Nosič kol na auto

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Nosič kol na auto

Příspěvekod ZbynekN » ned čer 14, 2009 17:18

Bude to v archivu, ale kdy tam dají další díl, to nevím
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5174
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Nosič kol na auto

Příspěvekod humbuk » stř čer 30, 2010 13:55

Našel jsem poměrne levný nosič na kouli a vypada OK
http://www.tmk.cz/tmk/index.html
humbuk
nováček
nováček
 
Příspěvky: 88
Registrován: úte dub 3, 2007 15:23

Re: Nosič kol na auto

Příspěvekod rezna » stř čer 30, 2010 15:46

v patek budu nosic na kouli davat - tak pak se muzu podelit o zazitky - pujdou na nej 3 kola + 4. do auta

k omezeni stresnich nosicu - co jsem mel kolem sebe tak tam byva treba 120kmh - lidi se pak divi ze jim to ve 140/160 na dalnici uleti...
Uživatelský avatar
rezna
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1134
Registrován: čtv kvě 28, 2009 16:03
Bydliště: Olomouc

Re: Nosič kol na auto

Příspěvekod Jenda.Unc » stř čer 30, 2010 16:29

Tak já vlastnim Thule Proride 591 sice jen 2 ks, ale nebyl by problém tam mit i 4 kusy na střeše.Vlastnim je třetím rokem a jsem s nima nadmíru spokojen.Rychle upnutí,zamykatelné,pevně v tom kolo drží.Už jsem s nima taky jel 160.Odpor vzduchu je velký, ale problém nebyl.To jsem měl spíš strach, že to neudržej střešní tyče.Jinak do 130 km/h jezdim dost.
Pro mě byla jasná volba střešní nosič.Koupil jsem totiž střešní box kam většinou dávam lyže a další věci co se do kufru už nevejdou
Uživatelský avatar
Jenda.Unc
účastník
účastník
 
Příspěvky: 305
Registrován: úte lis 10, 2009 19:51
Bydliště: Ustí nad Orlicí

Re: Nosič kol na auto

Příspěvekod pavproch » stř čer 30, 2010 20:16

@jenda.uncorporated et al: gde nakupujete thule? V HK (kde má thule CZ ústřednu a prodejnu) nebo jinde?

Za cca 6 týdnů bude nové přibližovadlo a potem budu skautíka dovybavovat i korytama na bajky, rakví a tak... lelikož nejsem tak bohat, abych kupoval levný šmejd, proto "tůle"
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28060
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Nosič kol na auto

Příspěvekod Jenda.Unc » stř čer 30, 2010 21:27

Přesně tak Hradec Králové.Těd jsem ještě koukal kde sídlí a je to uplně jinde než to bylo zhruba před 3 rokama co jsem si to objednával.Přes internet objednané a v Hradci vyzvednuto.Dřív tam nebyla ani prodejna, akorát tam měli jen pár drobností,protože by se tam nevešli na těch 20 metrů čtverečních.Spíš to bylo jen odběrové místo.Těd už mají asi větší prodejnu,když se přestěhovali.Se budu muset někdy mrknout až tam budu mit cestu
Thule je dražší,ale dobře to mají udělané,dizajnově pěkný,záruka 5 roku,dobrá funkčnost,rychlá montáž.Ťěžko si asi někdo dá na skautíka a jiné lepší auta černé nosiče co zrovna nemají pěkný dizajn
Uživatelský avatar
Jenda.Unc
účastník
účastník
 
Příspěvky: 305
Registrován: úte lis 10, 2009 19:51
Bydliště: Ustí nad Orlicí

Re: Nosič kol na auto

Příspěvekod tata_FIDO » čtv črc 1, 2010 10:18

a co v HK zkusit
cyklo prodejnu Pešek,

jo doporucuji objednat po netu a tam pak vyzvednout
Co tě nazabije, to tě posílí.
horezdar.webnode.cz
tata_FIDO
účastník
účastník
 
Příspěvky: 258
Registrován: stř črc 2, 2008 11:36
Bydliště: HK

Re: Nosič kol na auto

Příspěvekod Jenda.Unc » čtv črc 1, 2010 17:17

To máš pravdu.Je to podstatně i levnější.Já tědka od nich kupoval tachometr sigma za 2666 přes internet.Jinak na obchodě by mě ho prodali za 3400.Dost podstatný rozdíl
Uživatelský avatar
Jenda.Unc
účastník
účastník
 
Příspěvky: 305
Registrován: úte lis 10, 2009 19:51
Bydliště: Ustí nad Orlicí

Re: Nosič kol na auto

Příspěvekod hfx9 » úte črc 6, 2010 23:04

Jaky stresni nosic na kolo, ktery ma karbonovy ram?
Rozmyslim se mezi thule ProRide 591, ktery ma ale uchyceni kola za ram a nekde jsem cetl, ze u tohoto typu uchyceni muze dojit k "promacknuti" ramu.
Nebo thule OutRide 561, ktery ma upevneni za predni vidlici.

