Světlo na kolo

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Světlo na kolo

Příspěvekod RUMcajs » úte led 27, 2009 15:32

Lipon: Ja jezdil s vykuchanou rucni svitilnou na 2 tuzkovky na prilbe. Protoze mela podlouhly tvar, dobre sedla mezi vetraci otvory. Pak jsem to jeste vylepsil tim, ze tam sla 1W Luxeon dioda, kamos to napajel a pridelal mi k tomu krabicku na baterie, kterou jsem vozil v baglu/bunde.
Pripevnene to bylo nejdrive zip paskama, nasledne po odlehceni suchacem.
Ale jinak invencim se meze nekladou :-)
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Světlo na kolo

Příspěvekod ZbynekN » úte led 27, 2009 15:37

Jak jsem psal, mám tikku. štítek na noční jízdu sundavám, normálně dám na hlavu čelovku a na to helmu, abych měl čelovku jištěnou před pádem řemínkama helmy, a pak posunu na helmu a drží to dobře * . Nepadá a svítí jak má
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Světlo na kolo

Příspěvekod martins » úte led 27, 2009 19:20

Nemáte někdo zkušenost se světlem Flea Front od Blackburnu - jejich test světel.
A nebo jejich výkonná světla, ale to je jiná cenová katekorie.

Mám od Blackburna několik let Quadrant/Mars 3.0 Combo asi za cenu 500 svítí moc dobře...
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away... ;-)
Uživatelský avatar
martins
účastník
účastník
 
Příspěvky: 258
Registrován: pát lis 24, 2006 7:39
Bydliště: Jižní Morava

Re: Světlo na kolo

Příspěvekod ZbynekN » úte led 27, 2009 19:26

Flea na bike foru. Já mam blackburní zadní blikačku mars 3.0 a jsem spokojen. Ale zadní světlo je přecijen něco jiného
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Světlo na kolo

Příspěvekod jirik » stř úno 4, 2009 11:47

Si zase trochu přihřeju polívčičku. :mrgreen: Většina světel na kolo s cenou kolem tisícovky je dobrá na to když chcete být viděný. Pokud chcete mít z noční jízdy i trochu radost a chcete i vidět kam jedete :D , doporučuju něco lepšího (ale ne dražšího). Viz testík světel na kolo.
Dobrý poměr cena výkon má Fenix L2T, Fenix L2D Q5 je dražší, ale má víc režimů výkonu. Držák na kolo si můžete jednoduše zbastlit, nebo koupit. V neposlední řadě, můžete svítilnu díky spešl popruhu použít i jako dost nabušenou čelovku :twisted:
jirik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 84
Registrován: čtv říj 11, 2007 22:23
Bydliště: u Turnova

Re: Světlo na kolo

Příspěvekod ij1 » pon úno 9, 2009 12:11

Tak jsem dnes vyrazil do práce na kole s novým světlem a musím říci: PARÁDA. Ač jsem měl vybrané toto světlo http://www.cateye.cz/micro-site/cat-eye ... eid=603994, nakonec po přečtení jiříkovo recenze na ledmanii jsem si zakoupil toto http://www.kronium.cz/index.php?act=vie ... oductId=44. Na kole je to připevněno sucháčem a drží do dostatečně. Svítilna se nehne. Oproti čelovce Petzl Tikka XP dává asi dvakrát více světla a to se jinak jede když je krásně vidět. =D>
"všichni mluví o tom jak piju, ale nikdo o tom jakou mám žízeň"
ij1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 426
Registrován: sob led 19, 2008 19:38
Bydliště: školní léta-pokrušnohoří, středoškolská léta-Šumava,manželská a rodičovská léta-Praha

Re: Světlo na kolo

Příspěvekod ZbynekN » pon úno 9, 2009 13:31

Ten fenix vypadá dobře, ale nějak jsem si zvykl na čelovku. Jen možná ke klasické petzl tikka pořídím něco silnějšího, asi to bude taktikka xp. Nebo si rád necham poradit
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Světlo na kolo

