údržba kola (tipy, triky, rady)

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

údržba kola (tipy, triky, rady)

Příspěvekod amigo » stř črc 22, 2009 10:16

z každé vyjížďky jsem se, já i koleso, za posledních 14 dní vrátil obalen bahnem. rád bych radu, jak s údržbou kola po takovýchto terénních humusech. co všechno čistíte a na co hlavně se zaměřit??

já vyčistím vlastně jen řetěz a vidlici, plus celé kolo spláchnu vodou, ale nic extra jinak :oops: . na mazání řetězu používám finish line wet a ještě chci koupit pračku na řetěz. jestli tomu dobře rozumím, pračka se nasazuje na řetěz na kole, řetěz nesundávám?? vybral jsem tuhle. ještě by se asi hodil kartáček na pastorek, nějakej silikonovej sprej na vidlici a víc mě nenapadá. co hydrobrzdy, jak na kotouče apodob??

dík za každou radu
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: údržba kola (tipy, triky, rady)

Příspěvekod mvaldo » stř črc 22, 2009 10:24

necham uschnut, potom obucham, viac nic :mrgreen:
TF2 vycistim retaz, prevody, ocistim vidlu a tlmic, viac nic :roll:
ked uz je bike extremne spinavy, umyjem cistou vodou, utriem a namazem :)
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: údržba kola (tipy, triky, rady)

Příspěvekod RUMcajs » stř črc 22, 2009 10:33

amigo: Ty nemas doma sprchovej kout/vanu? :((

PS: Do peti cm to neni spina a nad pet to odpadne.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: údržba kola (tipy, triky, rady)

Příspěvekod Aldo » stř črc 22, 2009 10:34

Umyju čistou vodou, vyčistím řetěz v pračce naftou, vyčistím mezery mezi jednotlivými koly pastorku hadrem nasucho a vše nastříkám silkalem.
Jednou za čas to celé vyčistím a namažu. (Kromě kotoučů brzd samozřejmě. :mrgreen: )
Zatím to funguje u všech MTB kol co jsem za 20 let měl.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: údržba kola (tipy, triky, rady)

Příspěvekod teoretic » stř črc 22, 2009 10:35

Slyšel jsem pozitivní odezvy na Cyklo Star.

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Re: údržba kola (tipy, triky, rady)

Příspěvekod Kimit » stř črc 22, 2009 10:42

Udržbu dělám stejně jako aldo. Občas ještě vyčistím brzdy a odvzdušním kotoučovky. A když mám chuť a čas, tak kolo vyleštím suchým hadrem, aby se lesklo jak psí kulky. :wink:
...90 % dřina do kopce a 10 % radost jízdy z kopce...
Uživatelský avatar
Kimit
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 1356
Registrován: pát pro 28, 2007 8:53
Bydliště: Brno

Re: údržba kola (tipy, triky, rady)

Příspěvekod RUMcajs » stř črc 22, 2009 11:10

Teoretic: Cyclostar pouzivam uz asi 10 let. Odmasteni pastorku, retezu, ci louhovani sundanych mastnych soucastek je naprosto v pohode. I vanu cisti dobre :)
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: údržba kola (tipy, triky, rady)

Příspěvekod horis » stř črc 22, 2009 11:31

Co se týče myčky řetězu - supr věc... mohu doporučit sundat řetěz (rychlospojka pokud používáte) a zavěsit jeden konec třeba na plot a druhej můžeš držet v ruce. párkrát to projet, pak to projet třeba ještě jednou - můžeš i ve vodě... vysušit a parádička... na oba konce řetězu přidělej kousky drátu,ať se to supr čistí... Jinak také používám cyklo star.

Vidlici po náročnější jízdě jen očistím hadříkem a mám tkaový spešl sprej na promazání
Uživatelský avatar
horis
účastník
účastník
 
Příspěvky: 658
Registrován: pon úno 23, 2009 11:29
Bydliště: Havířov (Ostrava)

Re: údržba kola (tipy, triky, rady)

Příspěvekod amigo » stř črc 22, 2009 11:38

to jsem chtěl slyšet, dík všem :wink:

RUMcajs píše:amigo: Ty nemas doma sprchovej kout/vanu? :((

PS: Do peti cm to neni spina a nad pet to odpadne.

mno, to tvoje banshee na fotce nevypadá špinavý :wink:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: údržba kola (tipy, triky, rady)

Příspěvekod Aldo » stř črc 22, 2009 11:53

No jinak....
Já se o kolo starám a to poslední mi vydrželo v kondici bez větších updrejdu 10 let
Kolega se o kolo nestará a to jeho vydrželo v kandici 11 let. Koupil ho rok přede mnou a vyřazovali jsme zároveň. Tak nevím...... :((
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: údržba kola (tipy, triky, rady)