Ktery by jste doporucili?
hfx9
nováček
nováček
 
Příspěvky: 86
Registrován: pát pro 26, 2008 20:50
Bydliště: Olomouc

Re: Nosič kol na auto

Příspěvekod rezna » stř črc 7, 2010 11:52

tak jsem si to o vikendu strihnul s nosicem na kouli a uz nikdy zadnej jinej nechci. uplne super. osazeni jednoduche, nandani kol trivialni a clovek nemusi posilovat jak s nosicem na strese. oproti nosici na 5. dvere suprove vyklopeni nosice a bezproblemy pristup do kufru. a pri 160 na dalnici clovek vubec nevi ze ho ma a nemusi se jako u stresniho bat o litani kol. navic nemeni teziste jako stresni nosic.

proste absolutne maximalni spokojenost.
Uživatelský avatar
rezna
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1134
Registrován: čtv kvě 28, 2009 16:03
Bydliště: Olomouc

Re: Nosič kol na auto

Příspěvekod pavproch » stř črc 7, 2010 12:12

@hfx9: já půjdu do prodrive 591 (ale nemám ho kabroňovýho..... :mrgreen: )
(btw, jak bylo na lysé?)

@rezna: fajn je to enem do prvního šťouchance zezadu - jednou ránou přijdeš o fšecky bicykle.... IMHO nebrat...
(nehledě na to, že bajky na střeše dělají randál, takže aspoň o nich vim a tím pádem jedu pomaleji.... :wink: )
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28060
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Nosič kol na auto

Příspěvekod rezna » stř črc 7, 2010 12:44

@pp - ja si ty kola vidim ve zpetnym ;) - a s uchytem na strese pomalej jet musis jinak ti uleti ze :)

jinak nevim, ale ja tohle povazuju ze vec na prevoz kol z A do B a potom to sundavam - at uz strecha nebo koule
Uživatelský avatar
rezna
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1134
Registrován: čtv kvě 28, 2009 16:03
Bydliště: Olomouc

Re: Nosič kol na auto

Příspěvekod amigo » čtv črc 8, 2010 7:04

pavproch píše:@rezna: fajn je to enem do prvního šťouchance zezadu - jednou ránou přijdeš o fšecky bicykle.... IMHO nebrat...

přesně kvůli tomu jsme nakonec vybrali držáky na střechu - nějaký thule proride nebo co. a spokojenost velká. co se týče rychlosti tak po dálnici se s tím dá jet obstojně rychle a pokud jede člověk do český kanady, nebo na žďárky apodob., po okreskách, tak rád bych ho viděl valit 160 :mrgreen: že by někomu kola ulítla kola ze střechy jsem ještě neslyšel. možná tak z nějakýho tesco držáku :mrgreen:
rezna píše:@pp - ja si ty kola vidim ve zpetnym ;)

to je velká výhoda, až tě někdo navalí, tak to budeš mít takřka v přímým přenosu :wink:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Nosič kol na auto

Příspěvekod Wolfi » čtv črc 8, 2010 8:52

Já kola vozím na střeše na Nosič kol CYKLO PRO od hakru (max rychlost 110km) http://www.hakrbrno.cz/NosiceKol.aspx a doposud jen spokojenost, pokud ovšem s tím chce někdo nějak víc lítat tak by se mu asi více hodil typ speed. Ale když vezu kola tak to stejně víc jak 120 nehoním, neboť by mě pak auto sežralo i s botama.
A upnout tam jde i sportovní koloběžka s tlustou trubkou, takže spokojenost. cena též více než přijatelná, obzváště v případě kdy už člověk má příčníky na hagusy které používal při stěhování.
Dobrodružství začíná tam kde končí komfort.
Uživatelský avatar
Wolfi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 319
Registrován: čtv čer 10, 2010 7:48
Bydliště: Předměřice n.J.