Příspěvekod poldík » pon úno 9, 2009 17:00

no toho suervýkonýho fénixe si loni na podzim pořídíl kolega z práce a nemůže si ho vynáchválit, oslňu je stím auta že jeden chlapík si dokonce myslel že za ním jedou švestky. :mrgreen:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Re: Světlo na kolo

Příspěvekod Novakj24 » stř úno 25, 2009 14:07

ij1 píše:Tak jsem dnes vyrazil do práce na kole s novým světlem a musím říci: PARÁDA. Ač jsem měl vybrané toto světlo http://www.cateye.cz/micro-site/cat-eye ... eid=603994, nakonec po přečtení jiříkovo recenze na ledmanii jsem si zakoupil toto http://www.kronium.cz/index.php?act=vie ... oductId=44. Na kole je to připevněno sucháčem a drží do dostatečně. Svítilna se nehne. Oproti čelovce Petzl Tikka XP dává asi dvakrát více světla a to se jinak jede když je krásně vidět. =D>


To dává opravdu jen 2x více světla? Tikka XP má na boost režim 40lm a Fenix má mít 180 lm. S Tikkou XP na běžkách to sice jde, ale na větší sjezdy dost bída. Proto jsem si na běžky i na kolo chtěl koupit něco VÝZNAMNĚ výkonnějšího, tedy Fenixe LD20 s popruhem na hlavu (výhoda je univerzálnost - jako čelovka, na kolo na řídítka i baterka na stanování). Pokud je ale svítivost pouze dvojnásobná oproti Tikka XP, tak nevím, zda do toho jít.

Jinak k té Tikka XP - brácha má čínskou čelovku za kilo, zpracování mizerné, ale na kratkou vzdálenost (cca do 5-7m) svítí lépe než tikka XP, naopak na dálku (nad 10-15m) svítí lépe Tikka XP - avšak musí být přepnuta na úzký, dost málo použitelný kužel. S Tikkou jsem spokojen, ale je to svítilna na chůzi, na kolo a běžky to chce něco výkonnějšího.
Novakj24
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: pon črc 14, 2008 10:43

Re: Světlo na kolo

Příspěvekod Novakj24 » úte bře 3, 2009 7:08

Alča píše:
_mike_ píše:
Alča píše:...Petzl Tikka XL. Fuj, to bude zase peněz... :-(

Nedavno tu nekdo upozornoval na zajimavou slevu, zkus se kouknout do vlakna o slevach. Normalne u nas byva docela predrazena.


Nejlevněji jsem ji našla za 1068 Kč (+poštovné), ale určitě mrknu, děkuji.


Teď na jaře přijde Tikka XP 2 - nástupce s dosvitem delším o 10 metrů, výkon na boost bude 60 lumelů namísto současných 40 lumelů. Ovládání bude možné i s rukavicemi. Tím pádem současný model zlevňuje a myslím, že bude dále zlevňovat (ten současný model se mi mimochodem líbí mnohem více nž ten nový). A v lednu se dokonce dala koupit Tikka XP ATEX (s úpravou do výbušného prostředí) na bartsport za 777 Kč (a byla skladem, nebyla to jen cena nenaskladněného zboží). Bohužel už stojí skoro 2x tolik.
Novakj24
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: pon črc 14, 2008 10:43

Re: Světlo na kolo

Příspěvekod poldík » úte bře 3, 2009 17:29

Novakj24 píše:... na bartsport za 777 Kč (a byla skladem, nebyla to jen cena nenaskladněného zboží). Bohužel už stojí skoro 2x tolik.
to nebyla akce ale jen chyba administrátorů, omylem se dostal na web tahle cena a s ňou se udělalo několik objednávek a ty vzhledem k tomu že byly potvrzeny byly provedeny. jinak tohle není ani velkoobchodní cena bez daně. taže na tom byl pak bárt v mínusu. :roll: :ú :rolleyes:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Re: Světlo na kolo

