolem dostat na Korsiku ?

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Jak se nejlíp s kolem dostat na Korsiku ?

Příspěvekod Jura » úte led 31, 2006 23:42

Může někdo poradit, jak se skolem nejlíp a nejlevnějc dostat na Korsiku někdy , nebo tam někam někdy v létě ? Nepotřebujem průvodce ani kempy,sme uplně soběstačný. Prej je tam docela volnost pohybu a spaní a příroda tam stojí za to. Díky za rady.
Jura
 

Příspěvekod Medved » stř úno 1, 2006 8:45

Mám dojem, že CK Jenda jezdí autobusem do Livorna v Itálii. Tam tě vysadí a za čtrnáct dní (nebo jinak, záleží jak pojedou) tě vezmou zpět. Z Livorna už je to trajektem do Bastie kousek. Celá sranda s busem přijde asi na 4000Kč. Podívej se na netu.

Jinak. Byl jsem na Korsice s kolem 2x. S cestovkou (Nomád) a paráda.
V létě ovšem návštěvu nedoporučuji. Bude tam neskutečný hic. Byl jsem tam v září a červnu. V září teploty příjemné, ale dřív tma.
V červnu světla dost, ale hic 35celestýnů ve stínu. Taky lidí tam bude přímo v sezónu asi podstatně víc.
Kolik vás bude? Jeden, dva, no, i tři se někde zašijete, ale větší skupinka by už asi u místních vzbudila pozornost (nelibou). Sám bych si troufnul se někde zašívat, ale ve více lidech... Nemohu však odpovědně posoudit, s cestovkou to bylo vždy v kempech. Hlavně nedělat bordel, ale to je snad samozřejmé.
Volnost pohybu je relativní, kde je machie a ta je skoro všude, tam se moc volně pohybovat nebudeš. Taky slušný plácek na spaní bude limitovaný machií, kamením a prasaty s krávami.
Příroda opravdu nádherná, jak na podzim tak v létě.
Medved
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: pon kvě 23, 2005 5:24

Jak se s kolem dostat na Korsiku ?

Příspěvekod Jířa » čtv úno 9, 2006 23:21

Pokud se tam chceš jenom dostat a nepotřebuješ doprovod a vožení batohu, opravdu nejlepší je asi Jenda ( www.cajenda.cz ). Letoz vozí levněji, než loni a kola taky bere. Pokud chceš do hor, tak si tam zamakáš, pokud chceš hlavně k moři, tak to bych doporučovala Sardinii. Tam jsou podmínky pro veget ještě lepší a než v Itálii, kde tě nikdo neuhání za přespání volně. Ceny jsou tam italský, tedy nižší, voda absolutně čistá, pláže nekonečný bílý, prostě Karibik hadr. Nezapoměň šnorchl, je tam perfektní viditelnost. A taky dobrý gumy proti bodlákům, nejlíp silný barumky na horáku.
Úspěch přeje Jířa.
Jířa
 

Jak se s kolem dostat na Korsiku ?

Příspěvekod Návštěvník » čtv úno 9, 2006 23:23

Pokud se tam chceš jenom dostat a nepotřebuješ doprovod a vožení batohu, opravdu nejlepší je asi Jenda ( www.cajenda.cz ). Letoz vozí levněji, než loni a kola taky bere. Pokud chceš do hor, tak si tam zamakáš, pokud chceš hlavně k moři, tak to bych doporučovala Sardinii. Tam jsou podmínky pro veget ještě lepší a než v Itálii, kde tě nikdo neuhání za přespání volně. Ceny jsou tam italský, tedy nižší, voda absolutně čistá, pláže nekonečný bílý, prostě Karibik hadr. Nezapoměň šnorchl, je tam perfektní viditelnost. A taky dobrý gumy proti bodlákům, nejlíp silný barumky na horáku.
Úspěch přeje Jířa.
Návštěvník
 

Re: Jak se s kolem dostat na Korsiku ?

Příspěvekod uplne jinej martin » pát úno 10, 2006 21:18

Anonymous píše:Pokud se tam chceš jenom dostat a nepotřebuješ doprovod a vožení batohu, opravdu nejlepší je asi Jenda ( www.cajenda.cz ). Letoz vozí levněji, než loni a kola taky bere. Pokud chceš do hor, tak si tam zamakáš, pokud chceš hlavně k moři, tak to bych doporučovala Sardinii. Tam jsou podmínky pro veget ještě lepší a než v Itálii, kde tě nikdo neuhání za přespání volně. Ceny jsou tam italský, tedy nižší, voda absolutně čistá, pláže nekonečný bílý, prostě Karibik hadr. Nezapoměň šnorchl, je tam perfektní viditelnost. A taky dobrý gumy proti bodlákům, nejlíp silný barumky na horáku.
Úspěch přeje Jířa.

jdi už prosím k 666 s cajenda...
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Jak se s kolem dostat na Korsiku ?

Příspěvekod Jura » úte úno 14, 2006 21:30

Moc díky za radu Jířo, našel jsem si všechno, co potřebujem. Zdá se, že právě tohle jsem hledal. Kdybychom jeli vlakem, jak jsme původně chtěli, asi bychom se nedoplatili. Ceny jsou závratné.
Jura
 

Příspěvekod pripluv » stř úno 15, 2006 6:23

Vlastně je smutný, že cestovka, která dokáže za rozumný peníz přepravit a někdy se fakt hodí, tady byla odsouzena k zániku a to vlastně jen proto, že ji tady kdysi kdosi vychválil snad v každám vláknu, až bedlivý čtenář nezačal uvažovat o cílené reklamě. Nakonec to dopadlo přesně naopak než bylo původně chtěno.
Není to tak dlouho, co jsme ji zatratili (právě z důvodu výše popsaného) a teď vidím, že se někomu prostřednictvím tohoto fóra hodí, což byl, předpokládám, prvotní účel. Aspoň se uvědomíme, že míň je někdy víc. Tak. 8-[
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Jura » pon úno 20, 2006 21:26

Jestli je dobrá rada třeba i reklamou ( placenou nebo neplacenou - to je mi jedno ), pak je to na pravém místě. Na co bude forum, když se tam nic nedozvím, jenom kritiku, podezřívání a bezvýznamné žvásty některých účastníků mezi sebou. Pár let jsem improvizoval, ztrácel čas i peníze, protože mi tahle informace chyběla. Až jsem objevil tuhle stránku, která mě, zřejmě vytáhla z bídy. Díky všem za vyjádření, už jsem si sehnal potřebné materiály a vyrážíme.
Jura
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát úno 17, 2006 23:11

Příspěvekod Rujir » stř úno 22, 2006 14:43

Jura píše:Jestli je dobrá rada třeba i reklamou ( placenou nebo neplacenou - to je mi jedno ), pak je to na pravém místě. Na co bude forum, když se tam nic nedozvím, jenom kritiku, podezřívání a bezvýznamné žvásty některých účastníků mezi sebou. Pár let jsem improvizoval, ztrácel čas i peníze, protože mi tahle informace chyběla. Až jsem objevil tuhle stránku, která mě, zřejmě vytáhla z bídy. Díky všem za vyjádření, už jsem si sehnal potřebné materiály a vyrážíme.


Samozrejme mas pravdu. Ono kazde odporucanie od niekoho sa da povazovat zaroven aj za reklamu. Len sa obcas stane ze ked sa v desiatich vlaknach zjavuje stale ta ista agentura od tej istej osoby, tak uz je to tak trochu... Povedzme ze unavne... A tak podaktori reaguju ako reaguju... Ale hlavne ze pomohlo. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA


Zpět na Cykloturistika