Re: Nosič kol na auto

Příspěvekod Lipon » čtv črc 8, 2010 9:46

my jsme vezli kola na kamárodovo autě do Livigna v nějakých Hakrech, přes Německo permanentně 150-160 a bez problémů, na střeše 4 bajky, k sobě ještě svázané několika gumicuky
panč mondeo bylo ftedeicku tak i spotreba nebyla tak hrozna - prumer za celou cestu byl asi 8l/100 (dalnice z Prahy az za Innsbruck, pak horskyma udolima a pres Passo Stelvio - 2757m.n.m. a Bormio do Livigna)
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4876
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Nosič kol na auto

Příspěvekod pripluv » čtv črc 8, 2010 11:08

amigo píše:…že by někomu kola ulítla kola ze střechy jsem ještě neslyšel. možná tak z nějakýho tesco držáku…

1. za jedno odpoledne jsem na silnici z Brna do Mikulova potkal dve ulitla kola (nezavisle na sobe) a jeden kajak
2. kamarad par kol prejel, protoze tesne pred nej skocila z vozu pred nim
3. mysi dira v Olomouci, znate? tak tam stryc pokosil ctyri kola ze strechy :mrgreen:
4. kazdou chvili vidim klepajici se bicykl na strese
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Nosič kol na auto

Příspěvekod rezna » čtv črc 8, 2010 12:18

pripluv píše:
amigo píše:…že by někomu kola ulítla kola ze střechy jsem ještě neslyšel. možná tak z nějakýho tesco držáku…

1. za jedno odpoledne jsem na silnici z Brna do Mikulova potkal dve ulitla kola (nezavisle na sobe) a jeden kajak
2. kamarad par kol prejel, protoze tesne pred nej skocila z vozu pred nim
3. mysi dira v Olomouci, znate? tak tam stryc pokosil ctyri kola ze strechy :mrgreen:
4. kazdou chvili vidim klepajici se bicykl na strese


pod tohle se podepisu - kola litaji jedno za druhym - zvlaste proto, ze lidi jezdi s levnyma nosicema a litaji 140

je mozny ze drazsi hakry nebo thule udrzi i tech 140, ale i tak bych se bal - ta sila na kolo pusobici je tam uz fakt velika

ad 3) tak tu jsem se zasmal :) - takovych se tu najde hafo - obcas i borcovi s liazkou dojde pozde kam ze to jede :)

ad spotreba a ze by me to sezralo zaziva - ol - brno - humpolec - budejovice - kvilda - kousky po sumave - kvilda - budejovice - humpolec - brno - olomouc

892.4 km, 4 lidi v aute, plnej kufr, kolo v aute + 3 na kouli, na dalnici jsem pod 150 nesel, pixlu mam velkou (sharan) v 1.9 TDi - spotreba? - 6.66 / 100

maximalni spokojenost
Uživatelský avatar
rezna
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1134
Registrován: čtv kvě 28, 2009 16:03
Bydliště: Olomouc

Re: Nosič kol na auto

Příspěvekod amigo » čtv črc 8, 2010 12:39

@přípluv: to jsou ale spíš příklady lidský demence než nevýhody střešních nosičů :) - známý takhle sejmuli svoje čtyři kola při vjezdu do podzemní garáže, plus si oddělali střechu na autě.

@rezna: kamarád ten nosič na tažný má a je spokojen, víceméně ze stejnýchg důvodů co ty. ale ve tvém případě bych škrtnul výhodu snažší manipulovatelnost s kolama při nasazování na nosič - při tvý dýlce je IMO úplně jedno jestli ty kola rveš na tažný nebo na střechu :mrgreen:

ještě jedna věc tu hraje roli: pokud už tažný na autě nemáte, tak se tenhle typ dost prodraží. nejlepší je mít kola v autě :wink:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Nosič kol na auto

Příspěvekod rezna » čtv črc 8, 2010 13:27

@amigo - otazka co mas za auto - na strechu sharana skoro nedosahnu, zato na oktavku v pohode

a samozrejme kdo nema kouli tak za ni nebude davat 30k aby si mohl koupit nosic o tom zadna
Uživatelský avatar
rezna
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1134
Registrován: čtv kvě 28, 2009 16:03
Bydliště: Olomouc