Příspěvekod amigo » stř črc 22, 2009 12:03

taky záleží kdo měl kolik najeto, styl jízdy, jakej terén atd. (a neříkej mi, že jste jezdili spolu :D ).
co mi ale hlavně vadí, jsou ty děsný zvuky, když se o kolo nestaráš. při jízdě mě to děsně se*e :)
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: údržba kola (tipy, triky, rady)

Příspěvekod Aldo » stř črc 22, 2009 12:09

... no to je právě to, že jsme většinou jezdili spolu. Navíc měl najeto o něco vice bo do hospody to má dál než já. :roll:
Ne fakt, přibližně stejná váha, stejně vybavené kolo, styl jízdy nevím ... a najeto cca stejně. No on měnl pastorek vzadu, já ne. a jednou promáčk ráfek, já ne.
Jediný rozdíl byl v těch zvucích co mu kolo vyluzovalo. Když to bylo nesnesitelné, tak to namazal a jelo se zase měsíc dál. prostě neuvěřitelné. :evil:
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: údržba kola (tipy, triky, rady)

Příspěvekod Semo » stř črc 22, 2009 12:20

Na pracku sa vykasli. Poznam plno ludi (vrtane seba), ktory maju uz roky pracku zapadanu prachom a nechce sa im ju pouzivat. Pokial nie si vyslovene sampon, tak utri handrou z retaze co sa da a namaz hustym olejom, nechaj zatiect (do rana) a zase utri co sa da. Casom bude sice vsetko cierne a hnusne, ale fungovat to bude rovnkao a zivotnost sa tiez neznizi (napriek vsetkym tvrdeniam vyrobcov, ako sa opotrebuvava ak je to spinave). Ak si kupis spojku na retaz, tak raz za 1000 (2000 alebo kolko chces) km zhodis retaz, das do co najmensej PETky so sirokym hrdlom (od jogurtovych mliek napr.) s najlacnejsim saponatom co najdes a horucou vodou (max. do pol flasky) a 10minut pretrasies. Alebo to ani prat nebudes a vydrzi to aj tak rovnako. Obcas budes mat cierne otlacky na lytku, ale usetris desiatky hodin zivota.

Vdlicu a tlmic samozrejme vzorne pucovat. Ostatne staci olupat hrube vrstvy.
Cim som starsi, tym menej mam na cely bie casu, takze tym viac ma zaujima nenarocnost udrzby, aby som mohol travit cas na biku a nie pod nim.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: údržba kola (tipy, triky, rady)

Příspěvekod mvaldo » stř črc 22, 2009 12:25

TF2 umyje dobre retaz, to staci :)
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: údržba kola (tipy, triky, rady)

Příspěvekod Aldo » stř črc 22, 2009 12:35

@Semo .. naprosto s tebou souhlasím, ale....
1. Oprava kola je pro mě relax
2. Na MTB jezdím nejvíce v horách a cestu do hor překonávám zásadně autem Špinavý bajk mi zasere auto a to potom stejně čistit musím bo v něm v podstatě pracovně žiju.
3. Čisté kolo mě uspokojuje.
4. Bydlím v bytě a času mám relativně dost :lol:
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: údržba kola (tipy, triky, rady)

Příspěvekod Semo » stř črc 22, 2009 12:40

2.) sa da riesit starou dekou.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: údržba kola (tipy, triky, rady)

Příspěvekod teoretic » stř črc 22, 2009 12:41

4. Dá se řešit válením se na staré dece :)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Re: údržba kola (tipy, triky, rady)

Příspěvekod Lipon » stř črc 22, 2009 13:13

Semo píše:Na pracku sa vykasli. Poznam plno ludi (vrtane seba), ktory maju uz roky pracku zapadanu prachom a nechce sa im ju pouzivat. Pokial nie si vyslovene sampon, tak utri handrou z retaze co sa da a namaz hustym olejom, nechaj zatiect (do rana) a zase utri co sa da. Casom bude sice vsetko cierne a hnusne, ale fungovat to bude rovnkao a zivotnost sa tiez neznizi (napriek vsetkym tvrdeniam vyrobcov, ako sa opotrebuvava ak je to spinave). Ak si kupis spojku na retaz, tak raz za 1000 (2000 alebo kolko chces) km zhodis retaz, das do co najmensej PETky so sirokym hrdlom (od jogurtovych mliek napr.) s najlacnejsim saponatom co najdes a horucou vodou (max. do pol flasky) a 10minut pretrasies. Alebo to ani prat nebudes a vydrzi to aj tak rovnako. Obcas budes mat cierne otlacky na lytku, ale usetris desiatky hodin zivota.