Příspěvekod poldík » úte bře 3, 2009 17:48

Novakj24 píše:Teď na jaře přijde Tikka XP 2 - nástupce s dosvitem delším o 10 metrů, výkon na boost bude 60 lumelů namísto současných 40 lumelů. Ovládání bude možné i s rukavicemi....
jink spíš než na nový XP bych spíš šel do nový Tikka Plus 2 která bude mít uplně stejný parametry jako Tikka XP 2 a jediněj rozdíl bude v tom že nebude mít rozptylovou čočku. a přitom mezi nima bude cenovej rozdíl jako teď mezi XP a plusem :wink:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Re: Světlo na kolo

Příspěvekod zbuddy » úte bře 3, 2009 20:27

@ poldík - Tys mi taky lumeL
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Světlo na kolo

Příspěvekod mike » úte bře 3, 2009 20:56

zbuddy píše:@ poldík - Tys mi taky lumeL

Za tohle poldik nemuze, on jen citoval ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Světlo na kolo

Příspěvekod zbuddy » úte bře 3, 2009 21:40

Tak to je poprvé, co jsem ho opravil neprávem :mrgreen: Takový politováníhodný případ se stává jednou za 10 let :smt044
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Světlo na kolo

Příspěvekod poldík » stř bře 4, 2009 9:24

no vydíš zbuddy takhle mě neprávem nařknout z chyby, kdyby to bylo nějaký I Y, tak to je mi jedno ale Lumeny vs Lumely :axe: :finga: :mrgreen:
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Re: Světlo na kolo

Příspěvekod zbuddy » stř bře 4, 2009 9:51

vydím :twisted: :wink:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Světlo na kolo

Příspěvekod Novakj24 » stř dub 22, 2009 9:40

ij1 píše:Tak jsem dnes vyrazil do práce na kole s novým světlem a musím říci: PARÁDA. Ač jsem měl vybrané toto světlo http://www.cateye.cz/micro-site/cat-eye ... eid=603994, nakonec po přečtení jiříkovo recenze na ledmanii jsem si zakoupil toto http://www.kronium.cz/index.php?act=vie ... oductId=44. Na kole je to připevněno sucháčem a drží do dostatečně. Svítilna se nehne. Oproti čelovce Petzl Tikka XP dává asi dvakrát více světla a to se jinak jede když je krásně vidět. =D>

Tak jsem si také koupil Fenixe LD20 ( http://www.kronium.cz/led-svitilny-fenix/led-svitilna-fenix-ld20-premium-cree-q5/prod_90.html ) a je to parádní světlo - na fotkách nevypadá, ale je to prcek. Zhruba 4x - 5x více světla než z Tikky XP, kužel akorát široký, dosvit parádní. Rozhodně lepší a univerzálnější investice než světlo od Cateye za 3 litry. Světlo se dá objednat z USA ( http://www.4sevens.com) za cca 1.200 Kč, při vložení kódu CPF8 dostanete navíc 8 procent slevu. za 110 korun se k tomu dá dokoupit difusor pro použití jako lampička při stanování ( http://www.kronium.cz/led-svitilny-fenix/fenix-difuzer/prod_47.html), dále držák na řídítka ( http://www.kronium.cz/led-svitilny-fenix/drzak-svitilny-fenix-na-kolo/prod_56.html) nebo na helmu ( http://www.kronium.cz/led-svitilny-fenix/drzak-svitilny-na-prilbu-twofish-bikeblock/prod_67.html) a hlavně i popruh na hlavu k využití jako supervýkonná čelovka ( http://www.kronium.cz/led-svitilny-fenix/popruh-fenix-pro-pouziti-svitilny-jako-celovky/prod_106.html)
Novakj24
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: pon črc 14, 2008 10:43

Re: Světlo na kolo

Příspěvekod ij1 » stř dub 22, 2009 10:54

Novakj24 píše:Tak jsem si také koupil Fenixe LD20 ( http://www.kronium.cz/led-svitilny-fenix/led-svitilna-fenix-ld20-premium-cree-q5/prod_90.html ) a je to parádní světlo - na fotkách nevypadá, ale je to prcek.