Re: Nosič kol na auto

Příspěvekod pripluv » čtv črc 8, 2010 16:25

Faktem je, ze kdyz se jeden firemni cyklovylet zmenil v bohapustou pijatiku, zachranil to pritel jedne kolegyne, co vsechny kola a opilce nahazel do transporteru :mrgreen:
s vecma na strese si jeste matne vzpominam na vjezd do podzemni garaze s kanoi na strese (ja to nebyl :) ) a posunuti plachetnice z ify a takteze viaduktu. tenkrat se zastavovala veskera doprava :mrgreen: . to uz mam ale pouze zprostredkovane (od manzelky a syna aktera). zase, dejte si sedmimetrovou plachetnici na kouli za auto :mrgreen:
nejspis ale trosku odbocuju O:)
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Nosič kol na auto

Příspěvekod rezna » čtv črc 8, 2010 17:14

@pripluv mit prachy na multivana tak taky vozim kola vevnitr :) - to je samo nejlepsi volba - ale jaksi uz nezbylo

mno bezne se vozi skiffy za autem - aneb mistryne republiky varekovi dostaly kazda svojeho land-rovera aby si mohly tahat lode :)
Uživatelský avatar
rezna
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1134
Registrován: čtv kvě 28, 2009 16:03
Bydliště: Olomouc

Re: Nosič kol na auto

Příspěvekod pripluv » čtv črc 8, 2010 19:36

jenze mas skiff a land-rovera v roce 2010, nebo predelanou ifu a deset let doma stavenou namorni jachtu v roce 1985...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Re: Nosič kol na auto

Příspěvekod tuso » pát črc 9, 2010 11:17

Já mám Thule Proride. Ofiko můžeš jet 130km/hod. Předpokládám, že to bude blbuvzdorné, takže 160 dáš v pohodě. Ono stejně, vzhledem k tomu, že nemám Cayena, ale Megana, tak mi těch 130 stačilo až až. Navíc to v téhle rychlosti s 2 kolama na střeše alespoň spotřebou připomínalo toho Cayena. :twisted:
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: Nosič kol na auto

Příspěvekod JamajkaC » úte črc 14, 2015 13:10

koupili jsme si paradni nosiče na hoku, hledali jsme na čytři kola abysme mohli vyrazit všichni a hurá povedlo se... po chozeni po prodejnach a vahani jsme nakonec vybrali tady http://www.spamerske_nosice.cz :supz: a už várážíme na cesty zdar nazdar vyletum a kolům

A na jiných forech jsme pod jménem Dráček a Včelička... :twisted:
Naposledy upravil vonkreuz dne úte črc 14, 2015 13:50, celkově upraveno 2
Důvod: Smazán spamový odkaz s neplacenou reklamou.
JamajkaC
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte črc 14, 2015 12:26

Re: Nosič kol na auto

Příspěvekod rydlos160 » úte čer 21, 2016 11:47

zdravím, mám dotaz, chtěl jsem koupit dva nosiče na kola od THULE - proride591, ale v obchodě mě řekli, že uz je mít nebudou a nástupce je typ 598.
Máte s tímhle typem někdo zkušenost ? jsou o pár stovek dražší.
konkrétně je to tenhle model <spam_link_smazan>

Pojedem s tím do norska, takže to chci mít bez problémů.
rydlos160
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte čer 21, 2016 11:40

Re: Nosič kol na auto

Příspěvekod Mirek029 » pát srp 5, 2016 10:50

Rádi jezdíme s manželkou na kolech po celé republice (samozřejmě se základnou vždy v penzionu a s sebou máme auto) a nedávno mě zradil můj starý nosič na kola.. Dost průšvih, když je to dva dny před odjezdem (ještě, že jsem to šel vyzkoušet a nezjistil to až v době odjezdu). Nové jsem kupoval tady <spam_link_smazan> (těm, které to nezajímá, se omlouvám), ale ti, kteří mají podobný problém jistě ocení radu, kde nový nosič pořídit za dobrou cenu a kvalitně.
Mirek029
nováček
nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát srp 5, 2016 10:45

Re: Nosič kol na auto

Příspěvekod grco » pát srp 5, 2016 10:52

Hej, toto vypada ako velmi uzitocne vlakno :twisted:
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6890
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Nosič kol na auto

Příspěvekod mike » pát srp 5, 2016 15:32

OMG, dalsi spamolapka #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49214
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Předchozí

Zpět na Cykloturistika