tenhle pristup se mi teda plna hrdla ekluje ...
podle me pracka a mazani naopak velky prinos k zivotnosti retezu a jeho funkcnosti zejmena pri razeni
nejlip, kdyz si to vyzkousis sam - zkus si nechat vyse uvedenym postupem poradne zaprasit retez, chvili s nim jezdi, pak retez vyper, namaz (ber na vedomi, ze husty olej na sebe bude vic vazat bordel a driv se ti retez zalepi, ridsi zase driv vyplachnes vodou), nech zatect do clanku, po chvilce otri vsechen prebytecny olej a hned jed projet, rozdil rozhodne uvidis

jelikoz pouzivam Shimanacky retez bez spojky, proto je pracka pro me idealnim prostredkem v udrzbe retezu

kolo jinak taky moc nemeju, pravidelne akorat peru retez, mazu, utru kluzaky vidle od spiny, namazu silik. olejem, promackni vidli, aby se ten silikon dostal do prachovek ve vidli a prebytecnej otru hadrem;
kdyz uz je dost zablaceny, tak umeju hlavne pohyblive casti (prehazka, smyk, upinaci mechanismus pedalu) a kdyz uz mam jo dost casu, tak omeju i ram ...
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: údržba kola (tipy, triky, rady)

Příspěvekod Semo » stř črc 22, 2009 13:59

Lipon píše:podle me pracka a mazani naopak velky prinos k zivotnosti retezu


Skutocne plnohodnotne testy robil malokto, ale na Na Bike-Forum.cz najdes par ludi, ktory kedysi pucovali retaz ako sa dalo a dnes na to kaslu a zivotnost je rovnaka. Naopak tam nenajdes nikoho, kto by potvrdil (po skuseni oboch variant), ze cistenim nieco zlepsis. Obzvlast nie zivotnost.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: údržba kola (tipy, triky, rady)

Příspěvekod Aldo » stř črc 22, 2009 14:14

No, ono to je hodně diskutabilní prát či neprát.
Faktem ovšem je, že když mám řetež zasraný prachem a tvrdý, tak se mi hůře řadí. Obrátí se to v momentě kdy ho začínám mít vytahaný. V tu chvíli je lepčí ho nemýt a mít ho trochu tuhý. :lol:
Výrazně zasraný-tuhý řetěz poznám když potřebuju na nějakých pár metrech ve vysoké rychlosti přeřadit z těžkého převodu na úplně ten nejlehčí. To jsou pak zvuky, že to trhá žíly. :roll:
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Re: údržba kola (tipy, triky, rady)

Příspěvekod Lipon » stř črc 22, 2009 14:41

Semo píše:Skutocne plnohodnotne testy robil malokto, ale na Na Bike-Forum.cz najdes par ludi, ktory kedysi pucovali retaz ako sa dalo a dnes na to kaslu a zivotnost je rovnaka. Naopak tam nenajdes nikoho, kto by potvrdil (po skuseni oboch variant), ze cistenim nieco zlepsis. Obzvlast nie zivotnost.

na kazdem foru najdes spoustu rozumbradu a teoretiKu, taky jsem bike forum po nejaky cas navstevoval, ale prestalo me
to bavit prave kvuli tomu, ze se toho spoustu napindalo, ale vlastni prakticke zkusenosti prinasel jen zlomek lidi

tak ja ti to klidne potvrdim, ze s cistym retezem se lip jede/radi (jak pise aldo) a setri i dalsi komponenty, mam osobne vyzkouseny obe varianty (na svym kole i na kole zeny), vcetne radne zaprasenyho retezu; proto rikam - nikdy vice, retez radsi pravidelne cistit

zapraseny retez + ignorovani vytahani je akorat tak nejrychlejsi cesta k vymene kazety a prevodniku a to uz je financne docela poznat

asi sme tedy z nasi cykloparticky uchylny vsichni, ale pri jakekoliv vicedenni akci se kazde rano po snidani cisti (aspon hadrem a kartacem) a mazou retezy; cast kluku se prodejem a servisem kol i zivi a mivaj najeto pres 5.000/r. a ti jsou v tomhle nejaktivnejsi ...
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: údržba kola (tipy, triky, rady)

Příspěvekod jonza » stř črc 22, 2009 19:42

cistit/necistit je fuk, stejne to vydrzi stejne, ale je to tissi a hladsi
retez menit hned jak jevi znamky opotrebovani, nebo na nem dojet i kazetu a prevodniky
mazat retez vecer, vsechno krasne vyzvlina, mazat rano je o dost mene kvalitni
pracka vymyva mazivo z vnitrku clanku, radeji nepouzivat
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: údržba kola (tipy, triky, rady)