:smt023 jo jo, dobrá volba. Taky jsem navýsost spokojen. :D
"všichni mluví o tom jak piju, ale nikdo o tom jakou mám žízeň"
ij1
účastník
účastník
 
Příspěvky: 426
Registrován: sob led 19, 2008 19:38
Bydliště: školní léta-pokrušnohoří, středoškolská léta-Šumava,manželská a rodičovská léta-Praha

Re: Světlo na kolo

Příspěvekod Novakj24 » čtv dub 23, 2009 5:57

Jediná nevýhoda toho fenixe je, že nemá strobe nebo klidně i pomalejší blikání na nižší režimy, ale jen na turbo. Na nižších režimech je pro mě nevyužitšelný SOS signál namísto strobe.A na turbo je výdrž blikání nic moc. Takže si asi ještě dokoupím nějakou blikačku. V podvečer je pr oměhodnědůležité být viděn, neb řidiči jezdí jak prasata
Novakj24
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: pon črc 14, 2008 10:43

Re: Světlo na kolo

Příspěvekod cgrim » ned kvě 31, 2009 11:11

Loni jsem si taky koupil Fenixe (pro změnu L2D) a konečně ze mě mají auta trochu respekt a přepínají dálkáče na kolopený včas :D
Na podzim si ale asi pořídím ještě jednoho Fenixe na přilbu, páč v terénu není v tý rychlosti moc dobře vidět do zatáček, když mám světlo na řidítkách :-k To na řidítkách pak bude pro svit do dálky a z přilby osvětlení blízkého okolí *

Zkoušel jste někdo nasadit nějakej difuzér na toho Fenixe? Pro světlo na blízko by nebyl špatnej. Světelný kužel, co vrhá L2D, je totiž dost úzkej.
Obrázek
Uživatelský avatar
cgrim
nováček
nováček
 
Příspěvky: 76
Registrován: ned kvě 31, 2009 9:04
Bydliště: Orlické hory

Re: Světlo na kolo

Příspěvekod cgrim » ned kvě 31, 2009 17:58

Novakj24 píše:Jediná nevýhoda toho fenixe je, že nemá strobe nebo klidně i pomalejší blikání na nižší režimy, ale jen na turbo. Na nižších režimech je pro mě nevyužitšelný SOS signál namísto strobe.A na turbo je výdrž blikání nic moc. Takže si asi ještě dokoupím nějakou blikačku. V podvečer je pr oměhodnědůležité být viděn, neb řidiči jezdí jak prasata


Koukal jsem, že strobe má tenhle model Fenix P3D Premium Q5, akorát je na baterie CR123. Na druhou stranu má větší svítivost než naše LD2 a L2D :)
Obrázek
Uživatelský avatar
cgrim
nováček
nováček
 
Příspěvky: 76
Registrován: ned kvě 31, 2009 9:04
Bydliště: Orlické hory

Re: Světlo na kolo

Příspěvekod kendy » stř črc 1, 2009 6:50

Taky bych doporučil spíš čelovku. Je to lepší,že ti to svítí tam, kam se díváš. A né tam,kam zrovna míří kolo. Tj v zatáčce si svítiš hlavou víc do strany a vidíš kam jedeš...

A čelovku pak využiješ potom do kempu, na tůry atd.
na lezení Jizerky, na kolo heavytools, na silnici Fort, na oblečení Direct, na železo Simond, na pivo Konrad, na večer Terezka : )
Uživatelský avatar
kendy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 253
Registrován: pon čer 29, 2009 6:47
Bydliště: Proseč

Re: Světlo na kolo

Příspěvekod cgrim » stř črc 1, 2009 7:41

Akorát se ta čelovka blbě přidělává na cyklopřilbu :?
... i když třeba čelovka Zebralight H60-Q5 by nebyla špatná :D
Obrázek
Uživatelský avatar
cgrim
nováček
nováček
 