Příspěvekod Lumyr » stř črc 22, 2009 21:15

ja retez nemeju, jen ho pred vyjizdkou otru hadrem nastrikam silikonovej sprej chvili pockam a znova otru, kdyz merka zapadne menim. Ted chci vymenit kliky a kazetu tak tam mam uz skoro 2tis retez a porad slape jak svicarsky hodinky, tak jsem zvedavej kolik jeste vydrzi... ja mam na mycku svuj nazor, ale znam i lidi co ji pouzivaji zrovna tak lidi co maji svoji petku a zarucenou chemii... retezy nam vydrzi +/- stejne... :mrgreen:
Uživatelský avatar
Lumyr
účastník
účastník
 
Příspěvky: 364
Registrován: sob led 7, 2006 22:44
Bydliště: Praha, hospody v Adru

Re: údržba kola (tipy, triky, rady)

Příspěvekod zbuddy » stř črc 22, 2009 21:17

Lipon píše:asi sme tedy z nasi cykloparticky uchylny vsichni, ale pri jakekoliv vicedenni akci se kazde rano po snidani cisti (aspon hadrem a kartacem) a mazou retezy
OT: my úchylní bruslaři čistíme kolečka a hlavně ložiska třeba do dvou do rána, protože po dešti a "blatě" se musí čistit ihned, jinak jsou druhý den zarezlé a zasrané pískem. Ať si kdokoli ( i jeden člen OF) říká co chce, moje zkušenost (nejen) z hrádze je z praxe...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: údržba kola (tipy, triky, rady)

Příspěvekod Lipon » čtv črc 23, 2009 8:53

jonza píše:mazat retez vecer, vsechno krasne vyzvlina, mazat rano je o dost mene kvalitni

to jakoze do rana to mazivo vyzraje nebo co?? :-k
to je s prominutim poradny nesmysl, jakmile retez namazes tekutym mazivem (na kazdy cep kapu jednu kapku), to zatece v pohode i do clanku, a jak uz sem psal, nechas tomu par minut, aby to dobre zateklo do clanku (okem to je krasne viditelne), pak jen utres prebytecne mazivo hadrem a hotovo
pokud nemazes vylozene zimni mazivo proti mokrymu marastu, ktery je tekuty asi jako med a zateka do clanku pomaleji, tak je namazano za chvili,
pracka vymyva mazivo z vnitrku clanku, radeji nepouzivat


pracka vymeje i jemny prach a pisek, ktere jinak pussobi jak brusna pasta, proto se to pak namaze mazivem, ktery zatece do clanku - viz vyse
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4883
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: údržba kola (tipy, triky, rady)

Příspěvekod jonza » čtv črc 23, 2009 11:00

vyzraje a vyzvlina je snad neco jinaho. Delej to jak chces, me to je fuk, jen vim, ze to tak i tak vydzi stejne.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: údržba kola (tipy, triky, rady)

Příspěvekod horis » čtv črc 23, 2009 11:07

Myčka vám pročistí i dané články, ale není problém je zpětně promazat.... Tím ,že se staráte průběžně o řetěch, tak hlavně máte lepší prožitek z jízdy... přehazovačka přehazuje jak má, nic nepřeskakuje a podobně... životnost se také o něco málo zvýší (ale spíš záleží na typu jízdy)
Uživatelský avatar
horis
účastník
účastník
 
Příspěvky: 658
Registrován: pon úno 23, 2009 11:29
Bydliště: Havířov (Ostrava)

Re: údržba kola (tipy, triky, rady)

Příspěvekod mvaldo » čtv črc 23, 2009 11:46

myt bike treba, no vsetko s mirou :)
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: údržba kola (tipy, triky, rady)

Příspěvekod Semo » čtv črc 23, 2009 12:54

..."lepsi prozitek"...
Ak je namazana, tak je "prozitek" rovnaky, bez ohladu na jej cistotou. Ale nikomu nebranim si uzivat dalsich prozitku pri desiatkach hodin stravenych s prackou, kyblom a wapkou. Niekto radsej na biku, niekto pod nim.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: údržba kola (tipy, triky, rady)

Příspěvekod amigo » čtv črc 23, 2009 13:02

tošku se to zvrhlo ve spor jestli mýt nebo nemýt řetěz. pro mě to zas až taková otázka nebyla, já byl rozhodnutý, že ano, už od začátku. nejsem blázen do čistoty a bahno na bajku mi nevadí, ale je několik míst, které jednoduše chci mít čisté, z různých důvodů. tak mě zajímalo, jak koleso čistí ostatní.

za rady díky
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Další

Zpět na Cykloturistika