Příspěvky: 76
Registrován: ned kvě 31, 2009 9:04
Bydliště: Orlické hory

Re: Světlo na kolo

Příspěvekod Zodiax » stř črc 1, 2009 10:21

jestli muzu neco doporucit, tak na kolo Auroru ;) Sice sam vozim Fenixe, ale po tom co me na 24ce predjizdel kamarad co mel na riditkach 2 aurory a na helme fenixe muzu rict, ze mi je jen lito, ze jsem ho neuvisel .... svetla jako za dne ;)
Není důležité zúčastnit se, ale zvítězit! Případně alespoň nasrat toho, kdo vás porazil ;)
http://www.opentelemark.cz
Uživatelský avatar
Zodiax
účastník
účastník
 
Příspěvky: 457
Registrován: pon led 12, 2009 11:29
Bydliště: Praha

Re: Světlo na kolo

Příspěvekod cgrim » stř črc 1, 2009 10:55

Z čeho to napájel? Aurory, tím že mají svit přes 800lumenů (jak který model), jsou strašný žrouti energie.

Kombinace Aurory na řidítka jako širokouhlýho a fenixe na přilbu jako dálkový je vážně vražedná :D Chudáci zvířátka :( už i tím Fenixem je v noci docela děsím mi přijde.

EDIT: koukám, že se dělají i slabší Aurory (160, 230, 250, ...) ale i tak, aby mu to vydrželo celou noc, to si asi vezl pěknou zásobičku náhradních baterií? *
Naposledy upravil cgrim dne stř črc 1, 2009 11:01, celkově upraveno 1
Obrázek
Uživatelský avatar
cgrim
nováček
nováček
 
Příspěvky: 76
Registrován: ned kvě 31, 2009 9:04
Bydliště: Orlické hory

Re: Světlo na kolo

Příspěvekod Zodiax » stř črc 1, 2009 10:57

maji specialni clanky, ma 2 sady ... na plny vykon vydrzi cca 50-70 minut, takze menil a nabijel v mezidobi ;)
Není důležité zúčastnit se, ale zvítězit! Případně alespoň nasrat toho, kdo vás porazil ;)
http://www.opentelemark.cz
Uživatelský avatar
Zodiax
účastník
účastník
 
Příspěvky: 457
Registrován: pon led 12, 2009 11:29
Bydliště: Praha

Re: Světlo na kolo

Příspěvekod cgrim » stř črc 1, 2009 11:13

Jasně tam se používají 2x CR123A nebo 1x 18650, který vydržej víc než klasický tužkový. Akorát je zase potřeba koupit navíc další nabíječku :( Vždycky sem tu Auroru zatracoval, že je drahá a žere ale teď se dívám, že Aurora AK-P7 SSC P7 900-Lumen 5-Mode není v poměru cena / světelný výkon zase až tak extrémně drahá.

Podle recenze se ale chová trochu jinak než Fenix (L2D). Postupně totiž ztrácí světelný výkon až k 50% a chvíli na to zhasne, kdežto Fenix udržuje stále stejnou intenzitu světla a když už na to nemá přepne se do nižšího režimu. Zase na druhou stranu pokud se mi to postupně z 900lm sníží na 450lm mám pořád "světlo jako kráva" :D

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
cgrim
nováček
nováček
 
Příspěvky: 76
Registrován: ned kvě 31, 2009 9:04
Bydliště: Orlické hory

Re: Světlo na kolo

Příspěvekod ZbynekN » stř črc 1, 2009 11:15

cgrim píše:Akorát se ta čelovka blbě přidělává na cyklopřilbu :?


Rozepnu pásek na čelovce, protáhnu větracíma dírama na helmě a zase spojím pásek. A je to v pohodě *
ZbynekN
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5175
Registrován: ned kvě 6, 2007 10:12
Bydliště: Vrbice

Re: Světlo na kolo

Příspěvekod teoretic » úte črc 21, 2009 13:53

Levný, rychlý, snadný řešení, jak upevnit baterku na řídítka: Fenix L2D mount ;)

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

PředchozíDalší

Zpět na Cykloturistika